» »

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, prosim !

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, prosim !

««
19 / 22
»»

Dr_M ::

Pustimo to, da bo zdej se 100x slabs vse. Politika ne spada sem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zorro ::

Jaz imam eno vprašanje in sicer, kateri Phenom priporočate za matično ASUS M2N-SLI Deluxe?

Sedaj imam gori X2 3600+, ki mi je navit s stock hladilnikom na 285x9,5 (2,7 GHz), več nisem niti poizkušal, ker mi že sedaj gre temperatura v OCCT do 60°C. Imam še eno slabšo AM2 ploščo z integrirano grafo in bi v bližnji prihodnosti 3600+ prestavil tam, na to pa dal Phenoma.

Trenutno razmišljam le, da si nabavim nov hladilnik in sicer Xigmatek HDT-S1283. Zanima me tudi ali bi bil ta hladilnik kasneje dober tudi za Phenoma?

jest10 ::

Takega z odklenjenim množilnikom, saj se na tej plati z višanjem frekvence vodila slabo navija. X4 9850BE, druge izbire nimaš, če bi rad kaj navijal.

Zorro ::

jest10, hvala za odgovor. Ja, sem razmišljal, da bi bil 9850BE najbolj primeren, sodeč po temu, kar sem našel na raznih forumih. Bo treba še malo počakati, da pridejo ven novi Phenomi, pa da se cene tem "starim" še mal znižajo:).

Brane2 ::

Je kdo že vidu KLONE ?

Kakšen Ruby on Rails neki, tole je C on rocket launcher ! >:D

Small, lean and mean.

SPloh ni mišljeno da bi bilo v isti ligi, kot so stvari, s katerimi se igrate, a definitivno genijalno.

In IMHO povsem uporabno določenih predelavah...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kikibeck ::

kaj so zdej eni novi AMD Athlon™64 X2 5050e pršli na 65nm? a lahko mal kdo kaj razloži

DJ MartiNi ::

5050e ima brisbane jedro, ki je izdelano v 65nm. Izdelan je še na K8 osnovi, K10.5 (Phenom II) je šele 45nm. Gre za precej varčnega dvojedrnika, TDP ima namreč 45W.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

krho ::

5050e je naslednik 4850e s 100MHZ višjo frekvenco. Če rabiš za HTPC kupi. Sam imam v DL mašini 4050e, stalno downclockan na 1GHz, se mi bo revež še prehladil 17°C. (780G plata, 4050e, 2x Seagate 320G 7200.10, ter 2x1G rama == 55W.. prava poraba nekje okoli 40W)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

huelz ::

Hint
AMD 7750 Black Edition, torej kvazi dvojedrni Phenom bo pri nas ze konec naslednjega tedna.

klik

Edit: no, pa mi je le uspelo v starem slo-techu zrihtat link :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Valvoline ::

And here comes i5
http://www.techpowerup.com/78383/Prelim...
19s superpi pr 2.1ghz
13200 3dmark vantage cpu score pr 2.1ghz
Če se bo ta overclockal tako kot c2d in c2q še en hud udarec za amd.
Napovedane cene manj k 200e.
:)

Zgodovina sprememb…

rgv45vg4t335 ::

i5 je bolj udarec za Intel kupce. Namesto, da bi imel možnost nadgradnje iz mainstream na high-end boš moral menjati še plato.:P
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Brane2 ::

No, vsekakor bo zbil cene Denebu. Čeprav takrat bo pa Deneb že kar nekaj časa na trgu in bo AMD lahko pripravil odgovor.
On the journey of life, I chose the psycho path.

rgv45vg4t335 ::

Ja, seveda bo konkurenca Denebu. Ampak je hkrati tudi monopolistično jebanje v glavo, ker si to že lahko privoščijo. Silijo uporabnike, da bodo kupovali več Intel plat kot bi bilo v resnici treba. In ovčke že rinejo kar same pod nož: " O super, kakšna dobra izbira ...".;((
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

destiny ::

