» »

Petrol ultimax

Petrol ultimax

BALAST ::

Nova verzija bencina, pomeni za par centov višja cena in zraven še propaganda, da je vreden svojega denarja. Enako to deluje pri vseh potrošnih izdelkih.

Sem delal na OMV pa kar sem izvedel da je kvaliteta goriva enaka, vendar pripeljejo le 95 oktanskega od istega dobavitelja, 100 oktanski in dizel je pa za OMV z drugod. Drugače pa prodajalci samo tistega hvalijo, ki ga prodajajo.


Čeprav ima SHELL po raziskavah daleč bolj kvalitetno gorivo, ne tankam tam, ker mi ni na poti. Bi pa rad preklopil z mojim bencinarjem na plin, ko bo v Kranju kaj takega možno.

Matev ::

kaj to pomeni da nas je petrol vsa ta leta nategoval z slabim bencinom

koyotee ::

in še nas...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amigo_no1 ::

Če bi delali kako vsak približno objektivno študijo osebne ocene kvalitete goriva bi lahko delali vsaj slepi preizkus; se pravi da bi vam par tankov goriva tankal nekdo drug (in vi nebi vedeli kje je bil avto tankan), vi bi pa morali povedati po vsakem skurjenem tanku svoja opažanja.
Pri vsakem ponudniku goriva bi moral biti avto tankan vsaj 3x (Petrol, Omw, Shell, Mol, Ina) , se pravi 15 tankov goriva.

Tako se znebiš psihološkega dejavnika, ki ni nezanemarljiv.

Se spomnim da so eni šoli v enem razredu **naključno** izbrali skupino učencev (jim povedali da nadpovprečno nadarjeni) ; učiteljem,ki so jih poučevali so povedali da imajo opraviti z nadarjeni učenci. Na koncu leta po preverili učne uspehe in kontrolna skupina **naključno** izbranih učencev je imela v primerjavi z ostalimi učenci v razredu zelo visok uspeh.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Hah vedno ko polnijo črpalke od petrola vejo vsi okoli za to ker pripelje tista velka cisterna itd. Zdaj pa čez noč napis ultimax na veliko pri črpalki, ni pa blo nič cisterne? wtf? kako:D

WarpedGone ::

brisanja ne bo več, samo še zaklep. Your call.

edit: ker vam problem očitno ni jasen: osebne žalitve se ne tolerirajo
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

So pa hrvati se bolj bogi kot mi, vsaj kar se dizla tice. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

89 (=Regular), 92 (=Plus), 95 (=Premium)


Pa 103 si pozabil.


Severna Amerika uporablja druge oznake za njihov bencin. AKI - Anti Knock Index namesto evropskega RON - Research Octane Number.

Ameriski 'Regular 87' je tako nas 'Normal 92', ki ga pri nas jaz ze 100 let nisem videl. Njihov 'Plus 90' in ponekod 'Premium 91' je nas 'EuroSuper 95' in njihov 'Premium 93' je komajda nas 'Superplus 98'.

Se pa ponudba razlikuje od pumpe do pumpe in ponudnika.

motorc ::

Na poraba.com si lahko beležiš stroške avtomobila (predvsem gorivo, lahko pa tudi ostale stroške). Za vsako točenje lahko vneseš podatke o bencinskem servisu (petrol, omv, ...) in lokaciji, dodatne opombe, .... Stran ti vodi tudi statistiko porabe za posamezne bencinske, tako da lahko po zadostnem številu vnosov točno vidiš, kakšna je poraba. Link do tvoje statistike lahko tudi objaviš, tako da lahko dokažeš svoje trditve o porabi.

Edit: pravopis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: motorc ()

shark_nm ::

he he se kregate ali ima BMW 9 ali 11 litrov porabe. V vsakem primeru preveč. Meni se že pozna ali žre 4,5-5 ali pa 7 litrov. In to na mesec za kar 25 eur. Kar je letno 300 eur... oziroma v dobi ko imaš ta avto preko 2000 eur. Kaj šele če bi imel 9 litrov porabe...

Dr_M ::

Kje dobite avte z 4.5L porabe?
Mam dizla z 2.0 motorjem (original 80kw), furam se uglavnem po AC, 110-130km/h, pa imam 6.3-6.8 porabe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Mam dizla z 2.0 motorjem (original 80kw), furam se uglavnem po AC, 110-130km/h, pa imam 6.3-6.8 porabe.

