» »

Posest orožja

Posest orožja

««
48 / 55
»»

matobeli ::

Ej, spucat ga tud znamo! Vsaj za silo!

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kako ba boš kroglo nasadil, če ne daš tulca v recize matrico?


Nisem najbolj domač v terminologiji, jasno da gre skoz matrico sam pol je še en korak ki ga je priporočljivo nardit, ni pa nujen. Mrbit sem iskal "rollsize" oziroma nek podoben postopek.
Eni guni nimajo težav, kakšni drugi pa imajo.

še en korak je pri kratkocevnih tulcih je, da razširiš vrat da vstaviš kroglo (tako je bilo pri Lyman-ovih 3-delnih matricah za 357mag), na koncu pa še po navadi krimp, ki pa je lahko zraven pri nasajanju krogle ali pa kot ekstra korak/matrica.

rollsize pa je mislim da samo poseben postopek kalibracije tulcev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:


99% lastnikov in ti, pa nimate pojma o pojmu


Uuuuuu, ego pa do nebes! :)) Ampak, tu se pa (na tvojo žalost) že konča.
Na koncu pa se izkaže, da si navadni blefer, ki se postavlja med 1% najbolših poznavalcev :))
Resno?

Škoda, da že na začetku nisi povedal, da si trol. In na tvoje provokacije sploh ne bi odgovarjal.
No, PNG bi mi že v štartu lahko dal kak signal.

Zgolj retorično vprašanje: obstajati mora pa hudičevo dober razlog zakaj nisi navedel železnine, ki jo imaš doma. In tak se potem celo norčuje iz Barette ;)

S troli se jaz ne prerekam, zato je iz moje strani zadeva zaključena. Sem se pa čutil dolžnega, da ti nastavim ogledalo. Tu se pa tudi konča.

matobeli je izjavil:

Ej, spucat ga tud znamo! Vsaj za silo!


Pa naoljit ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

eh fire...
dam ti čisto konkretne nasvete kaj je narobe z ležiščem ali kalibracijo tulcev in povezave s tema dvema zadevama, ti pa ne veš o čem pišem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

če se kdo sprašuje kakšen je moj primarni interes v strelstvu:
 Borden Rimrock BRM, BRMXD

Borden Rimrock BRM, BRMXD

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

gruntfürmich je izjavil:

matobeli je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kako ba boš kroglo nasadil, če ne daš tulca v recize matrico?


Nisem najbolj domač v terminologiji, jasno da gre skoz matrico sam pol je še en korak ki ga je priporočljivo nardit, ni pa nujen. Mrbit sem iskal "rollsize" oziroma nek podoben postopek.
Eni guni nimajo težav, kakšni drugi pa imajo.

še en korak je pri kratkocevnih tulcih je, da razširiš vrat da vstaviš kroglo (tako je bilo pri Lyman-ovih 3-delnih matricah za 357mag), na koncu pa še po navadi krimp, ki pa je lahko zraven pri nasajanju krogle ali pa kot ekstra korak/matrica.

rollsize pa je mislim da samo poseben postopek kalibracije tulcev.


Izpustil si en pomemben detajl. Lahko je krogla večja od .355in (9,01mm) in se tulec malček napihne. To še posebnej velja za doma vlite krogle, kot tudi pobarvanke ali če kupiš pobakrenke v rinfuzi.

gruntfürmich je izjavil:

če se kdo sprašuje kakšen je moj primarni interes v strelstvu:
 Borden Rimrock BRM, BRMXD

Borden Rimrock BRM, BRMXD



Razsvetli nas, kaj gledamo? Ti to izdeluješ ali kaj?

