» »

Obrezovanja žensk/deklic je zločin

Obrezovanja žensk/deklic je zločin

««
10 / 12
»»

imagodei ::

Sicer pa, Thomas,

Kako značilno zate, da trgaš iz konteksta. Iz 20 vrstic dolgega sporočila, v katerem poudarjam, da je terorizem nedopusten, da je kakršnokoli nasilje nedopustno in da zločin vedno zasluži kazen, ti izluščiš besede "povečini imajo legitimne vzroke".

Beda, res. :\ Ja, če bi to kdo bral, bi še res verjel, da zagovarjam terorizem. Škoda, ker na Slo-Techu ni Smajlija, ki bruha. To je edini, ki bi primerno opisal moje občutke ob tvojih manipulacijah z izjavami drugih.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

imago ...

če ti ne bi bil tak rasist kot si, bi jih jemal (une vosle) za ljudi, kot smo mi. Nismo mi za vse odgovorni, oni pa mladoletni otroci.

Ravno to pa levičarji pridno propagirate. Da "oni so samo žrtve naše gonje za dobičkom".

Dobiček je pa dobra stvar in gonilo našega sveta. Načina življenja. Načina, ki se stalno izboljšuje. Samo nor, tega še ne ve.

Pa kakšen cenen populist, kot Drnovšek.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Kako značilno zate, da trgaš iz konteksta.

Cel kontekst ni kaj dosti vreden. Če bi kaj drugega iztrgal ven in potem raztrgal, bi pa zaradi tistega jamral.

Piši same pametne stvari, pa ne boš deležen moje kritike. Jaz pa ne tvojega zmerjenja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas, lahko pokažeš na oprostilno sodbo iz evrope?

Thomas ::

Lahko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Odlično! Pokaži!

imagodei ::

@Thomas:

Zadeva je zašla dovolj offtopic. Par kratkih komentarjev na tvoja izvajanja.

>Dobiček je pa dobra stvar in gonilo našega sveta. Načina življenja. Načina, ki se stalno izboljšuje. Samo nor, tega še ne ve.

Dobiček, od katerega imajo korist vsi, ne pa dobiček preko trupel. Enormne socialne razlike pomenijo road to perdition. Samo nor tega še ne ve. Vedeli pa so, npr. Rimljani, zato pa so se obdržali toliko časa. Tvoje čislane ZDA, pa tudi EU, če se bodo obnašale v skladu s tvojimi nauki, bodo kmalu (nekaj desetletij) ugotovile, kaj pravi zakon gravitacije. Tisti, ki ste rojeni s srebrno žlico v ustih se seveda lahko širokoustite.

>Piši same pametne stvari, pa ne boš deležen moje kritike.

Pametne? Merjeno s tvojimi vatli? Kdo pa si ti?

>Jaz pa ne tvojega zmerjenja.

Zmerjanja? To je samo kritika. Piši same pametne stvari, pa ne boš deležen moje kritike. >:D

jype > Thomas, lahko pokažeš na oprostilno sodbo iz evrope?
Thomas > Lahko.

Kako očitna značilnost Usenet Trollov. Knock yourself out, Thomas. |O
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Vedeli pa so, npr. Rimljani, zato pa so se obdržali toliko časa.

Tudi o zgodovini nimaš pojma. Sej ni čudno. Čudno bi bilo, če bi ga pa o zgodovini imel.

Socialne razlike v Rimu so bile ENORMNE. FYI.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Link> Yves Corneloup, president of the Paris Cour d'Assises (criminal court), where the trial was held, complained that no specific legislation has yet been adopted to deal with excision.

potem pa še

Link> Twenty or so cases have been brought to court in France, mostly through the efforts of feminist campaigners such as attorney Linda Weil-Curiel, who succeeded last year in having a professional excisionist condemned to five years' imprisonment.

Očitno je z dobrim odvetnikom mogoče doseči oprostilno sodbo. To ne pomeni, da je dejanje sprejemljivo ali celo zakonito, še manj pa, da "evropa" to kar tolerira, kar je očitno iz iste povezave.

Thomas ::

Aha. Evropa se zadost matra, ni za skrbet. Odlično!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

podbevna ::

Kaj pa to:

Linda Weil-Curiel said that many judges are reluctant to be seen as interfering with the traditions of immigrants and that most doctors on the maternal and infant surveillance programme fail to report mutilations, either because they do not want to appear hostile to a foreign culture or because they simply do not want to become involved. Failure to report is a breach of ethics and could theoretically lead to sanctions against doctors.

