» »

Posest orožja

Posest orožja

««
49 / 55
»»

deadbeef ::

Jaz imam določene kose vpisane kot A7b in A7a :) sploh pa vsi, ki so kupli orožje pred novim ZORO 15.8.2021 morajo svoje kose v roku 5 let prekategorizirat in jih komot daš v A in s tem uporabljaš 10+ nabojnike pri AR-15 :D in 20+ pri kratkocevnem.

FireSnake je izjavil:

A to ste vedeli, da je inštitut 8 marec povzročil to, da je orožje tipa 8.a prepovedano za športno streljanje?
Izvedel danes na tečaju za varno rokovanje z orožjem.

Kovačeva torej določa kaj smemo in kaj ne. Ona je pa strokovnjak za? Kaj že?

Tako, da pozor tisti, ki hodite na tečaje. Kategorija 8.a je od zdaj naprej prepovedano orožje (in temu primerno je treba odgovarjati na izpitu).


Da prepovedano, če na novo kupuješ. Tist, ko jih imajo jih imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

matobeli ::

Mamo pa dušilce, kar je blo 10let nazaj kar wild razmišljanje.

Ni slab nov zoro.

Sicer pa, 8.A je pogojno za šport, kje pa je caka?

APPluk ::

A ni ta spremeba glede velikosti nabojnika prišla iz EU zaradi terorističnih napadov; koliko se spomnim so bile v razpravi celo bolj stroge omejitve: https://www.change.org/p/council-of-the...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

matobeli ::

Seveda je. Bi sicer pričakoval da jih je med lastniki orožja več, ampak v resnici jih je podobno kot v drugih skupinah, so glasni zato jih je težko spregledat. Ker pa se tako zelo velikokrat motijo je po pravilih stereotipov vseeno če se jim nikoli ne plačuje pozornosti.

bbbbbb2015 ::

matobeli je izjavil:

Mamo pa dušilce, kar je blo 10let nazaj kar wild razmišljanje.

Ni slab nov zoro.

Sicer pa, 8.A je pogojno za šport, kje pa je caka?


Praktično vse nove polavtomatske puške, še posebej PCC karabinke, kar je sedaj nov trend v športnem strelstvu, ker se uporablja pištolsko strelivo (9x19) ima kopito, ki je zložljivo ali uvlačljivo.

Pač, ko bo do naslednje volitve, je potrebno razmisliti, za koga voliti. Da nas ne bodo komandirale brezvezne kure, ki mislijo, da se spoznajo na vse.

Dušilci pa so nekaj normalnega v večini držav zahodnega sveta (ki niso bile poraženke 2. sv.vojne). V Sloveniji je bila bojazen, da bodo to uporabljali lovci na črno. Saj se ve, kdo v Sloveniji lovi na črno, Šošoni pa taki. Ti imajo denar za M48 karabinko, morda predelano na športno kopito. Nimajo denarja za dušilec. Že od nekdaj sem mislil, da je ta bojazen odveč, pa to so mi tudi kolegi športni strelci, kjer so eni lovci že nekoč rekli.

bbbbbb2015 ::

APPluk je izjavil:

A ni ta spremeba glede velikosti nabojnika prišla iz EU zaradi terorističnih napadov; koliko se spomnim so bile v razpravi celo bolj stroge omejitve: https://www.change.org/p/council-of-the...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...


Mene vprašaj, kako je s temi "teroristi", ker to vem dokaj natančno. Rid maj lips: ni takih teroristov.

Francozi imajo težave z "domorodci", ki so iz nekdanjih kolonij, dejansko je to že 3 ali 4. generacija, Belgijci imajo natanko enake težave.
To so ljudje, ki imajo francosko državljanstvo in francoski potni list (oz. belgijski). V Franciji je en tak, globoko nezadovoljen z ne vem čim, ukradel policistu pištolo in ustrelil njega in še nekaj ljudi.
V Belgiji je skupina nastavila eksploziv, ki je bolj naredil dimno zaveso v Metroju, čeprav je bil iz amonijevega nitrata in alu prahu.

To imajo vse težave bivše kolonialne države, kjer je pač en segment večinoma temnopoltih, ki so iz neke normalne francoske/belgijske družbe izključeni. In uporabijo psovko "terorist", da je potem vsa EU zgrožena. Zamolčijo pa, da se ti ljudje valjajo dolga leta po centrih za socialno delo, imajo primere domestičnega nasilja.

Slovenija takih težav nima.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

bbbbbb2015 je izjavil:

APPluk je izjavil:

A ni ta spremeba glede velikosti nabojnika prišla iz EU zaradi terorističnih napadov; koliko se spomnim so bile v razpravi celo bolj stroge omejitve: https://www.change.org/p/council-of-the...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...


Mene vprašaj, kako je s temi "teroristi", ker to vem dokaj natančno. Rid maj lips: nitakih teroristov.

Francozi imajo težave z "domorodci", ki so iz nekdanjih kolonij, dejansko je to že 3 ali 4. generacija, Belgijci imajo natanko enake težave.
To so ljudje, ki imajo francosko državljanstvo in francoski potni list (oz. belgijski). V Franciji je en tak, globoko nezadovoljen z ne vem čim, ukradel policistu pištolo in ustrelil njega in še nekaj ljudi.
V Belgiji je skupina nastavila eksploziv, ki je bolj naredil dimno zaveso v Metroju, čeprav je bil iz amonijevega nitrata in alu prahu.

To imajo vse težave bivše kolonialne države, kjer je pač en segment večinoma temnopoltih, ki so iz neke normalne francoske/belgijske družbe izključeni.

Slovenija takih težav nima.

