» »

B16 užalil muslimane

B16 užalil muslimane

««
5 / 13
»»

Dr Evil ::

Moral je pač nekaj napisat,da tudi on nekaj ve:D

Thomas ::

Fundiji dobro poznajo tole "liberalno držo", tipa TESKAn in jo izkoriščajo kot svojo taktično prednost.

Je pa ta "viteška poza" na Zahodu pred kolapsom. Takega "amortiziranja" bo vse manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Fundiji dobro poznajo tole "liberalno držo", tipa TESKAn in jo izkoriščajo kot svojo taktično prednost.

Ja, samo temu odreči se bi bila kapitulacija. To dobesedno priznava celo neokonzervativna, pa še kakšna desnejša struja. Celo kakšna desnejša (oz. levejša, saj tam v skrajnosti ni neke hude razlike med obema) od Thomasa.

Včasih in žal vse bolj pogosto, se zdi, da je za nekatere spopad civilizacij cilj. Na žalost ne preveč inteligentni tipi z brisačami na glavah z bližnjega vzhoda niso edini. Ne skrbijo me arabske horde, skrbi me tehnologija brez nadzora. Ne skrbi me Iran, skrbijo me ZDA.

Za iran vsi vemo, da pogosto laže kot pes teče. Postaviti na Iran laž je mačji kašelj. Vse premalo ljudi se zaveda, da je za zahod takšno obnašanje nedopustno, pa se vendar dogaja.

Gavran ::

Konec koncev niti ni važno kaj piše v kakšni sveti knjigi, važno je katere dele te knjige uporabljajo sedaj živeči. In krščanstvo sedaj uporablja tiste dele ki govorijo o ljubezni do bližnjega in odpuščanju, muslimani pa samo nasilne dele (čeprav bi res rad videl "dobre"nauke iz korana. In muslimani prav lepo izrabljajo tolerantnost zahodnega, krščanskega sveta za svoje cilje. Zato dajem papežu prav - le zakaj je beseda Mohameda več vredna (v očeh zahoda) od besede nekega cesarja?

TESKAn ::

Ne, to sem napisal zato, ker, kot vidite, tudi če si v klubu, kjer imajo teh famoznih deset zapovedi, to še ne pomeni, da pa ne boš (mogel) delal svinjarij, kot hočejo nekateri implicirat tule.

Glede trenutnih izjav v islamskem svetu, hja, kaj pa vem...besede še niso nikogar ubile, preventivno jih tudi ne moremo kar tako 'ponukat'...
V bistvu, če pogledaš z razdalje, si delamo medvedjo uslugo s takimi provokacijami. Tako imajo njihovi vođe vsake toliko svež kanonfutr, da filajo in hujskajo množice. In tu ne pomaga nobeno jamranje 'da sej ni to nič takega, sej samo nekaj rečem'. Trenutno so pač dol še toliko zaslepljeni, da (ob pomoči malce podpihovanja) ob parih besedicah skočijo v luft. Tudi ne greš pred medvedov brlog in ga je*** v glavo, ker te bo raztrgal. Pač common sense.

Razumete, kaj hočem povedat? Meni osebno se ne zdi nič takega, če kdo riše karikature preroka. Tudi nisem skakal v luft ob slikah marije z podgano. Imam pa dovolj pameti, da če vem, da bo kaka izjava sprovocirala množice in ta izjava ni nujna, potem pač držim zaprta usta. Razmislite, kaj bi bilo v primeru, da B16i ne bi izrekel tega citata. Bi to res tako zelo spremenilo vse, da brez tega pač ni šlo?

P.S.: me zanima, kaj bi se zgodilo 12.9.2001, če bi tekel po New Yorku, z turbanom na glavi in koranom v roki in vpil 'Allah je velik!' Me zanima, čez koliko ulic bi prišel živ.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

WarpedGone ::

Predvidevaš, da če bomo mi pridni, da nas bodo pustili pri miru.
Predvidevaš, da jim naš OBSTOJ ne gre v nos.

Napaka. V nos jim gre že sam čisti obstoj NEVERNIKOV, ki jih je treba zmetat v morje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

> V nos jim gre že sam čisti obstoj NEVERNIKOV, ki jih je treba zmetat v morje.

