» »

Prvi avto

Prvi avto

«
1
2 3

NecroFlex ::

Poznam nekaj malega o avtih, samo ne veliko, vem da sta VW in pa Renault vredu, vsaj po mojih izkušnjah.

Me pa zanima, kakšen avto bi predlagali za max 2000EUR, raje manj. Sedaj je bilo vredu ker ima oče rad motorjem in se je s svojim vozil medtem ko sem jaz imel avto ko sem ga rabil, samo ker bo zdaj zima bo to malo težko, zato iščem nekaj zase.

Najraje dizel, navajen sem na njih in pa poraba je manjša in gorivo cenejše :P
Nujno 5 vrat, ne maram da so samo 3 vrata.

Pomoje je to zadosti, sem po avto.net gledal mali in tudi nekaj našel, samo je tudi hitro izginilo.

Predlogi bi prišli prav, katerih znamk naj se izogibam, katere so vredu, kaj naj pazim itd.

Hvala že vnaprej.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

za začetek... kok kilometrov letno delaš ?
#brezpodpisa

shadeX ::

Verjetno še nič, glede na to da nima še svojega avta. S svojim avtom bi jih dost več kot s sposojenim :P

Dizel je overkill za nekoga, ki dela malo kilometrov. Če prihraniš na gorivu, pa ne boš pri popravilih. Za začetek kupi nekaj do jurja. Se dobi že dober avto za tak denar.Ostalo maš na strani za morebitne stroške :)

hojnikb ::

evo un klio v predragi in smešni oglasi bo perfect :)
#brezpodpisa

krOOokO ::

Da ne odpiram nove teme. Kateri dizler do 1500€? Vem, da je boljše vzeti bencinarja za takšno ceno ampak imam svoje razloge zakaj dizlerja.

hojnikb ::

dizl za 1500e bo kr loterija :) Mej še 1500e zram za popravila :)
#brezpodpisa

loveJDM ::

Nekaj enostavnega...ne gledat passata zvoženega do konca/4ke tdi :),če ti je vseeno za odzivnost/pospeške vzami SDI pa te boli patak.

EDIT:dobro ti je hojnik rekel,tak da čimmanj daj v osnovi res

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

Gambino ::

Opel Corsa twinport cosmo1.4


Opel Corsa 1.4 16v

Pa še malo zbiješ ceno, pa je to to. Bolše kot kateri koli Renault !

NecroFlex ::

hojnikb je izjavil:

za začetek... kok kilometrov letno delaš ?

odkar sem dobil izpit do danes sem prevozil vse skupaj pomoje...niti nebi vedel, slabe 2 let in pol imam že izpit, vsak dan vozim, vozil sem v hitri pošti tudi, bom na blef rekel maximalno 30.000km, morda manj, vem da na dan naredim vsaj 20km minimalno, ponavadi več.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

za 30k bi že blo smiselno gledat dizla, ampak za tak keš neboš dobil dobrga, razn če maš reeees srečo.
v končni fazi je opcija tut nek pocen bencinar pa lpg (seveda prej vzameš tak avto, ki nima težav z tako predelavo)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

mogoče kej v tem stilu... 1.3 ma ketno afaik.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

Samo 3 vrata, kakor sem prej napisal mi je 5 vrat zelo pomembno nasplošno že.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

evo zbiješ na 2k pa je to to...
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Ti dam jaz passata za 5 jurjev. Dela in ne rabiš jutri jurja note zmetati.

Unknown_001 ::

Nissan Almera

Veliko bolje narejen R clio :) (če kdo ne verjame naj primerja bočno linijo s tretjo generacijo.)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GeForce ::

Mi lahko kdo razloži zakaj je dizel pri malo kilometrih problematičen? Saj za 2k€ se dobi samo TDIje (in podobne) iz prejšnjega desetletja, in večina teh tam do 2007 je brez DPFja, ki je edina zadeva katera mi pride na misel da bi bila pri malo km lahko problematična. Material za servis je tam-tam z bencinarji - olje praktično isto (OK, mogoče ga gre pol litra več v nekega 2.0 dizla, kot v 1.2 bencinske mlinčke), pri filtrih pa več kot 3-4€ razlike tudi ni. Bolj kot motor, bi mene skrbelo podvozje, pleh, ležaji, klima in podobne drage zadeve, ki pa so lahko problematične tako na dizlih kot bencinarjih (OK, ponavadi imajo dizli več km in s tem tudi bolj obrabljeno podvozje, če ga ni nihče vzdrževal).

