» »

Vinjeta - jo že imate?

Vinjeta - jo že imate?

««
3 / 17
»»

LuGi ::

Da ne boste preveč pretepalih mrtvih konj, citiram post od Jurre-ta s prejšnje strani, ki je namesto gostilniškega jamranja, raje povprašal tam kjer šteje in dobil takle odgovor:

Na sami vinjeti smo označili, da je vinjeto potrebno nalepiti na vetrobransko steklo na levi strani zgoraj. To lokacijo smo določili, ker smo mnenja, da je v primeru nadzora tako najlažje dostopna/vidna cestninskemu nadzorniku in jo tako tudi najlažje preveri. Vsekakor pa ne bo nič narobe, če je nameščena tudi npr. v bližini vzvratnega ogledala ali v spodnjem levem delu vetrobranskega stekla, s tem, da je potrebno paziti, da ta del ni toniran oziroma zatemnjen. Uredba o cestnini in cestninskih cestah, ki jo je nedavno sprejela Vlada RS in čaka na objavo v uradnem listu, namreč v 12. členu med drugim določa: »Po odstranitvi zaščitne folije je treba vinjeto nepoškodovano in z originalnim lepilom na njej namestiti na levo notranjo stran vetrobranskega stekla, tako da je jasno vidna od zunaj (ne sme se npr. namestiti na mesto, kjer je to steklo zatemnjeno). Pri nameščanju je treba upoštevati navodila na hrbtni strani vinjete

Lepo pozdravljeni!

Romana Duša
Služba za komuniciranje
DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
sedež: Celje, Ulica XIV. divizije 4
izpostava: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33
web: http://www.dars.si


Again..

Mercier ::

Kaj naj s tem? PR-ovka nekega podjetja pravi, da se ni treba preveč ozirati na zakon.

Saj verjamem, preverja pa policaj, pa kazen je visoka. Sem lepo na predvideno mesto nalepil. Zakaj vi se našel v situaciji, da bi moral razumeti, da je policaj tudi človek in ima lahko slab dan?

Ziga Dolhar ::

Najprej moramo pa seveda ugotoviti, ALI in KAKSNA je kazen za 'nepravilno namestitev' nalepke. Ce taksna kazen ni predvidena - hja ... :-)
https://dolhar.si/

BigFoot ::

Nabavil včeraj ko sem registriral avto.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Mercier ::

... je isto, kot če si jo nalepiš v album Životinjsko carstvo. Zraven orangutana.

Edit:
Post demistificira nasmeh na koncu Žigovega posta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

krho ::

5 dnevna 18€
6 mesečna tako kot je
letna tako kot je
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Ziga Dolhar ::

Hja, Saša, bad luck.

Uredba v 12. členu o namestitvi vinjete pravi:

(4) Če vinjeta ni nalepljena na vozilu na predpisani način,
se šteje, da je neveljavna oziroma da cestninski zavezanec ni
plačal cestnine.


Zakon o javnih cestah pa v 77a. členu ("prekrški v zvezi s plačevanjem cestnine"):

(1) Z globo od 300 do 800 eurov se za prekršek kaznuje cestninski
zavezanec, ki:

- brez plačila cestnine za uporabo cestninske ceste ali
cestninskega cestnega objekta prevozi točko cestninjenja, pa bi
cestnino moral plačati (prvi odstavek 11.a člena tega zakona);


Vseeno me rahlo "žgečka" tista določba iz Uredbe, ki s "se šteje" uvaja domnevo - ne znam pa si razložit, ali je taka domneva izpodbojna ali ne.

Bo pa Matthaija verjetno zanimal tudi 75c. člen zakona (pooblastila upravljavca cestninskih cest in cestninskih nadzornikov v zvezi z nadzorom).
https://dolhar.si/

BlackHole ::

Evo, ko vstopi v veljavo vinjeta, se bom koj odpravil z dekletom in psičko na obalo na krajši izlet in kosilo. Prej bi odštel za pot tja in nazaj 20 evrov samo za cestnino, po novem bom dal samo za nafto. Enkrat se še zapeljemo na Bled, pa sem skoraj že izkoristil ceno vinjete. Mislim, ne jamrajte toliko, ampak raje poskusite razmisliti o prednostih. Ki jih je precej več, kot se zdi na prvi pogled.