Ni kaj dodat. Razen mogoče tega, da so mau zakajeni od lastnih endorfinov. Kakor bi bil jaz šel k "Šoferski mamici prefukat une kamiondžije, ki hodijo tja na malico". Nalomili bi mi vse kosti, jasno. Ali pa pretepst specialno policijsko enoto, ker "mi grejo policaji nekam". Končal bi na urgenci, se razume.

Vendar bi šel, če bi bil pod kakšno drogo, tako kot so oni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

WarpedOne, tako, kot ti zdaj govoriš o njih, njihovi duhovni šefi govorijo o nas (samo da imajo druge razloge, da se nas po čim hitrejšem postopku znebijo).

Za vse normalne ljudi planet ni premajhen (figurativno rečeno), problem je samo, ko je na svetu več kot en norec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WarpedGone ::

Stvar se da zelo jasno povedat.

Kolk časa je treba tolerirat netoleranco?
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

a) v morje je treba zmetat vse ki ne mislijo tako kot jaz
b) v morje je trba zmetat vse, ki hočjo mene u morje vršt

Obstaja BISTVENA razlika med točkama a in b.
Zbogom in hvala za vse ribe

Daedalus ::

Thomas, ateizem nima moralnega kompasa, zato je nevaren. Je brez vsakršnih moralnih omejitev. V krščanski tradiciji ima vsak človek dušo in vsaka duša je prav, da je odrešena. Vsi smo med sabo bratje.

Neumnost. Nihilizem je brez moralnega kompasa, ateizem pa je (v mojem pogledu in predstavi) miselna ureditev sveta, iz katere se Boga izključi. Razen če Bistri trdi, da sem pri sledeči trditvi:

Moj vrednotni sistem je pač kombinacija zavedanja, da ma vsako človeško bitje neke temeljne pravice, skombinirana s pozicijo starih liberalcev, ki so učili, da ima vsak človek pravico do iskanja sreče, ustvarjanja, življenja, ki mu ustreza. In da je to omejeno s pravicami ostalih ljudi.

zavestno lagal v nekakšnem namenu "opravičevati" in "olepševati" svojo ureditev sveta. No, nisem. Poznam 10 božjih zapovedi. Mam zakramente vključno z birmo. Sem hodil k verouku. Pol sem se pa odločil, da moja predstava o ureditvi sveta nima smisla, če je Bog kje naokoli. Pa sem ga odpisal. Takole povprek pavšalno označevanje, temelječe na neznanju pa itak pove veliko o tistem, ki se takih prijemov poslužuje in nič o tistem, na katerega očitki letijo. Pa bati nič, Bistri. Sem že navajen:) Bolj malo nas je takih, ki smo sposobni iti preko s strani okolja ponujenih stereotipov. Ostali pa...jih z veseljem uporabljate.

Če se pa kdo lih hoče iti razpravo o ateizmu...pa se naj tema forka.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TESKAn ::

Ne, ne razumeš me. Jaz ne predvidevam, da če bomo mi pridni, da bodo tudi oni postali. Jaz predvidevam, da če jim mi ne bomo dajali vzrokov, da nas sovražijo (pa čepravv so ti vzroki banalni), bodo, če ne drugega, imeli njihovi vođe težje delo.
Bom spet dal medveda sem. Lačen medved te bo pomalcal, tudi če ga pustiš pri miru. Če pa še drozaš vanj, te bo pa še toliko hitreje. Rešitev je seveda, da medveda ubiješ. Ampak ker se gremo civilizacijo, (zaenkrat) taka rešitev muslimanskega 'vprašanja' ne pride v poštev. Druga rešitev je pa ta, da pač ne drozaš v medveda in da poskrbiš, da ima dovolj hrane. Torej ne drozajmo v muslimane, kjer je to povsem brez pomena in jim pomagajmo, kjer je to smiselno - predvsem pri izobraževanju. Tudi v evropi nismo cerkve ločili od države, dokler je bilo ljudstvo večinoma glupo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Jaz "jih svarim", naj se ne obnašajo iracionalno, ker njihovega boga jim ne bo na pomoč, sila s katero se hočejo na vsak način soočiti, je pa večja, kot si oni lahko sploh zamišljajo.

Splošno mnenje je, da lahko napravijo še 100 sranj nekaznovano, resnica je pa ta, da niti 10 ne več.

