» »

Obrezovanja žensk/deklic je zločin

Obrezovanja žensk/deklic je zločin

««
2 / 12
»»

jype ::

Thomas> Tako da mau dvomim, da pri nas teh primerov pa kar ni.

Saj tudi marsikdo lahko dvomi, da tvoje telo vsebuje funkcionalne sive celice, a ta dvom tega ne spremeni v dejstvo.

Tudi če se to pri nas dogaja, skoraj ni možnosti, da je tvoja zlobna insinuacija, da bi sodišča takšno ravnanje kar tolerirala, kar resnična.

Povsem verjetno pa je, da se takih zločinov nikoli ne raziskuje. Bržkone temu ne botruje komunistična zarota, temveč dejstvo, da žrtev takšen zločin izredno težko prijavi (zaradi lastne vzgoje in s tem povezanih psiholoških ovir). Da je pri nas "pedofilija v porastu" se gre zahvaliti predvsem obsežnim izobraževalnim programom, ki žrtvam (torej otrokom) poskušajo dopovedat, da morajo vsako nasilje, predvsem pa spolno, čimprej prijaviti, ter da nikakor ne morejo biti sami krivi za dejanja starejših.

Enak problem se bo pojavil tudi v deželah, kjer je danes taka praksa družbeno sprejemljiva, pa čez nekaj časa ne bo - zagotovo se ne bo takoj prenehala izvajati in tudi žrtve zagotovo ne bodo zmogle vsake kršitve prijaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

> Tudi, če se to pri nas dogaja, skoraj ni možnosti, da bi tvoja zlobna insinuacija, da bi sodišča takšno ravnanje kar tolerirala, kar resnična.

V Ameriki so doslej tolerilali. Slaba novica.

Dobra je, da so nehali.

Pri nas pa tega ni. Kot ni bilo AIDSa v SZ?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Nihče ni rekel, da tega ni. Tudi nihče ni rekel, da kdo to tolerira. Tudi to, da "v Ameriki pa da so tolerirali" boš moral pokazat s kakšnim linkom, ker jaz tebi na besedo pač ne morem verjet niti take traparije.

Je pa jasno, da je žrtvi (in toliko bolj storilcu, ker verjetno noče v zapor) tako dejanje blazno težko prijaviti. Tule je imela deklica "srečo", da mama ni bila indoktrinirana, če ne tudi v tem primeru dejanja ne bi nihče prijavil. Mami bi se v tem primeru to zdelo normalno (in bi tudi sama nemara bila žrtev podobne packarije) in če ni prijave pač ni zločina (oz. nihče ne ve, da obstaja, kar je ista žalost za žrtev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

user386 ::

Bom še jaz rekel eno ali dve na temo

Pred nekaj leti, ko sem prvic slisal za obrezovanje deklic (TV novice), sem šel na net in začel brat, ker si sam pri sebi nisem znal razložit, kaj pri ženski genitalni anatomiji tako kriči po tem, da se odreže. Pri opisovanju početja pod točko 1 (Phoebus-ov/in post) nisem mogel verjet očem... pri točki 3 mi je ratalo slabo, pa imam močan želodec. Vse pod točko 4 pa spada tako ali tako samo v guro fikcijo, ne na ta svet. Ko sem počasi dojel, da se zadeva dejansko dogaja vsak dan in prizadane milijone mladih nedolžnih deklic po svetu, mi je postalo jasno, da sem "odkril" še eno kugo človeške družbe, da sem dobil vpogled v nov nivo človeškega govna, ki prakticira takšno barbarstvo.
Ko prebiram tole temo se vračajo vsi tedanji občutki: gnus, sovraštvo, nemoč. Kristjani bi morda rekli "Oče, odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo" in šli mimo, jaz pravim pokažimo jim po starem principu "oko za oko", da bodo videli, kaj delajo. Namesto 10 let ječe naj ga idiotizem stane tiča. Povsod, kjer bi tako kaznovali, naslednji dan prenehajo z vsemi obrezovanji. Vsemi. Zaenkrat lahko upam le na to, da je Khalidov "cimer" za nadaljnih 10 let obdarjen Afroameričan z občutkom za sadizem.