Ceno vinjete si izkoristil, na profitu še pa vedno nisi. Se boš moral še vsaj enkrat peljat na obalo "kar tako", da jo boš izkoristil, samo pol si pa z nafto v minusu. Da bi zdaj samo zato vozil po avtocestah, da bom izkoristil vinjeto, je pa rahlo smešno.
Cene bodo pa verjetno tako še dvignili, drugo leto.
LP Marko

SkIDiver ::

Tele informacije o namestitvi vinjete so zelo moteče. Če jo namestimo v avto v zgorni levi vogal vetrobranskega stekla bo sila moteča pri pogledu v levo. Višje jo ne moreš namestit, ker je steklo že tonirano. Kljub toniranju je vinjeta lepo vidna vendar raje ne grem poskušat sreče.
Najbolj primerno mesto namestitve bi bilo pri vzvratnem ogledalu. Prostor med nosilcem ogledala in toniranim poljem je ravno dovolj veliko za vinjeto. Je pa vse skupaj zavajujoče. Uradno naj bi se lepila v zgornji desni vogal sedaj pa pravijo, da ni nič narobe, če je tudi na sredi. Kdo bo plačal kazen, če bo imel policist slab dan?

WarpedGone ::

>> Uradno naj bi se lepila v zgornji desni vogal sedaj pa pravijo, da ni nič narobe, če je tudi na sredi. Kdo bo plačal kazen, če bo imel policist slab dan?

Predlagam, da namesto v gostilni za šankom... khm na internet forumu, povprašaš recimo na DARS, kar to isto Romano Duša. Če te res zanima odgovor seveda.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mercier ::

Zakon o javnih cestah pa v 77a. členu ("prekrški v zvezi s plačevanjem cestnine"):

(1) Z globo od 300 do 800 eurov se za prekršek kaznuje cestninski
zavezanec, ki:

- brez plačila cestnine za uporabo cestninske ceste ali
cestninskega cestnega objekta prevozi točko cestninjenja, pa bi
cestnino moral plačati (prvi odstavek 11.a člena tega zakona);


Prekunštno zame. Kaj bi tipično bila uporaba cestninskega cestnega objekta brez plačila cestnine?

Prvo sem pomislil na kmeta, ki ga med okopavanjem koruze zvije, pa se gre olajšat k cestarjem. Amapk ima ravno sončna očala, na katera ni nalepil vinjete na levo lečo, ker so pač zatemnjena.

Mercier ::

>> Uradno naj bi se lepila v zgornji desni vogal sedaj pa pravijo, da ni nič narobe, če je tudi na sredi. Kdo bo plačal kazen, če bo imel policist slab dan?

Predlagam, da namesto v gostilni za šankom... khm na internet forumu, povprašaš recimo na DARS, kar to isto Romano Duša. Če te res zanima odgovor seveda.


Kdo bo plačal kazen, je retorično vprašanje. Kako bodo pa policaji gledali na stvar, bi pa bilo bolje vprašati njih.

SkIDiver ::

Sem prašal na DARS-u.

Odgovor:

Spoštovani g. X!

Na sami vinjeti smo označili, da je vinjeto potrebno nalepiti na vetrobransko steklo na levi strani zgoraj. To lokacijo smo določili, ker smo mnenja, da je v primeru nadzora tako najlažje dostopna/vidna cestninskemu nadzorniku in jo tako tudi najlažje preveri. Vsekakor pa ne bo nič narobe, če je nameščena tudi npr. na levi strani v bližini vzvratnega ogledala ali v spodnjem levem delu vetrobranskega stekla, s tem, da je potrebno paziti, da ta del ni toniran oziroma zatemnjen. Uredba o cestnini in cestninskih cestah, ki jo je nedavno sprejela Vlada RS in čaka na objavo v uradnem listu, namreč v 12. členu med drugim določa: »Po odstranitvi zaščitne folije je treba vinjeto nepoškodovano in z originalnim lepilom na njej namestiti na levo notranjo stran vetrobranskega stekla, tako da je jasno vidna od zunaj (ne sme se npr. namestiti na mesto, kjer je to steklo zatemnjeno). Pri nameščanju je treba upoštevati navodila na hrbtni strani vinjete.«

Nikakor pa ne sme biti nalepljena na desni strani vetrobranskega stekla.

Za dodatna pojasnila vam predlagamo, da se obrnete na snovalca zakona to je Ministrstvo za promet (gp.mzp@gov.si). DARS zakone le izvaja. Zato vam predlagamo, da se za informacije o namestitvi vinjet obrnete na to pristojno institucijo.