Judges and juries are often nonplussed by such cases because they recognise that parents who request excision have no criminal motivation but are following a custom that reputedly helps girls to become integrated into society and find a husband. Parents - mostly Malians, Senegalese, and Mauritanians - believe that they are doing the right thing and are unaware, or reluctant to accept, that it is illegal.


Jebeš tako državo, take zdravnike, predvsem pa take sodnike. To je strpništvo ob katerem gre meni na bruhanje.

Luka Percic ::

ampak načrtno delati nekaj, kar ustvarja negativne reakcije, je pač popoln idiotizem.


Se strinjam, načrtno nič ne naredit, čakat dokler ne eskalira, ter se potem it svetovne vojne, je največja neumnost.
Konflikte je treba gasit dokler so še relativno majhni.
Prej bomo začeli, manjši bo davek.

Ah uh, se pa le ne strinjam...:\

Če bi nemce napadli ko se je konflikt resnično začel, nebi imeli morije stoletja.

No, nekateri bi radi čakali, da bo stvar kot v Iraqu, da si nebomo upali it ven, ker bodo povsod pokali avtomobili bombe.
NE hvala.

ČE je bush kaj zafrknil, je kvečjemu čas, da pride nekdo, ki bo znal vojno opravit bolje.

Arabce pač biologija (pomanjkanje življenskega prostora) žene k nam, kjer se bodo nažalost v dovoljšnjem procentu raztreljevalo, da moramo bit malce "kulturofobi" (do kulture ki pač omogoča takšno ravnanje kot je terorizem v svobodnih razmerah) kar se tiče njihovega priseljevanja.

Lahko se gremo multikulturnosti, samo meni je jasno da ko bo začelo dovolj delat bum-bum, ljudje nebomo več pripravljeni požret da nihče ni kriv dokler mu ni dokazano.
Jebeš, naša primarna potreba je varnost, če bo ta zahtevala ukinitev nekaterih svoboščin, jih pač bomo.

Jaz si tega ne želim in sem raje "kulturofob" in imam to deželo čisto hujskačev.
Tako nebo potrebe po nekih hujših ukrepih, ki bi kršili naše pravice, ter nevarnosti ki jih tej ukrepi prinašajo ob zlorabah.

Še raje pa vidim da nekdo poservisira te rakave tvorbe v tem svetu, in nato začnemo odpirat meje.
To bi imo bila najlepša rešitev za vse.

Thomas ::

> Kaj pa to:

Tistega jure pač ni videl. Ne morem si misliti, zakaj ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

Thomas@ Socialne razlike v Rimu so bile ENORMNE. FYI.

No, no, kar tolaži se... :\ Socialne razlike v srednjem veku so bile pa še večje. Predvsem je bil problem ta, da ljudje niso imeli kaj za v usta vtaknit. Z nezadovoljnim ljudstvom za podanike so se pa imperiji tudi bistveno hitreje rušili (in na novo postavljali).

Zelo dvomim, da so imeli v Rimskih časih takšne magnate, kot je npr. Bill Gates, ki ima toliko premoženja, kot znaša proračun ene manjše države. So pa imeli znotraj svojih meja nenavaden mir (največ zdrah je bilo v zvezi z bojem za oblast), pa je bilo Rimsko cesarstvo kljub vsemu "nekoliko" večje, kot je današnja EU.

FYI.

Res sem se pa malo nerodno izrazil: bistvo je to, da ima tudi najnižji sloj poskrbljeno za preživetje. Če se pa želiš obešat na netočnosti oz. lapsuse, se pa kar daj. To samo dodatno potrjuje mojo izjavo, da trgaš iz konteksta in da manipuliraš z izjavami drugih.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Luka Veliki@ Če bi nemce napadli ko se je konflikt resnično začel, nebi imeli morije stoletja.

Primerjat vojaško velesilo, ki je konec 39 in v začetku 40 leta gazila po celi Evropi ter priključevala/podjarmljala tuje suverene tvorbe in pa teroriste, ki so običajno omejeni z resourci in logistiko, predvsem pa njihov boj izhaja iz popolnoma drugačnih vzrokov, je pak malo bosa. Se ti ne zdi?