Bog ne daj tebe vprašat, dokler flancaš takšne neumnosti. Strožja EU zakonodaja (ki je seveda popolnoma politično in napačno sestavljena) je prišla ven po napadih v Parizu, ko so teroristi z IS ozadjem ubili 130 in ranili 416 ljudi. Napadalci, ki so večinoma prišli v Francijo ilegalno, po migrantski poti (Danke Merkel), so uporabljali na črno kupljene avtomatske puške (Zastava M-70 varianta AK-47, poreklom iz Balkana) in ponovno aktivirane Glocke iz Slovaške (neustrezno deaktivirano orožje) ter eksplozive domače izdelave.
https://time.com/how-europes-terrorists...

Še sreča za ranjene je, da so napadalci uporabljali AK-47 varianto in ne AK-74 ali AR-15, ker bi bilo mrtvih še bistveno več. EU je tedaj ukrepala tako, da je omejila legalen dostop do polavtomatskega strelnega orožja s snemljivimi okvirji in dolžino orožja manj kot 60 cm s preklopljenim kopitom (slednje zaradi zasnove orožja zadeva večino AK pušk s preklopnim kopitom in zelo malo AR-15 pušk). Skratka, s sprejetimi spremembami predpisov niso v ničemer posegli v dejavnike, ki so omogočili napade v Parizu, le legalnim uporabnikom strelnega orožja so nadeli več omejitev a v našem primeru je to bilo celo dobro, ker so zaradi tega morali spreminjati ZOro in se je zaradi vztrajnega dela skupine ljudi ta obenem spremenil tako, da je prinesel tudi vrsto ugodnosti za legalne uporabnike strelnega orožja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bbbbbb2015 ::

Fritz je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

APPluk je izjavil:

A ni ta spremeba glede velikosti nabojnika prišla iz EU zaradi terorističnih napadov; koliko se spomnim so bile v razpravi celo bolj stroge omejitve: https://www.change.org/p/council-of-the...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...


Mene vprašaj, kako je s temi "teroristi", ker to vem dokaj natančno. Rid maj lips: nitakih teroristov.

Francozi imajo težave z "domorodci", ki so iz nekdanjih kolonij, dejansko je to že 3 ali 4. generacija, Belgijci imajo natanko enake težave.
To so ljudje, ki imajo francosko državljanstvo in francoski potni list (oz. belgijski). V Franciji je en tak, globoko nezadovoljen z ne vem čim, ukradel policistu pištolo in ustrelil njega in še nekaj ljudi.
V Belgiji je skupina nastavila eksploziv, ki je bolj naredil dimno zaveso v Metroju, čeprav je bil iz amonijevega nitrata in alu prahu.

To imajo vse težave bivše kolonialne države, kjer je pač en segment večinoma temnopoltih, ki so iz neke normalne francoske/belgijske družbe izključeni.

Slovenija takih težav nima.

Bog ne daj tebe vprašat, dokler flancaš takšne neumnosti. Strožja EU zakonodaja (ki je seveda popolnoma politično in napačno sestavljena) je prišla ven po napadih v Parizu, ko so teroristi z IS ozadjem ubili 130 in ranili 416 ljudi. Napadalci, ki so večinoma prišli v Francijo ilegalno, po migrantski poti (Danke Merkel), so uporabljali na črno kupljene avtomatske puške (Zastava M-70 varianta AK-47, poreklom iz Balkana) in ponovno aktivirane Glocke iz Slovaške (neustrezno deaktivirano orožje) ter eksplozive domače izdelave.
https://time.com/how-europes-terrorists...


Moj vir so Belgijci, ki so moji sodelavci. Eden je celo živel Molenbeeku. Zdaj sicer ne delam več z njimi. Oni so lepo rekli, da je osnovni problem, da so ljudje, ki so sedaj belgijski/francoski državljani, sovražno nastrojeni, nimajo izobrazbe, nimajo denarja. Z ISIS imajo veze le toliko, da ko je bil ISIS živ v Iraku, Siriji, so hodili tja "delat", v resnici krast nafto in jo prodajat za keš v dolarjih Turkom, ki so potem to rihtali naprej. Tam so se stkale vezi in zdaj je to "povezano" z ISIS. Belgijska policija je nadzorovala te siromake, čim pa so prišli do malo več denarja, pa so se takoj pogreznili v šifriran svet Telegramov in imajo težave z njimi. Moraš se peljati skozi Molenbeek, da vidiš ta pazar krame, ki se prodaja, malo s Kitajske, malo ukradeno, malo ilegalno. A misliš da to proper ISIS ovci prodajajo? Lokalci, ki so tam doma, to prodajajo.

Enako je rekel Francoz, ki je tudi moj sodelavec. On to obrne bolj na šalo, sicer. Ko so bili "rumeni jopiči" v Parizu in Franciji, so se avti s temi "domorodci" pojavili na rondojih Bruslja. Tam se tipično promet pomika zelo počasi. Policaji so imeli 4+ kombijev na izhodih iz rondojev in kdor je imel francosko tablico, so ga ali na stran potegnili ali pa je moral ven iz avta, vseh 4-6 potnikov, ter vsi v marico in so jih postavili nazaj na mejo z Belgijo. Bolj spodobni s francosko tablico jim je bilo rečeno, da naj se obrnejo. To sem videl jaz na lastne oči.

Taki zakoni, ki ne dovolijo polavtomatsko orožje s preklopnimi kopiti in 30nabojev v nabojniku nimajo realne veze s temi "domorodci" in njihovimi rabotami.

Zato ne govori, pač jaz to v nulo preverim. Belgijcem zelo ustreza, da te siromake okarakterizirajo kot "teroriste", potem se nihče nč ne sprašuje, pa zakaj nekdo prav sredi Pariza ali Bruslja hoče nekoga ustreliti. Zakaj ne sredi Prage ali Dunaja? Ali Ljubljane? To niso teroristi, kot je bila IRA, da so imeli politično krilo, pa vojaško krilo, pa agendo. To jaz pojmujem kot teroriste.

