» »

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

1 2 3
4
5

trnvpeti ::

pol pa rajsi kaj o EEE povej :)

Planetarium ::

Zračunaj si ceno sistema z DDR3 ramom iz testa pa vse funkcije plošče primerjaj iz testa pa tole kar si dal za primerjavo. bo zadeva bistveno drugačna..... pa intel bo menjal vse konec leta.


1. A je kdo omenjal DDR3?
2. Sam zagovarjaš AMDjevo tehnologijo (nikakor ne praivm da je slaba, po vseh znanih straneh hvalijo zadnje AMDjeve arhitekture vendar to še zmerom ne pomeni da je boljši od Intela, pa čeprav ima par novih tehnologij ki pa mislim da k hitrosti ne pripomorejo prav veliko) zato mi prosim sam pokaži to "veliko" razliko med tema dvema ploščama saj se na vse ne spoznam tako zelo dobro kot vi. Da ti pomagam P5K ne podpira PCIE 2.0 (vsaj jaz nisem nic zasledil na asusovi strani) ki je pa on itak predvidevam da je ne bo uproabjlal
3. Pa res nevem česa ne zastopiš tukaj, njega ne zanima kaj bo, njega zanima kaj je trenutno za njega najboljše. Sicer pa mimogrede, koliko podnjožij je že menjal AMD koliko pa Intel. Toliko o tem kdo si lahko prej privošči zamenjavo.

x45 ::

Zračunaj si ceno sistema z DDR3 ramom iz testa pa vse funkcije plošče primerjaj iz testa pa tole kar si dal za primerjavo. bo zadeva bistveno drugačna..... pa intel bo menjal vse konec leta.


1. A je kdo omenjal DDR3?

DAL SI ENE TESTE GOR PA DRUGE KOMPONENTE, PODLO...

2. Sam zagovarjaš AMDjevo tehnologijo (nikakor ne praivm da je slaba, po vseh znanih straneh hvalijo zadnje AMDjeve arhitekture vendar to še zmerom ne pomeni da je boljši od Intela

AMD JE BOLJŠI, ZA VLOŽEN DENAR ZNANO DEJSTVO. POGLEJ SI THG KI JE SICER NAKLONJEN INTELOM ŠE TAM JE TO JASNO.


, pa čeprav ima par novih tehnologij ki pa mislim da k hitrosti ne pripomorejo prav veliko)

PRIPOMOREJO K HITROSTI IN ENAKOMERNEMU DELOVANJU. INTEL TO KOPIRA Z NEHALEMOM.


zato mi prosim sam pokaži to "veliko" razliko med tema dvema ploščama saj se na vse ne spoznam tako zelo dobro kot vi. Da ti pomagam P5K ne podpira PCIE 2.0 (vsaj jaz nisem nic zasledil na asusovi strani) ki je pa on itak predvidevam da je ne bo uproabjlal

3. Pa res nevem česa ne zastopiš tukaj, njega ne zanima kaj bo, njega zanima kaj je trenutno za njega najboljše.

GLEDE NA TO DA JE MEL AMD JE JE ZA NJEGA IN PODOBNE IN ZA PRIHOIDNOST KONKURECNCE BOLJŠI AMD.

Sicer pa mimogrede, koliko podnjožij je že menjal AMD koliko pa Intel.

INTEL PRAVILOMA VEČ PODNOŽIJ. SAM INTEL JE TU DOST SLABŠI KER ITAK RABIŠ NOVO PLATO SKORAJ VEDNO ZARAD PODPORE CPU JEM OZ ČIPSETA, NE ZA TO KER TI CPU NOT NE PAŠE. PRIMER 915 925 ČIPSETI, 965 NI ZA 45 NM IPD...

TU JE AMD BOLJ KOMPATIBILEN.

Toliko o tem kdo si lahko prej privošči zamenjavo.


JA INTEL JE DRAŽJI PA NOBENOIH UPGRADOV NE BOŠ MEL RAZEN DA MENJAŠ VSE KO GREŠ NA NEHALEMA( CPU PLATA IN MORAŠ MET ddr3 IN TO VSAJ 3 KOSE ČE BOŠ HOTEL MER 3 CHANEL... TJ. DENAR ZAPRAVLJAŠ ZA ( POKVARJENEGA ) MONOPOLISTA.

NI TO NEUMNO??

Zguba časa eni res ...

M-XXXX ::

Tipično od tebe: Najprej ignoriraš odgovore o nečem kar se ti je dokazalo da nabijaš v prazno (spet), potem pa spet začneš na novo...

Zdaj pa vprašanje zate: A boš mogoče kupil nek procesor, ki je popolnoma "nedorasel" trgu? Procesor, ki je slabši v skoraj vseh pogledih?

x45 ::

Racunalnik :

Tukaj maš omenjen Asrock pri nas - ploščo 780g - ki podpira čist vse phenome in ma 5 fazno napajanje:

http://www.elektronika.si/product_info....

