» »

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

1
2
3 4 5

M-XXXX ::

Razlika med izkoriščanjem jeder med Intlom in AMD-jem ni.
90% novih programov in iger izkoriščajo 2 jedra, in tudi sam OS zna kar dobro poskrbeti za to. Glede 4 jeder pa je že malo drugače, vendar programi za obdelavo imajo za 4jedra odlično podporo in tudi za v prihodnosti bo vse več quad podpore...

x45 ::

če si pazljivo prebral vse , veš da boš a Monolitnim jedrom in Crossbarom dosti lepše in popolneje izkoristil 4 jedra ( amd ). moraš pa seveda opemit operacijski sistem z vsemi popravki.

M-XXXX ::

Razlika je mogoče 1-2%, podpora pa je čisto enaka (programu je vseeno ali ima 4x1 jedro, ali 2x2 ali 1x4, edino važno je da ima program podporo naprimer 4-jedrim.

x45 kako da še nimaš Phenom sistema, ko pa si tako velik občudovalec le njega?

Racunalnik ::

Razumem da mora biti program spisan za 4 jedra,ampak recimo da uporabljam 2 leti stare programe mi bo pa program izkoriscal samo 1 ali 2 jedri od 4,potem sem na slabsem.

bluefish ::

število izkoriščenih jeder je odvisno od starosti programov in operacijskega sistema. V vsakem primeru boš z večjedrnim procesorjem na boljšem, saj se aktivni procesi porazdelijo med jedra. Je pa dvojedrnik praktično minimalna izbira, za enojedrnimi se ne oziraj več. Torej izberi E8400 oz. Q6600 - odvisno od namena.

Racunalnik ::

Sej vas razumem,samo odlocitev je se vedno tezka,mogoce bi lahko edino rekel da bo e8400 kmalu star procesor?

Mene je pri quadu samo strah da bi pocasneje pc delal kot do sedaj ker se nebi ujel z kaksnim programom
ker pri intelu bi se tako moc delila na2 pri quadu pa na 4,samo ce je amd 2.2 hgz x4 potem tudi ce bi deloval an enem jedru bi bilo isto kot do sedaj na athlonu 300 ki deluje na 2.2hgz?

bluefish ::

tovrstnega strahu ni. Če je program spisan le za eno jedro bo pač izkoristil le enega. Predstavljaj si, kot da ima plošča štiri (ali več) ločene procesorje (enojedrne) in si program postreže s tolikimi, kot jih rabi oz. podpira. Nič več, nič manj.
Skratka, odpade možnost o slabem delovanju, ki si jo omenil. Vse skupaj bo delovalo kvečjemu booljše, saj si, vsaj v teoriji, program lahko privošči celo jedro, ostalo pa se razdeli med OS in druge zagnane programe.
Pa tudi, eno jedro v teh procesorjih že zaradi same arhitekture ni enako emenjeni 3000-ki, kvečjemu je stvar boljša.

Je pa moje razmišljanje okoli sedanjih štirijedrnikov tako, da ni ravno veliko stvari, ki bi jih podpirale. Razvoj sicer gre v to smer, vendar pa je vprašanje, ali boš sploh koristil tovrstne aplikacije.

Torej, strahu ni, sedaj se moraš le še odločiti med dvo ali štirijedrnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Racunalnik ::

No vidis lepo si povedal,predno se bo vse razvilo v smer quada bi jest vrjetno imel ze lep cas e8400 in ga do takrat tudi lepo izkoristil,medtem ko pa bi z quadom vedno cakal kdaj bo vse delovalo v quad tehniki,ampak medtem cajtom bi ze trg preplavila parkrat boljsa tehnika.

Seveda pa tudi vse to ni res,ko pa je po testih 7s razlike med omenjenima procesorjema,tako da sta kar ista stem da bi v bliznji prihodnosti lahko bolje izkoristil quada z kaksnim programom ceprav z nobenim programom ne delam profesionalno in se tako ne ukvarjam znjem dosti cajta.

x45 ::

Tvoji strahovi so odveč ja, 4 jedra so precej hitrejša... Poglje si mnenja uporabnikov od X4 9500 še enkrat link:

http://www.newegg.com/Product/ProductRe...