In teh ljudi se Pariz ali Bruselj ne more znebiti, ker imajo pač francosko/belgijsko državljanstvo. Bilo je razmišljanje, da jim po takih stvareh odvzamejo državljanstvo, samo čisto zares, kam jih naj pošljejo? Ne Maroko, ne Kongo ne kdorkoli drug, teh ljudi noče sprejeti. Sicer pa ti ljudje nimajo nič s Kongom. S Kongom je imel njihov pra-pra dedek, ki je delal za kolonizatorje, ko pa je to v Kongu propadlo, so ljudje dobili možnost preselitve in belgijski potni list.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

No, sedaj se že bolj razumeva. Tole sicer ni tema o težavah družb z veliko priseljenci a če pogledamo koliko gorja so Francozi in Belgijci povzročili v Afriki, jim vsi teroristi skupaj ne sežejo do gležnjev. Tudi imigracijo poceni delovne sile brez ustrezne integracije so bogate elite lepo naprtile lastnim državljanom. Ko pride do ekonomskih težav se vse te napetosti podeseterijo.

Ker sem spremljal spremembo evropske direktive o strelnem orožju mi je precej jasno kako je tedaj potekala debata in kakšne argumente so uradniki EU prinašali v debato (bolj kilave kot ne). Strelcem in uslužbencem MNZ nam je tedaj uspelo z argumenti prepričati našega evroposlanca Šoltesa, da je spremenil mnenje in začel zagovarjati naša stališča.

O Belgijski civiliziranosti pa tole:
https://twitter.com/AfricanArchives/sta...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche3 ::

Če ljudje mislijo da bo orožje rešilo problem agresivnih migracij in posledic le tega, se moti!
Prej bo državo uničilo.
Če jaz dobim par tisoč migrantov v mojo sosesko in se dvigne terorizem in kraje,streljanja, potem se ne bom oborožil ampak šel tam kjer tega ni.

bbbbbb2015 ::

Fritz je izjavil:

No, sedaj se že bolj razumeva. Tole sicer ni tema o težavah družb z veliko priseljenci a če pogledamo koliko gorja so Francozi in Belgijci povzročili v Afriki, jim vsi teroristi skupaj ne sežejo do gležnjev. Tudi imigracijo poceni delovne sile brez ustrezne integracije so bogate elite lepo naprtile lastnim državljanom. Ko pride do ekonomskih težav se vse te napetosti podeseterijo.

Ker sem spremljal spremembo evropske direktive o strelnem orožju mi je precej jasno kako je tedaj potekala debata in kakšne argumente so uradniki EU prinašali v debato (bolj kilave kot ne). Strelcem in uslužbencem MNZ nam je tedaj uspelo z argumenti prepričati našega evroposlanca Šoltesa, da je spremenil mnenje in začel zagovarjati naša stališča.

O Belgijski civiliziranosti pa tole:
https://twitter.com/AfricanArchives/sta...


Morda ti bolj razumeš mene, jaz nisem v svojih postih ničesar spremenil. To o Leopoldu II vem jaz zelo dobro. Tudi v Tervuerenu sem bil:
https://theconversation.com/belgiums-af...
https://www.africamuseum.be/en/discover...

vendar v ta muzej nisem šel. Malo se mi je gabilo vse skupaj, pa tudi tisti dan so imeli ne vem kaj točno, nek praznik, pa so imeli free vstop, oziroma free vstop v dele muzeja.

Šel sem v muzej, ki je na začetku velikega rondoja v Bruslju, tudi tam so imeli nek free dostop. Tam je bil nek izvleček iz tega muzeja, komur se ne da v Tervueren. Sicer pa sem bil skoraj sam, tako da potem itak se mi niti tam ni dalo vse to gledati.

Kakorkoli že, vsi ti incidenti vplivajo na evropske direktive o orožju, čeprav, kakor pravim, to sploh niso neki teroristi, ampak priseljeni "domorodci", katerih se sedaj te kolonizatorske države nikakor ne morejo znebiti.

Lahko bi ti rekel tudi, kaj so Belgijci (sodelavci) na Leopolda 2 "graditelja", ker namreč ves moderen (aka od leta 1800 naprej) vse do evropskih kvartov je zgradil ta isti Leopold II. V grobem, oni ga branijo, ker ni bil "razumljen" in ni bil "cenjen". In potegnejo stare argumente, da beli kolonizatorji niso vedeli za detalje sekanja rok, njim so bile odsekane roke samo "predstavljene". Da so črni pomagači to sekali. In ko je vse to propadlo, je jasno, da so tudi pomagači spyzdli iz Konga. Zato in predvsem zato Belgijci recimo, sploh nimajo slabe vesti.

Fritz ::

Point je, da niso bili vsi napadalci 'domači'.
Most of the Paris attackers were French and Belgian born citizens of Moroccan and Algerian backgrounds who crossed borders without difficulty, albeit registered as terrorism suspects.[30] Two other attackers were Iraqi.[29] According to the French prime minister, Manuel Valls, several of the perpetrators had exploited Europe's immigration crisis to enter the continent undetected.[32] At least some, including the alleged leader Abdelhamid Abaaoud, had visited Syria and returned radicalised. Jean-Charles Brisard, a French expert on terrorism, called this a change of paradigm, in that returning European citizens were themselves the attackers.[33] The Los Angeles Times reported that more than 3,000 Europeans have travelled to Syria and joined ISIL and other radical groups.[33]

Sicer najuspešnejši teroristični napad na evropskih tleh, glede na število napadalcev in žrtev, je izvedel 'domačin' z legalno kupljeno polavtomatsko puško (Anders Behring Breivik). Če bi EU upoštevala ta napad, ki se je zgodil izven EU, ti garantiram, da bi pod vprašaj prišlo vso legalno polavtomatsko strelno orožje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Colt1911 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Če ljudje mislijo da bo orožje rešilo problem agresivnih migracij in posledic le tega, se moti!
Prej bo državo uničilo.
Če jaz dobim par tisoč migrantov v mojo sosesko in se dvigne terorizem in kraje,streljanja, potem se ne bom oborožil ampak šel tam kjer tega ni.


