» »

Nowi twingo?

Nowi twingo?

««
«
1 / 6
»»

Gjurisic ::

Kaj menite o njemu?
Kako bo njegov uspeh
ali neuspeh vplival na slovensko gospodarstvo?

nojus ::

to je avto bol pa starejšo populacijo in ženske. Men osebno ni všeč, oz. bi več pričakoval glede na to se je čakalo novo verzijo vsaj 10 let. (od kr je enka zunaj).
sovražim Gargamela.

Oddin ::

Mestni avto. Za vkakodnevno vožnjo po avtocesti pa se mi, ravno tako kot prejšnji model, ne zdi primeren.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

dzinks63 ::

:)) Za slovenski trg je povsem primeren , pa tudi za ostale , tudi za avtocesto na krajše razdalje , saj dosega 130km/h brez problema. Je pa to mestni avtomobil in se tam znajde kot riba v vodi. Torej avtomobil namenjen vožnji v službo, po nakupih, itd.
Za kaj druga pa obstoja morje avtomobilov, tudi Renaultovih če hočete.

opeter ::

Če bom imel denar, si ga bom čez kako leto ali dve kupil (novega). En čas sem gledal Renault Modus, ampak se mi zdi predrag. Upam, da bo ta Twingo dosegljiv nekje do 2 mio SIT (v stari valuti). Če ne, pa is bom ubodel kakega rabljenega Cliota.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

El Barto ::

Prvič je Rena-ult. :(
Drugič je grd kot vsi sedanji Renaulti. :\
Tretjič je pa to en mikro ruzak. :\

EDIT
Škoda k nimamo smajlija k bruha ... :\
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: El Barto ()

epona ::

Kaj ma kdo kak link kako naj bi zadeva zgledala?
Se mi ne da strica gugla sprašvat. :8)
Thomas - ovca transhumanizma.

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

mtosev ::

LOLz kak je grd :D Izgleda kot igraca
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

epona ::

Hvala dzinks63.
Men pa ni napačen. Eden lepših reenaultov zadnjih časov.
Pa twingo I mi je grši.
Je pa verjetno res da bo tisto kar bo v prodaji verjetno kaka oskubljena verzija k ne bo tko lepo zgledala. ;((
Pa vsaj obretomer so dal ke k mora bit, če že števc ni tam. :D
Thomas - ovca transhumanizma.

iskra ::

Prejšnji Twingo se mi je kar dopadel. Kljub svojim dvem metrom višine sem ga vozil veliko lažje kot pa terenca od očeta (ta mali Pajero), ki je stal 3x več. Zvočna izolacija je, kot kaže, pošla v fabriki. Motor in menjalnik sta vedno tekla kot namazana. Končna hitrost? Čez 140 si nisem upal, ker je postal avto nestabilen >:D Do Ljubljane pa smo se stisnili v 4 brez težav. Če odštejem pestovanje torb na zadnjih sedežih in jokanja motorja v drugi brzini čez Rebrnice :D

Novi Twingo? Ja, izgleda kot igrača ampak prejšnji ni bil nič manj odrasel (spomnimo se še tistih dodatkov v obliki trepalnic na lučeh). Motorji bodo verjetno isti kot v Cliotih. Običajen 1.2, malo močnejši 1.4, za tiste bolj hitre po duši, pa bodo verjetno dali ven še 1.5 dCi ali 1.6 bencinarja. Ampak to bi bil že malo močan zalogaj za tako majhen avto.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Hehe, sedaj sem šele opazil: voznikovo "delovno mesto" je spet enako (vsaj 80%) kot v Meganu in novem Cliotu. Tu bi se pa lahko vsaj malo potrudili in zamenjali armaturko.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ripmork ::

meni pa tale tanovi deluje totalno mimo...

