» »

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50?

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50?

««
«
1 / 6
»»

pozitron ::

Kdaj pridejo phenomi x4 9x50 (z tlb fix-i) v slo in kakšna je pričakovana cena? Zanima me za 9750? A bodo trjedrni res samo za oem računalnike (dell, ...), ali jih lahko tudi pričakujemo v bližnji prihodnosti?
  • spremenil: pozitron ()

x45 ::

jih že imaš www.nakupi.net, v tujini pa so že ca 10 dni na voljo.

9850BE ja zlo ugoden, poglej.

pozitron ::

Ima tale 9850 black edition odklenjen multi kot x2 black edition procesorji?

x45 ::

ja ta je odklenjen, so jih že navili na 3500 mhz...

jest10 ::

so jih že navili na 3500 mhz...

Enega z vodnim hlajenjem, pa še ta ni bil stabilen:P

TechStreme ::

Black Edition = Odklenjen množilnik.
Sam čakam na kakšno še močnejšo verzijo ki bo vrjetno kmalu prišla. Drugače pa B3 Stepping je končno odpravil TLB error... Upam samo da bo kmalu kaka bolana stvar kot je bil 5000+ BE ki so ga navili tudi preko 4GHz.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

destroyer2k ::

jest10

Mogoče ne boš mogel verjeti, ampak je že tudi prišli nekateri an 3.5gHz in stabilno, samo to je bilo res max. kar so lahko dosegli. In x45 is back:O

keba ::

mislm da za 200 evrov kukr stane 9850 pa da ga naviješ na ene 3.2,3.3Gh maš čist dost. Me je ati presenetu, je naredu kr dobr procesor za dobr denar, itak pa q9450, al pa q9550, staneta dost več pa še odbavljiva nista, ku majo neke napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keba ()

TechStreme ::

vsi ki imajo oznako z 50 na koncu so B3 stepping.. torej nimajo TLB errorja... torej nimajo napake.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Wofk ::

http://www.lostcircuits.com/cpu/amd_phe...
na stock coolerju do 3200mhz

jest10 ::

Se da komu poiskati navijanje Phenoma 9550?

destroyer2k ::

keba

Dobro beri napako SO imeli, ampak so popravli jo že, sem vzedel da v nemčiji je možna dobava. Drugače pa niti ni izšel z napako q9450 so raje nanov naredili te procesorje.

kmetek ::

lol spet amd fani :) pa poveljnik x45 :)

keba ::

napake še niso v celoti odpravli, ker je dobavljivost zelo majhna, naj bi jo do konc mesca.
kmetek kaj pa te pr AMD-JU MOTI?
Za lep denar dobiš 9850, ki se kr ured navije, čeprou se intel dost bolš, sam za normalno rabo je to čist dovolj.

destroyer2k ::

keba

Glej sedaj to je zelo veliko razlika ali ima proceosr napako ali pa da tovarna ne izdeluje dosti št. procesorjev.

Pa kje ti živiš okol 1 mesec in pol nazaj so Intel na veliko objavili da so odpravili napako q9xxxx serije.

jest10 ::

Malo prej sem videl en test, kjer jim je 9850 crknil med navijanjem-pa ni bilo nič ekstremnega. Če bo to osamljen primerek, potem ni panike. Če se bo pa našel še kakšen, bo pa to slaba novica za navijalce.
Bom probal poiskati ta test-prej sem gledal preko mobilca, tako da se ne spomnem na kateri strani je to bilo.

Ok, sem našel...
First, we ran Overdrive's benchmarking utility and got a score of 7294. This was with the multiplier set at the factory default of 12.5x (times the 200 MHz BUS speed equals 2.5 GHz). Once the overclocking began, at 2.6 GHz the score reached 7505 on Overdrive. We continued pushing the limits until we reached a multiplier of 15x which had the CPU running at an even 3.0 GHz. At this setting, the Overdrive benchmark score was a remarkable 8851.

Soon after our benchmark test was completed, our system froze and, after shutting down, would not reboot. A quick swap of the processor confirmed that the Black Edition had fried during testing. (Luckily, there was no other noticeable fallout beyond the CPU.)

