» »

Obrezovanja žensk/deklic je zločin

Obrezovanja žensk/deklic je zločin

««
11 / 12
»»

imagodei ::

@CCfly:

Desničarji tipa Thomas se pač ne morejo premakniti preko svojih omejenih nazorov in vsako debato morajo na koncu pripeljati do levo-desne tematike. In potem to taktiko očitajo nam. Original tema postane povsem obroben problem. Če levičarji v debato za ilustracijo problema pripeljemo kakšno primerjavo, se desničarji tipa Thomas vsebinsko preselijo na razpravo o primerjavi.

Tako razpravljat je seveda nemogoče in kar je žalostno, je to, da tovrstni desničarji to vedo. Ampak, svoja stališča je treba branit zlepa ali zgrda. V svoji konzervativnosti so praktično tako zaplankani, da se iz strahu ali nekih drugih razlogov tako otepajo drugače mislečih, da je te sogovornike treba diskreditirat ad hominem, svoj prav pa vestnim poslušalcem vsiliti s spretnimi retoričnimi figurami, retorično diverzijo in speljevanjem na teme o stvareh, s katerimi se noben normalen človek ne more strinjat - potem pa to splošno nestrinjanje prodajat kot svoj uspeh in nadvlado nad nasprotnikom v debati.

Da se razumemo, tudi levica pozna takšne prijeme. Pravzaprav to ni toliko stvar desnih ali levih, pač pa primarno stvar čiste oz. umazane igre. Odvisno od tega, kakšen človek si, takšnih prijemov se poslužuješ.

Z eno vrsto se je vredno pogovarjat, z drugo vrsto pa ni vredno zgubljati niti trenutka.
- Hoc est qui sumus -

CCfly ::

V tem času sem se na Slo-Techu naučil vsaj tega, da so levičarji in desničarji v enaki meri obremenjeni s smerjo. Zaradi tega se večina sicer zanimivh debat na ST-ju vrti okoli semantike namesto bistva.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Thomas ::

1. naslov teme je očiten

2. linki ki sem jih dal govorijo o neverjetni razširjenosti zadeve

3. isti linki govorijo tudi o milo rečeno pasivnosti držav

4. pravim, da je ta pasivnost razložljiva (tudi) s fenomenom "multikulturalizma", enega paradnih konjev levice

Ostalo so izmotavanja (levičarjev).
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

In kakšno reakcijo bi pričakoval od talevih?

Kvečjemu to, da bi dokazovali, kako s tem nimajo nič (da jih po krivici sokrivim), pač pa da so pretreseni nad situacijo. Molkom nemških sodišč, ki je primerljiv kvečjemo še z molkom pod Nacizmom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

V Ameriki so oprostili OJ-ja. Pa ni on edini kriv, ki so ga oprostili. Vsako leto tolk in tolk morilcev oprostijo. Kaj hočeš zdej rečt? Da ameriški levičarji tolerirajo umore?

Thomas ::

Da VEČINO morilcev vsaj sodijo. Mnoge obsodijo.

Mutilatorjev pa ne. Niti enega v Nemčiji, čeprav zakoni o pohabljanju obstajajo.

Zaradi tako ljube vam "multikulturnosti", imamo po mojem tako situacijo.

Poglejte se samo, kako za povrh še zagovarjate takšno stanje. Z deep down vsajenim multikulturalizmom, češ da je to "njihova stvar".

Jaz bi se zamislil, gospoda. Vi se pač ne boste, vem. Za vas je stvar normalna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Bomo pa tako vprašali. Če je ta problem tako pereč in pogost...

Koliko takšnih primerov ste pa že prijavili? No, da vidimo ali znate samo "trobezljati" tule ali ste tudi kaj mož beseda.

P.S.: In nikar ne govori o pokanju tistih, ki grozijo. Vas je tule vse preveč takšnih, ki niste kaj dalj od tistih ki to dejansko počnejo. Vprašanje kakšnih metod vse bi se poslužili, če bi vas postavili v en bolj "toleranten" sistem kot je tale naš. Pomoje bi hitro privrele na dan vse potlačene frustracije. Rajši ne pomislim, na vse sadistične metode, ki bi jih izkusili preostali.:|
OM, F, G!

podbevna ::

Thomas:
1. naslov teme je očiten
2. linki ki sem jih dal govorijo o neverjetni razširjenosti zadeve
3. isti linki govorijo tudi o milo rečeno pasivnosti držav
4. pravim, da je ta pasivnost razložljiva (tudi) s fenomenom "multikulturalizma", enega paradnih konjev levice

Po mojem je to bistvo teme. In mnogi levičarji se strinjajo z bistvom. Nekateri celo brezpogojno, kar priča o njihovi razumnosti.

Argumenti tipa: "Gre za opravičljivo pravno zmoto", "Treba jih je razumeti, preden pomagamo njihovim hčerkam", "Najprej moramo rešiti Guantanamo", ali celo "Saj O.J. tudi ni bil obsojen" pa so preprosto žalostni.

"Thomas je večji problem" pa je po svoje zabaven :D, čeprav tudi malo scary .

imagodei ::

@podbevna:

Ne gre za argumente, s katerimi bi opravičevali pohabljanje deklic. To je spet obračanje besed.

Gre za to, da se zadevo postavlja v širši kontekst. Nihče ni izpostavil OJ-ja zato, da bi s tem omilil problem obrezovanja deklic, pač pa za ilustracijo konteksta. Če si človek želi razumet, ni potreben noben interpreter, ki bi pojasnjeval, kaj je hotel povedati Perci. Ne trgat izjav iz konteksta - referenca o OJ-ju je bila podana z namenom. Takole je perci končal svoj post:
Kaj hočeš zdej rečt? Da ameriški levičarji tolerirajo umore?


