» »

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, prosim !

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, prosim !

««
3 / 22
»»

CCfly ::

Se lahko vidva otroka prosim lepo pobereta v prejšnjo temo in tam prazno slamo mlatita.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

x45 ::

Obstajajo osebki, ki nič drugega ne delajo kot samo provocirajo in d... mešajo z izjavami tipa kako je intel boljši : M-xxx, jest 10 ... ipd.

Nato se pojavi osebek CCfly, ki pa sploh nikoli sploh nič uporabnega ni napisal v tej temi in pošilja ene drgam.

Delno ma pa prav pošlji zgornja dva ( M-xxx, jest 10 ) v novo temo ( amd vs. intel ali intel 4 ever ) pa naj se tam grejo kar se čejo s kom se čejo.

huelz ::

Se ena tema bo spet totalno neuporabna zaradi otrocarij... Pejte se kregat v peskovnik...

Anyhow, dobil informacijo, da naj bi bili konec tega ali v zacetku naslednjega meseca dejansko dobavljivi naslednji proci:

AMD Athlon 64 X2 6500 Black Edition
AMD Phenom X3 8750 Black Edition
AMD Phenom 9950 Black Edition 125w

Torej X2 Phenom, ki je po prvih testih nekako ob boku z 6000+ (ceprav pri frekvenci 2.3 GHz), cena bo pa nekaj takega oz manj kot X3 8450. Uporabno? Zame niti ne, ker bi si vsekakor raje omislil 8450 za ta denar.

9950 125w bo sicer nekaj malega drazji od svojega bolj pozresnega bratca (cca 10 eur), pa zato prinese kar nekaj prednosti (pozre manj stroma, navijal naj bi se bolje, ceprav so rezultati zaenkrat mesani...).

Trenutno imam doma 2x 4850, pa jih nimam kam vtakniti :) Najcenejša rešitev je seveda AMD platforma za crossfire (plate so tudi 2-3x cenejse kot Intlove crossfire resitve), pa se procesorji so po novem kar ugodni (sploh ker lahko dobim 9950 za ceno Q6600).
Ce bodo finance to omogocale, si bom mogoce celo omislil enga Phenoma :D

PrimozR ::

Eh, sam bi raje vzel X2, ob predpostavki da se navije dlje. pri X3 so recimo FSB uspešno dvignili na 270+ MHz. Koliko je bila končna frekvenca sicer ne vem (bom pogledal na bit.techu).

Sicer pa za CF na Itel paltformi zdaj zadostuje že P45 čipset in plata z dvema x16 slotoma.

8750 X3 stabilno anvit na 3 GHz in max frekvenca 3,3 GHz na hladnem zraku (275x12). To ej seveda še star procesor in nima odklenjenega multija. X2 se bo (upam da) navijal še bolje. Nestrpno čakamo teste!! Aja, cena naj bi bila pa okrog 90 € za 6500+?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

huelz ::

Naj bi se gibala tam nekje pri nas ja. Bo pa definitivno 6500+ en pokazatelj, kaj lahko od AMDja pricakujemo v prihodnje (vsaj kar se tice OC potenciala).

Drugace pa, ce bi ze fural crossfire, bi hotel native 2x x16 (recimo gigabytova P45 ima 1x x16 in 1x x8). Razlike sicer niso tako ocitne, pa vendarle.

PrimozR ::

P45 ima antivno deljenje linij in imajo x8/x8, itak je pa PCIe 2.0 ki ima podovjen bandwidth, tako da to ni problem.

Sicer pa ja, res upam da se bo 6500+ dobro navijal (13x300? >:D), 45 nm pa še bolje. Ko bodo outright hitrejši od C2Djev ne vidim razloga da bi šel na intel. LGA1160 mi ne diši, quad pa tudi zaenkrat še ne. No, to se seveda lahko spremeni.

x45 ::

Tole se pa fajn navija z SB 700, pa poceni je:

http://my.ocworkbench.com/2008/asrock/A...

Brane2 ::

Mogoče je že blo, a za vsak slučaj- teli dve sta tudi zanimivi.

ASROCK AOD790GX/128M

BIOSTAR TA790GX A2+ - Samo €75 na Geizhalsu
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Biostarka je verjetno kul platka, kljub (potencialnemu) slovesu in nizki ceni Biostar dela dobre plate. Bolj popularne med navijalci so postale z nF4, sploh pa z 965 platami. Navijajo se odlično in so poceni. Za nF4 plato se je govorilo, da je DFI Ultra-D brez UV slotov. Asrock pa itak, the great experimentator. Zgledajo kul a preden bi jo kupil bi vseeno 2x premislil...

JohanP ::

Težko je vleči take vzporednice skozi več generacij. Po tej logiki je najboljši Abit, ker sem s Kt7a plato, ki je uradno podpirala Athlona 1200MHz, skoraj tri leta, 24/7, na full load (Seti), fural na cca 2400MHz navitega T-Breda 2100+.

Npr. Asus je tak smešen proizvajalec, ki ima dobre in slabe plate. Podpora je obupna. Ko dobiš plato, greš najprej na njihov ftp in pobereš zadnji beta bios, po obisku asus foruma in branju problemov o plati, pa ti je žal, da si SPET vzel asusa.