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

jest ti si res bolan Intel fan, pa še konkurenco bi rad uničil. Intel je mel podle poteze če pa uniči kak njihov fan namenoma amd ja me ne gane. Q9xxx ima FSB bug pa jedra ne znajo komunicirat med sabo .
poglej kaj se dogaja Z intelovimi quadi q6600,pa kaj je boljše:

mnenje o x4 9500:

THE BEST


Pros: THE BEST. KILLS INTEL QUAD. HAD 2 INTELS Q6600. Both went to hell after overheating. The heatsinks and intel heat amount kill their cpus. Im not a hyper active 17 year old overclocker so i could give a rats as.. about how far you can get it up too. Its all bull, for serious incoding and real work other then first person shooter games you need a stable cpu that produces quality products. I ecode hd content non stop, with intel q6600 i could run two instances in real time econding where the temp would go up to 73 degrees. F__k water cooling, if you buy a cpu it has to work with the heatsink it came with, not after you spend 200 more buks on after market trash made for once again 17 year old idiots. If i would clock intel q6600 some, it would give alot of shadowing and sound/vedio ecoding mistakes, making the vedios skip, have alot of black spots and so on. With this cpu, in stock speeds, i run 4 instances with pure perfect results.

Cons: There is erratum, buts its imposible to recreate at home use, unless you run 4 virtual machines. If you have this problem, get the patch or wait till the 9550, however, like i said, this cpu is maxed a good 14 hours a day i have never had a lock up, unlike with my intel quad cores that actually ended up frying.

Other Thoughts: MY SYSTEMs 1 this cpu, msi 790 board, diamond radeon 3870, 6 seagate 1tb drives, cool master case, ULTRA 750w extreme psu. 2 this cpu, msi 790 board, 2 diamond radeon 3870 crossfired, 2 seagate 500 gig sata drives, cool master case, ultra 600w extreme psu

x45 ::

jest tule maš en dober replay na ta tvoj "test":

R P Bird
commented on Apr 2, 2008 5:26:26 AM
I hope not. AMD processors seem to run better for me than Intel, and they have softer pricing than those Intel greed-hounds.

x45 ::

menja za Phenome x4 , navitja ipd. :

http://www.newegg.com/Product/ProductLi...

pa še en test ( v XP jih, ki jih večina uporablja ):
tu se vidi kolk je intel precenjen ( ogromno )...

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw...

x45 ::

še nekaj mnenj.... vseh dvanjast je dalo 9850 BE 5 zvezdic:

http://www.alternate.de/html/articleRat...

opeter ::

Ehmm... jaz imam samo eno vprašanje, zakaj je bistveno, če se nek procesor lahko navije, drugi pa ne?
Zakaj je recimo Phenom slabši od intelovega štirijedrnika, če pa npr. 80 % folka (morda celo več), ki ga bo kupilo nikoli, ampak nikoli ne bo navilo? Sploh pa je Phenom dosti cenejši od intelove C2D Qxxxx serije..

Recimo 486 DX2/66 MHz-nega procesorja nisem nikoli uspel naviti. Ne spomnim se sicer kakšno plato sem mel, vendar vem, da razen 25/33/40/50 in 66 MHz drugo ni podpiral v primeru 486-k...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

ni bistveno sploh da se lahko NAVIJE, eni pač povdarjajo tole ker nimajo neki pametnejših argumentov... to so taki kot gor piše v angleškem review- u...

Im not a hyper active 17 year old overclocker so

destroyer2k ::

opeter

Tukaj na forumu tadi to omenjamo, ker ih dosti zna navijati in gleda na to.

x45

Ti pa bodi raje tiho q6600 172€ in amd 9850 BE 182€ najcenejše v nemčiji. In še vedn q6600 owna amd-ja. Sam ne rečem da je slab procesor sam gre mi že na bruhanje ko berem tvoje komentarje, ki devaš od noobov kateri kupijo nacenejšo matično kar jo najdejo v galaksiji.

jest10 ::

Ha, ha, ha, ha,... X45, ti mi vedno popestriš dan:P
Sprijazni se, Phenom je crknil pri navijanu.