Edini minus dizla je to rabi več časa da se ogreje, vse ostalo je pa napram NA bencinarjem samo plus (navor, konji, poraba, obrati pri vožnji po AC).

Je sicer res da pri avtu za 2000€, ne greš in kupiš prvega ki ga greš gledat, ampak se kar nekaj časa voziš sem ter tja da dobiš kaj "pogojno užitnega" - vem iz prve roke, na avtonetu Golf na slikah lep, sicer malo od daleč slikan, na ogledu pa - letve na vratih privijačene z vijaki, sprednja meglenka pravtako, strop povešen, klima ni hladila nič,...

Je pa tako, da pri avtu za tak denar, je res potrebno imeti zraven še nekaj sto € za "nujna vzdrževalna dela", ampak to nima z bencin/dizel prav nič veze in velja za oba.

The Player ::

hojnikb je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

evo zbiješ na 2k pa je to to...


samo opla se izogibej.

Smo imel doma opel corso, isti letnik, le da je bencin 1.2

Pri 130.000 km je začel motor "missfire-at", kompresija missfiranga bata je padla iz 8 na 0,2 in svečko je čisto zalil bencin in jo uničil. Mehankar je reku, da bi moral razdreti motor, da bi ga lahko popravil, saj je predel znotraj motorja kjer je svečka zalilo, kar nebi smelo. Da ti gre mašina pri 130K km je čisto prezgodaj, edino če je bil avto prevrten-ampak sej veste kako pravjo, kvaliteten motor mora zdržati min. 500k km.

mogoče je dizl opel kej boljši, ampak se mi je opel zelo zameril od takrat. Po možnosti pa ima še prevrtene km glede na to da ga prodaja avtohiša

shadeX ::

Ste meli pač nesrečo. Na toliko narejenih avtov, ne morejo biti vsi 100%. To še ne pomeni da je Opel slab.

joze67 ::

NecroFlex je izjavil:

odkar sem dobil izpit do danes sem prevozil vse skupaj ..., slabe 2 let in pol imam že izpit, ... bom na blef rekel maximalno 30.000km,

hojnikb je izjavil:

za 30k bi že blo smiselno gledat dizla,

30.000 km /2,5l = 12.000km/leto. Težko upraviči dizla, posebej starega.

ninjaxx ::

GeForce je izjavil:

Mi lahko kdo razloži zakaj je dizel pri malo kilometrih problematičen? Saj za 2k€ se dobi samo TDIje (in podobne) iz prejšnjega desetletja, in večina teh tam do 2007 je brez DPFja, ki je edina zadeva katera mi pride na misel da bi bila pri malo km lahko problematična. Material za servis je tam-tam z bencinarji - olje praktično isto (OK, mogoče ga gre pol litra več v nekega 2.0 dizla, kot v 1.2 bencinske mlinčke), pri filtrih pa več kot 3-4€ razlike tudi ni. Bolj kot motor, bi mene skrbelo podvozje, pleh, ležaji, klima in podobne drage zadeve, ki pa so lahko problematične tako na dizlih kot bencinarjih (OK, ponavadi imajo dizli več km in s tem tudi bolj obrabljeno podvozje, če ga ni nihče vzdrževal).

Edini minus dizla je to rabi več časa da se ogreje, vse ostalo je pa napram NA bencinarjem samo plus (navor, konji, poraba, obrati pri vožnji po AC).

Je sicer res da pri avtu za 2000€, ne greš in kupiš prvega ki ga greš gledat, ampak se kar nekaj časa voziš sem ter tja da dobiš kaj "pogojno užitnega" - vem iz prve roke, na avtonetu Golf na slikah lep, sicer malo od daleč slikan, na ogledu pa - letve na vratih privijačene z vijaki, sprednja meglenka pravtako, strop povešen, klima ni hladila nič,...

Je pa tako, da pri avtu za tak denar, je res potrebno imeti zraven še nekaj sto € za "nujna vzdrževalna dela", ampak to nima z bencin/dizel prav nič veze in velja za oba.

