» »

Posest orožja

Posest orožja

««
47 / 55
»»

celje ::

kaj je "best buy" do 1000 eur in kaj za 2000 eur? 9x19 pistola.

Okapi ::

Odvisno od tega, kaj nameravaš z njo početi.

matobeli ::

Rabljena cz shadow sp01

Do 2k pa njena naslednica, shadow 2

Če si tjuln pa valda glock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

celje ::

ocitno sem tjuln

:))

ima kdo na prodaj shadow 2?

Colt1911 ::

Proarms , Ancelj , Avantura......

FireSnake ::

celje je izjavil:

kaj je "best buy" do 1000 eur in kaj za 2000 eur? 9x19 pistola.


Slovenske pokice zelo hvalijo.
Je pa tako: tapoceni so okoli 600 tadražja pa 1330.
9mm
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

celje ::

znamka teh pokic?

FireSnake ::

Arex:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...

Alpha je tadražja.
Kopija Sig Sauer: kolega, ki se na to spozna pravi, da je malo poenostavljena verzija.
Ampak vrhunska.
Narejeno v Sloveniji.

Vse ostalo:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...

Zigeca x5 jaz ciljam, ampak bi tole:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...

tudi bilo super. Nimam pa pojma kakšna je cena.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bbbbbb2015 ::

celje je izjavil:

kaj je "best buy" do 1000 eur in kaj za 2000 eur? 9x19 pistola.


Najprej moraš vedeti, če hočeš streljati dinamično, potem rabiš petcolsko cev. Za precizno rabiš 6 colsko cev. Manj kot 5 colsko ne kupuj.

Glocka ne kupuj, če misliš karkoli tekmovati, kjerkoli, za karkoli. Glock, ko je napet, ima vzmet napeto na 9/10. Ko pritisneš na sprožilec jo do konca zapne in sproži. Tako deluje glock (vsi glocki):


bodi pozoren kako se vzmet udarne igle do konca napenja on pritisku sprožilca. Glock bo imel vedno trd, neprecizen sprožilec.

Rabljene šedovke 2 ne kupuj. 0,0001% možnosti je, da se je je kdo naveličal, pa jo prodaja, 99,999% možnosti pa, da je dala skozi 40 ali 50 tisoč strelov. Namesto, da bi strelec kupil novo cev (ki bo pa imela drugo številko), prodaja strošeno šedovko, da malo zraven in ima zopet nov šedovko.

Če iščeš cenejše pištole, poglej HS (Springfield) XDM pištole, te pištole delajo na Hrvaškem. "Slovenske" pištole so AREX. Začetne pištole so bili kloni SIG SAUER P226. Med cenejšimi so turške pištole Canik.
Jaz osebno imam HS (Springfield).

Srednji razred pištol so cenejše SIG SAUER P226 pištole. Potem Berette. Potem Walther. Čeprav Walther je meni oduren. Vseeno je dokaj drag, vsak del, ki je lahko, je iz plastike.

Top šit pištole pa so: CZ Shadow 2. SIG SAUER X pištole (čeprav jih po novem ne delajo več v Evropi in jih boš težko dobil). Meni osebno so najljubše Tanfoglio Stock 2 ali 3. Tanfoglio stock 2 je klon šedovke (z določenimi izbljšavami). T so tudi tekmovalne pištole.

Potem imaš ekstra razred 1911 pištol (to so kloni Colt 1911A1 pištole). Od zelo poceni (700 EUR) do Bul Armory topšit. Malo redkeje so na voljo v 9x19 kalibru, ampak so. 1911 pištiole so zanimive, ker imajo ogromno aftermarket delov in podpore.

Če streljaš dinamično, so sprožilci vedno enojni/dvojni (SA/DA), če streljaš precizno, bi naj sprožilec bil samo enojni (sa).

Osebno se držim firm HS, SIG SAUER in TANFOGLIO. Sedaj SIG SAUERja več ne bi kupoval, predvsem, ker so zaprli fabriko v Nemčiji in dejansko je vse uvoženo iz ZDA. CZ (Zbrojevka) je v redu, samo svojčas je bilo potrebno na pištolo čakati več kot eno leto. To se mi zdi zelo neresno. So pa tudi nenormalno navili cene. Osebno menim, da je Tanfoglio enako dobra, pa še podpora je v sosedščini - v Italiji.

