» »

Nakup novega procesorja

Nakup novega procesorja

jure6j ::

Pozdravljeni!
Rad bi zamenjal procesor v mojem kompu.V igri sta dve varianti.Ali AMD X2 6000+ ali pa kateri od phenom-ov.Problem je v tem da ne vem ali moja matična plošča podpira procesorje phenom(ASUS M2N-E)ali ne.Zanima me tudi ali se mi izplača nakup enega od procesorjev če vzamem v obzir ,da imam sedaj AMD-ja X2 4200+.:\
Lp Jure
  • spremenil: jure6j ()

destroyer2k ::

jure6j

Malo sem pogooglal o tvoji matični in pravijo da phenom bi dilal na tvojim matični, ampak ne z čistim potencialom. Ket ti imaš 1800fsb phenom pa ima 2000fsb.
Tukaj pa je link od foruma, ki se pogovarjajo o tem.
http://www.atomicmpc.com.au/forums.asp?...

jure6j ::

Hvala ti za link.Podpira ja.Zdaj me pa zanima kako bi se ti odločil glede nakupa?Kaj mi predlagaš?:D

jest10 ::

Da bi pogledal na asusovo stran je pa že preveč zahtevno zate ane?
Ja, ta plata podpira Phenome. Katere in s katerim BIOSom si pa poglej na domači strani proizvajalca.
Razlika med AM2 in AM2+ platami je v glavnem le v hitrosti HT linka in v napajanju. V realnosti so te razlike zanemarljive, tako da lahko brez strahu nabaviš Phenoma

destroyer2k ::

jure6j

Jaz ti priporočam phenoma bol, ker v naslednjih 2-3 leta bo še to dober procesor, 2 jedrnik pa že bi biv tak star. Pa če imaš dovolj denarja ti priporočam phenom 9850be, ki ima ceno nekaj okoli 190€.

keba ::

če boš kupu phenoma se ti splača 9850be, pa ga lahko še mau naviješ.

jure6j ::

Hvala za odgovore.Bom naročil P:) henoma

keba ::

ko ga dobiš poročaj kako deluje.

wisky ::

da ne bom odpiral nove teme me zanima imel sem prvi procesor navit na 3.2ghz zdaj pa sem vstavil drugi procesor in sem pozabil prvi procesor znižati na stock, sedaj me pa zanima če to kaj vpliva na drugi procesor |O

bluefish ::

torej imaš plato za dva proca? Pa malo več informacij podaj o matični in procesorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mesoreznica ::

Če se boš odločil za Phenoma potem preveri za 9750 in 9850 ali jih tvoja plata podpira. Oba namreč potrebujeta 125W moči, kar je problem za večino navadnih plat. Enaka težava bo z X2 BE.

Rabiš vsaj 4 fazno napajnje, raje še več.

Z 9550 ne bo težav.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

torej imaš plato za dva proca? Pa malo več informacij podaj o matični in procesorjih.


Ti plate je omenil v prvem postu: ASUS M2N-E

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

wisky ::

ne narobe si me razumel, jaz sem prvi procesor imel navitega na 3,2ghz zdaj sem pa dal drugi procesor noter ( e8400 ) zdaj me pa zanima če bo potem že e8400 navit na 3,2 ker nisem prejšnjega odvil

mesoreznica ::

Hm očitno tvoja plata podpira tudi 125W proce. Glede na vložen denar Phenomi 9750 imajo precej nizko ceno. Jaz sem ga gledal na AGT. Ugodno. Go for it. :)

Edino bios preveri, za Phenome rabiš bios 1401.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

ne narobe si me razumel, jaz sem prvi procesor imel navitega na 3,2ghz zdaj sem pa dal drugi procesor noter ( e8400 ) zdaj me pa zanima če bo potem že e8400 navit na 3,2 ker nisem prejšnjega odvil

Preden boš vstavil nov procesor resetiraj BIOS s pomočjo jumperja. Nato vstavi nov procesor in ga navij.
Če ga boš zamenjal kar takoj je možno, da se računalnik ne bo zagnal, saj so prejšnje nastavitve drugačen (množilnik, napetost,...).

destroyer2k ::

wisky

Ne ker ko ti daš procesor ven in not se ti bios konfiguracija nastavi na normanlno.

jure6j ::

Nekaj me zanima.Pri mimovrste sem naročil tistega dvojedrnega 6000+ brez predhodnega posvetovanja z VAMI.Zdaj me pa zanima če lahko to stvar pošljem nazaj pa tistega Phenoma vzamem(sem zaletav ko k***c).:( ;( :| >:D.Gledal pa sem tega 9750 kot je rekel mesoreznica.So pa razlike med Phenomi 15Eurov.Nekaj me še zanima.Kolikšno mora biti napajanje(napajalnik) da to laufa kot je treba.Za grafo imam 8800GT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jure6j ()

bluefish ::

če je od dostave minilo manj kot 15 dni, potem lahko. Dobiš vrnjen denar, lahko pa se seveda tudi dogovoriš, da ti zamenjajo za Phenoma.

jure6j ::

Robe še sploh nisem dobil tako da se bo verjetno dalo kaj zmeniti.Ko ga zalaufam javim rezultate:\

keba ::

namest phenoma 9750, dej rajš 9850, ma mau višjo frekvenco pa še navija se bolš, dražji je pa sam par eurou.

jure6j ::

Če se bo dalo zrihtati bom seveda tega vzel vendar kolikor sem gledal ga na mimovrste nimajo.>:D

destroyer2k ::

jure6j

Nimajo še na mimovrste, ampak 9750 je tudi dobra izbira. Če si danes naročil najbolše je da ih pokličeš jutri zjutraj in povej da si se zmotil in da ti naj tega pošlejo.