Zato ker se nalagajo saje. Sam imam 1.9Tdija brez dpf filtra, in sem ravno pred kratkim čistil erg ventil, in not je blo tlko svinjerije, pa po vseh ceveh, bog ve klko je še na turbini tega.. Pa ne delam majhnih kilometrov..

The Player ::

shadeX je izjavil:

Ste meli pač nesrečo. Na toliko narejenih avtov, ne morejo biti vsi 100%. To še ne pomeni da je Opel slab.


se strinjam. Ampak kar se tiče kakovosti izdelave so bili starejši opli veliko boljše izdelani.

Če primerjam corso 2004 in astro letnika 1996 je bila astra veliko boljše in konkretnejše izdelana.

Unknown_001 ::

Pa glih oplove generacije 90ih so imele kronične bolezni pleha.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GeForce ::

ninjaxx je izjavil:

Zato ker se nalagajo saje. Sam imam 1.9Tdija brez dpf filtra, in sem ravno pred kratkim čistil erg ventil, in not je blo tlko svinjerije, pa po vseh ceveh, bog ve klko je še na turbini tega.. Pa ne delam majhnih kilometrov..


Ja, in enkrat pri predvidevam da 250kkm+ narediš eno temeljito čiščenje (EGR, intake manifold, turbina + cevi do intercoolerja), in imaš spet 250kkm mir. Če to narediš sam (če imaš seveda garažo/prostor/nekaj malega orodja) te to stane ravno nekaj € za kakšno namensko čistilo + par ur dela, ali pa pelješ nekemu popoldancu in predvidevam da tak poseg veliko več kot 100-150€ ne bi smel stati. Ta strošek imaš v 5kkm že pokrit s samo porabo.

Sami ::

The Player je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ste meli pač nesrečo. Na toliko narejenih avtov, ne morejo biti vsi 100%. To še ne pomeni da je Opel slab.


se strinjam. Ampak kar se tiče kakovosti izdelave so bili starejši opli veliko boljše izdelani.

Če primerjam corso 2004 in astro letnika 1996 je bila astra veliko boljše in konkretnejše izdelana.


Tole si pa res mimo udaril. Lih Opli v 90ih so imeli določene probleme (kar dosti).

Lastim si Corso D l. 2007, trenutno ima 130.500km, vse brez problema. Lih Oplovi bencinarji so eni najbolj zanesljivih Nemških avtomobilov, poglej na ADAC.

Opli po letu 2005 so narejeni bolj kvalitetno kot starejši, tudi pleh in zaščita sta povsem drugačna.

Dosti prijateljev vozi Ople in moram rečt, da še ni bilo slabih izkušenj (razen Astra letnik 1996 od kolega).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

joze67 je izjavil:

NecroFlex je izjavil:

odkar sem dobil izpit do danes sem prevozil vse skupaj ..., slabe 2 let in pol imam že izpit, ... bom na blef rekel maximalno 30.000km,

hojnikb je izjavil:

za 30k bi že blo smiselno gledat dizla,

30.000 km /2,5l = 12.000km/leto. Težko upraviči dizla, posebej starega.

kaj točno si hotel povedat s tem izračunom ?
#brezpodpisa

Martin Krpan ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa glih oplove generacije 90ih so imele kronične bolezni pleha.


Ti pa zato ni skoraj nič crknilo , ker ti je prej zgnil!:D

bambam20 ::

Kok sm jaz razumel, OP ne dela 30.000 km na leto. Toliko jih naredil v 2 letah in pol.

Kaj mu dizla tišite , ko bo v prostem času delal 12-15.000 km.

Zato se kupi malce manjšega in lažjefa bencinarja do 1000 kg in takšni imajo ponavadi med 5.5 ( relacija) do 7 litrov porabe ( striktno mesto ).

hojnikb ::

striktno mestne vožnje (in kratke ture nasploh) si lahko hitro na 8-9L, tudi z malim jajčkom.
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

striktno mestne vožnje (in kratke ture nasploh) si lahko hitro na 8-9L, tudi z malim jajčkom.



Tok ma 1.500 kg težek avto in ne 800- 950 kg težek avto.



LP.