Kater avto? Ker jaz toliko nimam pri 180:D

Edit: 97kW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

;-) ::

Meni se že pozna ali žre 4,5-5


Nevem kak dobiš povprečno 5litrov, razloži mi, to pomeni da ti mora veliko časa ko se voziš oziroma več kot polovico časa ko se voziš pit dosti manj kot 5l. right? Vsi pa vemo da ko pospešuješ vsak avto pije 10l, na avtocesti pa dvomim da spraviš na 2l:D

Sam razložte mi to porabo ker ne dojamem.

Jaz tud lahko rečem da mi pije 5-6l, seveda mi če se peljem v peti na morje 90km/h, samo takoj ko bom prišo v mesto bo poraba dosti višja pa se povprečje dvigne.

Vsi so mi pravli da twingo ne pije niti 6 kajšele 7 litrov, seveda ne 2 dni sm ga mel na probi pa sem dokazal da pride do 8-9l komot, brez pretiravanja in tiščanja v brezveze, da bi pa se z njim normalno premikal pa bi rabo več.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Kje dobite avte z 4.5L porabe?
Mam dizla z 2.0 motorjem (original 80kw), furam se uglavnem po AC, 110-130km/h, pa imam 6.3-6.8 porabe.

110KW - povprečje trenutno 6,5l, grem vsaj 130 po AC. Pa še Trojanski klanec kar dosti pobere. Samo malo moraš znati voziti pa seveda novejši avto mora biti...
Pri 130 po AC je poraba okoli 5,5l, samo vedno vozim dinamično in je takoj 1l več...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

To ne pomeni da znaš vozit.

kixs ::

89 (=Regular), 92 (=Plus), 95 (=Premium)


Malo izobrazevanja ne skodi 8-O

V ZDA imajo drugacno metodoligijo oznacevanja zato primerjate buce. Razlozeno na Wikipediji - Octane_rating

Po EU zakonodaji so dolocene tolerance pri vsebnosti vode in zvepla, zato res nekega slabega goriva pri nas ne bos dobil. Se pa razlikujejo predvsem crpalke med sabo. Diesel vedno tankam na OMV. Najmanj naredim, ce tankam na letaliski. Relacije in nacin voznje je 99% skoz enak.

LP

krneki0001 ::

he he se kregate ali ima BMW 9 ali 11 litrov porabe. V vsakem primeru preveč. Meni se že pozna ali žre 4,5-5 ali pa 7 litrov. In to na mesec za kar 25 eur. Kar je letno 300 eur... oziroma v dobi ko imaš ta avto preko 2000 eur. Kaj šele če bi imel 9 litrov porabe...


Če imaš denar za tak avto imej še za gorivo in servise. Sej ni čudno, da se folk vozi v napol razpadajočih avtih, če pa kupi avto, ki mu preveč žre, futrat ga pa ne more, kaj šele da bi dal dobre gume in opravil kak večji servis.
Meni je vseeno kok je poraba, pa delam na teden tudi do 1000km z avtom (4x LJ v MB in nazaj zaradi faksa), ki ima porabo med 9 in 11 litri bencina. Pač imam tak avt ozaradi sebe in mojih užitkov, ne zato, da bom šparal.

jeanmike ::

Sam spremljam porabo že vrsto let na poraba.com, s tem da si pri vsaki porabi vpišem še benzinsko črpalko. Tako izgleda moja poraba glede na črpalko. Škoda le ker je na poti domov iz Ljubljane, MOL le v Logatcu.

Dr_M ::

Mam Peugeota 406 karavan 2.0HDi, avto je tezek 1500kg (+ 80L ce je poln tank).
Sicer zdele sem vozil zgolj po AC in imam porabo tocno 6L, samo ko bom sel 1x cez mesto, bo hudo narastla.
Bil je narjen se chiptuning na cca 95kw, samo zaradi tega mi poraba ni nic narastla.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Je kod že probal novo gorivo? Je kj opazna razlika?
|HP EliteBook|R5 6650U|

OmegaBlue ::

Temo o omejitvah in kdo je večja ovira na cesti imate že na forumu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

amigo_no1 ::


Ima pa kolega BMW 530i letnik 2001 (usnje in cela šminka od avta), pa mu vsak mesec nekaj gre (zadnjič mu je kuna preglizla kable pa je imel škode za 450€). Jebeš tak avto če ti potem še žre 14-15 l/100 km, čeprav on pravi da mu žre 9l/100 mu ne verjamem, saj vsakih 14 dni tanka gorivo. Pa še kazalc se mu pod 9l/100 km sploh ne spusti.


http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...
sicer je tale avtomatik (a je isti letnik); test je bil narejen pozimi (NAŠE MERITVE T = -1°C) ko je poraba višja , povprečna poraba je bila 10.7

Jaz bi rekel da kolega NE laže s porabo 9.



