» »

Petrol ultimax

Petrol ultimax

««
«
1 / 9
»»

dzinks63 ::


Kaj menite na Petrolovo potezo , Petrol ULTIMAX 95, Petrol ULTIMAX Diesel. Je bil dosedanji petrolov bencin in dizel tako zelo slab? A bo z novimi aditivi in imenom postal Petrolov bencin enakovreden ali boljši od konkurence v Sloveniji ali celo v tujini. Velikokrat se je do sedaj govorilo, da se z njim naredi premalo km in da je prenekatero konkurenčno gorivo boljše. A je verjeti vsemu skupaj ali je le na novo preoblečeno staro gorivo, boljši rezultati pa bodo le kot placebo efekt?

ZaOstali ::

Petrol naj bi bil za en K. Naj bi ga bila sama voda. Enako za OMV ter Hessol in Essol (verjetno ne poznate) ter podobno sranje.
Dosti boljše naj bi bilo gorivo v avstriji (magari od istih firm)

KoMar- ::

Ma vse skupaj je pomoje ena marketinška nategancija.

Wox ::

Petrol naj bi bil za en K. Naj bi ga bila sama voda.


Cool. Bom tankal kar pri domačem studencu.

šernk ::

in to govorijo novinarji na 24ur...ki grejo preverit koliko km naredijo z 10l goriva nato pa jim pumpa zgori? :D

bolj je odvisno od same črpalke, kolikokrat so bili čiščeni rezervoarji itd...OMV, petrol...same shit...

vsi se pritožujejo nad kvaliteto bencina na lokalni črpalki...prejšni avto poraba 6,5l...sedanji avto (poraba 5,4l na razdalje po prospektu...)kombinirana vožnja: poraba 5,6l!) in to z bencinom ki drugi pravijo da je najslabši daleč naokrog.

je pa kvaliteta bencina v sloveniji daleč slabša od kvalitete bencina v italiji
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

glaš ::

Gorivo je enakovredeno konkurenci v Sloveniji, samo pri nas je tako, da se po Petrolu najraje in največ pljuva in je joh in sploh poden firma.

djordjevic ::

Vseeno menda drži, da ima Mol gorivo precej boljše kakovosti kot slovenski konkurenti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ZaOstali ::

in to govorijo novinarji na 24ur...ki grejo preverit koliko km naredijo z 10l goriva nato pa jim pumpa zgori? :D

bolj je odvisno od same črpalke, kolikokrat so bili čiščeni rezervoarji itd...OMV, petrol...same shit...

vsi se pritožujejo nad kvaliteto bencina na lokalni črpalki...prejšni avto poraba 6,5l...sedanji avto (poraba 5,4l na razdalje po prospektu...)kombinirana vožnja: poraba 5,6l!) in to z bencinom ki drugi pravijo da je najslabši daleč naokrog.

je pa kvaliteta bencina v sloveniji daleč slabša od kvalitete bencina v italiji

Mi imamo za traktor madžarsko nafo in pravi fotr da je dosti boljše.

;-) ::

Ja moja mama pa pravi drugače:D

Smešno se je kregat kero gorivo je boljše, ker bo vsak trdil svoje. Drugače pa upam da še pride v ponudbo kako gorivo ki bi bilo res boljše za razumno ceno (super 100 je drag, pa opazne razlike normalen uporabnik ne čuti).

Recimo kaj takega da bi se res poznalo na kilometrih:)

krneki0001 ::

Kjerkoli na katerikoli pumpi v sloveniji tankam, vedno naredim z enim tankom približno enako kilometrov. Problem se pojavi edino na starih pumpah, kjer že dolgo niso cistern sčistili, pa imajo veliko kondensa notri in posledično je dosti vode potem v gorivu. Takemu gorivu pa dodaš 2 deci čistega alkohola in voda zgori skupaj z alkoholom in bencinom (voda se veže z alkoholom in zadeva čisto lepo zgori in avto ne cuka več).
Govorim pa za bencin.