EDIT: razumljivost
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

podbevna ::

Ni mi jasno kaj je ta kontekst. Mogoče lahko perci pojasni.
Tudi drugo sranje se dogaja, zato to ni tako pomembno?
Občasna oprostitev morilca (ki je žal nujni del pravosodnega sistema, da se ohranijo osnovne pravice ljudi) je ekvivalentna splošnemu ne preganjanju mutilacije deklic v zahodnem svetu?
Jaz drugega konteksta ne razumem...

Ti pa mi lahko poveš v čem je sploh smisel "postavljanja v kontekst".

Meni se zdi stvar jasna. Če kdo ženski odreže pretežni del spolnih organov jo pohabi. Ker država varuje človekove pravice, s tem postane zločinec. Zločince je treba preganjati. Če religija ali barva ljudi določa v kolikšni meri morajo spoštovati osnovne pravice drugih, je sistem porušen in pravne države ni več. To je zelo slabo. Zato je "razumevanje kulturnih razlik" in pasivnost v tem primeru ne le obsojanja vredno, temveč samo po sebi zločin.

S tem se strinjaš ali pa ne. Mutenje oziroma "kontekst" je uporaben predvsem, če moraš (predvsem pred sabo) racionalizirati svoje zgrešene poglede. Saj veš v stilu: Protizakonito zaprtje nekaj sto fundamentalnih bradačev je v mojem vrednostnem sistemu hujše kot mutilacija tisočev deklic v Evropi, AMPAK...

jype ::

Thomas> 4. pravim, da je ta pasivnost razložljiva (tudi) s fenomenom "multikulturalizma", enega paradnih konjev levice

Seveda je, a razlaga vsaj toliko popolnoma napačna, kot je razlaga fenomena z astrologijo.

Multikulturalizem dokazljivo _zmanjšuje_ pojavnost posega, a če Thomas tega ne razume, nas to ne more preveč motiti - obstaja veliko število konceptov sodobne družbe, za katere je v preteklosti že pokazal, da jih ne bo nikoli razumel (pravna država s svojimi čudaškimi principi kot sta nedotakljivost človeškega življenja in omejitve delovanja državnih organov so mu vsi skupaj povsem tuji in nedoumljivi pojmi).

Po drugi strani to ni razlog, da vsakega posega posebej ne bi obsodili, skupaj s storilci in tudi starši, jasno pa je, da ne smemo obsoditi kar vsakogar, ki prihaja iz severne afrike, niti ga ne smemo nasilno asimilirati, ker pač že imamo izkušnje ki kažejo, da tako postopanje običajno sproži nezaželene učinke, zaželeni učinki pa so daleč preveč siromašni. Se bo treba pač sprijaznit s tem, da so naše države (vključno z ZDA, a ne, Thomas) strahotno neučinkovite in da sanacija tega stanja v nobenem primeru ne bo poceni. Meni se zdi vredno vsakega, no, evra, da se v državo zaposli strokovnjake, ki bodo (poleg vsega ostalega) sposobni tudi izkoreniniti FGM, ne da bi pri tem koga užalili - socialne službe v prvi vrsti, takoj za njimi organi pregona, nad katerimi bdijo učinkovita sodišča, nazadnje pa še zunanja politika, ki bi poskrbela za ustrezne spodbude, da bi se ideje o nesprejemljivosti posega prenesle tudi v pokrajine, od koder izvira.

"Desničarski bluz pa lahko ignoriramo, ker je irelevanten.", kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

svit ::

@podbevna in Thomas:

strinjam se, da je obrezovanje deklic zločin in bi moralo biti to zelo kaznovano, toda mislim, da krivdo iščete na napačni strani. Kdo je bil v teh letih na oblasti v Evropi? Recimo v Italiji je bil na oblasti Berslusconi, v Franciji je bil na oblasti Chirac, v Španiji Aznar, v Nemčiji Schroeder in v Ameriki Bush. Edino Schroeder je social demokrat in je pogojno iz levega pola, vsi ostali pa so trdi desničarji. In kako to, da ni bilo v Franciji, Španiji, Italiji veliko procesov proti tej navadi? Kako to, da niso sprejeli recimo v Franciji ostrejših zakonov za to početje?

Zato je vaše namigovanje, da so "levičarji" krivi za "desetisoče obrezovanj" v Evropi mlatenje prazne slame. Kar pred svojim pragom najprej pometite. Zakaj zdaj recimo ne predlagate, da Slovenija uvede kazen za žensko obrezovanje, dokler ste na oblasti? Ali pa da sprejmete tak sistem, da se uvede splošni sistematski pregled deklic do določene starosti in da se kaznuje njene starše, če se ugotovi, da je obrezana?

@Thomas: hvala za link. Sicer ni ravno kakšna raziskava (o številki 50000 v Nemčiji trdi ena parlamentarka), toda tudi to je bolj kot nič. Glede na to kaj govorijo italijanski parlamentarci o številu pobitih Italijanov v fojbah, se ne bi čudil, da je številka opravljenih operacij prenapihnjena.
Ni ideje

imagodei ::

podbevna,

ne bluzi. To je spet obračanje besed. Lej, Thomas pač vsako stvar mora banalizirati na levičarje vs. desničarje. Primerjava oprostitve OJ-ja je namenjena samo temu - ali zdaj lahko pavšalno rečeš, da levičarji v ZDA tolerirajo umore, tako kot bojda tolerirajo FGM?

Če pa prerasteva to levo-desno sranje in se vrneva k srži problema, je pa problem jasen. Gre za to, da je treba najprej takšne ljudi prijavljat na policijo. Dokler se jih ne bo začelo prijavljat, ne bo nobenih sodnih procesov, še manj obsodb. Težko se pogovarjamo o obveznem pregledu genitalij za muslimanske deklice, ker je to ipak ločevanje na podlagi religije, ki pa je (menda še) po ustavi nedopustno. Jasno pa je, da bi vsak normalen dohtar, ki na obveznem sistematskem pregledu (ga imajo vsi mladiči pri nas pri 13. letih) opazi tovrstno pohabljenje, moral to nemudoma prijavit na socialno službo in na policijo. Brez relativiziranja.