Še malo krajše o obrezovanju dečkov
Če je to le stvar religije ali kulture, je poseg v individuum mlade osebe in njegovih pravic. Kot tako naj se z zakonom prepove in izvajalce prisilnega pohabljanja pobesi... em, hočem rečt, kaznuje. Če pa, kot pravi Thomas, zmanjšuje pogostnost raka materničnega vratu, naj se stvar dokaže in priporoči s strani WHO, potem (če le nisem prepozen) se jutri postavim v vrsto za mini-giljotino. Toliko o tem.

perci ::

lepo povedano

WarpedGone ::

le pristavek: ta mini giljotina se seveda nahaja v zdravstveni ustanovi in obsega vsaj lokalno anestezijo. poseg je samoplačniški.

splačalo bi se mal bol naglas omenjat 'kulture', ki ti počnejo te ...
da bi vsaj kak sosed,kaj opazil kdaj in to prijavil.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Za nekatere je to kultura, za nas je to kriminal. Vendar kdo lahko trdi, da imamo mi prav? Z njihovega zornega kota sigurno ne!

Torej ne moreš kr tako zob za zob, oko za oko. Pri njih je to tradicija in bo treba prvo spremeniti njihovo mišljenje, kr s silo ne boš storil nič.

Ljudi bo treba podučit, da je to narobe in da se tega ne dela.

Odin ::

In kaj bi bilo tako strasnega, ce bi uvedli obvezne preglede majnih deklic arabskih starsev? Pregled bi opravila dokotrica vsako leto do recimo petega leta starosti.

Starsa bi se dalo v zapor, ce je kaj narobe. Taksna politika bi zagotovo dobila veliko medijsko odmevnost in s tem bi pokazali, da v EU mislimo smrtno resno pri odpravljanju raznoraznih bolanih seg. Ergo, potencialen krvolocen stars bi dvakrat premislil preden bi sel v akcijo.

Diskriminacija? Pri takih stvareh ni prostora za politicno korektnost.

Odin ::

nebivedu,

njihov zorni kot ni pomemben na Zahodu.

krneki0001 ::

Odin, naš pa ne v njihovih državah, pa ga vseeno vsiljujejmo njim!

perci ::

Oni pa njihovega ne nam?

krneki0001 ::

Vsakdo poskuša vsiljevati svoj prav. Ne gre zdaj za to kar kdo komu vsiljuje. Gre zato, da ne moreš človeka kar ubit al pa mu odrezat penisa, če pa je to kar počnejo zakoreninjeno z več kot 500 let starimi običaji. Treba jih je podučit, zakaj je to slabo in jim potem to še mnogokrat povedat in dokazat.


Jst tut ne grem župniku(dušnemu pastirju) govorit kako zavaja ovce v svojem dušnem hramu, pa tut ne govorim starim mamam da naj ne dajejo zadnjih tolarjev v pušco pri maši, čeprav me ima da bi jim to povedal tut na malo ostrejši način. Pa je tudi samo običaj ki traja2000 let.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Kako lahko primerjaš/enačiš denarne prispevke in rezanje otroških teles?
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

Evo ga. Bo relativiziral.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Zato ker je to star ljudski običaj in ne moreš človeka kaznovat ker se po svojih običajih obnaša - treba ga je podučit, da je napačen ne pa kaznovat zato ker ni vedel da tega ne sme.

Thomas ::

Naš običaj je, da pohabljanje kaznujemo. Tudi za ubijanje ljudi za hrano, takoimenovano ljudožerstvo. Pa bil to običaj ali ne.

Na teritoriju EU je TO običaj, pa se izvoliš sekirat zarad tega, nebivedu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

> Kako lahko primerjaš/enačiš denarne prispevke in rezanje otroških teles?

Hja, saj je razlika.