;-) ::

Alkohol pa je 1 liter tolk ko pol tanka:D

Dr_M ::

Pri prejsnjem avtu, sem lahko tankal bencin kjerkoli, pa je ni bilo nic razlike, razen 100 oktanskega nisem smel, ker se je motor kar neki zaganjal (obrati skakali od 500rpm, pa tudi do 3000rpm, pri 95okt tega ni bilo).
Zdaj imam dizla, pa tankam na OMV ali pa ucasih Agip. Z OMV dizlom nardim mogoce 50-100KM vec z 80L.
Sem pa imel na Agipu eno rahlo slabo izkusnjo (na Rudniku). Dizel se je tako penil, da sem naredil en "dizlomet", ko je usekalo iz 10L kanistra.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Alkohol pa je 1 liter tolk ko pol tanka:D


V merkurju je Alkohol etilni denaturiran 96% cca 4.3€ za liter.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Aja, jaz sem ga kupoval v lekarni nazadnje.

In kaj se zgodi če dodajam k tanku malo alkohola? Mirnejši tek? Manjša poraba? Kako tveganje?

Dr_M ::

Pomoje je enako kot aceeton, verjetno z manj tveganja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Z 75€ naredim 600km okvirno, včasih 550 včasih prek 700.

Tud če tankam 10€ (tankam vedno ko je v tanku lih za poden pokrit še benicna-ko cajger "pade" čisto dol) naredim včasih 80km včasih pa 110 ali malo več.

Pa če tankam na isti bencinski ali na različnih, nevem kak enim uspeva tak točno vozit da vedno naredite isto km pri določeni bencinski da lahko podajate take izjave v stilu: "z Petrolovim pa naredim 50km manj". Kaj je 50km pri celem tanku? Nič.

Je pa res da je enkrat "bodoča tašča" rekla ko sem peljal njen avto naj ne tankam na Petrolu (točno določenem) ker ji avto cuka če tam tanka, mislil sem buče itd. pa grem tankat. Takrat je res avto cukal in imel probleme, tako da sem šel na omv še do konca nalit super 100 zraven. Ampak tista črpalka pa je res bla znana po tem da ima slabo gorivo. Da pa bi nasploh pljubali po Petrolu, OMV ali molu pa je bolano pomoje.

Efekt "boljšega" bencina je psihološki.

KoMar- ::

Bencin na črpalkah Chevron v ZDA ima dodatek Techron, za katerega tudi vlada splošno mnenje, da gre bolj za marketing kot za dejansko učinkovit dodatek.

;-) ::

V ZDA je kolk oktanski bencin?

KoMar- ::

89 (=Regular), 92 (=Plus), 95 (=Premium)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

krneki0001 ::

89 (=Regular), 92 (=Plus), 95 (=Premium)


Pa 103 si pozabil.

lonz ::

Moj avto (diesel) ima zgleda zelo občutljive šobe in je tankanje na petrolu samomor. Avto mi potem kadi kot turek, hoče laufat po 3 cilindrih, trese in še in še. Vozil sem ga po mehanikih in nobenemu ni bilo jasno kaj je to za en hudič. En kolega pa mi je namignil naj grem za hec na Agip ali pa Mol tankat. Že pri 1. keslu je bilo bistveno boljše in po nekaj tankanjih je bil to povsem drug avto. Ker še nisem bil čisto prepričan (in se mi ni dalo do Agipa vozi) sem naknadno še enkrat probal na petrolu tankat; spet je bil avto kot traktor. Sedaj sem prepričan, ker sem kompletno zadevo spremljal več kot leto. Za bolj občutljive motorje kot je moj, je petrol in istrabenz slaba izbira.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zako ::

jst mam Fiat Brava 1,6 bencinar letnik l. 2000 pa mi na dolge fure žre 6,5-6,8 mestne fure pa 7,1-7,5. pa na avtocesti vozim povprečno 140-150 max 165, pa mi se še do sedaj avto ni nič pokvaril,... tok-tok.
Z polnim tankom nardim tudi do 600km. Včeraj sem tankal; 517,15km prevoženih in sem dodantak 34,51 l benzina = poraba je bila 6,67 l/100 km.