Planetarium ::

Memory:
Corsair XMS2 DDR2-800 4-4-4-12 (1GB x 2)
Corsair XMS3 DDR3-1066 7-7-7-20 (1GB x 2)
priznam podlo ja.. No ja eni vsaj priznamo svojo zmoto

Kopirajo al kaj, so to tvoji zaupni insider infoti?

Pa dej že dva sva ti lepo skopirala da je q6600 cenejši od tvojga prehvaljenega 9750 ki porabi več energije, se slabše navija (tudi če on ne bo navijal je zame to soliden faktor) ter da laufa na pazi istem tehnološkem procesu.

Pa kaj ce obvladujejo trg. S kom misliš da so si ustvarili monopol?? Z nečim slabšim sigurno ne!

Pesimist ::

Racunalnicar: pri www.elektronika.net dobis Q9300 za 225€. Q6600 pa za 170€. Pomoje je bolse kot Q6600 ker je 45nm posledicno efecentnejsi in hladnejsi.
Pa vzemi se ovo plato P5K EPU. Ko je energijsko varcna da bos cim majn dreves unico :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

DJ MartiNi ::

Intel je tam kjer je predvsem zaradi dobrega marketinga ter zadnje čase zaradi dobrih produktov.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Planetarium ::

Intel je tam kjer je predvsem zaradi dobrega marketinga ter zadnje čase zaradi dobrih produktov.


se pravi da intelov marketing ni bil baziran na izdelkih?

p.s: zadnji offtopic v tej temi!! moje mnenje se ne bo spremenilo po mojem je najbolje da kupiš q6600 ter P5K, denar je tvoj odločitev pa tudi.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Zaj je tam kjer je zaradi izjemno dobrih produkto ali zaradi izjemno slabe konkurence. Prej sem mel AMD dalje od Duron 700, AMD XP,AMd64, AMD X2. Pred prvim AMDJem pa P2 350Mhz, pred tem pa celo Cryix al kaj je ze bil. Nene Crysis :P

Galaxy ::

Samo da povem. Ne kupuj AMD. Raje vzami Intel. (pa ne me križat).

Pesimist ::

Btw. Katera intel palta je bolsa Asus P5K PRO ali Asus P5K EPU. Torej neka kao PRO ali Navadna. Obe pa mata EPU anyway.

M-XXXX ::

PRO zaradi boljšega napajanja!

wooted ::

kva racunalnicarja briga kdo ma bolši napajanje pa svašta??.. njemu je važn da komp zdrži 3 leta pa je...

bi blo treba enga admina da mal temo spuca

Cveto ::

Ima sploh kdo tukaj gor katerga od naštetih phenomov? Do kolk se vam pa kaj navije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

Pesimist ::

Erm kolko so kaj temperature teh Q6600 in Q93000. Vidim da po raznih forumah realitvno visoke tudi z suoper duper cooleri.


Kaj se pa zdogi ce kupis mamaplato ko nima updejtanega Biosa za tisti CPU ko ga kupis. A vseeno starta zadeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

x45 ::

Ima sploh kdo tukaj gor katerga od naštetih phenomov? Do kolk se vam pa kaj navije?


majo jih ja mal preberi višje pa vsi so zadovoljni zlo.

jest10 ::

Ima sploh kdo tukaj gor katerga od naštetih phenomov? Do kolk se vam pa kaj navije?


majo jih ja mal preberi višje pa vsi so zadovoljni zlo.

1 ali 2 ga imata. Uf, kakšna množica ej, komaj jih prešteješ... In zanimivo, nobene konkretnejše informacije ni še nihče povedal.

Racunalnik ::

Pentium Q9300 za 225 €.
ASUS P5K /EPU za 100 €.

AMD X4 9850+ BE za 197 €.
ASUS M3A za 70 €.

A je ta primerjava vredu,al je kater od nastetih procesorjev znatno hitrejsi?
AMD 270eur,Intel 325eur, res je pa da pri amdju je najcenejsa plata,ni pa kaksne za 100eur.

jest10 ::

Pentium Q9300 za 225 €.
ASUS P5K /EPU za 100 €.

AMD X4 9850+ BE za 197 €.
ASUS M3A za 70 €.

A je ta primerjava vredu,al je kater od nastetih procesorjev znatno hitrejsi?
AMD 270eur,Intel 325eur, res je pa da pri amdju je najcenejsa plata,ni pa kaksne za 100eur.

Noben procesor nima kakšne prednosti.
V tem primeru bi se jaz odločil za Phenoma(če ne boš kaj dosti navijal). Če se zamenja Q9300 za Q6600, pa ni več vprašanja, kaj se bolj splača-Q6600.

Racunalnik ::

Ce te prav razumem je q6600 boljsi od q9300,sem mislil da ima q9300 se boljsi potencial.

Phenom mi je vsec ker je x45 dobro povedal da ima novejso tehniko komuniciranje med jedri.

Sej vrjetno bo pac phenom 9750,edino plata upam da ni slaba ker je med cenejsimi.

