» »

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?)

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?)

««
16 / 28
»»

sprasujem ::

nevone
Potem pa ni problem. Naj delajo z veseljem, kar želijo. Samo če nimaš povratne informacije, kaj ljudje potrebujejo, lahko vsi delajo kar želijo, a potrebe kljub temu ne bodo zadovoljene. Zato rabimo potrošniško kapitalistično družbo. Vse drugo so stranpoti.


No, ravno vsi ne morejo delati, kar si želijo. Zato pa imamo nezaposlene in prekvalificirane.

Vendar so danes realne dobrine bistveno bolj dostopne: hrana, energija, dom, prevozno sredstvo.

In ravno kapitalistična družba nam poskuša odvzeti te osnovne dobrine. Vse to se poskuša privatizirati, pa sploh ni realne potrebe. Obstaja pa pohlep bančnikov ter podjetnikov, politikov, ki si noče predstavljati brezobrestnega denarnega sistema. In se veseli, da je Slovenija dolžna 40 milijard EUR na podlagi vsak dan več "tiskanega" denarja.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Vsaka informacijsko razvita družba, lahko kaj hitro planira produkcijo. Tržnica je predpotopna in predinformacijska. Je pa seveda tako trdo usidrana v 'gene' nekaterih, da preko tega, brez temeljite zetigeist kampanje ne bo šlo. In na srečo tu Peter Joseph, ni tako slab. Nenazadnje je reklamar.

Centralni komite je bil dejansko zapita duhovščina žejna krvi. Ampak nikjer ne piše, da danes ni možno bolje. Predvsem če to ni centralni komite, ampak ena taka databaza želja in potreb, ki jo že danes zna narediti študent v 1.letniku gimnazije.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

nevone ::

Predvsem če to ni centralni komite, ampak ena taka databaza želja in potreb, ki jo že danes zna narediti študent v 1.letniku gimnazije.


Zakaj si prepričan, da bi se nekateri zadovoljili z manj, če bi ta baza tako naračunala, da je najoptimalnejše? Se ti ne zdi, da bi se našli aktivisti, ki bi hoteli sesuti tak sistem prav zato, ker bi bili prepričani, da sistem ni konstruiran pravil(č)no?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

noraguta ::

Centralni komite je bil dejansko zapita duhovščina žejna krvi. Ampak nikjer ne piše, da danes ni možno bolje. Predvsem če to ni centralni komite, ampak ena taka databaza želja in potreb, ki jo že danes zna narediti študent v 1.letniku gimnazije.
a en za vse? sicer glede odločitvenih sistemov upam da veš kako delujejo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ramon dekers ::

Lonsarg je izjavil:

In oboje bazira na nekih novih tehnologijah. Z napredkom robotike bo pač zdejšni sistem umrl, to je jasno, čeprav bi bilo bolje, da bi že prej.



današnji sistem ne bo umrl!zakaj?preprosto na eni strani kopica ljudi ki ima denar, orožje s tem pa nadzor nad vojsko in ljudmi. če bi prišlo do revolta, bi lahko to enostavno zatrli z vojsko in policijo (enako kot so na kitajskem študente). Vladajača peščica se boji da bi ob novem sistemu izgubila nadzor!Venus project bi lahko deloval, robotika ki dela umazan in težka dela, vsi ostali pa bi delali bolj intelektualna dela.

donfilipo ::

Nedvomno bi jih bilo kar nekaj. A ne bistveno več kot tistih, ki recimo danes planirajo zaklati recimo mene, da bi prišli do 1 g praška, ali tebe, če bi te seveda spoznali>:D Ampak sistemi pravičnosti lahko delujejo tudi dobro. S policijo na čelu. Za razliko od danes! Družbe, kjer je razpon prihodkov v kombinaciji z neko minimalno socialno varnostjo, s presentljivo smešnimi sredstvi držijo stopnjo kriminalitete, na manjši ravni, kot je ima recimo USA.

Vse razen GDP in GDP pro capita se s smešnimi in tudi predptopnimi mehanizmi izboljša brez kapitalizma. Da se tega ne da, pa je RESEN problem. Treba je dobro premisliti, kaj vednarle GDP dejansko nudi in ali ni morda tako, da ga USA sicer 'pridela', nikakor pa ne IZKORISTI v polnosti, tako da bi bilo to omejeno na USA!. Ker če vzamemo da recimo USA (in zavezniki) držijo svet pokonci, potem ima kapitalizem večjo vlogo, kot se vidi iz številk na prvi pogled!!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

sprasujem ::

Nevone 90 % imetja za 10 % prebivalcev je pravi(l)čno?

Bravo Innerspace. Jasno razvidno iz filma kakšno pot imamo za izbiro. Elita bi najraj poslala bombe, bolezni,strupe, lakoto nad 50% ljudi sveta.

noraguta ::

sprasujem je izjavil:

Nevone 90 % imetja za 10 % prebivalcev je pravi(l)čno?

