» »

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

«
1
2 3
...
5

Racunalnik ::

Imam 250eur in za tak denar sem si zamislil naslednje:
Ce ima kdo boljsi predlog pa nej kr pove.

Kupujem plato in procesor.Zagledal sem se v AMD 6400,ker je 20 eur drazji od 6000,nevem pa kaj pomeni ta black edition?Zanima me tudi ce je tak dvojedrnik hitrejsi povsod ali samo pri dolocenih programih in kaj lahko pricakujem proti sedajnemu 3500+ amdju?

Procesor


Plata pa je pac ta najboljsa pomojem za tak denar

plata

Je 570 cipovje,590 je drazji za 50eur.

Sli in raid funkcij ne potrebujem,ampak mlacom nima druge plate,trenutno imam
a8nsli deluxe ki ima vse,pa tega ne rabim spoloh je pa plata pocasnejsa pri zagonu zaradi tolkih funkcij.

Tukaj je se ena cenejsa sam je AM2+ in nevem kaj ta plus pomeni

Ce pa kdo ve za boljso ponudbo v katerikoli firmi pa naj pove.

hvala

bluefish ::

BlackEdition pri AMD je oznaka za procesorje, ki se dobro navijajo. Če se s tem ne misliš ukvarjati, potem vzemi "navadnega". Vsekakor boš opazil veliko povečanje zmogljivosti v primerjavi s sedanjim - vsaj jaz sem po zamenjavi 3200+ na X2 4200+.

Racunalnik ::

Navijat nimam namena,sam za 20eur je pac 400 vec,nevem zakaj nebi,razn ce se kje navaden se hitrejsi dobi za tak denar.

dzinks63 ::

:)) Za 250€ nabavi rajši E8400 in matično GA-P31-DS3L, že na stock ti sesuje amd-ja, če ga pa še malo naviješ, je pa itak bomba. Zadeva klapa, saj so v prodaji že sestavljeni kompleti

Sc0ut ::

Za ta black edition ne rabiš am2+ bo am2 dovolj.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Racunalnik ::

dzinks63: Kaj pa naj bi bilo bolje v tvojem predlogu od mojega,ce mi lahko nastejes stvari,al to samo raje intele vids?

Kaj pa je boljsega na am2+ podnozju?

Sc0ut ::

am2+ je predvsem za phenome, ki so trenutno v riti.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

dzinks63 ::

:)) Za naštevat je preveč, E8400 je boljši v vsem, poglej si primerjavo CPU Charts 2007
in nisem noben intelov fan, do sedaj sem imel amd-je, sedaj pa je intel preprosto boljši.

Racunalnik ::

Kaksn najhitrejsi ram lahko kupm za to plato,ddr2 da ga dam v dual chanel,da se vse lepo klapa z hitrostjo plate/procesorja?

A mi lahko kdo predlaga boljso plato od tiste ga k jo je dzinks69 predlagal iz iz tele mlacomove strani ker imam raje asus plate.

Zgodovina sprememb…

Mongoose ::

ABIT IP35-E P35 99,13 EUR
INTEL Core 2 Duo E6750 2.66/1333 4MB BOX 168,55 EUR
Geil Black Dragon 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 56,48 EUR

kmxkmx ::

Namesto e6750 raje vzami e8200 pri jae ga imajo za 163 eur.

x45 ::

za ta denar dobiš AMD jevega quada 9500 , dobro ploščo GA NF560 kjer dela gor zadeva. Rabiš seveda DDR2 ram. Gre tud nekaj malega navit v tej kombinaciji..... Plata je sicer AM2 AM2+ so malo dražje.

175 + 65 = 240 eur.

Čez pol leta lahko menjaš cpu za 45 nm K10 ki bo dost boljši.

GrimReaper ::

Trenutno se nad 150€ splača kupit edino Intelove 45nm procesorje, če imaš budget pod 150€ pa E4xxx, E2xxx oz. Celerona E1200.

Pa kaj bi govoril, v vseh grafih modre pike nad zelenimi:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/dualcore-shootout_9.html#sect0

Zgleda samo še x45 živi v zmoti.

EDIT:
Glede na prvo konfiguracijo od Racunalnika, jest recimo prodajam E4300+plato za 150€, in gre z default voltažo na 3GHz+ in tako pusti zadaj 6400+, tko da se splača tut mal po Bolhi pogledat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Torej je najbolje kupit e8400 intela ki je 45nm,ali ima zraven ventilator? Ni bolje kupit quada AMD kot je bilo omenjeno?
Zakaj je tale e6750 drazji od omenjenega e8400?