Zakaj je nekdo rekel da je tezko dober 9750 kupit ker se dobijo samo 125w,sem mislu da je 125w razlicica mocnejsa,po hitrosti al cemur drugemu,in ne sam da vec zre?

Kolk zre pa q6600,q9300?

Asrock plata ki jo je predlagal x45 ima vec stvari ,sam nevem kje je asrock na lestvici med platami,se mi zdi bolj svoh,sej tudi asus 3 leta nazaj zame ni bil nic,zdej ga je pa full za videti pa glih abit ni vec v igri ki je vcasih bil v vrhu.Gigabyte je pa tko nekje na sredini ze par let.

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Problem 125W verzije je da kurijo plate po tekočem traku. Tudi marsikatera plata za katero je pisano da podpira phenoma-a 9750 je šla rakom žvižgat. Pred nakupom plate dobro preveri ali podpira 125W. In malo pobrskaj po netu o morebitnih težavah.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Kaj mu pomaga boljše komuniciranje med jedri, če pa ni od tega nikjer nobenega profita? Intel ima hitrejša jedra in s tem dobro kompenzira slabšo komunikacijo med njimi. 2400MHz Intel je zato enakovreden 2500MHz AMDju.

Q6600 se bolj splača vzeti glede na ceno. Razlike v zmogljivosti med Q6600 in Q9300 niso velike, v ceni je pa opazna. Vsaj meni osebno je brez veze dajati 40-50€ več za skoraj isto zadevo.

Pesimist ::

Kaj te ne valda je Q9300 znatno hitrejsi na default frekvenci kot Phenom? Ce je se za 10% hitrejsi od Q6600. Skoraj isto zadevo? Ce je zadeva bol tiha in varcna nakoncu se mi ni skoda dati 40€ vec.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh...
Jaz nikjer nevidim da owna AMD. Niti njihovi 3 cori ne premagajo intelovih duotov. Tak da nevem. Plus poglej kolko Wat porabijo.

Q9300vsQ6600
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
Q9300 porabi se majn kot Dva cori tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Racunalnik ::

Zakaj je pa tako mala razlika med q6600 in 8400?
Aja sem opazil da je q6600 quadro, un q9300 je pa kr drazji.

Pa teli testi resnicno stestirajo procesorje v vseh smereh al je to recimo pri igrah samo v eni smeri,kaj pa nevem multitasking in delo z vecimi stvarmi hkrati?

Vcasih so inteli slovili za programje,amd pa za igrce,kaj zdej je drugace?

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Jah pozenejo Igro, kaki bench v igri ce ga ma in to je to. Ce igra podpira 4 core bo letela bolse na njem, ce pa ne pa bo E8400 zmagal ker ma vecjio frekvenco delovanja.
Nesmes pa pozabit da ce mas 4 corca s elahko v ozadju vedno dosti servicev poganjas, kaki server itd. Medtem ko Bo X2 izkoriscen in nebo rezerve. Za prihodnje pa je vsekakor bolse 4 corca vzet.
Samo jaz nevidim vzroka zakaj bi se sploh za AMD odlocal v kolikor ti nekaj vecje hitrosti in nizja porabi nic ne pomenita ok. Novejsa tehnologija v AMD? Yeah right. 45nm se je vedno novesje za moje pojme kot 65nm. Pa tudi ce sta to le 2x2 core. Konckoncu me rezultati in poraba prepricata. Razen ce hoces podpirati AMD seveda kar sploh ni slab motiv. 198€ priti 225€ je razlika med tema dvema X4 9850 vs Q9300. Not that much.


Je pa res da Q6600 dobis ze za 170€ pri nas.

Jaz pa tudi dosti movije codiram tak da mi Core 4 se kako pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Eto tukaj mas tudi Q6600 zmago nad AMD 9850 v igrah, v multithreadingu in multitaksingu. Samo spodaj prestavlaj strani.
Zdaj pa mi seenrkat povej zakaj bi vzel AMD?
Ce vzemes Q6600 je 170€
Najcenejsa plata 85€ bazira na P35 kar sploh ni slabo.

Torej pri AMD si tudi najcenejso zbral kolko sem te razumel?

http://www.hexus.net/content/item.php?i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jest10 ::

Kaj te ne valda je Q9300 znatno hitrejsi na default frekvenci kot Phenom? Ce je se za 10% hitrejsi od Q6600. Skoraj isto zadevo? Ce je zadeva bol tiha in varcna nakoncu se mi ni skoda dati 40€ vec.


Kakor za koga. Meni osebno pač ta razlika ni vredna 40 in več €. Če bi se jaz odločal za nakup 4-jedernika, bi se odločal le med Phenomom 9550 ali Intelom Q6600(Phenom, če bi nadgrajeval trenuten sistem, Intela če bi sestavljal nov sistem). Vse drugo za moje pojme ni vredno razlike v denarju-premalo pridobiš glede na denarni vložek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pesimist ::

Ok to je drugo cisto subjectivno. Meni je razlika vredna.