Lepo pozdravljeni!


Romana Duša
Služba za komuniciranje
DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
sedež: Celje, Ulica XIV. divizije 4
izpostava: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33
web: http://www.dars.si


In na koncu sem se obrnil še na Ministrstvo za promet ali se vinjeto lahko namesti med zgornji rob vetrobranskega stekla in med nosilec notranjega vzvratnega ogledala. Sedaj pa čakam na odgovor. Ko ga dobim, ga citiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

djordjevic ::

Fino, fino. Tista lokacija bi meni tudi najbolj sedla.

SodVina ::

Se vam kar ne da dopovedat, a? Tudi odgovor ministrstva za promet vam ne bo koristil. To je isto, kot ce bi rekel, da lahko gres cez rdeco, ker ti je Zerjav dovolu, pa mahov s sprintanim mailom. Jao. Obvestilo, da ne mislijo komplicirat zaradi lokacije nalepke, smo ze nekako vsi videli. Ampak po zakonu lahko komplicirajo, tudi ce so ti _obljubili_ da ne bojo. In ce se en nadzornik darsa (oz. kdorkoli bo kontroliral vinjeto) s slabim dnevom zapici vate, bo vinjeta, ki je nalepljena drugje, kot je to v navodilih na hrbtni strani, NEVELJAVNA, pa ce imas zraven sprintan cel arhiv DARSA.

lp,
SodVina

edit: Kako je minister nalepil svojo vinjeto #00001 Najbolje nosit se ta filmcek zraven in se sklicevat, da ce je on narobe, lahko tud jest :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Utk ::

Pa kolk je velika ta vinjeta? Če je recimo 6x4, tudi če jo imam na sredini leve strani prve šipe, direkt pred glavo, pa me ne more tolk motit, hudiča. Nalepite tam, kjer mora bit, in po enem tednu je ne bo več noben opazu. Brez veze komplicirat.

c00L3r ::

Jaz sem Avstrijsko vinjeto vedno nalepil malo pod pritrditvijo za vzvratno ogledalo. Tako je bila skoraj cela vinjeta skrita za ogledalom (gledano iz voznikovega zornega kota). A lahko imam tukaj nalepljeno?

Ziga Dolhar ::

SodVina: kaj pa moznost sklicevanja na (s strano drzavnega organa zakrivljeno) pravno zmoto? (Ne vem, sprasujem.)
https://dolhar.si/

Mercier ::

SodVina:
Se vam kar ne da dopovedat, a? Tudi odgovor ministrstva za promet vam ne bo koristil. To je isto, kot ce bi rekel, da lahko gres cez rdeco, ker ti je Zerjav dovolu, pa mahov s sprintanim mailom. Jao. Obvestilo, da ne mislijo komplicirat zaradi lokacije nalepke, smo ze nekako vsi videli.


Gre za konkreten denar, vsaj za večino. DARS lahko pove zase, za policaje pa ne more, niti jim ni za zaupat. Naj policaji sami povedo. Pa še niso, kaj šele da bi dopovedovali. Da ne omenjam, da bi lahko zakonodajalec to uredil že prej, če ni kakšnih zadržkov, da je nalepljeno pri ogledalu.

CrniE:
Pa kolk je velika ta vinjeta? Če je recimo 6x4, tudi če jo imam na sredini leve strani prve šipe, direkt pred glavo, pa me ne more tolk motit, hudiča. Nalepite tam, kjer mora bit, in po enem tednu je ne bo več noben opazu. Brez veze komplicirat.


V avtu tipa Megane kupe še vzvratno ogledalo ovira, sploh če si nekaj višji. Sicer nekatere ne moti, da ne bi imeli obešeno gor še lectovo srce, roženkranc in CD, pa plišastega pesa na armaturki. Nekatere pa (nas) moti.

