» »

AMD Phenom

AMD Phenom

««
3 / 27
»»

Avby ::

da za Intel rabiš še ubijalsko drago osnovno ploščo


Bullshit. Dečko ti še malo zadaj živiš z miselnostjo. Marsikaj je veljalo kar trdiš... včasih...

TechStreme ::

Realno gledano je osnovna polšča za Intel 100€ dražja od enakega ranga plošče za AMD... ali pa celo več.
Če kupiš pa kaj poceni se pa takoj pozna na performansu ki je potem daleč od testov ki jih gledate na internetu... Pri AMD-ju je pa takorekoč vse eno...
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Ja to je res, amd je neobčutljiv na ploščo, Intel daleč od tega....

Liker ::

Ah, daj no daj, jaz sem svojega e2160 (1.8GHz default) navil na skoraj 3GHz (333x9), na plosci za 45EUR brez vsakrsnega napora. In sem tako s setupom, ki me je stal skupaj z ramom 140EUR, prisel do sistema, ki prekosi vse x2 AMD, z izjemo 6400+ in morda 6000+.(Da ne omenjam da primerljiva plosca za AM2 stane 10EUR vec >:D)
To da za intela rabis dobro plosco je ze davno mimo. Je pa res da za C2Q rabis nujno novejsi chipset, kar za sabo potegne visjo ceno.(65EUR - celih 20EUR vec od navadne...).

P.S.: Ravno sedaj sem si malo ogledal cene po spletu in ugotovil da je intel budget sistem dejansko cenejsi od amd budget sistema 8-O. Stvari gredo ocitno se na slabse za AMD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

Avby ::

Ravno sedaj sem si malo ogledal cene po spletu in ugotovil da je intel budget sistem dejansko cenejsi od amd budget sistema


Ravno zato trdim, da nekateri z miselnostjo živijo še v preteklosti. Bo se tudi miselnost obrnila. Vse pač rabi svoj čas.

M-XXXX ::

pozabljate pa da za Intel rabiš še ubijalsko drago osnovno ploščo

To pa se nebi strinjal: Matična za 75€ na kateri deluje Quad in če bi se potrudil bi se brez problema našlo še kaj cenejšega....

bond007 ::

Če pa rabiš eno budget mAtx plato, ki je vseeno dovolj zmogljiva (1333 fsb), ima integrirano grafično,zvočno,mrežno, 2 leti garancije, pa kupiš tole za 44 EUR.

Torej kar se tiče plat so cene vsaj primerljive!

Azrael ::

>pri AMD-ju je pa praktično vse eno, le da lahko procesor gor sklačiš in da ima dovolj RAM slotov

?!?

Potemtakem trdiš, da razlik pri AMD matičnih ni, samo cena je različna? Zaradi take [censored] miselnosti so tako Tualatini, kot tudi marsikateri Socket A AMD procesor cenjeni precej manj, kot si zaslužijo.

Dandanes je cenovno za vsak cenovni razred, od low end do High end Intel mnogo bolj ugoden nakup od AMD. Skratka AMD je (spet) zavozil odlične pozicije, ni bilo prvič in mogoče še ne zadnjič, ali pač.

Čakam, kdaj dobi čevelj trenutno AMD vodstvo.
Nekoč je bil Slo-tech.

PrimozR ::

Kmalu ;)

x45 ::

To če ti intel laufa na 1333 fsb ju na plati 945 še ne pomeni da je vse ok... dela že sam scori so dost slabši.... to je poanta. rabiš čipset 965 in več....

OChack ::

mah špri intelu za 100e dobiš dobro plato, je pa hec da če rabš 2 intergrirani mrežni in podobno pa cena hudo naraste, za mojo AM2 asusko sm dav neki čez 100e pač sm rabu 2 mrežni gor, intel palte ni blo izpod 200e
Int€l inside, IDIOT Outside

bond007 ::

To če ti intel laufa na 1333 fsb ju na plati 945 še ne pomeni da je vse ok... dela že sam scori so dost slabši.... to je poanta. rabiš čipset 965 in več....