Valvoline, dej si ti že nekam tale tvoj superpi vtakni. Tema je AMD Phenom in ne intel v superpi! Za buzorirat s superpi in ostalimi bencmarki, obstajajo druge teme!

jest10 ::

i5 je bolj udarec za Intel kupce. Namesto, da bi imel možnost nadgradnje iz mainstream na high-end boš moral menjati še plato.:P

Saj to 95% ljudi že počne! Nadgradnje so redke, večina z novim procesorjem nabavi tudi novo plato.
SIcer pa, če se bo dal i5 dobro navijati, potem ne bo kakšne velike potrebe po i7

x45 ::

rgv45vg4t335 ::

i5 je bolj udarec za Intel kupce. Namesto, da bi imel možnost nadgradnje iz mainstream na high-end boš moral menjati še plato.:P

Saj to 95% ljudi že počne! Nadgradnje so redke, večina z novim procesorjem nabavi tudi novo plato.
SIcer pa, če se bo dal i5 dobro navijati, potem ne bo kakšne velike potrebe po i7


Saj... Saj me jebejo v glavo, ampak ziher je kul.

Jaz sem recimo nabavil malo boljšo AMD plato in precej osnovni Athlon CPU-jček. Zanekrat mi je OK, čez leto ali celo dve pa bom lahko zamenjal za najmočnejšega Phenoma/Deneba. Še OS-a mi ne bo treba znova inštalirati, kar je vedno cela zoprnija. Koliko denarja planiraš ti v tem času zmetati za Intel plate? Koliko dni boš porabil za re-inštalacije sistema?
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Valvoline ::

Ja sj so eni še danes nori in nadgrajujejo s939 na x2 :)
Če bi i5 konfiguracija imela enak price-performance in OC potencijal kot trenutni dualcore e5200 al pa prejšna serija e21xx(moj e2160 tut) se sploh neb splačalo i7 upoštevat.

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Huelz...hvala za hint glede Athlona X2 7750 Black Edition. Torej bo čez kak teden tole v SLO že dobavljivo? Cena bo pa najbrž cca 100€.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

huelz ::

Tocno tako. Jaz ga imam ze rezerviranega :))
Kupi kdo X2 5050e? ;)

jest10 ::

i5 je bolj udarec za Intel kupce. Namesto, da bi imel možnost nadgradnje iz mainstream na high-end boš moral menjati še plato.:P

Saj to 95% ljudi že počne! Nadgradnje so redke, večina z novim procesorjem nabavi tudi novo plato.
SIcer pa, če se bo dal i5 dobro navijati, potem ne bo kakšne velike potrebe po i7


Saj... Saj me jebejo v glavo, ampak ziher je kul.

Jaz sem recimo nabavil malo boljšo AMD plato in precej osnovni Athlon CPU-jček. Zanekrat mi je OK, čez leto ali celo dve pa bom lahko zamenjal za najmočnejšega Phenoma/Deneba. Še OS-a mi ne bo treba znova inštalirati, kar je vedno cela zoprnija. Koliko denarja planiraš ti v tem času zmetati za Intel plate? Koliko dni boš porabil za re-inštalacije sistema?

Jaz menjam sistem na 2-3leta. Kupim vedno tisto, kar se v danem trenutku najbolj splača za svoj denar in le to po potrebi navijem, kolikor se da brez dodatnega vlaganja v sistem. Edina nadgradnja, kar sem jo do sedaj v vseh teh letih naredil, je bila menjava grafične na trenutnem sistemu. In verjemi mi, sistem star 2-3leta se praktično ne splača nadgrajevati, saj novega HW ne boš mogel izkoristiti.

Sicer pa reinstalacija kompletnega sistema in programov-boge 2-3 ure

Dr_M ::

Kupi kdo X2 5050e?

Koliko hoces?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

huelz ::

60 eur, kupljen 5.12., 3 leta garancija

trnvpeti ::

nov je 68EUR z davkom , ti pa starega za 60?

