» »

Large Hadron Collider

Large Hadron Collider

««
4 / 52
»»

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

jype ::

WarpedOne> Hja, bi reku da jim je bilo ob prvi aktivaciji atomske bombe bistveno bolj jasno kaj točno se bo zgodilo in zakaj in kako kot pa kaj točno se bo zgodilo v LHC.

Narobe bi reku.

Thomas> Redki imamo pomisleke, da se da glava vseh Zemljanov na tnalo, čeprav je majhna možnost, da sekira pade.

Ker ne znate računat, to niti ni tako presenetljivo.

Thomas> Možnost je verjetno res majhna, a katastrofa bi bila dokončna.

Predvsem tebi zadnje čase nekaj peša poštevanka. LHC ni edini kraj v vesolju, kjer se dogajajo taki trki in trki v LHC tudi niso najbolj visokih energij v vesolju.

Thomas> Na eni strani, nekaj nove date z verjetnostjo recimo 50% -

To drži.

Thomas> na drugi strani uničenje Zemlje in vsega živega z verjetnostjo "bilijoninko bilijoninke".

Tole pa ne drži.

Thomas> Se to splača? Po moje se ne splača. Tista data ni vredna tveganja. Če bi bil jaz predsednik Amerike ali Francije ... bi stvar preprečil, magari s silo.

Ti si rad misliš, da bi bil kot ruski major, zgledal bi pa tako kot tisti greenpeace aktivisti, ki se na glajze pršnerajo, ko gre mimo vlak z gorivom za jedrske elektrarne.

Thomas ::

Jure in še nekateri "vedo", kako se "nič ne more zgoditi".

Oni so prepričani, da bo situacija v vseh pogledih taka, kot je pri trkih kozmičnih žarkov v atmosferi. Kako vedo? So izmerili? Kako da tam niso zaznali nobenega Higgsovega bozona? Zakaj sploh delajo CERN, če bo vse po starem v njem?

Kozmični žarki so bili v preteklosti vir prej neznanih subatomskih delcev, BTW. Ampak takih, ki jih pričakujejo v CERNu, pa ... ni. Dosti čudno, če so baje energije še 1000000 večje. Kaj ti bo CERN, ki je tako švoh? Raje pojdi lovit (z mrežo opazovalnih naprav) posledice teh bistveno močnejših trkov!

Če definitivno obstajajo, ane?!

Po moje bomo imeli srečo. Iz vsega skupaj ne bo nič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Jure in še nekateri "vedo", kako se "nič ne more zgoditi".

Mislim, ti si pa tut ne daš ničesar dopovedat. Če bi se kaj imelo zgoditi, bi, če ne prej, v RHIC eksperimentu dobili indice, da se utegne kaj zoprnega zgoditi. Tudi RHIC so skušali fanatiki ustaviti, ker je "grozil z uničenjem stvarstva" in take traparije. Izkazalo se je, da "iz vsega skupaj ne bo nič", podatki, ki so prišli iz ameriškega eksperimenta, pa so bili zelo dobrodošli.

Enako bo pri LHC, seveda. Neznalci bodo jamrali, kako se to ne splača, kako obstaja možnost, čeravno majhna, da nas bo naprava vse pogubila (in pri tem ji fiziki seveda ne morejo oporekati, ker to drži - verjetnost pa ostaja približno enaka, kot da se črna luknja, ki bo vse požrla, formira v naši bližini povsem spontano, brez našega posredovanja), tisti, ki vsaj približno razumejo, kaj bo LHC počel, pa se veselijo novih podatkov.

Thomas pa seveda lahko za bistveno nižjo ceno naredi konkurenčni laboratorij nekje visoko v atmosferi, ki bo detektorje delcev postavil točno tja, kamor bo nekoč priletel kozmični žarek. Z njegovim znanjem mu res ne bo težko izračunati, katero jedro neke molekule v atmosferi bo zadel ta ali oni delec z izjemno visoko energijo iz vesolja.

whatever ::

Anyway, tudi če se kaj zgodi, kaj potem. It's the best possible way to go!
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Thomas ::

Če nekdo dela nevarne eksperimente z virusi, mu morebitne moje konkurenčne varne igračkarije ne zvišujejo njegove varnosti.