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

Pozdravljeni

Ima kdo kaj izkušenj z navadnimi zračnimi puškami? Kupil bi nekaj kar je najmočnejše legalno/dovoljeno brez orožnega lista z daljnogledom med ~200-350€, moči, ki so dovoljene so max 25 Joulov, če imam pravi podatek. Nekaj sem že raziskoval. Baje je "Diana" zelo dobra firma.
V oči mi je padla tale Hämmerli Hunter Force 900 Combo ter Gamo Elite Premium IGT Zračna Puška | Cal 4.5mm | 305m/S Ta druga je še ravno na 24J moči, tako, da bi bila idealna. Če ima kdo kak predlog naj napiše :)

fikus_ ::

Brez papirologije za polnoletne osebe je dovoljeno do 20J in 200 m/s.
Poglej še balistas.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matobeli ::

Za močnejše rabiš samo priglasitev na UE, če nisi glih kriminalc je to skoraj nič papirologije.

Comandante ::

Devil, ce gledas zracne in bi imel optiko gor, predlagam nekaj s plinskim batom, ne s fedro. Vibracij je manj, in daljnogled bo drzal dlje. Mocnejsa fedra razsuje marsikatero optiko, ki je malokalibrska ne.

matobeli ::

A niso dons že vse malbolše na HPA?

cvalsr ::

fikus, malo posodobi svoje znanje, naprimer preberi ZORO2... Da ne boš zavajal z napačnimi informacijami.

Fikus, kaj ko bi prebral ZORO 2, namesto da pišeš napačne informacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

matobeli je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kako ba boš kroglo nasadil, če ne daš tulca v recize matrico?


Nisem najbolj domač v terminologiji, jasno da gre skoz matrico sam pol je še en korak ki ga je priporočljivo nardit, ni pa nujen. Mrbit sem iskal "rollsize" oziroma nek podoben postopek.
Eni guni nimajo težav, kakšni drugi pa imajo.

še en korak je pri kratkocevnih tulcih je, da razširiš vrat da vstaviš kroglo (tako je bilo pri Lyman-ovih 3-delnih matricah za 357mag), na koncu pa še po navadi krimp, ki pa je lahko zraven pri nasajanju krogle ali pa kot ekstra korak/matrica.

rollsize pa je mislim da samo poseben postopek kalibracije tulcev.


Izpustil si en pomemben detajl. Lahko je krogla večja od .355in (9,01mm) in se tulec malček napihne. To še posebnej velja za doma vlite krogle, kot tudi pobarvanke ali če kupiš pobakrenke v rinfuzi.

sj se tulec vedno napihne. do dimenzij ležišča.
krogle pa so praktično vedno večje kot je največji premer cevi: https://bobp.cip-bobp.org/en/tdcc_public
CIP standard za 357MAG predvideva kroglo premera 9,12mm, v cevi premera 9,02mm.

na sliki pa so zaklepi od pušk, proizvajalca Borden iz Amerike (kot sem zapisal)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

fikus_ je izjavil:

Brez papirologije za polnoletne osebe je dovoljeno do 20J in 200 m/s.
Poglej še balistas.

To je star info, sedaj je 25 J max prosto dostopno, brez faktorja hitrosti.

__Devil__ je izjavil:

Pozdravljeni

Ima kdo kaj izkušenj z navadnimi zračnimi puškami? Kupil bi nekaj kar je najmočnejše legalno/dovoljeno brez orožnega lista z daljnogledom med ~200-350€, moči, ki so dovoljene so max 25 Joulov, če imam pravi podatek. Nekaj sem že raziskoval. Baje je "Diana" zelo dobra firma.
V oči mi je padla tale Hämmerli Hunter Force 900 Combo ter Gamo Elite Premium IGT Zračna Puška | Cal 4.5mm | 305m/S Ta druga je še ravno na 24J moči, tako, da bi bila idealna. Če ima kdo kak predlog naj napiše :)


