» »

Petrol ultimax

Petrol ultimax

krneki0001 ::

Gregor P čisto logična zadeva. Računalnik je nastavljen na 95 oktanski bencin. Zamiki in vse v motorju je prirejeno za 95 oktanski bencin. Ker 95oktanc prej vžiga kot 100 oktanc ti je pri 100 oktanskem bencinu vse narobe delovalo. Zamiki niso bili pravi, vžig ni bil kontroliran in podobno.

To je čisto normalno za elektoniko, ki ni imela prilagajanja in ni imela več različnih map shranjenih. Imela je samo eno in tisto prirejeno samo za 95 oktanca. Danes imajo računalniki več map, in se prilagajajo. Zato tudi ni več takih problemov.
Bi pa nastal problem, če bi tankal recimo 103 oktanca. Današnji avto je recimo nastavljen na optimalno nekje okoli 97,5 z razponom 2,5 (da lahko tankaš 95 ali pa 100 oktanca - zato tudi večina avtomobilov najbolje deluje na 98 oktanih). Če bi dal 103 oktane, bi bilo že preveč in tudi z vsem razponom map ne pride do 103 oktanov, tako da bi spet imel probleme.

Tole je napisano zelo kmečko. Če kdo hoče mu tudi bolj strokovno vse napišem, ampak mislim, da bo po temle večina razumela.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Jah, jaz še vedno trdim, da z OMV naredim vsaj 50km več (dizel) na tank.

Gregor P ::

Khm nebivedu; kje točno sem jaz napisal, da Volvo teče na 95-oktanca?!?:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dr_M ::

Na kaj pa bi? 91? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

C_maniak ::

98

Dr_M ::

Optimist.
Sploh ves kdaj so ta avto izdelovali?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

Na 95 oktanski bencin. Al na MINIMALNO 95 oktanski bencin?
OM, F, G!

Dr_M ::

Sam je bil res 98. Osvincen seveda :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Khm nebivedu; kje točno sem jaz napisal, da Volvo teče na 95-oktanca?!?:)


Volvo 760 ima predpisan bencin 91 ali pa 95 in to neosvinčen.
Vir: "Volvo 740 & 760 Haynes Repair Manual for 1982 thru 1988 gasoline engine models (including turbo)."

___ ::

je kdo preizkusil nova omv goriva...torej carrera 95 ali celo carrera 100?

Super100 vem da dejansko ni bil 100 oktanski bencin, le izboljšani 98 oktanski bencin, carrera 100 pa dejansko JE 100 oktanski bencin (vsaj tako piše na njihovi spletni strani). Jaz ga bom lahko tankal šele konec tedna, saj do takrat ne bom izpraznil tanka, pa me zanima če je že kdo preizkusil gorivo? Je kaj boljše od prejšnjega?

Pri ultimaxu se zelo pozna razlika med prejšnim petrolovim gorivom in ultimaxom..kaj pa pri carreri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Matev ::

a sedaj bodo pa vsi ponudniki spreminjali imena

na koncu ne boš vedel več kaj tankaš

energetik ::

Super100 vem da dejansko ni bil 100 oktanski bencin, le izboljšani 98 oktanski bencin, carrera 100 pa dejansko JE 100 oktanski bencin (vsaj tako piše na njihovi spletni strani).
Pri ultimaxu se zelo pozna razlika med prejšnim petrolovim gorivom in ultimaxom..kaj pa pri carreri?

Ne vem kje si to prebral, da Super100 ni bil 100 oktanski bencin... :|
Na kakšen način si testiral ultimax, da si prišel do te velike razlike? Si mogoče delal prej in potem test na valjih? :|

amigo_no1 ::

Glede performanca z 98 in 100 oktanskim gorivom: avto na dinojet in potem vidiš razliko.

___ ::

razliko sem tako slišal kot tudi občutil mirnejši tek motorja še posebej pri nižjih obratih.

in ne govorim o performansu tko kot nekateri tukaj..govorim o teku vozila, kako se avto obnaša ko je mrzel, kako avto potegne iz 1000 obratov, ali cuka v teh obratih


meni pri navadnem petrolovem 95 gorivu JE cukal pri 1000 obratih s 4 prestavo medtem ko z ultimaxom ne cuka ko dam gas.torej razlika JE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

___ ::

my bad. Enkrat sem nekje na strani od omv prebral da je super100 kao prečiščen 98 oktanski bencin brez žvepla...zdaj sem šel malo googlat in videl da sem se pač motil.