Pri Tanfoglio je treba biti pozoren, v katerih kalibrih se pištola ponuja. Če se ponuja v 9x19, 40s&w ali 45 ACP, so to "small frame" pištole, ki se izdelujejo v Evropi. Če pa se ponujajo v 9x19, 38 super ali .357 SIG, pa gre za "big frame" pištole, ki se izdelujejo v ZDA. Vizualno jih ločiš, ker ima pri zaklepu eno zarezo, ki je small frame nima. V Evropi se kupuje samo small frame Tanfoglio.

Big frame je v ZDA pomebna predvsem zaradi kalibra 38 super, ki ima daljši tulec. Pištola je tudi fizično večja. Gre se za aftermarket podporo. Za small-frame Tanfoglio dobiš vse v Evropi, za large-frame pa boš plačal za vsako vzmet kot pes.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Arex:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...

Alpha je tadražja.
Kopija Sig Sauer: kolega, ki se na to spozna pravi, da je malo poenostavljena verzija.
Ampak vrhunska.
Narejeno v Sloveniji.


Arex Rex 1 je pištola, ki jo je dizajniral en Srb, ki se je skregal s Crveno Zastavo in je šel na svoje. Je naslednik Zastave 99, z elementi sprožilnega mehanizma in varovala Waltherja P88, preostalo pa je pobrano iz Sig Sauer P226.

Največji očitek Arex Rex pištoli je, da ima visoko nišansko linijo. To pomeni, da bo odsun *vedno* nekaj močnejši, kot recimo pri ostalih pištolah. To bo vedno bikasta pištola. Najbolj sleek sta seveda šedovka in Tanfoglio.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz bi samo dodal, da ima Walther tudi modele, kjer ni nobene plastike. Jaz ima Q5 match steel frame in sem zelo zadovoljen.



Ja pa bolj za dinamiko.

Za precizno imam revolver, S&W 386 target champion.

celje ::

super ste se razpisali. hvala. pokamo ze kar nekaj casa. nekaj kosov ze imamo. streljamo v obeh smereh, precizno in dinamicno/hitrostno. rajsi imamo dinamicno, se posebaj v premiku.
novi kos bo za darilo osebi, ki strelja zelo hitro a presenetljivo izredno natancno.

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Okapi je izjavil:

Okapi je izjavil:


V glavnem, pištola je naročena, ponjo pa grem naslednji teden.
Izkazalo se je, da dobavni rok do en teden pomeni dva dni.;) Šibam torej v trgovino po pištolo. Naslednja postaja upravna enota, kjer pištolo registriram in ker je to prva, dobim še orožni list. Potreboval sem eno sliko in 45,6 evra (kasirati znajo za vsako stvar;) ).So pa zelo prijazne uslužbenke, tudi gneče ni bilo nobene, samo dobre četrt ure sem moral čakati, da je faktor, ki se podpiše v orožni list, prišel iz sestanka.

In to je to - mission accomplished, kot bi rekli.

Kratek povzetek.

1. korak. Tečaj za varno ravnanje z orožjem. 140 evrov.
2. korak. Izpit iz ravnanja z orožjem. 50 evrov.
3. korak. Zdravniški izpit. 77 evrov.
4. korak. Članstvo v klubu. 100 evrov + 50 evrov za par tekem (oziroma nastopov v ligi) in potrdilo, da tekmujem.
5. korak. Vloga za izdajo dovoljenja za nabavo orožja. 40 evrov.
6. korak. Nabava orožja. xxxx evrov.
7. korak. Registracija orožja in izdaja orožne listine. 45,60 evra.

Ves postopek skupaj me je torej stal okroglih 500 evrov. Lahko bi bilo nekaj ceneje, če bi našel kakšen klub s cenejšo članarino in bi se zadovoljil z dovoljenjem za posest orožja (ne potrebuješ potrdila, da tekmuješ), namesto orožnega lista. Ampak potem bi moral plačevati še takse za dovoljenja za nabavo streliva, tako da bi bilo v končni fazi dražje.

Če se zadeve lotiš dovolj zavzeto in premišljeno, lahko vse skupaj urediš v dobrem mesecu dni. Jaz sem se lotil vsega skupaj bolj "lagano sportski" in je trajalo slabe štiri mesece.


Lep spisek.
Jaz sem zdaj dobil zdravniško potrdilo za posest + nošenje (zaradi obilice dela se je malo zavleklo).
Zdaj pa naprej.

