» »

kateri procesor kupiti?

kateri procesor kupiti?

1
2
»

PINki ::

@todman74: Sam pogrel sem zadevico, nisem resno mislil človek no.:8)

x45 ::

65 W quad je...... AMD ne intel

http://www.computerbase.de/news/hardwar...

racunalnicar ::

Zdravo!!

Jaz sem mel v računalniku celeron pa nisem bil nič navdušen nad njid, zato ti predlagam 6.

jest10 ::

Zdravo!!

Jaz sem mel v računalniku celeron pa nisem bil nič navdušen nad njid, zato ti predlagam 6.

Pomembno vprašanje. KATERI Celeron?

PrimozR ::

Jah itak da Cedar Mill ali pa še starejši. Folk ne ve, da so tile Core 2. Zdeva leti. Men na 2,4 GHz SuperPI zračuna v 26 sekundah s samo nekaj programi pobitimi v taskmanagerju. Sicer pa OS kot ga laufam vsak dan že skoraj eno leto. Je pa navit za samo 50%.

tilinho20 ::

Jaz pa šponam E8400 na 4ghz za 24/7. Je čisto dovolj zame.

nuclear ::

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Meizu ::

X45 - Intel da se dosti bolj greje? Človek, moj E6550@3.0Ghz je v idlu na 34C in to na stock hlajenju. C2Dji so nasploh dokaj hladni, kar trenutno ne moremo trdit za Amdjeve X2je. Pa da ne boste rekli, da sem Intel fan - imam C2Dja E6550 in AMDX2 6400+. No, slednji laufa v idle na 40 stopinj in še več, medtem ko je navit C2D 6 stopinj celzija hladnejši.

PrimozR ::

Kot sem rekel, temperature in poraba so popolnoma (več ali man) drug svet. Ampak ja, AMD sistemi porabijo več.

Meizu ::

Kot sem že 100x povedal - Bit fan enga kosa elektronike je totalno zabito - kupiš, kar je trenutno bestbuy in to je to. Ne oziraš se na firmo. Zase vem, da če bi zdej na trg prišel nek procesor Superx100 od firme Uberstrojprocesor in bi imel za isti denar 30% boljši izkoristek kot recimo Intelov štirijedrnik, ne bi nič okleval, ampak bi se mirno odločil zanj. Sicer čudna firma in vse, ampak, če ima takšne ocene, stane pa recimo 140€... Hudiča, pol pa res nimaš kaj premišljevat. Al boš šel, ti, X45 raje kupit 60% počasnejšega in tudi 60€ dražjega AMDja, samo zato, da boš pomiril svoje fan potrebe?

Azrael ::

@nuclear:

Znana težava, le da je sedaj AMD končno priznal. Najhitrejši dobavljivi X4 chipi, ki komaj parirajo vstopnim Intlom in 780G chipset ne gre skupaj. Naveza AMD ATi je spet zavozila. Bravo, NOT! Sedaj lahko še čakamo ali ga bo še kateri od redkih OEM odpikal.

In ravno zato je treba poste vrlega x45 toliko bolj jemati z rezervo, saj je videti, da naravnost želi folku vsiliti (pre)drage kombinacije, ki po vrhu vsega ne gredo skupaj. Tako, da se resno poraja vprašanje ali ni mnogo bolj Intel, kot AMD fanboy?
Nekoč je bil Slo-tech.

x45 ::

Kot sem že 100x povedal - Bit fan enga kosa elektronike je totalno zabito - kupiš, kar je trenutno bestbuy in to je to. Ne oziraš se na firmo. Zase vem, da če bi zdej na trg prišel nek procesor Superx100 od firme Uberstrojprocesor in bi imel za isti denar 30% boljši izkoristek kot recimo Intelov štirijedrnik, ne bi nič okleval, ampak bi se mirno odločil zanj. Sicer čudna firma in vse, ampak, če ima takšne ocene, stane pa recimo 140€... Hudiča, pol pa res nimaš kaj premišljevat. Al boš šel, ti, X45 raje kupit 60% počasnejšega in tudi 60€ dražjega AMDja, samo zato, da boš pomiril svoje fan potrebe?


Se strinjam s tabo v prvem stavku. Amd pač nudi več zmogljivosti za svoj denar - tudi po TH bechih.

Pomembno je da boš čez 5 let tud imel možnost kaj ugodnega kupit, pa da razvoj gre naprej.

Tisti post gor E6550 je kr soliden sam daleč od 65 nm Amd ja. Intel nima SOI, niti high-k na 65 nm.

Brisbane x2 G1 step idle 21 stopinj, load do 29 stopinj jedra box cooler, 2400 mhz.

6400 x2 pa je 90 nm čip pa malo bolj kuri menda ne boš primerjal tega z intelom 65 nm ne?

men se zdite zguba časa večina intelčkarjev tule tak da ne mislim več postat nič.