Alkaida je v bistvu anomalija v terorizmu, zato je baš ne gre posploševat na vse teroriste.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

> Res sem se pa malo nerodno izrazil

Ne samo, da se nerodno izražaš. Tudi v razmišljanju si precej neroden, poglej samo fiasko svojih dosedanjih trditev v tejle temi.

Veliko negativnih čustev in bore malo ali nič nisi imel prav doslej. Zato kakšnega posebnega spoštovanja do svojih stališč ne pričakuj.

> Alkaida je v bistvu anomalija v terorizmu

Anomalija gor ali dol. Milijoni ali celo stotine milijonov ji ploskajo za vse poskuse uresničevanja njenega programa. Ki vključuje smrt vseh nevernikov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

Thomas, zeh... |O

Ker se rad spuščaš v ezoteriko... Morda ti nastavljam ogledalo in v meni vidiš točno tiste svoje lastnosti, ki ostalo Slo-Tech srenjo motijo pri tebi.

Ker si nesposoben argumentirane debate, nesposoben slediti niti pogovora, predvsem pa skrajno žaljiv, sva midva zaključila.

Zelo pravilno bi bilo, če bi moderatorja to najino izmenjavo izbrisala, ker v ničemer ni prispevala k temi. Močno me tudi žuli, da bi zaradi tvojih izjav napisal tudi kak post v Pritožbe... Ker že sama moderatorja ne reagirata. :\
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Kaj ti morem imago, če pa zatrjuješ neumnosti, ki jih en link čisto odnese.

IMO je stvar imanentna tvojemu levičarskemu prepričanju. Nisi se sposoben soočiti z realnostjo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

No, nekateri bi radi čakali, da bo stvar kot v Iraqu, da si nebomo upali it ven, ker bodo povsod pokali avtomobili bombe.

Heh, si upam trdit, da je takih bomb v Iraku več, odkar desničarji poskušate 'na trdo' 'civilizirat' ljudi tam dol...

ČE je bush kaj zafrknil, je kvečjemu čas, da pride nekdo, ki bo znal vojno opravit bolje.

Glede na današnje stanje, je tisti ČE treba zamenjat z KER.

do kulture ki pač omogoča takšno ravnanje kot je terorizem v svobodnih razmerah

Kaj potem porečeš na irce in baske...očitno tudi naša kultura ni bohve kaj, če producira teroriste.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

> očitno tudi naša kultura ni bohve kaj, če producira teroriste.

Me ne zanima, kakšna je kultura, ki producira teroriste, ki gredo nadme. Ali kakršnekoli "legitimne bojevnike".

Njihov cilj je pač naše uničenje in ga sprovajajo po svojih najboljših močeh. Predvsem uničenje civilizacije, će pa potrebno pa tudi vsega živega.

Zato se ne bom niti poglabljal v razne malenkosti, ki so pri njih doma morda dobre.

Vem samo, da ste Evropejci večinoma (80%?) ene leve reve. V Ameriki jih je samo ene 50 do 60% takih. Tko, čez palec.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Link> Judges and juries are often nonplussed by such cases because they recognise that parents who request excision have no criminal motivation but are following a custom that reputedly helps girls to become integrated into society and find a husband. Parents - mostly Malians, Senegalese, and Mauritanians - believe that they are doing the right thing and are unaware, or reluctant to accept, that it is illegal.

podbevna> Jebeš tako državo, take zdravnike, predvsem pa take sodnike. To je strpništvo ob katerem gre meni na bruhanje.

Strpništvo? Sodišče interpretira zakon. Pri nas je krst mladoletnih otrok, kar se mene tiče, z ustavo prepovedan. Pa nihče nikogar ne kaznuje.

Kako to pravno zgleda, pa naj ti razložijo pravniki, ali še bolje Thomas, ki razume, da je naloga sodišč, da se umikajo trdi roki pravice.

Strpništvo je kvečjemu zasluga dobih odvetnikov in okoliščin. Če nekdo ni kriv, ker ga sodišče spozna za nedolžnega, je to zagotovo podkrepljeno s sklicevanjem na zakone. Kar tako ne izpustijo nikogar.

Ziga Dolhar ::

Glede Thomasovega linka, je treba biti zelo pozoren.


A 46 year old French woman of Malian origin was set free with a suspended one year prison sentence after she was found guilty of "voluntary blows and injuries leading to mutilations" on young children. She had carried out ritual excisions (or clitoridectomies) on baby girls at the request of immigrant parents who abided by the ancient custom that is still widely practised in sub-Saharan Africa. The parents were acquitted.


