» »

Posest orožja

Posest orožja

««
53 / 54
»»

gruntfürmich ::

standard za orožne omare je EN 1143-1.
če bo kdaj v veljavi, bo verjetno ta in NE tale: EN 14450, ki ga oglašuje en kup trgovcev za njihove 'orožne' omare.
cene pa se začejno od recimo 500EUR pri proarmisu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

AgJ1 ::

gruntfürmich je izjavil:

standard za orožne omare je EN 1143-1.
če bo kdaj v veljavi, bo verjetno ta in NE tale: EN 14450, ki ga oglašuje en kup trgovcev za njihove 'orožne' omare.
cene pa se začejno od recimo 500EUR pri proarmisu.

Kje ti to vidiš pri proarmisu? Ok, vidim. A niso to malo šibke omare, da bi bile 1143-1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Ni nobenega standarda, če si privat dude.
Jaz sem si sam naredil vse :)


Standard je: EN1143-1
Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.
Jaz polovičarsko ne bom delal.

bbbbbb2015 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kje kupujete omare za shranjevanje?
Pogoj je skladnost s standardom in še en notranji sef.
Rabim tamalo zadevo, za par kosov dolgocevnega prostora pa le naj bo (5 do 6 je dovolj).


Tukaj:
https://egun.de/market/index.php

Daj noter niz:
Waffenschrank

Rabiš pa eno prikolico, ter štiri krepke mladce, da se to pripelje, ter nek papir imej, da si blagajno kupil.
Pa pazi na težo, ker sicer ne vem, kje orožje nameravaš imeti, samo priporočam pritličje oz. klet.

So pa cene bagatela za proper blagajne.



Hvala za podano.
Se da to kje dobiti tudi pri nas? Ravno v tujino ne bi hodil.

Kaj podobnega temu, mogoče:
https://sportno-strelstvo.si/trezor-za-...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

FireSnake je izjavil:


Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.


Ni zahtevan, bo boljša izbira.

Kater standard izbereš nima veze, veliko jih ima kar svojo sobo/klet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ni nobenega standarda, če si privat dude.
Jaz sem si sam naredil vse :)


Standard je: EN1143-1
Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.
Jaz polovičarsko ne bom delal.

lahko citiraš člen zakona, kjer je standard za trezorje zahtevan?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AgJ1 ::

Jaz polovičarsko ne bom delal.

Tole potem:

https://www.rottner-tresor.at/rottner-w...

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ni nobenega standarda, če si privat dude.
Jaz sem si sam naredil vse :)


Standard je: EN1143-1
Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.
Jaz polovičarsko ne bom delal.

lahko citiraš člen zakona, kjer je standard za trezorje zahtevan?


Zakaj bi ga?
Je tako težko razumeti, da sam želim, da je zadeva shranjena kot se zagre?
Če še vedno ne razumeš bom še štirikrat razložil. Na različne načine: enega si že pokuril. ;)

AgJ1 je izjavil:

Jaz polovičarsko ne bom delal.

Tole potem:

https://www.rottner-tresor.at/rottner-w...


Ko se nehamo hecat pa kaj takega že gre skozi:
https://www.proarmis.si/shooting-gear/g...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ni nobenega standarda, če si privat dude.
Jaz sem si sam naredil vse :)


Standard je: EN1143-1
Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.
Jaz polovičarsko ne bom delal.

bbbbbb2015 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kje kupujete omare za shranjevanje?
Pogoj je skladnost s standardom in še en notranji sef.
Rabim tamalo zadevo, za par kosov dolgocevnega prostora pa le naj bo (5 do 6 je dovolj).


Tukaj:
https://egun.de/market/index.php

Daj noter niz:
Waffenschrank

Rabiš pa eno prikolico, ter štiri krepke mladce, da se to pripelje, ter nek papir imej, da si blagajno kupil.
Pa pazi na težo, ker sicer ne vem, kje orožje nameravaš imeti, samo priporočam pritličje oz. klet.

So pa cene bagatela za proper blagajne.



Hvala za podano.
Se da to kje dobiti tudi pri nas? Ravno v tujino ne bi hodil.

Kaj podobnega temu, mogoče:
https://sportno-strelstvo.si/trezor-za-...