A ti res tako malo štekaš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Jaz sem ze nabavil popcorn... Bo kak prenos po TV?

whatever ::

Mogoče bo kar v živo, še TVja ne boš rabil.>:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jype ::

Thomas> Če nekdo dela nevarne eksperimente z virusi, mu morebitne moje konkurenčne varne igračkarije ne zvišujejo njegove varnosti.

Jasno. Vendar LHC ne dela nevarnih eksperimentov, kaj šele z virusi, tako da to ni pomemben dejavnik.

JohanP ::

Je takšno trkanje protonov v naravi t.j. vesolju sploh možno? V smislu intenzitete in poravnanosti delcev.

jype ::

JohanP> Je takšno trkanje protonov v naravi t.j. vesolju sploh možno? V smislu intenzitete in poravnanosti delcev.

Je, ker zaznavamo dolgo živeče produkte takih trkov visoko v atmosferi.

Obstajajo še nasilnejši trki, vendar si jih ne želimo študirat v naravi, ker nam lahko odpihnejo atmosfero.

Thomas ::

Zelo redko je. Zelo redko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Obstajajo še nasilnejši trki, vendar si jih ne želimo študirat v naravi, ker nam lahko odpihnejo atmosfero.


Aja? A do semle je pa safe?

Super, no.

Koga ti hecaš? Sebe ali nas?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Hmm, a lahko kdo odgovori na vprašanje, kakšno energijo dosežejo delci v supernovah in pri GRB? Me res zanima.
Vse je za neki dobr!

jype ::

gzibret> Hmm, a lahko kdo odgovori na vprašanje, kakšno energijo dosežejo delci v supernovah in pri GRB? Me res zanima.

Samo dejstvo, da ne obstaja mehanizem, po katerem bi se energije delcev seštevale, govori o tem, da so v vesolju delci z vsaj tolikšno energijo, kot jo lahko zaznamo. Konec prejšnjega stoletja je čerenkov observatorij ( http://en.wikipedia.org/wiki/Atmospheric_Cherenkov_telescope) Milagrito v pol leta zabeležil 9 milijard takih delcev. Taki observatoriji so že zaznali delce z energijami nad 10 EeV (10^19 eV), kar je _bistveno_ več kot je sposoben sproducirati pospeševalnik v CERNu.

Thomas> Aja? A do semle je pa safe?

Ja, do semle je pa safe. Če ne verjameš, izmeri sam.

jype> Obstajajo še nasilnejši trki, vendar si jih ne želimo študirat v naravi, ker nam lahko odpihnejo atmosfero.

Da jih ne želimo študirat v naravi pravim zato, ker je edini naraven način produkcije delcev s tako visoko energijo nastanek črne luknje (in ne obratno!), ob katerem se zgodi GRB, ali pa dovolj velika hipernova. Oba dogodka sta seveda malo verjetna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

R33D3M33R ::

Torej, verjetnost obstaja, da bomo pomrli, ampak znanstveniki so izračunali, da je tako majhna, da se to praktično ne more zgoditi?
Pozabljajo pa, da je teorija nekaj, praksa pa včasih gre po svoje...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Thomas ::

Tako je. Praksa je šla po svoje že kar nekajkrat, v zadnjih 200 letih.

Pospešeno širjenje Vesolja je bilo že eno tako praktično opažanje, skregano z VSEMI teorijami, ki smo jih imeli do 1994. VSEMI. Prav tako so mislili, da se hadronsko število ne spremeni, pa še Jank še tako zatrjuje, da sem si to jaz izmislil. Pa MM eksperiment ... pa odsotnost Sončevih nevtrinov ... A nej še naštevam?

