» »

Vinjeta - jo že imate?

Vinjeta - jo že imate?

««
«
1 / 17
»»

Matev ::

Vinjeta...

Obvezna za vse avtoceste in obvoznice v SLoveniji od 1.julija dalje.

Mnenja in izkušnje...

ali3n ::

imam;

izkušnje s čim - z lepljenjem? odlepiš, nelepiš... simpl.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bozjak ::

ravno prej nalepil... izkušenj še nimam, sem pa prej izpolnil obrazec za vrnitev €€€ iz ABC-ja, tako da samo še čakam na 1.7. da dobim keš nazaj.

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Tilen ::

Morem še nabavit. Drugače se mi pa zdi fajn, edino kar mi ni všeč je to, da bo/je po Šentiljski cesti v MB sedaj dosti dosti več prometa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

Nisem nalepil, delam nosilček iz pleksij ain jo bom nalepil na ta nosilček, nosilček pa s štirimi priseski prilimam na šipo.
Osebno me na levi strani moti tako da gre na desno stran šipe.

Highlag ::

@ Nebivedu:

Če se ne motim lahko zaradi tega plačaš kazen..... Vinjeta "Mora" biti nalepljena na šipo, saj ni prenosljiva iz avta na avto.

Jo pa imam od četrtka.. ABC pa tudi še...
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

jurre ::

imam ze. Nalepil sem jo ravno vceraj in sicer pod notranje ogledalo, ker ma na levi moti (imam se zatemnjen trak na vetrobranskem steklu).
Glede lepljenja sem dobil odgovor od DARSa, da ni nic narobe, ce je nalepljena v blizina notranjega ogledala ali celo levo spodaj.

A.J. ::

Se jo lahko da na katerokoli stran? Nisem je še kupil, ampak vem, da mi bo šla na živce, če bo na levi strani, točno v mojem vidnem polju.

EDIT: ups, malo predolgo pisal, potem jo bom pa nalepil nekam kjer me ne bo motila

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A.J. ()

Tilen ::

Nisem nalepil, delam nosilček iz pleksij ain jo bom nalepil na ta nosilček, nosilček pa s štirimi priseski prilimam na šipo.

Jaz sem tudi razmisljal o tej varjanti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

D3m ::

Sem nalepil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LuGi ::

Nisem nalepil, delam nosilček iz pleksij ain jo bom nalepil na ta nosilček, nosilček pa s štirimi priseski prilimam na šipo.

Jaz sem tudi razmisljal o tej varjanti.


Kazen bosta fasala.

ali3n ::

Glede lepljenja sem dobil odgovor od DARSa, da ni nic narobe, ce je nalepljena v blizina notranjega ogledala ali celo levo spodaj.


škoda da nisi prej povedal.:D
sem jo dal levo zgoraj, pa me moti,... bi mi bilo boljše za ogledalom.

no... saj se bom navadil.

namig za lažjo odstranjevanje nalepke: preden jo nalimate na steklo, jo nekajkrat "zalepite" na hlače, majico,... gre potem precej lažje dol.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

sverde21 ::

Kaj pa če namesto pleksi nosilca zalimaš vinjeto z samolepilno prozorno folijo iz obeh strani in jo potem pritrdiš s salotejpom na šipo... to IMO neb blo tako očitno, ker je tista folija precej tanka.

Sicr pa to, da ni vinjeta prenosljiva zdej pomeni, da teoretično če se spomnem, da bi prodal avto 1 mesec po nakupu celoletne vinjete bom nekomu šenku 11 mesecev zastonjske vožnje po avto cesti, ker ne verjamem, da bom lahko zarad nalimane vinjete v avtu tega prodal po 40€ višji ceni.

P.S.: se da kermu poiskat link na kateremu piše kakšna namestitev vinjete je kazniva.
<?php echo `w`; ?>

krneki0001 ::

Nisem nalepil, delam nosilček iz pleksij ain jo bom nalepil na ta nosilček, nosilček pa s štirimi priseski prilimam na šipo.

Jaz sem tudi razmisljal o tej varjanti.


Kazen bosta fasala.


Mene vse kar je nalimano na prednjo šipo moti, ker odvrača pogled od ceste (na cesti pri teh bedakih moraš biti popolnoma skoncentriran, ker drugače si zelo hitro v nesreči), tako da jo bom dol snemal, ko se ne bom vozil po avtocestah in me ne zanima, če je zato kazen. Na splošno ne maram nalepk po šipah. (sem imel pa na plehu kar nekaj nalepk - štartne številke).

sverde21 ::

Sem si vzel čas pa sam poiskal en link: klik. Očitno ideje z folijo itd. odpadejo, čeprav ni nič napisano kako je uporaba folje in podobnih stvari sankcionirana. Odlepit se je pa tudi ne da, ker se v postopku vinjeta uniči.
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

krneki0001 ::

Zakaj je treba imet vinjeto tudi za na obvoznico v ljubljani? Saj ni od darsa, ampak od MOL-a, tako da zanjo skrbi jankovič in ne dars (mislim na severni del, od brda do odcepa za maribor, novo mesto).