Najboljša firma za trezorje v Sloveniji (tudi za orožje) je Primat:
https://primat.si/omare-in-regali/omare...

To se v principu lahko kosa s čemerkoli, kar prodajajo prodajalci orožja, pa še lasten servis imajo, da ti omaro privijačijo in jo vežejo na protitrgalni senzor.

Samo čas (=EUR) si moraš vzeti za to. Če imaš čas za to, ni problema nobenega. Life is good. Ne rabiš kontaktirati nobenega trgovca, kar na Primat pokliči, oni vse urihtajo in pripeljejo in zmontirajo.

Zgodovina sprememb…

AgJ1 ::

Meni te omare, ki imajo večino palic za zaklepanje na sredini ene stranice, ne delujejo ravno ok.
Dejansko mi delujejo Rottner sefi z oznako EN0 in EN1 bistveno bolj solidni. Recimo tale:
https://www.rottner-tresor.at/rottner-w...

Najboljša firma za trezorje v Sloveniji (tudi za orožje) je Primat:
https://primat.si/omare-in-regali/omare...

Širina 300 mm in gre notri 7 pušk? No way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

bbbbbb2015 ::

AgJ1 je izjavil:

Meni te omare, ki imajo večino palic za zaklepanje na sredini ene stranice, ne delujejo ravno ok.
Dejansko mi delujejo Rottner sefi z oznako EN0 in EN1 bistveno bolj solidni.

Najboljša firma za trezorje v Sloveniji (tudi za orožje) je Primat:
https://primat.si/omare-in-regali/omare...

Širina 300 mm in gre notri 7 pušk? No way.


Za orožje to sicer ni tako važno, imaš pa varnostne standarde, saj lahko imaš za kratkocevno orožje blagajno za denar. Je pa to overkill, ker to je proper 200-300kg.
Primat je imel inovacijo, kjer njihove blagajne ni bilo mogoče razstreliti z acetilenom.

V vsako blagajno se da vlomiti, samo čas je potreben za to in orodje. Varnostni standard se meri v času, kako dolgo se blagajna upora vlomu.

Bolje je imeti alarm, vezan na centralo in trgalni senzor, kot 500kg beštijo, ki je sploh ne moreš dati v etažo, ker ima večina hiš nosilnost ne vem 400kg/m2. pa že 400kg/m2 je dosti.

AgJ1 ::

No, tale se mi zdi Ok:

https://www.rottner-tresor.at/rottner-w...

Dobrih 150 kg.
Primat sploh nima cen na strani, da bi imel orientacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

bbbbbb2015 ::

AgJ1 je izjavil:

No, tale se mi zdi Ok:

https://www.rottner-tresor.at/rottner-w...

Dobrih 150 kg.
Primat sploh nima cen na strani, da bi imel orientacijo.


Primat je drag. Oni v glavnem prodajajo trezorje bankam, za šparovce v poslovalnici in za bankomate.

Samo če hočeš najboljše, kar je možno dobiti za denar v Sloveniji. To je to. Lahko jim pa pokažeš sliko od Rottnerja in naj dajo kontra ponudbo.

In varnostnih ključavnic imaš kar nekaj. Če hočeš imeti tako proper - ASSA-Abloy ti pa so top. Imaš pa tudi bolj take za cigane.

FireSnake ::

bbbbbb2015 je izjavil:

[Če hočeš imeti tako proper - ASSA-Abloy ti pa so top.

To imam jaz doma. En ključ za vse. Je pa drago kot pes. Ampak vredno svojega denarja.
Ti Švicarji so najboljši na svetu. Zadevo dobro poznam.

Niso imeli srednjega razreda in so kupili nemški Abus.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

FireSnake je izjavil:



Ko se nehamo hecat pa kaj takega že gre skozi:
https://www.proarmis.si/shooting-gear/g...


To je za dolgocevno orožje in strelivo.
Kratkocevno sicer lahko odlagaš na tla omare ....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FireSnake ::

Mi že ni všeč več.
Malo bo treba v živo pogledat in premerit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Standard je: EN1143-1
Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.
Jaz polovičarsko ne bom delal.

lahko citiraš člen zakona, kjer je standard za trezorje zahtevan?