Jst ::

>zdaj me pa zanima če bo potem že e8400 navit na 3,2 ker nisem prejšnjega odvil

Ko zamenjaš procesor, se tako ali tako resetirajo nastavitve, povezane z procesorjem. Prejšnjega si lahko imel navitega, povišano napetost,... A ko boš dal notri drug procesor, se bodo vse nastavitve nastavile na default vrednosti procesoraa, ki si ga dal notri. Brez skrbi za nastavitve prejšnjega procesorja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jure6j ::

Danes sem se dogovoril da bom lahko zamenjal stvar(procesor) za 9750.Ali mi lahko kdo pove če rabim pri tem procesorju posebej dokupiti hlajenje ali ga ta že ima.Dodajam link do tega procesorja na mimovrste.
http://www.mimovrste.com/artikel/242002...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jure6j ()

bluefish ::

hm, glede na to, da ne piše nič (box ali tray), je težko vedeti. Po garanciji pa sklepam, da je to box verzija s hlajenjem.

jure6j ::

Povej mi še prosim če je 550w napajalnik dovolj za mašino in procesor.
Lp Jure:8)

Meizu ::

Hih haha, itak da bo :)

Meizu ::

Če je nekaterim uspelo furat na 550W 2900XT Crossfire... In ne, niso bili high tech PSUji, ala Tagan ipd. ampak navaden LCPower550W (recimo moj frend laufa 2900XT CF s tem napajalcem)...

x45 ::

si uspešno zamenjal cpu?

M-XXXX ::

Če je nekaterim uspelo furat na 550W 2900XT Crossfire...

Tole ti pa popolnoma nič ne verjamem! Ker 2900XT CF in nek pošten procesor pod load naraste poraba KREPKO čez 550W (realnih) kar pa ta LC ni sposobenfurati (mogoče kot špico za pol sekunde) več pa ne!

Meizu ::

Če ti pravim, da laufa moj frend tele 2900XT na CF in doseže normalen 3d mark score, kot bi ga mogel dosečt.

jure6j ::

Namontiral sem procesor.Zaenkrat laufa vse tako kot mora.Najprej sem zalaufal 3dmark 06.Moje prejšnje stanje je bilo 8081-po zamenjavi procesorja se je stanje izboljšalo na 11280.Se pa hitrost pozna tudi pri extractanju datotek in zagon hd filmov.Ob predvajanju HD filma 1080p mi obremenjenost cpu-ja kaže le 15 procentov kar je bistveno bolje kot pa pri prejšnjem(okrog 80%).Če še kdo ve za kakšen drugi test komponent ga prosim da mi jih pove:\ >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jure6j ()

M-XXXX ::

Če ti pravim, da laufa moj frend tele 2900XT na CF in doseže normalen 3d mark score, kot bi ga mogel dosečt.

Jaz ti pa še zdaj ne verjamem. Ta napajalnik ni niti blizu zmožen poganjati tako zahtevno zadevico (ki pije veliko več kot 550W)
Ali je slučajno dal v vsako grafo samo en napajalni kabel?

jure6j kater procesor si imel prej in katerega imaš zdaj?

jure6j ::

Prej sem imel AMD 4200+ X2 zdaj pa phenoma 9750

Jst ::

>Če je nekaterim uspelo furat na 550W 2900XT Crossfire

2900XT ima porabo koliko? Krepko čez 200W. Dve ti kartici torej blizu 500W. In to samo za kartici. Kje dobi tok še za ostale stvari: procesor, chipset, ram, disk,...???

Fizikalno nemogoče.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LordTado ::

pa dej si dva napajalca not...eden samo za grafe pa bo...

pa poišči dve žici ki sta kot stikalo in zveži k onemu,tako da oba pržgeš ob zagonu...

ajde

Jst ::

Dva napajalnika.

To sem jaz v enem računalniku, kar nekaj časa nazaj, naredil tako:

Normalna vezava osnovne plošče in napajalnika 1. Ko se napajalnik 1 prižge, dobi napetost v vse ziče, kar jih premore. Tako sem iz enega molex konektorja zvezal rele na pin_za_power_on v napajalniku 2. Tako je bil sicer rahli zamik vklopa drugega napajalnika, ampak je bil tako minimalen, da sem lahko vse diske in ostale stvari, ki sem jih imel vezane nanj, delale in jih je tudi bios takoj zaznal.

2x550W ja. Eden bi bil res potreben samo za 2900XT CF. Drugi bi imel pa dooosti prostora za dihanje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

M-XXXX ::

2x550W ja. Eden bi bil res potreben samo za 2900XT CF. Drugi bi imel pa dooosti prostora za dihanje.

Vem ja! Meni 850W komaj folga (pa je bolša kvaliteta kot navadni 550W)...

tilinho20 ::

Ja, ja. 2900XT v CF. Vežda. Če ena požre okol 200>300W. Zdej ne vem čisto točno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7514898 (13169) IvoJan
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866636 (4688) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413301 (8578) Racunalnik
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197673 (5620) Meizu
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332729 (1745) JeZo

Več podobnih tem