Drugace sem pa se nekaj pomislo. Zgoraj pravijo da nej vzeme AMD da bo nadgradljivo v prihodnosti. Mislim zakaj pa je to tak? AM2+ je maximalno kaj lahko dobis in to kolko mi je znano ne podpira niti DDR3. Torej kak nej bo to bolj nadgradljivo kot 775 sistem ki tudi pratkicno ze podpira DDR3. Res je da ni nikaksnih razlik trenutno razen v astronomski ceni in tudi sam ne mislim preiti na DDR3 prej kot cez leto ali dve verjetno. Torej nasledni komp ki bo nekje cez 2 leti. Tak da kakorkoli, mislim da doben sistem nebo nadgraldjiv vec v prihodnje, razen ce bos lahko se kaki bolsi procesor nabasal not. To pa bos verjetno lahko v 775 prej kot AM2. Ravno AMD me je zasral z tem ko sem 939 plato kupo pred dvema ali tremi leti in so vsi pravli kak je to prihodnost in nadgradljiv. Noja ko sta minili dve leti pa ni bilo vec 939 procesorjev za dobiti oz je x4200 max kaj sem lahko dobil po normalni ceni, pa se to sem mogo cakat par mesecev da je cena padla. Plata se drugace podpira hitrejse procesore, le za dobit jih ni po normalni ceni. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Racunalnik ::

sawyer: isto je bilo pri meni,3 leta nazaj,kako je prihodnost v s939,zdej pa negre boljsega proca kupovat.

Da bo sistem nadgradljiv cez 2 leti sploh ne razmisljam ker vem da nebo in bom menjal spet komplet.

Bom malo razmislil okol q6600,plata je vredu tale ASUS P5K /EPU k ste jo rpedlagal za 100eur,ali ima 5 faz pa ceprav jih tukaj vrjetno ne rabim pri q6600?

Bi razmisljal okol q9300 pa je brezveze,ker cez 2 meseca bo pa spet nov v igri.

Motijo me se tile rami 1066mhz,kje jih dobim,modul po 1x2gb da kupm dva za 4gb dual chanel.Sej vrjetno bo 800mhz,sam nevem zakaj nebi izkoristil polno hitrost.

4gb vem da ne podpira 32bit os,ampak v kratkem bi rad na visto x64 tako da se splaca pa se tak ram pride 80 eur za 4gb kar je full pocen.

Planetarium ::

Phenom mi je vsec ker je x45 dobro povedal da ima novejso tehniko komuniciranje med jedri.

Naj ima katerokoli tehnologijo, še zmerom ni tako hiter kot Intel in to lahko razbereš iz marsikaterega testa. Razliko med q6600 in q9300 si videl, če boš že z 270euri presegel svoj budget nevem kaj se pol zanimaš za še dražji procesor. Izberi nekaj med q6600/X4-9750 ter P5K-EPU/plato ki ti jo svetuje x45 ki se na to predvidevam najbolje spozna. Če se še zmerom ne moreš odločit, pogooglaj q6600 vs. X4 9750 ter preveri vse kjer je kaj uporabnega potem pa primerjaj razliko kjer je biu AMD boljši ter kje je biu Intel.

Motijo me se tile rami 1066mhz,kje jih dobim,modul po 1x2gb da kupm dva za 4gb dual chanel.Sej vrjetno bo 800mhz,sam nevem zakaj nebi izkoristil polno hitrost.

Mislim da pride 1066mhz ram do svojega pravega učinka šelem pri navijanju zato se ti pomoje kupovanje le tega ne splača. Sem bil sam v enaki dilemi pa so me potem prepričali da se tudi če je cenovna razlika le to ne splača. Mislim da je objavljen lep test na oc-labu kjer 800mhz verzija Teamgroupovih Xtreemov doseže boljše rezultate kot 1066mhz.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Boljsi rezultati z 800mhz rami vrjetno da ze,ampak teli k si jih navedel so tudi high class vrjetno.

Bojo pa 800mhz ce res tako pravis da se ne splaca,oz.da so te tukaj prepricali v to,da nebom se enkrat spraseval.

Pesimist ::

Jaz sem tudi 800Mhz vzel ker so isto pravli pa da se baje bolse navijajo ce slucajno kdaj hoces :P.

Racunalnik ::

A gre teli trgovini elektronika.si zaupati,ker so iz rus in pomojem iz avstrije nabavljajo robo in da stacuna propade mi bo kdo zagotovil menjavo,servis karkoli?

Pesimist ::

joj ne mi se vec problemov na glavo metat. Zaj sem se pa jaz v dilemi lol. Ne ga srat :S. Kaj te vem cuj. Iz avstrije pa menda skoraj ziher nabavlajo ja.

novinec09 ::

Ne skrbi-nebo propadel.

Jaz tam jemljem robo že cca 5 let (tudi preden je imel firmo sem jemal pri njem) in po moje nebo kar tako zaprl firme.
Pa tudi če jo bo zaprl (v kar močno dvomim!) ti bo vseeno zamenjal, ker je res pošten človek in ne "napizduje" ljudi, kot to počnejo mnogi drugi.