1. Obrezovalka, ki je deklico mutilirala, je bila obsojena.

2. Starši so bili oproščeni.
https://dolhar.si/

Thomas ::

Jure pravi, da je pravici zadoščeno, kar se tiče mutilacij. Da nimamo kaj praskat, ker pri nas pa otroke poškropijo z vodo, kar je po njegovem isto.

Le zakaj potem nekateri tako preziramo levičarje in njihova stališča?

Ker so nagnusna, kot tole juretovo umivanje rok.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tudi Dolhar ima razvito selektivno slepoto. Tega, kar je podbevna citiral iz mojega linka, ni videl.

Vse je OK, po njegovem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

Thomas@ Kaj ti morem imago, če pa zatrjuješ neumnosti, ki jih en link čisto odnese.

Sem res mislil bit tiho, ker ti v resnici nič nimam več za povedat. Samo po temle sporočilu od Žiga Dolharja mi pa žilca res ne da miru :D Samo tole še, pa obljubim, da vaše gnade ne bom več motil, Thomas ;)

1.) O kakšnem linku govoriš? Kdaj sem se pa jaz prepiral s tabo glede (ne)obsodbe dekličinih staršev iz linka, ki si ga podal? Res nisi sposoben slediti niti pogovora, ali si dejansko tak strašen manipulant? Kot pravim, ne s prvim tipom človeka ne z drugim nočem imeti nobenega opravka več. We're done.

2.) Beri Dolharjevo sporočilo. ;)
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Thomas> Jure pravi, da je pravici zadoščeno, kar se tiče mutilacij.

Ne. Zakonom je zadoščeno. Pravica je pa izmuzljiva reč in če naj ji bo zadoščeno, potem je treba začeti pometat pred lastnim pragom, recimo pri krstu otrok.

Ali pa, ko bomo to pometli, pred pragom zahoda, katerega del smo. Recimo z zaprtjem Guantanama. Potem bomo šele smeli pridigat drugim o tem, kako se rečem streže.

Pa, Ziga ima dober point. Nisi še našel oprostilne sodbe.

Thomas ::

> Zakonom je zadoščeno

>> Although some European countries, such as the United Kingdom, Sweden, and Switzerland, have specific legislation against excision and the ritual is known to be practised by African immigrants in Europe, trials seem to have occurred only in France. Twenty or so cases have been brought to court in France, mostly through the efforts of feminist campaigners such as attorney Linda Weil-Curiel, who succeeded last year in having a professional excisionist condemned to five years' imprisonment.

Zakonom je zadoščeno?

Zate pa za Dolharja že mogoče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

Heh, si upam trdit, da je takih bomb v Iraku več, odkar desničarji poskušate 'na trdo' 'civilizirat' ljudi tam dol...

IMO tudi.
Ampak hej, sej če bi napadli nemčijo ko je bil še čas, bi bilo tudi več žrtev.

Kaj potem porečeš na irce in baske...očitno tudi naša kultura ni bohve kaj, če producira teroriste.

Sicer težko zagovarjam teroriste, ampak vendar gre za popolnoma drugačne cilje.
Eni hočejo poklat nevernike, drugi pa le samostojno državo.

Vidiš razliko?
Če popustimo "domačim" teroristom, bomo morali pač pustit da pride do novih držav, če pa tem islamskim, pa moramo umreti ali se spreobrniti ter sprejet šerijo.
Bistvena razlika, s katero pa vseeno ne nameravam upravičevat dejanj katerekoli teroristične skupine.

jype ::

Thomas> Zakonom je zadoščeno?

Očitno. Vsi, ki so prišli pred sodišče, so bili, če ne najdeš oprostilne sodbe, tudi pravnomočno obsojeni. Kar se mene tiče, je to super.

Da niso prišli pred sodišče vsi, ki so odvratno dejanje izvedli, je seveda tragično, a na to žal nimamo tako izdatnega vpliva - treba je priznati, da tudi na drugih področjih tu organom pregona precej manjka, hkrati pa njihova učinkovitost z ukrepi, ki jih pogosto navajaš kot ustrezne, ne raste.

Luka Veliki> Eni hočejo poklat nevernike, drugi pa le samostojno državo.