Bravo Innerspace. Jasno razvidno iz filma kakšno pot imamo za izbiro. Elita bi najraj poslala bombe, bolezni,strupe, lakoto nad 50% ljudi sveta.

kaj je pravično, pomembo je da je zadovoljivo. lenin sam je reku , da v nemčiji revolucija ne more uspet. ker so delavci predobro preskbljeni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

One dies of hunger, another one has a few kilos of grains and survives. Had the second had a few tons of grains, the inequality would be even greater. But the first one could survive also, working for the second guy and be payed for with the food.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

Bravo Innerspace. Jasno razvidno iz filma kakšno pot imamo za izbiro. Elita bi najraj poslala bombe, bolezni,strupe, lakoto nad 50% ljudi sveta.
to bo elita naredila, na željo delavcev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

noraguta je izjavil:

Centralni komite je bil dejansko zapita duhovščina žejna krvi. Ampak nikjer ne piše, da danes ni možno bolje. Predvsem če to ni centralni komite, ampak ena taka databaza želja in potreb, ki jo že danes zna narediti študent v 1.letniku gimnazije.
a en za vse? sicer glede odločitvenih sistemov upam da veš kako delujejo?


Kaj en za vse?
Po sistemu svi za jednoga i sve za mene. Je pa ja jasno;((

Četudi bi jaz ne znal latinice, bi morda v vasi dobil literaturo v cirlici, tako da ni tak problem. Ampak načeloma se pa danes ljudje po velikih sistemih že kar uspešno bodejo s tem, tako da me ni strah. Kot sem dejal, osebno me je strah samo, da ne bom dobil dobrega šmajserja! Medtem ko za nadebudne mladce pa ni panike. Kar hočeš verjetno zdaj poudariti je, da odločitveni sistemi ne odločajo. Ok. Tudi kalkulator sam ne pove rezultata. Treba je da ga nek šmorn prebere, se strinjam...ampak umetno se kititi s titulami 'čitač' kalkulatora, je pa tudi malce out>:D

Če imaš informacijsko podprte odločitve, čitač kalkulatora, pa je en pošten human možakar, zna zadeva celo bolje delovati kot, sistem kjer so produkcijske kapacitete za nahranit vola:), 666m stran pa na cesti crkava berač!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Kaj za "široko otrošnjo" pa je prišlo iz Prve dežele Socializma?
A ti naštejem vse logične zmote, ki si jih tule naredil?
Slamnati mož - nikjer nisem rekel, da je bil sovjetski komunizem/socializem boljši od kapitalizma.
Non sequitur - če v socializmu niso izumljali potrošniških dobrin, to ne pomeni, da je kapitalizem nujen za njihovo izumljanje.
Lažna dihotomija - na izbiro nimamo samo kapitalizma in (ruskega) socializma.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Thomas ::

Will the poor always be with us, as Jesus once admonished? Does our free market system make poverty inevitable? Must there be losers if there are huge economic winners? No, no, and no. Economic development is not a zero-sum game; the world does not need poor countries in order to have rich countries, nor must some people be poor in order for others to be rich. Families who live in public housing on the South Side of Chicago are not poor because Bill Gates lives in a big house. They are poor despite the fact that Bill Gates lives in a big house. For a complex array of reasons, America's poor have not shared in the productivity gains spawned by DOS and Windows. Bill Gates did not take their pie away; he did not stand in the way of their success or benefit from their misfortunes. Rather, his vision and talent created an enormous amount of wealth that not everybody got to share. This is a crucial distinction between a world in which Bill Gates gets rich by stealing other people's crops and a world in which he gets rich by growing his own enormous food supply that he shares with some people and not others. The latter is a better representation of how a modern economy works.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

donfilipo je izjavil:

noraguta je izjavil:

Centralni komite je bil dejansko zapita duhovščina žejna krvi. Ampak nikjer ne piše, da danes ni možno bolje. Predvsem če to ni centralni komite, ampak ena taka databaza želja in potreb, ki jo že danes zna narediti študent v 1.letniku gimnazije.
a en za vse? sicer glede odločitvenih sistemov upam da veš kako delujejo?