Dvomim, da je kakšna res opazna razlika v zmogljivostih med 945gz in 965 chipsetom pri enakem FSBju! Seveda se 965 navijajo višje, ampak če gre 945gz chipset na 1333 fsb je to prek zadost!

Dost slabši scori od AMDja? Če govorimo o budget sistemih, je dovolj posodobljen 945 chipset (945gz), ki se ga da naviit tudi na precej več kot 1333mhz fsb (tut 1600 ni redkost z dedicated grafično). Ne vem zakaj bi rabil kaj več - če pa že kombinacija te plate in navitega e2160 (69€)recimo sesuje vse kar lahko AMD ponudi. Tudi če ne navijaš, pač v to plato daš en c2d z 2MB ali 4MB predpomnilnika, pa po zmogljivostih tudi prehiti amd...

mah špri intelu za 100e dobiš dobro plato, je pa hec da če rabš 2 intergrirani mrežni in podobno pa cena hudo naraste, za mojo AM2 asusko sm dav neki čez 100e pač sm rabu 2 mrežni gor, intel palte ni blo izpod 200e


Ena dodatna mrežna na pciju pa ne bi bla vredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

x45 ::

bond....

S tem asrockom navitim na 1333 fsb je stabilnost že vprašljiva precej.... ker 945 čip mislim da je max 800 (1066 ) predviden. Za score pa sem povedal in to drži poleg tega je bil delan za pentium d serijo, če pa maš kake teste pa pokaži.....

Avby ::

@X45

Zanima me le če govoriš iz prakse ali svoje prepričanje črpaš iz preteklosti. Se pravi iz tega kako je bilo pred časom stanje?

x45 ::

Phenom...X4,

Veèina tule gor jih mnei da je Phenom boljši v praksi od Intela, pride pa še nov stepping B3.... ( 9550 ) V praksi so scori boljši, lepše dela , veè fps ov.... Odmislim nekaj neutemeljenih mnenj seveda.....
Pa amd sistem ( phenom, 790fx in 3850 CF je dosti cenješi od intel variante....

posebej zanimiva so mnenja tistih ki so meli Q6600 in phenom a - Phenom da več fps ov....z isto grafo...

http://www.alternate.de/html/product/us...

OChack ::

jst mislm da do b3 stepinga phenom ne bo bokve kaj, tud 790 chipset ni še to to, pomoje bo zadeva zrela šele drugo leto,
namreč zdi s emi pretirano da ma 2.4g phenom TDP 120w d ao 140w za 2.6 ne govorim
Int€l inside, IDIOT Outside

M-XXXX ::

Spet nemce citiraš. Le kaj boš verjel vsem veredostnojnim stranem če je ena nemška kur*** stran bok in batina!
Sprijazni se: AMD je na clock vs clock 10-15% počasnejši, se ne navija, več porabi, bolj se greje. Proti navitemu Q6600 (recimo da mu damo 3.6ghz kolikor gre skoraj vsak) popuši po celi črti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Azrael ::

>AMD je na clock vs clock 10-15% hitrejši

Misliš počasnejši?
Nekoč je bil Slo-tech.

M-XXXX ::

Hvala- sem že popravil;)

PrimozR ::

x45 dej prosm, nehi postat. Ker pri tvojih postih ne vem a bi se smejal al bi se jokal... Dobr, tist o RAMu je bil smeh, tole je pa bolj za jokat se. 3850 Corssfire niti ni tako dobra zadeva. S 512 MB karticami še mogoče. A 2 grafi sta vedno vprašanje. Če imaš 790 oz. X38 čipset zadeva zgleda fina. A je odvisno od špilov, ki jih igraš - nekateri skorajda ne doživijo pohitritve z drugo grafo.

Večina tule gor? Kdo tule pa sploh ima Phenoma? Še Q6600 jih nima veliko...

