» »

Posest orožja

Posest orožja

««
52 / 54
»»

Comandante ::

Jaz bi samo svetoval, ce bo kdo kupoval Glocka, naj se preprica da mu kot rocaja ustreza - ker je drugacen kot pri vecini pistol. Jaz sem skozi Glocka 19 spustil 10 000+ strelov, menjal fedro (sprozilec je res slab, trd in ne gre gladko), spoliral sprozilni mehanizem, zamenjal merke... pa se vedno slabse streljal kot z out of the box HS XDM-9.

cvalsr ::

Tole!
Razlog je, ker je Glock striker pištola, kjer se vzmet udarne igle napne na 4/5 kot repertiraš pištolo, 1/5 pa, ko pritisneš na sprožilec. Sprožilec Glocka je trd "by design".

Ko sem (začetnik) kupoval pištolo, sem vprašal 3 strelce in še na forumu Strelec.si, pa mi tega nihče ni znal (hotel ?) povedati ?! >:D
Če bi mi, za precizno nikoli ne bi kupil nič s 'strikerjem', ampak nekaj s tako imenovanim SA+DA sprožilcem. Tako pa sem se dolgo mučil, kako nekajkilski frdamani 'striker' stisniti, brez da bi ga nekam zategnil. Če se s streljanjem ne bi samo 'igral', bi že zdavnaj zamenjal "Glocku podobno" pištolo za nekaj prijaznejšega.
Po moje so tudi 'striker' sprožilci pomemben vzrok, da v ameriških posnetkih gangster po 10 policajskih 'zadetkih' še nemoteno 'funkcionira'.

Comandante ::

Tole!
Ko sem (začetnik) kupoval pištolo, sem vprašal 3 strelce in še na forumu Strelec.si, pa mi tega nihče ni znal (hotel ?) povedati ?! >:D

Na strelec.si imas na zalost 2-3 idiote, polne samih sebe, ki visijo na forumu 24/7 in so pametnejsi od celega sveta. Pa najboljsi strelci ever, seveda. Imas par tehnicnih tem, ki so ok, pa male oglase, ostalo pa so vecinoma smeti.

Karen ::

Comandante je izjavil:


Na strelec.si imas na zalost 2-3 idiote, polne samih sebe, ki visijo na forumu 24/7 in so pametnejsi od celega sveta. Pa najboljsi strelci ever, seveda. Imas par tehnicnih tem, ki so ok, pa male oglase, ostalo pa so vecinoma smeti.

Pol je isto k na Slo-techu >:D, sam da ne gre za strelce :D

gruntfürmich ::

po mojem je kupovati glocka za precizno tako kot bi kupoval berreto za spošno resno streljanje...

cvalsr je izjavil:

Po moje so tudi 'striker' sprožilci pomemben vzrok, da v ameriških posnetkih gangster po 10 policajskih 'zadetkih' še nemoteno 'funkcionira'.

mislim da je vzrok v postu #3: https://www.glocktalk.com/threads/advan...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

...če bi zamenjava vzmeti toliko prispevala k natančnejšemu streljanju.

na dolgocevnem Velik Kaliber pravijo da je to zelo očitno:



za dolgocevno benchrest Mali Kaliber pa menda nekateri dajejo izredno lahne vzmeti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Colt1911 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?


Pokalica izbrana, brez skrbi: REX ALPHA
Sicer sem razmišljaj o Sig Sauer X5 ali Ruger SR1911. Ampak bom zaenkrat podprl Slovence.

Jaz nimam vrstega reda, ker veliko delam in naredim tisto, kar lahko. Ni pomembno kako dolgo bo trajalo.


Danes preizkusil Arex Alpha. Ljubezni na prvi pogled ni bilo. Zadeva je premala.
CZ je veliko boljša za moje šape.
Na 25m je bilo od 50 šusev (5 po seriji) najboljše 1, 4, 5, 8, 8.
Vmes sem streljal z Alpho in je bilo slabo. Ne morem jo zagrabiti, kot lahko CZ.

Se pa še učim. Tako, da se še odločam kaj bom nabavil.
Škoda, da je Sig Sauer tako drag.