Kaj en za vse?
Po sistemu svi za jednoga i sve za mene. Je pa ja jasno;((

Četudi bi jaz ne znal latinice, bi morda v vasi dobil literaturo v cirlici, tako da ni tak problem. Ampak načeloma se pa danes ljudje po velikih sistemih že kar uspešno bodejo s tem, tako da me ni strah. Kot sem dejal, osebno me je strah samo, da ne bom dobil dobrega šmajserja! Medtem ko za nadebudne mladce pa ni panike. Kar hočeš verjetno zdaj poudariti je, da odločitveni sistemi ne odločajo. Ok. Tudi kalkulator sam ne pove rezultata. Treba je da ga nek šmorn prebere, se strinjam...ampak umetno se kititi s titulami 'čitač' kalkulatora, je pa tudi malce out>:D

Če imaš informacijsko podprte odločitve, čitač kalkulatora, pa je en pošten human možakar, zna zadeva celo bolje delovati kot, sistem kjer so produkcijske kapacitete za nahranit vola:), 666m stran pa na cesti crkava berač!


sori stari ti longterm build infrastrukturo menjaš za real time odločitve iz debate v debato. težko ti sledim. je res , da nazori iz real tima prihajajo v infrastrukturo ampak , načeloma ne. tako , da pusti latinico rimljanom. in ne begaj kot ovca po staji. ali človek kateri mora naredit odločitev med 5 parametri. (od tu naprej se praviloma vedno zmoti).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ramon dekers ::

Thomas je izjavil:

Will the poor always be with us, as Jesus once admonished? Does our free market system make poverty inevitable? Must there be losers if there are huge economic winners? No, no, and no. Economic development is not a zero-sum game; the world does not need poor countries in order to have rich countries, nor must some people be poor in order for others to be rich. Families who live in public housing on the South Side of Chicago are not poor because Bill Gates lives in a big house. They are poor despite the fact that Bill Gates lives in a big house. For a complex array of reasons, America's poor have not shared in the productivity gains spawned by DOS and Windows. Bill Gates did not take their pie away; he did not stand in the way of their success or benefit from their misfortunes. Rather, his vision and talent created an enormous amount of wealth that not everybody got to share. This is a crucial distinction between a world in which Bill Gates gets rich by stealing other people's crops and a world in which he gets rich by growing his own enormous food supply that he shares with some people and not others. The latter is a better representation of how a modern economy works.




Trapast primer. Ni kriv Bill Gates,da je nekdo bogat in nekdo reven, bolj je kriva vlada ali pa kitajska kamor so preselili celotne preoivzodnje. In ljudje posledično nimajo niti MOŽNOSTI do dela.

sprasujem ::

Thomas bi ti patentiral vse živo in mrtvo za vekomaj?

Thomas ::

If you buy a product made in a third-world country, it was produced by workers who are paid incredibly little by Western standards and probably work under awful conditions. Anyone who is not bothered by those facts, at least some of the time, has no heart. But that doesn't mean the demonstrators are right. On the contrary, anyone who thinks that the answer to world poverty is simple outrage against global trade has no head - or chooses not to use it. The anti-globalization movement already has a remarkable track record of hurting the very people and causes it claims to champion.


The thrust of the antiglobalization protests has been that world trade is something imposed by rich countries on the developing world. If trade is mostly good for America, then it must be mostly bad for somewhere else. At this point in the book, we should recognize that zero-sum thinking is usually wrong when it comes to economics. So it is in this case.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

donfilipo ::

noraguta je izjavil:

sprasujem je izjavil:

Nevone 90 % imetja za 10 % prebivalcev je pravi(l)čno?
Bravo Innerspace. Jasno razvidno iz filma kakšno pot imamo za izbiro. Elita bi najraj poslala bombe, bolezni,strupe, lakoto nad 50% ljudi sveta.

kaj je pravično, pomembo je da je zadovoljivo. lenin sam je reku , da v nemčiji revolucija ne more uspet. ker so delavci predobro preskbljeni.


Ah ja...Lenin. Krasnaja zvezdočka, Leningrajskaje večeri. Drgač je bil pa bumbar;(( Uspelo je malo kasneje malarju s skoraj enakimi neumnostmi, Pa še nemec ni bil.

Vsekakor drži, da če imajo delavci polne riti, klasične revolucije s streljočko in gulagi ne grejo zlahka, grejo pa!>:D Redkokje imajo delavci res prepolne riti in obenem spočite. Če se to na nek čudežen način zgodi v kapitalizmu, lahko pa dejansko vse drugo za dolgo pozabimo!

Ampak cvetijo pa lahko druge revolucije. Tehnološko kulturne. In zetigeust movement je predvsem to!

@noraguta

Tudi ti povej točno, kaj si sploh prašal. Jaz nimam za kaj poznati decission sistemov, moje življenske delovne naloge so bile vedno na nivoju krampa:) Lahko pa kaj o njih preberem in bova potem naprej. Zdaj razumeš?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Karaya 52 ::

Lačna vrana siti ne verjame. Trobiti to množici nima efekta ali pa se nam s tem enostavno ne da ukvarjati. Od leve intelektualne elite sem večkrat poučen o alternitivnih oblikah samoupravljanja. Od Metelkove pa vse do Christiania, ki pa bi vse propadle če bi iz okolice odstranili kapitalizem in potrošnjo ki je ne prebavljajo. V Salzburgu se je neka skupina šla alternativni monoterani sistem - blagovno menjavo. Takšni eksperimenti rajcajo kup profesorjev po naših faksih, preko tega nočejo it.

sprasujem ::

Thomas, če ima človek srce, ima lahko tudi razum. Srce in razum nista nasprotji, kot ti poskušaš prikazati.