Dr_M ::

M-XXXX: od kdaj primerjamo procesorje clock-to-clock? pa poglej P4. ugrizni se v jezik. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Codename_47 ::

Lol pri P4 so bile frekvence bistveno višje, pri Phenomu so celo nižje.

M-XXXX ::

M-XXXX: od kdaj primerjamo procesorje clock-to-clock? pa poglej P4. ugrizni se v jezik.

Mogoče od takrat ko imata Intel in AMD podobne frekvence?
Da sem posplošil clock na clock sem šel kvečjemu v dobro AMD-ja, saj ni sposoben dosegati visokih frekvenc...

Dr_M ::

kasne frekvence je imel intel z c2d ob izidu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

2.93

Dr_M ::

z izjemo extreme verzije, ki je bla bolj redka in drazja, kot crni polarni medved, je bla frekvenca 2.66GHz.
torej AMD se ima cas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Vendar je ena VELIKA razlika: To so skoraj max frekvence AMD-ja (vsaj zdajšnih), E6700 pa je šel že takoj na začetku 3600+

Dr_M ::

Hm, zakaj pa potem testerji kazejo phenioma z 3.2GHz+?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Ti samo daj linke! Nazdanje ko sem gledal AMD ni mogel izdati niti 2.6ghz verzije...

destroyer2k ::

M-XXXX

Tisto je bilo naviti 4 jedrnik. In so res dosegli to samo je pa bil en problem ni bil čisto stabilen po nekem času delovanja.

PrimozR ::

Je pa res, da je tole monolitno quad jedro. Intel iuma pač odlične dvojedrnike, quadi so pa 2x dvojedrnik. Zanima me, če se bodo X2 Phenomi navijali kaj bolje. Če ja, je problem v velikosti jedra. Če ne, je problem v arhitekturi oz. izdelavi. Če je problem v izdelavi je to relativno dobra stvar, saj bi z respinom silicija lahko navijanje izboljšali. Fora je, da Intel s C2Djem ni imel skorajda nič za izgubiti, osnova pa je bila itak do amena huda - derivat Pentium M, ki je itak derivat Pentium III. Plus da imajo veliko več denarja, osebja, lažje so si oz. si vzamejo čas, itd. AMDju pač teče voda v grlo, Phenom pa izgleda kot nekaj, kar je bilo narejeno na silo. Upajmo samo, da se bo situacija s časom izboljšala.

destroyer2k ::

P|P

Bilo že 100000000x povedano intel ni šel na monolitna jedra še zdaj ker bi bili na 65nm tehnologijo in intel je ugtovil da na tej velikosti se monolitna jedra ne sme delati ker niso performansi dobri in je tudi to velja za amd. V 65 nm amd bo izgubljal bitko.

PrimozR ::

Ni problem v perfroamnsu. Intel pač lahko naredi tako. In zakaj bi delal monolite, če lahko v vseh fabrikah delaš dvojedrnike in jih pač po dva daš na en PCB. Če je eno jedro zanič v quadu, si v primerjavi z enakim primerom pri quadu (1 jedro od štirih zanič) le na 50% izgubi. Pač vzameš drug, delujoč dvojedrnik. Tudi AMD je rekel, da bo octalcore 2x quad. Pravijo, da se ne grejo več tega ker ni rentabilno. Ne vem sicer kako je z memory kontrolerjem, mislil sem, da je to problem (Intel ga ima pač v NBju in ni problem).

x45 ::

.........

Pros: Well where do I start. Straight at the intell fan boys. Minor overclockd to 2.4 and im getting 3606 in 3mdmark 06 cpu test. Last time i checked a qx6700 gets 3823. So what as I getting at you ask?? Its called I spent half as you did on your intell p*s and my score is just as good. Its called price to performance ratio, something the intell fan boys cant even look at cause they are too stuck up and stupid. You dont want me to put the scores up after i clock the **** out of it.

destroyer2k ::

x45

Prosim ne limaj več take stvari, ker to je pa že višek neumnosti človekov. Ker tist ko je to napisav je idot podomač povedan. Zakaj zato ker overcloak itak da lahko prehiti qx6700 a to pomeni da q6600 se ne da naviti in prehiteti qx6700?. Sprijaznit se je treba phenom na 65nm je zanič.