Evropski človek hitro lahko postane 1000 krat neugodnejši, kot so bili križarji. Nazaj ga drži edinole travma Druge svetovne vojne. Vendar ... smo videli, kako je bilo Nemcem še 10 let nazaj prepovedano vojake izvažat iz Nemčije, danes se jih pa dobesedno prosi, naj jih!

Miru je kaj hitro lahko konec in Rusom je hitro lahko dana zelena luč, da zaposedejo topla morja vzhodno od Turčije in Zahodno od pol Irana. Ostalo do Indije dobijo Kitajci in Indijci. Ki tudi komaj čakajo.

Ali pa ne vem kakšen scenarij še vse lahko (hitro) pride na mizo, če se bodo nekateri še naprej drogirali.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

To je vse prej kot jasno povedano in v nasprotju s tem, kar smo (zahodnjaki).

Reči je vedno treba pretehtati in v zakup vzeti vse okoliščine. Podpis Žige Dolharja je zelo dobro utemeljil, v čem je razlika med "nami" in "vami".

Nekatere reči so svete, ker smo se mi tako odločili. Nismo se (kot civilizacija) odločali na podlagi vere ali kaj jaz vem kakšne ideologije, ampak izkušenj.

Ampak "oni" imajo enako perspektivo. Samo njihov sistem vrednot temelji na ljudeh, ki niso preveč racionalni. Jaz ne verjamem v Thomasove "oni so zadrogirani" floskule, verjamem pa, da jih od malega bašejo s sovraštvom, tako kot to počnejo pri nas nekateri katoliki (a la Rode). Saj jim rečejo, da naj imajo radi vse ljudi in takšen larifari, ampak jasno jim dajo vedet, da so katoliki vredni več kot ostali. So malo morgen.

Vztrajno pridigate, da je problem nerešljiv brez nasilja, dejstvo pa je, da nasilje problema ni rešilo v zadnjim 50 letih, razvoj dogodkov v zadnjih nekaj letih pa kaže, da ga tudi v naslednjih 50 letih zelo verjetno ne bo. Ko kdo to izpostavi seveda takoj domnevate, da poziva k temu, da naj nastavimo drugo lice in se pustimo posilit. Narobe. Le spremeniti je treba metodo. Cilj je vedno demokratizacija celotnega sveta, zavreči metode, ki so očitno neuspešne, pa racionalnim ljudem ne predstavlja težave. Škoda, da niste racionalni in še bolj škoda, da vas je toliko.

Thomas ::

> Škoda, da niste racionalni in še bolj škoda, da vas je toliko.

Smo racionalni, nekateri, zelo. Ti misliš, kako se ne drogirajo (z endorfini), mečeš nageljne in oljčne vejice, izenačuješ strani, relativiziraš odgovornosti.

Še nedavno, si bil v "mainstremu" s tem odnosom - pa danes poglej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

Vendar bi šel, če bi bil pod kakšno drogo, tako kot so oni.


Million dollar question je kako jim skint dobavo te droge. Ker ta droga je ja njihova lastna kultura, njihova bit, njihova civilizacija. Poskusi u iranu odpret šolo, kjer koran ne bo prva in zadnja točka učnega načrta. Ko je gangrena na pohodu, je pač treba odrezat.

Najlažje se je posipat s pepelom in se delat da smo mi, zahodni svet, dobavitelji te droge, da smo mi sami krivi da so oni jezni na nas. Zakaj hindujci niso besni na zahodni svet, pa je anglija u indiji harala bigtime. Pa kitajska (pustmo komunizem)? Pa japonska? Ves ostali svet nekako shaja en z drugim. Le islamski del nekako izstopa od vseh ostalih. Kjerkoli so v večini, so manjšine u p****i bigtime.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

> kako jim skint dobavo te droge

Resnica je, da je ne moreš. Kot če je slon v musthu, njegova lastna glava je vir divjanja. Nič ne moreš.

Samo, da slon pride čez en čas spet k pameti. Imamo v tem primeru kakšno upanje? Kaj mislite?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

WarpedOne> Kjerkoli so v večini, so manjšine u p****i bigtime.

Bedarija. To je tako kot bi rekel, da so manjšine v p.... bigtime, kjer so katoliki v večini (kar dejansko je res, ane).