V cem je boljsa plata am2 in am2+?

HItrost vodila plate je 1333mhz,kaksno hitrost moram kupit da dam v dual chanel in da izkroscam teh 1333mhz?

Zgodovina sprememb…

Volta ::

Poglej. V primeru, da boš procesor navijal vzami E8400, ker se super navija, pri AMD-jevih Quadih pa je tako, da imajo nizek clock, pa še slabo se navijajo. Drugače niso slabi procesorji, ampak trenutno se tudi zaradi vseh ostalih argumentov, ki govorijo v prid Intelu, splača seveda kupit E8400. Z nakupom ne boš ničesar zgrešil. Pa tudi stock cooler je precej dober, tako da ti ob "normalnem" navitju ne bo potrebno kupiti boljšega.

E6750 je dražji od E8400 verjetno zaradi starih cen. Realna cena novega E6750 je okoli 160 evrov, ampak se ti ga ne splača kupiti, ker za tistih 30 evrov več dobiš hitrejši in hladnejši procesor, povrh vsega pa se še bolje navija.

V cem je boljsa plata am2 in am2+?

Nimam pojma. Pomoje am2+ podpira kakšno izmed novih funkcij, ampak v primeru da kupiš Intela, to nima pomena.

O tistih 1333Mhz pa nisem razumel, kaj si hotel vprašati. Tisti FSB niti ni toliko važen. Vzami E8400, ki lepo paše na 1333 ploščo, zraven pa vzemi kakšne 800Mhz ali 1000Mhz rame in bo stvar delovala kot mora.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Racunalnik ::

Ne gre se zaradi 30eur manj,ampak me je samo zanimalo zakaj je drazji slabsi procesor.Gledal sem tudi do 20eur vec od proracuna,samo je e8500 drazji takoj za 70eur,to je pa ze krepko cez.

Sam nisem in nikoli nebom navijal pcjev ker tolk hudo novih iger sploh ne igram,a vseeno hocem imeti dober pc za denar ki ga imam na izbiro.

Nekak mi je prebrati da bi bil quad celo boljsa izbira ampak ali lahko sploh izkoristis skaterim programom ta 4 jedra,ko se je pa ze za 2 jedrne proce govorilo da moras imeti programe ki to tehniko izkoriscajo?

Hitrost fsbja 1333mhz sem mislil na nacin da recimo kupim 2x1gb ram vsak po 666mhz in ko delujeta v dual nacinu izkoriscata 1333mhz fsb in tako se vse ujema z top zmogljivostim pcja.

TAko kot imam dosedaj na plati z 800mhz fsbja,2x1gb ddr ram pc3200 kater je v dualu in pomeni 400mhzx2 in prides na 8000mhz fsbja ki ga nudi plata.

x45 ::

če ne boš navijal vzemi vsekakor X4 Phenoma. maš dva jedra več pa bolj sodobno arhitekturo sistema, in dost več za svoj denar, skupaj z boljšo ceno, tu ni debate.

Na kratko o AM2+

AM2 - plošča podpira HTT 2000 mhz mogoče tudi AM2+ cpu je ( tale ko sem ti predlagal jih podpira)

AM2 + plošča podpira HTT 5200 mhz in AM2 in AM2+ ( quads core, tri core ) cpu je.

M-XXXX ::

če ne boš navijal vzemi vsekakor X4 Phenoma. maš dva jedra več pa bolj sodobno arhitekturo sistema, in dost več za svoj denar, skupaj z boljšo ceno, tu ni debate.

Spet ti?
Imaš 2 jedra več, vendar če rabiš 4 jedra vzameš Intla, simple as that!
Kje pa je bolj sodobna arhitektura glede E8x00 serije in AMD? Mogoče v tem koliko je AMD clock, na clock počasnejši, ima manj cacha?, je v 65nm?, ali mogoče ker se tako zelo slabo navija? Najbrž je to to ker ima toliko večjo porabo in se bolj greje>:D

tilinho20 ::

Intel. x45 se spet oglaša.:D

Zgodovina sprememb…

Volta ::

:) Pa sem mislil, da smo to že obdelali. Očitno bomo morali obdelat še kaj drugega kot ta problem...

jest10 ::

M-XXXX@
Človek pravi, da ne bo navijal... Torej je v tem primeru Phenom absolutno boljši nakup, saj dobiš več za svoj denar. Samo poglejmo cene-recimo Funtech. X4 9500 je 173€, Q6600 pa 220€. Si mogoče upaš trditi, da je Q6600 več kot 25% zmoglivejši od X4 9500, kolikor je razlika v ceni?