Jaz imam veliko zračnih pušk, vseh kalibrov (razen .20), večinoma vse Diana, veliko brezveznih sem pa tudi prodal.
Sam sem jih tudi maxal in navijal, vendar z leti pogruntaš, da zračna ni temu namenjena. Najlepše se strelja z umirjeno in lepo tunano (tudi factory so ok).
Za daljnogled ti priporočam Hawke Air-MAX ali LEAPERS UTG 3-9X40. Ta dva sta mi zdržala najdlje. Mount pa nujno Diana 'Bullseye' oz Hatsan 'Protector' (nimam) ali Sportsmatch DM60. Bolj kot bo puška navita, slabše ti bodo držali 'nulo' in prej bodo šli v franže. Če želiš imeti daljnogled razmisli o PCP, ker federce ti bodo uničile vse daljnoglede 'slej ko prej'. Tako tiste za 50 kot za 300 eur. Jaz sem descopal vse, ker sem obupal z leti. Če bom dal nazaj, bom dal na 17J max, idelano za ne uničenje pa bi bilo ca 11J imho. 25-30J pozabi. Nulo boš imel mogoče 100 strelov, potem boš pa popravljal vsake 5 strelov in na koncu obupal, ker ne boš užival, ker bo stalno naokoli neslo.

Jaz bi trenutno na bolhi kupil: https://www.bolha.com/strelstvo-ostalo/... ali pa https://www.bolha.com/strelstvo-ostalo/... (verjetno malo težki za stoječi položaj).
Mogoče tole za foro? https://www.bolha.com/strelstvo-puske/z... Odvisno od cene in firme. Če je generik 100 eur max. Za začet pa mogoče ni slabo. Stransko napenjanje je super.
Hatsana se izogibaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

en možakar, ki oglašuje na bolhi stvari za zračke (po mojem ''herby2''), je iz grosuplja in na veliko servisira vzadeve. morda je še kaj njega za povprašat...

imamo pa v sloveniji kar razvito industrijo za zračke: rti arms izdeluje dobre puške, žan izdeluje diabole...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

cvalsr je izjavil:

fikus, malo posodobi svoje znanje, naprimer preberi ZORO2... Da ne boš zavajal z napačnimi informacijami.

Fikus, kaj ko bi prebral ZORO 2, namesto da pišeš napačne informacije?


No potem ce si ti na tekočem, pa napiši!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cvalsr ::

So že parkrat napisali, nazadnje Machete. Če z debelim tiskom poudarjeno ni dovolj, lahko kvečjemu še narišem...
:))

fikus_ ::

Seveda, nariši...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matobeli ::

Dej ne bod užaljena ritka, pa napiš "se posipam s pepelom" in bo vse rešeno.

Karen ::

Mato: V tej temi se posipamo z metki, ne s pepelom :D

matobeli ::

Upam da ne bo res prišlo do posipanja z kroglami zaradi te teme :))

gruntfürmich ::

posipamo se s smodnikom! :D
v vsakem primeru bolje kot s kroglami (neizstreljenimi ali izstreljenimi)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?


Pokalica izbrana, brez skrbi: REX ALPHA
Sicer sem razmišljaj o Sig Sauer X5 ali Ruger SR1911. Ampak bom zaenkrat podprl Slovence.

Jaz nimam vrstega reda, ker veliko delam in naredim tisto, kar lahko. Ni pomembno kako dolgo bo trajalo.


Danes preizkusil Arex Alpha. Ljubezni na prvi pogled ni bilo. Zadeva je premala.
CZ je veliko boljša za moje šape.
Na 25m je bilo od 50 šusev (5 po seriji) najboljše 1, 4, 5, 8, 8.
Vmes sem streljal z Alpho in je bilo slabo. Ne morem jo zagrabiti, kot lahko CZ.

Se pa še učim. Tako, da se še odločam kaj bom nabavil.
Škoda, da je Sig Sauer tako drag.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Scaramouche3 ::

FireSnake je izjavil:


Škoda, da je Sig Sauer tako drag.


Katerega bi vzel drugače?

FireSnake ::

X Five ali X Six

Včasih je to bilo 2600€.
Toliko bi dal zdaj takoj. Zdaj je pa skoraj dvojna cena.

Zgleda, da bo na koncu padla CZ. Nekaj takega:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Colt1911 ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?