Tam kamor boš šel ti , tam tebodo pa tebe tujca sterali z orožjem, ker jim boš kvaril njihov way of life in uničeval njihovo civilizacijo.

bbbbbb2015 ::

Fritz je izjavil:

Point je, da niso bili vsi napadalci 'domači'.
Most of the Paris attackers were French and Belgian born citizens of Moroccan and Algerian backgrounds who crossed borders without difficulty, albeit registered as terrorism suspects.[30] Two other attackers were Iraqi.[29] According to the French prime minister, Manuel Valls, several of the perpetrators had exploited Europe's immigration crisis to enter the continent undetected.[32] At least some, including the alleged leader Abdelhamid Abaaoud, had visited Syria and returned radicalised. Jean-Charles Brisard, a French expert on terrorism, called this a change of paradigm, in that returning European citizens were themselves the attackers.[33] The Los Angeles Times reported that more than 3,000 Europeans have travelled to Syria and joined ISIL and other radical groups.[33]

Sicer najuspešnejši teroristični napad na evropskih tleh, glede na število napadalcev in žrtev, je izvedel 'domačin' z legalno kupljeno polavtomatsko puško (Anders Behring Breivik). Če bi EU upoštevala ta napad, ki se je zgodil izven EU, ti garantiram, da bi pod vprašaj prišlo vso legalno polavtomatsko strelno orožje.


Zdaj, če bi bil slabe volje, bi rekel, da si neumen ai pa se neumnega delaš. Pa saj ti lepo piše:
Most of the Paris attackers were French and Belgian born citizens of Moroccan and Algerian backgrounds who crossed borders without difficulty

Da ti dam deepl prevod:
Večina pariških napadalcev je bila francoskih in belgijskih državljanov maroškega in alžirskega porekla, ki so brez težav prečkali meje.

To je pa točno to, kar ti jaz ves čas govorim, da večina jih je kar lepo Belgijcev/Francozov, pač z nekimi 'koreninami'. Povedal sem ti tudi, kaj ti ljudje iščejo na Bližnjem vzhodu. Večina jih je živela na socialni v Belgiji. Za Francijo ne vem. Ta socialna je mislim da nekaj čez jurja evrov. Kar se zdi dosti, samo za Bruselj niti toliko ni, da lahko plačaš najemnino in imaš avto registriran, kar pomeni vzdrževan.

Potem so ti ljudje v zlatih časih ISIS šli v Irak/Sirijo, tam so ISISovci kontrolirali kar nekaj naftnih polj, kradli so tudi artefakte iz muzejev, kradli so pravzaprav vse, kar je imelo neko vrednost. Vključno s tem, da so lokalne ženske prodajali v neko spolno suženjstvo. Ko so si nabrali nekaj denarja, govorimo o 100k dolarjih in več, so se vrnili nazaj v Bruselj. Zdaj je bilo lažje. Nabavili so si smart fone, naložili Telegram in se je policija lahko pod nosom obrisala za sledenje. Začeli so dilati z drogo, ker prej niso imeli za burek, zdaj pa so imeli 100k in so lahko kaj trgovali.

Zdaj, ali so to teroristi? Jaz mislim, da ne. Belgijci mislijo drugače. Francozi tudi. In potem pritisnejo na legalne imetnike orožja, z raznimi omejitvami, kar je bilo že 100x povedano, da se Abduli in raznorazni požvižgajo na to. In to ti ves čas pravim.

Ali so *vsi* Belgijci/Francozi? Ne, seveda niso. Taksist, ki je že 4 generacijo v Belgiji je sam rekel meni, ko sva se pogovarjala med vožnjo, da on ima obligacijo/čuti obligacjo, da pošilja denar v Kongo. Komu točno, nisem razumel, ali je zmomljal ali pa jaz nisem razumel. Neki svoji plemenski žlahti. Tako da oni te vezi s svojo matično domovino seveda imajo.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Potem so ti ljudje v zlatih časih ISIS šli v Irak/Sirijo, tam so ISISovci kontrolirali kar nekaj naftnih polj, kradli so tudi artefakte iz muzejev, kradli so pravzaprav vse, kar je imelo neko vrednost. Vključno s tem, da so lokalne ženske prodajali v neko spolno suženjstvo. Ko so si nabrali nekaj denarja, govorimo o 100k dolarjih in več, so se vrnili nazaj v Bruselj. Zdaj je bilo lažje. Nabavili so si smart fone, naložili Telegram in se je policija lahko pod nosom obrisala za sledenje. Začeli so dilati z drogo, ker prej niso imeli za burek, zdaj pa so imeli 100k in so lahko kaj trgovali.

Težava je v tvojem dojemanju tipa "So pač takšni". Če bi res bili takšni, bi Belgijo že osvojili, glede na to koliko jih je.

Večina teh tipov se je dokončno radikalizirala in usposobila v Siriji. Policija in obveščevalne službe so jih že imeli na radarju. Potem so po ilegalnih poteh prišli nazaj v Evropo mimo policijskega nadzora in z dovolj denarja, da so si na črnem trgu nabavili vse kar so potrebovali in izvedli napade. Daj me sedaj spomni, KDO je sesul Irak in spodkopal Sirijo, da je tam prišlo do razcveta Islamske države in spodbudil ilegalne migracije v Evropo? Kdo je ustvaril pogoje za napade, ki so jih IS, Al-Kaida & Co. izvajali po Evropi? In to brez tega, da grem še dlje v zgodovino in ti začnem razlagati kdo je postavil temelje radikalnemu islamizmu, ker je to videl kot protiorožje za socialistične aspiracije sveže dekoloniziranih držav v severni Afriki (lahko pa bereš, če ti je do tega https://www.newenglishreview.org/articl....
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bbbbbb2015 ::

Fritz je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Potem so ti ljudje v zlatih časih ISIS šli v Irak/Sirijo, tam so ISISovci kontrolirali kar nekaj naftnih polj, kradli so tudi artefakte iz muzejev, kradli so pravzaprav vse, kar je imelo neko vrednost. Vključno s tem, da so lokalne ženske prodajali v neko spolno suženjstvo. Ko so si nabrali nekaj denarja, govorimo o 100k dolarjih in več, so se vrnili nazaj v Bruselj. Zdaj je bilo lažje. Nabavili so si smart fone, naložili Telegram in se je policija lahko pod nosom obrisala za sledenje. Začeli so dilati z drogo, ker prej niso imeli za burek, zdaj pa so imeli 100k in so lahko kaj trgovali.