Ko govorimo o zahodnih državah je problem to, ker se tega pač ne prijavlja in ne preganja. Vsakemu normalnemu zahodnjaku se ta praksa FGM upira, ampak če primeri ne pridejo do sodišč, ne more biti obsodb. Zdaj pa, če nekdo ve za konkretne primere pohabljenih deklic in tega ni prijavil na policijo in socialno službo, je pa nasprotnik tega početja (in po možnosti še kak aktivist), potem je v mojih očeh sokriv, generalno gledano pa težek bluzator!

Če si seznanjen z nekim kriminalnim dejanjem, pa ga ne prijaviš, si (v splošnem) sokriv. Če pa ne veš za kriminalno dejanje in s prstom kažeš pavšalno po ljudeh, si pa najmanj histerik, če že ne podlež.

Naloga družbe, ki se z neko prakso ne strinja, je, da opozarja, izobražuje in informira ljudi o nevarnostih in negativnih učinkih te prakse. (Tako kot pri npr. drogi). Nadalje, odkrite primere je treba dejansko preganjat, pri čemer je treba ustreznim službam dati jasna navodila, kako ravnati. Nikakor pa se ne more učiteljem v šoli naročiti, naj enkrat letno slečejo vsa dekleta in jih detajlno pregledajo za vse sledove zlorab in mutilacij! To ti je jasno?

Glede ostalega pa OJ nima veze, se strinjam.

EDIT: slip of the tounge :8)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

poweroff ::

Bolno, spet ena levo-desna tema.

Da, strinjam se, da je obrezovanje oz. pohabljanje NESPREJEMLJIVO. Vprašanje pa je, ZAKAJ nemška sodišča "molčijo"? Morda zato, ker do njih ne pride noben primer? Ali pa v njih sedijo tajne levičarske celice, ki vse primere sistematično skrivajo?

"Krivda" oz. toleriranje domnevnih levičarjev glede tega pojava je pa popolna, ampak res popolna bedarija.

Kot če bi nekdo rekel, da desničarji tolerirajo in podpirajo pedofile, ker je pač bilo nekaj primerov pedofilskih duhovnikov.

Morda s to razliko, da so tim. "lokalni slovenski desničarji" za primere domnevne pedofilije vedeli, da niso ukrepali oz. so celo otrokom prepovedali govoriti o tem in sedaj celo podpisujejo peticije v podporo uradno obtoženim duhovnikom (namesto, da bi pustili, da sodstvo opravi svoje).

Človek se res vpraša kako nekateri razumejo besedo "toleriranje" in "sokrivda"...
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Ma sej. Folk je twisted. Totalno. :|

V isti sapi se derejo kako je narobe ker se nič ne ukrene sami pa pridoma izrabljajo nekaj takšnega v namene političnega obračunavajna. To je sick, ne pa ostalo. In to se zgodi z vsako sleherno temo.

Poveš vse kar je za povedat, ampak jih preveč žuli, če nekdo reče "levo" ali "desno", da ne bi trolali naprej.

Kar se tiče pa OJ-ja. Ne vem no. Kolikor vem je šlo za umor. Umor - pohabljenje. Kaj je huje? To da skozi sistem zaradi napake pade umor, ali to, da pride skozi obrezovanje? Ali pa morda to, da pride na "death-row" oseba, ki je nedolžna?

Veliko je problemov, ki so morda celo bolj pereči kot tale. Ampak nimajo takšnega "politično obarvanega naboja" in zato pač niso zanimivi oz. bolje rečeno niso vredni, da bi se z njimi ubadali.
OM, F, G!

drejc ::

Koliko takšnih primerov ste pa že prijavili? No, da vidimo ali znate samo "trobezljati" tule ali ste tudi kaj mož beseda.


Tako kot mora zdravnik prijaviti strelno rano policiji in poškodbe zaradi pretepa ali posilstvo, tako bi imho moral tudi FGM.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

imagodei ::

Ja, ker jih pa ne, smo pa po mnenju desničarjev tipa Thomas seveda krivi zlobni levičarji...
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Kako vemo da jih ne? Zato, ker v Sloveniji niso prijavili še nobenega primera? Kaj pa če takega primera ni bilo? Kaj pa če je bil, pa javnost o njem ni izvedela?

Ne vem od kje tzaključek o "zlobnih levičarjih"?
sudo poweroff

Thomas ::

Jaz ne govorim o "zlobnih levičarjih". Pač pa o pogubnosti njihovega "multikulturalizma". Škodljivosti ene od njihovih svetih krav.


Dohtarji v Zahodni Evropi so že toliko multikulturni, da tega ne prijavljajo. Ali pa so tožilci tako multikulturni, da "razumejo nujnost mutilacij deklic" v kulturfondu prišlekov.

Kaj jaz vem, kdo je tako multikulturen, da naše evropske šege o prepovedi pohabljanja da na stran v imenu multikulturalizma.

Vem pa naprimer, kdo drži štango. Vsi levičarji tukaj na forumu, ki se ukvarjajo v tej temi z mano, namesto s tematiko, jo že.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

Matthai@ Kako vemo da jih ne?

Dober argument... Konec koncev tudi za vsak primer pretepenega otroka, ki ga odkrijejo dohtarji, najbrž ne izvemo. Meni se argument zdi ok, bojim se pa, da bodo nekateri spet zgrešili bistvo in se ukvarjali s tvojo "brezbrižnostjo".

Matthai >Ne vem od kje tzaključek o "zlobnih levičarjih"?

