» »

AMD Phenom

AMD Phenom

««
4 / 27
»»

dzinks63 ::

:)) Točno tako, pomebne stvari so v drobnem tisku.

TechStreme ::

Spet cel sistem ... če bost pa primerjali TDP AMD-ja in Intela pa ima intel načeloma nižje številke že samo zaradi tega da lapše zgleda... v resnici pa prištejte vsaj še 30% zraven da ga boste primerjal z AMD-jem.

Drugače pa ja Phenom gre čez 3GHz brez večjih problemov... le odklenjen mora bit...
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

zos ::

In koliko vas je navijalo Phenoma, da ste tako prepricani v te trditve?

kmxkmx ::

Pa kaj eni napamet govorite, kakšne screene prilepite.

M-XXXX ::

Spet cel sistem ... če bost pa primerjali TDP AMD-ja in Intela pa ima intel načeloma nižje številke že samo zaradi tega da lapše zgleda... v resnici pa prištejte vsaj še 30% zraven da ga boste primerjal z AMD-jem.

In zdaj so 100% vse strani ustvarile zaroto proti tebi in znižala porabo za 30%?:D
Drugače pa ja Phenom gre čez 3GHz brez večjih problemov... le odklenjen mora bit...

Dajte se že navadit da trditev, ki je brez dokazov ni vredna popolnoma nič! Sam do zdaj nisem videl nobenega, ki bi bil stabilen na 2.8ghz, kaj šele na 3+

Dr_M ::

M-XXXX: tok kot si ti videl phenomov nestabilnih pri 2.8ghz, smo jih nekateri vidl pri 3.2ghz.
ce razumes, kaj hocem povedat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Niti enga linka še nisem videl tukaj, ki bi vodo do strani kjer je Phenom stable na 3.2GHz. Same lape so vas AMD fans. >:D

M-XXXX ::

Vem kaj misliš sem pa odprt za dokaze tako da kar na plan z njimi;)
Prvih nekaj zadetkov na googlu: 3ghz, vendar ne vem koliko je to res stabilno- je pa 3ghz 2.7ghz na vodi 2.6ghz
Sam sem vam postregel z linki ki kažejo obupen overclock, vi pa mi dajte linke kjer je 3.2ghz (oziroma že 3ghz+)

AapocalypseE ::

Na prvem linku od M-XXXX je Phenom 9900 na 3.06GHz 1.45V s stock coolerjem in v idle temperatura 57°C 8-O Ne piše pa nič, če je zadeva 100% stabilna. Me pa zanima kaka bo cena Phenoma 9900, ko pride ven.

PrimozR ::

ZIHER ni stabilno tist 3 GHz. S kakim vodnim oz. phase-change bi še šlo. Na zraku pa ne.

Azrael ::

IMHO ni nujno, da bi tudi ekstremno hlajenje rešilo problem stabilnosti. Na to namiguje precej konzervativno višanje frekvenc sedanjih AMD procesorjev.

Namreč vsaka fabrika čiperaja zna svoje produkte stestirati do amena in zato zelo dobro vedo, kje je meja trenutnega proizvodnega postopka.

Kot kaže, je meja za Phenom nekje tam, kjer se šele dobro začne Intelov low end.

Lahko bi rekel, da imena CPU jedr, ki se začnejo na črko P (Palomino, Prescott, Phenom...) imajo precej skupnega. Dobro se grejejo, zanič navijajo in počasi računajo.
Nekoč je bil Slo-tech.

zos ::

Tocno tako. Vsi vemo v kaksenm polozaju je AMD. Ce bi Phenomi res zlahka dosegali visoke frekvence, bi bili tako naviti ze ob lansiranju.

Grimlord ::

Kaj nam pomaga Phenom, če je skoraj nemogoče dobit AM2+ plato v SLO... ;((
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

g. Oden ::

OK, mislim da je sedaj očitno. Časi Pentiuma 4 in Athlona 64 so mimo in očitno se AMD ne bo več dolgo obdržal. Koliko časa mislite da še AMD lahko živi? Jaz bi rekel leto in pol. Okrog junija 2009 bo pomoje AMD že hin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g. Oden ()

Dr_M ::

in po cem to sklepas? take firme ne propadejo kar tako. sej amd ne dela samo procesorjev...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pozitron ::

Fejst bodo mogli spustit cene, kot pri X2, če bodo hotel kej prodat oz. delat konkurenco.

DJ MartiNi ::

Jp...cene bodo morale dol past.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Azrael ::

@g. Oden:

Po moje AMD ne bo šel po gobe zaradi polomije s Phenomom na 65nm.

Bolj realna možnost je, da bodo AMD CPUji postal relativno poceni in Intel zaradi neuglednosti AMD precenjeni. Rezultat tega je zelo slab za kupce: visoke cene in počasnejši razvoj.