Zakaj bi ga?

razumel sem, da trdiš da je obvezno imeti trezor po standardu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bbbbbb2015 ::

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Standard je: EN1143-1
Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja.
Jaz polovičarsko ne bom delal.

lahko citiraš člen zakona, kjer je standard za trezorje zahtevan?

Zakaj bi ga?

razumel sem, da trdiš da je obvezno imeti trezor po standardu.


Kar jaz počnem, je gledam kilažo trezorja. Tudi to ni rečeno, da je eno super merilo, samo čisto tako, ena proper omara ima tam 150 - 180kg. Je pa to nenormalno težko vlačiti, gore dole.

Potem pa ključavnice. Načeloma jemljem mehanske ključavnice, če se le da, kombinacijske, ki so redke (in drage). Ker če imaš ključ, tudi ključ moraš nekam dati.

Da najdem, kar iščem, moraš pogosto gledat egun.de kar nekaj časa. Če pa to ne, pa je Primat izbira v Sloveniji. Rottner se mi tudi zdi v redu, samo ne vem, kje bi se to dobilo, da to nekdo zvleče v prostor.

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:


razumel sem, da trdiš da je obvezno imeti trezor po standardu.


Kje to trdim? Citat, prosim!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


razumel sem, da trdiš da je obvezno imeti trezor po standardu.


Kje to trdim? Citat, prosim!

Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja. - od te povedi sem mislil da to trdiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Saj vedno tako nastopi, nekaj napiše, da vsi razumemo enako, potem pa se okoli tega izmotava, da ni tega 'trdil'..
Še kar velik komplikator in dlakocepec po vsem prebranem.

Zame idealne razmere so dejankso namenska soba. Kodirana vrata, kamere, brez oken. Notri pa en sef za municijo, ostalo pa na razstavi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

borisk ::

kar se orožja tiče nimam izkušenj in ne poznam, sem pa delal nekaj mesecev v primatu, tako da varnostne omare pa poznam. Ne glede na standard, v vsako omaro se da vlomit, Standard samo predpisuje koliko časa traja da v omaro narediš luknjo dovolj veliko za sežeš v omaro z roko... Če imaš dovolj časa gre vse skupaj po gobe, bistven je alarmni sistem ki javi pravi čas, se pravi trgalni in vibro/akustični senzor. Po mojem mnenju rabiš takšno omaro da ti otroci in naključni ropar ne pride do orožja v nekja minutah, ostali rešuje intervencija. hkrati s tem dobiš še nekaj požarne zaščite.

Vsaj v času ko sem bil tam smo delali praktično samo omare za bančne avtomate, drugega praktično ni bilo, lahko da so imeli kaj v skladišču. so pa vsaj v tistem času bili solidno narejeni, delalo se je praktično vse v hiši, od načrtovanja do končne montaže, nekaj polizdelkov so delali v srbiji.

gruntfürmich ::

primat je brez debate top-šit, ampak ko sem ga na sejmu vprašal za ta certifikat, mi je naračunal 2k+... toliko pa niti v sanjah ne dam... madžarski s certifikatom in dimenzijo zame primerno okoli 700€...
trenutno imam pa izdelanega v lastni režiji in se tritočkovno zapira, tako kot sem nekoč prebral da je zahteva...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

brbr21 ::

Končno nekaj pametnega iz Imerike, lend of d fridm.
https://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-ameri...

Predno se usuje, preberi kaj vse sta oz. česa starša nista naredila! Orožje in prazna glava pač ne gresta skupaj...a žal se privlačita kot N/S magneta.

Okapi ::

Machete je izjavil:


Zame idealne razmere so dejankso namenska soba. Kodirana vrata, kamere, brez oken. Notri pa en sef za municijo, ostalo pa na razstavi.

Tako imam jaz - protivlomna vrata montirana na shrambo 1,6 x 2 m. Ni ravno trezor, je pa blizu.;) V sili uporabno tudi kot "panic room". Strošek okoli 1000 evrov, in nobenih težkih omar ni treba tovorit naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

celje ::

Machete je izjavil:

Saj vedno tako nastopi, nekaj napiše, da vsi razumemo enako, potem pa se okoli tega izmotava, da ni tega 'trdil'..
Še kar velik komplikator in dlakocepec po vsem prebranem.