Saj to vprašanje ne leti name?
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Thomas> Vem pa naprimer, kdo drži štango. Vsi levičarji tukaj na forumu, ki se ukvarjajo v tej temi z mano, namesto s tematiko, jo že.

O, pa se motiš. Štango držijo vsi desničarji (tudi tisti tukaj na forumu), ki se jim zdi kulturna izmenjava nekaj tako tragičnega, da je treba ljudi pred njo obvarovat, nenazadnje tudi s postavljanjem zidov, ki naj ščitijo našo (očitno inferiorno) kulturo pred zunanjimi vplivi.

Tako se potem evolucija kulture tam zunaj dogaja brez pozitivnega feedbacka, desničarji pa jamrajo, kako da se take reči tolerira. Saj se jih ne tolerira, le nič se ne stori, da se bi kulturo spremenilo.

Thomas ::

Kulturna izmenjava? Da še mi začnemo obrezovat deklice?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Kulturna izmenjava? Da še mi začnemo obrezovat deklice?

Seveda, saj to je nadvse koristna reč, pa še dostojanstvo zagotavlja. Nisi vedel tega? Kakšen neotesanec, pardon, desničar.

Če se ne moreš sprijazniti z dejstvi, je to tvoj problem, ne pa problem multikulturalizma ali levičarstva (razen seveda v kontekstu tega, da si bil očitno sam levičar, dokler je veter pihal v tisto smer).

TESKAn ::

Vem pa naprimer, kdo drži štango. Vsi levičarji tukaj na forumu, ki se ukvarjajo v tej temi z mano, namesto s tematiko, jo že.


Ah, Thomas, ti torej praviš da so levičarji edini, ki lahko kaj naredijo? In da desničarji ne morete nič, razen, da opozarjate na probleme?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Luka Percic ::

Da rabimo drugo kulturo, da doživimo nove uporabne ideje je ena taka zabloda.
Rabimo le eno svobodno kulturo, nobenih uvažanj (razem na boljše- bolj svobodno).

Prvo je svoboda, potem so nove ideje.
Nobenega mešanja kultur nerabimo, zgolj mešanje novih idej ki so v skladu z svobodno kulturo.
Omejevalci kulture (razni komunisti/nacionalisti, razni verni ljudje pri nas, ki pa niso pretirano vsiljivi ter verni ljudje od tam, kjer ti postavijo bombo če jih ne ubogaš) je treba zatirat.

poweroff ::

Omejevalci kulture (razni komunisti/nacionalisti, razni verni ljudje pri nas, ki pa niso pretirano vsiljivi ter verni ljudje od tam, kjer ti postavijo bombo če jih ne ubogaš) je treba zatirat.

Hecno. Eni čudaki tam na Vzhodu tudi trdijo, da je edina prava in svobodna kultura le njihova. In naokoli hodijo z bombami in se razstreljujejo, če se kdo ne strinja z njimi.

Baje jim pravijo islamski skrajneži.

Pri nas pa nekateri še tega ne vedo kaj kultura sploh je. A lahko slišim eno pošteno definicijo kulture? Da bomo vedeli o čem sploh govorimo.
sudo poweroff

jype ::

Luka Veliki> Da rabimo drugo kulturo, da doživimo nove uporabne ideje je ena taka zabloda.
Luka Veliki> Rabimo le eno svobodno kulturo, nobenih uvažanj (razem na boljše- bolj svobodno).

Ti pa rad nasprotuješ samemu sebi, kajne?

Res je - potrebujemo zgolj uvažanja boljših kulturnih vzorcev. Verjamem, da je Thomasa strah skušnjave, da bi lastne otroke pohabil, ampak mene ni - verjamem, da bom ob kulturni izmenjavi z ljudmi, ki se jim zdi FGM prima stvar, precej bolj verjetno jaz njih prepričal da je to škodljiva reč, kot da bodo oni mene obratno.

Luka Veliki> Prvo je svoboda, potem so nove ideje.

Uhh, kakšen stavek... Meni se zdi kompletno skregan sam s seboj. Če hočeš svobodo, potem ne moreš omejevat novih idej. Lahko sicer nekatere ideje zavržeš kot neuporabne ali celo absurdne, prepovedat idejo je pa tako kot prepovedat razmišljanje - neučinkovito.

Luka Veliki> Nobenega mešanja kultur nerabimo, zgolj mešanje novih idej ki so v skladu z svobodno kulturo.

Morda se ti tako zdi, a to je zgolj zato, ker preslabo razumeš svet okoli sebe. Dejstvo je, da so brez mešanja kultur deklice saharske in subsaharske afrike obsojene na ne preveč prijetno doživetje. Dejstvo je tudi, da mešanje kultur nam ni prineslo ničesar slabega - odkar smo kulturno povezani, namesto razdeljeni, se nam godi bistveno bolje, kot se nam je.

Luka Veliki> Omejevalci kulture (razni komunisti/nacionalisti, razni verni ljudje pri nas, ki pa niso pretirano vsiljivi ter verni ljudje od tam, kjer ti postavijo bombo če jih ne ubogaš) je treba zatirat.

Tega tudi ne razumem. Omejevalce kulture je treba zatirat? Kdo si torej ti, ki praviš, da ne potrebujemo nobenega mešanja kultur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Luka Percic ::

Meni se zdi kompletno skregan sam s seboj.

Govorim o podlagi za nove ideje.
Ki ni multikulturnost, ampak čimsvobodnejša podlaga(kultura).


Dejstvo je, da so brez mešanja kultur deklice saharske in subsaharske afrike obsojene na ne preveč prijetno doživetje.