Težava je v tvojem dojemanju tipa "So pač takšni". Če bi res bili takšni, bi Belgijo že osvojili, glede na to koliko jih je.

Večina teh tipov se je dokončno radikalizirala in usposobila v Siriji. Policija in obveščevalne službe so jih že imeli na radarju. Potem so po ilegalnih poteh prišli nazaj v Evropo mimo policijskega nadzora in z dovolj denarja, da so si na črnem trgu nabavili vse kar so potrebovali in izvedli napade. Daj me sedaj spomni, KDO je sesul Irak in spodkopal Sirijo, da je tam prišlo do razcveta Islamske države in spodbudil ilegalne migracije v Evropo? Kdo je ustvaril pogoje za napade, ki so jih IS, Al-Kaida & Co. izvajali po Evropi? In to brez tega, da grem še dlje v zgodovino in ti začnem razlagati kdo je postavil temelje radikalnemu islamizmu, ker je to videl kot protiorožje za socialistične aspiracije sveže dekoloniziranih držav v severni Afriki (lahko pa bereš, če ti je do tega https://www.newenglishreview.org/articl....


Poglej, tematika tukaj je 'Posest orožja'. Ne geopolitika, ne o zlobnih ZDA, ne o tem drugem. Posest orožja je tema.

In realnost je ta, da je Slovenija podedovala še iz Jugoslavije zelo zrelaksirane pogoje za imetništvo orožja. Osebno to menim, da je izhajalo iz tega, da je bila Jugoslavija zmagovalka 2.sv. vojne.
Ti pogoji se, hočeš nočeš zaostrujejo. Tudi nekaj dobrih stvari se je zgodilo, recimo uporaba dušilcev. Večina modernih pritožb čez športne strelce leti na tematiko hrupa, oz. pokov.

Povedal sem že, da so aparatčiki na MNZ bili zaskrbljeni glede uporabe dušilcev v primeru krivolovstva. Povedal sem, da pač kar smo se pogovarjali, nihče ni vedel za primer da bi neki naspidirani lovci lovili z dušilci. Krivolovci v Sloveniji so Šošoni, če veš, katera etnična skupina so to. Pač to so mi kolegi strelci, ki so tudi lovci rekli.

Da kategorijo orožja A.8 ni dovoljeno uporabljati za namene športa, to so si te wannabe bejbe izmislile, morda so si mislile da bo pa to 'nejanša' zakon. Sem rekel, da je treba naslednjič glasovati po pameti.

Da pa se pogoji za imeništvo orožja zaostrujejo, sploh 30-nabojni okvirji in omejeno imetništvo z 'AK-like' orožjem, sem rekel, da je to huda nebuloza. Večina, če ne že vsi napadi, ki jih Belgijci/Francozi pojmujejo kot teroristične, se je zgodila z ilegalnim orožjem.

To je to.

Fritz je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Potem so ti ljudje v zlatih časih ISIS šli v Irak/Sirijo, tam so ISISovci kontrolirali kar nekaj naftnih polj, kradli so tudi artefakte iz muzejev, kradli so pravzaprav vse, kar je imelo neko vrednost. Vključno s tem, da so lokalne ženske prodajali v neko spolno suženjstvo. Ko so si nabrali nekaj denarja, govorimo o 100k dolarjih in več, so se vrnili nazaj v Bruselj. Zdaj je bilo lažje. Nabavili so si smart fone, naložili Telegram in se je policija lahko pod nosom obrisala za sledenje. Začeli so dilati z drogo, ker prej niso imeli za burek, zdaj pa so imeli 100k in so lahko kaj trgovali.

Težava je v tvojem dojemanju tipa "So pač takšni". Če bi res bili takšni, bi Belgijo že osvojili, glede na to koliko jih je.

Večina teh tipov se je dokončno radikalizirala in usposobila v Siriji. Policija in obveščevalne službe so jih že imeli na radarju. Potem so po ilegalnih poteh prišli nazaj v Evropo mimo policijskega nadzora in z dovolj denarja, da so si na črnem trgu nabavili vse kar so potrebovali in izvedli napade. Daj me sedaj spomni, KDO je sesul Irak in spodkopal Sirijo, da je tam prišlo do razcveta Islamske države in spodbudil ilegalne migracije v Evropo? Kdo je ustvaril pogoje za napade, ki so jih IS, Al-Kaida & Co. izvajali po Evropi? In to brez tega, da grem še dlje v zgodovino in ti začnem razlagati kdo je postavil temelje radikalnemu islamizmu, ker je to videl kot protiorožje za socialistične aspiracije sveže dekoloniziranih držav v severni Afriki (lahko pa bereš, če ti je do tega https://www.newenglishreview.org/articl....


Ti ljudje so kriminalci. Potrebno jih je preganjati. Nič romantičnega ni na njih. So pa problem Belgije/Francije. Mi nimamo z njimi nič. Športni strelci pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Poglej, tematika tukaj je 'Posest orožja'. Ne geopolitika, ne o zlobnih ZDA, ne o tem drugem. Posest orožja je tema.

Tole je tvoj drugi post danes ali včeraj:

bbbbbb2015 je izjavil:


Mene vprašaj, kako je s temi "teroristi", ker to vem dokaj natančno. Rid maj lips: ni takih teroristov.