Pesimist ::

Jep se mnogo dosti let. Me zanima kak dolgo bojo rabli da mi nabavijo stuff.

Racunalnik ::

Trenutno izbran komplet:

Intel core2quad q6600 SLACR G0 BOX 170eur upam da je to taprav ker jih je ene 4 verzije na alektroniki pa so tudi drazji,tko da nevem v cem je fora.UPam da ima ventilator.
Asus p5k/epu 100eur

Corsair XMS2 dhx 4096mb kit cl 4 90eur
4-4-4-12 at 2.1v zakaj vedno podatke za volte dajejo, a nebi morali biti vsi rami po defoltu na eni voltazi,dokler pac ne navijas?

Ce se da za tak denar boljse rame dobit se priporocam ce kdo kej ve.

novinec09 ::

BOX = z ventilatorjem
Tray = samo procesor brez vent.

To pomeni, da če želiš, da rami delajo na 4-4-4-12 800Mhz, potem moreš nastavit voltažo na 2.1V.;)

x45 ::

Trenutno izbran komplet:

Intel core2quad q6600 SLACR G0 BOX 170eur upam da je to taprav ker jih je ene 4 verzije na alektroniki pa so tudi drazji,tko da nevem v cem je fora.UPam da ima ventilator.
Asus p5k/epu 100eur

Corsair XMS2 dhx 4096mb kit cl 4 90eur
4-4-4-12 at 2.1v zakaj vedno podatke za volte dajejo, a nebi morali biti vsi rami po defoltu na eni voltazi,dokler pac ne navijas?

Ce se da za tak denar boljse rame dobit se priporocam ce kdo kej ve.


so te spalamudl? tile tu gor furajo intele večinoma( ker pač extremno navijajo ) in ti ne bodo dali objektiven nasvet ( M-XXX pa jest 10 pa še nekaj takih je... ) . to kar maš izbrano je stara roba. nekje konc leta bo intel z velikim pompom predstavil nehalem arhitekturo ( ki je precej enaka kot K8 oz K10 ).

rame pa maš zgrešene so dobri sam ne rabiš navijaških ramov.

M-XXXX ::

x45 zdaj pa eno resno vprašanje, na katerega bi prosil odgovor:
Na podlagi česa mu priporočaš Phenom-ena? (si več kot dobrodošelj da dopolneš "razpredelnico":

Preformance: Clock na clock Intel hitrejši
Frekvenca: Trenutno ima samo 1 AMD hitrejšo od Q6600
Navijanje: AMD popolnoma zaostane za Q6600 (tako na uč rečeno pod 3ghz za AMD, nad 3.6ghz za Intla
Cena: Od kar je Intel znižal cene, dobiš tako AMD kot Intel sistem za skoraj isto ceno (razlika manj kot 10€)
Nadgradnja: Intel ima že novo serijo (Q9XXX), ki brez problema paše na zdajšnje matične, AMD naj bi bil tudi kompatibilen v prihodnost (vendar če bo tako kot je bilo z Phenom-enom boš moral tako ali tako zamenjati (oglaševali so da bodo stare matične in Phenomeni kompatibilni vendar ni tako)

Če sem še kaj pozabil me kar dodajte, če sem kaj narobe napisal pa me popravite!


Zdaj pa back on topic:
to kar maš izbrano je stara roba.

Nede kašna sramota za AMD? Toliko starejša tehnologija Intla, pa vseeno povozi AMD po celi črti...

nekje konc leta bo intel z velikim pompom predstavil nehalem arhitekturo ( ki je precej enaka kot K8 oz K10 )

Catch pa je v tem da bo Intel naredil tako kot se šika:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jest10 ::



so te spalamudl? tile tu gor furajo intele večinoma( ker pač extremno navijajo ) in ti ne bodo dali objektiven nasvet ( M-XXX pa jest 10 pa še nekaj takih je... )

Res? Kot sem ti že kakšen mesec nazaj povedal nimam in nisem imel v lasti niti enega Intela.
1GHz Athlon, 1600MHz Duron in Sempron 2400+ so že prodani dalje, še vedno pa uporabljam X2 3800+, 4200+ in 4400+ Zakaj tako? Ker so bili ti procesorji ob mojem nakupovanju najbolje, kar se je dobilo za svoj denar.
Če bi kupoval sedaj, bi vzel Intela(najverjetneje Q6600).

to kar maš izbrano je stara roba.

Ki pa je še vedno zmoglivejša, kot "ultra napredni" novi Phenomi:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

Intel je drastično znižal cene 65 nm seriji, amd ja pa še ni ujel po P/P upoštevajte primerljivo !!! matično.

Na podlagi tega vsega spodaj priporočam vsem nakup AMD sistema z amd 7xx ali n force 7x0a čipsetom - saj to si M XXXX že vse videl, pa boš čez 3 poste spet vprašal isto oz dajal podobne odogvore:

Amd 780g čipset vs G35:




Nvidia 780a čipset:

http://www.tweaktown.com/articles/1382/...