Jaz bi temu rekel izvažanje svobodnejše kulture.
Da pa rabimo nekaj njihovega...
hmm kaj le?
(ne zanikam da sta dve stvari taki, imo pa da 98% ni)

Dejstvo je tudi, da mešanje kultur nam ni prineslo ničesar slabega - odkar smo kulturno povezani, namesto razdeljeni, se nam godi bistveno bolje, kot se nam je.

Seveda, uvažali smo dobre ideje. Da smo pa recimo mi (Slovenci) kaj bistveno izvažali pa heh. No, mogoče na balkan.
Da bi se lahko zahodnejše kulture kaj preveč naučile od nas, pa je zgolj naše kompenziranje manjvrednosti.

Kdo si torej ti, ki praviš, da ne potrebujemo nobenega mešanja kultur?

Jaz ne ukazujem, zgolj mnenje podajam.

In sicer da mora kultura mešat tako kot toplota. Iz toplejšega(Svobodnejšega) na hladnejše(nesvobodno).
Ne rabimo revererzibilnih procesov, zgolj kadar so izenačene, naj se malce popravljajo med seboj.

jype ::

Luka Veliki> Da pa rabimo nekaj njihovega...

Arabske številke? Premalo kulturne? Morda jazz?

Seveda "ne rabimo" ničesar od tega, ampak jaz se ne počutim nič ogroženega, če to pride k nam.

Če pa pride k nam kaj manj prijetnega, se pa temu seveda upremo. Kulturna izmenjava ni nikoli brez filtrov - še kitajska hrana je pri nas povsem prirejena evropskemu človeku in nima zveze s hrano, ki jo kitajci jedo na kitajskem.

Luka Veliki> Jaz bi temu rekel izvažanje svobodnejše kulture.

Oni pa uvažanje svobodnejše kulture. Zakaj naj bi bila med nami in njimi taka razlika, da nisi sposoben niti v mislih zamenjati vlog?

Luka Veliki> Jaz ne ukazujem, zgolj mnenje podajam.

Ja, ampak meniš, da je treba take kot si ti, zatirati, ker se upirate kulturni izmenjavi in posledično omejujete kulturo?

A, saj res, ti bi rad kulturo - po vzoru kitajskih komunistov - enosmerno in načrtno vtisnil v glave vseh, ki trenutno ne sprejemajo kulture po tvojem vzoru. Šele ko se to izvede, bomo vsi zares svobodni?

Luka Veliki> In sicer da mora kultura mešat tako kot toplota. Iz toplejšega(Svobodnejšega) na hladnejše(nesvobodno).
Luka Veliki> Ne rabimo revererzibilnih procesov, zgolj kadar so izenačene, naj se malce popravljajo med seboj.

Lahko tudi tako rečeš, ja. Zdaj mi moraš le še povedati, kje v praksi si videl, da se dogaja kaj drugega? Da se nasilje stopnjuje zaradi mešanja kultur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

svit ::

Že ko smo pri "čudnih kulturah":

Amerika

Tudi tako miselnost je potrebno zatirati.
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Luka Percic ::

Sex z 15-letnicami?
A ni to tudi pri nas kaznivo?

Je pa prehuda kazen, če ni šlo za napad ja...

Zgodovina sprememb…

svit ::

Sex s 15 letnicami je pri nas dovoljen. Pod 15 je kriza. Sicer pa ni kazniv sex med dvema mladoletnima osebama (kar sta oba bila, on 17 ona 15). In to ni bil napad na osebo ampak čisto prostovoljno fafanje.

Problem je v zakonu, ki te stvari (oralni sex) prepoveduje in jih ima za večji greh od nasilnega napada.

Še nekaj dodatnega materiala o tem dogodku:

Why is Genarlow Wilson in Prison?
Wikipedia




Zakaj desničarji molčite? Kako je sploh možno imeti v Ameriki, zibelki demokracije, tak zakon? Aja, en sodnik je hotel popraviti to neumnost in je Wilsona, ki je zaradi oralnega seksa presedel dve leti v zaporu, pomilostil. Toda na to odločitev se je pritožil AMERIŠKI PRAVOSODNI MINISTER Georgie Baker in tako Wilson še vedno čepi v ječi... To je desetkrat huje kot pa FGM. Obrezovanje prakticirajo "divjaška" ljudstva, ki bodo to navado slej ko prej opustila, da pa imajo take zakone v "najnaprednejši državi" na svetu, pa je groza.
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Mr.B ::

Sej v prejšnem stoletju (19xx), so v Ameriki zapirali ljudi, ki niso verjeli, da je bog usvaril zemljo v sedmih dneh, ampak so zagovarjali Darvina...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

podbevna ::

Tole z Wilsonom je res pizdarija. Katoliški fundiji znajo biti ravno tako odpuljeni kot muslimanski (ja religiozno podlago spolne zavrtosti domnevam, a je to po mojem varna domneva).

Ni pa to popolnoma isto kot odvzem veselja do seksa celotni ženski populaciji (ni mi jasno zakaj bi si kateri moški to sploh želel ... us real men like 'em slutty :D ).

Glavna razlika pa je, da se ne dogaja v Evropi.

Če bi ameroti hoteli zapirati najstnike v Parizu, ker so za blowjob (in imajo srečo, da ga celo dobijo) in bi to utemeljevali s svojo kulturo bi imeli analogno situacijo.

Edina normalna poanta te teme je, da kulturne posebnosti niso izgovor za zločine. Iz tega izhaja, da tudi zatiskanje oči ali celo pravno nesankcioniranje naročnikov (staršev) niso opravičljive. O tem se vsi strinjamo.

Vsaj jaz se tudi popolnoma strinjam, da to ni levičarski problem.

Keyser Soze ::

Jaz se pa strinjam s tem. Oralni seks je pa ja nekaj hujšega od FGM. Sploh ni debate. Lahko bi dobil še kakšno leto več. Perverzneš.