Hec, da tole izpostaviš. Sadamov režim, na primer, ni produciral nobenih teroristov. Velik del tistih, ki se zdaj tam poslužujejo terorizma, se ga ravno zato, ker bi radi samostojno državo, ne pa podružnico nekaj ameriških korporacij. Tudi ostala verska packarija, ki je na bližnjem vzhodu bolj ali manj norma, je pod Sadamovim sodobnim (za tamkajšnje razmere) državnim aparatom dejansko bila na kratkih vajetih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

Ena 5 letna obsodba za tisoče ali desettisoče mutilacij letno, je zadovoljiv rezultat?

Da razen v Franciji, še ni bilo sojenja v EU, je pač čisto OK?

Sprevrženo pamet ima, kdor tako razmišlja. Nič več in nič manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Ena 5 letna obsodba za tisoče ali desettisoče mutilacij letno, je zadovoljiv rezultat?

Ne.

Thomas> Da razen v Franciji, še ni bilo sojenja v EU, je pač čisto OK?

Ne.

Thomas> Sprevrženo pamet ima, kdor tako razmišlja. Nič več in nič manj.

Ja.

Zdaj pa še povej, glede česa se ne strinjamo.

svit ::

>Ena 5 letna obsodba za tisoče ali desettisoče mutilacij letno, je zadovoljiv rezultat?
>
>Da razen v Franciji, še ni bilo sojenja v EU, je pač čisto OK?
>
>Sprevrženo pamet ima, kdor tako razmišlja. Nič več in nič manj.


No Thomas, zdaj pa kakšen link o desettisočih mutilacij letno v Evropi. Sicer pa tvoje pozivanje in domneve da so tudi drugod po Evropi mutilacije in da jih ne preganjajo, podobne histeriji med sežiganjem čarovnic.... Če so zažigali v Španiji je potrebno tudi v Nemčiji ne?
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Thomas ::

"Argument", da če ni čarovnic, tudi ni mutilacij - vas je vreden. Res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Although FGM is punishable in many countries, the media and self-help organisations report that there are an estimated 5000 cases in Germany alone, and around four times as many cases involving girls being sent back to their countries of origin to be mutilated.


Link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Le zakaj potem nekateri tako preziramo levičarje in njihova stališča?


Hmmm, dobro vprašanje.
Mogoče zato, ker si bil včasih bolj lev, kot kdorkoli tle na foromu. Kva pravš, bi šlo ćez;)

Thomas ::

Drži se teme Barakuda1 in ne bulazni!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leinad ::

imagodei za klanje povsem nedolžnih ljudi tudi IRA in ETA nimata legitimnega razloga! Mogoče za tiste, ki so odgovorni za situacijo Severne Irske in Baskov ampak nikakor pa ne za nedolžne...

Kakršnokoli relativiziranje in poskušanje razumevanja v civiliste usmerjenih terorističnih dejanj, je patetično in za kozlat, nič druga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

jype ::

Carnivore> Kakršnokoli relativiziranje in poskušanje razumevanje kakršnihkoli terorističnih dejanj, je patetično in za kozlat, nič druga.

Neumnost. Za večino terorističnih dejanj se skriva povsem politična motivacija, nekaj pa je celo takih, ki jim botruje obup. Razumevanje je ključno, če želimo terorizem zmanjšati na najmanjšo možno raven.

Tudi relativiziranje je povsem sprejemljivo v večini primerov.

IRA je bombne napade pogosto uprizorila v znak maščevanja zoper britansko pobijanje povsem nedolžnih Ircev na Severnem Irskem (kar ji v moji/naši perspektivi ne podeljuje legitimitete, jo pa postavlja v povsem drugačen kontekst). Thomas bi se pri njih lahko naučil dejstva, da je mehčanje pristopa reševanja problema dejansko prineslo izrazit napredek, kjer ga prej nikoli ni bilo. Podobno v Palestini, kjer se je zmernim gibanjem ponujena roka odlično obnesla - Palestinci so zdaj razdeljeni med radikalno in zmerno frakcijo in vse kaže, da bo problem reševala zmerna Fatah, Hamas pa bo v izolaciji prej ali slej tudi sam moral sprejeti pravila mehke igre - ali pa bo podlegel diplomatski blokadi.

Baskovska ETA vedno opozori na bombni napad v izogib civilnim žrtvam, kar spet močno spremeni kontekst njenega izrazito političnega delovanja.