Glede tega, koliko sem jaz Intel fan... Pa poglejmo, kaj sem imel v zadnjh letih: Athlon 1GHz, Duron 1600MHz, Sempron 2400+, X2 3800+ (S939), X2 4400+(AM2) in X2 4200+(AM2) za punco. Jp, prav imaš, jaz živim za Intel;)

Kibby ::

Po evropi se dobi Phenom 9850 najcenejsi za 182, Q6600 pa za dobrih 170... Ni šans za Phenoma, celo pa ko bo cena Q6600 in Q6700 padla...

x45 ::

ja menda ne primerjate Q6600 z 9850Be ki ima odklenjem množilnik ( SSE4a itd itd... ).

če že potem najcenejšega iz obeh taborov q6600 in x4 9500/9550

kje je q6600 za 170 eurov link?

jest10 ::

Ehmm... jaz imam samo eno vprašanje, zakaj je bistveno, če se nek procesor lahko navije, drugi pa ne?
Zakaj je recimo Phenom slabši od intelovega štirijedrnika, če pa npr. 80 % folka (morda celo več), ki ga bo kupilo nikoli, ampak nikoli ne bo navilo? Sploh pa je Phenom dosti cenejši od intelove C2D Qxxxx serije..

No, cene se Intelovim 4-jedernikom hitro nižajo, tako da edina prednost Phenoma hitro kopni.
Zakaj navijanje? Ker smo na takem forumu, kjer je večini uporabnikom to pomembno. Komur to ni važno, bo pač vzel Phenoma, ki je vsaj zaenkrat še v cenovni prednosti. Vprašanje pa je, kako dolgo bo še;)

x45 ::

no pa poglejmo tole:
AMD PHENOM 9500 2,2ghz BOX AM2
Cena: 146,00 EUR (34987.44 SIT)
Swedata LJ,

In kje je intel: mislim da na ene 218 eur z q6600 sem nazadnje videl ( v Sloveniji seveda )


Spet se smejem.....

jest10 ::

ja menda ne primerjate Q6600 z 9850Be ki ima odklenjem množilnik ( SSE4a itd itd... ).

če že potem najcenejšega iz obeh taborov q6600 in x4 9500/9550

kje je q6600 za 170 eurov link?

Zmogljivosti Q6600 in 9850 so podobne. Torej ZAKAJ jih ne bi smeli primerjati med sabo?
Ta prednost odklenjenega množilnika pri Phenomu pa itak hitro skopni, saj se Q6600 opazno bolje navija.

Kibby ::

Dej kolk tebi kaj AMD placa? Ce dajo dobre denarce bom tudi jaz drek okrog uses mlatil...

keba ::

katerim intelovim 4-jedrnikom pa se nižajo cene??

x45 ::

stara roba q6600 je še vedno 215 eur v slo....
žalost...

jest10 ::

stara roba q6600 je še vedno 215 eur v slo....
žalost...

Stara roba, ki tako uspešno konkurira novi(9850) ane?:P
Glede na slabe zmogljivosti dosedanjih Phenomov pač ni bilo nobene potrebe po nižaju cen...

Aja pa čakam na tvoj komentar, ker me že kake 3 tedne obtožuješ, da sem Intel fan...
Glede tega, koliko sem jaz Intel fan... Pa poglejmo, kaj sem imel v zadnjh letih: Athlon 1GHz, Duron 1600MHz, Sempron 2400+, X2 3800+ (S939), X2 4400+(AM2) in X2 4200+(AM2) za punco. Jp, prav imaš, jaz živim za Intel;)

Odgovor pa bo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::

katerim intelovim 4-jedrnikom pa se nižajo cene??

Vsem. Poglej tujino. K nam na žalost pridejo take zadeve z zamikom.