Ti in X45 prav pašeta skupaj. Oba sta slepo zaverovana vsak v svojo firmo.

Racunalnik ::

Z zadnjimi posti ste me cist zmedl.

Iger sploh ne igram,seveda mora bit pa pc pripravljen na kaksen gtr ali podobno,kdaj pa kdaj delam z graficnimi orodji,zato me tudi mika intel.
A se quada sploh na polno izkoristi,kot sem ze omenil problem z dvemi jedri,ko sem omenil da se je govorilo da XP winsi niso napisani za dve jedri?

x45 ::

AMD X2 in X4 imajo znotraj jeder crossbar torej zelo hitro povezavo med vsemi jedri znotraj cpu ja, tako da komunikacija med jedri in load balance poteka v cpu ju. Intel tega nima ima dva lepljena dual jedra komunicira pa po počasnem FSB ju kjet poteka tud ram kanal.
Enako zasnovo platforme Intel pripravlja za 2009 - Nehalem. Tako da če nisi ultra gamer, nočeš met stare robe čez kako leto in bi rad dobil več za denar vsekakor AMD z AM2+ plato.

V marsikaterem programu se zadeva zelo dobro obnese da se tudi navit na ene 2650 mhz ziher- X4 , ( X2 pa tudi do 4,0 ghz ), lahko tudi do 3,0 ghz, ali pa vač če experimentiraš z izklopom dveh jeder in naviješ samo dva ( za igre ) . tega i intelom ne moreš počet.

maš pa tu mnenja userjev.... pa B3 stepping je že tako rekoč zunaj:

http://www.newegg.com/Product/ProductRe...

Racunalnik ::

Mas ti kej ogledanega za do 250eur,4 jedrni amd in am2+ plato?
Po prebranem sem zasledil da naj bi bil quad po frekvenci pocasnejsi od intela kater ima 3Ghz,ampak ker ima quad tehniko dela pac hitreje?

x45 ::

CPU:
x4 9500 box

plata: AM2 kjer lepo dela quad:
Gigabyte GA-M52S-S3P - AGT.si

oz še boljša z NF 560

AM2+: po izbiri, ugodno ima Elektronika.si: MSI 790X , ki ima crossfire, pcie 2,0 itd....

če pa maš več denarja pa katero drugo 790 fx ( quad crossfire), zdaj maš nove z 780G ati čipsetom ali n-vidia 8200.... vse so AM2+.

M-XXXX ::

jest10 ne mislim dokazovati svojih trditev (sem jih v že kar nekaj temah (ena je bila tudi od X45) in do zdaj se je X45 neslavno umaknil v vseh temah. Pri stoch frekvencah ni 25% hitrejši, je pa po navitju več kot 50% hitrejši (če naviješ TAKO AMD kot Intl-a.

A se quada sploh na polno izkoristi,kot sem ze omenil problem z dvemi jedri,ko sem omenil da se je govorilo da XP winsi niso napisani za dve jedri?

XP nimajo nobenih problemov niti z 4-imi jedri niti z 8-mini.

Intel tega nima ima dva lepljena dual jedra komunicira pa po počasnem FSB ju kjet poteka tud ram kanal.

In kaj to v praksi pomeni?? ČISTO POPOLNOMA NIČ! AMD je sam po sebi počasnejši pa če ima še nevem kašno tehnologijo (to velja za zdaj)

Tako da če nisi ultra gamer, nočeš met stare robe čez kako leto in bi rad dobil več za denar vsekakor AMD z AM2+ plato.

Potem hočeš da ima pač "tehnološko" bolj napreden sistem, vendar POČASNEJŠEGA, ter takega z večjo porabo? Pametno ni kaj.

V marsikaterem programu se zadeva zelo dobro obnese da se tudi navit na ene 2650 mhz ziher- X4 , ( X2 pa tudi do 4,0 ghz ), lahko tudi do 3,0 ghz, ali pa vač če experimentiraš z izklopom dveh jeder in naviješ samo dva ( za igre ) . tega i intelom ne moreš počet.