Če pa začnem cepit kocino, tudi nalepka bi lahko bila manjša. :P

Ziga Dolhar ::

'Nalepka' bi bila kamot tudi elektronska. Hm, nisem spremljal takratne debate - je blo kaj prerekanj, cemu ne bi vsebovala rfid oz. primerljivega cipa, ki bi znetno olajsal obcasne (ali celo redne) kontrole?
https://dolhar.si/

Utk ::

No, jaz tudi ne prenašam raznih obeskov po avtu, ampak ni slovenska vinjeta prva nalepka v zgodovini, ki jo je treba na prvo šipo nalepit. Koliko ljudi ima razne nalepke in tablice za parkirišča, 3 avstrijske in druge vinjete, pa še nalepke od tehničnega bi lahko še zmeraj imeli, ni zdej ta nalepkica največji problem no. Kaj pa brisalci, vam obrišejo res čisto celo šipo? Tam kjer ne brišejo imate komot vinjeto, sigurno je dost prostora, tudi na levi strani. Če vas tudi tam moti, pa resno premislite, s kakim nepreglednim avtom se vozite, in ob dežju ostanite doma.

TESKAn ::

IMO bi bil najboljši malo izpopolnjen ABC sistem - škatlice za vse ob regstraciji, na vseh izvozih/uvozih čitalci, plačeval bi pa lahko prek položnice/trajnika enkrat na mesec.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Keyser Soze ::

GPS ni vezan na avto, vinjeta je, ker s tem plačaš koriščenj AC z določenim avtom. Kakor ko plačaš do sedaj AC za vsak avto posebej boš tudi sedaj vsako vinjeto plačal za vsak avto posebej.


Hm, se mi pa poraja eno lepo vprašanje pri vsem tem. Zakaj je sedaj "avtocestnina" vezana na avto? In ne na osebo oz. voznika, kot je bila prej (praktično gledano). Kolikor vem, obstaja cestnina, katero plačamo ob registraciji in je ŽE vezana na avto.

IMO je tole rahlo smrdljivo. Če sem osebno plačal vinjeto, naj mi to prilepijo v moje vozniško dovoljenje in to je to. Ko bom vozil avto, bom po potrebi pokazal vozniško in dokazal, da sem plačal "avtocestnino".

Zbrka. Tile res še sami ne vedo kam bi s sabo. Sam pa absolutno ne bom nalepil vinjete fiksno, temveč s primerno "obdelavo" lepilne strani poskrbel, da bo možno nalepko prestavit v drug avto. Mislim, da nikjer ne piše, da je treba nalepko nalepit na "čisto" šipo.
OM, F, G!

krneki0001 ::

Hvala nekomu, da je vsaj še en tak, ki ima podobno razmišljanje kot jaz. Hvala keyser soze.

Utk ::

Ja in potem bi mož in žena imela en avto in dve vinjete. To je dosti hujše kot dva avta in dve nalepke.

Mercier ::

Baba, premakn se, na avtocesti jaz vozim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Keyser Soze ::

Ja in potem bi mož in žena imela en avto in dve vinjete. To je dosti hujše kot dva avta in dve nalepke.


OK, to z vozniškim je bilo bolj tako, na hitro, ker nimam glih preveč cajta.

Če malo dlje pomislim.... Lahko pa dobiš v bistvu kartico in z njo izkažeš, da si plačal cestnino. Ane? Če gre žena z avtom, jo vzame ona, če greš ti jo vzameš ti. Pa ni važno, a greš s svojim, sosedovim al pa Janševim avtom. Ker tako ali tako plačaš ti, ker se voziš po avtocesti. Če jo rabita oba naenkrat. Jeb* ga. Boš kupil dve, če je nuja. Če ne, se uskladiš.

Da bi bila "avtocestnina" vezana striktno na vozilo. A, a... Copy/paste od drugih držav je simpl. Ampak kdaj pa kdaj je pa treba mal širše pogledat na problem.
OM, F, G!

SkIDiver ::

CrniE, Škoda Fabia prvi model brišejo brisalci v tonirani del stekla. Nalepka, ki mora biti nalepljena v zgornjem levem vogalu pa ovira pogled v levo. Če bi bila lahko v toniranem delu kjer je mimogrede tudi vidna bi bila povsem ne moteča.

Tako pa je najbolj nemoteča med nosilcem ogledala in toniranim delom stekla, ker iz voznikovega sedeža ne ovira pogleda v tistem delu.

Pyr0Beast ::

Pa kje hudiča je ta zgornji levi vogal. Iz voznikove strani ali iz strani policaja z liziko ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SodVina ::

Na hrbrni strani vinjete imas narisano pozicijo.