Francozi imajo težave z "domorodci", ki so iz nekdanjih kolonij, dejansko je to že 3 ali 4. generacija, Belgijci imajo natanko enake težave.
To so ljudje, ki imajo francosko državljanstvo in francoski potni list (oz. belgijski). V Franciji je en tak, globoko nezadovoljen z ne vem čim, ukradel policistu pištolo in ustrelil njega in še nekaj ljudi.
V Belgiji je skupina nastavila eksploziv, ki je bolj naredil dimno zaveso v Metroju, čeprav je bil iz amonijevega nitrata in alu prahu.

To imajo vse težave bivše kolonialne države, kjer je pač en segment večinoma temnopoltih, ki so iz neke normalne francoske/belgijske družbe izključeni. In uporabijo psovko "terorist", da je potem vsa EU zgrožena. Zamolčijo pa, da se ti ljudje valjajo dolga leta po centrih za socialno delo, imajo primere domestičnega nasilja.

Slovenija takih težav nima.

Slovenija takšnih težav v principu nima, ker je relativno egalitarna družba a se bodo stopnjevale z ekonomskim slabšanjem razmer. Poleg tega smo imeli primere skrajno desničarskega nasilja (metanje ročne bombe v hišo ciganov) in imamo vsakodnevne primere takšnega in drugačnega nasilja. Hvala bogu, nobenih strelskih pohodov in upam, da bo tako ostalo. Ni jih pa možno popolnoma izključiti. Več kot je strelnega orožja v družbi, večja možnost je, da bo uporabljeno pri izvršitvi kaznivih dejanj. Zato so varovalke v ZOro več kot smiselne (preverjanje pri psihologu, nekaznovanost in zanesljivost).

Pod črto - tako je, nimamo slabe in ne preveč restriktivne zakonodaje, zato manj jokcanja (tole ne leti nate bbbbbb2015) in več obiskovanja strelišč ter treningov in tekmovanj in lova, kar nam zakonodaja dovoljuje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Avenger ::

Zanimivo bi bilo, če bi vsi imeli in nosili orožje, ter bili usposobljeni za streljanje in bi znanje morali obnavljat 2x letno.

Garantirano bi bilo manj kriminala. :))
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mr_chai ::

Avenger je izjavil:

Zanimivo bi bilo, če bi vsi imeli in nosili orožje, ter bili usposobljeni za streljanje in bi znanje morali obnavljat 2x letno.

Garantirano bi bilo manj kriminala. :))


Ja hollywood nas hoče prepričat, da je blo v času divjega zahoda na ameriških tleh več umorov zaradi streljanja, kot ga je bilo realno.

Takrat so lahko vsi nosili orožje, pa je bilo pomojm malo manj kriminala. Večino smrti je bilo zaradi neustreznega rokovanja z orožjem, slabim orožjem brez varoval in pomanjkanja osnovne zdravniške oskrbe.

matobeli ::

Potvojem nimaš prav. Bilo je tolk malo ljudi da je bilo manj kriminala.

Kriminal se dogaja neodvisno od orožja, samo posledice so hujše če vpletemo orožje.

FireSnake ::

Fritz je izjavil:

Celotna A kategorija je prepovedano orožje za civilno rabo, razen v izjemnih primerih, ki jih določa zakon. Edina razlika med A8 in B4/B9 je dolžina orožja in kapaciteta okvirja, ki je vstavljen v orožje. Če si kupiš AR-15 kot B9, ga boš z do 10-strelnimi nabojniki komot uporabljal, zato ne zganjat sufferja preden si sploh resno začel streljat.


To, o čemer ti govoriš nima nobene veze s spremembo, ki sem jo jaz omenil.
Še enkrat preberi, kaj se je spremenilo, da bo jasno.
Govorimo strogo zakonsko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

mr_chai je izjavil:


Takrat so lahko vsi nosili orožje, pa je bilo pomojm malo manj kriminala. Večino smrti je bilo zaradi neustreznega rokovanja z orožjem, slabim orožjem brez varoval in pomanjkanja osnovne zdravniške oskrbe.
Zelo se motiš. Ljudje (večina) je bila proti "divjemu zahodu", in je hotela, da se nošenje orožja omeji, in da za red skrbi šerif oziroma policija.

Ker če vsi lahko nosijo orožje, je velika verjetnost, da boš naletel na nekoga, ki je hitrejši revolveraš od tebe, in te bo oropal, in če se boš poskusil braniti, še ubil (ker je hitrejši revolveraš). In če si slučajno ti najhitrejši revolveraš zahodno od Kolpe, je pa velika verjetnost, da te bo kdo ustrelil v hrbet, ali pa se bodo proti tebi postavili trije, in te bo tretji ustrelil (in ti bo en qrc pomagalo, da boš ti pred tem uspel dva ustreliti).

V glavnem, ljudje (večina) se vedno slej ko prej organizirajo tako, da za red in varnost skrbijo drugi (ki jih ta večina plačuje).

asdf_jklc ::

Glede nato kam trenutna vlada pelje državo, bi prej rekel, da bo treba kupit UZI, top in par pištol, saj migrantska nesnaga živi bolje kot marsikatera slovenska družina, kjer oba starša delata. Uvedbo orožja podpiram, ker policaje imamo samo še za prometne kazni pisat.

gruntfürmich ::

asdf_jklc je izjavil:

Glede nato kam trenutna vlada pelje državo, bi prej rekel, da bo treba kupit UZI, top in par pištol, saj migrantska nesnaga živi bolje kot marsikatera slovenska družina, kjer oba starša delata. Uvedbo orožja podpiram, ker policaje imamo samo še za prometne kazni pisat.

proti temu ne pomaga uzi, top in par pištol ampak pamet da ne voliš idiotov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Takole zdaj gre:
- 30.8. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam na tečaj varnega rokovanja z orožjem


Malo sem se prenaglil:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam ostalo...