že napram dualu je velik napredek.

tilinho20 ::

Glede uporabe gledaš. Če igraš igre je najbolje, če kupiš E8200/E8400. Phenom pa še nezna konkurirat. Le s ceno. Škoda...

Racunalnik ::

Kaksen ram moram kupir ddr2 ali ddr3 in pa ali se mi splaca kupi kit 2x 2gb v dual,sam baje da windowsi 4 gb sploh ne prebavijo?

tilinho20 ::

32-bitni osi res ne. Pa še v 32-bitni windows xp lahko narediš, da imaš 4gb.

bluefish ::

pa seveda DDR2, saj je DDR3 trenutno zaradi cen še nesmiselno kupovati.

tilinho20 ::

AMmpak mu sedaj že ful padajo cene. Tr. pa se še zmeraj splača ddr2.

Racunalnik ::

Sem opazil da je ddr3 res zelo drag,sam so pa tudi hitrosti velke.
V bistvu ram tako hitro zastara da se pomoje res dd3 ne splaca kupovati ko je se najbolj iskana roba.

Ce kupim quad bi nekak rad zacel uporabljati visto,zato me zanima za 4gb rama.
Ali je quad 64 bit?

bluefish ::

praktično vsi novi procesorji so. Boš pa rabil 64-bitni operacijski sistem za uporabo vseh 4GB RAM-a.

tilinho20 ::

Če boš uporabljal 4gb potem daj gor 64-bitni OS. Drugače pa 32-bitni.

Racunalnik ::

če ne boš navijal vzemi vsekakor X4 Phenoma. maš dva jedra več pa bolj sodobno arhitekturo sistema, in dost več za svoj denar, skupaj z boljšo ceno, tu ni debate.

Zakaj pa nebi kupil ASUS M3A AMD770 ce je striktno za phenome in je am2+ plata je pa se cenejsa,nevem zakaj,pa se vezje ima 770 in ne 570 ce je to sploh boljse.Vrjetno je drazja zaradi SLI?

g. Oden ::

Tako je, vsi novejši procesorji so 64 bitni, še tvoj stari Athlon 64 je 64 bitn. Kolikor vidim te zanima, ali je Phenom hitrejši, ko je v uporabi le eno jedro v primerjavi z Athlonom 64 3500. Če oba delujeta pri 2,2GHz še ne pomeni, da sta enakih zmogljivosti. Eno jedro Phenoma, ki deluje pri 2,2 GHz je v osnovi precej hitrejše od Athlona 2,2GHz, tako da ni panike. Prav tako pa moraš vedet, da tudi enonitne aplikacije potegnejo v delo še vsaj eno jedro. Tako da v bistvu eno jedro potem opravi npr. 90%, drugo pa 10%. Osnova dvojedrnih in štirijedrnih procesorjev je pač taka, da lahko vsaj dodatno jedro nudi minimalno pomoč, tudi če je aplikacija pisana samo enemu jedru. No, v vsakem primeru bo Phenom ali Core2 bistveno hitrejši on starega Athlona. Mislim, pa da je za tebe trenutno najboljša izbira AMD Phenom, če res ne misliš navijat.

Racunalnik ::

Ali mi zna kdo povedat katere funkcije na plati moram iskat da bom najbolje izkoristil quada ali intela,ker sedaj gledam za intela plato pa jih je zelo veliko na razpolago in vse za skoraj isto ceno.
Sli ne rabim,raida tudi ne.

x45 ::

## Zakaj pa nebi kupil ASUS M3A AMD770 ce je striktno za phenome in je am2+ plata je pa se cenejsa,nevem zakaj,pa se vezje ima 770 in ne 570 ce je to sploh boljse.Vrjetno je drazja zaradi SLI?