K0K0 ::

nebivedu a prej ko smo mel une nalepke za registracijo te ni pa nč motil ?

BigWhale ::

Zakaj je treba imet vinjeto tudi za na obvoznico v ljubljani? Saj ni od darsa, ampak od MOL-a, tako da zanjo skrbi jankovič in ne dars (mislim na severni del, od brda do odcepa za maribor, novo mesto).


A ni pol obvoznice cisto navadna avtocesta?

moowy123 ::

Na zgornjem linku piše, da je potrebno vinjeto nalimati na levo stran vetrobranskega stekla, pa me zanima če kdo ve kaj več o tem... ?

mesoreznica ::

imam ze. Nalepil sem jo ravno vceraj in sicer pod notranje ogledalo, ker ma na levi moti (imam se zatemnjen trak na vetrobranskem steklu).
Glede lepljenja sem dobil odgovor od DARSa, da ni nic narobe, ce je nalepljena v blizina notranjega ogledala ali celo levo spodaj.


Citiram "Nalepke ne smete namestiti na mesto, kjer je vetrobransko steklo zatemnjeno ali na stransko okno vozila."

A ti si jo nalepil na zatemnjen trak?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Scorpia ::

Zanimivo, mene marsikaj moti že tista dišeča strehca na ogledalu, pa marsikoga to ne moti pa v vožnji nonstop migeta da ti pozornost jemlje. Ta nalepka mene ne moti, čeprov je nekam velka kokr ostale, ampak ok sem se jo že navadil. Nebivedu ne vem kaj tolk kompliciraš s tem da te moti. Očitno sam nisi tolk dober voznik, pa si bolj živec? Sori ampak tko je iz tebe brati na dveh forumih. Pol bognedaj da voziš avto ki ima že serijsko zatemnjeno črto na šipi.
////

bozjak ::

če mene vprašate so vsi odgovori v stilu "mene tm moti, bom (zanalšč) nalepu drugam kot je bilo rečeno" čisto preseravanje... Kar se pa tiče raznih pleksi kombinacij pa vsem takim privoščim kazen (zaradi suma prenosljivosti vinjete).
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Gregor P ::

... po mojem tudi ne bi imel težav, če bi jo nalepil kjerkoli pa čeprav na zatemnjen del vetrobranskega stekla ... bodo pač sekundo dlje preverjali, kje je; dvomim, da bi zato plačal kazen.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Kazni najbrž ne, bi pa verjetno moral kupit novo in jo nalepit tam kjer mora bit. Seveda, ne za 35 evrov, ampak za par evrov, kot stane res samo nalepka.

Matev ::

Na navodilih na hrbtni strani neodlepljene vinjete je narisana lokacija lepljenja na steklo levo zgoraj.
Ker vozim majhen avto in ker sem sam velik je tisti kot neustrezen za lepljenje česarkoli.

Nalepil bi jo sicer na levo stran - ampak spodaj ne zgoraj - spodaj kjer me ne bi motila.

Ted ::

Dars skrbi za celotno LJ obvoznico, je pa res da je MOL delno financirala izgradnjo severne obvoznice leta nazaj.
Mah...

V-i-p ::

Tistih par cm nalepke vas na šajbi moti? Jezus, a lahko sploh kdo zraven vas diha, ko vozite?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matev ::

mene vinjeta spodaj levo - namesto sedanje abc tablice ne bi (ne bo) prav nič motila
ampak po navodilih je mesto zanjo zgoraj???

DimmniBurek ::

Mam na avtu pa nisem niti opazil 2 dni dokler nisem pral avta in odzunaj zagledal neko nalepko. Je valda fotr prlepu...
There Is No Stronger Drug Than Reality

LeXani ::

Nalepil bi jo sicer na levo stran - ampak spodaj ne zgoraj - spodaj kjer me ne bi motila.
Pomoje ne bi bilo nič narobe, če bi imel ustrezen razlog za to (zatemnjen del zgoraj).
Čas prve prijave 04.11.2005

krneki0001 ::

nebivedu a prej ko smo mel une nalepke za registracijo te ni pa nč motil ?


Bila je nalepljena na desni strani in na vrhu šipe, kjer ne moti, me pa moti na levi strani.