Ampak ko pa cela cerkev zachanta tisti "Spodobi se in pravično je", nakar gre junior župnik s pušco okol pobirat ... se pa tudi meni zagabi.
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Thomas kdo se pa sekira, dobesedno mi dol visi za običaje. Samo povedal sem da z nasiljem ne rešiš ničesar, ljudi je treba izobrazit, da bodo sami sprevideli svojo zmoto tako v cerkvenem smislu kot v starih običajih ostalih ljudstev.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Komu bomo naprje posvetil svojo energijo? Trajbanju starih žeinc iz cerkve ali k preganjanju mutilacij?
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Če govorim iz slovenskega stališča, potem trajbanju starih ženic iz cerkva,, ker pri nas obrezovanja deklic uradno ni.
Če pa se pogovarjamo v evropi pa preganjanje mutilacij v državah, kjer imajo take idiote, ki to počnejo, globalno za cel svet pa prvo izobraževanje in razsvetlitev teh ljudi, da to ni dobro in šele potem preganjanje.

jype ::

Morda ne bi škodil link na kakšen primer, kjer na ozemlju Evrope pravosodni sistem tolerira takšno početje, glede na to da nekateri tako radi namigujete na to, da se to "dogaja pri nas, pa nihče ničesar ne naredi".

krneki0001 ::

jype v franciji najbrž imajo take primere, samo pomoje da se ne ukvarjajo dost z njimi, ker ni nič v javnost prišlo - al pa naši novinarji ne znajo dost francosko in ne spremljajo dost francoskih novic.

jype ::

Primer, da je sodnik spustil človeka, ki je pohabil svojega otroka?

Ne verjamem (kar ne pomeni, da ni res). Po moje je bolj verjetno, da reč ni prišla do uradne osebe, ker "bi bilo sramotno" in je tako packarija ostala med družinskimi zidovi. To se mi zdi pa še kako verjetno.

Thomas ::

Link.

Da ne bo kakšen strpnež še naprej namigoval, kako da si izmišljujem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Tudi če se to pri nas dogaja, skoraj ni možnosti, da je tvoja zlobna insinuacija, da bi sodišča takšno ravnanje kar tolerirala, kar resnična.

Tkole jure trobezlja mau višje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoberMan ::

A pri nas na sistematskih pregledih v šoli punc ne pregledajo celih? Ker mi smo se mogli vsaj v prvih razredih sleči in te je zdravnica celega pregledala. Ker če jih pregledajo bi mogli take stvari zdravniki opazit in prijavit. Če jih pa ne gledajo bi jih pa mogli začet.
In verjamem da imajo po evropi podobne sistematske preglede, pa bi se stvari lahko tako urejale.

Ziga Dolhar ::

Thomas,

kaj tvoj link sploh 'dokazuje'? Al spet mal pavšalno 'trobezljaš'?

Da EU komisija nima posebnih smernic glede FGM? (A bi jih morala imet?) Da mnogo držav nima posebnega KD 'mutilacije spolnih organov'? (Da tako dejanje spada pod [vsaj] hudo telesno poškodbo ti ne zadostuje?) Da države turistov ne podvržejo nekemu obligatornemu intimnemu zdravstvenemu pregledu ob vstopu? (Da si tega želiš?)

Lej ... pokaži nam eno _sodbo_, v kateri bo sodnik pokazal strpnost in presodil, da takšno dejanje materialnopravno ne izpolnjuje znakov KD?
https://dolhar.si/

Thomas ::

Yet, the British Medical Association estimates the number in the UK to reach 3000 procedures every year," Mrs. Diamantopoulou informed.

To je bil citat iz mojega linka, za nepismene strpneže tipa Dolhar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Lej ... pokaži nam eno _sodbo_, v kateri bo sodnik pokazal strpnost in presodil, da takšno dejanje materialnopravno ne izpolnjuje znakov KD?


Za pismene nestrpneže tipa Thomas.

Ne pa kva ena ena inštitucija ocenjuje. Svoj srd izlivaš na tožilce in sodnike, nakar citiraš ocene neke medikalne inštitucije, ki se tvojih trditev niti od daleč ne dotika.
https://dolhar.si/

perci ::

Thomas, eno oprostilno sodbo nam raje daj. So tudi na netu objavljene. Bomo kuj vsi pismeni ratal.