ASUS M3A AMD770 je boljši čipset ker je am2+ ( htt oz FSB= 5200 mt/s ),
je zmožen delat tudi na crossfire ( atijev sli ), samo ne v tej izvedbi.
To bi bla kr dobra plošča, vse funkcije ima kar iščeš tud PCie 2,0 pa še navijat gre.

NF570 - ima sli sam je am2 navadna plata , navijase dobro ipd, je pa starejši čip, precej....
dražja je zarad sli ja .

x45 ::

še toče želiš ugoden quad pač vzameš ono gigabytko z Nforce 520. Napram staremu athlonu bo zadeva letela itak.

x45 ::

evo sem našel tole ploščo vzemi, maš vse nove dobrote gor tudi zelo zmogljovo garfiko, pcie 2,0 slot SB 700, pa še ugodna je.:

ASUS M3A78-EMH HDMI

http://www.elektronika.si/product_info....

Racunalnik ::

Graficno jest imam,jest delam nadgradnjo sistema.

Crossfire nevem kaj je in kako izkoristim 5200 fsbja,rame sem pa gledal 800mhz ker 1000 ne dobim.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

crossfire je za ATI tisto, kar je SLI za nVidia kartice (torej zmožnost povezave dveh). Tistih 5200 se nanaša na pretočnost sistemskega vodila in to ni FSB.
800MHz RAM pa bo čisto dovolj, če ne misliš navijati v neke skrajnosti.

x45 ::

plošča z 870g ima tud hybrid crossfire- izkorosti obe grafični integrirano in dodano in ima kr fajne score ( že integrirana je npr močna kot X700 pro).

Racunalnik ::

Evo izbral sem ta procesor in plato

Phenom X4 9750 (184,33eur)
ASUS M3A78-EMH HDMI (71eur) northbridge je 780,drugih plat v tem rangu ne najdem.
Ram je extra
PC2-6400 "SW" KIT 2x2 GB 4 4 12 cl4 (87eur) ce ma kdo boljsi predlog pa naj kar pove.
Edino za ram sem studiral ce bi bil 1066 mhz ker plata podpira 1066,vrjetno hitreje dela kot ce imam 800rame?

Ta procesor je vrjetno sedaj mocnejsi od E8400 ,ker pac nebom navijal.

Upam da bo vredu delalo.

Zgodovina sprememb…

Kibby ::

A nima 780g tezave z phenomi?

Pesimist ::

Kdaj bo kaj cena dropnila tanovim Q9300 intelom in up.

jest10 ::

A nima 780g tezave z phenomi?

Prav čipovje nima težav. Težave ima večina plat s tem čipovjem, ker imajo prešibko napajanje in ne preživijo 125W procesorjev.

x45 ::

Vzemi raje 95 W phenoma 9750 - so že zunaj če že nisi kupil. Verjetno ne bo nič narobe kljub vsemu ker ne boš navijal praviš.

Racunalnik ::

Sej kupujem tega Phenom X4 9750 (184,33eur)
Za plato mi pa lahko kdo predlaga,jest drugega pod AM2+ ne najdem.

Nocem SLI,raid,onboard grafike.
Rabim pa vsaj 2 pci slota.
Pa da je cim boljsa v svojem rangu.

DJ MartiNi ::

S temi 9750kami je po moje kar malo loterija kerega boš dobil, ali 95W ali 125W. Sodeč po tem so 9550ke samo 95W, tako da bi jaz skoraj raje tega vzel. V MlacoMu ga imajo za slabih 166€. Ni pa na zalogi. Nakupi.net ga je še včeraj imel za 165€, danes ga imajo za 181€.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Racunalnik ::

Ne no,nekaj se dolocim pa spet problem.
Kaj niso zanesljivi al kaj je zdej stem napajanjem?

Zgodovina sprememb…

x45 ::

če plata 780g podpira x4 9750 - 125w se ne boj saj ne boš navijal.... pol bo šlo. dobre plošče z 780g ma gigabyte in Asus.

če si previden pa pač x4 9550.

