» »

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50?

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50?

jest10 ::

Dobro, potem pa prosim ti pokaži boljše. Če zmoreš?
Jp, saj že vemo, kako gre tole... Tista stran, ki lepo pokaže, da nimaš pojma in kotališ buče, je zate pristranska, slaba itd.

Aja, pa če boš slučajno kaj limal(naj to ne bo link na kakšen AMD fanatik forum ali youtube), prosim naredi uporaben link. Tak, da se da dejansko KLIKNITI nanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

glej tule svetujemo kolegu , ki nekaj kupuje nek best buy ne razglabljamo o nekih extremnih grafičnih rešitvah. Odpri si novo temo za to.

jest10 ::

glej tule svetujemo kolegu , ki nekaj kupuje nek best buy ne razglabljamo o nekih extremnih grafičnih rešitvah. Odpri si novo temo za to.

Dečko, nikar se sedaj ne vleči ven! Ti si malo prej trdil, kako je v 780g + SB700 platformi zmogljivo grafično jedro. Sedaj je pa na tebi, da to dokažeš. Jaz sem ti že, da nimaš prav.
Veš, če hočeš nekomu nekaj svetovati, mu ne prodajaš buč...

x45 ::

glede grafik obstaja dovolj testov da si jih vsak pogleda. 780g je pač best buy zdaj. tud igre se da igrat in to dost lepše kot na G35 intel platformi ki je mimogrede še dražja in nima Dx 10 podpore. ne mislim pa več tvojim traparijam odgovrajat. tvoji linki pa vsaj meni ne delajo nobeden.

gruntfürmich ::

zkwa se prepirate okoli 780G čipa, če pa je jasno da če si boš kupil tboljšega phenoma 9850 boš uzel plato z 790FX čipekom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

pa še to: ktiro firmo plat se priporoča bolj: Asus ili MSI?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

tvoji linki pa vsaj meni ne delajo nobeden.

Če ne opaziš, sem prilimal slike...
Če jih ne vidiš, potem presedlaj na novi slo-tech(če si na starem). V nasprotnem primeru si pa poštimaj brskalnik.
Seveda, obstaja veliko testov grafik. In? To mogoče pomeni, da lahko ti tukajle zavajaš ljudi?
Piši resnico in se ne bom vtikal v tvoje pisanje...

x45 ::

MSI ploče z istim čipsetom FX790 kuri dost manj cel sistem... sem gledal teste.. zanimivo, največ kurita Asusu in gigabyte...

gruntfürmich ::

kje's to gledal?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

x45 ::

ne morem najt zdaj ....en test je bil....
3 plate asus, GA in MSI , phenom gor, drastične razlike v porabi MSI kuri dost manj.
Drgač sta mi oni dve bolj pri srcu.....

še nekaj o 780 G:

http://www.chip.de/artikel/Test-AMD-780...

Najbolj zanimiv je sklep:

Fazit
Mit dem 780G-Chipsatz hat AMD endlich wieder ein Produkt, mit dem es in allen Punkten auf dem Markt brillieren kann: Leistung, Funktionsumfang und Preis sind konkurrenzlos gut. Für alle, die sich einen günstigen, leisen und stromsparenden PC zur Wiedergabe von HD-Filmen bauen wollen, sind ab sofort 780G-Mainboards die erste Wahl. Gleiches gilt für Einsteiger-PCs, die Sie später sehr günstig auf ein spieletaugliches Niveau aufrüsten können.

mesoreznica ::

Dajmo konstruktivno debatirat no.

Katere plate brez težav podpirajo 125W?

Sem brskal po uradnih straneh večine proizvajalcev pa razen top matičnih skoraj nobena ne podpira 125W proca.

Tu ni problem 9850BE. Za tak proc si že kupiš hudo plato, ker boš verjetno navijal.

Zatakne se pri 9750, ki je lahko 125W ali 95W. In če en misliš navijat je brezveze kupovat eno high spec plato.

Sem poslal poizvedbo prodajalcem kolk vatni so 9750, ki jih prodajajo.