Thomas ::

Ne, jaz pravim, da če imaš in srce in razum, potem z izenačevanjem premoženja ne eksperimentiraš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

Tudi ti povej točno, kaj si sploh prašal. Jaz nimam za kaj poznati decission sistemov, moje življenske delovne naloge so bile vedno na nivoju krampa:) Lahko pa kaj o njih preberem in bova potem naprej. Zdaj razumeš?
razumem , no zaz ačetek ko trdiš , da lahko srednješolec da listo želja in je ta vsklajena z recimo relano percepijo sveta vzemimo samo za začetek tole
List of cognitive biases @ Wikipedia

pa tukaj gre samo za samo prevare ampak nasplošno pri več kot petih utežeh navadnih fload - double spremenljivkah katere po obtežitvi vstopajo v sistem se človek zmoti. celo ne random. apak glede na input so njegov odločitve lahko celo slabše. (delno ima zgornji link vezo pri tem)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

donfilipo ::

noraguta je izjavil:

donfilipo je izjavil:

noraguta je izjavil:

Centralni komite je bil dejansko zapita duhovščina žejna krvi. Ampak nikjer ne piše, da danes ni možno bolje. Predvsem če to ni centralni komite, ampak ena taka databaza želja in potreb, ki jo že danes zna narediti študent v 1.letniku gimnazije.
a en za vse? sicer glede odločitvenih sistemov upam da veš kako delujejo?

Kaj en za vse?
Po sistemu svi za jednoga i sve za mene. Je pa ja jasno;((
Četudi bi jaz ne znal latinice, bi morda v vasi dobil literaturo v cirlici, tako da ni tak problem. Ampak načeloma se pa danes ljudje po velikih sistemih že kar uspešno bodejo s tem, tako da me ni strah. Kot sem dejal, osebno me je strah samo, da ne bom dobil dobrega šmajserja! Medtem ko za nadebudne mladce pa ni panike. Kar hočeš verjetno zdaj poudariti je, da odločitveni sistemi ne odločajo. Ok. Tudi kalkulator sam ne pove rezultata. Treba je da ga nek šmorn prebere, se strinjam...ampak umetno se kititi s titulami 'čitač' kalkulatora, je pa tudi malce out>:D
Če imaš informacijsko podprte odločitve, čitač kalkulatora, pa je en pošten human možakar, zna zadeva celo bolje delovati kot, sistem kjer so produkcijske kapacitete za nahranit vola:), 666m stran pa na cesti crkava berač!


sori stari ti longterm build infrastrukturo menjaš za real time odločitve iz debate v debato. težko ti sledim. je res , da nazori iz real tima prihajajo v infrastrukturo ampak , načeloma ne. tako , da pusti latinico rimljanom. in ne begaj kot ovca po staji. ali človek kateri mora naredit odločitev med 5 parametri. (od tu naprej se praviloma vedno zmoti).


Longterm build infrastructure nisem imel v mislih. Mi je ušlo pod palcem:) S tem se ukvarja Venus project , pa do tja še nisem prišel. Mirno prepustim urbanistom in zainteresiranim. Ubadamo se z izrekom zeigeista ukiniti denar in kapitalizem. Ali to gre...ali brez tržnice in denarja ne gre! Sistem odločanja bi zbiral kratkoročna naročila dobrin in na podlagi teh, bi tekla tudi produkcija, Skupaj z željami, pripombami in idejami. Moja misel je, da informacijski sistem lahko zbere še veliko več podatkov kot klasičen trg, s kapitalom vred. Kako točno pa delujejo danes decision supoorted sistemi, bom pa pogledal!

Aja vidim zdaj nesporazum. Mislil sem ne na sistem odločanja, pač pa banalnost lahkosti zbiranja informacij. Sistem odločanja pa kot vidim, je lahko biased in napačno prirejen...ampak za to si moram pa vzeti malce več časa in sploh osnovne pripravljenosti sprejeti tak shift kot je Zeitgeist!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

noraguta ::

Mi je upsl pod palcem, S tem se ukvarja Venus project , pa do tja še nisem prišel. Mirno prepustim urbanistom in zainteresiranim. Ubadamo se z izrekom zeigeista ukiniti denar in kapitalizem.
ja zares osnoven eksperiment! za ZAČETEK CELO IDEALEN. velik sreče stari
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sprasujem ::

Torej neizenačevanje premoženja dopuščaš kljub 90% svetovne lastnine za peščico ljudi. Kaj čakaš da dosežejo 100% ? Pa resno misliš da so antiglobalisti res žejni krvi?

