» »

Renault Twingo-poraba bencina?

Renault Twingo-poraba bencina?

ttommy ::

Zanima me koliko vam povprečno porabi Renault Twingo na 100km?
Pa če je že kdo menjal bencin pumpo-koliko ga je stalo.Moja je namreč zelo glasna in moteča,sicer pa je letnik 99.
Gamer

Super Sonic ::

Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

ttommy ::

Hvala-zanimalo me je samo,ker sem avto kupil šele pred kratkim in je svetila lučka,natankal sem 11l in ko sem naredil 100km,se je spet prižgala lučka.
Gamer

Super Sonic ::

Aja to - hja pri Renault 5 ti lučka zasveti ko imaš še okoli 7l notri (se pravi 100km).

Verjetno je pri Twingu podobno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Stepni Volk ::

Imel sem Twinga, novega 1.2 16V Expression s klimo od leta 2001 do 2003. V tem času sem prevozil 13'094km in skuril 800,5 litra bencina. Povprečna poraba v teh letih je znašala torej 6,11 litra.
Vozil sem 90% po mestu. 10min vožnja v službo in nazaj.
Najvišja poraba je bila 7,99 l in najnižja 5,27. Poraba je višja pozimi. Poleti jo povečaš ob vklopljeni klimi. A o tem govori druga tema: Varčna vožnja

Zgodovina sprememb…

iskra ::

Če je pumpa glasna, jo hitro zamenjaj. Nam je pri Daewoo-ju začela ružit in ko je končno nehala čez par dni v enem križišču, sem šele pri speljevanju opazil, da je crknil motor in nato je sledila zamenjava. Takrat bi zneslo okrog 60k + delo. Na srečo je bil avto še v garanciji. Za Renaulta pa se zadeve malo podražijo.

Punca je zamenjala Twinga pred par meseci in drži, da ima porabo nekje 6-8l. Pumpe na srečo ni bilo treba menjati. Velja pa omeniti, da gre prej falit, če je tank konstantno na rezervi (tankanje za jurja, samo da se lučka ugasne itd.).
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Liker ::

erm, moja mati poseduje twinga ze 3 leta. Pumpa piska od dne ko smo ga kupili. Pooblasceni serviser je rekel takole:
Ene pumpe so pac mal bolj glasne od drugih. Lahko se sicer odlocite za menjavo, samo mi vam NE moremo garantirati da ne bo spet zelo glasno delovala. Sej se clovek navadi. Sem pa opazil da je kar precej renaultov tipa R5 in twingo, ki jim pumpe piskajo. Pac frenchiji sparajo kjer se le da...

LP

klemen22 ::

Pac frenchiji sparajo kjer se le da...

Isto velja za Nemce in vse ostale da si ne bi kaj domišljav.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Liker ::

Se razume, sparajo vsi, samo enim znamkam se to pozna (frenchiji) enim pa niti ne (japonci)...

EDIT: Eno leto nazaj je mojemu kolegu iz 4 mesecev starega clia padla ven celotna prednja luc! (z ohisjem vred)
Incident povzame izjava delavca v Kragujavcu (tm) izpred cca 17 let:
Novinar: Kaj boste sedaj spremenili, ko izvazate avtomobile v ZDA?
Delavec: Sedaj bomo zategnili pa cisto vse vijake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

SkIDiver ::

ttommy ti samo furaj. Raje se sekiraj, ko bo začela bolj potiho delat;) Dokler pa je glasna pa ni to noben problem pri renaultu.

PS: Moj sodelavc pravi "Renault, polizdelki!":D

klemen22 ::

S: Moj sodelavc pravi "Renault, polizdelki!

Očitno tvoj sodelavec ni nikoli sedel v Vel Satisu - kvaliteta izdelave je super in povsem primerljiva z Bimmerjem. In tudi Laguna ni za odmet. Seveda pa pri avtu za 2 mio sit ne morete pričakovati kakovost izdelave kot pri avtomobilih za 3x tolk keša.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

servo ::

Moj twingo je bencinar in ma najmanjšo porabo med le-temi na poraba.com. Zanimivo, šele zdaj sem opazil.
Drugače pa jaz sploh ne vem da mam pumpo (očitno je med tihimi)

Stepni Volk ::

servo - Twingov drugih, kot bencinarjev ni. V verziji II, ki bodo prihajali iz NM, se lahko znajde kak dizel. Predelava na plin je tako stvar lastnika.