BlackHole ::

Keyser, pol pa ni več takega profita. Bi si sosedje in prijatli te kartice med seboj sposojali. Najboljše bi res bile ABC kartice in plačaš toliko kot se voziš. Saj tudi zdajšnja cestnina ni pošten sistem, da se ne bo kdo na to obesil.
LP Marko

krneki0001 ::

Cestnino plačamo že pri registraciji, potem pa še vsakič, ko se vozimo po avtocesti, sedaj pa z vinjeto še za tiste ceste, katere so bile prej brez plačila (ljubljanska obvoznica).

Resnično me zanima, zakaj ne plačamo tega že pri registraciji, tujcem pa naj računajo za vinjete. To pomeni mnogo manj stroškov pri izdelavi vinjet, ker jih rabimo samo za tujce.

šernk ::

ker z tiskanjem vinjet bo sedaj nekdo spet ogromno zaslužil. zakaj na vsake toliko let zamenjajo vsaj eno stvar?? zato da spet poberejo toliko denarja.

vozniška veljajo do 80. leta starosti. v tem času pa ga bomo gotovo morali vsaj nekajkrat zamenjati zaradi novega ki bo prišlo v menjavo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejck ::

Keyser Soze:
Mislim, da nikjer ne piše, da je treba nalepko nalepit na "čisto" šipo.


Če prebereš, kaj piše na vinjeti... je omenjeno, da jo je potrebno prilepiti na očiščen in suh del stekla...

Karaya 52 ::

nebivedu> Resnično me zanima, zakaj ne plačamo tega že pri registraciji, tujcem pa naj računajo za vinjete. To pomeni mnogo manj stroškov pri izdelavi vinjet, ker jih rabimo samo za tujce.

Zato ker smo Slovenci državljani EU, tako kot Poljaki, Nemci. Zatorej ne morejo obstajati dvojni standardi. Lahko imamo brezplačno za tujce, oz. isto kot za nas Slovence. To je bilo že 1000 krat povedano, nekateri sedite na ušesih!

Pyr0Beast ::

Ali pa če bi ti 'podarili' vinjeto ob registracije do preteka le te ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lprelesn ::

jst sm jo že na fužinah kupu zase na busni v trafiki eno pa še v btc-ju na tržnici v trafiki :D tko da nou problemou

krneki0001 ::

nebivedu> Resnično me zanima, zakaj ne plačamo tega že pri registraciji, tujcem pa naj računajo za vinjete. To pomeni mnogo manj stroškov pri izdelavi vinjet, ker jih rabimo samo za tujce.

Zato ker smo Slovenci državljani EU, tako kot Poljaki, Nemci. Zatorej ne morejo obstajati dvojni standardi. Lahko imamo brezplačno za tujce, oz. isto kot za nas Slovence. To je bilo že 1000 krat povedano, nekateri sedite na ušesih!


Očitno ne znaš brati - mi slovenci bi plačali vinjeto že ob registraciji (pač ti še to zaračunajo zraven), tujci pa ko bi se vozili skozi slovenijo.

BigWhale ::

Očitno ne znaš brati - mi slovenci bi plačali vinjeto že ob registraciji (pač ti še to zaračunajo zraven), tujci pa ko bi se vozili skozi slovenijo.


Ti pa ne razumes, da nekdo pa ne bo hotel placati vinjeta. Kaj pa tisti? Bo moral vsak nositi potrdilo v denarnici, da je placal vinjeto? Se ti ne zdi, da je nalepka precej bolj preprosta resitev?

Aja, tebe moti... ;>

sverde21 ::

@nebivedu: glede na to da se dosti voziš (sklepajoč iz drugih postov na forumu), boš na profitu tudi če nabaviš za vse avte vinjeto... al pa nabaviš vinjeto za 2 avta, ki ju največ uporabljaš, s tretjim se pa pač izogibaš avto cest.
<?php echo `w`; ?>

Keyser Soze ::

nejck:
Če prebereš, kaj piše na vinjeti... je omenjeno, da jo je potrebno prilepiti na očiščen in suh del stekla...

Suh. Očiščen... Ko sem bil pri tebi v stanovanju, je beseda "čsto" dobila popolnoma druge dimenzije. =P
Če me razumeš.

Ne bit preveč ovčji no.
OM, F, G!

Karaya 52 ::

nebivedu> mi slovenci bi plačali vinjeto že ob registraciji (pač ti še to zaračunajo zraven), tujci pa ko bi se vozili skozi slovenijo.