Vzemi TS-ko pa bo dost velka za tvoje šape!
Jaz imam šape pa mi je prevelka.:P

P.S.
Sig Sauer je danes Made in USA (bolj verjetno Čina).


Tako, odločitev je zdaj padla.
Prvi kos: CZ TS 2 Deep Bronze

Meni je zelo všeč, tudi v roki lepo stoji.
Zdaj se bomo s tem špilali, ko bo pa čas za nov kos bomo pa še kaj nabavili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

Prvi kos: CZ TS 2 Deep Bronze

Odlicna izbira.

Pro-tip: kupi kar na zacetku malo vecji sef, da ne bos cez pol leta menjaval. Hitro se napolni, ko se clovek navdusi.

FireSnake ::

Ja, to sem pa že študiral, da bom vzem malo večjega. Ker pride še ostala vesela druščina zraven.

Že gledam kaj vzeti. Zadeve so od 700 do jurja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

če daš kaj na standarde, po katerih je sef za orožje narejen (da bodo v prihodnosti obvezni), je pravi EN1143-1.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Če bo mogoče kdo pozabil, velja tudi navadna omara, ki ima zaklep (in ločeno zaklenjeno strelivo ali posebna omara za to).
Samo, če bi kdo prišaral mogoče 500 eur rad. Nič narobe s sefom, da me ne napadete takoj..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

FireSnake ::

Ja, po zakonu, če je ločeno orožje in strelivo ni pogoj "sef".
Je samo fino, da je zadeva v ognjevarni omari. Mislim, da si malo bolj brez skrbi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

Machete je izjavil:

Če bo mogoče kdo pozabil, velja tudi navadna omara, ki ima zaklep (in ločeno zaklenjeno strelivo ali posebna omara za to).
Samo, če bi kdo prišaral mogoče 500 eur rad. Nič narobe s sefom, da me ne napadete takoj..

Zakonsko velja.

Je pa proper sef, ki se privijaci v steno/tla po EN1143-1 pametna nalozba, saj povprecni vlomilec ne bo prisel not brez posebnega orodja. Konec koncev je 5-10 kosov orozja tudi ze nekaj vredno.

Ce so otroci pri hisi, pa tako ni vprasanje - vse v sef, v katerega ne morejo na noben nacin.

Fritz ::

gruntfürmich je izjavil:

po mojem je kupovati glocka za precizno tako kot bi kupoval berreto za spošno resno streljanje...

Ne vem kaj je tukaj narobe za začetnika? Glock je zelo praktična pištola, enostavna za rokovanje in vzdrževanje. Do časa, ko bo sposoben res dobrih rezultatov in lahko v pištolo investira bistveno več, bo tudi imel bolj jasne pojme kako in kaj in ne bo toliko izgubil, če bo Glocka prodal. Sicer pa en Glock & Co. pri hiši nikoli ni odveč.

Moja je dala nekaj nekaj pištol skozi preden smo kupili športnega Tanfoglia za 2,5k (za toliko denarja skorajda dobiš Bergaro 6,5 s spodobno optiko). Ker Tanfoglio dela tudi ogrodja/ročaje v manjši velikosti ji je reč lepo sedla v roko in sta se dobro ujele. Za čistit pa je Tanfoglio nočna mora proti Glocku ali Waltherju PDP. Včasih ne morem verjeti kako je ta pištola po streljanju z istovetnim strelivom in z isto količino izstreljenih nabojev neprimerno bolj umazana kot plastičarji.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

po mojem je kupovati glocka za precizno tako kot bi kupoval berreto za spošno resno streljanje...

Ne vem kaj je tukaj narobe za začetnika? Glock je zelo praktična pištola, enostavna za rokovanje in vzdrževanje. Do časa, ko bo sposoben res dobrih rezultatov in lahko v pištolo investira bistveno več, bo tudi imel bolj jasne pojme kako in kaj in ne bo toliko izgubil, če bo Glocka prodal. Sicer pa en Glock & Co. pri hiši nikoli ni odveč.

za nekoga ki rad natančno strelja je po mojem glock čisto mimo. ker glock je delovna pištola.
po mojem je odločitev za ČZ TS 2 najbolja kar jih je.
najbolj neumno je, da človek ki želi natančno streljati, vadi na zanič pištoli. kaj bo imel od tega da se 1 leto prilagaja na zanič pištolo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cvalsr ::

za nekoga ki rad natančno strelja je po mojem glock čisto mimo. ker glock je delovna pištola.