Lery ::

Sem lastni Twinga 97 letnik.Poraba bencina od 6 do 7l.
Mi pa tud piska bencinska pumpa ampak se s tem sploh ne obremenjujem.
Dela kolker dela k pa crkne pa zamenjaš.0:)

P.S
So pa na Twingu najpogostejše okvare:sprednji ležaji,ležaji amortizerja,pokajo fedri,odpadajo zadnje pakne,crkujejo zadnji cilindri,vžigalna tuljava...
Dobro ga preglej!8-O

L.p

balocom ::

Ne smemo pozabet da naj bi bil tut 1.2 bencinar Turbo8-O z čez 120PS (al 170?)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

stromar ::

Če kdo rabi in se mu da malo igrat, imam malo rabljeno pumpo od twingota 1.2 letnik okrog 96. Na servisu so na avtu zamenjali celotno plastiko, ki pride potopljena v rezervar, v plastiki pride tudi pumpa. Vzrok zamenjave je bil pokvarjen senzor za količino goriva. To je bilo pri novem avtu - zamenjano pod garancijo, tako da dvomim, da ima narejenih več kot 1000km. Iz plastike sem vzel pumpo, ostalo je šlo v smeti. Pumpa dela, bom pa pred prodajo testiral, če še dela oz. da ne piska. Info na ZS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Gundolf ::

Ja pumpa pri Twingotih ima menda dve možnosti, ali je glasna ali pa crkne. Po moje se ti jo ne splača menjat.

Ko smo ravno pri twingotih, če ima kdo kakšnega odsluženega/karamboliranega in ne rabi več zadnjega brisalca se toplo priporočam :)

ttommy ::

Ej,ravno sem tudi sam mislil napisati,če proda kdo zadnji brisalec-avto ga namreč že ko sem ga kupil ni imel gor.
Sicer ste pa dali kar zanimive odgovore.Lep pozdrav.
Gamer

SkIDiver ::

klemen22 kaj naj rečem. Njegove izjave, če pa je sedel v VelSatisu pa ne vem. Vseeno se mu dopade zadnji Clio:D . Meni osebno se VelSatis dopade zarad velikosti:D . Mi je pa tud druga laguna všečen avtomobilček. Ampak kaj, ko iz izkušenj vem, da pri večjem renaultu zelo rada ponagaja elektrika.

Lery tole z zadnjimi bobni je pa že kr stara bolezen ranaultov;(( Smo mel težave na renault 12 pa kasneje na 9 na začudenje nikoli na 11(mogoče, ker je bla dizl:D ) pa na renault 5 in 21 tud. Sedaj na službenem kombiju isto sranje. Vsak servis popravljajo zadnje zavore:\ Cene pa niti niso tako malenkostne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Lery ::

Pred kratkim sem menjal vžigalno tuljavo, ker je avto delal samo na tri bate. Na prvem kablu ni bilo iskre. Zdej me pa zanima če se tuljava, da za kaj uporabiti? Se pravi tuljava da od sebe samo tri iskre.

L.p

balocom ::

Ne;) Mogoč bo kakemu štromarju prov pršla:\ (za kak projekt)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

IceIceBaby ::

Twingo 1.2 60km letnik 2001, sedaj že dobrih 100kkm - poraba okoli 6 litrov +- 1 liter glede na način vožnje.

Z bencinskimi pumpami je tako, da lahko crkne kar na lepem, lahko pa se dere kot zmešana pa dela še naslednjih 15 let. 60k za novo pumpo je pa čist preveč. Za prejšnji avto sem kupil Walbro bencinsko pumpo, ki se uporablja v Skylinih R34 GTR kot upgrade in zmore "nahraniti" več kot 500 konjev pa sem plačal 20k s poštnino iz USA vred. Montaža pa ni problem, paše v veliko večino avtomobilov. Druga varjanta je pumpa iz kakšnega razbitega avta, lahko tudi iz cliota, kangooja itd.

wince ::

Twingo l.98 122k km v povprečju poraba okoli 5.4l/100km.
Pumpa pride ca. 25k sit; če boš sam menjaval pazi na cevko, ki je pritrjena na pumpo in je NE sprobavat na suho! Nova pumpa je (zaenkrat) tiho...
A ja pri twingicu je "indikator" za bencin bol relativna (okrasna) zadeva... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wince ()

iskra ::

Offtopic: v navodilih novega Clia piše, da se ne sme pri parkiranju vozila puščati koles "postrani" (obrnjen volan v levo ali desno), ne piše pa zakaj. To je označeno kot pomembno v pravokotniku s klicajem. Se morda komu sanja zakaj naj to ne bi bilo dobro?

Sam ne vidim nobenega razloga, za kake težave, ker je večina avtov parkirana z obrnjenim volanom...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

tomaz 06 ::

Men je Twingo bil cist kul, majhen, varcen, pa idealen za mestno voznjo, ker ga parkiras v vsako lukno.

Nejc Pintar ::

@iskra: da ti lahko lisice namontirajo.