Kibby ::

Keba znizala se bosta Q6600 in Q6700... Prvi bi naj bil cca 145EUR, drugi oa okrog 175EUR, sam v slo bolj tezko, v tujini pa sigurno... x45 ta stara roba šije tvoje phenome kot se sika :)

keba ::

mislm da je tu neku kreganje čist brezveze, intelovi procesorji majo višje frekvence pa se boljš navijajo ampk so dražji. Za nekoga ki pa ne navija in ne kupuje drag računalnik pa je AMD supr. Pa stavm da večina ne navije procesorja. Jst sicer ga. Pa tud mislm da je konkureca zdrava, tok da jo podpirajmo!

Kibby ::

Gre se predvsem da x45 zavaja folk... Intel je boljsi pa tudi drazji, ampak po znizanju ki je napovedano za 20.4. se bo se ta prednost AMD-ja skoraj da iznicila. Ce isces cheap varjanto je AMD boljsi, ce ti pa ni skoda dodat par "zelencev" pa dobis Intla, kateri je po vseh testih in reviewih boljsa izbira.

x45 ::

Keba znizala se bosta Q6600 in Q6700... Prvi bi naj bil cca 145EUR, drugi oa okrog 175EUR, sam v slo bolj tezko, v tujini pa sigurno... x45 ta stara roba šije tvoje phenome kot se sika :)


to so samo pobožne želje trenutno nikjer nič o tem, pri teh cenah pa je intel out.

jest10 ::

mislm da je tu neku kreganje čist brezveze, intelovi procesorji majo višje frekvence pa se boljš navijajo ampk so dražji. Za nekoga ki pa ne navija in ne kupuje drag računalnik pa je AMD supr. Pa stavm da večina ne navije procesorja. Jst sicer ga. Pa tud mislm da je konkureca zdrava, tok da jo podpirajmo!

Jasno, da je kreganje čisto brez veze. Samo če ti pa en trol stalno po vseh temah kotali buče, žal ne moreš ostati tiho. X45 pač rine z glavo skozi zid

x45 ::

Gre se predvsem da x45 zavaja folk... Intel je boljsi pa tudi drazji, ampak po znizanju ki je napovedano za 20.4. se bo se ta prednost AMD-ja skoraj da iznicila. Ce isces cheap varjanto je AMD boljsi, ce ti pa ni skoda dodat par "zelencev" pa dobis Intla, kateri je po vseh testih in reviewih boljsa izbira.


Daj še enkrat si tole poglej dobro...http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw...

destroyer2k ::

x45

In zakaj ni še v trgovinah ta procesor? Ne trobi o tistem procesorju kateri še ni ven!

Alen101 ::

3Dmark 06 test: intel 9650quad at 3.4GHZ in AMD Phenom 9850 at 3.414GHZ, zanimivo phenom zmaga :)

se link
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

x45 ::

9850 BE je v trgovini.... pa še presneto dober je...

Shegevara ::

končno po 2 letih AMD vsaj pribljižno konkurenco butne na 2 skupi prlimana intelova dvojedrnika. Upal sem da bo vsaj prepričljivo povedel. No, sej majo še čas kaj poštenega izdati. GO AMD GO!!

Azrael ::

In kolikšna je možnost, da gre procesor, ki ga dobiš v štacuni do toliko GHz, kot je na linku ki ga je prilepil uporabnik Alen101? Koliko je možnosti, da dobim takega Intla in kolikšna je možnost, da dobim takega AMD, če v štacuni vzamem en primerek s police?

Če je eno in drugo rekord, ki uspe pri 1 primerku od kaj vem nekaj 1000, je to bolj tako.

Skratka zanima me, kje je meja za en in drug CPU, brez neke blazne sreče in po možnosti brez ekstremnega hlajenja, mogoče že z Box hladilnikom? Hvala.

p.s.

Uporabnik x45 je komediant prve klase, s kredibilnostjo na absulutni nuli in bi vsekakor prosil za mnenje koga drugega.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

M-XXXX ::

In kolikšna je možnost, da gre procesor, ki ga dobiš v štacuni do toliko GHz, kot je na linku ki ga je prilepil uporabnik Alen101? Koliko je možnosti, da dobim takega Intla in kolikšna je možnost, da dobim takega AMD, če v štacuni vzamem en primerek s police?