Thomas> Ti misliš, kako se ne drogirajo (z endorfini),

Zares? Po čem to sklepaš?

Jaz vem, da se marsikdo drogira z endorfini, ampak to že zdaleč ni bližnji vzhod. Grem stavit, da je pri nas večji delež ljudi alkoholikov, kot tam odvisnikov od endorfinov. Ampak to nima veze. Konec koncev ljudje ne rabijo bit na drogah, da se obnašajo kot nemci v tridesetih letih prejšnjega stoletja. Samo en jih mora prepričat v nekej, kar pa sploh ni problematično, če so ljudje revni kot cerkvene miši (pa ne zgolj materialno revni, tudi intelektualno in duhovno niso preveč bogati).

Ampak za njihovo revščino _je_ kriv tudi zahod. Tam je še pred nekaj desetletji imel kolonije. Preden so ljudi tam pustili z vsemi pridobitvami civilizacije, bi jih lahko naučili te reči uporabljat (recimo svobodo govora in tiska, ločitev države in verskih skupnosti, neodvisno sodstvo in takšne malenkosti). Pa jih nis(m)o, zato smo krivi. Enako, kot smo krivi indiferentnosti v primeru Darfurja. Še spoštovani Thomas je pozival, da je treba v zvezi s tem nekaj naredit, ker tam eni s puškami koljejo druge brez pušk. Jasno je, da se tam nič ne naredi zato, ker je _v interesu tistih, ki lahko kaj naredijo_, da se prostor počisti. Da ne bo kasneje problemov, ko se bo tam izkoriščalo naravna bogastva.

Thomas ::

Zakaj je evolucija prisilila slone v musth? Ko norijo za kratek čas kot obsedeni, pobijejo vse, kar jim pride na pot?

Gledano s stališča genov 30 let starega slona, nima velikih šans, da prežene dominantnega samca in ima sam kaj potomcev. Prevelik je Veliki Slon in premogočen in bo še desetletja ubil vsakega izzivalca.

Slepa ulica za slona. Razen ... če ne bi včasih tako podivjal, da bi z verjetnostjo recimo 80% izgubil lastno življenje, pa z verjetnostjo 20% zasedel prestol. Musth, je evolucijski odgovor. Včasih se splača, ostati vedno miroljuben, se ne bi skoraj nikoli. Evolucijsko gledano.

Kaj naj pa stori človeško pleme, ki mu grozi puščava okoli in okoli, mladine ima pa - olala!

Kakšna taka na videz iracionalna norost, se mu zdi, ga edinole lahko odreši. Do naslednjega kroga.

Face it with biology! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Jure se pa naprej igra z valjenjem krivde na Zahod. Celo če bi bilo res - pa ni! - ne bi bilo pomembno.

Civilizacijski musth se je na Bližnjem vzhodu začel in eskalira vedno hitreje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

Bedarija. To je tako kot bi rekel, da so manjšine v p.... bigtime, kjer so katoliki v večini (kar dejansko je res, ane).


Glava v pesku.
Zbogom in hvala za vse ribe

nurmaln ::

Tudi ne greš pred medvedov brlog in ga je*** v glavo, ker te bo raztrgal.

Če mi bo medved hodu pred/na dvorišče in grozil da me bo raztrgal, bo zelo hitro pokasiral kar nekaj svinca v glavo.

Pa tudi v to kar počne v svojem brlogu se bo treba vmešat če bo ogrožal ostale v njem.

jype ::

nurmaln> Pa tudi v to kar počne v svojem brlogu se bo treba vmešat če bo ogrožal ostale v njem.

Ti si mu dal orožje. Torej nosiš odgovornost. Če ne misliš odgovorno obnašat, in mu orožja odvzet, te bomo.

Dr Evil ::

Pa ti veš,da govorimo o ljudeh?


Si rasist?

nurmaln ::

lahko mal bolj natančno poveš o kakšnem orožju govoriš?

jype ::

Iran ni bil vedno islamska država. Pakistan ni vedno imel absurdne zakonodaje o posilstvih. Izrael ni vedno kršil človekovih pravic.

Pred 20. stoletjem je bilo nekako še opravičljivo Chamberlainsko vedenje. Zdaj pač ni več.

Pred 21. stoletjem smo nekako še poizkušali z nasiljem. Zdaj to ni več smiselno, ker se očitno ni obneslo.