Zame idealne razmere so dejankso namenska soba. Kodirana vrata, kamere, brez oken. Notri pa en sef za municijo, ostalo pa na razstavi.


:)) bravo

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


razumel sem, da trdiš da je obvezno imeti trezor po standardu.


Kje to trdim? Citat, prosim!

Četudi si privat ne pomeni, da ne obstaja. - od te povedi sem mislil da to trdiš.


Slabo sklepaš.

Nekdo je omenil, da za privat ne rabiš zadev po standardu.
Kar sem pa jaz želel povedati je, da če si privat ne pomeni, da standard ne obstaja.
Vsem je bilo (verjetno) jasno, da to pomeni, da ti v dnevno sobo nihče ne bo prišel gledati kakšno omaro imaš.

Jaz se bom pa tega vseeno držal. No, to je zdaj vsa zgodba malo podrobneje.

Machete je izjavil:

Saj vedno tako nastopi, nekaj napiše, da vsi razumemo enako, potem pa se okoli tega izmotava, da ni tega 'trdil'..


Ne bo držalo!
Dvoje je treba tu omeniti:
- ene daje bralno razumevanje
- radi besede vtikajo v usta

Tako to gre!

Ne govorim za dotični primer ampak v splošnem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Mimogrede, logično sta možni obe opciji in glede na to da si istočasno izjavil tudi:
"Jaz polovičarsko ne bom delal." Je čisto fer če je nekdo sklepal da misliš da zakon predvideva več kot pa zaklenjena vrata.

Nevede si postavil svoje subjektivno mnenje kot referenco, kar, ne samo da izda da v resnici ne obvladaš področja (kar glede na staž ni nobena taka stvar), ampak tudi da si malo preveč coockey za izkazano znanje.

;)

FireSnake ::

Kaj kdo sklepa je čisto nekaj drugega od tega kar kdo napiše.
Upam, da ti je to jasno (in to ovrže dobršen del tvojega pisanja).

Edit: kaj pa piše v zakonu pa še kako prekleto vem, ker sem se veliko učil za izpit. Zakonu je zelo hitro (prehitro) zadoščeno.

matobeli je izjavil:

malo preveč coockey za izkazano znanje.
;)


Poglej kdaj sem jaz začel sodelovati v tej temi (jaz sem totalni amater).
Vidiš lahko, da vprašam in odgovore upoštevam.

Tako, da se vzdrži takih napadov, kot sem citiral.

O polovičarstvu pa: gre za mojo varnost. In jaz želim, da je za varnost dobro poskrbljeno. Zakon tu nima nič s tem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Seveda ima. Zakon je predpisan da ti zagotovalja najoptimalnejšo varnost. Glede na to da si brez izkušenj, na podlagi katerega znanja se odločaš za višjo stopnjo varnosti kot pa jo predvideva zakon?

Torej, zakon so sestavili strokovnjaki in se odločili za rešitev ki jo ti označiš za polovičarsko.

FireSnake je izjavil:


Tako, da se vzdrži takih napadov, kot sem citiral


Orožje je za prave moške in ženske, ne za butthurt snežinkice ki nimajo pojma in mislijo da bodo z 500eur omaro varni pred samim sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

FireSnake je izjavil:


Edit: kaj pa piše v zakonu pa še kako prekleto vem, ker sem se veliko učil za izpit. Zakonu je zelo hitro (prehitro) zadoščeno.


Spet, na podlagi katerih izkušenj in znanja je zakonu prehitro zadoščeno?

FireSnake ::

Jezus Kristus, spet kup neumnosti!

Prelistaj malo nazaj, da ti bo jasno zakaj sem jaz to sploh kupil.
Potem, ko boš nehal napadati se pa lahko pogovarjamo naprej.

Sploh pa:

matobeli je izjavil:


1)Glede na to da si brez izkušenj, na podlagi katerega znanja se odločaš za višjo stopnjo varnosti kot pa jo predvideva zakon?

2) Torej, zakon so sestavili strokovnjaki in se odločili za rešitev ki jo ti označiš za polovičarsko.



