» »

AMD Phenom

AMD Phenom

««
24 / 27
»»

M-XXXX ::

logično da se DDR3 pozna v testih, manj porabi in v sunkih ko rabiš memory bandwith nardi svoje pr scorih, zato ni fer taka primerjava. Intel pač deli kuverte okoli raznim testerjem da delajo take primerjave in to skoraj vsi, ker ma dnar, AMD pa ga nima. Če si zračunaš ceno takega sistema itak vidiš svoje še vedno, kaj šele prd pol leta ko so ble cene DDR3 astronomske.

Tukaj so dve zelo velike napake:
1.:Veš koliko je razlike med DDR2 in DDR3 porabo rama? Nekaj W tako da tukaj tvoja teorija odpade!
2.:Tvoje bi imelo smisel če bi bil DDR3 dejansko kaj hitrejši od DDR2 (kašen memory bandwith ne štrjem ker nima veze z realife aplikacijam), intel je že z DDR2 hitrejši od AMD-ja!
Glede podkupnin- ne bluzi, kot prvi vse se tudi ne da kupiti, kot drugo le zakaj bi hotel plačati nekaj kar je res in bi vsak tako pokazal (razen če je podkupljen s strani AMD-ja:D)? Vsi testi pokažejo superiornost Intla!

x45 ::

M-XXXX ::

Če si narobe razumel besedo test- ne test kot vsaka aplikacija posebej, ampak kot cel test/review nasplošno!

x45 ::

M xxxx daj povej raje kaj si skuro tvoje quada ke vidm da kupuješ 45nm duala?

Se je fejst iskrilo oz je kaj razneslo malo povej no... pa kake fotke če si nardil za nas?

Al pa te je mama našeškala ker preveč štroma skuriš ?

tilinho20 ::

Ah dej no. Sploh se mu ni skuril...(kolikor jaz vem). Ali si recimo pomislil da ga kupuje za druge namene??? Mpgoče za 3DMark-e, OC,...

M-XXXX ::

M xxxx daj povej raje kaj si skuro tvoje quada ke vidm da kupuješ 45nm duala?


x45 ni to Phenom da bi vse povrsti crkovalo:D

Al pa te je mama našeškala ker preveč štroma skuriš ?

Če govoriš iz svojih izkušenj pa to marskaj razloži ja in kot kaže tvoj pogovor z psihiatrom ni pomagal (spet mešaš svojo navidezno resničnost da Intel porabi več štroma) V realnosti ga Phenom več, toliko da boš lažje pravo resničnost našel!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Adrijan0 ::

Spet je bilo potrebno malo zredčit zadevo. Kot ponavadi x45 spet pribija. Žal mi je da ga je tako težko obvladati.

Vuli ::

OT: Kaj češ, froc je froc. A je spoh dopolnil 10let? Ker takim bi prepovedal vstop na forume. Mi ni žal, ker tko je.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DJ MartiNi ::

Na AMDjevem forumu sem zasledil dva zanimiva dejstva v vezi z Visto in Phenomom.

1. Vista does not recognize any cores not in multiples of 2, so it will only recognize 2/3 cores for Toliman. You have to request them for the hotfix which they email a link back for to be able to use 3 cores.
2. Vista SP1 has the TLB errata patch applied by default. The easiest way to disable it is using AMD OverDrive from within Windows Vista.


Vir.

Da na hitro povzamem prvo točko:
Vista ne zazna v primeru treh jeder enega jedra. Se pa da dobiti Hotfix po nekoliko zapleteni poti. V XPjih nisem zasledil te težave. Sem na hitro pogooglal in sem našel tole, kjer je omenjeno sledeče:

In theory, really nothing is wrong with three cores, but it only takes a look at Microsoft’s monstrosity of an operating system called Vista to find out that DRM paranoia has not stopped at anti piracy but has also included special precautions against odd numbers of CPU. That is, a Vista license in its native form can only work on CPUs coming in the power of 2. Luckily, Microsoft has published a hotfix to address this licensing issue and allow the use of three cores. Well, it is not quite that easy, getting the hotfix requires submitting an online request that is then answered via email by Microsoft to reveal the download location and password necessary to extract the compressed file. It took about 4 hours for Microsoft to reply to our email BEFORE the triple cores were released to the public – well within the 8 business hours response period posted by Microsoft on their website. After the official release of the X3 processors into the retail channel, we checked again and the response was emailed by Microsoft after 4 hours – again within the claimed time of response. Keep in mind that the patch is not elementary for the operation of the X3 processor, all it does is increase the number of cores allowed by Vista (or Server 2008) from two to three. Intriguingly, Windows XP does not have any licensing problems with the triple core design, yet another reason to stick with XP, regardless of what fire-sale Microsoft has on Vista licenses.