Biostar in Asrock sta glede na ceno super proizvajalca.
Moram priznati, da Asrock plat, ki bi bile dražje od 80€ še nisem videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

mtosev ::

Asrock je Asusova podruznica.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TOP ::

Ja to je res sam sem mel Asrock,od začetka delal bp potle pa same težave.Biostar nisem še nikoli imel,a Asus to pa so za moje pojme najbolše plate.Imel sem jih že veliko in nobenih problemov nikoli.Imel sem recimo tud dosti Gigabyte tud en kurac od plat.Od začetka delal bp potle pa težave.Jaz prisegam na Asus drugač pa bi tud probal Biostar.

JohanP ::

Asrock je Asusova podruznica.

vem. :)

Stra ::

Takšne novičke spadajo v to temo?

Leaked AMD roadmap lists Jan 8th release date for 45-nm Deneb Phenom
http://firingsquad.com/news/newsarticle...

PrimozR ::

Sej to se je že vedlo, da pride januarja 2009. Zdej mamo pač še točen datum, če ni bil 8. tudi znan že prej. Nisem ziher.

PaX_MaN ::

Kaj pa recimo tale matična: http://www.mlacom.si/article.aspx?docid... ?
Se splača počakat kako revizijo z SB750 (menda ima SB700 en bug internega clocka)?

Brane2 ::

Definitivno. ACC je tega vreden, poleg tega je odpravljenih nekaj bugov.

Sploh pa ebnkrat zdaj naj bi dala ven tudi nVidia čiperaj s svojo različico ACCja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OChack ::

ma mogoče kdo phenoma na kakšni starejši nforce serije 5 plati?
kakšne izkušnje z navijanjem rade volje slišim
Int€l inside, IDIOT Outside

x45 ::

OC-hack: Na 570 Sli gre lepo navit X3

Pax man. tole je škoda dnara ker dobiš 780g za mal več pa je dost bolje.

Glede palt kok sem videl tegale asrocka (zgoraj) bi ga jas kr vzel. Se bolje navija kot marisiker SB 750.

x45 ::

Še en zanimiv asrock:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

kdo že uvaža Asrocke pr nas?
bi malo povprašal kdaj pridejo nove plošče....

Brane2 ::

Tista Biostarka je bolj tko.

Na Hardware.info je test in tam pade predvsem na glavni novosti - navijanju.

TA790GX A2+

No, mogoče gre za quirk v BIOSu, ki bo zrihtan sčasoma...
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaM ::

Ok, ze pred casom sem iskal za asrock dual sata 2 ono kartico za montazo DDR2 rama in AM2 procsorja, a mogoce ve kje bi se to lahko dobil, sem to kar iskal.

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

x45 ::

oglas daj.

OmegaM ::

Sem ze pa ni bilo srece, zato sem se tu poizkusil sreco.

Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brane2 ::

Je pa treba reči, da ima Biostar kar nekaj med seboj zelo podobnih plat v ponudbi.

Poleg omenjene TA790GX A2+ so tu še:

TA790GX 128M

TA790GX XE

TA790GX3 A2+

Ker gre za zelo podobne plate, bodo domneam tudi cene zelo podobne €75 za TA70GX A2+, ki je že v cenikih.

Mogočeboi znala biti TA790GX XE celo kaj cenejša, ke rima samo en PCIe slot in ker je manjša...
On the journey of life, I chose the psycho path.

destiny ::

Jah no, če je Foxconn bolj ziher izbira, niti ni tak problem dat 125+ €, kolikor je najnižja cena na skopuhu.
Moti me edino to, da nima eSata priključka.

ps: moderator bi lahko zbrisal tistih 10 AMD vs Intel postov na koncu prejšnje strani, da bo tema bolj pregledna.

Brane2 ::

V bistvu res, samo tisti Biostarji so primerni že za kake mini DIY computing farme.

Vzameš par plat, CPUjev, pripadajoči RAM ,Eth switch in močnejši napajalnik in že imaš mini cluster, ki ga lahko uporabiš za kake simulacije, zlaganje filmčkov v Cinelerri, simulacije vseh sort itd za majhen, navadnemu smrtniku povsem dosegljiv denar.

Takrat pa ni vseeno, koliko si dal za plato...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dzinks63 ::

Test in primerjava 790GX vs 780G, ugotovitve so zanimive in presenetljive, predvsem v igrah.

x45 ::

Torej kr veselo v nakup Asuske 780g + SB 700, ni treba čakat.
Al pa on Asrock 770 +SB 700 ki se do sedaj skor najbolje navija od vseh plat kar sem videl.

Brane2 ::

Test in primerjava 790GX vs 780G, ugotovitve so zanimive in presenetljive, predvsem v igrah.



Nisem ravno prepričan v kakovost in objektivnost teh testov. Poglej recimo drugi test - "CPU Multimedia", kjer je očitno da je nekaj narobe. CPU na prvi plati doesga v FPU testu praktično natanko toliko kot isti CPU na drugi plati v integer testu in obratno.