Tudi pri meni bo to šlo počasi, ker je zadeva popolnoma sekundarnega pomena.


Takole zdaj gre:
- 30.8. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam na tečaj varnega rokovanja z orožjem
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

celje je izjavil:

kaj je "best buy" do 1000 eur in kaj za 2000 eur? 9x19 pistola.


Canik tp9 elite.
Slovenske niso ne vem kaj, pravijo znalci.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Slabe znalce ti poznaš.

Tole hvalijo:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...
take eni tukaj na forumu, kot moji kontakti iz strelskih društev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Mogoče, samo je 500 eur več. V glavnem, ne da niso dobre, predrage so, za to kar so.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

OK, to zna biti.

Tole tudi hvalijo:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...
pa Sig Sauer X5.

Je pa res, da je to res vse drago ko pes.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Karen ::

Alpha je čisto ok, vsaj za začetek/začetnika (mogoče še predraga). Ti samo glej da ima zadaj nastavljiv merek. By the time ko se boš navadil boš že kupil nekaj, kar boš ugotovil da ti najbolj sede.

FireSnake ::

Machete je izjavil:

celje je izjavil:

kaj je "best buy" do 1000 eur in kaj za 2000 eur? 9x19 pistola.


Canik tp9 elite.
Slovenske niso ne vem kaj, pravijo znalci.


Mnenje kolega, ki ima orožja za 100 jurjev za tale model:

To je pištola za pi*ke.
1. Plastik fantastic,
2. Prekratka cev,
3. Varovalo je na sprožilu,
4. Nima kladiva ampak strker,
5. le 15 šusev je v nabojniku;

Dobra stran je teža.

Po napisanem bi rekel, da tole ni ne vem kaj kos.

Za Alpho so meni rekli, da je zakon za ta denar.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machete ::

To je pištola za pičke. Nehal brat. (Ok prebral, neprepričljivi minusi, ki so zgolj lastnosti in ne hibe).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

celje je izjavil:

kaj je "best buy" do 1000 eur in kaj za 2000 eur? 9x19 pistola.


Canik tp9 elite.
Slovenske niso ne vem kaj, pravijo znalci.


Mnenje kolega, ki ima orožja za 100 jurjev za tale model:

To je pištola za pi*ke.
1. Plastik fantastic,
2. Prekratka cev,
3. Varovalo je na sprožilu,
4. Nima kladiva ampak strker,
5. le 15 šusev je v nabojniku;

Dobra stran je teža.

Po napisanem bi rekel, da tole ni ne vem kaj kos.

Ta kolega je značilen primerek pametnjakovičev, ki jih je najbolje ne poslušati.

    1. Plastik fantastik je plus, zaradi manjše teže in nižje cene.
    2. Krajša cev je plus pri dinamičnem streljanju.
    3. Z varovalom na sprožilu ni čisto nič narobe.
    4. Striker ima svoje prednosti in slabosti, enako kot jih ima kladivce. Veliko vrhunskih pištol je striker.
    5. 15 nabojev v nabojniku - zraven dobiš (ali dokupiš, odvisno od kompleta) podaljšan nabojnik za 18 nabojev.


Pozabil ti je omeniti, da je pištola pripravljena za optiko (rdečo piko), kar je v tem cenovnem razredu redkost. Dno ročaja je razširjeno, za hitrejše vstavljanje nabojnika - redkost v tem cenovnem razredu, in velik plus pri dinamičnem streljanju. Sprednji merek ima optično vlakno, zadnji je nastavljavi, kar prav tako ni ravno standard v tem cenovnem razredu. Poleg tega ima cev navoj za kompenzator, kar je prav tako redko v tem cenovnem razredu. Za povrhu dobiš v kompletu tudi tok za pas.

Skratka, za 780 evrov dobiš zelo dobro pištolo za dinamično streljanje. Za precizno streljanje na tarčo resda ni najprimernejša, ampak če ne misliš resneje tekmovati, je za rekreativno luknjanje tarč tudi čisto uporabna.



Moram malo hvalit, ker je v bistvu to turška kopija Waltherja, ki ga imam jaz;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

Človek je v tem par deset let. Je tudi sodnik. Praktično vsako soboto pokajo.
Verjemi, da ve, kaj govori. No, ti ne rabiš, jaz mu bom vseeno.

Sploh glede na njegov arzenal. Pa treba je vedeti, da so to pubeci, ki imajo pod palcem. Zato jih vsak krš ne navduši.