Ima pa kolega BMW 530i letnik 2001 (usnje in cela šminka od avta), pa mu vsak mesec nekaj gre (zadnjič mu je kuna preglizla kable pa je imel škode za 450€). Jebeš tak avto če ti potem še žre 14-15 l/100 km, čeprav on pravi da mu žre 9l/100 mu ne verjamem, saj vsakih 14 dni tanka gorivo. Pa še kazalc se mu pod 9l/100 km sploh ne spusti.

Jst pravim tak, imej avto 1,6 ali pa 1,8 benza in lepo furaj do 3.500 obratov v peti prestavi in ni panike.

Zaenjkrat se mi ne splača predelave na plin.
Zako je zakon!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zako ()

KandazaR ::

@lonz koliko različnih petrolov in omw si sprobal? Drugače pa proizvjalci delajo preveč krhke motorje, ki jih vsaka nečistoča v gorivu zaj... Kar poglejte kake stare dizle. Not si lahko ulil vse kar je pribljižno zgledalo kot nafta.

dba ::

js z cca. 70L naredim od 600 do 1100km... Čist odvisno od kam, kako in kdaj se vozim... Sem si že začel delati tabelco da bi preveril koliko je res razlike med enim in drugim gorivom, pa sem potem ugotovil, da če na isti bencinski 3x zaporedoma tankam in naredim 200-300km razlike potem je nesmisel da karkoli računam :D

lonz ::

Dal sem čez petrole in omv-je po celi slo; se pa strinjam, da so novejši avtomobili občutljivi ko hudič, ja.
...arrrrrr, shiver me timbers...

dba ::

Kar poglejte kake stare dizle. Not si lahko ulil vse kar je pribljižno zgledalo kot nafta.


In ko si se odpeljal je še pol ure dišalo po ocvrtem krompirču... :D

Boeing ::

KoMar: seveda ne pozabi zraven poudariti, da so oktani v zda merjeni po SAE, v evropi pa ISO/DIN standardu.
Brozge so praktično identične, regular=92, plus=95 in premium=98 ISO oktanov.


Kaj je 50km pri celem tanku? Nič.


Not really. 50km pri enem tanku bo kar ene 5-7% razlike pri porabi. Približno toliko, kot je razlika med pravilno in slabo napumpanimi gumami...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

šernk ::

Not really. 50km pri enem tanku bo kar ene 5-7% razlike pri porabi. Približno toliko, kot je razlika med pravilno in slabo napumpanimi gumami...


in že tu lahko dobiš tistih 50km razlike na tank. pri gumah! 1 močnejše pospeševanje...pa si spet ob 5-10km (jah ko daš na gas je trenutna poraba 1,4 bencinarja med 20-30l/100km), vse to se sešteva...in potem narediš z OMV 20km več kot z petrolovim bencinom...če imajo vsi iste dobavitelje se dosti bencin ne more razlikovati (aja ko pride na črpalko...vsujejo na petrolu noter še par ton smeti)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

NorK ::

Izgleda, da se smeti dodajo šele pri točenju, saj nimajo vsi problemov, ampak, po mojih izkušnjah, manjši del uporabnikov.

Zheegec ::

ponavadi tankam omv ali Agip, povprečno porabo imam 6,7l, kakšne razlike med črpalkami nisem opazil. enkrat moram sprobati mirno vožnjo, pa potem gledati razlike pri več tankanjih, ampak dvomim da bi bile kakšne. Na našem lokalnem petrolu je pa dostikrat težava z vodo v nafti/benzu, avto cuka ali pa čisto crkne, zato se ga izogibam. Pa saj ima avto dosti dometa da lahko tankam drugje - cca 1000Km ;)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Ima pa kolega BMW 530i letnik 2001 (usnje in cela šminka od avta), pa mu vsak mesec nekaj gre (zadnjič mu je kuna preglizla kable pa je imel škode za 450€). Jebeš tak avto če ti potem še žre 14-15 l/100 km, čeprav on pravi da mu žre 9l/100 mu ne verjamem, saj vsakih 14 dni tanka gorivo. Pa še kazalc se mu pod 9l/100 km sploh ne spusti.