Je le reciklaža oblikovnih domislic Renoja zadnjih nekaj let, instant oblika in pretirano poudarjeni odbijači, kot se za današnje malčke spodobi (zlajnane ideje skratka)
Stari Twingo meni osebno nikoli ni bil nek vrhunec dizajna, je pa imel avto nek svoj stil, šarm če lah tako rečem...skratka postal je prava ikona.
Tole pa je en sterilen povprečnež z prevelikim prednjimi lučmi...nikoli niti slučajno ne bo doižvel takega uspeha kot enka.
Lahko bi bili bolj izvirni, še posebej ker gre za povsem svež model in je razred malčkov prepoln podobnih igračkastih avtov ter bo konkurenca huda...

Liker ::

@iskra:
motorji bodo 3-je (in samo bencinarji):

1.2, 1.2 16V in 1.2T (tale bo bojda turbo+kompresor za sport izvedenko).
Vsaj tako sem bral v neki reviji.
Twingo ma rahlo premajhen engine-bay za kak 1.4-1.5 stroj se mi zdi. Vsaj ta star je mel premajhnega.

borutz ::

ja novi twingo ni nekaj za pogledat res ne
se najbolj zgleda GT razlicica
tista armatura kjer je obratomer nad volanom bo rezerviran za GT razlicico 1.2 100KM
drugace pa navadna bo brez obratomera.

cena se govori nekje 7500-8000 osnovna pa za GT varijanto nekje 15.000
predrag vsekakor za tako majhen avto.

lp

iNooby ::

Športni model je taboljši:)

mtosev :
LOLz kak je grd


da nebi začeli kaj(kdo) je grd/o in kaj ne...
Haters gonna hate...

dejvidlj ::

Hehe, 15 čukov evrov za Twingota je pa trimuch pa konec pa naj je še tako športna GT izvedenka. Bo pa v novem Twingu tudi dizelski DCI mmotor s 70 KM poleg treh bencinskih. Vsaj cene za osnovne različice pa naj ne bi bile pretirane temveč celo nekoliko nižje od cen prejšnje generacije in to kljub boljši opremljenosti. Baje je to možno zaradi nižjih stroškov izdelave. Drugače pa se meni ne zdi napačen, sploh GT verzija v indigo modri barvi je zeloo lep. ;) V živo si ga bo treba pogledat in sest vanj ter šele potem soditi o njem.
Don`t worry, be happy

stock ::

Jst vam rečem stran se držat od takih avtov!!! Bognedaj, da povoziš kolesarja, resno SE boš poškodoval!





p.s.: ševedno je grd, a lepši od prejšnjega.

dzinks63 ::

:)) Po moje se v crash testu ne bo slabo odrezal. Saj je so vsi zadnji Reno-i dobili 5 zvezdic po Euro NCAP.
Poglej, kaj se je zgodilo z Voyagerjem, to pa je sramota. Samo 2 zvezdici , pa še to ta druga pogojno. Chrysler Voyager fãllt beim Crash-Test durch

Spock83 ::

Če se pri temu twingotu ne bo moglo zložiti zadnjo klop kot pri prvem modelu potem to ni več twingo. Kako pa bodo punce seksale in spale na morju? >:D

Gr0unD Zer0 ::

lol na sliki zglea ko da je iz NFS unredrgound 2 ušel...

dejvidlj ::

Novi Twingo bo bolj prilagodljiv kot star, tako da se bo ravno tako dalo naredit posteljico, še lažje in lepše kot v starem.:D
Don`t worry, be happy

opeter ::

Glavno, da bo dovolj prostora, da se bo punca lahko premikala gor-dol, ko bo sedal na nas moških... :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gjurisic ::

Pa kaj avto je bolj za ženske
ali tudi za tipe.

d0rK ::

Kaksn bo njegov uspeh?