Luka Percic ::

To je nekako tako kot da bi rekli da nasilja v družinah ni.
Saj nihče nič ne prijavi.
Dokaz da tega vseeno ne toleriramo pa je odsotnost oprostilnih sodb?!?

Zatiskanje oči, pokrivanje ušes ipd..

Zgodovina sprememb…

Odin ::

Pismenost gor al dol. Ampak dejstvo je, da se tega v Evropi sploh ne obravnava.

Sistematski pregledi vseh otrok (tako kot je DoberMan povedal) in prijavit starse policiji, ce kaj punckam manjka. Ne pa neko drkanje kdo je koga oprostil, ce pa se noben niti kaznovan ni bil.

Jaz ne vem kaj tu enim ne pase.

username ::

Za nekatere je to kultura, za nas je to kriminal. Vendar kdo lahko trdi, da imamo mi prav?
Vsak, ki je kolikor toliko normalen.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Zanimivo, da za ljudožerstvo je strpnežem jasno. Kapirajo, kako ne moremo dopustiti na območju EU kanibalizma. Magari organiziranega v "skladu s starodavnimi običaji". Še nebivedu, to nekako ve.

Za mutilacije deklic jim pa težje preskoči iskrca v trdih bučah.

[So pa pripravljeni jokat po tretji strani zaradi krivice uni kravi, Glupi Woldberg, al kako se že piše. No, so že, ker baje revco so nagnal v Holivudu, ker je baje šimfala neki čez Buša. Pa ma denarja precej več kot Jankovič, pa se jim še smili, ker ni dobila ene dodatne pogodbe.]

Zgleda, da krutost realnosti mnogim ljudem nekako "blagohotno" prekriva oči z nekakšno meglo, da ne vidijo prav zelo jasno?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

user386 ::

Prvič. Če bi se s problemom dalo zaslužiti, bi imeli že goro predpisov in zakonov. Ali pa če bi bilo prizadeto dobro situirano belo prebivalstvo. Za otroke afriških priseljencev in njihovo dobrobit pač ni interesa. Za tiste v Afriki še manj.

Drugič.
@nebivedu&Co.: Pa kaj vam je ljudje? Ne pogovarjamo se o folklori! Če si šaman vtakne totem figurico tja, kamor dam jaz termometer, skače naokoli in se v deliriju zvrne na žerjavico, me to ne gane. Če je to del njegove kulture in nekaj takšnega rad prakticira, naj. Svobodno. Pogovarjamo se o masovnih mutilacijah, ki so povsem brezsmiselne. Za nas. Za Afričane pa ne. To ni vraževerje. Tam ima početje čisto konkretne rezultate. Obrezana deklica zraste (če ne umre zaradi infekcije) v žensko brez spolnega užitka in mnogokrat s kroničnimi bolečinami, da se ne goni okoli. Namenoma sem uporabil besedo 'goni', ker dobro predstavlja odnos do teh nesrečnih človeških bitij - živalski odnos. Kar se mi gnusi skoraj toliko kot sama praksa obrezovanja je to, da v kolikor bi ljudje Zahoda danes dobili možnost odpraviti eno od dveh - FGM ali šiljenje pasjih ušesk - bi verjetno izbrali slednje. Ker pohabljanje psov je mučenje živali. Pohabljanje žensk je "sveto", ker je "stvar kulture". Fuj in fej! Tukaj nimate kaj izobraževat, družba, ki prakticira svinjarijo, že dovolj dobro pozna prednosti in slabosti le te.
Relativistični zmerni BS vedno pride le z ene strani - ljudje, ki mislijo, da duhovniki verujejo, da so bili ikvizitorji neizobraženi zaslepljeni kmetje in da da Osama bin Laden besedam iz svoje svete knjige večjo težo kot onim iz Hãnsel und Gretel (Janko in Metka). Premislite, predno zagovarjate "nedotakljivost kulture".

edit: Bistvo tega posta je nad mano v krajši verziji podal Thomas, s katerim se tokrat povsem strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user386 ()

Vajenc ::

Vsak, ki je kolikor toliko normalen.