Pokalica izbrana, brez skrbi: REX ALPHA
Sicer sem razmišljaj o Sig Sauer X5 ali Ruger SR1911. Ampak bom zaenkrat podprl Slovence.

Jaz nimam vrstega reda, ker veliko delam in naredim tisto, kar lahko. Ni pomembno kako dolgo bo trajalo.


Danes preizkusil Arex Alpha. Ljubezni na prvi pogled ni bilo. Zadeva je premala.
CZ je veliko boljša za moje šape.
Na 25m je bilo od 50 šusev (5 po seriji) najboljše 1, 4, 5, 8, 8.
Vmes sem streljal z Alpho in je bilo slabo. Ne morem jo zagrabiti, kot lahko CZ.

Se pa še učim. Tako, da se še odločam kaj bom nabavil.
Škoda, da je Sig Sauer tako drag.


Vzemi TS-ko pa bo dost velka za tvoje šape!
Jaz imam šape pa mi je prevelka.:P

P.S.
Sig Sauer je danes Made in USA (bolj verjetno Čina).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

FireSnake ::

https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...

Ja, to so hvalili. Bom šel pogledat.
Z "enko" sem streljal. Mi zelo paše. Dvojke pa še nisem držal v rokah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Vanich ::

Kakšna je pa kaj situacija glede plašilnih & strašilnih pištol? Mislim, dovoljenja, priglasitev, itd.. - kaj se rabi, če sploh kaj?
Srne mi hodijo v vrt delat škodo, zato rabim.

matobeli ::

Polnoletnost, to je vse. Sam... sej to veš da bo teb bolj piskal v ušesih kot srni. Ni to petarda k jo nekam čez vrt vržeš.

Isti pes če kupiš navijaško trobljo, je vsaj mal usmerjena.

Vanich ::

matobeli je izjavil:

Polnoletnost, to je vse. Sam... sej to veš da bo teb bolj piskal v ušesih kot srni. Ni to petarda k jo nekam čez vrt vržeš.

Isti pes če kupiš navijaško trobljo, je vsaj mal usmerjena.


Bom nosil slušalke, pa še dolge roke imam. Hmmmm....ustna harmonika?

matobeli ::

Ma ne, tole mislim:



Če sosedje mislijo da si malo čuden nabavi tole, bodo vsaj mel kaj za glodat:

AgJ1 ::

matobeli je izjavil:

Polnoletnost, to je vse. Sam... sej to veš da bo teb bolj piskal v ušesih kot srni. Ni to petarda k jo nekam čez vrt vržeš.

Isti pes če kupiš navijaško trobljo, je vsaj mal usmerjena.


13,90 EUR



https://www.waragod.si/mil-tec-slusalke...
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

matobeli ::

Pa tole da se ti kakšen golob ne poserje na glavo.

AgJ1 ::

Zakaj bi imel kahlo na glavi?
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

Machete ::

Vanich je izjavil:

Kakšna je pa kaj situacija glede plašilnih & strašilnih pištol? Mislim, dovoljenja, priglasitev, itd.. - kaj se rabi, če sploh kaj?
Srne mi hodijo v vrt delat škodo, zato rabim.


matobeli je izjavil:

Polnoletnost, to je vse. Sam... sej to veš da bo teb bolj piskal v ušesih kot srni. Ni to petarda k jo nekam čez vrt vržeš.
Isti pes če kupiš navijaško trobljo, je vsaj mal usmerjena.


Drži za plašilno pištolo na RAZPOČNIKE.
Drži za pištolo s plombirano cevjo in izmetom zgoraj.