Jst pravim tak, imej avto 1,6 ali pa 1,8 benza in lepo furaj do 3.500 obratov v peti prestavi in ni panike.


530i ne pije 14-15 ne bit smešen. Pa če je rekel da mu pije 9l se nič ni zlagal. Nevem od kod logika da 1.6 manj pije kot 2.0 ali 3.0. Z 1.6 morm tiščat od 3500 obratov do 5000-6000 da se sploh kaj dogaja medtem ko z bmw je že od začetka "eksploziven" in ni potrebe po nevem kakih obratih. 318i nam pije 7-8l, če bi šparal bi šlo še nižje.

Dr_M ::

9L ce je dizel ja, ne pa bencinar. Splot tok star, pripeljan iz nemcije in s min 300k km.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

10litrov, 11 če ga priganjaš maximalno. Ne govorit na pamet.

urosh ::

No, jaz sem (vožnja v službo 65km v eno stran) delal razlike 80-100/km na tank. Vsak dan ista vožnja. In sicer pri škodi felicii 1,4. Če sem tankal na OMV (na tržaški v MB) sem delal 620-650 km na tank, drugače pa 530-550 km (recimo Petrol v Ljutomeru). In glede na to, da se vozim vsak dan ista relacija vedno isto - nisem mogel voziti s toliko razlike. Se pravi enaka vožnja dnevno in razlika več kot očitna.
Tak da nekaj bo na tem. Z novim avtom pa pač vedno (če je le možno) tankam v mb tako da tega sedaj nisem preizkušal. Imam pa sedaj dizla, prej bencinarja...

Lp

Dr_M ::

10litrov, 11 če ga priganjaš maximalno.


11L ce ga max gonis? Ne govorit na pamet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

11 če ga priganjaš maximalno
Daj, še male sodobne mašinice žrejo na ful več kot to.

djordjevic ::

Do I smell a fanboy? :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

glaš ::

To že pošteno zaudarja, ne diši. 100 km več na tank je utopija. Še posebej pri kilometrih ki jih je delal z enim rezervoarjem.

buneech ::

10litrov, 11 če ga priganjaš maximalno. Ne govorit na pamet.

Od kolega BMW 530d letnik 2003 kuri povprečno 7.5-8 L na 100 km, če ga pa priganja, pa še dizlu poskoči poraba prek 12L, tko, da bencinarju zagotovo še dost več.

Že od drugega kolega 325i je kurila 9-10L, pa je lepo vozil, tista 11max če ga tiščiš je pa prepričevanje samega sebe da bo svet boljši.

dronyx ::

Torej če prav razumem, Petrol hoče povedati, da so nam prodajali do sedaj zanič bencin, po novem pa nam bodo prodajali dober bencin? Mene so prepričali. Sedaj bom tankal dvakrat več, kot običajno. Očitno pa je novi šef Petrola (bivši šef Tuša) resno zastavil. Nekaj dni po zamenjavi Križanowskega že imamo nov bencin! Plosk, plosk. V Tušu se je očitno nekaj malega navadil o marketinških akcijah, samo da ne bomo sedaj po novem dobivali vsak teden še Petrolovo zloženko v poštne nabiralnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

Torej če prav razumem, Petrol hoče povedati, da so nam prodajali do sedaj zanič bencin, po novem pa nam bodo prodajali dober bencin?

Ja, še sam Petrol nam hoče to povedat. Samo nekateri vejo še bolj od njih, da je Petrolov bencin čisto v redu.

Phil ::

Sem zadnjič natankal "novi" dizel in ne opazim prav nobene razlike. Pač isti BS kot je bil že primadizel.