Takole, ta teden sem opravil še izpit za varno rokovanje z orožjem. Izpit je bil lahek, a jaz sem se veliko pripravljal. Komisija je bila stroga a korektna. Veliko ljudi je na izpitu padlo (bi rekel, da nekje 50%). Pri rokovanju so me pohvalili.
Zdaj imam vse, kar rabim za nabavo. Trajalo je od 27.7 do zdaj, a sem želel to optaviti počasi in brez pritiskov - imam drugje dovolj gužve.

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden

To bo pa tudi to.

Počasi v nabavo, a se nikamor ne mudi.

Proarmis začne januarja prodajati svojo novo pištolo (cena bo 3600 kakor sem slišal). Gre za vrhunski kos. Lahko si ga prilagodiš po želji (barva, gravure). Sem držal v roki, streljal še nisem. Bom šel preizkusiti. Sede v roko kot Sig Sauer X5 (šestke nisem imel v rokah).
Mika me:
- CZ tactical 2 (če bi bila slovenska bi vzel takoj)
- Arex Alpha
- tale nova od Proarmis
- kasneje nekaj za streljati na daleč, verjetno AK 103

Zdaj bom počasi preiskusil čim več, da bom videl kaj najbolj sede. Nekaj že vem, veliko je pa še za raziskat. Dejansko sem zdaj na začetku.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Comandante ::

kasneje nekaj za streljati na daleč, verjetno AK 103

Dobronameren nasvet, preskoči AK platformo in si omisli AR-15. Sploh ce rad kaj zadanes. Kalasi so ok za arabce, da streljajo v zrak, za resno delo pa je AR boljsa platforma. Imas kup proizvajalcev, milijon verzij, delov kot dreka in gor lahko obesis vraga in pol. Ni primerjave med platformama.

Fritz ::

Ja, AK platforma je zaradi zasnove malenkost manj precizna, kar pa ne pomeni, da bo pri praktičnem ali preciznem streljanju zgrešil tarčo. Meni osebno zaradi ergonomije in kopice razpoložljivih dodatkov bolj sede AR-15 oz. moja kitajska kopija M4, kar pa ne pomeni, da je AK zanič puška. Če bo z veseljem streljal z AK 103 naj si jo kar nabavi.

Kvečjemu bi bilo fer, če bi mu priporočil naj pred nakupom preizkusi obe platformi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

FireSnake ::

Comandante je izjavil:

kasneje nekaj za streljati na daleč, verjetno AK 103

Dobronameren nasvet, preskoči AK platformo in si omisli AR-15. Sploh ce rad kaj zadanes. Kalasi so ok za arabce, da streljajo v zrak, za resno delo pa je AR boljsa platforma. Imas kup proizvajalcev, milijon verzij, delov kot dreka in gor lahko obesis vraga in pol. Ni primerjave med platformama.


Vsak nasvet je dobrodošel.
Hvala. Seveda bom pogledal.

Kaj to je to?
https://www.proarmis.si/orozje/dolgocev...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machete ::

250 članarina? Moja je 30.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Zanimivo :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Upam, da vključuje dostop do strelišča 24/7 z devicami, za to ceno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Tukaj se pogovarjajo o orožju, a to bolj spada sem:
https://slo-tech.com/forum/t815089/4249
tale sodnik je kršil del ZOro, ki govori o vznemirjanju.
Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati na javnih krajih na način, ki vznemirja ljudi. ali tako, da ga ljudje opazijo.
Enako velja za nedelujoče replike, ker ljudje ne morejo vedeti ali je zadeva delijoča ali ne.
Mora biti skrito, da ne vznemirja ljudi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Karen ::

Njegova pisarna ni javni prostor (javnost nima dostopa do tja, dostop do pisarne je restricted). Kljub temu da je služba je verjetno tudi pravica do zasebnosti tukaj... skratka ni kršil ZORO, to zagotovo ne.

FireSnake ::

Ja, to, da njegova pisarna ni javni prostor bo pa držalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

Ja, AK platforma je zaradi zasnove malenkost manj precizna, kar pa ne pomeni, da bo pri praktičnem ali preciznem streljanju zgrešil tarčo. Meni osebno zaradi ergonomije in kopice razpoložljivih dodatkov bolj sede AR-15 oz. moja kitajska kopija M4, kar pa ne pomeni, da je AK zanič puška. Če bo z veseljem streljal z AK 103 naj si jo kar nabavi.

Kvečjemu bi bilo fer, če bi mu priporočil naj pred nakupom preizkusi obe platformi.

omb ;((
preizkusi obe platformi? kaj bo imel od tega, če kot čisti začetnik preiskusi 2 zjahani najcenejši gari?

v glavnem je tako, da AK pokajo tisti ki želijo samo 'pokati' in 'rezati' zrak z najcenejšim kitajskim surplusom in se zaradi prišparanih 10€ na leto vozijo po tega po celi sloveniji, AR pa uporabljajo ljudje, ki imajo orožje zato da kaj zadanejo in/ali tekmujejo in se ne ukvarjajo z jajcami.

Machete je izjavil:

250 članarina? Moja je 30.

članarina je hudo visoka, ampak kot začetnik pač ne poznaš scene in če se ne pozanimaš, je to pač tako.
lahko da pa imajo dobre bonitete, pa pokrito strelišče ipd...

vsekakor pa naj mu ne bo nerodno drugo leto ne-podaljšati te članarine in pristopiti drugam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Zanimivo :)

in tudi ni nič kaj takega, da si včlanjen v več društev. sam sem včlanjen trenutno v 3, bil pa sem tudi že v 4 naenkrat :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:


lahko da pa imajo dobre bonitete, pa pokrito strelišče ipd...


Strelišče je lepo zrihtano, ja.