Vsi so mi pravli da twingo ne pije niti 6 kajšele 7 litrov, seveda ne 2 dni sm ga mel na probi pa sem dokazal da pride do 8-9l komot, brez pretiravanja in tiščanja v brezveze, da bi pa se z njim normalno premikal pa bi rabo več.



http://www.poraba.com/average_car.php?m...
http://www.poraba.com/usage_view.php?ca...

Glede na tole bi rekel da je s temle twingotom nekaj zelo narobe ali pa voziš zelo divje, v vsaki prestavi "do konca", formula f1 style.
Daš lahko kako informacijo o letniku, motorju(prostornina, moč), kaka predelava (gume, izpuh, "športni zračni filer") tega twingota ? Si vozil prazen avto po ravnini ali po klancih ?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Sam spremljam porabo že vrsto let na poraba.com, s tem da si pri vsaki porabi vpišem še benzinsko črpalko. Tako izgleda moja poraba glede na črpalko. Škoda le ker je na poti domov iz Ljubljane, MOL le v Logatcu.


No, tole je že število zapisov, kateri dajo približno uporaben rezultat. Vprašanje je le, če imaš pri MOL zato toliko manjšo porabo, ker pumpa leži bolj izven mesta in do tja voziš bolj relacijsko?
Še vedno trdim, da se lahko razliko med gorivi potrdi le v laboratorijskih pogojih na valjih.

OZZY ::

Jaz recimo isto spremljam porabo preko poraba.com in mam podobne rezultate. Najbolj je MOL, nato OMV in nazadnje petrol. Sem pa zdaj parkrat zapovrstoj tankal OMV 100 oktanski in se je obnesel malo bolje kot MOL gorivo. Ali se splača dat tok več za 1 L razlike na tank...Vsekakor ne.
Bom pa za foro zdaj šel parkrat na Petrol po tega Ultimaxa pa da vidmo kje je..
Go with the flow.

krneki0001 ::

Petrol ima nekatere pumpe zelo starein ker jih ima v koncesiji, pa ker ljudje šparajo, tisti ponavadi ne spucajo cistern in notri se nabere ogromno kondensa in zato je gorivo dosti slabše. Če greste parkrat zaporedoma tankat na pumpo, ki je novejša, boste hitro ugotovili, da ni tako velikih razlik med bencinom.

Včasih sem dosti tankal na šmartinski in tam že leta pomoje ni bilo spucano nič v rezervarjih. Sedaj pa recimo tankam na trzinski obvoznici (ker poznam človeka in je dal sčistit rezervarje takoj ko je prevzel pumpo). Neprimerno več kilometorv naredim z bencinom iz te pumpe, kot s tistim iz šmartinske.

kixs ::

Od kdaj imajo na Petrolu to "novo" gorivo? Pocasi bo potrebno it tankat. Rad bi testiral novo, pa da imajo notri se kaksne stare zaloge.

Reklama na Petrol.si je zanimiva:

Petrol ULTIMAX Diesel je nova generacija dieselskega goriva, izdelana na osnovi zahtev in najnovejših dognanj pri razvoju sodobnih dieselskih motorjev. Presega zahteve evropskega standarda za dieselsko gorivo EN 590 in ne vsebuje žvepla.


Definitivno probam ;)

lp

;-) ::

Sam spremljam porabo že vrsto let na poraba.com, s tem da si pri vsaki porabi vpišem še benzinsko črpalko. Tako izgleda moja poraba glede na črpalko. Škoda le ker je na poti domov iz Ljubljane, MOL le v Logatcu.



Ko boš mel od vsake črpalke 15 zapisov se javi, do takrat pa bo vse skupaj brezpredmetno.

Dr_M ::

A ~30 ni dovolj, 45 bi pa bilo?

A bejz bejz... :\

Sele zdej sm vidu, da si napisal 15 vse skupaj. Sej jih ima 2x toliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

;-) ::

Aja:) Prehitro sem pogledal. Zdaj pa je zanimivo pogledat ja. Kak nik maš da lahko vidmo še podrobnosti?

Odvisno je tud kje stojijo črpalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

_sem_ ::

Presega zahteve evropskega standarda za dieselsko gorivo EN 590 in ne vsebuje žvepla.


Zanimivo, Petrol je na slab glas prišel ravno z lobiranjem za višjo dopustno vsebnost žvepla v slovenskih standardih, zaradi česar so lahko poceni kupovali nafto, ki je nihče drug v Evropi ni maral. Me zanima
-al je žvepla zdaj res manj
-če je res, al jih je k temu prisilila kakšna evropska direktiva al jih resno dajejo posledice slabega glasu.

jeanmike ::

Vozim se vedno po isti relaciji Lj- NG in obratno. Avto parkiram v Nedeljo pred blokom, v petek štartam domov. Po mestu se vozim ali s kolesom ali z avtobusom, tako da mestne vožnje moj avto ne pozna. Ko je le možno tankam pri MOL-u. Aja sm lastnik slike par postov nazaj.