Sicer pa kaj bi znanstvenik brez eksperimenta? Ta je pripravljen samo zaradi razuma delati mutante.

Vendar ko je zraven srce,ko se ne gre za vojno, le predstavitev vseh pogledov, pa se ne sme eksperimentirati?

Še enkrat Thomas:Bi ti patentiral vse živo in mrtvo za vekomaj?

noraguta ::

sprasujem je izjavil:

Torej neizenačevanje premoženja dopuščaš kljub 90% svetovne lastnine za peščico ljudi. Kaj čakaš da dosežejo 100% ? Pa resno misliš da so antiglobalisti res žejni krvi?

Sicer pa kaj bi znanstvenik brez eksperimenta? Ta je pripravljen samo zaradi razuma delati mutante.

Vendar ko je zraven srce,ko se ne gre za vojno, le predstavitev vseh pogledov, pa se ne sme eksperimentirati?

Še enkrat Thomas:Bi ti patentiral vse živo in mrtvo za vekomaj?

glej če rabjo pol sveta QL , če rabiš pol pič pofukat , kdo ti bran...

sej to smo lepo povedal , ampak katere vzvode pa imao , da to spremenimo. tamle nekje zgoraj se greste neke sorte "anarhiste". ampak brez alternative.
na koncu bi šlo to vaše vsi enaki vsi enakopravni v stilu: pofukal bomo vaše babe , pa popil vašo vodko pol bomo pa vsi bres, madarfakarji brzuastični....


mislm, nč novga
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Karaya 52 ::

sprasujem; dokler ima 90% prebivalstva možnost vstopa v to 10% elito, ni to nikakršen problem. V socializmu vertikalne mobilnosti ni, sicer je pa Maggie ob priliki razkrinkala to mantro t.i. socialno čutečih, ki to niso.

noraguta ::

ni tolk problem vstopa po moje. kot "nove" družbe imajo ostro selekcijo in stare nasprotnike. na koncu če pogledaš sovjetsko zvezo . so prišli od voza s knjem 1917 v svemir v dobrih 40 letih . ni tko slabo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sprasujem ::

noraguta

Karaya če ima 90% ljudi vstopa v 10% elito, zakaj potem Slovenija, ki je recimo med 10% še bolj nazadovala? Prej 10 let za dosego povprečja EU, zdaj 70 let za dosego povprečja EU. Povej ima 90% ljudi sveta res možnosti vstopa?

Vzvodi za spremembo so v vseh nas. Ker zagovarjat konstrukte , kot npr.:da svet brez kapitalizma ne more, češ da ni alternativ, se mi pa zdi največje tiranstvo.
Komunizem je zame tudi tiranstvo. In sprememba denarnega sistema ni nič od tega. Zaradi mene lahko homoseksualec še vedno prireja parado ponosa.

Vajenc ::

Thomas je izjavil:

Ne, jaz pravim, da če imaš in srce in razum, potem z izenačevanjem premoženja ne eksperimentiraš.

Kapitalisti pravijo. Če nisi socialist pred 30 letom si brez srca, če si socialist po 30 letu pa moraš biti brez razuma ;)

Kitajska si pa mane roke in smeje pojmu "svetovna ekonomska kriza".
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

donfilipo ::

Thomas je z lessworng kopiral citat, ki da povsem drugo tezo kot baze, ki sem jih gledal zadnje čase na Happy Planet Index. Treba se bo pozabavati z nasprotujočima si tezama, ali odkriti napake pri tolmačbi.
I'll be back
Arnold;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ma kakšna kriza! Branjevka ma vsak dan krizo. Al je pripeljala preveč solate na tržnico in ji je vednla, al jo je premalo pa ji jo je zmanjkalo.

Vsak dan ima krizo, pa kaj?

V bistvu ma tudi vsak drug taprav kapitalist vsak dan krizo. Ali je premalo proizvedel, ali pa je premalo prodal. Vedno je ta peklenska dilema. Kot pri drevesu, ki je vedno ali "žejno" ali "lačno".

Tudi klošar ma vsak dan krizo, da nabere za košto in da ga ne umori mraz.

Samo una razvajena množica, ki bi vsak mesec 10 EUR večjo plačo za isto delo, je pa na krizo bolj občutljiva. Ker je ne sreča vsak dan.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sprasujem ::

Thomas
Vsak dan ima krizo, pa kaj?

Samo una razvajena množica, ki bi vsak mesec 10 EUR večjo plačo za isto delo, je pa na krizo bolj občutljiva. Ker je ne sreča vsak dan.