No, zdej se nam kaj takega ne more pripetiti, pravi jure in še eno celo krdelo takihle jurčkov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

pa kaj se tako sekirate, četudi nas razstreli, kaj potem? nihče ne bo jokal zaradi tega :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Arto ::

pa kaj se tako sekirate, četudi nas razstreli, kaj potem? nihče ne bo jokal zaradi tega :D


Ja, v bistvu je res idealen način končanja vsega skupaj :D Sploh ne bo nobene tragedije, ker ne bo več ljudi, da bi bili prizadeti :D

BigWhale ::

Meni ne bi bilo povsem prijetno. Priznam.

Pegaz ::

Zakaj ti ne bi bilo prijetno? Ti je bilo neprijetno, preden si se rodil? Stvar je namreč popolnoma ista.

Ve kdo morda, ob kateri uri bodo zagnali zadevo? Doomsday je v redu, a doomshour je še boljša. :)

Dr_M ::

Sploh potem, ko te ze nebi blo vec. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JanK ::

Dragi doomsday propheti, imeli boste se cel mesec ali dva za sirjenje FUD!

Jutri bo prva poskusna cirkulacija enega nepospesenega zarka pri 450GeV (injekcijski energiji SPS) brez kakrsnegakoli trkanja. Sele ko bo vodenje zarka preverjeno in testirano, bodo pocasi zaceli pospesevati en zarek na 5TeV - brez trkanja. Trkanje pride na vrsto sele cez kak mesec ali dva.

Za jutri se lahko brez zadrzkov zmenite za pir, zagotovo ga boste lahko spili (ce vas seveda ne povozi avto ali pa se ne spotaknete po stopnicah in si zlomite vratu, za kar je bistveno vecja sansa, kot da vas bo pozrla crnja luknja...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

MarkookraM ::

Mene zanima zgolj to, kako se bo "heretikom" zaletelo, ko se nic strasnega ne bo zgodilo. :)


Nič se jim nikoli ne zaleti. Bodo pač rekli, da niso 100% trdili, da bo konec vesolja. In tudi če bi trdili 100% bi njihovi veleumi že nekako obrnili realnost, da bi se poklapljala z njihovo domišljijo. Verjetno bi bil potreben dodatek nekih nezemljanov, ki nas pazijo, da ne bomo česa uspičili v njihovem vesolju in so nam preprečili katastrofo oz. vplivajo na rezultate. Naj nekdo naredi dokumentarec z dramatično glasbo pa bodo verjeli v to.

Če bomo kdaj res naredili črno luknjo sem za to, da se te intelektualne kretene not zmeče. :-P


Je pa stvar tudi meni laiku v teoriji blazno fascinantna. Takih še v ZF filmih ne vidiš! Gravitacija je šibka ker je večina nje v neki drugi dimenziji in k nam sega samo majhen del in pa tisto o spremembi obnašanja delcev ko jih opazujemo, pa...napačen študij sem šel delat...

destroyer2k ::

Thomas

Nekaj mi povej kako dolgo bi po tvojem mogli o tem raziskave delati? Približno v letih mi povej, kako dolgo je treba delati raziskavo na to stvar.

jype ::

Thomas> Tako je. Praksa je šla po svoje že kar nekajkrat, v zadnjih 200 letih.

In na podlagi tega ti nenadoma sklepaš, da želve letijo. Obnašaš se tako kot umanoterovci, ki so slišali besedo "genetsko" in se zdaj histerično derejo, da bomo vsi pomrli.

Pa v resnici sploh ne razumeš, kaj se bo dogajalo (če se motim in razumeš, fino - ampak moraš pokazat vsaj osnovno znanje fizike osnovnih delcev).

T-h-o-r ::

mene pa zanima, kaj bodo storili, če ne bo higgsovega bozona?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane2 ::

Hire a bozo to find a bozon.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

T-h-o-r> mene pa zanima, kaj bodo storili, če ne bo higgsovega bozona?

Skrušeno obsedeli na pragu laboratorija, obupali nad fiziko in se lotili alternativne medicine.

Kaj misliš, kaj bodo storili? Iskali naprej, se razume.

podbevna ::

Meni je ta "let's bang shit together and see what happens" logika tudi malo neprijetna.