kakorkoli...ultimax zaenkrat poganja moj avto bolje kot je prejšnje gorivo. Nevem zakaj, vendar neka razlika pač je. Če pa gre le za psihološki efekt pa nevem:) Mogoče motor še vedno klenka le da jaz tega ne občutim?:):):)

Matev ::

Odkar poslušam radio dur, moja baba ne smrči več.

beee beee beee

energetik ::

kakorkoli...ultimax zaenkrat poganja moj avto bolje kot je prejšnje gorivo. Nevem zakaj, vendar neka razlika pač je. Če pa gre le za psihološki efekt pa nevem:) Mogoče motor še vedno klenka le da jaz tega ne občutim?:):):)

Placebo efekt...
Dokler nekdo ne prilima testov na valjih prej in potem in dokler ne nalima porabe pri vsaj 1 letni uporabi enega in drugega bencina, so to zame samo govorice. Pa če je bencinu ime Ultrahipermax150.

c00L3r ::

Smešni so. Petrol izdela super duper novo gorivo ULTIMAX, potem pa OMW vključi svoje inženirje in v par tednih izdelajo ne samo konkurenčen, ampak še boljši produkt Carrera. In zdaj je samo še vprašanje časa, kdaj bo nova tehnološka revolucija in bodo sedanji 70 KM motorju sposobni pridelat kar 200+ KM.

Kar nekaj nas fopajo. "Isto sranje, drugo pakovanje"

Buggy ::

energetik; samo tako, da bo resnicno jasno kaj ti na vse pretege zavracas...trdis, da ni razlike pri delovanju motorja med Petrol 95 in OMV 100 oktanskim bencinom ali morda Ultimax95 naparam regular Petrol 95 oktanski?

energetik ::

Če ima avto predpisan 95-oktanski bencin, potem trdim, da ni razlike med temi, ki si jih opisal. Razlika bi bila lahko le, če bi kateri od teh dejansko imel manj kot 95 oktanov. To pa bi bilo potem zrelo že za kakšno inšpekcijo.
Ne zavračam pa na vse pretege - če mi kdo pokaže rezultate na papirju, z valjev ali laboratorija, mu verjamem. To, da nekdo pravi, da mu mašina malo tišje laufa in malo bolj potegne, so zame samo govorice. Sicer pa smo na tehničnem forumu, lahko bi imeli malo občutka za precedit preverjene in nepreverjene informacije.

Buggy ::

Če ima avto predpisan 95-oktanski bencin, potem trdim, da ni razlike med temi, ki si jih opisal. Razlika bi bila lahko le, če bi kateri od teh dejansko imel manj kot 95 oktanov. To pa bi bilo potem zrelo že za kakšno inšpekcijo.


...in ravno tukaj se pomoje skriva razlika, saj je Petrolovo 95 oktansko gorivo po moje zelo slabe kvalitete tako po lastnostih se bolj pa po skladiscenju. Predpotopne Petrolove crpalke na mojem koncu imajo samo 95 oktanski bencin in vedno ko po sili tankam pri njih cutim razliko v delovanju avtomobila napram OMV 100 oktanskem(imam relativno podhranjen in tezak avto ter voznjo v klanec)...in se enkrat to so zgolj moja opazanja in so lahko pri vsakem drugacna.

___ ::

ma ste vsi pametni

zakaj nastane klenkanje si preberite na googlu. če avto ne klenka to NI zato ker bi imel zaradi goriva več konjev. Pač motor mirneje teče zaradi drugačne eksplozivnosti goriva.

tudi nihče ni rekel da je poraba nižja. Je pa dejstvo da če motor mirneje teče, to pomeni da je nekaj drugče kajne?


razlike v pospeških Ni.razlike v porabi NI. Razlika v teku vozila definitivno JE, saj manj trese avto, manj cuka, zvok je tišji...če pa ste tako ignorantski da enostavno ne opazite tega, vam pa niti bog ne more pomagati:)


--------------------------------
za energetika:

torej ti ne opaziš razlike če v menjalnik naliješ izredno slabo olje in dobro olje? Boš rekel da ne opaziš razlike pri menjanju?


Boš rekel da ne slišiš razlike med pionerrjevimi zvočniki in kenwoodovimi zvočniki, čeprav imajo isto nazivno moč in ohm?