Ne samo po tvoje. Za precizno je karkoli s 'strikerjem' kot kramp za sajenje v cvetlične lončke na balkonu.

Glede hujše umazanosti Tangfolia: Na plastiki se umazanija manj vidi...

matobeli ::

Kot da pištole v resnici sploh ne bi bile namenjene za natančno streljanje :))

Oboje je kramp, sam da je eno spoliran kramp.

cvalsr ::

Kot da pištole v resnici sploh ne bi bile namenjene za natančno streljanje :))

Kot da avtomobili v resnici sploh ne bi bili namenjeni za vožnjo na šiht :)
Od fičota do ferarija, od formule 1 do 'orto'-terenca ...
;)

Okapi ::

cvalsr je izjavil:

za nekoga ki rad natančno strelja je po mojem glock čisto mimo. ker glock je delovna pištola.

Ne samo po tvoje. Za precizno je karkoli s 'strikerjem' kot kramp za sajenje v cvetlične lončke na balkonu.
Moraš biti že zelo dober strelec, da postane tak "kramp" omejitev za tvojo natančnost.

Z mojim Waltherjem Q5 Match SF je prišla tarča od tovarniškega preizkusa. 5 strelov na 25 m, 4 so bili v grupi 4 cm, peti je naredil 6 cm grupo. Za tiste, ki ne vedo, na standardni tarči za precizno streljanje na 25 m ima desetka premer 5 cm. Jaz lahko samo sanjam, da bom kdaj prišel do meje svojega "krampa za sajenje rožic".

Okapi ::

Da ne bo pomote, navaden Glock 17 ni primerna pištola za nekoga, ki bi rad samo precizno streljal. Ampak ne zaradi tega, ker bi bil "striker", temveč ker nima nastavljivega merka. Naslednja omejitev je kratka cev, in potem (premajhna) teža, ker je plastičen. Tudi sprožilec ni najprimernejši. Šele potem, ko te stvari izboljšaš (Glock G17L, ki sem ga omenil, ima recimo vse to izboljšano), postane ovira za preciznost striker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Fritz ::

Glock ali kakršnakoli delovna pištola je univerzalna reč in čisto spodobna za vadbo, saj je tehnika streljanja enaka pri pištoli za 100€ ali pri tisti za +3k €. Če pa je nekdo že tako daleč, da bo redno treniral izključno precizno streljanje in hodil na tekme, potem je investicija v športno 6" pištolo smiselna.

Strelec oz. njegova sposobnost sta 90-95%, športna pištola in ostala oprema pa lahko vplivata na tistih 5-10%. Se pa strinjam, da se striker ne more primerjati s fino nastavljivim SA prožilcem. Med plastičarji, ki sem jih preizkusil (G17/19, HK SFP9 in PPQ/PDP) ima Walther z naskokom najboljši prožilec.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Colt1911 ::

Tudi HS ni za odmet , ima boljši sprožilec kot Glock.
@Okapi , Glock 17 ima vsaj od gen.4 merke nastavljive po višini in širini. Serijsko!

Je pa veliko bolj zabavno streljati IPSC ali kako drugo dinamično disciplino kot pa 10 minut streljati z mesta 10 nabojev na isto nepremično tarčo.
To je za one 70+.:P

Comandante ::

Colt1911 je izjavil:

Tudi HS ni za odmet , ima boljši sprožilec kot Glock.
:P

Jaz mam HS XDM 9 5.25 (oziroma SF19, kot se mu rece dandanes), ter XDS 9 3.3. Imel sem dolgo casa tudi Glocka 19, ki je po velikosti nekaj vmes. Z obema HSoma streljam bistveno bolje kot sem z Glockom. Ne vem ce je kriv sprozilec ali ne, sumim predvsem kot rocaja, ki je prì Glocku svojevrsten.

So pa to se vedno sluzbene pistole, seveda. Tavelik HS je nekaj kao v smeri preciznega (daljsa cev, nastavljivi merki), ampak ni to ista liga kot CZ Sport 2 ali kak spimpan 1911.