EDIT: In ko sem ravno spisal tale post, se je PC odločil, da bo protestiral in je zmrznil. Sedaj sem ubral nekoliko drugačen pristop. Sem še rahlo dvignil napetosti severnega in južnega mostu. Pa da vidimo, če bo to kaj pomagalo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Torej če bi se tale patch implementiral bi zadeva bila hitrješa ( za eno jedro ) ?

X3 je že dosedaj mel dobre score, skoraj kot X4.

wista mi itak ne diši, pomoje bo mela tak image kot so meli win ME.

DJ MartiNi ::

Če nimaš tega patcha, si pri Tolimanu prikrajšan za eno jedro. Seveda se poraja vprašanje, v kakšnih okoliščinah so narejeni določeni reviewi, pri katerih so vklučeni trijedrniki in Windows Vista. Recimo če je v kakem reviewu velika razlika med X3 Phenomom in X4 Phenomom, potem bi po mojem mnenju obstajal sum neuporabe tega hotfixa. Vsekakor priporočam rahlo pazljivost pri branju reviewov.


Počasi prihaja GigaByteova plata z južnim mostom SB750 imenovana GA-MA790GP-DS4H. Dobavljiva naj bi bila v enem do treh tednov za cca 110€ v Evropi. Pri nas pa najbrž malce več. Vir.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

patcha skor sigurn noben ni dal gor na testih ti povem, mogoče ga daš zdaj ti pa sp3 daj gor pa še 1x zbenčaj. Ponavadi še driverjev ne dajo zadnjih al pa sploh ne tud to sem že videl.

tud navijat ne znajo ( ker ni samo dvig FSB ja kot ptri intelu ) oz se ne poglabljajo v podrobnosti in kriv je AMD oz krožijo bedarije kako ne gre navit skor nič.

kaj tole ploščo boš kupil?

M-XXXX ::

patcha skor sigurn noben ni dal gor na testih ti povem, mogoče ga daš zdaj ti pa sp3 daj gor pa še 1x zbenčaj. Ponavadi še driverjev ne dajo zadnjih al pa sploh ne tud to sem že videl.

Kar sprijazni se nič mu ne bo pomagalo če je procesor sam po sebi preveč. Kaj ti nuca dirkalna steza, če fičkota z predtimi gumami (ki so BTW kvadratne), brez motorja, brez bencina in brez pedal)
tud navijat ne znajo ( ker ni samo dvig FSB ja kot ptri intelu ) oz se ne poglabljajo v podrobnosti in kriv je AMD oz krožijo bedarije kako ne gre navit skor nič.

Spet smo pri tem- ne moreš naviti nekaj kar se ne navija. AMD phenoma naviti za 30% je težje kot himalajo na Mars spravit:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

DJ MartiNi ::

Zaenkrat uporabljam XPje in najbrž bo še nekaj časa tako. Visto bom najbrž naložil na drug PC. V omari se mi povaljuje Athlon BE-2400 ter še nekaj ostale šare. V bistvu skoraj cel PC. Potrebujem vsaj še eno plato (še vedno čakam SB750) pa spomin (če ga ne bom vzel giga iz trenutne mašine) ter GPU v primeru, če ne bom uporabljal IGPja oz. če ga nova plata ne bo imela (790FX+SB750).

Je pa navijanje K10 nekoliko bolj zakomplicirano. Od začetka sem se malce lovil. Potem mi je Brane2 dal zelo uporaben link do strani z vodičem navijanja Phenomov, tako da sem se potem nekoliko bolj znašel. Koliko se pa na reviewih potrudijo pri navijanju Phenomov pa raje nebi komentiral, ker ne vem. Splošno znano pa je, da se Phenomi ne navijajo tako dobro kot C2D ali C2Q. Sicer je enemu Poljaku uspelo 9850BE spraviti čez 3,7GHz ( vir), vendar pa gre to bolj za osamljen primer. Poleg tega pa je vprašanje koliko je to sploh stabilno.