Tista, ki mu je to počela bi morala bit pa kamenjana. Oh, Lord All Mighty, please help us!!:\
OM, F, G!

Thomas ::

Za pravna grozodejstva - kar opisani zapor vsekakor je - si odprite drugo temo.

Tukaj obravnavamo eno posebno obliko pravnega grozodejstva - ignoriranje mutilacij.

Ena strahota nič ne opravičuje druge.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Ena strahota nič ne opravičuje druge.

Lahko najdeš v tej temi stavek, ki opravičuje "drugo" strahoto?

Jaz tudi ne.

Počasi lahko zaključimo obmetavanje zavoljo napačne ugotovitve, da je za obstoječe stanje kriv katerikoli del političnega spektra.

Thomas> Za pravna grozodejstva - kar opisani zapor vsekakor je - si odprite drugo temo.

Čemu? Gre za analogno povsem enakovredno dilemo: neučinkovitost pravnega sistema v odnosu do kulture (le da je "blowjob" primer tisti, ki se je podredil tvoji paradigmi in so ubogega reveža obsodili na prekršku povsem neustrezno kazen, kar bi bilo analogno kaznovanju vseh staršev, ki so svoje hčerke poslali pod nož, s 30 leti zapora).

Čeprav je obstoječe stanje nesprejemljivo, je vsekakor sprejemljivejše od druge skrajnosti, ki jo opisuje svit. O tem bi morala potekati javna strokovna debata, ker sicer bo sprejeti kompromis vedno slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

jype, ti predlagaš, da rešimo vse probleme zahoda v nulo, preden si bomo drznili kakšnemu arabcu prepovedati obrezovanje deklic. To je rahlo sprevrženo. In točno to počnete levičarji. Kadarkoli je na tapeti problem arabcev, v njihov (rahlo posreden) zagovor privlečete na dan manjše probleme, ki jih ima zahod.

In kar se tiče delitve na leve in desne. Zakaj ste tako zgroženi, če se omenja levičarje in desničarje? V neki drugi temi ste prav z veseljem izpolnjevali anketo, ki vas je bodisi uvrstila na levo ali na desno. Povsod drugje pa naj bi bil to tabu, al kako?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> jype, ti predlagaš, da rešimo vse probleme zahoda v nulo, preden si bomo drznili kakšnemu arabcu prepovedati obrezovanje deklic.

Arabcu? Arabci tega ne počnejo:
The practice is common among Muslim as well as Christian families in Egypt and other African countries, but is rare in the Arab world.

Jaz svojega pisanja ne razumem tako - prepričan sem, da je reševanje problema pri nas tesno povedano z reševanjem problema pri izvoru - navsezadnje se večina kultur ozira k nam, ker imamo najbogatejšo tržno mrežo, ki našo kulturo izvaža. Če menite, da zahod ne vpliva na Iran, kaj šele na preostali arabski svet, potem se pač hudo motite.

nevone> Kadarkoli je na tapeti problem arabcev, v njihov (rahlo posreden) zagovor privlečete na dan manjše probleme, ki jih ima zahod.

Ameriški problem je _BISTVENO_ večji od FGM. Ameriški problem preskoči tisto mejo prava, ki je bila včasih (ne vem če je še) tako lepo razložena v podpisu Žige Dolharja - nihče, ki ni kriv, ne sme biti obsojen. Pa ne, da to kaj omili problem FGM - le postavlja ga v realen kontekst odnosa različnih kultur do seksualnosti.

nevone> Zakaj ste tako zgroženi, če se omenja levičarje in desničarje?

Ker je ta delitev v tem primeru privlečena za lase - v tej temi ni bilo niti enega udeleženca, ki bi posege zagovarjal, razlikujemo pa se v odnosu do predlaganih protiukrepov in dolgoročnih rešitvah. Thomas na primer meni, da bi kulturna izolacija in nasilna asimilacija združena z večjim nadzorom preprečila izvajanje posega v evropi, kar je verjetno res - bo pa zato škoda na vseh drugih področjih, vključno z naraščanjem FGM v deželah, od koder ta izvira, cena toliko višja.

Meni se zdi, da pri nas že imamo urejeno smiselno zakonodajo in ustrezno zdravstveno infrastrukturo, vključno z institucionaliziranim obveznim sistematskim pregledom, manjka pa program, ki bi prakso približal tako prebivalcem, ki bi se utegnili z njo srečati, kot tudi zdravnikom, ki bi potem lahko ustrezno ukrepali. Da sodišča niso še izrekla oprostilne sodbe zoper izvajalca FGM, se meni zdi povsem smiselno, da so oprostili starše, pa lahko razumem, se pa s tem ne strinjam. Po drugi strani me bistveno bolj kot neobsodbe zoper storilce FGM, ki same po sebi ne pomenijo, da katerakoli država v zahodnem svetu to odobrava, skrbijo obsodbe zoper nedolžne - kar ameriški primer zagotovo je.

nevone ::

> Po drugi strani me bistveno bolj kot neobsodbe zoper storilce FGM, ki same po sebi ne pomenijo, da katerakoli država v zahodnem svetu to odobrava, skrbijo obsodbe zoper nedolžne - kar ameriški primer zagotovo je.

Zakaj bistveno bolj? Zakaj ne vsaj prav tako?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

>Arabcu? Arabci tega ne počnejo:
>The practice is common among Muslim as well as Christian families >in Egypt and other African countries, but is rare in the Arab world.

Jaz sem rekla: ... preden si bomo drznili kakšnemu arabcu prepovedati obrezovanje deklic.

Ti si posplošil na vse Arabce. Da pa to počneju tudi Arabci, si pa sam citiral: but is rare in the Arab world. (rare - pomeni redko in ne nikoli)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Zakaj bistveno bolj? Zakaj ne vsaj prav tako?