3,1 ghz phenom idle 25 st celzija:

http://www.fudzilla.com/index.php?optio...

3,4 ghz agena




oc – B3

http://techreport.com/articles.x/14424/...

forum –slo t:

AMD predstavil nove procesorje

agena OC:

http://www.hwbot.org/

http://www.hwbot.org/searchResults.do?d...


http://www.newegg.com/Product/ProductRe...


Pros: WOW this CPU is blazin fast! easy install runs cool backwards compatible with am2 thats always nice. what cant you love for the price you cant beat this and i have used intel q6600 and this phenom definetly out preforms it no question! dont listen to the fan boys who posted bad reviews because they had nothing else to do this cpu is amazing and faster than the q6600.

Cons: NONE!

Other Thoughts: and just to let you all know there is a huge diffrence between the am2 and am2+ i started with a am2 board the first week i had this then upgraded to am2+ and the diffrece was instantly noticeble the memory controler on the cpu makes a huge diffrence this completed my pc. AMD phenom 9600, dfi lan party 790fx-m2r mobo, 2X HD2900 xt's, 8gb Corsair XMS2 DHX DDR2 800, sound blaster xfi fatality sound card, asus phsyx card.


THE BEST

Pros: THE BEST. KILLS INTEL QUAD. HAD 2 INTELS Q6600. Both went to hell after overheating. The heatsinks and intel heat amount kill their cpus. Im not a hyper active 17 year old overclocker so i could give a rats as.. about how far you can get it up too. Its all bull, for serious incoding and real work other then first person shooter games you need a stable cpu that produces quality products. I ecode hd content non stop, with intel q6600 i could run two instances in real time econding where the temp would go up to 73 degrees. F__k water cooling, if you buy a cpu it has to work with the heatsink it came with, not after you spend 200 more buks on after market trash made for once again 17 year old idiots. If i would clock intel q6600 some, it would give alot of shadowing and sound/vedio ecoding mistakes, making the vedios skip, have alot of black spots and so on. With this cpu, in stock speeds, i run 4 instances with pure perfect results.

Cons: There is erratum, buts its imposible to recreate at home use, unless you run 4 virtual machines. If you have this problem, get the patch or wait till the 9550, however, like i said, this cpu is maxed a good 14 hours a day i have never had a lock up, unlike with my intel quad cores that actually ended up frying.

Other Thoughts: MY SYSTEMs 1 this cpu, msi 790 board, diamond radeon 3870, 6 seagate 1tb drives, cool master case, ULTRA 750w extreme psu. 2 this cpu, msi 790 board, 2 diamond radeon 3870 crossfired, 2 seagate 500 gig sata drives, cool master case, ultra 600w extreme psu

Perfect, my mobo loves it

Pros: its a quad core, its made by AMD, costs almost 1/5th of Intels quads, helps my PC run games better than my athalon x2, enableing cool and quiet 2.0 will allow motherboard to tweak this baby, my MSI K9A2 mobo got this sucker running at 3.5 GHZ but im sure the processor itself is.

Cons: it only starts at 2.2 gHz, not program overclockable,

Other Thoughts: enableing cool and quiet will allow tweaking of individual cores, and i think it allows the processor to go above cpu multi, and HT ratio. all and all im happy. if what i have done really did work then the power to overclocking these babies in in the motherboard, i will do some testing and if i post another message than i will tell you what ive noticed my setup is MSI K9A2, phenom 9500 @ 3.5, MSI nvidia 7900gs 512mb version, corsiar 2GB (1GBx2) @ 800Mhz, sunbeam transformer case, and a Zero therm btf90 92MM cpu cooler with artic cooling MX-2 thermal paste.


V Monitorju - April - je test CPU jev, z vsemi enakimi komponentami ( razen plošč seveda) in XP ji, ne na Visti, ki še vedno ni v tako množiči uporabi…

1. AMD x4 se pri dekodiranju videa odlično odreže ( ma poč 4 jedra ki sodelujejo znotraj cpu ja in SSE4a ) , tud pri zipanju….
2. nasploh so se amd ji dobro odrezali če primerjamo ceno sistema. Glede na ceno sistema tudi pri teh scorih nudi AMD več.

3. 790FX plošče sicer so dobre samo v igrah Amd dobi dosti boljše score z NF590 Sli in ostalimi n-vidia čipseti. Že dokazano ( techreport ) - torej tu je dodatna prednost, ker bodo scori dost boljši z novimi čipseti npr. N force za AM2+ tudi ati 780g hybrid cf.

4. Zanimivo pa je to, da avtor na koncu priporoči E4500 kot dober nakup, X2 5600 ima dosti boljše score !!! in stane samo 6 eur več TU SE VIDI DA pač VSI TROBIJO V ISTI ROG OZ. PODLEGAJO NEKEMU ČUDNEMU ČREDNEMU NAGONU – VSE in samo INTEL.V glavnem izbor samih intelov je butast.

5. naj omenim da je v 64 bitnih os ih Amd boljše odreže kot v 32 bitnih OS. Razlika napram intelu je manjša oz ga ponekod prekosi, intel ima določene probleme ( že bilo na x bit labs ).