To je relativno. Če je v Egiptu res več kot 90% žensk mutiliranih, potem je to pri njih normalno, pri nas pa takšnega običaja ne poznamo in nam to izgleda nanormalno, ogabno, obsodbe vredno in še kaj. Zame je to nenormalno, očitno za egipčansko Fato (Suljo) normalno ...

jype ::

Thomas, najprej nehaj uživat halucinogene droge.

Najprej sem ti rekel za link, potem pa nalimaš "EU ni pristojna narekovati državam članicam zakonodaje glede FGM, da pa ima vsaka članica posebej itak zakon, ki prepoveduje vsakršno telesno poškodbo".

Kot bi World Bank rekla, da ni pristojna ukrepat, če v Urugvaju prirejajo petelinje boje, pa bi se Thomas pritoževal, da je zato World Bank ziher strpniška levičarska organizacija, ker nič ne naredi, recimo.

Thomas> Za mutilacije deklic jim pa težje preskoči iskrca v trdih bučah.

Prosim en link, kje na območju EU se to tolerira?

Pri tem seveda lepo prosim, da ne opletaš z bebavimi izgovori in upoštevaš dejstvo, da mora za ukrepanje nasilje v družini biti vsaj poznano organom pregona, da se ga sme obravnavati.

Verjamem, da bi ti rad vsaki pod kiklo pogledal in potem vprašal "Kdo te je, mala? Ga greva pretepst!", ampak tako že imajo na tvojem obljubljenem middle east podeželju, pa se meni nič ne zdi, da bi se obneslo. Mam rajši zagamano "vladavino prava", kjer se to ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

OwcA ::

Brez žaljenja in podtikanja prosim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vajenc ::

Prosim en link, kje na območju EU se to tolerira?

Ja če je npr. v UK 300.000 ljudi iz rizičnih območij Afrike, kjer je mutilacija normalen pojav, potem se jih očitno tolerira, saj bi v nasprotnem bila polovica teh (moški) zaprti ali vsaj v postopku.

jype ::

Vajenc> Ja če je npr. v UK 300.000 ljudi iz rizičnih območij Afrike, kjer je mutilacija normalen pojav, potem se jih očitno tolerira, saj bi v nasprotnem bila polovica teh (moški) zaprti ali vsaj v postopku.

Pejt vse po vrsti prijavit, pa bodo.

Seveda boš za vsako krivo prijavo ustrezno kaznovan, kar je prav, ker sicer lahko tudi vsako teslo prijavi tebe, ker pretepaš ženo.

user386> Premislite, predno zagovarjate "nedotakljivost kulture".

Pejt se potem dotaknit kulture tja, kaj tle jamraš. Tle itak vsakega, ki ga dobimo, da kaj takega počne, zapremo (in do zdaj nihče ni rekel, da je tako početje zaradi česarkoli sprejemljivo).

user386> Tukaj nimate kaj izobraževat, družba, ki prakticira svinjarijo, že dovolj dobro pozna prednosti in slabosti le te.

Res? Neizobraženec, najprej se pouči o folklori severnjakov (ja, današnjih skandinavcev), Kitajcev, ameriških priseljencev (ki so, ko so jemali sužnjam majhne otroke enostavno rekli kupcu otroka "oh, don't worry, they don't have feelings"), ali pa celo Slovencev (ki so, ko je bilo to moderno, z velikim veseljem pomagali zažigat čarovnice).

Kaj misliš, kaj se je zgodilo, da takih bedarij ne počnemo več?

IgorGrozni ::

za nasilje :

nebivedu prvič(1), v neki drugi temi (...o ciganski demokraciji)>>>>>Vendar pa ko si naštimaš bullbar na avto s FI60 cevmi in ko vidijo, da se boš v njih zaletel in da si bolj nor od njih, se na hitro umaknejo, če se pa takrat ustaviš in pograbiš kak kol al pa kej hujšega iz avta pa bežijo in ti potem vsaj par mesecev dajo mir. Če pa še pokažeš, da imaš orožje doma, te pa pustijo za večno na miru. Vsaj jst nisem imel nobenih problemov z njimi od takrat ko sem spustil rafal 7.62 iz kalašnika v zrak, ko so se mimo hiše samo pripeljali. Po tistem dogodku me vedno samo pozdravijo al pa kak cigaret probajo nažicat od mene.