Če se iz Iraka v zadnjih 3 letih niste naučili nič, potem se pač ne morete imeti za racionalne ljudi. Žal mi je, ker bo tako drago lekcijo očitno treba ponoviti samo za vas, neresneže, ki sedite na ušesih, ali pa se vam zdi verjetno, da bodo interesi svetovne elite omogočili človeka vredno življenje ljudem, ki ga zdaj nimajo. Naivneži.

nurmaln ::

in tvoja alternativa?

Al naj se cel svet pač gleda stran če mu kaj ni všeč?
Kar se iraka tiče je moje mnenje da tak poseg ni bil upravičen, vsaj ne iz razlogov, ki so bili navedeni. Bi bilo veliko bolje če bi v prvi zalivski zrihtal tko kot je treba.

Če pa res misliš, da uporaba sile ni nikoli upravičena si pomoje ti mal preveč naiven.
Verjetno bi bilo treba tud zdajle v Sudan poslat ene par Drnovškov, ki bi jim pomagal doseč višje stanje zavesti. Kaj praviš?

lufthammer ::

>>>Iran ni bil vedno islamska država. Pakistan ni vedno imel absurdne zakonodaje o posilstvih. Izrael ni vedno kršil človekovih pravic.

Pride en Jure, pa smo spet na meji med staro in novo zavezo.

Če pomoliš prstek ni prav, če ga ne pomoliš spet ni prav, kot razvajen mulc. A je težko opazit, da smo jim odveč? Tudi ti Jure, pa če boš še bolj gladil.

drejc ::

Pismo a pa ni zanimiv, da povsod kjer je Islam v svoji pravi (ne-sekularni) obliki, ta družba dela ali/in: z ljudmi kot z kupom gnoja, živino, dela genocide na nemuzli prebivalstvu,...

Vglavnem noben racionalen ne-musliman se iz Slovenije nebi selu tja forever.

Toliko o miroljubnosti naukov prophet Muhammeda. Go figure!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

jype ::

drejc> Pismo a pa ni zanimiv, da povsod kjer je Islam v svoji pravi (ne-sekularni) obliki, ta družba dela ali/in: z ljudmi kot z kupom gnoja, živino, dela genocide na nemuzli prebivalstvu,...

A ni zanimivo, da v vsaki pravi katoliški državi oblast dela z ljudmi kot s kupom gnoja? Še sreča, da takšnih držav nimamo več. Toliko o miroljubnosti naukov Jezusa Kristusa.

Zdaj moramo poskrbeti samo še za to, da na svetu ne bo več nobene verske države.

To se načeloma najlažje in najzanesljivejše doseže z odkritjem tiska (pun intended).

Če so nekateri v zahodni družbi premalo intelektualno sposobni, da bi lahko nehali butat z glavo v betonski zid, to ni problem naših zanimivih sosedov.

Tudi če pravijo, da sem jim jaz odveč. Jaz sem odveč tudi našim cerkvenim možem (in še komu), pa pač poskrbim, da mi nič ne morejo. Ko bodo ljudje z bližnjega vzhoda enako poskrbeli zase, jim ne bomo prav nič odveč.

WarpedGone ::

Ko bodo ljudje z bližnjega vzhoda enako poskrbeli zase


Bingo. Kolk stoletij bojo nucal? Kolk wtcjev bo še padlo?
Naj kr mirno gledamo in čakamo?
Zbogom in hvala za vse ribe

mercutio ::

jype:
"Bedarija. To je tako kot bi rekel, da so manjšine v p.... bigtime, kjer so katoliki v večini (kar dejansko je res, ane)."

"A ni zanimivo, da v vsaki pravi katoliški državi oblast dela z ljudmi kot s kupom gnoja? Še sreča, da takšnih držav nimamo več. Toliko o miroljubnosti naukov Jezusa Kristusa."

Pa kolko takih kretenizmov bom mogu še prebrat. Dejte premaknit rajš temo v Ložo.

jype ::

WarpedOne> Bingo. Kolk stoletij bojo nucal? Kolk wtcjev bo še padlo?
WarpedOne> Naj kr mirno gledamo in čakamo?

Absolutno ne.

Razlika med predlogi tule in mojim dojemanjem "usage of minimum neccessary force" je recimo razlika med Bagdadom in Basro.