1) Že od malega je imel oče orožje v hiši. Vedno je bilo za vse poskrbljeno. Konec koncev: kdo pa si ti, da bi se jaz moral tebi pravičevati čemu bom kupil omaro, kot se zagre? Kdo že? Ko mi boš kaj zraven dal se pa lahko pogovarjama.

2) Lesena omara je zame polovičarstvo, ja. In to je moje mnenje (pa nisem edini).
Enako mnenje imam za poceni pleh iz Bauhausa.

Govorimo o orožju in ne štruci kruha. Ena napaka in gre vse k hudiču. In ne boš verjel: nepopravljivo. Si zelo presenečen?
Od tu pa moje mnenje in prepričanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

In pol si butthurt ko te nekdo pošlje nekam ker na podlagi svojega mnenja pametuješ?

Reče se; Res je, lesena omara zadošča zakonu, moje mnenje pa je da bo kvalitetnejša omara ponujala tako višjo zaščito kot tudi dlje časa služila svojemu namenu kot (lesena omara).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Nekdo je omenil, da za privat ne rabiš zadev po standardu.
Kar sem pa jaz želel povedati je, da če si privat ne pomeni, da standard ne obstaja.
Vsem je bilo (verjetno) jasno, da to pomeni, da ti v dnevno sobo nihče ne bo prišel gledati kakšno omaro imaš.

Jaz se bom pa tega vseeno držal....

daj tole malo razloži:

''da standard ne obstaja''. kaj da ne obstaja? standard za železno omaro? ali je mišljen standard kot nivo zaščite kot si jo ti želiš?

namreč 'standarda' kot je EN-xyz pa v zakonu ni.

da pa ne znam sklepat ali da je bilo vsem jasno pa ne bi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Pismeni razumejo, da če nekdo vpleta standard, sploh v kontekstu v katerem smo v tej temi, da s tem misli obvezen standard.
Ker drugače obstaja tudi standard za astronavtske čelade verjetno, ampak za na moped nima veze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

standard za železno omaro?


Točno tako. In o tem smo se pogovarjali. Konkretno EN 1143-1, ki si ga tudi sam omenjal:
tukaj (in mogoče še kje).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

romex ::

Če bi kdo imel kakšen konkretn sef nej pošlje PM, dam kontakt od modela kateri ima firmo katera se ukvarja s tem. Jaz sem lani pri njih kupil 2 rabljena primata za dobro ceno.

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

standard za železno omaro?


Točno tako. In o tem smo se pogovarjali. Konkretno EN 1143-1, ki si ga tudi sam omenjal:
tukaj (in mogoče še kje).

Kot prvo, da standard za omaro v zakonu o orožju ni omenjen, so ti že razložili.

Kot drugo, kje piše, da naj bi orožje hranil v omari po standardu EN 1143-1? To si si kar sam izmislil. Zakaj ne tudi po standardu za ognjevarne omare EN 14470-1 (vsaj type 15, če že ne 30, 60 ali 90)?

In kot tretje, če se že delaš pametnega, bi lahko vedel, da po standardu EN 1143-1 obstaja 7 stopenj varnosti pred vlomom (0 do VI). Samo številka standarda ti ne pove dosti o tem, kako varna je omara. Kaj bi torej rad imel? Predvidam da VI, ker ostalo je "polovičarstvo";)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

Okapi je izjavil:


Kot prvo, da standard za omaro v zakonu o orožju ni omenjen, so ti že razložili.

Kot drugo, kje piše, da naj bi orožje hranil v omari po standardu EN 1143-1? To si si kar sam izmislil. Zakaj ne tudi po standardu za ognjevarne omare EN 14470-1 (vsaj type 15, če že ne 30, 60 ali 90)?

In kot tretje, če se že delaš pametnega, bi lahko vedel, da po standardu EN 1143-1 obstaja 7 stopenj varnosti pred vlomom (0 do VI). Samo številka standarda ti ne pove dosti o tem, kako varna je omara. Kaj bi torej rad imel? Predvidam da VI, ker ostalo je "polovičarstvo";)


Kot prvo to meni ni nihče povedal, ker to sem vedel. So pa bili eni dovolj prijazni, da so omenili, da določeni standardi obstajajo. To, da bi bilo to del ZORO si napletel ti in tebi podobni.
Nič več nič manj ni tu za povedat.