Ker en problem predstavlja zločin, zaradi katerega ni nihče obsojen. Tem primerom se, če želimo zagotoviti pravno državo, ki nikoli ne obsodi nedolžnega, ne moremo izogniti.

Drug problem pa je obsodba nedolžnega, čeprav v ZDA tudi ugotavljajo, da je pri njih praksa razširjena med pripadniki kulture, ki reč izvaja in jo redko sodno preganjajo (na žalost in kljub Thomasovi napovedi ob prvi obsodbi, da se bo reč spremenila).

Prepričan sem, da sta oba problema vredna enake pozornosti, da pa ne nosita enake teže v posledicah za zahodne vrednote. Poleg tega se sam nagibam k temu, da moramo, če želimo biti zgled tudi preostalim družbam, ki se od nas učijo, prvenstveno pometati pred svojim pragom. To ne pomeni, da ne smemo obsojati tistega, kar se nam zdi sporno, pomeni pa, da ob tem nikoli ne smemo pozabiti na lasten kontekst in ga tudi opisati. V nasprotnem primeru se seveda dogaja kitajski sindrom človekovih pravic - vsakič, ko kdorkoli (naj bo to Amnesty International, združeni narodi ali pa ZDA) opozori na grobe kršitve človekovih pravic na Kitajskem, se njihove oblasti odzovejo s kazanjem s prostom na madeže zahoda (danes je v ta namen izredno priljubljen Guantanamo, na primer) in tako se zločine diplomatsko opravičuje, namesto da bi se jih obsojalo in se jih, če se jih že ne sankcionira, vsaj ne bi ponavljalo v prihodnosti.

jype ::

nevone> Jaz sem rekla: ... preden si bomo drznili kakšnemu arabcu prepovedati obrezovanje deklic.

Ja, ja... Jaz tudi lahko zdaj napišem, da si ti torej misliš, da nekateri arabci pa lahko to počnejo, pa mislim, da sva se razumela. Jasno je, da arabci, ki živijo v skupnostih, kjer se reč dogaja, bodo prej ali slej povzeli prakso, ali pa se bodo odselili (verjetno zaradi njihove nomadske tradicije to lažje storijo in morda je ravno zato praksa pri njih redkejša). Povsem nenavadno je tudi dejstvo, da se to dogaja v krščanskih družinah, za katere si niti jaz ne bi mislil, da so česa takega sposobne, pa vendarle lahko razumem, kako do tega pride.

nevone ::

> To ne pomeni, da ne smemo obsojati tistega, kar se nam zdi sporno, pomeni pa, da ob tem nikoli ne smemo pozabiti na lasten kontekst in ga tudi opisati.

Se pravi, na račun obrezanih deklic, bi ti malo prej popucal po Zahodu?

Na zahodu se dogajajo nepravilnosti. Ampak privleči jih na dan vedno, ko se kritizira odnos do kakšne skupine ljudi, v tem primeru do obrezovalcev, je distrakcija od osnovnega problema te teme.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Se pravi, na račun obrezanih deklic, bi ti malo prej popucal po Zahodu?

Seveda ne!

Na račun obrezanih deklic ne bi _ničesar_ počel. Bi pa _zavoljo obrezanih deklic_ prej malo popucal po zahodu, ker ko bo zahod čist, bo tudi v severni afriki manj deklic obrezanih.

Razlago o kulturni izmenjavi lahko prebereš višje gor v temi.

nevone> Ampak privleči jih na dan vedno, ko se kritizira odnos do kakšne skupine ljudi, v tem primeru do obrezovalcev, je distrakcija od osnovnega problema te teme.

Ven smo jih privlekli zaradi tega, ker je nekdo (saj ga dobro poznaš) predlagal že videne nekonstruktivne ukrepe zoper levičarje in multikulturnost kot rešitev problema FGM. To je seveda terjalo odgovor, ki je pokazal na škodljivost predlaganih ukrepov in rezultate podobnih "rešitev" v praksi.

Ne pa zato, da bi lahko rekli, da FGM je pa ja čisto OK, dokler pri nas ljudje vozijo skozi rdečo luč.

nevone ::

Obrezovanje je s stališča zahodne kulture potrebno preganjat. Če se bomo ustrašili tistih, ki z bombami okoli pasu grozijo, če se ne ugodi vsem njihovim nazadnjaškim muham, potem pač to pomeni, da smo klonili pred nazadnjaško kulturo.

Odvetniška drža levičarjev do teh nazadnjaških običajev, prav veliko ne pripomore, k reševenju tega problema. Mogoče pripomore k reševanju drugih problemov Zahoda, tega pa prav gotovo ne.

Lahko obsojaš obrezovanje, lahko obsojaš krivične obsodbe. Ampak potem še povej v kolikošni meri se oba problema pojavljata. Povej koliko je obrezanih deklic in koliko nedolžnih je obsojenih, preden boš postavil prioritete. Ne pa da 1 nedolžen obsojen odtehta 1000 obrezanih deklic.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Obrezovanje je s stališča zahodne kulture potrebno preganjat.

In najbolj kontraproduktivno je trditi, da tega ne preganjamo. Še čisto vsak primer, ki je prišel pred sodišče, je terjal obsodilno sodbo.

nevone> Če se bomo ustrašili tistih, ki z bombami okoli pasu grozijo, če se ne ugodi vsem njihovim nazadnjaškim muham, potem pač to pomeni, da smo klonili pred nazadnjaško kulturo.

Ali pa če bomo obsodili nedolžne, zato da bi potešili potrebo nekaterih po grešnem kozlu, le da bomo s tem klonili pred _lastno_ nazadnjaško kulturo, kar je slabše.

nevone> Odvetniška drža levičarjev do teh nazadnjaških običajev, prav veliko ne pripomore, k reševenju tega problema.