Obstaja verjetnost da vzamem tudi prej omenjeno GigaByteko. Kar bo pač na voljo. Zaenkrat je moja pozornost bolj usmerjena k Foxconnu in ASUSu.

Še dobra novica za AMDjeve in intelove bodoče kupce. Prihaja pocenitev tako enih kot drugih. Več.

Počasi pa prihaja tudi 45nm Deneb, ki naj bi clock to clock proti Nehalmu izgubil vendar AMD upa da bo njihov čip precej manjši in da bo Intel imel težave z svojim Nehalmom. Vir. Jaz pa upam da bo Deneb zelo dober v razmerju price-performance.

Očitno se pa tukaj da dobit 35W dvojedrni CPU.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Maš ta link za navijanje phenomov ?

35 W TDP pa je res malo pa 90hm cpu je... sem že slišal za tole EE - posebna verzija, pa še zelo poceni je.

DJ MartiNi ::

Kar nekaj postov nazaj ga je podal Brane2, tako da ne boš iskal... AMD K10 - Phenom Overclocking Guide.

Sem bil pa nekoliko presenečen glede tistega Athlona64 X2 35W, da je izdelan v 90nm. Cena je pa res prava milina.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Hmm...zgleda da Newegg že ima Foxconn A7DA-S in GigaByte GA-MA790GP-DS4H.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Review Gigabytove plate GA-MA790GP-DS4H.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

plošča je res zelo dobra poglej ocene...

DJ MartiNi ::

Mogoče bi bilo dobro počakat še kak review prihajajočih plošč. So me pa ocene te plate pozitivno presenetile. Review sem sicer preletel le na hitro (čeprav ni ravno obsežen), sem pa pogledal ocene na koncu in moram reč da so kar visoke. Tale GigaBytka zaenkrat zgleda kar solidna.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

Uf, solate.

Kar se tiče plat, MSI in gigabyte sta pri intelu precej nižje, Biostar pa višje. Asus je pa definitvno višje od gigabyte-a od Asusa pri AMDju.

In ne, Abit je imel NF4 plato(-e), če ne drugega tisto Fatality plato, ASUS pa nima nobene NF3 plate. Same VIA.

DJ MartiNi ::

Da bi se ASUS skregal z nVidio nisem nikjer zasledil. Imata pa tako ABIT, kot ASUS nForce3 in 4 plate:
- ASUS S754 plate
- ASUS S939 plate
- ABIT plate

Sem pa zasledil novici o nesoglasju ABITa in nVidie tukaj na Slo-techu in nadaljnem sodelovanju (bodi pozoren na datuma obeh novic):
- ABIT & nVidia - konec ljubezni
- ABIT in nVidia vendarle nadaljujeta sodelovanje

ABIT in nVidia sta najbrž imela nesoglasja, katera pa niso imela drastičnega vpliva na končno število produktov, saj je ABIT ravno tako imel nForce3 in 4 plate.


Sem zasledil še eno zanimivost glede prihajajočih produktov iz AMDja: Dates for 45nm AMD CPUs and RV710, RV730.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Brane2 ::

Kot je videti, je nVidia s tazadnjimi čipseti nekaj resneje zajebala.

Šušlja se, da misli iti ven iz chipset biznisa.
Deloma pričakovano, ker je pač Intel ni spustil zraven k svojim novim CPUjem, AMD pa ima močnega tekmovalca na svojem polju...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

DJ MartiNi ::

Očitno so plate vendarle pricurljale ven. Na neweggu je moč zaslediti tudi ASUS M3A78-T.