če mene vprašate so vsi odgovori v stilu "mene tm moti, bom (zanalšč) nalepu drugam kot je bilo rečeno" čisto preseravanje... Kar se pa tiče raznih pleksi kombinacij pa vsem takim privoščim kazen (zaradi suma prenosljivosti vinjete).


To ni preseravanje, in ja prenašal jo bom med avtomobili, zako kot sem ABC prenašal, Imam 3 avtomobile in z vsemi naenkrat se ne morem voziti. In ja, moti me če imam nekaj nalimano pred sabo na šipi, ker odvrača pogled od ceste.

Ne vem zakaj kr teh 55 evrov ne poberejo pri registraciji in avtomatsko imaš plačano cestnino za celo leto, za tujce pa naj bo vinjeta, pa je zadeva rešena.

V-i-p ::

A tablice tudi prenašaš iz avta na avto? Če imaš tri avte, potem se najbrž zavedaš, da vsak posebej rabi bencin, registracijo, gume in ja, tudi vinjeto... jebiga.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jurre ::

imam ze. Nalepil sem jo ravno vceraj in sicer pod notranje ogledalo, ker ma na levi moti (imam se zatemnjen trak na vetrobranskem steklu).
Glede lepljenja sem dobil odgovor od DARSa, da ni nic narobe, ce je nalepljena v blizina notranjega ogledala ali celo levo spodaj.


Citiram "Nalepke ne smete namestiti na mesto, kjer je vetrobransko steklo zatemnjeno ali na stransko okno vozila."

A ti si jo nalepil na zatemnjen trak?

LP


napisal sem POD ogledalo...temnjen trak imam od vrha DO ogledala (12cm, oz. kolikor je pac dovoljeno)


@Gregor P
na zatemnjen trak jo pa ne bi lepil, tudi ce bi jo lahko, ker ne mislim ob odstranitvi vinjeti utrgat se pol traku stran8-O


In ja, mene tudi moti na levi strani. Temnjen trak je fin, ker ni treba stalno sencnika dajat dol proti soncu (je dovolj nizko), in se vedno vidis skozi njega (skozi vinjeto pa tezko). Ce dam se vinjeto pod trak, jo imam pa ze skoraj sredi sipe...racunaj manjsi avto, 12cm temnjenega traku, 1cm prostora, pa okoli 6cm vinjete (priblizno). To pridem ze skoraj 20cm od vrha dol. Pod ogledam jo pa skoraj ne vidim z notranje strani...z zunaj pa pac malo cudno zgleda.
Ze tiste nalepke za tehnicne so mi bile grde, ampak so bile vsaj desno spodaj. Ne vem kaj te tam moti, kot je nekdo zgoraj napisal...Ne gledam k sovozniku spodaj v kot..vinjeto bom pa gledal naravnost (not:D).

Sem si pa za vsak slucaj sprintal mail, z odgovorom od DARSa, ce misli kdo kaj tezit, da mu pokazem da sem od njih dobil tak odgovor. Ceprav bo v zakonu pisalo samo levo zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

sverde21 ::

@jurre: čak a hočeš rečt, da jo lahko na desni strani spodaj nalimam al kak? Dej pejsti tist mail...
<?php echo `w`; ?>

jurre ::

levo spodaj, ali pa v blizini ogledala...tole sem dobil:

Na sami vinjeti smo označili, da je vinjeto potrebno nalepiti na vetrobransko steklo na levi strani zgoraj. To lokacijo smo določili, ker smo mnenja, da je v primeru nadzora tako najlažje dostopna/vidna cestninskemu nadzorniku in jo tako tudi najlažje preveri. Vsekakor pa ne bo nič narobe, če je nameščena tudi npr. v bližini vzvratnega ogledala ali v spodnjem levem delu vetrobranskega stekla, s tem, da je potrebno paziti, da ta del ni toniran oziroma zatemnjen. Uredba o cestnini in cestninskih cestah, ki jo je nedavno sprejela Vlada RS in čaka na objavo v uradnem listu, namreč v 12. členu med drugim določa: »Po odstranitvi zaščitne folije je treba vinjeto nepoškodovano in z originalnim lepilom na njej namestiti na levo notranjo stran vetrobranskega stekla, tako da je jasno vidna od zunaj (ne sme se npr. namestiti na mesto, kjer je to steklo zatemnjeno). Pri nameščanju je treba upoštevati navodila na hrbtni strani vinjete.«

Lepo pozdravljeni!

Romana Duša
Služba za komuniciranje
DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
sedež: Celje, Ulica XIV. divizije 4
izpostava: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33
web: http://www.dars.si

djordjevic ::

Jaz jo bom takisto nalepil pod ogledalo. Vidna bo vsakomur, mene pa ne bo motila med vožnjo.