FireSnake ::

Jaz komaj čakam, da se odvijejo papirji, da dobim nabavno.
Streljam sem s CZ TS in s to mi je šlo najbolje.
TS 2 čudovito paše v roko.
Potem pa na strelišče s tole TS 2 deep bronze in čim lepše nastaviti merek (sem rezerviral tega, ki je nastavljiv v vse smeri).

Starega Colta .38 detective special pa samo preizkusiti (ta ni za streljanje).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Zanimivo branje, ker bom v prihodnosti nekaj od tega kupil.


FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Takole zdaj gre:
- 30.8. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam na tečaj varnega rokovanja z orožjem


Malo sem se prenaglil:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam ostalo...


Takole, ta teden sem opravil še izpit za varno rokovanje z orožjem. Izpit je bil lahek, a jaz sem se veliko pripravljal. Komisija je bila stroga a korektna. Veliko ljudi je na izpitu padlo (bi rekel, da nekje 50%). Pri rokovanju so me pohvalili.
Zdaj imam vse, kar rabim za nabavo. Trajalo je od 27.7 do zdaj, a sem želel to optaviti počasi in brez pritiskov - imam drugje dovolj gužve.

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden

To bo pa tudi to.

Počasi v nabavo, a se nikamor ne mudi.

Proarmis začne januarja prodajati svojo novo pištolo (cena bo 3600 kakor sem slišal). Gre za vrhunski kos. Lahko si ga prilagodiš po želji (barva, gravure). Sem držal v roki, streljal še nisem. Bom šel preizkusiti. Sede v roko kot Sig Sauer X5 (šestke nisem imel v rokah).
Mika me:
- CZ tactical 2 (če bi bila slovenska bi vzel takoj)
- Arex Alpha
- tale nova od Proarmis
- kasneje nekaj za streljati na daleč, verjetno AK 103

Zdaj bom počasi preiskusil čim več, da bom videl kaj najbolj sede. Nekaj že vem, veliko je pa še za raziskat. Dejansko sem zdaj na začetku.


Takole, nov status:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- 16.12. uspešen izpit iz varnega rokovanja
- konec decembra oddana vloga za nabavno dovoljenje (zaenkrat A6 in A1, kaliber 9x19 in .38 special)

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)

Proces je zaključen. Ko dobim domov papirje grem v nabavo.

Namig: taksa za podariteve je večja. Če ti kdo podati raje kupite za 1EUR, bo bolj poceni taksa (podaritev je 60EUR taksa).


Zadeva je končana, dvignil nabavno dovoljenje.

Takole, nov status:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- 16.12. uspešen izpit iz varnega rokovanja
- konec decembra oddana vloga za nabavno dovoljenje (zaenkrat A6 in A1, kaliber 9x19 in .38 special)
- prvi teden februarja 2024 dvig nabavnega dovoljenja

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250 (prvič, zdaj naslednja leta 50)
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)

Pod črto: dobre tri mesece ceremonij, ampak nismo pretiravali in šli brez stresa (OK, učil sem se veliko, mimo tega ne moremo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Se je posest povečala, zaradi možnosti vojne?

matobeli ::

A na korejskem polotoku? Niti ne.
V ukrajini je pa vojna že malo dlje kot tri mesece.

Scaramouche3 ::

matobeli je izjavil:

A na korejskem polotoku? Niti ne.
V ukrajini je pa vojna že malo dlje kot tri mesece.


Nisem vedel da živiš tam, dobro za njih...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgJ1 ()

Machete ::

Veča se vsako leto, ker pride vedno več novih. Drugače zares, pa ja, lastnikov je veliko in vsako leto je malo povečan interes. Saj obstaja statistika, samo ne vem kje je, se mi ne da iskat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Scaramouche3 je izjavil:


Nisem vedel da živiš tam, dobro za njih...


Pol pa buhtelj povej za kater primer vojne bi se slovenci morali oboroževat.