BigWhale ::

Problem te meritve je samo v tem, da ni double-blind test.

Takole bi morali spremljati vsaj 10 voznikov pri cemur nihce ne bi vedel s katerim bencinom se pelje.

Test v laboratoriju pa ne bi kaj bistvenega pokazal. En bencin je lahko laboratorijsko gledano slabsi, pa zato en avto ne bo naredil nic manj kilometrov z njim. Zaradi raznoraznih optimizacij vziganja in vbrizgavanja lahko avto naredi celo vec kilometrov s slabsim bencinom kot s tistim, ki velja za boljsega.

;-) ::

Takole bi morali spremljati vsaj 10 voznikov pri cemur nihce ne bi vedel s katerim bencinom se pelje.


Ti si tud mnenja da je učinek >psihološki:D ?

Utk ::

Ja seveda. Ko tankaš na mol-u, se še 2 tedna samo jajcaš naokoli, tako, čisto podzavestno. 30krat.

OZZY ::

Kdo pa vozi ker je tankal na drugi črpalki drugače kot prej. A zato bi ti avtomatsko vozil drugače in spremenil način vožnje, ker tankaš na drugi pumpi?
Go with the flow.

BigWhale ::

Saj tega ne naredis zavestno. In ja, lahko se ti zgodi 50x da bos vozil bolj po jajcih, ceprav se tega ne zavedas. Poleg vsega je 30x se vedno premajhen vzorec za kaksno merodajno statistiko. Petkrat se ti zgodi, da ostanes v nekem traffic jamu pa imas takoj visjo povprecno porabo.

Matev ::

ne razumem zakaj ne morejo v laboratoriju enostavno izmeriti "kalorično vrednost" posameznega bencina

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Matev ::

in zakaj potem ne izmerijo in objavijo kateri bencin je najboljši

test ko povprečnež tanka in potem opazuje koliko prepelje je čista bedarija

BigWhale ::

Zato ker ti tudi to ne pove, ce je doticni bencin boljsi za tvoj avto in pod kaksnimi pogoji. :)

dzinks63 ::

Kalorična vrednost je le eden izmed suhoparnih podatkov. Ni rečeno, da je bencin z največjo kalorično vrednostjo tudi najboljši. Pomebna je tudi razpršljivost, stisljivost, eksplozivnost, čistost izgorevanja (nezaželene primesi), aditivi, ... Cela znanost, poglej si samo kakšna čudesa so ustvarjali za pogonsko gorivo pri F1, bilo je tako strupeno, da so praktično morali biti opremljeni z plinskimi maskami, dokler niso nekako vpeljali vsaj nekih splošnih pravil in kriterijev glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

KoMar- ::

Zanimivo, da je Ultimax na voljo tako za bencin kot za dizel... kljub temu, da sta si gorivi popolnoma različni O_o

BigWhale ::

Ultimax je samo blagovna znamka no.... :)

kixs ::

In?

Ultimax je samo ime - trgovska znamka in cisto nic drugega... V tem primeru pac oznacuje izboljsano gorivo.

BigWhale ::

Ja, nekak tko k ce bi reku, da imas Whitening za zobne paste in za pralne praske!!! Kako je to mogoce?!

KoMar- ::

In hkrati so se odločili oba tipa goriv izboljšat?

kixs ::

To ti je marketing. Si ze slisal zanj?

RejZoR ::

Edino merodajno testiranje je kot so delali pri Mythbusterjih.
Merica za gorivo speljana direktno v motor, not natočena točno določena mera goriva in avto vožen po poligonu s konstantno hitrostjo.
Še vedno gre za sintetično primerjavo, ker ni vključenih dejavnikov, ki jih še srečamo na cestah, ampak je pa najbolj natančno. Ker tko mal testirat med 100 različnimi mašinami, 100 različnimi tanki in povsem naključnimi voznimi pogoji, da nima smisla.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Dejstvo je da se 4% pri porabi ne pozna nikjer in ne moreš opazit sam kot človek. to je na 100km 4km če tako gledamo to 1x stisneš gas pa ni več.

koyotee ::

Predvsem pa ni logično, da "boljše" gorivo ponujajo za isto ceno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336321 (31444) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424606 (22042) krneki0001
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946810 (39783) edge540
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229079 (26943) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420593 (18058) gzibret

Več podobnih tem