Jan987 ::

Boljš da ti namontirajo lisice kot pa da ti a odpeljejo s pajkom!

Soniux ::

Moja matka ima Twingota in je cist vesela, ima ful prostora in je res idealen za mesto.

bzp ::

sorry za off-topic ampak ko ste ravno na kupu, ravno razmisljam o nakupu twinga, mate kaj veliko problemov z njim? (razen glasne pumpe)

iskra ::

Nadaljujem svoj offtopic: je to edini razlog, da moram puščati kolesa naravnost ali morda ve kdo za kakega mehanskega?

bzp: kmalu pride čisto nov Twingo - morda se ti splača počakati ali pa nabavi starega, ko prie nov ven, z vso možno opremo z minimalnimi sredstvi ;)

Za motor in menjalnik lahko dam roko v ogenj, da sta pri Twingu super. Pri 90.000 km (takrat je bil kupljen iz 2. roke) je punca menjala amortizerje, nekaj ležajev iz oddelka podvozje in eno počeno gumo 30.000 km kasneje. Pa še izpušni lonec je odfrčal spod avta par mesecev pred menjavo za nov avto :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

IceIceBaby ::

Po nekaj več kot 100kkm ni bilo kakšnih večjih napak. Sprednje spone stabilizatorja je bilo treba menjat, kakšno žarnico, sprednje ležaje... Skratka, nič dragega in nič nepričakovanega.

Meni prije kakšen liter do 2 olja na 10kkm, ampak glede na način vožnje tudi to ni nič presenetljivega.

Moraš pa v zakup vzet, da je to francoski avto nižjega razreda, in je temu primerna tudi izdelava.

dejvidlj ::

Sam imam Twinga letnik `99. Poraba in sam motorček sta pri tem avtu najboljša. Meni pije okoli 6 litrov bencina, brez težav pa tudi manj, najmanj mi je pil 4.2 litra, ko sem vozil na daljšo relacijo bolj po upokojensko. Je pa na mojem Twingu ena hecna reč, avto se trese v prostem teku kot, da bi imel štantgas prenizko nastavljen, do zdaj še nisem uspel odpraviti te napake, čeprav sem že zapravil kar nekaj denarja za to. Drugače sem pa na svojem menjal večino stvari, ki pač grejo pri Renaultih tega letnika in kilometrov(avto ima zdaj dobrih 80k km): prednja fedra, ležaja amortizerjev, auspuh, olje v menjalniku(zaradi zatikanja pri prestavljanju v prvo). Zavore delujejo presenetljivo v redu, mi pa okoli koles spušča Twingec en čuden zvok, kod da bi se neka guma drgnila ob feltno za vsak obrat kolesa, to moram še raziskat. Bencinska pumpa pa tudi meni piska, a glej ga zlomka daleč od tega, da bi vedno piskala, včasih se je sploh ne sliši, včasih pa zelo malo, samo občasno dejansko toliko piska, da bi lahko rekel, da je moteče dokler se ne navadiš. ;)
Don`t worry, be happy

ttommy ::

Kakšne dimenzije zimskih gum pa vi uporabljate za Twingota-145 ali 155?
Kakšne bi bile boljše?
Gamer

Ejsi_Disi ::

Liker:
erm, moja mati poseduje twinga ze 3 leta. Pumpa piska od dne ko smo ga kupili. Pooblasceni serviser je rekel takole:
Ene pumpe so pac mal bolj glasne od drugih. Lahko se sicer odlocite za menjavo, samo mi vam NE moremo garantirati da ne bo spet zelo glasno delovala.

Moja mati ima tudi Twingota. Pumpa je začela glasno delovati po kakem letu. Na servisu so rekli, da se ne splača menjat, ker tako ali tako ne bo boljše. Pumpa pa še sedaj dela, po 5-ih letih.

Morfejus1 ::

Jaz mam Hondo Jazz. Najnižja poraba 3,9 l/100 km. He,he

dejvidlj ::

Naša Honda Jazz pa ima porabo dobrih 6 litrov.
Don`t worry, be happy

Stepni Volk ::

Zato, ker je razlika med besedami: realna, povprečna in najmanjša poraba.

BTW najmanjša je poraba po Ljubeljskem prelazu navzdol z ugasnjenim motorjem. In ja, večina teh ekstremnih gorencev ne preživi, da bi vam to lahko sporočila.
A ker sem bil zajet s strani terorista (beri: ekstremno varčnega očeta), sem to večkrat že začuda preživel.
Do not try this for yourself.
neobjavljeno.blogspot.com

Roadkill ::

Ja, ker če po klancu na vzdol zaviraš z mašino (prižgano), verjetno porabiš skoraj 0,5l/100km.
Z majno razliko, da ti delujejo nepomembne malenkosti, kot recimo zavore in volan, pa nadzor avtomobila je rahlo boljši. ;)

Jaz sem povsem zadovoljen s porabo mojega pižoja 106, ki trenutno poje povprečno 5,5 - 6 litrov na 100km.
Ü

b ::

Kot nestrokovnjak se bom tlele skliceval na "avtoriteto" Clarksona, ki je vsaj enkrat povedal, da je poraba sodobnih avtomobilov pri zaviranju z motorjem 0. Torej se da var(c)no.