A premisljujes o nakupu delnic Revoza? >:D

Gjurisic ::

Misliš če se splača kupit delnice Renulta?
Ja če gledamo uspeh Dacie,
nove prenovljene atomobile, ki prihajo iz drugih renaultovih tovarn.
1 izmed teh je novi Twingo
in če verjameš v bajen uspeh novega Twinga
ja zakaj pa ne.
Samo lahko se zgodi tudi pri nas tista zgodba z zaprtjem renaultove belgijske tovarne.
Skratka morali bi se držat mota kupujmo izdelano v Sloveniji!
pa če bi bilo teh novih Twingov na koncu še premalo in bi morali novačit nove delavce
Bi bil dober uspeh za Slovenijo.
Na Renaultove delice pa bi mogoče bil en manjši pozitiven vpliv.

bond007 ::

Meni twingo sploh ni všeč - ne tastari ne tanovi. Sem pa slišal, da naj bi folk imel zelo malo problemov oz stroškov z njim. PA poraba je majhna. AMpak če bi že moral izbrati en tak majhen avtomobil, bi izbral naslednika fiata 500 (ki je zelo podoben nam dobro poznanem fičotu).



Ceno bo imel nekje od 7-10k €.

dejvidlj ::

Ja, cena 7 do 10 tisoč EUR bo mogoče za navadne različice, GT verzija bo imela po mojem kar konkretno zasoljeno ceno, ker bo vsebovala 1.2T motor in verjetno skoraj vso možno opremo.
Don`t worry, be happy

kihc ::

Kdaj gre ta zadeva v proizvodnjo? (ja, res je, prelen sem da bi iskal ta podatek).
x

dejvidlj ::

V proizvodnji naj bi že bil. Prodaja pa naj bi stekla predvidoma junija. Čeprav ne za vse trge, v Britaniji na primer naj bi se začel prodajati šele jeseni.
Don`t worry, be happy

tictac ::

vsak dan se naredi dolocena kolicina twingotov, ze od lanskega leta naprej, mam tako delovno mesto, da jih vsakodnevno testiram.
ja, ima pomicno zadnjo klop:D

ivanuscha ::

Kaj zdej a testiraš sam pomično zadnjo klop al boš še kej drugih podrobnosti povedu? :D

epona ::

Me je live prehitu.

Dej povej mal podrobnosti.
Je kul avtek?
Thomas - ovca transhumanizma.

tictac ::

ne, jst testiram voznjo. ce je vse tko k treba. ce je kul? ce ti je bil prvi model vsec, pol ti bo tud ta.

borutz ::

no no tictac ne vem ce lahko ze kaj govoris
nisi podpisal obrazec o zaupnosti ? :D

jaz jih tud vozim :))

kaj naj recem.placa ce das sedez nazaj je ful,ogromno,
pelje se bolj kot stari clio.
najbolse pri teh twingotih so sedezi
tudi najslabsa verzija ima trse pa pri strani nekoliko dvignjene sedeze.
v glavnem super se sedi.

mah sej ni tako napacen ko se ga navadis.saj ti scasoma kar zleze pod kozo ;)

bomo videli kaksno bo kaj povprasevanje :\

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

dejvidlj ::

Povpraševanje je v največji meri odvisno od cene. Mene predvsem zanima GT verzija. Če bo predraga(nad 12 tisoč evrov), potem ne bo aktualen avto zame.
Don`t worry, be happy

Gjurisic ::

Vsi vi, ki ste na ta in oni način povezani z Revozom,
povejte kaj o črnem sceanariju ( ali ga pa ni).

dzinks63 ::

:)) Poglejte si VIDEO PREDSTAVITEV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

dejvidlj ::

Kako se pa kaj obnese turbo mašinca v tem Twingotu? Koliko kaj dejansko porabi pri normalni vožnji? Ima nov Twingo tudi potowalni računalnik in hlajen predal pred sowoznikom?
Don`t worry, be happy

dzinks63 ::

:)) Avto je lahek, po moje bo šel ko raketa. Sploh če ga boš malo športno predelal. 1.2 turbo Chip tuning, znižanje, lahka platišča 16col, široke nizke gume , spojlerji,... Ne bo pa pocen ta vrianta, to si lahko kar mislim

dejvidlj ::