Zdaj je ratalo že 2650mhz? Ker dolgo nazaj si ves čas trdil da 3ghz+, bil tako pameten kje si vse to videl, linkov pa še zdaj nismo videli! Zdaj pa ne bluzi o 4ghz+ na dual core! WR je dobre 4ghz IN NIČ VEČ, stable pa tudi čez 3.5ghz ne gre, spijazni se!

Če boš uporabljal take programe, ki izkoristijo multi core (4 jedra) definitivno vzemi Intla (in ga v nekako 15s, naviješ na 3-3.6ghz na stock voltaži in hladilniku. Če boš imel programe ki izkoriščajo 1-2 jedra vzemi tudi Intla (E8X00 model), ga naviješ na recimo 3.8ghz+ pa si spet na konju. Če se ti navijanje zdi tak bav bav, pa mi magar PM pošlji pa bova skupaj navila:D

maš pa tu mnenja userjev.... pa B3 stepping je že tako rekoč zunaj:

Ven so prišli PRVI ES ti pa praviš da je takorekoč že zunaj? Potem je zunajaj tudi 64 jedrni Intel procesorji (pokazali so ES)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Racunalnik ::

Tehnolosko bolj napreden sistem ne rabim ce je pocasnejsi,ker to me je ze izucilo da to negre skupaj ker ko se po 2 letih menja,se menja vse,kot to delam sedaj.
Tudi 3 leta nazaj sem kupil 3500 amd 939 podnozje ki je bil najboljsi,pa je sedaj ze v pozabi.

Res je da bi se splacalo imeti plato ki bi tega intela kasneje lahko zamenjala za mocnejsega,ampak kot pravim bo takrat spet velik preskok in se bo menjalo plato in procesor.

jest10 ::

Pri stoch frekvencah ni 25% hitrejši, je pa po navitju več kot 50% hitrejši (če naviješ TAKO AMD kot Intl-a.
Bravo! Sedaj pa to še poveži z dejstvom, da človek NE BO navijal. Torej nagradno vprašanje. Kateri procesor se mu bolj splača?

x45 ::

Definitivnoza nenavijanje :
ugoden X4 9500 in ugodna plata AM2 zgoraj, pa še SSE4 ima...
čez 3 leta bo pa itak kupu novo vse...( al pa vtaknu not K 10,5 45 nm )

M-XXXX ::

Racunalnik boš navijal al ne? Ker če boš (in se mi zdi edino pametno) boš že reskiral tistih 15s in Intla navil za ene 30% ali kaj podobnega, je pa to na tebi. Če boš tukaj ni dileme in tudi v primeru da ne boš zdaj navijal (in boš mogoče kasneje) vzemi Intla, če boš vzel 2 jedrni procesor pa definitivno E8X00 serijo.

Glede AMD in SSE4: AMD nima pravega SSE4, vendar le njihov približek, ki so ga tako imenovali.
Pa še nekaj moraš paziti: Če boš res kupil Phenom-ena, moraš upoštevati da je treba nasneti popravek za procesor, ki pa zbije okoli 10%+ zmogljivosti.

M-XXXX ::

Zdajle pa še nekaj za X45 in glede navijanja: Povprečno navitje ni NITI blizu 2650mhz
Link tukaj- malo poscrolaj spodaj in si poglej rezultate!
Ker če najbolši procesorji dobijo 2.9ghz za superPI, gre povprečen procesor nekako 200mhz+ manj, pa še to je samo za superPI

Pa še zdaj nismo videli tvojih linkov kjer je stabilen na 3ghz+, ali pa 4ghz+ za dualcore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Baltazar-x ::

Kle ni debate: 250E in nič navijanja = AMD 4jedrnik
Raje nabav bolš grafo za razliko intel-amd pa boš mel definitivnol več slikc na sekundo.
Pa še rame lahko kupiš bolj leve, ceneje, ker ma to amd bolš poštimano.

jest10 ::

moraš upoštevati da je treba nasneti popravek za procesor
To tudi ni čisto res. Dejansko se ta popravek rabi v zelo malo primerih. Večinoma se lahko mirne duše živi brez njega:D
Sicer pa sedaj prihajajo popravljeni Phenomi, za katere upam, da bodo imeli enako ceno, kot obstoječi.