Review severnega mosta 790GX.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

DJ MartiNi ::

Tukaj je še en review čipseta 790GX, kjer je opisana ASUSova plata M3A78-T.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

DFI 790 GX - tole bo tapravo... sam je še ni na lagerju

http://geizhals.at/eu/a356442.html

DJ MartiNi ::

Ta DFIjevka ima IGP, nima pa DVI in VGA priklopa. Ne vem zakaj je DFI naredil tako potezo. Mogoče se bo zdraven dobilo kartico s tema izhodoma. Ali pa kaj podobnega. Meni osebno je bolj všeč DFI LANparty DK 790FXB-M2RS, katera je do sedaj najcenejša plata kar sem jih zasledil s kombinacijo 790FX+SB750.

Foxconn ima dve precej podobni si plati z 790GX+SB750:
- Foxconn A7DA
- Foxconn A7DA-S

MSI pa bo izdal tri plate z 790GX+SB750 chipsetom... vir.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Medtem ko še čakamo na nove plošče za Phenome, se ti lepo cenijo. Najšibkejši model je moč zaslediti za že dobrih 92 in pol evrov v AGTju. Sestavi.si ga ima za dobrih 93€. Najšibkejši štirijedrnik z B3 steppingom se pri sestavi.si da dobit za že dobrih 136€. Naj še izpostavim model X4 9850BE, ki je zanimiv predvsem zaradi odklenjenega multija. V MlacoMu ga je moč zaslediti za slabih 168€, nakupi.net ga imajo za dobrih 168€.

Glede na tole pa pričakujem še dodaten padec cen.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

Ful dobr, whopdie do, fine and dandy. Kaj pa X2 Phenomi? Vem da dual core ni več moderen, bedno je tudi, da bodo DC Nehalemi samo na slabšem, 'low cost' 1160 podnožju, a nekaterim 2 dodatni jedri pomenita precej manj kot še malo nižja cena oz. še bolje, višja frekvenca.

DJ MartiNi ::

Dual core Phenom 45nm naj bi prišel nekje v drugem četrtletju prihodnjega leta.

Naj pa bil Athlon serije 6 baziran na Phenomu. Tukaj omenjajo modele GE-6600, GE-6500 in GE-6400. Na VR-Zone se da ugotovit, da gre za Kumo. Še lista dvojedrnih Athlonov na Wikipediji, kjer se da zaslediti modela 6050 in 6250.

Dvojedrnih 65nm Phenomov pa naj nebi videli.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

če bo serija 6 bazirana na Phenomu oz. bo Kuma, potem ej to K10. In to je točno to, kar sem mislil. pozabil sem, da je Phenom marketinško ime, seveda sem mislil K10.

DJ MartiNi ::

Tole bi pa takoj imel. Če jo cenovno primerjam z Foxconn A79A-S (ki v Evropi dosega ceno 220€ in več) ter z ASUS M3A79-T DELUXE (ki bo najbrž tudi presegala mejo 200€), bi bila tale DFIjeva plata precej dobra izbira. Kdaj jo bomo ugledali je pa drugo vprašanje.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mercan ::

Mene pa samo zanima, če bi kdo kej vedu kdaj lahko pričakujemo 790gx micro ATX plate?
Kaj je pa razlika med GX in FX?

Hvala in lep dan!

x45 ::

pločše 790GX bodo vsak čas tukaj. micro atx pa še nisem zasledil.

790GX verzija je bolj mid range napram FX čipu, izkorišča pa še nekatere neizkoriščene varčevalne potenciale phenom CPU jev, in je zato še varčnejša. parjen je za novim SB750.
Verjetno je odveč če omenim da ima daleč najboljšo integrirano grafiko do slej DH 3300 z 123 MB DDR3 sideport rama.


790FX je bolj high end čiset ki podpira celo quad crossfire, tj. 4 grafe na eni plošči, če maš npr x2 vse 4 maš potem 8 grafičnih jeder. Kmalu bodo tudi te plošče prenovljene in bi naj bil parjen z SB 750, ne več SB 600. Drugače pa zelo dober čipset.

x45 ::

Deneb - nekaj testov:

je zmogljivejši in drastično bolj varčen od Agene B3:

http://en.hardspell.com/doc/showcont.as...

full load power samo 57,3 W

http://en.hardspell.com/doc/showcont.as...