Po drugi strani je cilj Alkaide umor - edina alternativa, ki nam jo ponujajo, je sprejetje islama po njihovi podobi (ki ni združljiv niti z večino ostalih islamskih doktrin, kaj šele s spoštovanjem človekovih pravic).

Thomas citira> Although FGM is punishable in many countries, the media and self-help organisations report that there are an estimated 5000 cases in Germany alone, and around four times as many cases involving girls being sent back to their countries of origin to be mutilated.

Zaskrbljujoče in žalostno, vendar ne brezupno - vsakomur, ki ga to dejstvo bremeni pozivam, naj o tem govori s predstavniki oblasti in terja od njih ukrepanje. Prepričan sem, da pregledovanje genitalij vseh žensk na schengenski meji ne pride v poštev, zato se mi zdi najbolj učinkovita možnost obvezen sistematski pregled (ki ga pri nas že poznamo) z jasnimi navodili zdravnikom, kako ukrepati v primeru, da se poseg odkrije in informiranje otrok in mladih (vseh) o nesprejemljivosti posega. Kvečjemu tako lahko dejansko zmanjšamo pojavnost posega na dolgi rok, ker niso obsodbe tisto, česar si želimo - opuščanje te prakse pa je.

Pa še ena ironija - Thomas je, ko so v ZDA prvič izrekli obsodilne sodbe v zvezi s FGM, napovedal plaz sodb, ki da bodo v ZDA prakso izkoreninile. Žal se je motil - njihov precedenčni sistem sicer ponuja podlago za to, nikakor pa njihov sistem zdravstvenega varstva ne zagotavlja sredstev nadzora, ki bi omogočali odkrivanje primerov FGM. Ker se mora žrtev iz kulture, ki FGM pojmuje kot nekaj pozitivnega, dejansko obrniti na oblasti, je utopično pričakovati, da se bo brez izdatnega osveščanja razmerje med posegi in izrečenimi sodbami izboljšalo, ali pa da se bo število posegov bistveno zmanjšalo zgolj zato, ker je poseg očitno kazniv tako za starše kot za izvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

No, no, Carnivore...

Lepo se pomiri in potem še parkrat preberi moja sporočila na to temo. Morda ti kapne.

>Kakršnokoli relativiziranje in poskušanje razumevanja v civiliste usmerjenih terorističnih dejanj, je patetično in za kozlat, nič druga.

Ponovno, za vse, ki imate morda težave pri razumevanju - jaz ne opravičujem terorističnih dejanj. Ko nekdo prestopi mejo in se odloči za takšna dejanja (umore, poboje, teroristične napade, rezanje udov, glav ipd. sranja), je postal lowlife največje sorte. Nobenih opravičil za njegova dejanja.

Sranje je samo to, da se ob pravih okoliščinah pred odločitvijo za poboje znajde prav vsak izmed nas... Hoc est qui sumus. Ne mislim, da boš zaradi slabega dneva šel na killing spree, ali pa da boš zaradi spora s sosedom vdrl v njegovo stanovanje in mu s sekiro odsekal betico. Smo pa v svojem bistvu hudo krvavi pod kožo in ob pravi stimulaciji in ob pravem pranju možganov boš tudi ti z radostjo v srcu pobijal nevernike. Le kako je lahko avstrijski slikarček zaslepil več milijonov civiliziranih ljudi, da so mu slepo sledili v vojno? In sicer ne v srednjem veku!

To, da ta trenutek živiš v civilizirani državi, kjer sta religija in država (še) ločeni, kjer preko medijev (še) ne dobivaš enostranskih informacij in institucije (še) ne izvajajo agresivne propagande zoper zunanjega/notranjega sovražnika - to ni kar samoumevno. Še več, v času tvojega življenja se lahko situacija spremeni.

Seveda razumem, da se nekdo lahko odloči za terorizem. Ti kar kozlaj. Ko boš / če boš pa enkrat samemu sebi zmogel priznati, da te lahko "primeren strokovnjak" v roku parih dni prepriča, da boš šel s sekiro nad svoje starše, boš pa dosegel novo stopnjo v razumevanju samega sebe, pa tudi širših družbenih pojavov.
- Hoc est qui sumus -

Luka Percic ::

Jaz osebno verjamem da moramo pogledat kaj zahtevajo tejli teroristi.
Če zahtevajo osamosvojitev in nič drugega, bi se blo najbrž pametno pogovarjat z njimi.