Boš rekel da ne vidiš razlike med Sony televizorjem in Gorenjem, čeprav je hitrost osveževanja slike ista?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

___ ::

še to energetik:

če trdiš da to ni mogoče..zakaj potem vsi pravijo da ima omv boljši bencin, ČEPRAV je isto 95 oktanski in celo iz istega skladišča v Kopru?je to potem tudi placebo?

energetik:get a life and stop spamming here!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

šernk ::

ja novi bencin je boljši...vendar to ne zaradi tega ker so se na petrolu zmislili in neko čudo dodali vanj...kvečjemu zaradi novih zalog in to se zgodi precej večkrat kot oni recimo oglašujejo novi ultimax...takrat pa tega ne opazi nihče? ja nismo sedaj 5let se vozili z bencinom iz istega skladišča? ki je bil prej najbrž še nekaj let več star?



če trdiš da to ni mogoče..zakaj potem vsi pravijo da ima omv boljši bencin, ČEPRAV je isto 95 oktanski in celo iz istega skladišča v Kopru?


to pa ti meni povej ker sam ne vem in razliko sem videl toliko kot jo vidim če tankam na eni ali drugi petrolovi črpalki...še enkrat BENCIN 95 oktanski JE ISTI!!! vozita ga le dve podjetji, to je bilo povedano že 100x pa še vedno ima po mnenju nekaterih OMV boljši bencin...

razlika je lahko edino da ima novejše rezervoarje na sami servisih, hočete še potne naloge od tovornjakov enih in drugih preden boste to dojeli?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

še to energetik:

če trdiš da to ni mogoče..zakaj potem vsi pravijo da ima omv boljši bencin, ČEPRAV je isto 95 oktanski in celo iz istega skladišča v Kopru?je to potem tudi placebo?

energetik:get a life and stop spamming here!

Točno vem, zakaj klenkanje nastane. Če ima bencin premalo oktanov za določeno kompresijo mašine. Ampak večina mašin v naših avtih je narejena za 95 oktanca.
A zakaj vsi pravijo, da ja OMV boljši? Večinoma zaradi gostilniških govoric. Nekateri tudi pravijo, da je OMV zanič in je boljši MOL in Agip. Kaj je torej res?
Sam tankam Petrol 95, OMV 95 in Agip 95. Pri vseh avto laufa enako. Razlike v porabi pri Petrolu in OMV so šele na 1. decimalki (pri 20 zapisih Petrol in 8 OMV). Osebno mislim, da je najbolj pomembno, da tankaš na novejše zgrajenih pumpah (zaradi boljših rezervoarjev), firma pa ni važna.

ivanuscha ::

Petrol ULTIMAX 95 je gorivo, ki zagotavlja:

• večjo moč in boljše delovne karakteristike motorja,

• do 100% izboljšano čistost napajalnega sistema pri vseh bencinskih motorjih, tako konvencionalnih kot modernih (direktno ali indirektno vbrizgavanje),

• do 4% nižjo porabo goriva,

• občutno znižanje vsebnosti škodljivih snovi v motornem izpuhu (CH, CO, NOx),

• daljšo življenjsko dobo vitalnih delov motorja ter izpušnega sistema.


Se pravi, da se PETROL laže in zavaja kupce, da je to novo gorivo?

energetik ::

Reklama. Saj vidiš, kako je napisano. DO toliko in toliko, do toliko % nižja poraba, DO... Lahko pa tudi 0%.

___ ::

s tem se popolnoma strinjam..pač DO toliko in toliko...lahko je razlike tudi za 0.1% in to še vedno spada v ta okvir..pa vendar...mislim da je gorivo res nekoliko spremenjeno. Kolikšna je razlika pa bo pokazal čas.


Jaz vas prašam naslednje..ali se v 1.3 mašino z 86 konjskimi močmi splača tankat omv 100, ali pa je vseeno če tankam omv 95? Moji občutki so nekako mešani, tako da nevem kaj naj si mislim...Ali se splača ali ne...

In še tole..ali je omv carrera100 res 100 oktanski bencin? Smešno se mi zdi dejstvo da je skladišče isto...cena ista...le da naj bi bil pri omv to 100 oktanski bencin, pri petrolu pa 98 oktanski?Ali pa se motim o skladišču?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

mikko ::

Na OMV ta kao novi Carrera bencin je isti kot je bil prej, le nova reklama je, povedali so mi pa ljudje iz OMV...
Pri Petrolu pa ne vem kako je, verjetno isto.
Je pa žalostno, da imamo v SLO kot polnopravni članici EU, isto kvaliteto bencina kot na balkanu in ne dosegamo EU standardov, čeprav jih plačujemo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikko ()

BigWhale ::

Jaz vas prašam naslednje..ali se v 1.3 mašino z 86 konjskimi močmi splača tankat omv 100, ali pa je vseeno če tankam omv 95? Moji občutki so nekako mešani, tako da nevem kaj naj si mislim...Ali se splača ali ne...