To se je že večkrat zgodilo K5, K6, predolgo vlečen K7. K8 je kazal na povrnitev slave AMD iz časov 386, samo so priliko zaigrali.

Se pa vsaka pesem enkrat izteče in lahko konec koncev nekdo tudi kupi AMD, tako kot je AMD kupil ATi.
Nekoč je bil Slo-tech.

polde66 ::

Grimlord, Phenom paše na vsako navadno AM2 plato s posodobitvijo biosa
polde

Grimlord ::

Jaz bi raje videl AM2+ plato. Nevem koliko je smiselno to testirat na starejših platah...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimlord ()

Liker ::

AMD ima imho probleme predvsem v vodstvu.
Recimo pred kratkim so direktorju (Hector Ruiz) povecali placo za dobrih 7% na 1,1mio dolarjev, kljub temu da je "pridelal" rekordne izgube...?!?!
Da tega da ima g. AMD direktor cca 30% visjo placo od direktorja Intela ne omenjam...

Kar pa se phenomov tice sem jaz mnenja da jih zaenkrat daje proizvodni proces.
Intel je namrec imel priloznost izpopolniti 65nm na Prescottih, ki so bili imho odlicna sola za izpopolnitev procesa. Glede na to da so jim ze tako tezavni netbursti leteli na 3,6+GHz sem preprican da tudi z core 2 jedri samo cakajo kdaj bo AMD spacal kaj boljsega. In ko se bo to zgodilo, bo Intel pac ponudil se hitrejse CPUje. Da 45nm procesa sploh ne omenjamo :\
AMD pa mora na drugi strani krepko popravit proizvodnjo, in takrat lahko pricakujemo 3GHz Phenome, kar bo super.
Samo poglejte kaj se dogaja na quad core trgu sedaj ko intel nima konkurence. Q6600 stane ~250EUR, Q6700 (ki je SAMO 266 MHz hitrejsi) pa stane ~500EUR. Ce bi bili phenomi konkurencni, sem 100% da bi Q6700 stal pod 300EUR, ce ne se manj...

AMD pa verjetno res ne bo povsem propadel, se pa zna zgoditi da bodo za par let postali precej nepomemben faktor na CPU trgu (kot je ze omenil Azrael).
Sam bom vsekakor pocakal tale 'B3' revision, potem pa verjetno kupil kaksno poceni izvedbo phenoma, da vidim kako pa kaj :) (in da kanem kak euro ali dva v AMDjev loncek)

Pšenični ::

Ker je phenom kompatibilen z am2 podnožji bi se lahko recimo za 120-160 evrov odlično prodajal(najbolj počasna varianta).Mislim da bo po novem letu cena phenomov drastično padla.Vzrok za njihovo zdajšnjo ceno vidim v premajhni ponudbi oziroma so za to krive težave v proizvodnem procesu.Malo pa tudi vplivajo prazniki, saj v tem času zapravimo veliko denarja in na ceno se ne gleda ne vem koliko.Torej upam da bo amd obstal.No sej njihove grafične kartice so kr v redu.

x45 ::

super plošča z HT3, CF, Am2+ itd...za samo 80 eur;

http://www.elektronika.si/product_info....

Intel nima kaj takega za tak denar.

Dr_M ::

dej ne seri s to elektroniko... tiste plate ne bo mel se pol leta. :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Horsechoker ::

Elektronika. si :D
12 mescev garancije je tudi lepo ane:\
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

g. Oden ::

Oh ja, takšne firme kot je AMD lahko propadejo hitreje kot si misliš. Se spomni kdo 3Dfx?

Azrael ::

In kaj je tako čudovitega na telj plošči, razen, da je vstopni model? Pa še dobavljač z zelo "dobrim" renomejem.

AMD ima imho probleme predvsem v vodstvu.
Recimo pred kratkim so direktorju (Hector Ruiz) povecali placo za dobrih 7% na 1,1mio dolarjev, kljub temu da je "pridelal" rekordne izgube...?!?!

Če to drži, bodo delnice AMD še padle. To vodstvo razen, da so zaluftali denar, ki je pritekel z A64, za nakup ATi in sedaj ne vedo, kaj bi z njim (o koordinaciji med AMD in ATi od združitve dalje ni ne duha, ne sluha) in zraven podpisovalo za podjetje izjemno škodljive pogodbe o dobavi chipov, ki jih niso mogli dobaviti. Še nižje gredo, razvoj bo še počasnejši, inženirji bodo šli pač drugam.

AMD = Cyrix?
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

3dfx je zabredel se mnogo bolj. mnogo...
pa provzaprov ni propadel, ampak ga je samo boljsa firma pojedla. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grimlord ::

Na internetu lahko ima marsikdo marsikaj napisano. Dejansto stanje zaloge in dobave pa so čisto drug pojem. In kolikor je meni znano ni mogoče dobit ne Asus ne Gigabyte plat. Za MSI pa raje ne bi omenjal uvoznika, ker dokler jih ne nadereš po telefonu, ne dobiš nič (pa še takrat je en kur*).
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Pesimist ::

Phenom ni kompatibilni zi cisto vsako AM2 plato. Kolega ma neki MSI in so 3 mesece meli Phenoma ozancenega kot pod Testiranju nakar so se odlocli da ni podprt. Tolko o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pšenični ::

Pa kaj ? Meni je tud mobilni barton delal na matsonikovi plati, pač z pin modom.Delal je bp.