Kot drugo najprej preberi o čem smo se pogovarjali. Si izposodim tvoje besede: to si si kar sam izmislil in zdaj te besede vtikaš meni v usta. Ne, hvala, ne bo šlo. Vse je javno, preberi. Če se pa kje motim mi pa lahko pod nos pomoliš moj citat.

In kot tretje: kje se delam pametnega? Glede na točko "Kot prvo" in "Kot drugo" je dokaj jasno kdo se želi delati pametnega. Sploh v luči tega, da sem tudi omenil, da JAZ tako hočem.
Kot četrto: ne kar na pamet (in zaletavo)! Najprej preberite kaj je kdo napisal in potem se lahko pogovarjamo. ;)

Kot peto se vidi, da nisi prebral kaj bi jaz želel. Ker sem to že napisal (in, NE, stopnja ni nikjer navedena - preden se kdo še na to obesi).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

FireSnake je izjavil:


In kot tretje: kje se delam pametnega?


"Jaz polovičarsko ne bom delal."
"Pogoj je skladnost s standardom in še en notranji sef." (kater standard je mišljeno ni nikjer definirano)
"da je zadeva shranjena kot se zagre"
"Kje to trdim? Citat, prosim!"
"Ne bo držalo!"
"ene daje bralno razumevanje"
"Tako to gre!"

mislim... a si pričakoval da te bo kdo resno jemal?

celje ::

ne jemljes ga resno? wtf? pa je ja napisal (parkrat) koliko je kaj stalo in sam potek postopkov.

AgJ1 ::

celje je izjavil:

ne jemljes ga resno? wtf? pa je ja napisal (parkrat) koliko je kaj stalo in sam potek postopkov.

Tudi meni se zdi, da je njegov prispevek, kjer je natančno opisal postopke in stroške, hvalevreden.

FireSnake ::

matobeli: lepo si me nasmejal.

celje je izjavil:

ne jemljes ga resno? wtf? pa je ja napisal (parkrat) koliko je kaj stalo in sam potek postopkov.


To sem naredil zato, ker je pred časom nekdo lepo opisal postopek. Pogovarjali smo se pa o skupnih stroških te zadeve, ki pa v času pisanja niso bili znani (bolje rečeno niso bili popolni). Zato sem postopek opisal, če bi komu prišlo prav. Tudi kar se stroškov tiče.
In to je bil ves namen mojega pisanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

celje ::

FireSnake je izjavil:

matobeli: lepo si me nasmejal.

celje je izjavil:

ne jemljes ga resno? wtf? pa je ja napisal (parkrat) koliko je kaj stalo in sam potek postopkov.


To sem naredil zato, ker je pred časom nekdo lepo opisal postopek. Pogovarjali smo se pa o skupnih stroških te zadeve, ki pa v času pisanja niso bili znani (bolje rečeno niso bili popolni). Zato sem postopek opisal, če bi komu prišlo prav. Tudi kar se stroškov tiče.
In to je bil ves namen mojega pisanja.


ta nekdo sem jaz. napisal brez cen, enkrat. kako leto nazaj. brez cen, niso relavantne. mogoce je se kdo opisal postopek? niti ni pomembno.

saj te niti ne zayebavam, samo prevec malenkosten si. prevec se “trudis”. prehitro si (vcasih brez razloga) uzaljen. ne ves, kdaj je primeren cas da odnehas. malce si poseben (oziroma, zelis biti)…..

ps.1: jap, sigurno imam kak typo
ps.2: ne me napadat, pac sem zelo iskreno direkten
ps.3: saj bo
ps.4: veliko zabave z orozjem, jaz ga jemljem kot zabavo/hobi
ps.5: lahko da si v rl super

lp

Okapi ::

Stroške postopka je koristno omeniti, da ima pač tisti, ki ga to zanima, predstavo o tem, koliko ta zabava stane. Jaz sem svojo pot do orožnega lista opisal tule.
https://slo-tech.com/forum/t245329/p639...
https://slo-tech.com/forum/t245329/p648...
https://slo-tech.com/forum/t245329/p648...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

[
Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250 (prvič, zdaj naslednja leta 50)
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)

Pod črto: dobre tri mesece ceremonij, ampak nismo pretiravali in šli brez stresa (OK, učil sem se veliko, mimo tega ne moremo).