Ce tega ne ves, potem se raje izkljuci iz debate namesto, da drugim pravis naj ne trollajo.

V specifikaciji motorja mora pisati za kaksno gorivo je narejen motor, ce je narejen za 95 oktansko, potem ti tankanje 100 oktanskega goriva ne bo prineslo nic dobrega. Prej obratno.

Drugo je, ce je motor narejen tudi za 100 oktansko gorivo.

plavko61 ::

Na OMV ta kao novi Carrera bencin je isti kot je bil prej, le nova reklama je, povedali so mi pa ljudje iz OMV...
Pri Petrolu pa ne vem kako je, verjetno isto.
Je pa žalostno, da imamo v SLO kot polnopravni članici EU, isto kvaliteto bencina kot na balkanu in ne dosegamo EU standardov, čeprav jih plačujemo!


Se čisto strinjam, glede EU standardov.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

___ ::

meni piše da je narejen za 95 in 98 oktanski bencin..torej tankam karkoli od tega. Ravno zato preizkušam goriva, pač na katerem gorivu avto bolje teče. Nekajkrat tankam 95, nekajkrat 98, nekajkrat 100... vendar poraba je pri vseh gorivih praktično enaka. Zato sem prašal še za vaše mnenje. Kompresijsko razmerje pri mojem avtu naj bi bilo 10:1 in naj bi 98 oktansko gorivo nekako izboljšalo delovanje motorja...

Mogoče bi bilo najbolje če prašam serviserja katero gorivo ima moj avto rajši?

kixs ::

Haha... serviser bo ze vedel :))

Glede standardov pa ne verjamem, da jih SLO goriva ne izpolnjujejo! Vsak standard ima tolerance oz mejne vrednosti, tako da je mozno, da je v Nemciji boljse gorivo, ampak nase ziher zadosti pogojem in je vsekakor boljse kot na jugu.

lp

energetik ::

Tud jst mislim, da izpolnjujejo standarde. Sicer bi se slej ko prej pojavila kakšna tožba, ko bi dal kdo testirat vzorce v neodvisni laboratorij ali poklical inšpekcijo. Možno je po mojem edino, da se na kakšni pumpi pojavi večja vsebnost vode (kondenz), to pa mislim da potem povrnejo, če dokažeš.

mikko ::

Seveda izopopolnjujejo zakonske standarde, ampak če bi se pozanimali in pogledali mednarodno raziskavo, bi videli, da imamo isti bencin kot Hrvaška, Bosna... Italija, Avstrija, Madžarska.., pa imajo nedvomno bolj kvalitetno gorivo.
Cene ? Ja, komentar ni potreben :)
Ravno tako kot slovenske plače napram ostalim evropskim tudi niso primerne, cene imamo pa enake.

krneki0001 ::

mikko, če greš v avstrijo tankat na BP pumpo in tankaš 95 oktanski bencin, potem me ne bo noben prepričal, da imajo avstrijci boljši bencin kot mi. Z enim tankom 95 oktanskega bencina (60 litrov) sem naredil celih 350 kilometrov, pa še čudno je motort delal. Normalno pa naredim okoli 600 do 700 kolimetrov z enim tankom. Res pa je bil ta bencin cenejši za 26 centov na liter kot pri nas.
Ne rečem na kakaem shell-u, samo tam boš dal za liter bencina kake 15 centov več kot pri nas. Še posebej če boš vzel kako 100 oktanski bencin z dodatkom (za čiščenje ventilov), za kar ti bodo zaračunali okoli 1.5 evra na liter. Se pa potem avto čisto drugače vozi. Tako da jaz vsake tok časa natočim en tank tega goriva in se avtomobilu zelo pozna.