Dr_M ::

Ja, 6 dni star.
Ce castis postnino (oz osebno ce si iz LJ), pol se lohk kej zmeniva :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

huelz ::

A te kdo sili v nakup?
Ti bi kaj, en teden starega za 50% ceneje? :))

trnvpeti ::

ti pa drazje prodajas, kot je nov :)
sej, ce bos, vsaka ti cast :)

Dr_M ::

Tuki lahko natancno pokazes, kje je mn kot 60€ ta procesor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

kaj je prednost tega 7750 ?

trnvpeti ::

OC

huelz ::

Dr_M, sem iz Ljubljane ja. Kontaktirej me na zs, ce te zanima.

7750 se lepo navija (vsaj po prvih testih). Bomo videli, ko bo v mojem racunalniku :D

sprasevalec ::

Kaj mislite kolikšna bo cena amdjeve Dragon platforme ob izzidu? Na uč v eur.
http://www.extremetech.com/article2/0,2...

x45 ::

Kaj mislite kolikšna bo cena amdjeve Dragon platforme ob izzidu? Na uč v eur.
http://www.extremetech.com/article2/0,2...


glde na zmogljivosti te platforme bo najbolši P/P , tako je bila tudi spider in to kr precej....

jest10 ::

Aha in to ti je povedala zobna miška, ki je po čudežu že pretestirala zadevo in ve prodajne cene?

Vanadium ::

Kaj je res, da je še kao 6 dni do phenom II izida?

x45 ::

Aha in to ti je povedala zobna miška, ki je po čudežu že pretestirala zadevo in ve prodajne cene?


intel fanni ne bi smeli smetit te teme .

Mitja358 ::

baje je danes izid phenom II 940 in 920 al se motim?

Vanadium ::

ja fajn bi blo zaj so božični nakupi in to je najboljši cajt:D

kikibeck ::

a mi lahko prosim kdo pošlje od teh tanovih X2 pošlje review, a mislite da požene cod4 in 5 in približno s kok FPS(z eno solidno grafo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kikibeck ()

Stra ::

CoD4 zmore tudi X2 4000. S solidno grafiko (ATI 3850) z veliko detajli. 50+ FPS.

x45 ::

X2 phenom 7750 BE pri nas:

http://www.nakupi.net/izdelek_AMD-ATHLO...

kmetek ::

a to je ta sloviti proc?

Vanadium ::

mislis deneb? nope tale je dvojedrni phenom ce se ne motim 65nm

DJ MartiNi ::

To je dvojedrni Phenom 65nm.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

todman74 ::

Že mogoče malo off topic, pa vseeno....se mi splača kupiti rač. konfiguracijo, ki zajema Phenom X3 8450.Po testih sodeč je zgleda počasnejši, kot X2 Athlon 6000 in višje, predvidevam pa, da tudi od tega novega Phenoma X2 7750 BE.Te primerjam, ker so približno v istem cenovnem razredu....

Menjam Komp predvsem zaradi novejših iger, ter sprejema HD Sat programov, za kar je stara škatla že mal "preutrujena".

333333 ::

Spiritual

x45 ::

x3 8450 je neke vrste mid range bust buy, pravi value še pride s podporo večnitnim programom.

test :

http://www.computerbase.de/news/hardwar...

/amd/2008/dezember/erster_test_amd_athlon_x2_7750_be/

DJ MartiNi ::

X2 7750 BE za 90€ se mi zdi še najboljši nakup. Tudi X3 8450 ni napačen, vendar je frekvenca nižja za 600MHz, ima pa tri jedra to pa res.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

TOP ::

tole X2 7750 BE je brez veze kupovat,tole je pač malo bolj navita različica,morda se bo malo bolje navijala od predhodnika 9850.Rajši počakaj na Phenoma 2

PrimozR ::

Folk, pozabte na X3 procesorje, popolnoma neuporabni so v enonitnih aplikacijah zaradi prenizke frekvence. Kuma je odgovor! Klik! V igrah poje E5200 za približno isto ceno. AMD is getting back!
««
19 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088255512 (88174) x45
»

intel nehalem ali amd phenom

Oddelek: Kaj kupiti
151318 (905) LordTado
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254073 (29531) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866582 (4634) Vuli
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312474 (8691) gruntfürmich

Več podobnih tem