Sem slišal za krizo bančnikov, ko jim je morala pomagati USA država - državljani, pa so takoj po pomoči ,naslednji dan šli v hotel jahat prostitutke. Težko krizo imajo res. Odvisnikom od pohlepa ni lahko.

noraguta ::

eh za kurbe jahat ne rabš tok. en bober zapitek je to.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

Sem slišal za krizo bančnikov


Ja, ja, ti so še bolj razvajeni kot večina. Ostanejo neutolažljivi tudi po milijonskih plačah in tudi po milijardnih pomočeh davkoplačevalcev. Stalno jokajo, stalno so prehlajeni, čeprav jih Mati Država varuje pred prepihom.

Mogoče prav zato.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

sicer pa v beznicahse kurba pije in nečistuje. niso to slaščičarne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Karaya 52 ::

Sprasujem; Muči te sosedov avto višjega razreda. V teh 20tih letih si iz golfa 1 napredoval do golfa 5, sosed pa je med tem nabavil bmw m3. Prvi golf je brez servo volana in klime, drugi ima vse to - kvaliteta življenja se ti je izboljšala. Tebe bolj muči sosedov bmw, tako kot večino tistih ki raje jemljejo in delijo, namesto da bi ustvarjali - nikoli pa ne bodo priznal da jim je kapitalizem omogočil boljši življenski standard.

Glede SZ, od konja do avta, dokler je bila razlika med Zahodom majhna in sosed sosedu ni mogel biti nevoščjiv je stvar na površju funkcionirala, svobodne trgovine v sodobnem pojmovanju pa še ni bilo. Samoupravljanje pač ni bilo zmožno tekmovati s svobodnim trgom zato se je razlika večala dokler ni ves vzhodni blok implodiral. Slovenija, tako kot ostale države vzhodnega bloka lovi razliko z zahodom - vsaj 20 let razvojne razlike. Ta leta smo očitno prespali, kljub temu da so se profeti samoupravljanja trudili na vse kriplje in v filozofskih spisih prebirali kje so skrenili s prave poti. Zdaj ko se trese gora se profeti vračajo, kot da se leto 89 sploh ni zgodilo. Ne se pustiti preslepit, ponujajo takšno ali drugačno izpeljanko samoupravljanja, zadnji veliki propadli poiskus je bil v Copenhagnu, obstajajo pa tudi bolj subtilni kot je obdavčitev mednarodnih bančnih transakcij. Vedno se izdajo z odrejanjem večjih obremenitev.

Thomas ::

Morš zastopit sprasujem, da smo neusmiljeni do kapitalistov, do delavcev in do sebe.

Nekaj srca imamo sam za potrošnika. Ostali so pa na dolžnosti. Majo da rintajo za Njegovo veličanstvo Kupca, ker edino tako bo kaj profita, da bo kaj kapitala, da bo kaj jesti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

Thomas je izjavil:

Morš zastopit sprasujem, da smo neusmiljeni do kapitalistov, do delavcev in do sebe.

Nekaj srca imamo sam za potrošnika. Ostali so pa na dolžnosti. Majo da rintajo za Njegovo veličanstvo Kupca, ker edino tako bo kaj profita, da bo kaj kapitala, da bo kaj jesti.

kr dobro povedno , al se žrtvuješ , al pa žrtvuješ javno mnenje če "nimaš"
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Thomas je izjavil:

Ma kakšna kriza! Branjevka ma vsak dan krizo. Al je pripeljala preveč solate na tržnico in ji je vednla, al jo je premalo pa ji jo je zmanjkalo.
Vsak dan ima krizo, pa kaj?
V bistvu ma tudi vsak drug taprav kapitalist vsak dan krizo. Ali je premalo proizvedel, ali pa je premalo prodal. Vedno je ta peklenska dilema. Kot pri drevesu, ki je vedno ali "žejno" ali "lačno".
Tudi klošar ma vsak dan krizo, da nabere za košto in da ga ne umori mraz.
Samo una razvajena množica, ki bi vsak mesec 10 EUR večjo plačo za isto delo, je pa na krizo bolj občutljiva. Ker je ne sreča vsak dan.




Branjevka ponavadi nima krize. Sem jih gledal ene 3 mesece vsak dan (ker sem bil sam branjevec:), pa čisto solidno živijo. Kljub da redno delajo navedene napake. Mrtvih praktično ni, trpečih tudi ne!