PrimozR ::

x45 ti jih pa pokaš. Še o AMDju nimaš pojma. Za marketingarja neke firme to niti pod razno ne bi pričakoval. Povej mi, kako boš sparil 4 X2 grafe, če imajo samo en CF prst? 4870/50 ter 3870/50 imajo po dva prsta. Če imaš dve grafi, ju pač spariš z dvema mostičkoma. 3 ali 4 pa spariš izmenično, prvo in drugo z enim, desni prst 2. in 3. porabiš za drug mostiček in levi prst 3. in 4. za tretji mostiček. Itak je pa Crossfire omejen na 4 jedra, tako da z dvema X2 pokriješ že to. Je pa X2 odličen način uporabe QuadFire na Intel sistemih, ki ne podpriajo več kot dveh graf.

Me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi med dvema X2 uporabil eno 4870, kot mostiček, s čimer bi dodal še en čip. Seveda bi potreboval drugačen mostiček, ker se en prst na navadni 4870 ne bi poravnal s prstom enega X2.

Brane2 ::

Tole bi pa takoj imel. Če jo cenovno primerjam z Foxconn A79A-S (ki v Evropi dosega ceno 220€ in več) ter z ASUS M3A79-T DELUXE (ki bo najbrž tudi presegala mejo 200€), bi bila tale DFIjeva plata precej dobra izbira. Kdaj jo bomo ugledali je pa drugo vprašanje.


Geizhals ima tudi nižjo ponudbo zanjo, če nisem kaj zašuštral:

DFI LANPARTY UT 790FX-M2RS
On the journey of life, I chose the psycho path.

krho ::

x45 kake strani ti daješ, da so na black listah v ff ?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

PrimozR ::

Tista ki jo je nalimal DJMartini naj bi bla SB750...

pirlo ::

x45 kake strani ti daješ, da so na black listah v ff ?

eh to je sigurno kriv intel. :D It's a Conspiracy, Man!

Blinder ::

Kaj pomeni ff?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Brane2 ::

Firefox
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

ja sem videl da je V FF na black listi, kaj čmo intel pač ne vidi rad tega. Deneb je super stvar sploh po porabi.

Glede čipov 790:

790fx pač podpira quad crossfire, logično da moraš met grafe take da se dajo povezat.

DJ MartiNi ::

Brane2...tista plata je napačna. DFI ima srednji razred Lanparty plat z oznako DK in visoki razred z oznako UT. Do sedaj smo imeli s kombinacijo 790FX+SB600 sledeči dve plati:

-LANPARTY DK 790FX-M2RS
-DFI LANPARTY UT 790FX-M2R


Prihajajo pa plate v kombinaciji 790GX+SB750 ter 790FX+SB750. In sicer:

-LANPARTY DK 790GX-M2RS (790GX+SB750)
-LANPARTY DK 790FXB-M2RS (790FX+SB750)
-LANPARTY UT 790FX-M2RS (790FX+SB750)


Cenovna primerjava: Alternate
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

TechStreme ::

No pa da se spet še jaz umešam v te vaše debilne debate... Upam da s tem nebo kdo mislil da podpiram X45.
Je pa dejstvo da je na intelovi strani še očitno dosti več X45-ov.

Ja resnica je da intel marsikaj plača zato da potem eni hvalijo njegove proizvode (včasih opravičeno, velikokrat pa ne). Na žalost je pa pač veliko ljudi ki bodo vedno podpirali nekaj zakar še sami ne vedo zakaj podpirajo... Tako kot je naprimer v večini slovencev VW-ov avto oh in sploh kvaliteten in zanesljiv navkljub dejsvom da delajo avte ki so v zadnjem času med najbolj kvarljivimi... Isto velja za vsa ostala jajca iz nemčije.

A kdo ve koliko podjetij ima pogodbo z intelom da dobijo njihove proizvode kak % ceneje le če nebodo prodajali amd-jevih produktov? Itak voda na mlin če moraš uničit konkurenco, zaradi katere nemoreš svojih cen navit v višave... A kdo ve koliko tožb je vloženih proti intelu zaradi izkoriščanja monopola? Mirno lahko rečem da je glede tega intel še najbližje microsoftu. Nekaj jih je že izgubil in resnično upam da jih bo še več (te tožbe ni vložil AMD da nebo kakšne pomote).