Ma ja, edino kar mi je pri nowem Twingu zanimivo, je GT različica. Le-ta bo pa ziher več kot 12 čukov evrov in posledično predraga, ker za 12 čukov evrov pa raje že vzamem solidno opremljen večji avto B segmenta z okoli 100 KM motorjem. Več avta za manj denarja skoraj ziher.
Don`t worry, be happy

gfighter ::

dejvidlj: Je, če kupuješ mini formulo. Ampak s tem pomojem čisto zgrešiš twingov namen. Zame so prednosti majhna poraba, normalna cena, nizki stroški vzdrževanja ter okretnost v mestnem prometu. Pri teh zahtevah je enka zmagala, in se če bo dvojka držala teh meja, bom mogoče spet premislil o nakupu.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

dejvidlj ::

No, fino bi bilo, da bi pri Renaultu enkrat ponudili tudi kaj, kar konkurenca ni sposobna, poceni avto še s športnim pridihom in dobro opremo. Samo mislim, da bo GT Twingo šel po poti ekskluzive kot to velja za ostale GT in RS izvedenke avtov vseh znamk pa čeprav gre v primeru Twinga za extra budget avto A razreda.
Don`t worry, be happy

dejvidlj ::

A glede samega vtisa vožnje GT Twinga ter ergonomije v avtu mi pa ne bo nihče, ki ga je že vozil, zaupal kako se obnese? :D
Don`t worry, be happy

dejvidlj ::

Tale tema je očitno umrla. :)
Don`t worry, be happy

Zako ::

Kupite rajsi Fiat Brava (letnik 2000 ali 2001, 1.6 104 KM) ali pa novega Bravo-ta

LP
Zako je zakon!!!

dejvidlj ::

Bravo s svojo 1.6 mašino ziher žre več kot 1.2T Twingo, ki ima tovarniško deklarirano porabo v mešanem ciklu 5.9 litra.
Don`t worry, be happy

borutz ::

ni umrla sam tezko ti kaj povem glede voznih lastnosti ker to se vozim par 10 metrov nic vec.

motorji bodo sledeci:
1.2 60 KM
1.2 75 KM
1.2 100KM(GT)
1.5 DCi z zelo majhnim izpustom emisij C02.

par verzij ima tudi senzor ko parkiras da ti piska koliko si se oddaljen od ovire
potovalni racunalnik,...

mene zanima kaj je kaksna revija ze napisala kaksen clanek oz test twingota.

na hrvaskem so ze imeli ga in ga tudi vozili v avtomagazinu samo sem zamudil.


lp

dejvidlj ::

Sem mislil, da ga to na kakšne daljše ture voziš ne samo po par metrov. No, lahko pa vsaj poveš, če imajo sedeži kaj ledvene opore, pri starem Twingu je sedeži namreč niso imeli nič. Pa kako je kaj izboljšan položaj za volanom, predvsem me zanima, če so stopalke še vedno tako globoko v kabini in volan tako blizu armaturke, da si povprečno visok moški ne more nastaviti zadovoljivega položaja. Kar se pa tiče opisov, je pa verjetno še malce zgodaj zanje glede na to, da Renault še vedno skriva podrobnosti o verzijah avtov in cenah. Če pa so ga dejansko že testirali pri hrvaškem Avtomagazinu, je pa možno, da bo Renault kmalu izpustil še zadnje podrobnosti v zvezi s tem avto, samo dvomim, ker je junija predvidena premiera Twinga v Sloveniji in takrat bo ca. 800 novinarjev iz vsega sveta lahko testiralo avto.
Don`t worry, be happy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejvidlj ()

Gjurisic ::

In kdaj lahko pričakujemo prve primrke na naših slovenskih cestah?
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822426 (17361) Raindancer
»

Renault Modus (ali ekvivalent) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
535531 (4261) Unknown_001
»

Nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9212778 (10035) RedDrake
»

twingo vs clio

Oddelek: Loža
347211 (5853) guest #44
»

Renault Twingo-poraba bencina?

Oddelek: Loža
4712847 (11571) dejvidlj

Več podobnih tem