nebivedu, drugič (2)>>>Sam sem imel nesrečo, ko se je cigo z neregistriranim avtom zaletel v mojega. Na mojem se ni nič poznalo, vendar je cigo prišel za mano na vaško veselico v vas Krka in tam težil, da sem mu ne vem kaj dolžan. S kolegi smo vse cigote potovkl skor do smrti, policaji so pa potem izgubili vse papirje kdo je cigane polomu. Uglavnem danes ko se peljem mimo me samo pozdravijo in gredo dalje svojo pot.

S ciganom je treba delat tako ko s slovencem - orenk lomt po hrbtu s palco, pa bo delaven in kulturen in se ne bo pritoževal.


proti nasilju:

nebivedu, tretjič (3)>>>Za nekatere je to kultura, za nas je to kriminal. Vendar kdo lahko trdi, da imamo mi prav? Z njihovega zornega kota sigurno ne!

Torej ne moreš kr tako zob za zob, oko za oko. Pri njih je to tradicija in bo treba prvo spremeniti njihovo mišljenje, kr s silo ne boš storil nič.

Ljudi bo treba podučit, da je to narobe in da se tega ne dela.

nebivedu, četrtič(4)>>>>Vsakdo poskuša vsiljevati svoj prav. Ne gre zdaj za to kar kdo komu vsiljuje. Gre zato, da ne moreš človeka kar ubit al pa mu odrezat penisa, če pa je to kar počnejo zakoreninjeno z več kot 500 let starimi običaji. Treba jih je podučit, zakaj je to slabo in jim potem to še mnogokrat povedat in dokazat.




Hm, zanimivo..... Kaj pravite, multipla osebnost ali dvolična(hinavska) ? Je obrezovanje deklic bolj sprejemljivo kot kraja ? Ali je lastnina bolj važna od telesne nedotakljivosti ? Ali gre za moško šovinistično svinjo ?>:D.
Razumljiva ˝folklora˝ je obrezovanje deklic, nerazumljiva pa kraje in življenje ˝u easy˝ ?:\




Ali sta na S-T dva nebived-uja ?
TP ?!

IgorGrozni ::

..Ah, ja.. gologlavih kurčičev (in fantkov) ne omenjam, ker samo po sebi obrezovanje ni nič podobno zločinskega, kot obrezovanje deklic. Verjemite, sam sem obrezan, ...pa nisem žid. In ne počutim se mutiliranega.

Lp.IgorGrozni

P.S:

Če me prepoznate na plaži.... po obrezanosti, .....pozdravite Igor-ja Groznega...:D

Odin ::

> Tle itak vsakega, ki ga dobimo, da kaj takega počne, zapremo

Aja? Imas kaksen link koliko jih je za zaprtih?
A se ti zdi, da bi pravna drzava padla, ce bi sistematsko pregledovali otroke in zaceli zapirat krvolocne starse?

jype ::

Odin> A se ti zdi, da bi pravna drzava padla, ce bi sistematsko pregledovali otroke in zaceli zapirat krvolocne starse?

Ne. Saj to že počnemo.

Vsaj za obvezen sistematski pregled vem, pa prepričan sem, da noben priseben zdravnik ne bi kar ignoriral pohabljenega otroka (na kakršenkoli način).

Vajenc ::

jype: če je v Egiptu, Somaliji ... po Wiki 95% mutiliranih žensk, potem imajo zelo veliko verjetnost "pozitivnega cinkanja", ali pa vsaj mnogokrat večjo, kot tebe obtožit, da pretepaš ženo, zadet od živčno halucinogenega plina.

jype ::

IgorGrozni> Verjemite, sam sem obrezan, ...pa nisem žid. In ne počutim se mutiliranega.

Ker sem že videl (tako muslimanske kot krščanske) ženske protestirat proti emancipaciji, me to sploh ne čudi. Seveda obrezovanje ni pohabljanje, je pa vseeno poseg v telesno integriteto otroka. Odgovorni starši si česa takega pač ne privoščijo.