Tudi kapitalisti, kot vidim, ne crkavajo ravno po cestah, pa tudi njihova jamrarija povzroči prve žrtve šele, ko sami družno preveč userjejo motko:)

Klošar je prisiljen piti. To mu je edina rešitev. Racionalna pa seveda, da tebe kresne s kladivom po glavi in pokasira lepo zastonj hrano in stanovanje. Torej je treba moliti, da jim pijače ne zmanjka>:D

Ja in 'razvajene' množice pa lahko včasih zberejo moč, sesujejo parlament in prevzamejo vse bogastvo! Če da so oblastniki popolnoma nesposobni. Krizo in zategovanje pasu pa tej razvajeni množici pokažejo na TV:) Kot nekako razlago in opravičilo, za stiskanje in nove dajatve. Če to naredijo nespretno, in prevečkrat se kriza utelesi tako, da gorijo avtomobili, banke, pa tudi ljudje. In jasno takrat boš pa tudi ti priznal, zdaj je pa kriza!>:D

Ampak do tega še kar nekaj manjka. Prav zelo veliko pa spet ne.
zato pa je takole zeitgeist gibanje dobrodošlo, da malo pospeši razmišljanje o alternativah, ki se morda skrivajo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

sprasujem ::

Neusmiljenje do kapitalista.... dvomim
Boš videl kaj bo NLB rekel... državljani še še še
Če misliš kaj v zvezi s predlaganimi ukrepi Obame, spet dvomim:
!

Thomas
Nekaj srca imamo sam za potrošnika. Ostali so pa na dolžnosti. Majo da rintajo za Njegovo veličanstvo Kupca, ker edino tako bo kaj profita, da bo kaj kapitala, da bo kaj jesti.


veličanstvo Kupca zamenjaj za veličanstvo Obresti pa boš videl bistvo

Thomas ::

Neusmiljenje do kapitalista.... dvomim


Definitivno. Ne kupujemo predragega ali preslabega. Raze kadar nas država prinese okoli in ščiti kakšne proizvajalce banan na Novi Kaledoniji in zato banan iz Srednje Amerike ni. Boljših in cenejših.

Obresti pa tudi ti pobiraš, na svoje depozite. Ko se jim boš odrekel iz načelnih razlogov in jih 100% dajal vbogajme ... se o tem menimo naprej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Ampak do tega še kar nekaj manjka. Prav zelo veliko pa spet ne.


Mene pa zanima, kaj imajo revolucionarne družbe danes več od tistih, ki so delavsko revolucijo preskočile?

In kaj imajo danes dežele, kjer se na revolucijo gleda s simpatijo takega, da bi jim lahko zavidali?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

nevone je izjavil:

Ampak do tega še kar nekaj manjka. Prav zelo veliko pa spet ne.

Mene pa zanima, kaj imajo revolucionarne družbe danes več od tistih, ki so delavsko revolucijo preskočile?
In kaj imajo danes dežele, kjer se na revolucijo gleda s simpatijo takega, da bi jim lahko zavidali?
o+ nevone


Nič! Škodo! Samo nekateri revolucionarji so kar dosti 'odnesli'.

Je pa res, da so nekaj 'prebrali' tudi oblastniki v državah, kjer so se izognili revolucijam.

In ravno zato gre. Da se izogne krvi in nepotrebnemu nasilju!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

sprasujem ::

Javljam se Thomas
Na moji strani obresti od depozita, katerih vrednosti čez 2000 takoj obdavčijo.

Na 2. strani davki, obresti na obresti, trošarine, inflacija, na koncu celo devalvacija.

Sem se takoj pripravljen odreči odreči mojih 2000 EUR obresti. Ne vem če se je pohlepna elita pripravljena svojih obresti.

Ramon dekers ::

Vajenc je izjavil:

Thomas je izjavil:

Ne, jaz pravim, da če imaš in srce in razum, potem z izenačevanjem premoženja ne eksperimentiraš.

Kapitalisti pravijo. Če nisi socialist pred 30 letom si brez srca, če si socialist po 30 letu pa moraš biti brez razuma ;)

Kitajska si pa mane roke in smeje pojmu "svetovna ekonomska kriza".



se še najbolje strinjam stabo.Mene zanima samo kaj bo po kitajski. Ko si bodo nagrabili vse naše bogastvo. Dejmo si pogledat v obraz in nalijmo čistega vina, sprva smo preselili vse tja zaradi kapitala, sedaj so pobrali naš denara (denar, ki ga ima raja) vendar v glavah elit je še vedno vkoreninjeno to da smo mi napredna država in lahko živimi na veliki nogi (kljub brezposelni raji), in da si lahko oni/mi vse privoščijo. kako to?kdaj bo počilo? samo poglejmo si premer romunskega diktatorja, Nicolae Ceauşesc-a, dejansko je bilo konec ko je bil že skoraj tik pred naravno smrtjo.

donfilipo ::

Ne razumem pa tole:

lessworng citat uporabnika 'multifoliaterose', ki ga je podal Thomas:

The vast majority of the world's wealth has been produced under capitalism. There's a strong correlation between a country's GDP and its citizens' self reported life satisfaction. Despite the evidence for this claims there are some some very smart people who are or have been critics of capitalism. There may be legitimate arguments against capitalism, but all too often, these critics of capitalism selectively focus on the negative effects of capitalism.....