NE DRŽI za plašilno pištolo s prednjim izmetom. Te so dejansko prepovedane.
Neka luknja je bila, da si jo lahko kupil s priglasitvijo, kar pa se mi zdi, da sploh ni več mogoče.
Jaz sem imel kar problem (s policijo), ker sem eno tako prodajal. Kupil v legit spletni trgovini izven SLO (v EU).
Nekako sem jih z izjavami in računi (imam več plašilk s prednjim izmetom (8 in 9 mm PAK)) uspel priglasiti za nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Vanich ::

Ja, se mi je zdelo, da so ene fore.
Torej je vseeno, če se kupi pištola na razpočnike 6mm short. Bi katero priporočili? Röhm revolverji so mmi všeč, sem imel enega pred leti v rokah, pa se mi je zdel zelo kvaliteten.

matobeli ::

Tist kar boš v sloveniji lahko kupil, bo vse legalno. Razen če si iz dolenjske :D

Kupi nekaj takega kar lahko ponucaš še za pirotehniko, oziroma kot signalno pištolo, če te to zanima.

Z 6mm ne rabiš niti glušnikov pa pocen so.

Kupiš tako ki ti je všeč, revolverji so ponavadi bolj zanesljivi kot polavtomatske, prav šrota pa načeloma naši ne prodajajo. Najlažje je še it v lokalno jagersko trgovino in pogledat.

Vanich ::

Eh, v naši vasi bolj švoh stojimo z jagerskimi štacunami. Še najbližji je Kranj. Itak bo treba kupiti po netu.

cirubid ::

matobeli je izjavil:

Pa tole da se ti kakšen golob ne poserje na glavo.



Ja, pa tole za okrog roke, da se ga bo jasno prepoznalo, z zgornjim predlogom, ga lahko kdo še za motorista zamenja:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cirubid ()

celje ::

kaksna korist od strasilke? kaj bi z njo pocel?

matobeli ::

um... strašil.

Sej je mal višje rekel da rabi za strašit srne.

Comandante ::

matobeli je izjavil:

um... strašil.

Sej je mal višje rekel da rabi za strašit srne.

Petarde so ti ceneje.

kajtimara ::

gruntfürmich je izjavil:

če se kdo sprašuje kakšen je moj primarni interes v strelstvu:
 Borden Rimrock BRM, BRMXD

Borden Rimrock BRM, BRMXD


Lepo.
Se da hitro omenit, v čem se razlikujejo 3x črn levo zgoraj oz. vsi med seboj.

HolyFuck1 ::

Se da hitro omenit, v čem se razlikujejo 3x črn levo zgoraj oz. vsi med seboj.

V serijskih številkah in barvah (finišu).

gruntfürmich ::

nimam 100% podatkov, ampak na oko bi rekel da so črni ''melonite'' finiš - nitrirani.
glede velikosti pa da so eni SA eni pa morda LA, eni morda za BR/PPC.
pa po glavi zaklepa se verjetno razlikujejo (223 morda nima, verjetno pa ima BR (verjetno podoben 308), PPC, 308, MAG).
Vsi pa izgledajo enostrelke.
toliko po mojem skromnem mnenju...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

APPluk ::

@Machete
kaj misliš pod plašilna pištola s prednjim izmetom?
Kako je potem s tem:
https://www.proarmis.si/si/orozje/plins... pištola je primernaza izstreljevanje raket, torje nekaj plinov gre naprej, prav tako so v prodji naboji s "poprom", torej za namen samoobrambe:
https://www.proarmis.si/ammunition/othe...
in "navadni" 9 mm PAK: https://www.proarmis.si/si/ammunition/o...

Machete ::

Te plinske so res malo nejasno opredeljene in niti sam ne vem več zakaj se gre.
Lahko pa provava sklepat takole (spodaj).
(Jaz si drugače ne znam razlagat te zbrke in vem, da ja zmeda tudi na Upravnih Enotah).
Lahko pa se tudi motim, bi pa res rad vedel zakaj se gre od nekoga kompetentnega, če bom kako prodajal..
Vprašaj še v trgovini zakaj se gre. Se ti zakoni konec koncev tudi pogosto spreminjajo.