Odin ::

> pa prepričan sem, da noben priseben zdravnik ne bi kar ignoriral pohabljenega otroka

A ti potem trdis, da se to sploh ne dogaja v EU?? Mislis da so se vsi imigranti druzno odlocili, da pa to vec ni spejemljivo in pustili svoje obrede za sabo?

Ja sej mozno je. Ampak (kot bi Thomas rekel) prej je mozno, da se jaz spontano teleportiram na Mars in tam eno kavico spijem preden me spet cist po nakljucju spet teleportira nazaj na Zemljo.

Ne bit tko naiven no, Jure.

user386 ::

Pejt se potem dotaknit kulture tja, kaj tle jamraš. Tle itak vsakega, ki ga dobimo, da kaj takega počne, zapremo (in do zdaj nihče ni rekel, da je tako početje zaradi česarkoli sprejemljivo).

Morda ne dobesedno, je pa za moje pojme tole zelo blizu temu:
Zato ker je to star ljudski običaj in ne moreš človeka kaznovat ker se po svojih običajih obnaša - treba ga je podučit, da je napačen ne pa kaznovat zato ker ni vedel da tega ne sme.

Človek, ki je tole izjavil, se v nekem drugem postu, kot ugotavlja IgorGrozni, obnaša povsem drugače.
Na S-Techu seveda ni dveh nebivedu-jev, niti dveh jype-ov (slednji se mi je do sodelovanja v tej temi kazal kot razumen sogovornik). So le ljudje, ki veselo pridigajo strpnost in "soft approach", kadar gre za probleme v njihovi daljni okolici. Če se p****** premakne bliže, zamenjajo lajno.

Res? Neizobraženec, najprej se pouči o folklori severnjakov (ja, današnjih skandinavcev), Kitajcev, ameriških priseljencev (ki so, ko so jemali sužnjam majhne otroke enostavno rekli kupcu otroka "oh, don't worry, they don't have feelings"), ali pa celo Slovencev (ki so, ko je bilo to moderno, z velikim veseljem pomagali zažigat čarovnice).

Predno me ponovno ozmerjaš z neizobražencem ali čim podobnim, poskusi razmislit, kaj sem hotel povedat. Ker trenutno seštevaš jabolka in hruške medtem ko trdiš, da delam slabo čežano. Obrezovanje deklic nima kaj dosti več skupnega z lovom na čarovnice kot to, da je oboje skrajno retardirano početje. Zagotavljam ti, da možje obrezanih žensk ne živijo in crknejo v prepričanju, da njihova sužnja uživa svoje mutilirano telo vsak dan svojega ubogega obstoja in ne potrebujejo nikakršne "izobrazbe", ki bi jih prepričala o nasprotnem. Kazen je vzgojna. To potrebujejo. Občutiti bolečino, ki jo povzročajo drugim. Če so feministke z izobraževanjem moških dosegle enakopravnost žensk sem jaz pokojni papa Janez Pavel II.

jype ::

Vajenc> jype: če je v Egiptu, Somaliji ... po Wiki 95% mutiliranih žensk, potem imajo zelo veliko verjetnost "pozitivnega cinkanja", ali pa vsaj mnogokrat večjo, kot tebe obtožit, da pretepaš ženo, zadet od živčno halucinogenega plina.

Moja omemba "pretepanja žene" izhaja iz znanega "And do you still beat your wife?"

Glede na to da je v Sloveniji pretepena vsaka 5 ženska, bi jaz rekel, da so možnosti, da ti svojo tepeš, kar 20%. Zdaj pa, ker je jaz, IgorGrozni, Odin in Thomas ne tepemo, to pomeni da ti ziher jo.

A zdaj vidiš, zakaj je takšno sklepanje nesprejemljivo?

Da odkritih primerov ne bi kaznovali, tega pa pač ne verjamem.

Vajenc ::

95 > 20 (mnogokrat)
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevanje Izraelcev iz Gaze

Oddelek: Problemi človeštva
333728 (506) mtosev
»

Prevzetnost in pristranost

Oddelek: Loža
402078 (1402) nevone

Več podobnih tem