Nismo se oboroževali ko je bil vojna par 100km južno, nismo se ko je bila na kosovem, nismo se ko je razpadla SZ, tako da... katera vojna? V Gazi, v Ukrajini, morebitna med S in J korejo ali celo morebitna med TW in CN?/

V zadnjih 10 letih smo se oboroževali ko se je po EU začelo sušljat o bistveno strožjem zakonu glede orožja.

matobeli ::

A so te iz drugih tem že spet zaklenil?

Spokaj na tečaj in na UE po nabavno če se ti zdi grožnja tako resna da bi vložil v preventivo par 100eur, z twatter novicam pa stfu.

matobeli ::

Torej se ti grožnja ne zdi tako visoka da bi upravičila par sto efrof investicije?
A ko bodo tvoji invejderji prišli jih boš s tipkovnico klofal in se jim v brk smejal?

Pa kar hitro, preden vso kramo pokupijo.

matobeli ::

Za drekače vedno na zalogi.

Colt1911 ::

matobeli je izjavil:

Torej se ti grožnja ne zdi tako visoka da bi upravičila par sto efrof investicije?
A ko bodo tvoji invejderji prišli jih boš s tipkovnico klofal in se jim v brk smejal?

Pa kar hitro, preden vso kramo pokupijo.


Tipkovnica je močnejša od kalaša.:)):)):))

FireSnake ::

Scaramouche3 je izjavil:

Se je posest povečala, zaradi možnosti vojne?


Tečajniki in na upravni enoti pravijo, da zelo.
Še primer: nas je bilo na tečaju 53 ali 54 (ne spomnim se več). Rekli so, da tako velike skupine ni bilo še nikoli.
No, je la res, da jih je več kot pol pocepalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

No, je la res, da jih je več kot pol pocepalo.

Resno? 8-O To pa je slabo, ce se niso v stanju naucit tiste skripte, ki jo v pol ure preberes.

No, saj mi smo tudi na prakticnem delu imeli enega talenta, ki je dal nabojnik v pistolo, repetiral in potem gledal v cev, ce je metek not.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Je pa lepo slišat da niso spustili standardov.

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Se je posest povečala, zaradi možnosti vojne?


Tečajniki in na upravni enoti pravijo, da zelo.
Še primer: nas je bilo na tečaju 53 ali 54 (ne spomnim se več). Rekli so, da tako velike skupine ni bilo še nikoli.
No, je la res, da jih je več kot pol pocepalo.


No, no, ne gre pretiravat. Ko sem jaz hodil na usposabljanje, jih je bilo več kot pol nekih bodočih varnostnikov, četrtina za šport, potem pa vse mešano, še največ takih, ki so/bodo orožje podedovali in ga ne morejo dobiti, dokler nimajo izpita.

Že na teoretičnem delu/zagovoru jih je popadalo več kot pol, na praktičnem delu pa je bilo tako, da pač eni smo relativno enostavno ustrelili zahtevano število krogov. Eni pa nikakor ne, ter so praktični del ponavljali tako dolgo, da so nekaj spravili skupaj.

Problem je bil v tem, da je bila "podelitev" ali karkoli je že bilo na koncu ne vem, ob 16h, pozimi, ko se je že temnilo. Prišli pa smo tja ob ne vem, 9h zjutraj, do 10h sem jaz odstrelil, potem pa vsaj nekaj ur zmrzoval zunaj. Nihče ni hotel oditi, ker nismo imeli potrdila, nazaj na strelišče nismo mogli, nekako so nas ven zaprli. Nikjer kafiča v bližini, da bi se vsaj pogreli. Če so praktični del vsi naredili, ne vem, po moje so ga, ker to je pač bila ena taka praktična spretnost. To moraš sprobati, ne gre to samo teoretično.

Tako da že pred 15+ leti so bili standardi kar visoki. Kar se mene tiče, je to v redu in takrat in zdaj.

Fritz ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Tako da že pred 15+ leti so bili standardi kar visoki. Kar se mene tiče, je to v redu in takrat in zdaj.