Odvetniška drža ni prav nič lastna levičarjem, je pa tuja takim in drugačnim fanatikom, praviloma nacionalistom (ki prihajajo iz celotnega političnega spektra). Neokonzervativci so sicer z desnega dela spektra, nacionalsocialisti pa z levega, oboji pa bi z veseljem pravno državo preskočili, da bi "rešili problem FGM". Pa bi ga res? Ameriški primer kaže, da ne.

nevone> Lahko obsojaš obrezovanje, lahko obsojaš krivične obsodbe. Ampak potem še povej v kolikošni meri se oba problema pojavljata.

Če seštejemo vse primere, lahko brez težav ugotovimo, da FGM uspešno sodni preganjamo, smo pa manj uspešni pri odkrivanju, medtem ko napake v pravnem sistemu ignoriramo, ali pa jih celo utrjujemo. V tej temi smo omenili samo odmevne primere (OJ Simpson, Genarlow Wilson), a po statistiki, ki jo objavlja AI (ja, vem, na levičarsko statistiko se ni za zanašat, itak si levičarji očitno želijo džamaherijo na zahodu) je problem obsežen in se z njim premalo spoprijema večina zahodnih držav, v nekaterih pa se o problemih sploh govori ne.

nevone> Povej koliko je obrezanih deklic in koliko nedolžnih je obsojenih, preden boš postavil prioritete. Ne pa da 1 nedolžen obsojen odtehta 1000 obrezanih deklic.

1 nedolžen obsojen odtehta eno pravno državo. Takoj, ko se tak primer (obsodba nedolžnega, izpustitev dokazano krivega) pripeti, je odkrit, ni pa tudi ustrezno obravnavan, smo se odpovedali vrednotam lastne civilizacije.

1000 obrezanih deklic pomeni kvečjemu neučinkovitost zahoda pri odkrivanju - nikakor pa ne pri obsojanju in sankcioniranju. Poziv Thomasu, naj najde eno oprostilno sodbo zoper človeka, ki opravlja poseg, še vedno velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

> 1000 obrezanih deklic pomeni kvečjemu neučinkovitost zahoda pri odkrivanju

Čemur je glavni boter princip, da so človeku kratene pravice, če se uvede postopke, po katerih bi to bilo mogoče ugotavljati. Ker se (v glavnem levo usmerjeni) borite bolj za pravice storilcev, kot za zaščito žrtev. Kar je po svoje paradoksalno glede na to, da naj bi levičarji bili bolj na strani šibkejših, da naj bi zagovarjali pretežno pravice šibkejših.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Barakuda1 ::

1 nedolžen obsojen odtehta eno pravno državo. Takoj, ko se tak primer (obsodba nedolžnega, izpustitev dokazano krivega) pripeti, je odkrit, ni pa tudi ustrezno obravnavan, smo se odpovedali vrednotam lastne civilizacije.


Preden bi spet kdo predalčkal državljane, naj si še enkrat prebere gornji citat.

jype ::

nevone> Čemur je glavni boter princip, da so človeku kratene pravice, če se uvede postopke, po katerih bi to bilo mogoče ugotavljati.

Jasno. Si pripravljena pokazati spolovila ob vsakem prehodu državne (ali pa zgolj schengenske) meje?

Pa to sploh ni pomembno. Zaradi izvajanja FGM ne moremo biti vsi avtomatično osumljeni. Niti vsi, ki so povezani s sefernoafriško kulturo ne. Morda zgolj tisti, ki prihajajo iz območij, kjer se take reči prakticira, pa še to je vprašljivo - tam je praksa pogosta, ne pa prevladujoča. Najboljši način je torej osveščanje - je neinvaziven in vpliva tudi na prakso zunaj naših meja, pa še učinki so izrazito dolgoročni in nimajo drugih negativnih vplivov. Sodno preganjanje tega je pri nas tako in tako že praksa, pogoje za odkrivanje tudi že imamo, le da imajo zdaj zdravniki zoprno dilemo - ko odkrijejo poškodbo, mora za prijavo te posebne vrste poškodbe (zagotovo je ne bodo odkrili kmalu po posegu) obstajati določen postopek, hkrati pa mora zdravnik vedeti, da žrtvi s prijavo ne bo povzročil še večjih težav - če žrtev, ki svoje trpljenje razume v okviru kulture staršev, zaradi posega izgubi primarno družino, to zagotovo ne bo prineslo blagodejnih učinkov na dolgi rok - če ne drugega, se bo praksa bolj skrivala in bo posledično tveganje za žrtve še večje, kot je že, kar je spet nesprejemljivo. Zadnjo potezo ima pri vseh teh vprašanjih država in ni treba najedat z natolcevanjem, da se država ne zgane zaradi "levih" - pri socialnih vprašanjih ste "desničarji" tisti, ki vas dražja država, ki si že zdaj očitno ne more privoščiti ustreznih služb, ki bi zagotavljale sistem za učinkovit boj zoper FGM, moti.

nevone> Ker se (v glavnem levo usmerjeni) borite bolj za pravice storilcev, kot za zaščito žrtev.

Težka obtožba, seveda popolnoma neutemeljena.

nevone> Kar je po svoje paradoksalno glede na to, da naj bi levičarji bili bolj na strani šibkejših, da naj bi zagovarjali pretežno pravice šibkejših.

Saj jih. V odnosu do države so šibkejši ljudje in za ravno za zaščito ljudi in njihovih pravic je treba vztrajati na tem, da se ukrepi, ki zmanjšujejo pravice šibkejših, ne da bi zmanjšali število žrtev FGM, ne izvajajo.
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevanje Izraelcev iz Gaze

Oddelek: Problemi človeštva
333727 (505) mtosev
»

Prevzetnost in pristranost

Oddelek: Loža
402074 (1398) nevone

Več podobnih tem