Poleg tega tip pravi, da ni šel navijat zadev a ravno tam so te stvari najbolj zanimive. Tisti, ki bo šel v nakup tega, ga najbolj zanima ACC in pa, če bo šel v integrirano grafiko, višja frekvenca dela in vdelan sideport, ki ni majhna stvar.

Če pa vsega tega ne rabiš in ti je IGP bolj za rezervo in če te ACC ne zanima, potem prav.

Ampak tudi takrat lahko vzameš Biostarko 790GX+SB750, ki stane drobiž, prinaša pa dosti s potencialom za še več, če/ko spucajo BIOS...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Očitno nVidia še kako miga na področju čipsetov. Na AMDzone sem zasledil, da naj bi izdala nov IGP, ki naj bi bil nov hitrostni prvak v svojem razredu.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

JohanP ::

Očitno nVidia še kako miga na področju čipsetov. Na AMDzone sem zasledil, da naj bi izdala nov IGP, ki naj bi bil nov hitrostni prvak v svojem razredu.


Očitno je Hexus odstranil to novico.
Upajmo, da 9300/9400 ne bo tak grelec kot 6100/6150 oziroma 8200/8300.
Ima kdo informacije kaj se dogaja s precej opevanim 8200 IGPjem in Hybrid SLI supportom?
Pri nas se praktično ne dobi teh plat. So sploh izdali gonilnike za Hybrid SLI na AMD platah?
Obstaja sploh kakšen test GF8200 vs. 780g?

DJ MartiNi ::

Ja pa res...očitno so jo pobrisali.

AnandTech ima eno primerjavo med 780g in 8200.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

DJ martini:
nekaj me zanima kaj že maš drugo ploščo al še čakaš, kaj je crknilo na tej ?

DJ MartiNi ::

Plate nisem takoj nesel nazaj, ko je crknila, ker se mi ni niti tako zelo mudilo. Tako da še ni minilo ravno veliko časa, kar je šla na servis. Zaenkrat še čakam.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Stra ::

Spet se nekaj izmišljujejo. :)

AM2+ Deneb coming in '08, AM3 in '09
http://firingsquad.com/news/newsarticle...

AMD Kuma CPU spotted
http://firingsquad.com/news/newsarticle...

PrimozR ::

Em... X2 6500+ Black Edition? To je namreč Kuma. O čemer je bla novica na STju. Ki se že prodaja. Pri nas mislim da še ne, v tujini pa.

Brane2 ::

Mogoče zanimiv detajl: Biostar, ki je kao "cheap" firma ima Phenom podprt na praktično vseh svojih starih AM2 platah, Foxconn, ki se iam za špico, pa na nobeni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ronaldo ::

Brane2: Nevem kje si ti gledal za Biostar, ampak jaz imam ta 690g in TF7025-M2 , in niti ena od dveh ne podpirata Phenom, kar je sramotno od njih.

Brane2 ::

Hmm. Res je. Sem videl NF570 SLi plato s podporo za Phenom, pa sem mislil kar takoj da je to za AM2.

Sem spregledal, da imajo tudi AM2 plato brez podpore za Phenom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

D3m ::

Hočeš reči NF570 (brez SLI) s podporo za phenom. Ker če se ne motm je bil SLI NF500 chip, ki ni podpiral phenome medtem, ki NF570 podpira.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

še nekaj cen - res ugodno:

http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

PrimozR ::

Ena kul platka za lastnike majhnih ohišij. Podobno DFIjevi P45 mATX plato. In podobno kot P45 tudi ta podpira crossfire. Tole je za lanparty loverje super, SFF kištica, noter pokneš quada in dve 4870ki in je to to. Odličen, a majhen sistem.

AvtoR ::

Ali kdo mogoče ve: ali Phenom x4 9600 dela na navadni plošči AM2 ali dela samo na AM2+?

Brane2 ::

IMHO _zelo_ odvisno od plošče. Preveri njen "CPU support list" preden probaš, da ne bi kaj skuril...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Načeloma dela. Vprašanje je kako je z podporo posamezne AM2 plate oz. njenega BIOSa. Katero plato pa imaš v mislih?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

AvtoR ::

Moram pogledat ne vem na pamet neka chip Oem plata od Foxconna izdelana za Winfast.
Verjetno bi Phenom 9350e delal, ker ima podoben TDP (65w)kot zdaj vgrajeni Athlon 3800+ (62w)?

PrimozR ::

Ne gre se za TDP, gre se za BIOS podporo.

Sicer pa je IIRC Winfast model Foxconnove plate oz. model Leadtek grafične in nisem ziher, če je zadeva sploh OEM.

x45 ::

probaj( na lastno odgovornost) pa poročaj... sicer pa maš plošče AM2 ( asrock ) že za 40 eur, kjer delajo gor uradno vsi phenomi - 125 w torej tud 9850 BE.
««
3 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088255508 (88170) x45
»

intel nehalem ali amd phenom

Oddelek: Kaj kupiti
151318 (905) LordTado
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254073 (29531) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866582 (4634) Vuli
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312474 (8691) gruntfürmich

Več podobnih tem