A je to hočeš, nočeš eden ključnih načinov napredka našega razumevanja okolja že ves čas. Nekaj bomo že odkrili - če ne drugega pa Fermijev veliki filter :).

Ne vem pa točno kaj naj bi se zgodilo. Thomas mi je v neki drugi temi lepo razložil, da bi bila črna luknja tako majhna, da se takoj izsevala ali se večala zelo počasi. Enostavno bi izginila ali potonila v središče zemlje in sploh ne bi vedeli, da je tam. Ali to ne drži več?

Thomas ::

Morala CERNovca:

"Neznatno tvegam obstoj tegale sveta, da dobim Nobelovo nagrado! Morda sploh ne tvegam ničesar?! Morda sveta sploh ne more raznesti, še nikoli doslej ga ni! To so samo naltocevanja neznanstvenikov, nič drugega. Skoraj zagotovo kakšnega večjega presenečenja ne bo! Sicer pa, če hočemo napredek znanosti, tvegati moramo!"

Moja nemorala:

"Napredek nuklearne fizike mi dol visi. Cela zgodba je ene 30% luknjičasta in sploh ni nujno, da jo ljudje znamo zaflikat. Verjetno nam CERN ne bo naluknjal Zemlje, verjetno pa nam bo še dodatno naluknjal trenutne teorije. En dober SAI bi pa verjetno lahko že iz obstoječih podatkov naredil konzistentno sliko. Zakaj bi se torej matrali?"
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JanK ::

@Thomas:

Se enkrat te pozivam. Pokazi mi prosim eno izjavo, stavek,.. karkoli, ki bi omenjala "zakon o ohranitvi hadronskega stevila" ali vsaj pojem "hadronsko stevilo" v taksnem smislu, da bi se lahko ohranjalo. Ce naj bi to bilo tako lahko najti na spletu, kot trdis, potem ti res ne bo problem?

V zvezi z obracanjem kvarkov pa se izmotavas. V kontekstu spreminjanja materije v antimaterijo brez dodjanja energije si dejal:
Proton ima 2 gor kvarka in enega dol. Antiproton pa obratno. Ni nemogoče, da je obraćanje kvarkov v nakaterih okoliščinah energetsko sila poceni.

in s tem rekel, da je proton sestavljen iz $uud$ (napaka se odpravlja), antiproton iz $udd$ (napaka se odpravlja) in da s transformacijo $u\rightarrow d$ (napaka se odpravlja) ali "obracanjem" po tvoje dobis iz protona antiproton, ki je v resnici sestavljen iz $\bar{u}\bar{u}\bar{d}$ (napaka se odpravlja). $udd$ (napaka se odpravlja) pa je nevtron.

In ko sem te ujel pri nakladanju, obfusciras in govoris o "obracanju" po drugih kvantnih stevilih.

Prosim, brez govoricenja, konkretno: katera kvantna stevila in katere reakcije pri katerih se ne porabi energija?

T-h-o-r:

Potem bo pac vecja verjetnost, da drzi kateri od Higgsless modelov. Nic tragicnega. Saj to ni edini rezultat, ki ga pricakujejo iz LHCja.

Thomas ::

da bi bila črna luknja tako majhna, da se takoj izsevala ali se večala zelo počasi. Enostavno bi izginila ali potonila v središče zemlje in sploh ne bi vedeli, da je tam. Ali to ne drži več?


Drži, še. Vsaj v teoriji, to drži.

Ampak kot sem rekel že ene parkrat. Leta 1990 smo imeli teorijo, po kateri se Vesolje s pojemajočo hitrostjo širi. Vprašanje je bilo samo, če bo ta hitrost kdaj padla pod 0 in se bo Vesolje začelo krčiti, ali se ne bo to zgodilo nikoli. Samo to je bila še nerazrešena dilema.

Potem se je izkazalo, da je trilema. Da hitrost širjenja ni pojemajoča, kot smo se vsi še leta 1990 zaklinjali, pač pa da je pospešena. Noben pameten, ni na kaj takega niti pomislil.

Imeli smo super teorijo, samo dejstva so jo sklenila ignorirat.