Človek se vpraša kaj dela zavod za varstvo potrošnikov. Če že sami niso sposobni narediti primerjalnega testa, naj ga vsaj nekje naročijo. Potem pa v tožbo, če se izkaže da ni nobene spremembe na boljše.

atubbuta ::


Dosti boljše naj bi bilo gorivo v avstriji (magari od istih firm)


Me veseli. :)

Drugače pa glede teh novih nazivov za goriva; to je kr neki. Ko je na OMV prišel sprint diesel, je avto bolje potegnil s Petrolovim gorivom. Sprint diesel se mi zdi, da je pri zelo visoki obremenitvi motorja bil nekoliko bolj varčen, pri nizkih obremenitvah pa obratno. Trenutno se mi zdi, da je OMV boljši. Ampak to je vse skupaj približno enako.
:)

Phil ::

Sprint diesel se mi zdi, da je pri zelo visoki obremenitvi motorja bil nekoliko bolj varčen, pri nizkih obremenitvah pa obratno.


Jaz recimo med OMV in Petrol ne opazim prav nobene razlike. Čeprav take subjektivne ocene so bolj švoh. Res škoda da se kdo ne loti narest ene profesionalne primerjave.

atubbuta ::

Jaz mislim, da je enkrat en mau bolši, pol pa spet drug in tako dalje. Vse odvisno od dobaviteljev.
:)

Boeing ::

Šernk: ja in kaj potem, če samo z gumami dobim noter 5% ? To še vedno ne pomeni, da se mi pa zdaj mora jebat za še dodatnih 5%, ki jih lahko potegnem od drugot.

Dejstvo je, da že nekaj časa oba dizla, ki sta pri bajti, tankam izključno na agipu/tušu/molu, prej pa na petrolu/omv, in opažam povprečno 50-80km daljši doseg na tank oz. tam cca slabe 5% manjšo porabo. ž
Marsikomu se to zdi mizerno, a pri moji letni beri kilometrov to letno pod črto pomeni teden dni morja za enega. Recimo..
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

šernk ::

Šernk: ja in kaj potem, če samo z gumami dobim noter 5% ? To še vedno ne pomeni, da se mi pa zdaj mora jebat za še dodatnih 5%, ki jih lahko potegnem od drugot.

Dejstvo je, da že nekaj časa oba dizla, ki sta pri bajti, tankam izključno na agipu/tušu/molu, prej pa na petrolu/omv, in opažam povprečno 50-80km daljši doseg na tank oz. tam cca slabe 5% manjšo porabo. ž
Marsikomu se to zdi mizerno, a pri moji letni beri kilometrov to letno pod črto pomeni teden dni morja za enega. Recimo..


ok za agip morda da uvažajo iz italije gorivo, vendar nekako dvomim, za OMV in Petrol vem pa za izključno dve firmi ki razvažata gorivo po sloveniji... (če sta sploh obe še živi) neosvinčen 95 in diesel tako petrol kot OMV vozijo iz kopra z istimi cisternami iz istih zalog! torej je nemogoče da imajo eni boljši bencin kot drugi...lahko pa ima ena črpalka manj vode v rezervoarjih kot druga...tu pa pride potem do tiste vaše razlike

ta ultimax...je pa isto kot pri računalništvu..."ogromen" trdi disk (420GB). pač marketinška poteza
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dronyx ::

Danes sem prvič črpal Ultimativnega Maximusa iz Petrola in se že pozna razlika! Avto res dela čisto drugače, motor dela tišje, izpuh pa sploh ne smrdi več po bencinu, ampak bolj po gnilih jajcih. Skratka, toplo priporočam. BEST BUY ta trenutek na trgu goriv!

koyotee ::

povej še, da si zaposlen v petrolu :))

p.s. brez reklam plz
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

dronyx ::

Ne nisem. Samo jaz ločim kvaliteten bencin od navadnega kurilca z aditivi.:))
p.s. Kakšnih reklam? Saj ta debata je ena sama reklama za Petrol, to pa so verjetno tudi hoteli z zamenjavo imena Eurosuper za Maximus Primus ali kakorkoli že se eurosuper sedaj imenuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336303 (31426) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424603 (22039) krneki0001
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946805 (39778) edge540
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229076 (26940) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420592 (18057) gzibret

Več podobnih tem