Upam pa da veste kako se pišejo članki v revijah. Tist ki plača vedno zmaga... Če te pa konkurent kje premaga ga pa tega pač ne objaviš (vemo pa pomoje vsi kakšno podporo imajo eni in kakšno drugi - VW pa to ne?).

Če se pa osredotočimo na slovenski prostor pa lahko povem da veliko objav testov v slovenskih revijah naroča podjetje za katerega sam osebno vem da ima zgoraj omenjeno pogodbo.

No to je za danes na kratko vse o "ovcah" ki neznajo niti malo pomislit s svojo glavo in raje slepo verjamejo da je trava ki je na njihvovem pašniku pač najboljša.

Res da AMD v zadnjem času ne blesti kar se tiče CPU-jev, si pa vse eno zasluži dosti večjo podporo kot pa jo je v zadnjem času deležen.
Jaz osebno se nebi branil da bi se še enkrat zgodil tak bum kot ga je naredil AMD ko je izdal Athlona 64 in zato da bi bil tak bum mogoč mora firma obstajat. Phenom 9850 in 9950 sta procesorja vredna svojega denarja in se mirno primerjata z cenovno primerljivo konkurenco. Ampak vsak raje kupi intel, ker pač vse ostale ovce kupujejo intel...
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

x45 ::

TechFreak!

Pa saj jas to ves čas govorim, videl sem dokazano je ipd... sam večina ( intel fannov ) tule to noče videt.
Intel je podla firma zato ne kupujem od njih.

TechStreme ::

TechFreak!

Pa saj jas to ves čas govorim, videl sem dokazano je ipd... sam večina ( intel fannov ) tule to noče videt.
Intel je podla firma zato ne kupujem od njih.


Vsaka stvar ki jo prebereš v revijah in internetu si lahko razlagaš na vsaj 2 načina. Lahko blatiš enega, lahko blatiš drugega, lahko pa iščeš neko nevtralnost in daješ nekaj prednosti tistemu ki si zasluži večjo podporo in upaš na to da je vsaj nekaj ljudi ki bi radi da ostanjevo vsaj 2 konkurenčni podjetji. Jasno da večina ljudi ki kupi Q6600 nebi bili "čisto nič!" na slabšem če bi kupili X4 9850, pa vse eno 99% forumašov pošpuka čez Phenoma in pohvali Q6600...
No žalostno je dejstvo da 99% tistih ki imajo Quad core teh sploh ne izkoriščajo, ker močno dvomim da se kaj več kot 1% tistih ki imajo procesorje s štirimi jedri ukvarja z renderjem (edina zadeva za katero je dobro imet več jeder)... Pa še render kmalu nebo več prostojnost CPU-ja ampak se bo zadeva preselila na Stream (ATi) in CUDA (nVidia).

Kmalu bo edina uporabna zadeva za katero se bo CPU še uporabljal samo to da bi naložil operacijski sistem in gonilnike, potem pa bo samo še kot posrednik med GPU-jem, hard diskom in ramom...
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

jest10 ::


Res da AMD v zadnjem času ne blesti kar se tiče CPU-jev, si pa vse eno zasluži dosti večjo podporo kot pa jo je v zadnjem času deležen.
Jaz osebno se nebi branil da bi se še enkrat zgodil tak bum kot ga je naredil AMD ko je izdal Athlona 64 in zato da bi bil tak bum mogoč mora firma obstajat. Phenom 9850 in 9950 sta procesorja vredna svojega denarja in se mirno primerjata z cenovno primerljivo konkurenco. Ampak vsak raje kupi intel, ker pač vse ostale ovce kupujejo intel...

Tega da bi AMD spacal skupaj spodoben procesor, se vrejetno ne bi branil nihče. Vendar trenutno je stanje tako, da AMD le caplja za Intelom. Ne vem zakaj bi dajal podporo nečemu, kar je v večini primerov slabše(X4 9850 proti Q6600)? Če si želi neko podjetje podporo ljudstva, naj si to zasluži z dobrimi izdelki za konkurenčno ceno.
Špilanje patriotizma naj pa ostane za ljudi ranga X45:P
««
24 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858347 (21857) Meizu
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817451 (5472) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866617 (4669) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413265 (8542) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312572 (8789) gruntfürmich

Več podobnih tem