Hvalabogu Jank & yipe pravita, da kakšno tako presenečenje ni možno. Hvalabogu!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

podbevna> Enostavno bi izginila ali potonila v središče zemlje in sploh ne bi vedeli, da je tam. Ali to ne drži več?

Drži. Tudi pri RHIC pospeševalniku so že pokazali, kako ta možnost ni dovolj verjetna, da bi se jo splačalo jemati resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Tudi bnisem ziher, da lahko močna AI pride do "42" brez dodatnega zajema date iz fizičnega sveta. ( Maš kak link na nasprotni dokaz ?)

O.K. Lahko rečeš da si bo sistem sčasoma naredil, kar pač rabi, ampak to še ne bo jutri, danes pa že imaš perfektno uporaben LHC, ki čaka samo še na vžig in tunanje.

kar se rizika tiče, ja hudiča kaj pa je brez njega ? Kako veš, da vesolja ne bo konec v trenutku ko boš _opazil_ neko sicer nedolžno reakcijo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Janka in njegovo vprašanje pa kar ignoriram. Res sem napisal, kakor da moraš obrniti up in down kvarke, moral bi pa napisati le kvarke v antikvarke.

Prava figa.

To dokazuje absolutno varnost CERNa - približno 0.

Lahko napiše poznanih jedrskih reakcij še 1000 - pa bo pomagalo za en dober Blažev žegen. Distrakcija od teme.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> To dokazuje absolutno varnost CERNa - približno 0.

Vendar tudi obratno ne drži - to v ničemer ne dokazuje, da je CERN kakorkoli nevaren za človeštvo. Se strinjamo?

Thomas ::

kar se rizika tiče, ja hudiča kaj pa je brez njega ? Kako veš, da vesolja ne bo konec v trenutku ko boš _opazil_ neko sicer nedolžno reakcijo ?


Kdo pa pravi, da te ne bo kdaj požrl medved? Zakaj ne bi torej pobral ravno vsakega gada in modrasa, ki prilezeta mimo?

To je falš logika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> to v ničemer ne dokazuje, da je CERN kakorkoli nevaren za človeštvo. Se strinjamo?

CERN ni dokazano varen. CERN niti ni dokazano Veliki filter.

Kot ni dokazano, da je tale bik že kdaj koga sunil v rebra. Ga bomo zato kar zajahali in se šli rodeo?

Morda. Ker kaj so rebra in kaj je bikov rog v mojih črevih napram umetnemu GRBju?

Zato bika, ki ste ga zalotili na travniku, kjer ste nabirali rožice za mamico, kar praskajte po jajcih, če hočete. Namesto da se igrate v CERNu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Kdo pa pravi, da te ne bo kdaj požrl medved? Zakaj ne bi torej pobral ravno vsakega gada in modrasa, ki prilezeta mimo?


Zato, ker je to rizik brez koristi. Razen če sem recimo lačen in če drugega vira hrane nimam.

Rezultati LHCja pa _zelo_ verjetno ne bodo nekoristni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Imenuj ENO veliko korist za človeštvo, ki je izšla iz CERNa! Razen Webota, seveda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Videli bomo, kaj se dogaja pri višjih energijah in tako zvedeli več o ustroju snovi ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Sej smo že ene 10 krat šli skozi nove in nove generacije pospeševalnikov.

Pa nobena tehnologija ne temlji na teh rezultatih, razen tastarih televizorjev, ki so išli iz igranja s curki elektronov. Mogoče bodo kmalu zdravili raka s pospeševalniki iz 1950.

Nekaj praktičnih koristi 60 in več let starih akceleratorjev, to je vse.

Sicer ni rečeno, da bo tako ostalo. A doslej iz CERNa ni prišlo še nič praktičnega. "Velike koristi" jaz ne vidim.

Še Teorijo strun ne morejo sprobat v CERNU. Kot pogovor gluhega in slepega je med teoretiki in eksperimentatorji. Eden se dere ko jesihar, eden maha z rokami kot mlin na veter. Kontakta pa niti ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ja, ampak mlinar je _že_ naredil novi mlin, ki sedaj čaka samo na zagon.