M-XXXX ::

Tudi tvoja izjava ni čisto resnična (imaš sicer možnost izbire ali imaš ta patch ali ne)

AMD admitted the presence of the erratum prior to the Phenom's public introduction, but the firm's initial statements gave the impression that the erratum affected only virtualization, which is a server-class application and an uncommon use for a desktop CPU. In truth, the erratum can cause instability with desktop-style usage patterns, as well, and systems with Phenom 9500 and 9600 processors will have to be patched and suffer the accompanying performance penalty.

Volta ::

@Racunalnik

Glej jaz bom pa tako rekel. Vsekakor Phenom ni slaba zadeva, tako da ga lahko mirne duše vzameš in boš z njim zadovoljen. Za teh 175 evrov je definitivno dober nakup, energijsko prihrani nekaj naprem Q6600, zdaj pa sam presodi kaj potrebuješ.

Navijanje - Q6600 ali E8400, cenovno malo dražja
Nenavit sistem - Phenom, cenovno ugoden

Karkoli vzameš ne boš zgrešil.

Racunalnik ::

Kot sem ze povedal,nikoli nisem in vrjetno nikoli nebo navijal pc,ker takih hudih spilov nisem nikoli igral,zaradi drugega dela pa navijanja tudi ne potrebujem.
Resnicno nevem zakaj bi pc navijal razen ce bi samo igre cele dneve igral,da mi procesor dela na visjih frekvencah,da porabi vec stroma nonstop,mi je mimo.

moraš upoštevati da je treba nasneti popravek za procesor


Nevem pa kaj se stem misli.

Gledal sem AMD Phenom 64 X4 9500 BOX AM2 za katerega pise da je 2.2ghz,sedaj imam pa athlona 3500 amd kater dela tudi na 2.2mhz.Kolk procentov je hitrejsi tale quad od mojega athlona 3500 da si lahko predstavljam,al pa kolk je hitrejsi od amd 6400 dual?

A je kaksna stran ki kaze razliko hitrosti med AMD Phenom 64 X4 9500 BOX AM2 in INTEL Core 2 Duo E8400 3.00/1333 6MB BOX

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) Malo višje imaš primerjave procesorjev CPU Charts 2007. Ne vem, al nič ne spremljaš teme, al kako?

M-XXXX ::

Resnicno nevem zakaj bi pc navijal razen ce bi samo igre cele dneve igral,da mi procesor dela na visjih frekvencah,da porabi vec stroma nonstop,mi je mimo.

Zakaj pa potem nisi na P3 procesorju ali še čim starejšim? Ker si izjavil da ne rabiš visokih frekvenc in zmoglivega procesorja. Ker če tega ne rabiš lahko kupiš nek računalnik za 100€ pa je.

Racunalnik ::

dzinks69 quada nisem najdel.

m-xxxx ne rabim visokih frekvenc v smislu tweekanja,nekak se mi zdi skoda pcja da dela na visjih frekvencah od dejanskih,vecina si na pcju na netu.

dzinks63 ::

:))

>quada nisem najdel.

Quad =

Intel = QX9xxx, QX6xxx Q6xxx
AMD = Phenom 9xxx

x45 ::

navitje phenom na 3,0 ghz ( znano že iz 2007 ):

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

scori pa so bolšji kot ti z drugo revizijo čipseta 790 FX in precej z n-vidia čipseti ter ati 780g+SB700.

Volta ::

To je verjetno eno in edino navitje Amd-jevega Quada na 3Ghz, pa še to z najboljšimi komponentami, ki gredo zraven takega procesorja. Če smo že pri tem...Intelov Q6600 se navije tudi na 4.5Ghz z dobrimi komponentami, tako da je neko hvalikanje z 3Ghz pretirano in neumno.

jest10 ::

X45, daj prosim ohladi se! V povprečju sedanji Phenom ne gre čez 2,6GHz, pa če se ti mečeš na trepalnice.
Kdor misli navijati 4-jedernika za več kot 10-15%, trenutno nima druge izbire, kot da vzame Intela

Racunalnik ::

Gledal sem da je e8400 hitrejsi po testih za 7 s od 9500 quada,torej je intel hitrejsi in zaradi tega bi se mi ga splacalo vzet,medtem ko je 9500 pac novejsi,ceprav nerazumem zakaj bi bil 9500 zaradi nove tehnologije boljsi ker kasneje bi itak spet novejsi procesor vzemal in 9500 nebi mogu izkoristit.
E8400 ima 1333mhz fsb,9500 pa 1000mhz.

bluefish ::

odvisno od tega, o kakih testih govoriš. Pri računalniškem rendiranju in video kodiranju je 7s praktično nič. Ti pa sicer tudi sam svetujem E8400.

x45 ::

FSB ima samo intel.
Amd jev HTT je bolj prpousten, x2 ji imajo 2000 mt/s torej nekje 2000 mhz Phenom pa 5200MT na AM2+ plati.