6. Gretje: q6600 zarad steppinga G0 ni skoraj nič pridobil, niti ne more saj ima navadne tranzistorje kot so imele že 486 ke. AMD ima od K8 naprej SOI, IMc, HTT ipd… So tud bli testi ( x bit labs ). TDP zmanjšan iz 105 na 95 w je bolj akademske narave. Poraba je skoraj enaka. Seveda gretje vpliva na življensko dobo procesorja in ta je pri vročih čipih manjša, uničuje pa tudi ostalo elektroniko okoli - plošča kondenzatorji.

7. še komentarji in 3,4 ghz agena:

3,4 ghz agena



nekaj scorov:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...


Pros: WOW this CPU is blazin fast! easy install runs cool backwards compatible with am2 thats always nice. what cant you love for the price you cant beat this and i have used intel q6600 and this phenom definetly out preforms it no question! dont listen to the fan boys who posted bad reviews because they had nothing else to do this cpu is amazing and faster than the q6600.

Cons: NONE!

Other Thoughts: and just to let you all know there is a huge diffrence between the am2 and am2+ i started with a am2 board the first week i had this then upgraded to am2+ and the diffrece was instantly noticeble the memory controler on the cpu makes a huge diffrence this completed my pc. AMD phenom 9600, dfi lan party 790fx-m2r mobo, 2X HD2900 xt's, 8gb Corsair XMS2 DHX DDR2 800, sound blaster xfi fatality sound card, asus phsyx card.


THE BEST

Pros: THE BEST. KILLS INTEL QUAD. HAD 2 INTELS Q6600. Both went to hell after overheating. The heatsinks and intel heat amount kill their cpus. Im not a hyper active 17 year old overclocker so i could give a rats as.. about how far you can get it up too. Its all bull, for serious incoding and real work other then first person shooter games you need a stable cpu that produces quality products. I ecode hd content non stop, with intel q6600 i could run two instances in real time econding where the temp would go up to 73 degrees. F__k water cooling, if you buy a cpu it has to work with the heatsink it came with, not after you spend 200 more buks on after market trash made for once again 17 year old idiots. If i would clock intel q6600 some, it would give alot of shadowing and sound/vedio ecoding mistakes, making the vedios skip, have alot of black spots and so on. With this cpu, in stock speeds, i run 4 instances with pure perfect results.

Cons: There is erratum, buts its imposible to recreate at home use, unless you run 4 virtual machines. If you have this problem, get the patch or wait till the 9550, however, like i said, this cpu is maxed a good 14 hours a day i have never had a lock up, unlike with my intel quad cores that actually ended up frying.

Other Thoughts: MY SYSTEMs 1 this cpu, msi 790 board, diamond radeon 3870, 6 seagate 1tb drives, cool master case, ULTRA 750w extreme psu. 2 this cpu, msi 790 board, 2 diamond radeon 3870 crossfired, 2 seagate 500 gig sata drives, cool master case, ultra 600w extreme psu

Perfect, my mobo loves it

Pros: its a quad core, its made by AMD, costs almost 1/5th of Intels quads, helps my PC run games better than my athalon x2, enableing cool and quiet 2.0 will allow motherboard to tweak this baby, my MSI K9A2 mobo got this sucker running at 3.5 GHZ but im sure the processor itself is.

Cons: it only starts at 2.2 gHz, not program overclockable,

Other Thoughts: enableing cool and quiet will allow tweaking of individual cores, and i think it allows the processor to go above cpu multi, and HT ratio. all and all im happy. if what i have done really did work then the power to overclocking these babies in in the motherboard, i will do some testing and if i post another message than i will tell you what ive noticed my setup is MSI K9A2, phenom 9500 @ 3.5, MSI nvidia 7900gs 512mb version, corsiar 2GB (1GBx2) @ 800Mhz, sunbeam transformer case, and a Zero therm btf90 92MM cpu cooler with artic cooling MX-2 thermal paste.

jest10 ::

In AMD funboy je znova s polnim zaletom v akciji...

bluefish ::

...in očitno ima tole copy-paste pripravljeno v Notepadu.

Planetarium ::

so te spalamudl? tile tu gor furajo intele večinoma( ker pač extremno navijajo ) in ti ne bodo dali objektiven nasvet

Imel: AMD Duron 1000, AMD Sempron 3.0, AMD Athlon 3.0 na 939, AMD Athlon 3.2 na AM2. Že 5000x sem ti povedal in še 5000x ti bom da nisem noben Intelov fan in nikoli ne bom. Če bi bil Intelov fan se tukaj ne bi kregal s tabo.