Plinsko orožje - rabiš priglasitveni list (preverbo na policiji, izpit).
Sem spadajo vse plinske pištole, ki imajo odprto cev in izmet plinov spredaj. S to je smiselno streljati PV in CS plinske naboje za obrambo. Cev je minimalno (križec v ustju cevi) ali nič plombirana. Veliko starejših plinskih pištol je bilo 8 MM. Sedaj je to skoraj nemogoče kupiti, razen na e-gun.
Tu bi še omenil, da pištola niti približno ni namenjena pravemu strelivu tipa 9x19 (ali 8 mm pravi naboji), saj je zaklep in cev iz neke zlitine, ki bi ti jo vrglo v obraz, če bi uspel izstrelit pravi naboj.
Še to: 9 MM (in 8 MM) knall (torej za plašilke in plinske pištole) je itak drugih dimenzij kot pravi naboji.
8 MM kategorija plinskih pištol se mi zdi, da je prepovedana zadnjih par let na EU ravni, ker je bilo preveč primerov izstreljevanja diabol ali BBjev za zračne puške. Starejše (nemške) 8 mm pištole zelo slabo delajo s sodobno 8 mm pak municijo, ker je prešibko polnjenje. Sodoben model npr: https://zarimex.eu/en/gas-alarm-pistol-... ali https://www.outdoormarket.it/en/blank-w...
Prednost 8 mm je, da so majhne, je pa kar velika razlika med pokom (ali polnjenjem NV, CS nabojev) proti 9 mm.

Plašilno-signalno orožje - samo polnoletnost.
Sem spadajo vse te pištole, ki pa so plombirane spredaj (ne vem ali 100% ali toliko, da lahko še prižge raketo), imajo izmet plinov na vrhu cevi - iskre, plinska in poprova sredstva letijo navpično, torej niso smiselne za plinske naboje, za rakete uporabno dovolj. In pa seveda pištolice na 6 MM razpočnike.

Glede streliva pa bi ugibal, da isto strelivo pade v dovoljeno v prosti prodaji (čeprav ima netilko), če ga uporabljaš s plinsko-signalno pištolo, v dovoljenega z dovoljenjem pa, če ga daš v plisnko pištolo. ;((
Nikjer ni niti kakega razločevanja med slepimi (zelena plomba) in plinskimi naboji (rumena, rjava plomba) .

Zakon operira s temi pojmi:
...
11. Plinsko orožje je orožje, ki je izdelano za streljanje z dražljivimi ali drugimi aktivnimi snovmi in ne ustreza tehničnim specifikacijam za plašilno-signalno orožje oziroma orožje, ki je izdelano in namenjeno za alarm, plašenje in signaliziranje.
...

12. Plašilno-signalno orožje je orožje, ki je izdelano za streljanje samo s slepimi naboji, dražljivimi ali drugimi aktivnimi snovmi ali pirotehničnim signalnim strelivom ter ga ni mogoče predelati tako, da bi se iz njega lahko z delovanjem potisnega sredstva, smodnikovih plinov, izstreljevale šibre, krogle oziroma drugi izstrelki.

Kategorija D:
2. plinsko orožje;
3. reprodukcije strelnega orožja, pri katerem se ne uporablja enovitega naboja;
4. možnarji;
5.d hladno orožje;
6. zračno orožje;
7. orožje s tetivo;
8. električni paralizatorji;
9. razpršilci.

Orožje iz prejšnjega odstavka se glede pravic in obveznosti posameznikov, pravnih oseb in podjetnikov razvršča:
..
- iz 2., 3., 4. točke kategorije D in 6. točke kategorije D, pri katerem je kinetična energija izstrelka na ustju cevi 25 J ali več, v dovoljeno orožje, ki ga je treba prijaviti;

(Dovoljeno orožje je orožje, katerega promet, nabava in posest posameznikom, pravnim osebam in podjetnikom je dovoljena pod pogoji, ki jih določa ta zakon).