Racunalnik ::

Nekaj od teh dveh procov bom kupil,ce nebom navijal naj bi bil quad boljsi,ce bom navijal pa iz intela lahko vec stisnem kolkr razumem?
Ampak ker nemislim navijat,ker to potegne za sabo se boljse hlajenje in se kaj naj bi bil quad boljsi,pa ceprav je pocasnejsi na testih.
Dejte mi res povedat zakaj naj bi bil quad boljsi nakup.

Za dolocen graficni program pa glih rendering potrebujem.

M-XXXX ::

Pri računalniškem rendiranju in video kodiranju je 7s praktično nič.

Odvisno ali celo kodiranje traja 5h, potem je 7s zanemarljivo, če pa traja 15s, je pa 7s olala>:D

Računalnik, brez veze da gledaš teoretične podatke in specifikacije (Fsb, HTT,...) Vse to je popolnoma nepomembno (le pri izbiri usklajenih komponent je pomembno). Glej le na resnično zmogljivost (ne prepustnosti, ne superPI), glej razne igre, rendiranja, testi, 3DMark CPU testi,...

Nekaj od teh dveh procov bom kupil,ce nebom navijal naj bi bil quad boljsi,ce bom navijal pa iz intela lahko vec stisnem kolkr razumem?

Quadi se navijajo odlično (od Intla) Z priloženim hladilnikom in privzeto voltažo gredo 3ghz+, tudi 3.6ghz nebi bilo nič posebnega z priloženim hladilnikom, vendar bi bil kar vroč.

Če se boš ukvarjal z aplikacijami, ki izkoriščajo 4 jedra je quad najbolša izbira.
Če na grobo povzamem: Če imaš recimo E8400 na 3ghz in ima 2 jedra je to 6ghz, če imaš Q6600 na 2.4ghz je to 9.6ghz. Če naviješ E8400 na 4ghz je to potem 8 ghz, Q6600@3600 je to 14.4ghz. Sicer to ni najbolša ocena je pa približna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

ja saj če boš vzel dobre komponente pri obeh bo intel dost dražji in to z dvema jedroma manj. V tvojem primeru ni kaj so ti že drugi povedli zgoraj.
X4 9500 + solidna plata kar je tudi Nforce560 na AM2.

Še ena zanimivost kaj Intel pripravlja ki pove veliko:

Shared L3 cache and integrated memory controller

Nehalem is a scary word that promises a huge step forward in the CPU business but in reality it is something that we've already seen, years ago.

The four cores inside are modified Core 2 45nm Penryn cores, integrated memory controller is something that we saw with K10 / Barcelona and Agena CPUs a while ago and L3 shared cache for all four cores is definitely something that we’ve seen from Barcelona / K10.

Yesterday's conference call with Intel reminded me of a conversation that I had with some Intel engineers in the Summer of 2007 when they said that K10 is a great concept and but it is tough (impossible) to make it in 65nm. They used to words we (Intel) cannot make K10 in 65nm and Intel is known to have the best transistors in the word.

This now makes perfect sense as Nehalem at its 45nm really looks like an advanced version of the K10 with memory controller and L3 cache but to be fair to Intel, Nehalem can cope with two threads per core and AMD's K10 and K10.5 cannot.

So Nehelem is actually a new hope for K10.5 a new 45nm generation as if Nehalem can work well in 45nm there is a big chance that K10.5 might be a success.

Racunalnik ::

Sej to me zanima ali quad povsod v xpjih/visti,igrah,programih/mailih,povsod,izkorisca ta 4 jedra ali ne in ali intel povsod izkorisca 2 jedri?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817444 (5465) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254289 (29747) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866615 (4667) Vuli
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312564 (8781) gruntfürmich
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815579 (4082) PrimozR

Več podobnih tem