OChack ::

če bojo res pocenl phenome po novm letu na ceno 2 jedrnikov (torej okol 160€ za 9500) in 180 za odklenjenega 9600BE potem majo tej procesorji celo svetlo prihodnost :) linkec do novice
Int€l inside, IDIOT Outside

Pesimist ::

Jaz sem pa slisal da bo AMD zacel pralne stroje delat. Ampak tudi tam jih jebejo vrtlaji.

g. Oden ::

Ja, najprej so mislili it na hladilnike, samo je prevlka konkurenca.

x45 ::

Agene 9500 so že po 180 eur v nemčiji, box seveda..... Če Hectorju Ruitzu še mal plačo znižajo bodo lahk še manj... heh..

Pšenični ::

"Jaz sem pa slisal da bo AMD zacel pralne stroje delat. Ampak tudi tam jih jebejo vrtlaji"

Jaz sem pa slišal da bo intel kupil pralnico za perilo.Ali je to samo naključje ali kaj drugega.Če jih kaj jebe pa ne vem.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

9500 box je že za 170 eur ....

polde66 ::

men enega za tak denar, prosim
polde

x45 ::

teško ker boš moral dodat ene 25 eur vsaj za pošto....
poglej pr elektroniki, tlae nabavlja iz nemčije oz avstrije

Dr_M ::

in kljub temu ma zelo podobne cene, kot ostali trgovci pri nas.
vsaj zastonj te ne nategne. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pšenični ::

Ja pa so res 4 jedrni proci za 170 evrov.Kje si dedek mraz.Ko boš pršu v Slovenijo nej bodo phenomi 140 evrov.....
No a zdaj vidite zakaj je konkurenca dobra in poživljajoča.Če ne bi bilo AMD ja bi INTEL držal cene svojih napol zlepljenih štirijedrnih procesorjev.

Avby ::

Če ne bi bilo AMD ja bi INTEL držal cene svojih napol zlepljenih štirijedrnih procesorjev.


Ki so mimogrede boljši od "pravih" štirijedrnikov od AMD.

Slaba tolažba a ne? Da maš pravega, a da je slabši.

Pšenični ::

Če ne bi bilo "tapravih", potem mi navadni smrtniki nikoli ne bi prišli do 4 jedrnih procesorjev, ker bi intel nabijal cene , da bi bilo joj.Boli me kurc, če bojo amd mal slabši, samo da mi ne bo treba dat pol plače za en jeben procesor ampak 150 evrov.To pa že je nekaj ane.Temu se reče svetla prihodnost....ehe,heh

jest10 ::

Je kje kakšen test, kjer primerjajo Phenoma na AM2 in AM2+ plati? Me zanima, koliko je kaj razlike

x45 ::

Ni kake razlike sam funkcije ne delajop vse na Am2, med HTT3 in HTT ni razlike ker je že Htt 1,0 zelo prepusten... bolj od intelovega FSB.

Ram pa tud ni opazne razlike med 1066 in 800.

mtosev ::

Hehe kak bo AMD prezivel ce niza cene? :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

x45 ::

Agena gre lepo navit - stabilno na 3 ghz že z B2 stepingom:

scori so tudi dobri....

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

Having increased the voltage to 1.45V, we managed to get our processor to work at 3.0GHz, however, the system stability was pretty questionable at first. Unfortunately, further voltage increase didn’t improve the stability, but we just couldn’t give in so easily, as we were very curious to see what the Phenom could do at 3.0GHz. Luckily, our processor proved capable of running flawlessly at this speed. As we found out later, it was failing because of insufficient second voltage that can be adjusted independently on Socket AM2+ mainboards. Once the voltage of the memory controller and HyperTransport bus was raised from the default value to 1.25V, the system passed all stability tests impeccably.

dzinks63 ::

:)) To 3.0 navitje je še zmeraj premalo . AMD bo moral še kar nekaj žgancev pojest , če bo hotel dostojno konkurirat v visokem razredu.

PrimozR ::

x45 2,6 GHz na 3 GHz ni ne vem kaj... Poglej kakega Q6600 ki gre na 4 GHz+. Prav tako z 2,6 GHz. Ali pa 45 nm serija procov, ki gre prek 6 GHz. Žal, ampak AMDju slabo kaže.
««
4 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858531 (22041) Meizu
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817497 (5518) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866650 (4702) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413343 (8620) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312653 (8870) gruntfürmich

Več podobnih tem