Se pravi 95W pa ni problem za nobeno plato?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

x45 ::

95 w ni problem, čeprav ne verjamem da so take razlike med istima cpu jema, mogoče bolj akademske narave...

x45 ::

GigaByte GA-MA770-DS3

primer dobre plošče, visoke ocene, ugodna cena, je pa na AMD 770 čipsetu.
X4 9750 seveda gre navit na 3100 mhz, verjetno še več....

http://www.alternate.de/html/articleRat...

mesoreznica ::

Podpira 125W?

Sem zvedel, tile 9750 ki se prodajajo pri nas so večina 125W. Preveril po trgovinah, dobil odgovor od 3-eh da so 125W verzije.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

x45 ::

oba X4 9750 podpira 125 w in 95 W uradno z biosom F4...

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

Zdaj me pa res zanima kje se dobi 95 W X4 9750 in kaka je razlika ker steping je enak...??

mesoreznica ::

Kiro zmešnjavo je naredil AMD z temi 125W. Kr neki. Res jim voda v grlo teče.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

x45 ::

X2 6000 ima tud dva TDP ja 125 w in 89 w - poznejša verzija ki manj rabi.

Zmešnjave ni nobene, 95 w bo pa šele prišla....kot EE verzija.

mesoreznica ::

Kako ni zmešnjave. 90% plat ne podpira X4 9750, kljub temu da piše da podpira Phenom X4. Za en kup plat piše da podpirajo 125W, ampak ga v resnici ne. Za ene se ve da mogoče podpirajo, proizvajalci plat tako redko update-ajo podatke na svoji strani... Če nisi glih največji frik, lepo nabaviš plato in proc. In... ti scvre plato.

Kljub temu da sem AMD fan, me je minilo. Prvič v življenju imam Intela, in bom kr ostal na njemu.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

x45 ::

nevem kaj take traparije pišeš, za intele si poglej ko rami ne delajo kae niso kompatibilni s čipseti/ biosi...
tisti ki kopuje zmogljiv quad pa tak malo povpraša prej kak in kaj ne kupi kr nekaj.

Amd ma za top model x4 podporo v vseh cenovnih razredih od ugodnega asrocka 780g do premium modelov ASus oz GA z 790FX in 780a.

tiste ki podpirajo ga podpirajo, je že blo prebrdebatirano o tem.

Ti Amd fan ?? hehehe...

Pazi da ne boš zaradi takih kot ti kupoval naslednjega intelčka čez par let s kreditom ker bo stal kakih 5000 eur.

mesoreznica ::

LOL ne bom kupoval nekaj kar ima tako omejeno izbiro. Do zdaj je bilo preprosto.

Načeloma vedno kupim tisto kar mi največ da za svoj denar. Do zdaj je bil to AMD. Pripravljen sem bil kupit AMD v podporo AMD-ju. Ampak glede na crap, ki ga počnejo, ga ne bom. Tolk pa nisem nor da bom kupoval en napol izdelek, ki so ga v nuji dali ven.

PS 780 večinom ne podpira 125W. Sem bral po forumih da isto ne dela. Ponekod piše da podpira, v resnici pa ne. Eksperimentiral pa ne bom. Tolk denarja pa nimam.

Glede Intela za 5000 evrov pa: a ti res ne znaš normalno pisat?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

x45 ::

ne vem kje si sploh videl da zdeve ne delajo naploščah kater in kaj daj link? samo nekaj natolcuješ brezveze...

za vsak tak link ti dam tri ki so skurili qx6600 ob normalni uporabi z dobro ploščo.

mesoreznica ::

LOL link rabiš?

Napiši v Google "780g 125W" in čitaj. Linkov kolikor hočeš.

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthrea...

http://www.dvhardware.net/article26410....

V glavnem kakor hočeš. Jaz se z tabo ne bom prepiral.

PS si lastiš Phenoma? Na kateri plati?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

jest10 ::

ne vem kje si sploh videl da zdeve ne delajo naploščah kater in kaj daj link? samo nekaj natolcuješ brezveze...

za vsak tak link ti dam tri ki so skurili qx6600 ob normalni uporabi z dobro ploščo.