Roadkill ::

"avtoriteta" Clarkson je novinar, ki vse zadeve pripoveduje zelo poljudno, da jih razumejo tudi babice in osnovnošolci. To kar je on povedal je neko teoretično stanje, nisem pa še nikjer srečal, da bi dejansko pisalo, da avto žre 0.0 l/100km.

S tem nočem rečt, da temu ni tako, le da nisem prepričan, da je res povsem 0. Naj kdo razloži.

Je pa to vsekakor zelo pomembna zadeva pri varčni vožnji.
Ü

Pyr0Beast ::

Ni nula, naj bi bila poraba pa tako majhna, da jo ne preračuna.
Najbolje je še vedno gledati porabo na uro, ki ti potem dejansko prikaže stanje.
Če zaviraš z motorjem, motor 'hoče' več mešanice in jo več tudi potegne vase, vendar poraba ni dosti večja od porabe v prostem teku.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Pomoje pa je poraba nič - ni razloga, zakaj bi se ubrizgaval bencin. Namreč pri standgasu mora mašina vzdževati tiste minimalne obrate in zato porablja encin. Na poti navzdol pa dejansko kolesi preko menjalnika poganjajo mašino - no če je avto v prestavi. Vsaj moral bi ECU to zaznati in prekiniti dovajanje bencina. Pri avtih pa se pomoje po klancu navzdol tudi porablja bencin... IMHO to vse seveda :)

Pyr0Beast ::

Pri dizlin ni čisto tako. Če imaš minimalno število obratov nastavljeno mehansko ti porabi malce več, kot elektronsko. (čeprav lahko glupa elektronika zaradi lambda-sonde vbrizgava več bencina)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Morfejus1 ::

" Naša Honda Jazz pa ima porabo dobrih 6 litrov. "

Napisal sem "najnižja poraba". Drugač pa ima tudi moja povprečno porabo okoli 6 litrov.

fRiK0 ::

ttommy kakor so ti ze nekateri napisali ima twingo porabo 5++ odvisno od vožnje. Pumpa ni problem je pač ena taka "napaka" pri twongotih in zelo rada tuli. Drugače te pa lepo vabim v Renault Klub Slovenije in naš forum.
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

matevzm2 ::

Jaz sem mojega ravno zamenjal. V 4 letih in 90k km (prejsnja lastnica isto) mi je porabil 6.2-6.3. Vsaj nazadnje sedaj neglede na dolge voznje ali mesto isto.
Ko sem ga dobil je crpalka piskala in so mi rekli da naj kar tako pustim. Da se potem ko res misli crkniti pozna tudi na pospeskih. Kaj takega nisem opazil, mi je pa enkrat v Lj zacela kovinsko rozljati. Crknila je cez 20km. Na najblizjem uradnem servisu je stala pumpa in menjava 59ksit. Sedaj ko mi je zacela piskati po stirih letih, sem jo kar zamenjal. Stala me je 19ksit in delo.
V teh stirih letih sem se zamenjal lezaje spredaj, zglob in pocene vzmeti. Zaradi nemirnega prostega teka sem zamenjal se motorcek prostega teka (21ksit).
Ostale zadeve so bile vec ali manj pricakovano vzdrzevanje (zavore, jermeni, zarnice, gume).
Ce po stirih letih potegnem crto, me je prisel avto na mesec (vzdrzevanje) nekje 17ksit. Je bilo pa nekaj med tem uradnih servisov in tudi stvari sem popravljal preventivno (crpalka, zavore, veliki servis na 90kkm, kar pomeni 2x). Aja, to je kompletno vzdrzevanje, z gumami in brisalci in zarnicami etc.

Morfejus1 ::

Ja Renaulti se kar radi kvarijo.

dejvidlj ::

Kvarijo se vsi avti, le japonski statistično nekoliko manj, kar pa še ne pomeni, da se vsak Renault pogosto kvari in vsaka Honda zdrži 100 let brez ene okvare.:D
Don`t worry, be happy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški vzdrževanja avtov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13330957 (15141) kajetan
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526237 (22039) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187752 (152765) Spajky
»

Nowi twingo? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25340001 (23760) Siddh
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358989 (37298) Matev

Več podobnih tem