V primeru AMD-ja ZELO majhna (kakor se je izkazalo do zdaj), v primeru Intla (G0 verzije) pa je to bolj kot ne slab rezultat. (3.6ghz ni nobeden problem, tudi z stock coolerjem ne)

Skratka zanima me, kje je meja za en in drug CPU, brez neke blazne sreče in po možnosti brez ekstremnega hlajenja, mogoče že z Box hladilnikom? Hvala.

Za Q6600 je meja za večino med 3.7-3.9ghz z malo bolšim hladilnikom, za AMD pa ravno ne morem reči, sem pa kar prepričan da vsaj 500mhz ali več nižja, glede malo bolj extremnega navijanja pa je že veliko odvisno od procesorja in od matične (recimo za mojega ni noben problem delovanje na 4500mhz (recimo za teste) in to celo na vodi (me čaka kontejner za DICE doma, sam kaj ko mi je že 2 Maximus izdihnu (pravzaprav je 2gi prišel že mrtev)

x45 ::

ja komedijanti ste Azrael in MXXxx pa še kak se najde...

videli ste vsi lepo da 9850 SE poseka intela qx9850 oba enak clock

AMD JE CENEJŠI SKORAJ 5X! kaj je z vami???

Zabitki pač še naprej favorizirajo intel. Pr tej ceni ni dileme nobene. Za tako extremno navijanje pa je malo komu mar... so ap kaki navihanci 17 letni hiperaktivni kot pravi kolega iz ZDA... - lepo je vse napisal v enem postu.

M-XXXX ::

ja komedijanti ste Azrael in MXXxx pa še kak se najde...

Vedno sem VSAKO izdajo podkrepil z dokazom (in ne samo z enim), kar koli si trdil da ni res (v primeru da sem jaz trdil da je res) sem to VEDNO dokazal, dal sem ti nešteto linkov z testi,... Tebi se ne da nič dopovedat. Edino kar si ti trdil in dal dokaze je bilo nekaj citatov nekaj uporabnikov (v stilu: Its working much faster on AMD,...) kar je zame en drek vredno, če nasprotno kaže 99% testov. Kolikor pa gledam se je situacija glede overclocka popravila z novim batchom, vendar je pa v primerjavi z Intlom vseeno slabša.

videli ste vsi lepo da 9850 SE poseka intela qx9850 oba enak clock

Sicer zakaj je tak rezultat mi ni jasno, glede CPU scora pa je INTEL HITREJŠI, zakaj se pa je SM2.0 tako spremenil mi pa ni jasno.

AMD JE CENEJŠI SKORAJ 5X! kaj je z vami???

Tukale pa ti ne morem reči popolnoma nič drugega kot kreten (tole besedo sem uporabil tudi zato ker si ravno tole že večkrat kazal in jasno pove tvoje slepo zaupanje v neke bedne strani, kjer še RAČUNATI NE ZNAJO)
Pokaži mi nekje KER DOBIŠ Phenom+ plato za dobrih 50€???? Da te naučimo OSNOVNO šolske matematike: 5x ceneje je enako 20% cene, nekega drugega izdelka oziroma 1/5 neke cene.

Shegevara ::

x45, sej ne da imam kaj proti tebi. Ampak AMD 9900 v tvojem linku lepo umre proti "penzijonistu" Q6700. Edino zmagal je v parih biznis aplikacijah pa še to v dosti primerih le za malo. Saj ne rečem, če je Q6700 starejši pa dražji ni nič narobe, samo če se čez to pritožuješ pa drugič poskrbi, da bosta vsaj procesorja v istem cenovnem rangu, da ne bo potem zapletov.

za Q9650 proti phenom 9850 so ti pa že povedali da samo tubani gledajo clock to clock napol navitega intela in do konca navitega AMDja

keba ::

kakšne brezvezen debate, vsi kar vas je pluvate po AMD-ju, končnu je amd izdau nekspodobnga, pa da se mau pobere iz finančne krize, pa morste use skritizirat. No naj mi en pove za ktero stvar je 9850 prepočas al pa da nek na njemu nebi delalu.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858379 (21889) Meizu
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254358 (29816) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866626 (4678) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413287 (8564) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815593 (4096) PrimozR

Več podobnih tem