Horsechoker ::

Temu res ni več pomoči...(tako amd-ju kot x45)
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

x45 ::

Al pa intelašem..... kak vzameš

Dr_M ::

no ja fantje, morate upostevat, da je razlika v ceni med phenomom in c2q v tujini precej vecja kot pri nas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

x45 ::

Pipi - intel je mel DDR3 rame v teh testih kar ga še drastično podraži.... , je pa hitrejši zarad tud tega .

M-XXXX ::

Si že tako obupan da se na to opiraš? Veš koliko je praktične razlike med 533mhz rami in recimo 1066mhz? Skoraj nobene! Tako da se bi lahko že enkrat sprijaznil. In nisi ravno ti bluzil o 3.2ghz stable OC-ju? Jaz posod vidim le 2.6ghz...

PrimozR ::

V eni temi x45, v drugi pa MitjaP. Svet je kup fanboyev, ki ne vidijo dlje od svojega nosa oz. kar je bolje 'za njih'.

x45 ::

m-xxxx Preberi si Test o Ageni v Moj Mikro...

Zelo Hladen, zelo odziven sistem, scori so pač malo manjši to pa je vse ....
9600 gre navit na 3 ghz

M-XXXX ::

Nisem naročen na Moj Mikro:)
Saj nibeden ni rekel da so novi AMD-ji slabi, vendar se ne morejo kosati z Intlom- sprijazni se.
9600 gre navit na 3 ghz

Daj se počasi navadi da samo beseda nima moči, če ni podprta z dokazi. Sam sem videl do max 2.6ghz stable in nič več!

AapocalypseE ::

Ni kaj, Intel je v vseh testih na linku od P|P boljši od AMDja. Pohvalno ni kaj. Žalostno edino, da AMD ni zmožn naret procesor, ki bi prehitel Intel. Phenom 9900 2.6GHz pod loadom doseže 352W 8-O kaj šele, ko ga naviješ. Bogi AMD :8)
O overclocku AMDja pa to pomoje pove vse:

When you consider that our 2.6GHz Phenom needed more voltage just to be stable at 2.6GHz, we didn't have a great feeling about overclocking. We found that upping the HyperTransport was a virtual no-no - we got 205MHz out of it but above that and things crashed regardless of extra voltage applied.

Getting back to this chip though, we could barely get it to 2.7-2.8GHz "stable" at 1.5-1.55V CPU Vcore. As it is, it was barely stable at 2.6GHz with elevated voltage so this is hardily surprising. Let's hope that AMD sorts its process technology out before it releases the Phenom 9900, because our experience with it has been less than pleasant from an end user perspective.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) Skoraj mi ni jasno , kako hladiš teh 352W , nafrizirano čez 400W. To je že mali kalorifer. Če je to res in zgleda da je , potem je to pogreb AMD-ja. Pod ultra nujno rabi popolnoma na novo zasnovan procesor.

jest10 ::

Zdej ne vem, a se samo delate neumne, ali tudi...:\
352W je za celoten sistem!

Dr_M ::

352W za cel sistem...doh..

edit: damn.. :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

dzinks63 ::

:)) Phenom's power consumption,
tole so že boljše številke (idle165W - load265W) , pa še to se mi zdi veliko.

PrimozR ::

Total system power consumption?

Sicer pa, Phenom gre na 3 GHz in več. A za to potrebuješ ES primerek, ki je odklenjen. V skoraj vseh BIOSih je namreč limit 230 MHz na HTTju.
««
3 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107859264 (22774) Meizu
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817625 (5646) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866783 (4835) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413587 (8864) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312952 (9169) gruntfürmich

Več podobnih tem