V Bagdadu ljudje umirajo en masse že tri leta. V Basri skoraj vsakega prestopnika od zadnje in edine vstaje islamistov takoj aretirajo. Temu bi jaz rekel "praksa". Ja, vem da je situacija v Bagdadu težja, a vseeno se je lotevajo očitno narobe.

Kljub vsemu ne verjamem v sposobnost zahoda, da posreduje, brez da bi si pri tem umazal roke. Žal so investicije v boljši jutri omejene na področja, ki lahko zagotovijo kratkoročno korist političnim skupinam zahoda, namesto da bi dolgoročno reševali problem bližnjega vzhoda, ki nas bo zaradi tega stal precej več, kot bi nas, če bi se ga lotili pravilno.

Po drugi strani se mi zdi zelo verjeten in precej bolj sprejemljiv uspešen državni udar v verskih državah bližnjega vzhoda, ki bi ga organizirale določene tajne službe, ki so to že počele, v nekaterih od teh držav celo večkrat. Ampak dokler ni cilj stabilizacija regije, se pač življenje tam ne more premakniti na bolje. Jasno mi je, da ljudje, ki si niso sami izbrali, da se bodo tam rodili, ne vidijo prav dosti možnosti. Ker so jim kot edina izbira kariere predstavljeni verski skrajneži, se pač odločijo tako, kot se večina ljudi odloči: po kmečki logiki.

Veliko je indoktriniranih, a tudi pri nas jih je bilo veliko. Pa s(m)o spremenili državo. Tam je to težje, a ni nemogoče. Pravzaprav je situacija, ki je bila ugodna za bližnjevzhodno stabilnost tam že obstajala, pa jo je zahod enkrat že zavozil. Fino bi bilo, če bi bile ZDA odgovornejše od Irana, pa trenutno žal niso.

drejc ::

Še sreča, da takšnih držav nimamo več.


Ni to nobena sreča, samo tvoje slaboumje. Leto 2006 je, poglej stanje po svetu. :\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

Nobena država več ne pozna katoliške inkvizicije.

Ga sicer vsake toliko časa kaj svirajo in jamrajo okoli znanosti, ki se ne zmeni za boga, ampak sicer niso več toliko zoprni kot včasih. So se modernizirali in zdaj kolikor lahko na ljudi vplivajo s kapitalom, ki jim ga ne manjka. Ampak ker so to zdaj pravila igre s tem pravzaprav ni nič narobe. Ljudje se običajno lahko odločijo, pa tudi če se zanje odločijo starši, lahko odločitev pozneje spremenijo.

Muslimane bo pač treba izobrazit, preden se jim bo zdelo sprejemljivo, da se nekdo od islama spreobrne v karkoli drugega. Dokler jih ne bomo, se jim bo to vedno zdel dovolj dober razlog za človeka kamenjat do smrti. Tega ne moremo spremeniti, ker jih tega učijo ljudje (ki so, kar se mene tiče, popolnoma enaki, kot tisti duhovniki, ki so tvorili inkvizicijo).

drejc ::

Že v 16. stoletju v tvoji "rimokatoliški državi" je bilo to možno, namreč odprto kritizirati cerkveno oblast. (in preživeti!)

Tega ne moremo spremeniti, ker jih tega učijo ljudje (ki so, kar se mene tiče, popolnoma enaki, kot tisti duhovniki, ki so tvorili inkvizicijo).


Ja? Misliš da svojih reformistov pa muslimani nimajo? Razlika je ta, da ga al prej obesijo, al pa pobegne v tujino in od tam naprej širi svoje modrosti.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

WarpedGone ::

Naša cerkev me niti ne moti. Majo vso pravico jamrat in ploskat in izražat svoje poglede. Dokler pravico ne začno jemat v svojo roko, dokler se ne začno it državo.

Tako kot se v večini islamskih držav islam gre državo. Tle je vso jedro problema.