Slovenija in nasploh EU ima dobre standarde za pridobitev orožne listine in še vedno si lahko vsak normalen, neproblematičen posameznik z nekaj napora zagotovi en ali več kosov strelnega orožja. To sicer ne more preprečiti vseh incidentov in deviantnih ravnanj z legalnim orožjem a je bistveno bolje kot v ZDA, kjer je v nekaterih zveznih državah za nakup orožja potrebno samo znanje kako vstopiti skozi vrata trgovine ali pa tržnice z rabljenim strelnim orožjem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

FireSnake ::

Comandante je izjavil:

No, je la res, da jih je več kot pol pocepalo.

Resno? 8-O To pa je slabo, ce se niso v stanju naucit tiste skripte, ki jo v pol ure preberes.

No, saj mi smo tudi na prakticnem delu imeli enega talenta, ki je dal nabojnik v pistolo, repetiral in potem gledal v cev, ce je metek not.

Kakšno skripto si ti imel, da si jo prebral v pol ure?
Jaz sem imel literaturo, ki je obsegala več kot 100 strani.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

FireSnake je izjavil:

Comandante je izjavil:

No, je la res, da jih je več kot pol pocepalo.

Resno? 8-O To pa je slabo, ce se niso v stanju naucit tiste skripte, ki jo v pol ure preberes.

No, saj mi smo tudi na prakticnem delu imeli enega talenta, ki je dal nabojnik v pistolo, repetiral in potem gledal v cev, ce je metek not.

Kakšno skripto si ti imel, da si jo prebral v pol ure?
Jaz sem imel literaturo, ki je obsegala več kot 100 strani.

No, nasa je imela 20 strani, je pa res da sem to delal 15 let nazaj. Nekaj jih je padlo na teoriji, predvsem pa so imeli tezave pri streljanju. Dobili smo namrec cebelice (Zastava M70 pistole jugoslovanske), kaliber 32ACP in najslabsi sprozilec na svetu. Poleg tega, da se je en skoraj ustrelil, je marsikdo imel tezavo zadeti tarco 50x50cm na ~7 metrov.

Izvajalec pa je bila firma Varnost iz Maribora, ki v tisti obliki vec ne obstaja.

FireSnake ::

Mi smo na izpitu streljali na 15m.

Je pa skripta vsebovala vse:
- zakon
- varno rokovanje
- prvo pomoč
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

[
Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250 (prvič, zdaj naslednja leta 50)
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)

Pod črto: dobre tri mesece ceremonij, ampak nismo pretiravali in šli brez stresa (OK, učil sem se veliko, mimo tega ne moremo).


Moram malo dopolniti:
Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250 (prvič, zdaj naslednja leta 50)
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)
- prijava prvega kosa + izdaja listine + dovoljenje za nakup streliva: 61.5€
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Kje kupujete omare za shranjevanje?
Pogoj je skladnost s standardom in še en notranji sef.
Rabim tamalo zadevo, za par kosov dolgocevnega prostora pa le naj bo (5 do 6 je dovolj).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Ni nobenega standarda, če si privat dude.
Jaz sem si sam naredil vse :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Vsaka namenska omara, ki se prodaja, bo ustrezna.

Npr.:

https://www.bauhaus.si/zeleznina/zascit...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Kje kupujete omare za shranjevanje?
Pogoj je skladnost s standardom in še en notranji sef.
Rabim tamalo zadevo, za par kosov dolgocevnega prostora pa le naj bo (5 do 6 je dovolj).


Tukaj:
https://egun.de/market/index.php

Daj noter niz:
Waffenschrank

Rabiš pa eno prikolico, ter štiri krepke mladce, da se to pripelje, ter nek papir imej, da si blagajno kupil.
Pa pazi na težo, ker sicer ne vem, kje orožje nameravaš imeti, samo priporočam pritličje oz. klet.

So pa cene bagatela za proper blagajne.

fikus_ je izjavil:

Vsaka namenska omara, ki se prodaja, bo ustrezna.

Npr.:

https://www.bauhaus.si/zeleznina/zascit...


Brez zamere, v tem mi niti marmelade ne hranimo, da nam jo kdo ne ukrade.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Glej, zakonodaji ustreza, če pa hočeš kaj dražjega, pa tudi prav.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

Glej, zakonodaji ustreza, če pa hočeš kaj dražjega, pa tudi prav.


To se pa strinjam.
««
52 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203505 (18820) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544829 (32579) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992596 (84420) Grey

Več podobnih tem