1.500 kg sem mislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

NecroFlex ::

Pač nasplošno mi je še najpomembnejše da ne bom naredil 100km pa spet moral tankati za 20€, kar je ponavadi pri bencinarjih kolikor vem, zato sem tudi razmišljal o dizlu
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

striktno mestne vožnje (in kratke ture nasploh) si lahko hitro na 8-9L, tudi z malim jajčkom.



Tok ma 1.500 kg težek avto in ne 800- 950 kg težek avto.



LP.

1.500 kg sem mislil.

verjemi, tudi z malčkom se da pridit na tako porabo. Case in point: myself z 4km na šiht. Samo takšne vožnje pridem čez 9l na tank na 1.4 mašini. Pa ma avto pod 1t.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

NecroFlex je izjavil:

Pač nasplošno mi je še najpomembnejše da ne bom naredil 100km pa spet moral tankati za 20€, kar je ponavadi pri bencinarjih kolikor vem, zato sem tudi razmišljal o dizlu


20EUR goriva za 100 km? Človek mi smo evropa ne pa USA kjer je vse kar je pod 10L/100km smatrano za varčen avto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

hojnikb ::

to be fair, z kakim pokvarljivim in tezkim avto lahko hiter pride 20e/100km (vkjucejoc se vsi stroski zram)
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

to be fair, z kakim pokvarljivim in tezkim avto lahko hiter pride 20e/100km (vkjucejoc se vsi stroski zram)


Menda ni tok prtegnjen da bo kupoval stare BMW 7, razne mercedes Türkenwagne, ipd. avte ki so večinoma postali navaden šrot za razgradnjo. Kar je še dobro ohranjenih so pa itak zbirateljski kosi katerih cene so ho ho ho
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Sami ::

hojnikb je izjavil:

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

striktno mestne vožnje (in kratke ture nasploh) si lahko hitro na 8-9L, tudi z malim jajčkom.



Tok ma 1.500 kg težek avto in ne 800- 950 kg težek avto.



LP.

1.500 kg sem mislil.

verjemi, tudi z malčkom se da pridit na tako porabo. Case in point: myself z 4km na šiht. Samo takšne vožnje pridem čez 9l na tank na 1.4 mašini. Pa ma avto pod 1t.


Če se ne motim imaš starega požrešnega roverja.

Meni Corsa d 1.2 16V 82hp po mestu normalne voznje pije 6.5L/100km, s klimo in sopotniki okol 7L/100km, ista zgodba pri očetovem Aurisu 1.33 16V 100hp...pa oba tehtata približno 1200kg.

Novejši motorji so varčnejši in pa brez zamere znati moraš vozit...tudi jaz ga lahko dvignem na 9L/100km mestne vožnje, ampak ni pointa v tem da speljujem s polovico gasa in pritiskam na gas pri prihajajočem rdečem semaforju. Špremljaš okolico in ji prilagodiš način vožnje.

Za 10-15.000km/letno pa dizla skoraj da odsvetujem...kar si slišal o bencinarjih, vsaj novejših je zgrešeno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

NecroFlex ::

Novejši motorji so varčnejši in pa brez zamere znati moraš vozit...tudi jaz ga lahko dvignem na 9L/100km mestne vožnje, ampak ni pointa v tem da speljujem s polovico gasa in pritiskam na gas pri prihajajočem rdečem semaforju. Špremljaš okolico in ji prilagodiš način vožnje.

Za 10-15.000km/letno pa dizla skoraj da odsvetujem...kar si slišal o bencinarjih, vsaj novejših je zgrešeno.


Mislim jaz imam samo do max 2000€ denarja za avto, malo težko kupim novega, na obroke ali kaj podobnega pa raje nebi, še posebej za prvi avto.

Bom videl, če bo dizel bo dizel, če bo bencinar bo pa bencinar, samo da ima majhno porabo in pa da ima 5 vrat...pa da ne zgleda kot da bi iz smetišča ga nekdo privlekel ;((
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Sami ::

NecroFlex je izjavil:

Novejši motorji so varčnejši in pa brez zamere znati moraš vozit...tudi jaz ga lahko dvignem na 9L/100km mestne vožnje, ampak ni pointa v tem da speljujem s polovico gasa in pritiskam na gas pri prihajajočem rdečem semaforju. Špremljaš okolico in ji prilagodiš način vožnje.

Za 10-15.000km/letno pa dizla skoraj da odsvetujem...kar si slišal o bencinarjih, vsaj novejših je zgrešeno.