In btw: inkvizicija je bila močno pozitivna reč. Rešila je velik več življenj, kot pa jih ugnobila. Govorim na pamet in po občutku. Mal si razjasnite takratno situacijo.
Zbogom in hvala za vse ribe

nurmaln ::

jype
Če bo nekdo tebi na ulici grozil da te bo ubil ali da bo ubil koga drugega je verjetno samoumevno, da ga boš prijavil policiji, in s tem posredno sodišču od katerga pričakuješ ustrezno sankcioniranje. Tudi če grozi, ker se mu neka tvoja izjava zdi žaljiva.
V naši družbi ni sprejemljivo da nekdo grozi z umorom ali celo mori ljudi samo zato ker je užaljen zaradi neke izjave, narisane karikature ali česa podobnega.

Če želijo oni izvajati svoje sankcije nad nami pri nas, je skrajni čas, da uporabimo sankcije proti njim. Tako preprosto je to.



Izbraževanje in pomoč že, ampak na prvem mestu je naša varnost.

nurmaln ::

In btw: inkvizicija je bila močno pozitivna reč. Rešila je velik več življenj, kot pa jih ugnobila. Govorim na pamet in po občutku. Mal si razjasnite takratno situacijo.

ej tole me pa res zanima kako boš utemeljil

prosim, za nas ki si ne znamo razjasnit takratne situacije...

Dr Evil ::

jype je nametal par levaških parol,ker itak ne ve o čem govori.To je njegova obramba.Ko ne more sogovorcu parirat,zavozi temo v neznano.

Daedalus ::

Tako kot se v večini islamskih držav islam gre državo. Tle je vso jedro problema.

Hja...Islam IIRC sploh po defaultu ne priznava delitve Cerkve od države. Tako da nekako mora biti vsaka muslimanska država avtomatično islamska. Ni to edini problem v marsikje veljavni interpretaciji Islama, je pa eden resnejših. Kot je bil nekoč tu naokoli.

Jaz trenutno resnici na ljubo druge rešitve kot poskušat sodelovat z bolj svobodoljubnimi frakcijami in preko njih širit ustrezne informacije v islamske države - ne vidim. In treba jih je (države) tudi pod določenimi pogoji čimbolj vključevat v mednarodno skupnost, pa naj se sliši še tako čudno. Če jih izoliraš - ni informacij, razen tistih, ki utrjujejo versko oblast. Če jih napadeš, si avtomatično sovražnik (in kdo bi le htel poslušati sovražnika in verjeti, da ti hoče dobro?). Če čakamo, da evolucija naredi svoje - bomo čakali predolgo.

Mešanica nagrad in kazni, stalni diplomatski stiki, gospodarsko sodelovanje. Sploh gospodarstvo je IMO ključno - ko to zalavfa, se razni nazadnjaški režimi začnejo sesedat od znotraj, ker ratajo ovira za novonastale centre moči. Samo, to bo tudi trajalo, je pa IMO še najboljša izmed slabih izbir.

Ne vem, no. Tole je trenutno največ, kar lahko sproducira moja zaspana buča. Če kdo želi, pa naj komentira.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Tvoja buča je res zaspana.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

Glede inkvizicije: Inqusition Myth

Btw: secular court pomeni necrkveno sodišče, javno sodišče. Ko te je to dobilo u roke, si ga naj***l.

Gradualna prevzgoja muslimanskih držav bi bla čist spodobna varianta, če bi muslimani tm dol le grozili. Ampak tut aktivno delajo to kar grozijo. Tko da sam čakat na boljše čase in se it politiko zna unim, ki so žal ob napačnem času na napačnem mestu ne bo nič pomagalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

MarkV ::

RKC je vedno plesala tako kot je na piščal igralo ljudstvo. Če so zahtevali lov na čarovnice, so ga dobili.

Podobno je bilo v Jezusovih časih, če verjamemo zapisom iz svetega pisma in jih imamo za zgodovinske. Judje so zahtevali umor Jezusa, njihovo versko vodstvo pa jim je z veseljem in užitkom ustreglo.

drejc ::

Hja...Islam IIRC sploh po defaultu ne priznava delitve Cerkve od države. Tako da nekako mora biti vsaka muslimanska država avtomatično islamska.


Jah no, g. Ata Türk je ustanovu državo ki je večinsko muslimanska a vseeno sekularizirana po ustavi.