Za orožje se po tem zakonu ne šteje:
...
4. plašilno-signalno orožje oziroma orožje, ki je izdelano in namenjeno za alarm, plašenje in signaliziranje, reševanje življenj, omamljanje in klanje živali, lov s harpuno, v industrijske ali tehnične namene, če se ima v posesti ali uporablja samo za navedene namene, in strelivo za tako orožje;
...

Ne glede na določbo 4. točke prejšnjega odstavka sme posameznik nabaviti, imeti v posesti ali uporabljati strelivo za orožje za alarm, plašenje in signaliziranje, reševanje življenj, v industrijske ali tehnične namene, če izpolnjuje pogoj iz 1. točke drugega odstavka 14. člena tega zakona (1. da je dopolnil 18 let). Strelivo se sme uporabljati le z orožjem.

Pregled izpolnjevanja tehničnih specifikacij za plašilno in signalno orožje oziroma orožje, ki je izdelano in namenjeno za alarm, plašenje in signaliziranje, opravljajo organi za ugotavljanje skladnosti.

Minister, pristojen za notranje zadeve, podrobneje določi, razen če ta zakon določi drugače, vrste orožja iz tega člena ter tehnične specifikacije za plašilno-signalno orožje oziroma orožje, ki je izdelano in namenjeno za alarm, plašenje in signaliziranje, postopek ugotavljanja izpolnjevanja tehničnih specifikacij za plašilno-signalno orožje oziroma orožje, ki je izdelano in namenjeno za alarm, plašenje in signaliziranje ter pogoje, ki jih mora izpolnjevati organ za ugotavljanje skladnosti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

daki1 ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne pozabit vprašat kolega, ki ima za 100k rožja, kaj je za taprave dedce pokalica.

Zakaj pa delaš v obratnem vrstnem redu?
A ni bolj smiselno: Tečaj, pregled, včlanitev.. ?


Pokalica izbrana, brez skrbi: REX ALPHA
Sicer sem razmišljaj o Sig Sauer X5 ali Ruger SR1911. Ampak bom zaenkrat podprl Slovence.

Jaz nimam vrstega reda, ker veliko delam in naredim tisto, kar lahko. Ni pomembno kako dolgo bo trajalo.


Danes preizkusil Arex Alpha. Ljubezni na prvi pogled ni bilo. Zadeva je premala.
CZ je veliko boljša za moje šape.
Na 25m je bilo od 50 šusev (5 po seriji) najboljše 1, 4, 5, 8, 8.
Vmes sem streljal z Alpho in je bilo slabo. Ne morem jo zagrabiti, kot lahko CZ.

Se pa še učim. Tako, da se še odločam kaj bom nabavil.
Škoda, da je Sig Sauer tako drag.



Pozdravljen
Prodajam https://www.bolha.com/pistole-airsoft-p...
STI Europe TROJAN v stilu 1911 v kalibru 9x19 narejena v Nemčiji.
Za na 25m natančno streljanje zelo primerna

FireSnake ::

A to ste vedeli, da je inštitut 8 marec povzročil to, da je orožje tipa 8.a prepovedano za športno streljanje?
Izvedel danes na tečaju za varno rokovanje z orožjem.

Kovačeva torej določa kaj smemo in kaj ne. Ona je pa strokovnjak za? Kaj že?

Tako, da pozor tisti, ki hodite na tečaje. Kategorija 8.a je od zdaj naprej prepovedano orožje (in temu primerno je treba odgovarjati na izpitu).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Fritz ::

Celotna A kategorija je prepovedano orožje za civilno rabo, razen v izjemnih primerih, ki jih določa zakon. Edina razlika med A8 in B4/B9 je dolžina orožja in kapaciteta okvirja, ki je vstavljen v orožje. Če si kupiš AR-15 kot B9, ga boš z do 10-strelnimi nabojniki komot uporabljal, zato ne zganjat sufferja preden si sploh resno začel streljat.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein
««
48 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204079 (19394) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18545003 (32753) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993274 (85098) Grey

Več podobnih tem