Človek par strani nazaj imaš linke do testov, kjer jim je pokurilo plate pri uporabi Phenomov 9850. Se le delaš zabitega ali imaš resnično tako selektiven spomin?

P.S. No, čakam linke do teh skurjenih q6600

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

destroyer2k ::

mesoreznica

Pusti x45 na miru in da bo ta tema počasi umrla in nič več ne bo pisal. Glede tega pa ne upoštevaj njega veliko, ker sem jaz mu dal te linke ampak zgleda da on toplo vodo odkriva in ne more povedati točno. Drugače pa bom jaz povedal 3 fazne ne podpira 125w procesor (ne bom rekel da vse ne ker to pa res ne vem), 4 in 5 fazne pa podpirajo.

kekz ::

Eh, pred dvema tednoma sem pri zelo znanem slovenskem dobavitelju naročil phenom 2850 BE, ki ga je tudi imel v ceniku.
Zdaj me je pa obvestil, da ne bo nič. Ne more dobaviti. S cenika je tudi že odstranil. ;(

Očitno bom moral sam malo pobrskati zunaj tega našega kurnika.

x45 ::

Eh, pred dvema tednoma sem pri zelo znanem slovenskem dobavitelju naročil phenom 2850 BE, ki ga je tudi imel v ceniku.
Zdaj me je pa obvestil, da ne bo nič. Ne more dobaviti. S cenika je tudi že odstranil. ;(

Očitno bom moral sam malo pobrskati zunaj tega našega kurnika.


Phenoma 2850 res nima nobeden... drgač jih ma nekaj Sestavi.si ....

x45 ::

Zanimivo, dobro in ugodno....

http://www.asrock.com/news/show.asp?id=...

x45 ::

Za x4 9850 ( 203 eur na nakupi.net ):

ASUS osnovna plošča M3A32-MVP DELUXE, AM2+, SB 7.1, GLAN tudi na nakupi.net- 120 eur

ima quad crossfire ipd ....

DJ MartiNi ::

Predvidevam, da bi na tej plati vsak Phenom delal brez problemov. Pa še draga ni.

Pa še morbt bi se dalo kar fajn navijat z njo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Ja tale asuska je res ugodna, pa ni nobenih dvomov o delovanju 9850 BE z navitjem vred....

Intelova x38 je vsaj 200 eur pa nima quad crossfire

destroyer2k ::

x45

Zdej pa res mi greš zelo na živce prvo intela skoz žališ in se delaš pameten, ampak zdej pa še ceno nabijaš o intelu matična plošča x38 je tudi pod 200€ in quad crossfire pa sorry ampak ni perfomans razlike dosti da bi se plačalo edino kar se plača je crossfire več ne.

Pesimist ::

Kaj AM2+ ne podpira DDR3 se ne? to bo komaj AM3? Pizda da smo spet lih red socket zamenjavo in ocitno zgleda da bo jih AMD spet mel celo armado. Od Intela pa sicer res nemorem pricakovat da bo tega 775 se dalje vleko ampak vseeno. bilo kaj kupim zaj bo cez 2 leti spet kompletno za zamenjat. Mater sux to!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kekz ::

Končno je prispel moj phenom 9850 black edition iz Nemčije. Saj je bilo kar hitro.
Sploh glede na to, da pri nas ni bil dobavljiv.

x45 ::

Končno je prispel moj phenom 9850 black edition iz Nemčije. Saj je bilo kar hitro.
Sploh glede na to, da pri nas ni bil dobavljiv.


no pa povej kak dela? kak sistem maš komponente si kaj navil?

kekz ::

Nimam še vseh komponent. Bo po praznikih.

jest10 ::

Končno je prispel moj phenom 9850 black edition iz Nemčije. Saj je bilo kar hitro.
Sploh glede na to, da pri nas ni bil dobavljiv.


no pa povej kak dela? kak sistem maš komponente si kaj navil?

Me resnično zanima, kdaj si boš TI nabavil Phenoma, glede na to, da si že skoraj poročen z AMDjem in ti Phenom predstavlja vsakodnevne mokre sanje...

todman74 ::

no pa povej kak dela? kak sistem maš komponente si kaj navil?