Moram malo dopolniti:
Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250 (prvič, zdaj naslednja leta 50)
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)
- prijava prvega kosa + izdaja listine + dovoljenje za nakup streliva: 61.5EUR


Še enkrat sem se prenaglil (zdaj pa res zadnjič): po nabavi prvega kosa orožja je treba narediti še poseben del. To se naredi enkrat in z lastnim orožjem. To lahko storite na kakšni varnostni službi, kjer ste opravili tečaj za varno rokovanje ipd. Olajša vas za 50EUR. To zadevo tudi rabite za izdajo dovoljenja za nabavo streliva (kopija je dovolj). Oddate na UE.

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250 (prvič, zdaj naslednja leta 50)
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)
- prijava prvega kosa + izdaja listine + dovoljenje za nakup streliva: 61.5EUR
- poseben del 50EUR
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

ni tako malo, ni pa pretirano če si resen strelec.
obiskov na strelišču imaš omejeno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Ta posebni del (nekakšen dokaz, da znaš ravnati s prav tistim modelom orožja, ki si ga nabavil) je sicer res predpisan, ampak je precej odvisno od upravne enote in referenta, a ga zahteva. Meni ga recimo ni bilo treba delati. Vsaj pred par leti je bilo še tako.

Od upravne enote in referenta je tudi precej odvisno, kaj moraš predložiti, da namesto dovoljenja za posest dobiš orožni list (in imaš s tem olajšano nabavo streliva, zlasti cenejšo, ker ne rabiš dovoljenja za nakup streliva). Vsaj pred par leti je bilo tako, ker v zakonu ni bilo natančno definirano, kdo je rekreativni strelec in kdo tekmuje (oziroma, kateri rang tekmovanj se upošteva).

Na nekaterih upravnih enotah je bilo praktično nemogoče dobiti orožni list, če nisi bil ravno v državni reprezentanci za katero od olimpijskih disciplin, ponekod je bilo pa dovolj, da si tekmoval na društvenih tekmah. Kako je sedaj, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Sedaj je malo težje/lažje dobit OL ampak nasploh to ni izjemno težko. Edino društva vedno bolj sporočajo izpise, tako da, plačat članarino in je mir.

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

ni tako malo, ni pa pretirano če si resen strelec.
obiskov na strelišču imaš omejeno?


Ne. Streljal bi lahko do popolnega bankrota :)

Res je, da ni tak malo. A, če si tega želiš je treba požreti.
Pri meni je bila še pokica 2500, potem so pa še patroni, omara, .... Tako je.

Pri motorju je isto, denar sam leti ven.

Okapi je izjavil:

Ta posebni del (nekakšen dokaz, da znaš ravnati s prav tistim modelom orožja, ki si ga nabavil) je sicer res predpisan, ampak je precej odvisno od upravne enote in referenta, a ga zahteva. Meni ga recimo ni bilo treba delati. Vsaj pred par leti je bilo še tako.

Od upravne enote in referenta je tudi precej odvisno, kaj moraš predložiti, da namesto dovoljenja za posest dobiš orožni list (in imaš s tem olajšano nabavo streliva, zlasti cenejšo, ker ne rabiš dovoljenja za nakup streliva). Vsaj pred par leti je bilo tako, ker v zakonu ni bilo natančno definirano, kdo je rekreativni strelec in kdo tekmuje (oziroma, kateri rang tekmovanj se upošteva).

Na nekaterih upravnih enotah je bilo praktično nemogoče dobiti orožni list, če nisi bil ravno v državni reprezentanci za katero od olimpijskih disciplin, ponekod je bilo pa dovolj, da si tekmoval na društvenih tekmah. Kako je sedaj, pa ne vem.


Zelo zanimivo.
Bom poročal kako je šlo v tem delu (ker imam namen kasneje urediti za nošenje). Hvala za info.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matobeli ::

Nošenje službenega?
««
53 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203503 (18818) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544829 (32579) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992594 (84418) Grey

Več podobnih tem