Zdaj, kolk so koristni vedno hitrejši mlini se lahko pogovarjamo preden nam začne v moko zaračunavat stroške za naslednji mlin, ampak zakaj ne bi zagnali tega, ki je že narejen ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Thomas> Imenuj ENO veliko korist za človeštvo, ki je izšla iz CERNa! Razen Webota, seveda.

Webot.

JanK ::

Ker so drugi to lepse povedali, kot bi znal sam (citati s 4 spletnih strani; da ne bo ves prispevek v <blockquote>):

The existance of the Higgs Boson is virtually required by our current understanding of the nature of the universe. The existance or the lack of such existance will further help to clarify this understanding. In the long run the understanding of the Standard Model may very well lead us to new ideas, problem solving techniques, materials, energy sources etc. One can never tell where pure research will lead. Who could have guessed that the invention of the laser would lead to DVD players? Who could have guessed that the invention of the first transistor in the 1950's would have lead to the computer I am currently typing on? Who could have guesses that the historic struggle over the nature of light would have lead to virtually all of today's modes of communication?

The LHC will in all probabilty produce discoveries which will greatly extend our knowledge of how the universe works, and every such discovery in the past has led (eventually) to practical applications which have increased human wealth and comfort and ability to manipulate the universe, indeed our very survival depends on our ability to do so. Only someone with a fundamental ignorance of even basic science and a complete lack of knowledge of how the world works would suggest what you suggest.

Gentlemen philosophers and natural scientists spend the best part of 200 years experimenting with electricity before it was understood enough to make practical use of it. Imagine if they hadn't bothered, we'd be in sorry state today.

Asked whether the results of the LHC experiment would offer immediate practical benefits for our day-to-day lives, Prof Hawking urged patience. He said: "Throughout history, people have studied pure science from a desire to understand the universe, rather than practical applications for commercial gain. But their discoveries later turned out to have great practical benefits. "It is difficult to see an economic return from research at the LHC, but that doesn't mean there wont be any."

destroyer2k ::

Thomas

Ok 2 stvari jaz vem samo, katere so pomembne.

World wide web (grid so imenovali)
in
PET- Positron emission tomography (tole če znaš veliko stvari potem tudi moreš vedeti za kakšen namen je PET uporabljen).

Thomas ::

Sej, zato pa CERN je koristen. Brihtne glave tam nimajo pravega dela in pogruntajo v brezdelju kakšno pametno finto.

Edino to je, da bi jih morda še več, če bi ne viseli tam, obešeni na EU proračun, pač bi se fajtali za lajf, kot je sicer navada. V privatnem sektorju jemo kar ubijemo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

PET- Positron emission tomography


The concept of emission and transmission tomography was introduced by David Kuhl and Roy Edwards in the late 1950s. Their work later led to the design and construction of several tomographic instruments at the University of Pennsylvania. Tomographic imaging techniques were further developed by Michel Ter-Pogossian, Michael E. Phelps and others at the Washington University School of Medicine.[3][4]

Hipoteza o CERNu je tukaj odvišna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Edino to je, da bi jih morda še več, če bi ne viseli tam, obešeni na EU proračun, pač bi se fajtali za lajf, kot je sicer navada. V privatnem sektorju jemo kar ubijemo.

Strateško odlično postavljena besedica "morda".

CERN je koristen zato, ker nihče drug nima dovolj denarja za fiziko osnovnih delcev. Če meniš, da ga ima, pa seveda na dan z imenom podjetja ali združenja podjetij.
««
4 / 52
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LHC stopa v naslednjo fazo delovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12516350 (13544) Thomas
»

Objavljena analiza incidenta v CERN-u (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25924785 (16245) kitzbrado
»

V CERN-u zagnali LHC! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8413699 (8483) tomi genius
»

Hekerski napad na generator črnih lukenj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11515601 (10547) schurda
»

Ali se znanstveniki v Ženevi igrajo z ognjem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10912134 (7352) Thomas

Več podobnih tem