Mislim jaz imam samo do max 2000€ denarja za avto, malo težko kupim novega, na obroke ali kaj podobnega pa raje nebi, še posebej za prvi avto.

Bom videl, če bo dizel bo dizel, če bo bencinar bo pa bencinar, samo da ima majhno porabo in pa da ima 5 vrat...pa da ne zgleda kot da bi iz smetišča ga nekdo privlekel ;((


Potem bi na tvojem mestu vzel kakšno Corso C 1.2 16V 75/80hp, sem jo vozil in pije kot moja, 1.4 pa je starejši motor in popije kakšen liter več.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

The Player ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa glih oplove generacije 90ih so imele kronične bolezni pleha.


Sem kje omenil pleh?

Sami je izjavil:

The Player je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ste meli pač nesrečo. Na toliko narejenih avtov, ne morejo biti vsi 100%. To še ne pomeni da je Opel slab.


se strinjam. Ampak kar se tiče kakovosti izdelave so bili starejši opli veliko boljše izdelani.

Če primerjam corso 2004 in astro letnika 1996 je bila astra veliko boljše in konkretnejše izdelana.


Tole si pa res mimo udaril. Lih Opli v 90ih so imeli določene probleme (kar dosti).


so bli problemi seveda, tut na plehu, ki jih nisem omenil.

Sem pa bil enkrat tudi v corsi novejše generacije in je izgledala znotraj še slabše kot moja letnik 2004. Plastika je izgledala cheap, vrata so bila lahka, kot da bi mi v rokah ostala, vse se je nekaj majalo še posebej gumbi itd. Edino če je bil lastnik zanemarjen in je avto v resnici boljši kot sem dobil predstavo o njem.

Da ne bom offtopic. Koliko dolgo bo sploh zdržal avto za 2000EUR? Se splača?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Sami je izjavil:

hojnikb je izjavil:

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

striktno mestne vožnje (in kratke ture nasploh) si lahko hitro na 8-9L, tudi z malim jajčkom.



Tok ma 1.500 kg težek avto in ne 800- 950 kg težek avto.



LP.

1.500 kg sem mislil.

verjemi, tudi z malčkom se da pridit na tako porabo. Case in point: myself z 4km na šiht. Samo takšne vožnje pridem čez 9l na tank na 1.4 mašini. Pa ma avto pod 1t.


Če se ne motim imaš starega požrešnega roverja.

Meni Corsa d 1.2 16V 82hp po mestu normalne voznje pije 6.5L/100km, s klimo in sopotniki okol 7L/100km, ista zgodba pri očetovem Aurisu 1.33 16V 100hp...pa oba tehtata približno 1200kg.

Novejši motorji so varčnejši in pa brez zamere znati moraš vozit...tudi jaz ga lahko dvignem na 9L/100km mestne vožnje, ampak ni pointa v tem da speljujem s polovico gasa in pritiskam na gas pri prihajajočem rdečem semaforju. Špremljaš okolico in ji prilagodiš način vožnje.

Za 10-15.000km/letno pa dizla skoraj da odsvetujem...kar si slišal o bencinarjih, vsaj novejših je zgrešeno.

Maš prav, penzionarske vožnje se ne posložujem. Je pa res, da na kakšne daljše relacije pride kamot pod 7L, tko da čisti požeruh tudi ni. Ni pa tko varčen kot novejši 1.2 malčki, to je pa jasno.
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Sami je izjavil:

hojnikb je izjavil:

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

striktno mestne vožnje (in kratke ture nasploh) si lahko hitro na 8-9L, tudi z malim jajčkom.



Tok ma 1.500 kg težek avto in ne 800- 950 kg težek avto.



LP.

1.500 kg sem mislil.

verjemi, tudi z malčkom se da pridit na tako porabo. Case in point: myself z 4km na šiht. Samo takšne vožnje pridem čez 9l na tank na 1.4 mašini. Pa ma avto pod 1t.


Če se ne motim imaš starega požrešnega roverja.

Meni Corsa d 1.2 16V 82hp po mestu normalne voznje pije 6.5L/100km, s klimo in sopotniki okol 7L/100km, ista zgodba pri očetovem Aurisu 1.33 16V 100hp...pa oba tehtata približno 1200kg.