Bom še enkrat napisal, tokrat upam da bo razumljivo. Tukaj si že napravil dve skupini, ki sta obravnavani drugače (kar ni v skladu z EU). Takšne ureditve nima nobena država, edina možnost v tem primeru je, da bi se tujci vozili brezplačno (tako kot se zdaj po regionalnih in lokalnih cestah) tako kot v Nemčiji.

Furbo ::

Ne morem verjeti koliko jamranja berem o teh vinjetah, cela panika zaradi nalepke. Če ste tako neprilagodljivi, vas bo pobralo prej kot dinozavre. Če nekdo nikakor ne najde prostora za nalepko na steklu, naj se pač ne vozi po cesti s tankom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Točno tako. Sploh pa ne v dežju, megli in podobnem, če sem jaz kje blizu.

krneki0001 ::

c00L3r ::

Naj se vsi tujci ki prečkajo SLO 1x na leto vozijo po regionalnih cestah. Tisti ki pa bo šel 3x čez SLO, pa se mu bo že splačala nabava. Ne vem zakaj eni mediji delajo taki rompompom iz tega ker so Hrvatje naredili vodniki po NE avtocestah. Naj se vozijo po regionalkah, saj jih nihče ne sili v nabavo vinjete.

Rok-11 ::

Tole o pravičnosti vezave vinjet na avto je res PROBLEM. Niti ne zaradi tistih par 10 Eur, pač pa zaradi načela pravičnosti;
Pa kaj potem, če bi si jih med seboj posojali?! Gre za plačilo cestnine na avtocesti, torej je pomembno, da jo ima vsak voznik/avto, ki se tisti trenutek nahaja na avtocesti. Če nisi tam, oz. tam ni tvoj avto, je ne potrebuješ... oz. jo lahko ima kdo drug.
V določenem trenutku, bi jo moralo imeti le toliko ljudi, kolikor bi bilo dejansko avtomobilov na avtocestah.

Saj bi bil tudi jaz za to (ja, več avtomobilov), ampak verjetno bi bila potem dražja.

Si predstavljate še eno zanimivost; npr. da imam doma avtodom s katerim npr. potujem predvsem po tujini. Naj bi torej kupil še eno vinjeto le za to, da se peljem do meje parkrat na leto - oz. še slabše - le za to, da se odpeljem od doma po obvoznici in NE čez center mesta?
Zdaj bo najbrž tudi po centrih več takih - upam, da predvsem okrog ministrstev... he, he

bond007 ::

Hec je, da zna bit zdej ponekod še večja gužva po regionalnih cestah in pa tudi v mestih, ker se bodo ne samo hrvati, ampak tudi kaki čehi, madžari in ostali vzhodnjaki izogibali avtocest. Aja čehi so btw tudi že objavili vodič, kako se izogniti avtocestam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

borchi ::

> Hec je, da zna bit zdej ponekod še večja gužva po regionalnih cestah in pa tudi v mestih, ker se bodo ne samo hrvati, ampak tudi kaki čehi, madžari in ostali vzhodnjaki izogibali avtocest. Aja čehi so btw tudi že objavili vodič, kako se izogniti avtocestam.

še večji hec zna biti, da bo marsikateremu čehu po 5 urnemu prerivanju po reginalnih, slabo označenih, zamašenih cestah, že malo žal, da si ni kupil vinjete. ko mu bo v koloni na 40 stopinjah zakuhala škoda, mu bo že prekleto žal. ko bo stran vrgel polovico pokvarjene 'fasnge', ki si jo je pripeljal s seboj na morje, bo že škripal z zobmi*.

drugo leto, bog daj, slovenija ne bo več videla tega čeha. ne da bi imel kaj proti čehom, ampak vseeno imam rajši sam sebe kot pa (tranzitne) čehe. če pa pride čeh na dopust v slovenijo, se mu bo pa vinjeta zdela prima poceni.

* pa še vedno ga čaka še pot nazaj. naj se kar naroči k zobozdravniku.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Pyr0Beast ::

Hehe, več prometa v mestih -> polni lokali, večja gužva

.. nč, jst grem kr eno krofetarno postaut. [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348884 (32481) Mare2
»

Odstranitev letne vinjete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5010762 (9262) steklo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635558 (32720) pegaso
»

Vinjete 2009 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717558 (5542) Buggy
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637130 (23038) moowy123

Več podobnih tem