Samo kakšna je pa praksa pa vprašte kakega izobraženga Turka...jih ne manjka pri nas. Še vedno so pa človekove pravice nekaj deset nivojev višje kot v katerikoli drugi večinsko muslimanski državi na tem planetu...
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Matev ::

Podobno je bilo v Jezusovih časih, če verjamemo zapisom iz svetega pisma in jih imamo za zgodovinske. Judje so zahtevali umor Jezusa, njihovo versko vodstvo pa jim je z veseljem in užitkom ustreglo.


si malo preveč mel gibsona gledu

MarkV ::

Ne, nisem gledal Gibsonovega filma. Sem pa bral sveto pismo:))

SSP;

Bom citiral samo Lukov evangelij, ker se mi ne da iskati naprej. Slučajno sm odprl SP ravno tukaj.

Lk 23:

1 Vzdignila se je vsa množica in ga peljala k Pilatu. 2 Začeli so ga tožiti in so govorili: »Tega smo zalotili, da zavaja naš narod in brani cesarju dajati davke ter pravi, da je Mesija, kralj.« 3 Pilat ga je vprašal: »Si ti judovski kralj?« On pa mu je odgovoril: »Ti praviš.« 4 Pilat je rekel vélikim duhovnikom in množici: »Nobene krivde ne najdem na tem človeku.« 5 Oni pa so še bolj pritiskali in govorili: »Ljudstvo hujska, ko uči po vsej Judeji, od Galileje, kjer je začel, pa vse do sèm.«

13 Pilat je sklical vélike duhovnike, voditelje in ljudstvo 14 ter jim rekel: »Pripeljali ste mi tega človeka, češ da zavaja ljudstvo, jaz pa sem ga vpričo vas zaslišal in nisem našel na njem nobene krivde v stvareh, zaradi katerih ga tožite. 15 Tudi Herod je ni našel, ker ga je poslal nazaj k nam. Glejte, nič smrti vrednega ni storil. 16 Kaznoval ga bom torej in izpustil.« 18 Tedaj so vsi hkrati zavpili: »Proč s tem! Izpústi nam Baraba!« 19 Ta je bil namreč vržen v ječo zaradi upora, ki je nastal v mestu, in zaradi umora. 20 Pilat jih je znova nagovoril, ker je hotel izpustiti Jezusa. 21 Oni pa so kar naprej vpili: »Križaj, križaj ga!« 22 Še tretjič jih je vprašal: »Kaj je vendar hudega storil? Ničesar, kar bi zaslužilo smrt, nisem našel na njem; kaznoval ga bom torej in izpustil.« 23 Oni pa so še vedno na ves glas kričali in zahtevali, naj ga križa. In njihovo vpitje je postajalo čedalje glasnejše.

Nočem nekih verskih razprav ali karkoli, vendar je pa zanimiv odnos ljudstva. Takrat, v srednjem veku z inkvizicijo, danes. Ni se kaj prida spremenil.:\

lufthammer ::

>>>>A ni zanimivo, da v vsaki pravi katoliški državi oblast dela z ljudmi kot s kupom gnoja? Še sreča, da takšnih držav nimamo več. Toliko o miroljubnosti naukov Jezusa Kristusa.

Daj Jure preberi, kaj si napisal - a jih mamo ali ne? Pa Kristusov nauk te moti? Po moje ga niti najmanj ne poznaš, ko take bučke kotališ.

Daedalus ::

Tvoja buča je res zaspana.

Ah, to vem tud sam:D

Kak kontraargument morda ne bi škodil...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MarkV ::

BTW ali je katoliška država sploh kdaj obstajala? Razen Vatikana seveda. Vedno so imeli moč fevdalci v rokah. In velikokrat so se pošteno sprli s cerkvijo ter bili z njo stalno v sporu glede zemlje, itd. Duhovščina je živela od milosti fevdalcev, ki so jim odmerili košček zemlje za preživetje...

Vendar pa so počasi le prišli do svojega imperija in to ravno na račun celibata. Duhovnik ki umre namreč vse svoje imetje prepusti cerkvi, saj nima ne otrok ne žene... Sicer ne države kot take ampak imperija moči in vpliva. Kar so dosegli z gorami denarja.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoboda izražanja vs. islam (film Fitna ipd.) (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
96172632 (39161) Double_J
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42367064 (61145) Marilyn
»

Wafa Sultan o Islamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
714596 (3732) Calligula
»

Šaron na smrtni postelji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
936640 (5112) Dr Evil
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732578 (24984) kuglvinkl

Več podobnih tem