Nimajo v tujini tok boljšega goriva. Bolj gre zato, da pri njih čistijo cisterne bolj pogosto in imajo manj kondensa. Pri nas jih poznam par, ki so to že začeli delat in izčrpajo kompletno vse ven in potem šele natočijo novo gorivo v cisterne pod zemljo. In s 95oktanskim bencinom iz take črpalke je moja žena naredila 911 kilometrov s samo 40 litri, avto je bil clio 1.2 s 60KM in pumpa je bila petrolova.

gunserman ::

Delam na petrolu, in je treba stalno preverjat nivo kondensa v rezervoarjih, tko da ga ni nč več kokr pa v avstriji :/.

krneki0001 ::

Delaš pri koncesionarju ali delaš na petrolu?

amigo_no1 ::

Na 4.39 L/100 km porabe ne uspe spraviti niti mojemu sosedu, okoli 80 letniku z enakim avtom (clio 1.2 60 km), pa se vozi zelo počasi ..

krneki0001 ::

Sej ni poanta počasne vožnje, da bo avto manj porabil. Tudi če vozi zelo počasi je lahko zamoril mašino.

šernk ::

Na 4.39 L/100 km porabe ne uspe spraviti niti mojemu sosedu, okoli 80 letniku z enakim avtom (clio 1.2 60 km), pa se vozi zelo počasi ..


če sem pri alfi 1.6 spravil porabo na neverjetnih 6,5l/100km pri kombinirani vožnji (kar je 2 litra manj od tovarniške) naj povem da nisem med tem niti 1x oviral promet ali kaj podobnega...nasprotno...ponavadi drugi ovirajo mene. bistvo je v načinu vožnje in ne v sami hitrosti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

OZZY ::

veliko stvari vpliva na porabo..

npr. gume (kotalni upor in tlak v pnevmatikah) - razlika je lahko do 0.5 l/100km
vožnja za avti/tovornjakom... - prihranek kar nekaj %
zapacanost zračnega filtra
vremenske razmera
seveda tudi sama kvaliteta bencina
in še več..
Go with the flow.

Dr_M ::

Jest samo vem, da na hrvaskem nikol vec ne tankam nic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Jest samo vem, da na hrvaskem nikol vec ne tankam nic.


Odvisno na kateri pumpi. Jaz sem na hrvaškem tankal na privat pumpi (poštrihane so črno rumeno) in sem bil prijetno presenečen. 120 litrov plina in 70 litrov bencina (bencin malo čez 7 kun, plin po 2,7 kune) me je prišlo okoli 830 kun, kar je okoli 120 evrov, pri nas bi za to dal 66 evrov za plin in malo čez 80 evrov za bencin, kar pomeni vsaj 25 evrov več. Poleg tega pa sem samo s plinom naredil 860km in potem še z bencinom okoli 560km, kar je u bistvu najmanjša poraba odkar imam avto - s plinom 14 litrov in z bencinom 12 litrov.
Avto je 4.3 V6 in težak skoraj 2 toni.

;-) ::

najboljše strela energetik

nevem zakaj pišeš da ni razlike med 95 oktanskim in 100 oktanskim, ko grem stavit da slišim razliko. Razliko tud slišiš če je motor topel ali hladen, podobna je med tema gorivoma pri nekaterih avtih. Drugače ppa mi je vseeno kolk porabi avto, pa katerega goriva, ker je dejstvo da tudi ČE z ultimaxom narediš 10km več na tank 1x stisneš v ovinku pa se razlika izravna:)

energetik ::

Je razlika, ampak ne pri večini avtov na naših cestah. TSI mašine imajo pa že predpisan 98 oktanc, tam pa je razlika.
Zaradi mene lahko slišiš kar hočeš, ampak če misliš, da boš s svojimi čuti zaznal kakšen % večjo moč, je to smešno. No, sej men je vseen, ti tankaj kar hočeš.

Dr_M ::

Odvisno na kateri pumpi.


ATV sm tankal 3x na Ini. Samo ropotal je, pa nikamor ni sel. Komaj sem prilezel na velebit. Avta pa tako ali tako se nikoli nisem tankal na hrvaskem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Ina ima tako ali tako najslabši bencin. Na ininih servisih lahko še 91 oktanca tankaš, če ne pogledaš prav dobro, kaj gor piše.

Sem šel enkrat not vprašat, če je to še osvinčen, pa je zatrdil da ni in da je pravi 91 oktanski bencin.

Dr_M ::

V gospicu imajo eno celo bencinsko crpalko (Ina), z super in eurosuper 95. O 98 ne duha ne sluha.
Drugace sem tocil 98, ampak je to zelo zelo slab bencin.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Buggy ::

ha ha...tudi ko se peljes proti Kocevju na Petrol crpalki v Rasici ni ne duha ne sluha o 98....samo 95...sramota


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336287 (31410) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424583 (22019) krneki0001
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946797 (39770) edge540
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229072 (26936) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420590 (18055) gzibret

Več podobnih tem