Zadevo, ki jo je res pohvalil je Sig Sauer X5. Za zigeca je rekel, da to je pa res to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Človek je v tem par deset let. Je tudi sodnik. Praktično vsako soboto pokajo.
Verjemi, da ve, kaj govori. No, ti ne rabiš, jaz mu bom vseeno.

Sploh glede na njegov arzenal. Pa treba je vedeti, da so to pubeci, ki imajo pod palcem. Zato jih vsak krš ne navduši.

Zadevo, ki jo je res pohvalil je Sig Sauer X5. Za zigeca je rekel, da to je pa res to.

Poznam kar nekaj takih. En bolj pameten kot drugi.;((

Ga vprašaš, kaj kupit za do jurja, in ti bo priporočil nekaj za dva jurja, ker vse drugo je "krš". V resnici se pa ne zavedajo, da začetnik razlike ne bo opazil nobene, ali pa bo s tisto za dva jurjua mogoče streljal še slabše. Dokler ne postreljaš 1000 nabojev itak ne moreš vedeti, katera pištola ti bolj ustreza. Recimo, zakaj nekateri streljajo bolje s pištolo, ki ima kladivce, nekateri pa s tako, ki ga nima (striker).

V glavnem, ta tvoj znanec je vse povedal v tistih petih točkah. Moj nasvet - najdi si drugega za svetovanje glede nakupa pištole.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

celje je izjavil:

rajsi imamo dinamicno, se posebaj v premiku.

v premiku se verjetno nikjer ne sme streljati :D

https://www.facebook.com/tavpiancardato...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Se lahko strelja tudi v premiku če vaja to predvideva :)

gruntfürmich ::

pri katerih disciplinah?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

dinamika valda :D
recimo SZDS ima ta element v svojih scenarijih. IPSC pa kolkor vem niti ne (tam je že samega premikanja zelo malo)

gruntfürmich ::

v IPSC in podobnih disciplinah je med premikom (če se pravilno spomnim) prepovedano sploh imeti prst na sprožilcu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Sej povsod drugje tudi, edina izjema je če se moraš s tarčo spopasti v premiku.

Ni to mišljeno da lahko hodiš pa streljaš kot ti paše, mora biti definirano v navodilih da se z specifično tarčo spopadaš v premikanju.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Kej konteksta zraven linka?

gruntfürmich ::

samo slike za pofirbcat če koga zanima ta disciplina
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Colt1911 ::

In kaj gledamo na teh slikah razen par dobrih mrh?:)

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:


Takole zdaj gre:
- 30.8. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam na tečaj varnega rokovanja z orožjem


Malo sem se prenaglil:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam ostalo...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

seveda berreta 92 :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?


Pokalica izbrana, brez skrbi: REX ALPHA
Sicer sem razmišljaj o Sig Sauer X5 ali Ruger SR1911. Ampak bom zaenkrat podprl Slovence.

Jaz nimam vrstega reda, ker veliko delam in naredim tisto, kar lahko. Ni pomembno kako dolgo bo trajalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

Machete je izjavil:


Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?

Pregled ja - teoretično gledano - najbolje najprej narediti. Ker če te zdravnik označi za nesposobnega, ne zapravljaš denarja za tečaj. Tudi policijsko "preverko" je načeloma bolje narediti pred tečajem, čeprav to velja samo za tiste s "kartoteko", pri katerih obstaja možnost, da se jim na tem mestu zatakne.

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

seveda berreta 92 :))


Kaj pa je toliko narobe s tem kosom?
Si je ne moreš privoščiti ali kako?
Saj pa je lušten kos.
------
Kaj je sploh motivacija, da grem čez to ceremonijo:
- erbam Colt, zelo star, lesen ročaj (zelo pomembno)
- v kombinaciji z borilnimi veščinami lahko grem ven iz IT in služim kruh drugače (nizka prioriteta, ker imam kup drugih vrat odprtih - še ena ne škodijo)

Colt detective ne bo streljal, to je samo za mazanje. Alpha bo delovna pokica, Malo na tračo (dokler se ne naveličam, kot sem se motorja).

V luči vsega tega pa zdaj tvoja Baretta 92 vrže malo scanja nazaj na tvoje čevlje (veter in to), se ti ne zdi ;)
Malo te ego tepe ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Comandante ::

Ruger SR1911

Jo imam (sicer .45), po zacetnem problematicnem utekanju* ena mojih najljubsih pistol, bi rekel da je najveckrat izbrana za izlet na strelisce.