1.
Intel je drastično znižal cene 65 nm seriji, amd ja pa še ni ujel po P/P upoštevajte primerljivo !!! matično.
Je znižal priznam da to še vedno nekaj pomeni vendar kot si mogoče že pozabil tukaj ne govorimo kaj je bilo in bo, tukaj govorimo kaj se njemu najbolj splača. Limaš neke user reviewe kjer folk govori kako je q6600 v ku*** in kako ga AMD poje kot za šalo. Če je to pri njih res, naj bojo zadovoljni z AMDjem
pa naj AMD kupujejo. Mi pa smo ti lepo pokazali teste z par znanih hardware strani kjer veš da je test sestavil nekdo ki je že dovolj let v tem in ve veliko več o vsem kot mi vsi tukaj. Si videl rezultate mar ne? q6600 poje tvojega AMDja kot za šalo. Samo za to se gre tukaj kaj se njemu trenutno najbolj splača po vseh rezultatih, ne pa kakšno čipovje je izdelal AMD ter kakšno uberhitro tehnologijo povezljivosti jeder ima. Če jo že tako hvali naj pa še pokaže kako hitrejši je od Intela z to tehnologijo.

2. Govroiš nekaj o pregrevanju, pa daješ rezultate z HWBOTA. Hej a nisi ravno ti zagovarjal teorijo da on ne bo navijal. Nevem kaj potem neki z hwbota limaš, če bi se rad na splošno kregal o tem katero dotično podjetje je boljše glede procesorjev, odpri temo prosi admina da ti jo spremeni v sticky ter tam nabijaj svoje rezultate.

3. Lep odgovor na xtremesystems
if you look at the Applications where K8 performance lagged behind P4 (video encoding and such) K10 made a very big improvement over k8, so it is bascially a K8 (with weakspot reduced) x2. Amd simply didn't push development of a new architecture hard enough during the times of K8 and with their tiny r&d budget they can't catch up atm... I mean they are still behind the very first Quadcore Cpu Intel Released and Nehalem is less than one Year away...

- If you want a highend system why buy a phenom? you get more performance from a Intel Cpu.
- If you want a budget system why buy a phenom? a Intel Dual Core will dump less than half the heat in your case and still be faster...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

saj očitno bi bilo najbolje, da se ustvari tema AMD vs. Intel. Tam pa naj se potem odvijajo nepomembne "debate", v kakršno se razvija ta.
V ostalih temah pa naj vsak svetuje glede na lastno presojo, pove mnenja za/proti o svoji izbiri, ostalo pa naj se potem debatira drugje. Prvi, ki v topicu odgovori pa naj na lastno željo poda še link do fanboy teme.

Drugače pa tudi sam menim, da ima pač Intel trenutno prednost. Ne zagovarjam nobene znamke/proizvajalca, pač kupiš tisto, kar je v nekem trenutku najbolje.

Sem si dosedaj lastil P4, A64 3200+ 939 in A64 X2 4200+ 939 (trenutno) zaradi nadgradljivosti s plato. Z vsemi sem (bil) zadovoljen.

Pesimist ::

Racunalnicar: Plata mogoce bolse PRO verzija pa se cenejsa je pa vec SATa priklopov ma.

"Amd 780g čipset vs G35:



To mi pa ni jasno kaj ma veze Z Q6600 ali Phenomom. govora je o integiranem chipsetu z graficnim procesorom ki je pac bolsi od AMd. Ampak mi mamo vsi vsej 8800GTje tak da nevem kaj ma to veze s cem kolim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

x45 ::

Racunalnicar: Plata mogoce bolse PRO verzija pa se cenejsa je pa vec SATa priklopov ma.

"Amd 780g čipset vs G35:



To mi pa ni jasno kaj ma veze Z Q6600 ali Phenomom. govora je o integiranem chipsetu z graficnim procesorom ki je pac bolsi od AMd. Ampak mi mamo vsi vsej 8800GTje tak da nevem kaj ma to veze s cem kolim?


ma veze... obremenitev cpu ja med dekodiranje videa, čipset drastično vpliva na to. pri AMD ju lahko še marsikaj drugega zraven delaš.

jest10 ::

Racunalnicar: Plata mogoce bolse PRO verzija pa se cenejsa je pa vec SATa priklopov ma.

"Amd 780g čipset vs G35:



To mi pa ni jasno kaj ma veze Z Q6600 ali Phenomom. govora je o integiranem chipsetu z graficnim procesorom ki je pac bolsi od AMd. Ampak mi mamo vsi vsej 8800GTje tak da nevem kaj ma to veze s cem kolim?


ma veze... obremenitev cpu ja med dekodiranje videa, čipset drastično vpliva na to. pri AMD ju lahko še marsikaj drugega zraven delaš.

Aha, po tvoje pa pri Intelu ne moreš nič zraven delati ane:P Video ti pri takem procesorju obremeni max 1 jedro-torej imaš min 3 še na voljo za karkoli drugega. Da ne rečem, da so samostojne ATIjeve grafične s HD podporo celih 30€. Kdor to rabi, bo pač naknadno vzel.
In dekodiranje videa je ENA SAMA zadeva. Pa vse ostale?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817457 (5478) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254358 (29816) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866626 (4678) Vuli
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312596 (8813) gruntfürmich
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815593 (4096) PrimozR

Več podobnih tem