Racunalnik ::

akko pa naj vem ce podpira,je pac AM2+ kjer pise da podpira phenome.
Kje bi lahko kaksne teste plat dobil?
Ker to k sem omenil je do 80eur,potem visji rang je pa takoj 100eur drazje ker ima polno drugih stvari gor katerih ne rabim.


A tale Intel ® Core 2 Quad Q9300 je pa full hud,sej nekaj dnarja sem se dobil pa bi lahko tdi tega za 240eur vzel pa eno plato za okol 70eur,bo potem vredu?
Je ta intel quad isto kot amd quad,je pa intel vrjetno hitrejsi ec ima eno jedro 2500mhz?

jest10 ::


A tale Intel ® Core 2 Quad Q9300 je pa full hud,sej nekaj dnarja sem se dobil pa bi lahko tdi tega za 240eur vzel pa eno plato za okol 70eur,bo potem vredu?

Lej, potem pa raje poglej za Q6600, ki je že pod 180€, pa še lepo ga lahko naviješ.

Glede plat z 780g pa glej, da ima vsaj 4-fazno napajanje s hlajenjem ali 5-faznega brez hlajenja. Samo takih plat ni ravno veliko. Večinoma imajo 3-fazno napajanje, ki pa ni za kaj več, kot za X4 9550.

Racunalnik ::

pa je ta q6600 boljsi od phenom 9500,hitrejsi je za 200mhz,pa ima isto tehniko kot phenom,drugacne prenose al kako ze?Takrat v temi je bil omenjen q6600 sam vrjetno zaradi cene takrat ni konkuriral?

Q9300 je 100mhz hitresji,drazji 60eur,ima pa 45 tehnologijo prvi pa 65,kaj to pomeni v zmogljivosti?

Dej mi povej kako lahko vidim ali ima 4 fazno ali 5 napajanje,kaj to sploh je in a je ta procesor potem problematicen al kaj?

Napajalc imam tagan 480.

Zdej moram pa res ze ta teden nekaj kupit.

x45 ::

že asrock z 780g im 5 fazno napajane.
dobro bi blo tole met zarad navitja :

http://www.puissance-pc.net/cpu-mobo-ra...
al pa tole - gor dela phenom 9750 bp ker so sistemi z 9750 z to plato v prodaji:

http://www.nakupi.net/izdelek_OP-ASUS-A...

ali to:

MA770-DS3
http://www.sestavi.si/item.php?id=346&a...

CPU support:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

x45 ::

tale ugodna suska podpira tudi x4 9850 BE tak da si varen....

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

jest10 ::

Nič že Asrock... Ta Asrockova plata je ena redkih s 780G čipovjem, ki ima 5-fazno napajanje. Velika večina ima le 3-fazno

jest10 ::

pa je ta q6600 boljsi od phenom 9500,hitrejsi je za 200mhz,pa ima isto tehniko kot phenom,drugacne prenose al kako ze?Takrat v temi je bil omenjen q6600 sam vrjetno zaradi cene takrat ni konkuriral?

Q9300 je 100mhz hitresji,drazji 60eur,ima pa 45 tehnologijo prvi pa 65,kaj to pomeni v zmogljivosti?

Dej mi povej kako lahko vidim ali ima 4 fazno ali 5 napajanje,kaj to sploh je in a je ta procesor potem problematicen al kaj?

Q6600 je brez navijanja primerljiv po zmogljivosti s Phenomom 9850.
Če ima plata prešibko napajanje je sistem nestabilen ali pa napajalni mosfeti preprosto crknejo.

x45 ::

Racunalnik:

glede na tvoje potrebe boš bolje zadel z AMD jem, opa nekaj denarja več boš mel v žepu, naredil pa si boš uslugo za naprej ker boš lahko dal kako novo amd jev cpu not 45 nm mogoče Buldozer ipd....

q6600 ni čudežen tudi raste rapidno poraba z navitjem pa saj smo že cele romene o tem pisali....

povej kaj boš vzel pa da vidimo kak dela...

jest10 ::


q6600 ni čudežen tudi raste rapidno poraba z navitjem pa saj smo že cele romene o tem pisali....