Matev ::

meni pa spodaj levo ustreza
ker zgoraj levo gledam na cesto - sem namreč visok in imam majhen avto

PARTyZAN ::

Ima kdo izkusnje z ruvanjem taksnih nalepk po enem letu dol? Je tezko ocistiti lepilo?

ali3n ::

Verjetno bo podobno kot s tistimi "registracijskimi" nalepkami - nalepka gre dol, večina lepila ostane -> malo white špirita, bencina, alkohola.. pa gre lepo dol;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

dejanslo ::

super, jurre hvala za to :) par dni nazaj sem čistil ostanke ene nalepke (menda avstrijske vinjete) in ja, malo razredčila, pa gre komot. malo bolj sem se moral potrudit pri nastavku od ABCja, ampak tudi gre :)
There`s More Than One Way To Do It

r5r ::

K tistim nalepkah za tehnični pregled je bil priložen robček, ki je bil namenjen odstranitvi nalepke.
And it makes me wonder.

krneki0001 ::

A tablice tudi prenašaš iz avta na avto? Če imaš tri avte, potem se najbrž zavedaš, da vsak posebej rabi bencin, registracijo, gume in ja, tudi vinjeto... jebiga.


Ne, a se bencina ne da prelivat, pa feltne med modeli vse pašejo, tako da tut gume lahko prestavljaš, registracija pa ena, sej se samo z enim naenkrat lahko vozim. :D

BlackHole ::

A tablice tudi prenašaš iz avta na avto? Če imaš tri avte, potem se najbrž zavedaš, da vsak posebej rabi bencin, registracijo, gume in ja, tudi vinjeto... jebiga.


Ja in?! Vinjeta je plačilo za uporabo avtocest. To je res kraja, da moraš kupiti 2, če imaš dva avta, saj ne more (ena oseba) oba hkrati uporabljati. Pa nimam 2 avta, samo to je res neumno. Je pa valjda zato tako, ker sicer bi si ljudje med seboj sposojali vinjete po potrebi. Tele vinjete so neka neumnost, če mene vprašate, totalno nepošten sistem.
LP Marko

WarpedGone ::

>> Tele vinjete so neka neumnost, če mene vprašate, totalno nepošten sistem.

Vprašanje je le, ali so bolj ali manj poštene kot sedanji sistem? So izboljšanje ali poslabšanje?
Zbogom in hvala za vse ribe

BlackHole ::

Itak, da poslabšanje, predvsem iz vidika plačil. Kar se pa gneče tiče, bomo pa še videli, kako bo.
LP Marko

WarpedGone ::

Poslabšanje za tiste, ki so se sedaj lahko furali brezplačno in se mogoče še izogibali cestninskim postajam. Za njih je seveda to poslabšanje. Enako kot se stanje poslabša lopovu, ko ga policija ujame in zapre.

Sedaj bomo končno vsi plačali uporabo AC in ne le nekateri.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Nč, bomo pa vetrobranska stekla menjavali [:D]

Jaz veselo pozdravljam vinjete, če bodo le zmanjšale promet na lokalnih cestah (malo vrjetno) in odpravile zastoje (še manj).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

>> če bodo le zmanjšale promet na lokalnih cestah (malo vrjetno) in odpravile zastoje (še manj).

Zna bit vsega po malem. Nekaj škrtakov bo šlo iz AC na regionalke, nekaj prometa bo šlo iz regionalk na AC, ne bo več prometa skozi kraje, kjer so se sedaj le izogibali cestninskim postajam, ne bo več (toliko) čakanja na cestninskih postajah. Ne bodo pa vinjete prinesle nebes.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Če se že u kartaljevem folk zagužva, ko se rinejo eni prek drugga na koncu avtoceste. Drugod je enako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Jaz sem se do zdaj izogibal cestninam, pa mi je to vseeno izboljšanje. 55 evrov na leto res ni dost, itak jo boš moral imet, tako da ne bo treba več izogibat. Mislim, da nihče ne bo imel kaj dost izgube, profitiral bo pa marsikdo. Čeprav jaz ne bom med njimi, je to dobro. Če se nekdo vsak dan vozi po avtocesti v službo, mu čisto privoščim vinjeto, tisti, ki ne, ste pa (ne)malo sebični.
Če se ne voziš z dvemi avti naenkrat, niti ne rabiš dveh. Če rabiš enega takšnega, enega drugačnega, pa plačuj (ni vinjeta največji strošek), ali pa kupi enega, ki je nekaj vmes. Edino če bi vinjeto vezali na osebo, ampak tega si pa res nihče ne želi.
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349356 (32953) Mare2
»

Odstranitev letne vinjete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5010859 (9359) steklo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635815 (32977) pegaso
»

Vinjete 2009 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717622 (5606) Buggy
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637442 (23350) moowy123

Več podobnih tem