Če pa hočejo zraven pobit še vse nevernike/ izbrisat sosednjo državo pa ne.
Pogovarjamo se lahko le z njihovimi neprijatelji.
Oni pa morajo bit obsojeni na odpis.

Ekonomsko/politično/vojaški.
Sploh ni važno kaj je bil vzrok. Sploh.

drejc ::

Golazen, ki nastavi bombo na letalisce, in potem se eno pred najblizjo bolnico, da tudi poskodovani od prve bombe nebi preziveli, pa spada kam?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Luka Percic ::

A če nič ne zahtevajo, samo počijo?
Polovit pa pozapret, alpa v raznih misijah popokat.

perci ::

A polovit pa pobit tiste, ki so se raztrelili al tiste, ki se se bodo? In kateri se bodo? Piše na čelu?

Luka Percic ::

Tiste ki so nam grozili.
Saj ljudi tudi pri nas zapiramo če grozijo?
Pa pokcamo, če to počnejo z puškami/bombami.
Le še kazni za teroristične grožnje fajn povečat, da jih bomo lahko čimdlje v kehi držali, pa bo.

Me pa nekaj zanima. A "neverniki" (policija z nalogom za preizkavo) lahko normalno pregledujejo mošeje?
Al pri tem kaj "skrunijo"?

TESKAn ::

Ljudi ne zapiramo kar tako, ker nekaj rečejo. Imamo demokracijo in se tega ne dela. Sej veš, svoboda govora in to...nekaj, kar gre desničarjem v nos, odkar so na oblasti.

Mi je pa zanimiva Thomasova taktika, ko sem mu z njegovo logiko očital, da so zanj levičarji večji problem, kot obrezovanje deklic. Je malodane rekel, da levičarji odpirajo klinike za mutilacije...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Thomas je večji problem kot kar je v naslovu teme.

To pa je sick!

Ampak tudi levičarska taktika. Ker so fundiji taktični zavezniki levičarjev, se ti raje obregajo vame (ki sem popolnoma nepomemben), kot da bi se za sekundo zamislili, koga to podpirajo.

Morda niti ne podpirajo zavedno, ampak na levičarski "strpnosti" v Evropi in na politični korektnosti v Ameriki fundiji gojijo (tudi) odvratno obrezovanje žensk.

Kdo je rekel, da je grozljivih tistih 5000 (krat 4) obrezovanj na leto v Nemčiji, pa grobni molk sodnije ob tem?

Nobeden. Razen kakšen osamel liberalec ali feministka.

Grozljivo, res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Fundamentaliste bi še človek razumel, da postanejo fundamentalisti glede na okolje v katerem so rojeni.

Za levičarje, ki pa imajo vse možnosti odprte, je pa tole njihovo levičarstvo še posebaj zavrženo.

CCfly ::

Še vedno ne dojameš, da nihče razen storiteljev ne podpira obrezovanja in še vedno se ne moreš rešiti levo - desne rokovnjačevske mentalitete.

Kdo je rekel, da je grozljivih tistih 5000 (krat 4) obrezovanj na leto v Nemčiji, pa grobni molk sodnije ob tem?

Grozljivo, kaj pa sedaj ? Gremo razpravljati o levičarjih, kot da boš tam našel rešitev (ali bi moral reči uteho) ?
Skratka vztrajam pri tem, da je problem tehnične narave, ne ideološke. Rešitev je bila že orisana:
- odgovornosti zdravnikov pri sistematskih pregledih,
- informiranje priseljencev o ilegalnosti tega početja in zdravstvenih posledicah,
- striktno preganjanje kršiteljev, kot to že določa zakon.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Thomas ::

Pa recimo, da je diskutabilno, če levičarji s svojo "strpnostjo do drugačnih kultur" pripomorejo k razcvetu FGM-ja.

Pustimo to zadevo ob strani, za trenutek.

Tisoče mutilacij gre mimo državnih organov. Ne ukrenejo nič za zaščito deklic na svojem ozemlju.

Kar seveda JE grozljivo. Ne glede na vzroke za to (namerno) slepoto.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevanje Izraelcev iz Gaze

Oddelek: Problemi človeštva
333715 (493) mtosev
»

Prevzetnost in pristranost

Oddelek: Loža
402067 (1391) nevone

Več podobnih tem