Misliš raje reči, da si imel o tem ti samogovore ane?
Če komu rapidno raste poraba, je to le Phenom... Iz 2200MHz(9550) na 2500MHz(9850) že razlika 30W, kaj šele, če se navija:P

Racunalnik ::

:-) kolk se je pa med vama tezko dolocit,pomoje sploh nevesta.

Kaj je razlika 65 in 45 tehnologija,se to kje pozna?

Jest 10 se pravi da je q 6600 isto dober kot X4 9750?ampak ker je bil takrat 220eur ga niste tolk omenjal,bi bil pa boljsi nakup sedaj k je ista cena,pa ima ta q isto tehniko komuniciranja med procesorji kot amd ki naj bi imel najboljso-najnovejso kot je bilo razbrati iz postov?
Nevem a se mi splaca v razred 240eur rint,se pravi q9300(240eur) ali pa phenom X4 9750(180eur)?

novinec09 ::

Kolega si je kupil ASUS M3A32-MVP Deluxe in AMD Phenom X4 9850+ Black Edition + Mugen, pa je navdušen nad delovanjem, navijanjem,..
Jaz osebno nebi vedel, ampak moj glas gre Intelu. :D

jest10 ::

Če primerjaš direktno Q6600 in X4 9750 in podobno zmogljive plate, je praktično vseeno, kaj vzameš, če ne boš navijal. Če misliš navijati, ti bo dal Q6600 opazno boljše rezultate. Phenom ima drugače boljšo komunikacijo med samimi jedri, kot Intel, ima pa zato Intel zmoglivejša jedra-na koncu je oboje skoraj isti šmoren. Q6600, X4 9750 in 9850 so si nekako enakovredni po zmogljivosti.
Razlika med 45 in 65nm je večinoma samo v porabi. Je pa ta razlika veliko premjhna, da bi opravičila dosti višjo ceno Q9xxx serije.

Racunalnik ::

koncno posten odgovor od tebe k si za pentiuma.

Navijal sigurno nebom ker se mi zdi skoda imeti naviti sistem in surfat po netu kaar trenutno vecinoma delam.Seveda mora biti sistem spodoben in sposoben dela.

Sam ce da q6600 navit opazno boljse rezultate od phenom 9750,kaksna je sele razlika ce primerjas z q9300?

Gledam tudi tako da bom kasneje lazje prodal procesor ki se da navijat kot amd.

Cudno se mi zdi pa to da je z phenomom 9750 vec porabe in tak problem glede plate,kot pa z q9300,ker inteli so vcasih sloveli po vecji porabi.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Sej ni tak problem sama poraba pri Phenomu. Problem je, da so plate z 780G čipovjem večinoma namenjene za cenejše sisteme in tukaj se špara na vsakem koraku, da se zniža ceno. In ker je večina proizvajalcev šparalo pri napajanju, so tukaj problemi.

x45 ::

tu maš en lep odgovor iz nemškega foruma kaj se splača:
kljub drastično nižji ceni za q6600. Pa naredite nekaj za konkurenco v prihodnje drgač bo konec...
PS: meni se ne da več postat....
:

AMD Phenom X4 9750 95 W = 161 Euro
AM2+ Mainboard mit Onboardgrafik und HD-Hardwarebeschleunigung= 68 Euro
--------------------------------
= 229 Euro

Jetzt Intel:
Core 2 Quad Q6600 =147 Euro
G35-Platine mit Onboardgrafik ohne HD-Hardwarebeschleunigung =95 Euro
----------------
= 242 Euro

Was hat nun das bessere Preis-Leistungsverhältnis?

/edit. Voyager10: Jetzt zufrieden?
Hab die Mainboards genommen, die hier empfohlen werden: http://www.computerbase.de/forum/showth...
21 Antworten Antworten
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817451 (5472) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254313 (29771) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866617 (4669) Vuli
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312572 (8789) gruntfürmich
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815583 (4086) PrimozR

Več podobnih tem