Me resnično zanima, kdaj si boš TI nabavil Phenoma, glede na to, da si že skoraj poročen z AMDjem in ti Phenom predstavlja vsakodnevne mokre sanje...


@jest10

Tudi ti in še ene par osebkov na tem forumu niste nič boljši....vztrajno "rinete" Intela tudi tistim, ki tudi slučajno ne bojo navijal in bi radi samo soliden procesor(računalnik) za čim manj denarja.

jest10 ::

no pa povej kak dela? kak sistem maš komponente si kaj navil?

Me resnično zanima, kdaj si boš TI nabavil Phenoma, glede na to, da si že skoraj poročen z AMDjem in ti Phenom predstavlja vsakodnevne mokre sanje...


@jest10

Tudi ti in še ene par osebkov na tem forumu niste nič boljši....vztrajno "rinete" Intela tudi tistim, ki tudi slučajno ne bojo navijal in bi radi samo soliden procesor(računalnik) za čim manj denarja.


Res? Malo poglej teme v katerih se jaz oglašam... Mogoče boš tudi opazil, da priporočam Phenoma, če človek ne misli navijati.
Me zanima, komu je že X45 kdaj priporočil Intela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

Nimam še vseh komponent. Bo po praznikih.


kaj pološčo si že nabavil? kaj maš v mislih?

kekz ::

Naročil sem tisto asusko, o kateri ste se menili zgoraj (M3A32-MVP DELUXE).

Sicer bo zanimiva primerjava, jaz bom imel fenom 9850, sodelavec pa je ravnokar nabavil intel Q6600.
Oba sva dala zelo enakih 185 evrov, tudi plati sta obe približno v istem cenovnem razredu.
Bomo videli, kakšen bo rezultat.

Sicer nimam navijalskih namenov. Na računalniku mi bo teklo enih 5 virtualnih desktop mašin in bo tole zamenjava za sedanjo dual AMD opteron 265, 6GB RAM, ki je že malo švoh (predvsem kar se tiče virtualizacije, saj še nima HW podpore).

Delam pa zdaj tu na dual AMD opteron 2354 (barcelona), 12 GB ram, ampak ko si sestavim fenoma, bo šlo tole za server.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

x45 ::

kekz, že maš sestavljeno zadevo? kak dela..?

DJ MartiNi ::

Tista ASUSka ni več tako poceni. Najcenejšo sem našel v AGTju za 154€. AGT.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

takrat je bla noro poceni ker je vzel je dobr kupu....

kekz ::

> kekz, že maš sestavljeno zadevo? kak dela..?

Danes je zadeva začela migati. Težko še ocenim, kako dela. Niti ne vem, kaj naj navedem za primerjavo.

DJ MartiNi ::

Ena plata, ki ima tudi ugodno ceno: MSI K9A2 Platinum V2. Pri Elektroniki je 122€. Pri E-misiji pa je podobna plata (nima oznake V2 v imenu), stane pa 153,22€. Ne vem pa kaka je razlika.

Pri Elektoniki MSI K9A2 Platinum stane 129€.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DJ MartiNi ::

Nekaj takega sem iskal. Hvala za povezavo.

DFIjeve plate ne vem če se dobi v SLO. MSIjeva se je najslabše odrezala na tem testu.

Torej GigaByte ali pa ASUS. Je pa GigaBytka dražja od ASUSke.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

MSi ma Ver 2.x te plošče , ki naj bi bla precej boljša, ker ta vidno zaostaja.

gruntfürmich ::

MSi ma Ver 2.x te plošče , ki naj bi bla precej boljša, ker ta vidno zaostaja.

sam se mi zdi da je to okrnjena verzija, pa še cenejša je se mi zdi. tko da jst razumem da je verzija 2 slabša. ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

KEKZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
a je res da so sloteki od SATA obrnjeni proč od plate? ker na slikah je tko videt. če je to res, kako to vpliva na kabelčke in priključitve diskov???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858364 (21874) Meizu
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254334 (29792) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866621 (4673) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413280 (8557) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815590 (4093) PrimozR

Več podobnih tem