Novejši motorji so varčnejši in pa brez zamere znati moraš vozit...tudi jaz ga lahko dvignem na 9L/100km mestne vožnje, ampak ni pointa v tem da speljujem s polovico gasa in pritiskam na gas pri prihajajočem rdečem semaforju. Špremljaš okolico in ji prilagodiš način vožnje.

Za 10-15.000km/letno pa dizla skoraj da odsvetujem...kar si slišal o bencinarjih, vsaj novejših je zgrešeno.

Maš prav, penzionarske vožnje se ne posložujem. Je pa res, da na kakšne daljše relacije pride kamot pod 7L, tko da čisti požeruh tudi ni. Ni pa tko varčen kot novejši 1.2 malčki, to je pa jasno.


Mesec nazaj sem šel z Aurisom 1.33 16V iz Lj v Savudrijo...AC 140km/h tempomat in 4je v avtu...povprečna 6.1L/100km.

S starim roverjem bi verjetno rabil že postanek na pumpi...ne govori mi o penzionistični vožnji, tale 1.4 roverjev motor je žrelo v vsakem primeru....7L povprečne po AC...če bi meni toliko pil bi bil že pod prešo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

ko je govora o bencinskih motorjih in porabi pod 7l, kej druga kot penzionar vožnje ni. Razn če maš kakega hibrida.
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

ko je govora o bencinskih motorjih in porabi pod 7l, kej druga kot penzionar vožnje ni. Razn če maš kakega hibrida.


Toliko porabe sem imel/imam na Yugu 45 (fergazer), kje ti živiš? :-)

Že zaradi emisij pri novejših motorjih (euro 5/6) ne more biti take porabe, razen pri stiskanju.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

nekaj so porabe in emisije v lab testh, nekaj pa v realnosti. dejstvo je, da tudi moderni bencinarji pijejo 6-7l ce se glih ne vozis k stara mama.
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

nekaj so porabe in emisije v lab testh, nekaj pa v realnosti. dejstvo je, da tudi moderni bencinarji pijejo 6-7l ce se glih ne vozis k stara mama.



Če delas 3km dnevno, ko je še pod zaugom me ne čudi, torej so naši avtomobili čudež :-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

exactly my point; ce delas hudo kratke relacije, bo poraba inherentno visja, no matter what. tudi fancy direct injection in ecuji tu nebojo pomagal. samo kaksen hibrid.

tko da ja, vse je odvisno od tega kako in kaksne relacije vozis. se tudi z staro skatlo da pridit na zelo nizke porabe in z novo na visoke (in viceversa).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

hojnikb je izjavil:

exactly my point; ce delas hudo kratke relacije, bo poraba inherentno visja, no matter what. tudi fancy direct injection in ecuji tu nebojo pomagal. samo kaksen hibrid.

tko da ja, vse je odvisno od tega kako in kaksne relacije vozis. se tudi z staro skatlo da pridit na zelo nizke porabe in z novo na visoke (in viceversa).


Se strinjam, ampak 3km v eno smer ne mores uvrščati kot skalo trenutne porabe. Jaz imam do sihta in nazaj dnevno 35km...poraba kot sem jo opisal...ac 120/130km/h.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

za nekoga bo to 90% uporabe, kar je cist ok skala porabe.
mors vedet, da se ne vozijo vsi 35km na siht (mogoce majo tako turo x1 mesecno) zato tudi porabe nemorejo bit nizke.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Pogostost povprecnega novejsega bencinarja in povprecne voznja:



http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

.. ce delas hudo kratke relacije, bo poraba inherentno visja, no matter what. tudi fancy direct injection in ecuji tu nebojo pomagal...
Točno tako !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Aston_11 ::

Sami je izjavil:

Mesec nazaj sem šel z Aurisom 1.33 16V iz Lj v Savudrijo...AC 140km/h tempomat in 4je v avtu...povprečna 6.1L/100km.
Kar je manj kot 10 l/100, je itak ugodna poraba. Za pot navzdol do Savudrije tudi ni slabo s to hitrostjo. Če BC ne laže. Kaj je bilo pa za nazaj?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353740 (4417) hojnikb
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101581 (60463) Berserker
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512408 (9520) nekoman
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519003 (15471) nekoman
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650718 (47599) Matwic

Več podobnih tem