in citat z mutlifoliaterosejevega lastnega linka na Gallup Poll:


For economists, who usually assume that higher incomes
represent a gain to the satisfaction of individuals, the
role of income is of particular interest. It is often argued
that income is both relatively unimportant and relatively
transitory compared with family circumstances, unemployment,
or health (for example, Easterlin, 2003). Comparing
results from a given country over time, Easterlin (1974,
1995) famously noted that average national happiness does
not increase over long spans of time, in spite of large increases
in per capita income. These findings suggest little
or no long-run relationship between a nation's income and
its average level of life satisfaction.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

Karaya 52 je izjavil:

Sprasujem; Muči te sosedov avto višjega razreda. V teh 20tih letih si iz golfa 1 napredoval do golfa 5, sosed pa je med tem nabavil bmw m3. Prvi golf je brez servo volana in klime, drugi ima vse to - kvaliteta življenja se ti je izboljšala. Tebe bolj muči sosedov bmw, tako kot večino tistih ki raje jemljejo in delijo, namesto da bi ustvarjali - nikoli pa ne bodo priznal da jim je kapitalizem omogočil boljši življenski standard.

Glede SZ, od konja do avta, dokler je bila razlika med Zahodom majhna in sosed sosedu ni mogel biti nevoščjiv je stvar na površju funkcionirala, svobodne trgovine v sodobnem pojmovanju pa še ni bilo. Samoupravljanje pač ni bilo zmožno tekmovati s svobodnim trgom zato se je razlika večala dokler ni ves vzhodni blok implodiral. Slovenija, tako kot ostale države vzhodnega bloka lovi razliko z zahodom - vsaj 20 let razvojne razlike. Ta leta smo očitno prespali, kljub temu da so se profeti samoupravljanja trudili na vse kriplje in v filozofskih spisih prebirali kje so skrenili s prave poti. Zdaj ko se trese gora se profeti vračajo, kot da se leto 89 sploh ni zgodilo. Ne se pustiti preslepit, ponujajo takšno ali drugačno izpeljanko samoupravljanja, zadnji veliki propadli poiskus je bil v Copenhagnu, obstajajo pa tudi bolj subtilni kot je obdavčitev mednarodnih bančnih transakcij. Vedno se izdajo z odrejanjem večjih obremenitev.


Včasih je v Sloveniji cvetela industrija, kaj imamo sedaj? zdravstvo je bilo dostopno, sedaj plačujemo socialno zdravstvo, storitve pa izginjajo. Kako to?

Ampak imamo NLB!ki je peskovnik za našo vlado.

ti imaš pa res dobre primerjave!avtomobil je dejansko poceni, problem je njihovo vzdrževanje. In večina si ne more privoščiti ne m3 ne wv5, kaj šele registracijo, bencin. in takšnih bo vse manj. Kmalu bo prišel čas za povrnitev, tistih, ki so vzeli te zadeve na puf.

noraguta ::

itat z mutlifoliaterosejevega lastnega linka na Gallup Poll:


For economists, who usually assume that higher incomes
represent a gain to the satisfaction of individuals, the
role of income is of particular interest. It is often argued
that income is both relatively unimportant and relatively
transitory compared with family circumstances, unemployment,
or health (for example, Easterlin, 2003). Comparing
results from a given country over time, Easterlin (1974,
1995) famously noted that average national happiness does
not increase over long spans of time, in spite of large increases
in per capita income. These findings suggest little
or no long-run relationship between a nation's income and
its average level of life satisfaction.


sej je fajn ta citat , sam povej kje vidiš pri nas to? preh smo državo komi financiral zdej pa ne gre več. plus tega gre tam za ocene konjukture !
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sprasujem ::

Karaya
Ne se pustiti preslepit, ponujajo takšno ali drugačno izpeljanko samoupravljanja, zadnji veliki propadli poiskus je bil v Copenhagnu, obstajajo pa tudi bolj subtilni kot je obdavčitev mednarodnih bančnih transakcij. Vedno se izdajo z odrejanjem večjih obremenitev.


Sem za dosego neodvisnosti vsakega posameznika, družine tega sveta. Vendar ne tako da mi ukazuje spet še ena institucija iz EU ali IMF ali ECB. Samo v okviru lastne države,lastnega denarja smo lahko ponosni Slovenci in ostali državljani, ki živijo v tej državi.
««
16 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Demokratični socializem (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Problemi človeštva
1989253101 (204476) Mr.B
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40892052 (78694) T-h-o-r
»

Komunizem + demokracija = možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9213951 (9712) jype
»

Karl Marx je imel prav (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
73188988 (79550) LordTado
»

Capitalism: A Love Story [2009] by Michael Moore (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10214209 (12717) donfilipo

Več podobnih tem