Meizu ::

Če si sploh uzel čas pa prebral do konca moj post, bi videl, da nisem nikogaršnji fan. Ne navijam za noben tabor, ampak kupim kar je najbolje. In ne razumem nečesa. Čisto vsi smo mnenja, da je Intel trenutno best buy (in ja, lastil sem si celo goro AMDjev v preteklosti, ker so pa resnično bili best buy), razen tebe, ki še zmeraj iščeš kanček resnice v današnjih top AMDjih. A si že kej našel? Na vsako tvojo trditev si dobil goro dokazov, ki trdijo nasprotno. Pač Intel je bestbuy in konec debate. Brezveze se it neki dokazovat spet kaj je boljše, ker že obstaja tema AMD vs. Intel in se je flejmanje razvilo že tako močno, da največjim tepcem logično pove, kaj je prav in kaj ni. Očino te AMD podkupuje, da si v vsaki državi zagotovi nekoga, ki pa le ne bo širil slabega glasa AMDjev. :P

jest10 ::



Brisbane x2 G1 step idle 21 stopinj, load do 29 stopinj jedra box cooler, 2400 mhz.

V sobi v kateri je 10 stopinj? Aja saj res, ti verjetno še ne veš, da večina programov kaže napačne temperature Brisbane procesorjem

jan01 ::

Spet eni, ki jih ne moreš prepričat. Tako kot je bilo v času pentium 4(le vlogi zamenjani). Takrat so eni nevedneži še vedno silili s predragimi(za ponujeno) pentiumi in še posebno zaničnimi celeroni...

PrimozR ::

men se zdite zguba časa večina intelčkarjev tule tak da ne mislim več postat nič.


Yaaaaaay!

Azrael ::

>Takrat so eni nevedneži še vedno silili s predragimi(za ponujeno) pentiumi in še posebno zaničnimi celeroni...

Že, samo večina teh je imela P4 v neki pojavni obliki, x45 pa X4 Phenom/Agena/Barcelona nima...
Nekoč je bil Slo-tech.

keba ::

Zdej ma intel res prednost, sam štirijedrniki ku so jih nazadne izdal pr AMD-ju pa spet niso tok slabi kot govorite, in so tud ena od možnosti.

rdecaluc ::

Sam mislim da je popolnoma odvisno kaj potrebuješ .
Est modus in rebus. ,typos

PrimozR ::

keba najhitrejši je tam-tam s Q6600, porabi več. Spodobne plate so pa cenovno tut tam-tam. Sam proc je malček dražji pri Intelu a IMO za ceno dobiš več.

keba ::

to je res, kupiš kar rabš, sam intel fanboji pa nerabjo pretiravat. Res je da je intel mal boljši zdej ne pa spet tok kot govorijo. Je res, sam nevem kolk ljudi je pripravljeno dat 1000 evrou za procesor. Mislm da 99% folka ne. Sm brau anketo pa je 93% vseh prodanih procesorjov do 250 evrov. Do tega cenovnega razreda pa se AMD trudi dat neko konkurenco.

trnvpeti ::

zakaj ima INtel skoraj 80% trzni delez?

bluefish ::

zakaj ima INtel skoraj 80% trzni delez?

Predvsem zaradi OEM proizvajalcev. Spomni se na Athlon64, ko je Intel kar občutno izgubljal svoj delež. Še Dell in podobni so začeli ponujati AMD sisteme.

trnvpeti ::

proda se recimo 10% serverjev, 45% desktop, 45% prenosnikov
najvecji, dell, hp,.... imajo vsi oboje proce v ponudbi
in nihce ne kupi amd, ampak intel
zakaj?
OEM?
ne se hecat :)

bluefish ::

trenutno ima Intel primat. Imel ga je tudi AMD. Pač, nič nenavadnega. Kot že omenjeno, kupiš tisto, kar je trenutno bestbuy. Vsakršno kreganje pa je odveč.

PrimozR ::

AMd je imel primat samo v performancu. Žal pa marketing ne dela dovolj dobro.

bluefish ::

tudi res.

gizmolinux ::

No nimam odgovora ampak še eno vprašanje.Zamima me ali so najmanj zmogljivi procesorji core duo npr. intel 2140, 2160 precej zmogljivejši od stari enojedrnih procesorjev P4 in podobnih, ki delajo nad 3Ghz? Se splača kupiti takšen nov core duo v primerjavi z enojedrnim? TNX!!

PrimozR ::

Jap. Že enojedrniki so bi rekel da kar hitrejši, dvojedrniki pa tudi. No itak večina programov izkoristi samo eno jedro, če pa obe jedri, je pa pač toliko hitrejša zadeva. Itak pa FSB vržeš na 266 MHz pa je.

gizmolinux ::

Ja zelo res je. Tud na tej povezavi sem preveril. Hvala. http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Če rabiš pc za surfanje, multimedijo, dokumente in vsake toliko igrat kako igre, je (pa ne me pojest) best buy AMD sistem.
Če pa hočeš navijat in se hvalit v stilu (moj pc izračuna superPI v xx sec.), potem pa je best buy INTEL.

Ker po tovarniških specifikacijah (torej brez navijanja), se pri dveh enakovrednih sistemih (en AMD in en INTEL) z nakupom AMD sistema prišpara tudi do 100€, kar ni malo. Zmogljivost je pa ista.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

PrimozR ::

aiko to smo že predebatiral in je tako-tako. ne prišpara se glih 100 €, se pa nekaj, ker so najcenejši X2 sistemi hitrejši od DC Pentiumov in Core 2 Celeronov. V ceni pa ni razlike. ko pa prideš npr. do Phenomov se pa situacija obrne.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817457 (5478) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866628 (4680) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413290 (8567) Racunalnik
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452914 (2363) steev
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312599 (8816) gruntfürmich

Več podobnih tem