Več društev: raje ne. Še tukaj so mi hoteli dati delo a sem rekel, da imma 2 službi in še šport zraven. Če mi dajo delo se izpišem in včlanim drugje.
Raje plačam več in imam mir. Naredil bom tisto, kar je potrebno (treningi, tekmovanja, ...).
Zdaj je ideja, da postanem bolj precizen in natančen. Je že šlo na bolje, a je še veliko prostora za izboljšave.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Jaz sem brez strelišča, (to moram povedat) za 30 eur. Je bolj kot ne ghost klub, ki obstaja, ampak plačaš samo članarino in nimaš nobenih stikov..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Več društev: raje ne.
sj več društev ni zato da več delaš, ampak da lahko streljaš tisto kar te veseli. bolj nuja kot pa želja.
jst sem pri večih klubih da imam lokalno društvo za bližnje strelišče, drugo društvo da je v MORiS zvezi za treninge na vojaških streliščih, in tretje društvo da jih podpiram in streljam na daljše razdalje.
če bi to vse našel v enem poceni klubu bi bilo fino, ampak žal ni. me pa to vse skupaj pride 220 letno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Za daljše streljanje bom pa jaz verjetno tudi kaj rabil. Mi imamo (kakor sem gledal) od oka do kakšnih 200m.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

no, za streljanje na daljše razdalje je najbošje tole ko sem zgoraj omenil:

 Borden Rimrock BRM, BRMXD...

Borden Rimrock BRM, BRMXD...

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ampak tole so samo zaklepi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

tu se vse začne pri znalcih po navadi...
izbereš zaklep (repetirka / enostrelka in 'kaliber'), izbereš cev (nekako se preferira ameriška) s kalibrom, izbereš kopito za disciplino ki jo misliš trajbat in to je to kar se tiče puške. treba še izbrati sprožilec, ampak to je sproti.
potem pa ostale pritikline, ki ti omogočajo streljanje: daljnogled/diopter, bipod/rest, žakelj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

FireSnake je izjavil:

Ampak tole so samo zaklepi.


Zaklep je bistven del orožja, ne "samo" zaklep :P

Se pa pridružujem mnenjem o AR/AK platformah, AR je precej bolj hvaležna za športno strelstvo.

Je pa seveda po večini stvar osebnih perferenc, občutka v rokah in stilu streljanja. Za precizno kmalu končaš na ročno polnjenih šusih in vsej galami ki pride zraven. Če greš dinamično je pa vse odvisno od občutka ki ti ga pri streljanju da določen komad, ne glede na platformo.

FireSnake ::

Na koncu: če sam sebe ne natreniraš ti najboljši kos ne pomaga nič.
30 let borilne veščine je za mano zato vem eno: za rezultate je treba delat. Čez noč ni nič. Čeprav sem bil presenečen koliko sem se po treh mesecih izboljšal (3 mesece v borilni veščini ni nič).

Danes sem poslušal nasvete kaj kupiti. Za začetek bo CZ tactical 2. Potem pa naprej.
Tudi (prosti) čas me omejuje zato se nikamor ne mudi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

Fritz je izjavil:

Ja, AK platforma je zaradi zasnove malenkost manj precizna, kar pa ne pomeni, da bo pri praktičnem ali preciznem streljanju zgrešil tarčo. Meni osebno zaradi ergonomije in kopice razpoložljivih dodatkov bolj sede AR-15 oz. moja kitajska kopija M4, kar pa ne pomeni, da je AK zanič puška. Če bo z veseljem streljal z AK 103 naj si jo kar nabavi.

Kvečjemu bi bilo fer, če bi mu priporočil naj pred nakupom preizkusi obe platformi.

Edina prednost AK platforme je (bila), da je nekoc bilo na voljo poceni surplus strelivo. Zato smo svojcas vsi imeli kalase, da smo zgali na veliko za 20 centov po strelu in manj. Ta vlak je odpeljal, dandanes korozivni kitajski surplus 7,62x39 stane isto kot tapoceni fabriska medeninasta .223 rem municija (45 centov po kosu).

Ok, ce ti bolj ustreza ergonomija AK je to drugo, ampak si eden redkih. Enim se puska tudi vizualno dopade, Poljaki recimo delajo lepe primerke. Tehnicno pa ne rabimo zgubljati besed, AR je boljsa v cisto vseh pogledih. Tudi za zacetnika je bolj primerna, ker je sunek nekje polovico kalasevega. Dokler nisi 100% navajen sunka, tudi streljas ne tako dobro kot bi lahko. Ne vem za tebe, ampak mene pri AK po postreljenih 6 okvirjih boli rama, sploh ce ima jekleno zascito kopita.

FireSnake ::

Osebno mnenje: AK je res vizualno veliko lepši.
Ampak OK. Bom gledal tehnično. Ste me prepričali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Na koncu: če sam sebe ne natreniraš ti najboljši kos ne pomaga nič.
to definitivno izredno slabo drži, sploh pa ne v strelstvu.
kdor ti takšne bučke prodaja, vedi, da nima pojma o strelstvu in da strelja samo zato da poka; ne da zadane. zato ne še ti ponavljat takšnih neumnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Te "neumnosti" mi ni nihče povedal, ker je logično.
Lahko imaš najboljše orožje, če si slab si slab.
Tako kot lahko imaš taboljši avto in si neroden in se boš zapeljal v grabn.

Če to ne bi držalo bi si vsi kupili najboljše orožje in bi kar avtomatično bili državni prvaki (samo primer).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

poglej pa drugo stran: s slabim orožjem ne bo nobeden postal državni prvak. samo vrhunsko orožje dela vrhunski rezultat in te izboljšuje kot strelca. kako boš vedel da ti delaš napako pri streljanju, če pa je orožje nenatančno? pri nenatančnem orožju ne moreš ločiti svoje napake od napake orožja in se zato ne moreš izboljšati.
tako kot sem že prej povedal v zvezi z AK/AR: za zganjat hrup in rezat zrak je dober AK. za trening veščine pravega streljanja in dobrega zadevanja tarče pa nimaš kaj s tem početi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
49 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204055 (19370) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544998 (32748) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993247 (85071) Grey

Več podobnih tem