*Hudic je po tretjem ali cetrtem strelu "zaribal", sem moral zaklep lociti od spodnjega dela z gumijasto macolo. Potem sem si prebral, da pistola rabi pravilno utekanje zaradi ozkih toleranc, torej absurdne kolicine olja, par strelov, spucati opilke in ponavljati vajo skozi par nabojnikov. Tako sem naredil, in od takrat deluje brezhibno. Je pa za razliko od raznih Glockov, HSov in drugih sluzbenih zadev to pistola, ki ima zelo rada olje.

FireSnake ::

Slišal enako.
To so kosi, ki so narejeni kot je treba.

Enako je za Sig Sauer X5: čaura se ob strelu malo "napihne".
Zigec ročno polnjenih ne mara več. Tolerance so premajhne.
Zdaj odvisno, koliko komu kaj pomeni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

berrete nimam, ne želim, niti ne vem zakaj bi jo imel...

ker tukaj pa zaupam ponavalcem: https://www.strelec.si/forum/thread-252...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Če si že zajebeš life z službeno pištolo naj bo vsaj glock...

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Slišal enako.
To so kosi, ki so narejeni kot je treba.

Enako je za Sig Sauer X5: čaura se ob strelu malo "napihne".
Zigec ročno polnjenih ne mara več. Tolerance so premajhne.
Zdaj odvisno, koliko komu kaj pomeni.


Čaura se na SIG X5 ne napihne niti malo malo. To ti govori nekdo, ki letno postreli več kot 10k strelov s to isto pištolo.
Če se napihne, je nekaj narobe. Ali je kdo brusil rampo, zamenjal cev, ki ni spasana ali strelja obupno močne +P+ naboje.

Na žalost je SIG prenehal izdelovati X5 v Evropi in jih izdeluje samo še v Ameriki. To pa zato, ker je management dobil kazen, ker je izvozil službene pištole iz Amerike v južno Ameriko nekam, ki so bili pod sankcijami Nemčije. To so bile 100k € globe za enega šefa, šefov je bilo pa več.

Toliko so jih raspizdili, da so vse zaprli v Nemčiji in šli.

Vse kar je sedaj SIG X5 je narejeno v ZDA. In pošastno drago.

gruntfürmich ::

čaura se 'mora' napihniti (in nato skrčiti), da potem gre ven iz ležišča. ker mora biti manjša kot je ležišče.

če pa se 'preveč' napihne, pa je to zaradi a: preohlapnega ležišča b: premočnega polnjenja c: preveč podsajzane čavre.

tako da firesnake, ti jih res pokaš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Zigec ne mara ročno polnjenih šusov ker jih kuhar ni spustil skoz resize. Tudi mojemu Gokčiju ne ustrezajo "napihnjeni" šusi.

gruntfürmich ::

kako ba boš kroglo nasadil, če ne daš tulca v recize matrico?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Jaz povem to, kar mi drugi povedo.
Kakor je pa videti po napisanem, pa veš ti več kot lastniki sami :))

Glede na napisano bi pa rekel, da zadeve od daleč nisi videl kamolišele sam preizkusil. Drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

gruntfürmich je izjavil:

kako ba boš kroglo nasadil, če ne daš tulca v recize matrico?


Nisem najbolj domač v terminologiji, jasno da gre skoz matrico sam pol je še en korak ki ga je priporočljivo nardit, ni pa nujen. Mrbit sem iskal "rollsize" oziroma nek podoben postopek.
Eni guni nimajo težav, kakšni drugi pa imajo.

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Jaz povem to, kar mi drugi povedo.
Kakor je pa videti po napisanem, pa veš ti več kot lastniki sami :))

Glede na napisano bi pa rekel, da zadeve od daleč nisi videl kamolišele sam preizkusil. Drži?

glede na napisano bi poznavalec sklepal, da vem za kaj se gre pri orožju in strelivu.
99% lastnikov in ti, pa nimate pojma o pojmu. vse kar veste o orožju je kaliber da kupite strelivo v trgovini da na strelišču streljate.
vse ostalo glede orožja pa NIMATE POJMA ! zato tudi s svojim neznanjem ne moreš pisariti kdo ima kaj pojma in kdo ne!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
47 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204055 (19370) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544998 (32748) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993247 (85071) Grey

Več podobnih tem