» »

T-2

T-2

««
6 / 17
»»

Ziga Dolhar ::

Hehe, najprej sem se malo nakremžil ob temle:

> internetna televizija ip

In sem mislil, da je to ena "čudnost" od jezika. Ampak ko me je pa takoj nato zadela

> govorna telefonija

... jao no :). (What's next? Slikovna televizija?)
https://dolhar.si/

Tarzan ::

Po mojem novinar točno ni vedel, o čemu teče debata, pa se je čudno izrazil. Dvomim, da bi to izrekel Turk.

ToniT ::

Zakaj pa ne bi Turk tega izrekel?

Hux ::

Prestralsi ste T2 ko ste rkeli da bote tak pridno uploadali :D.
Nekaj kaj si siol nemore privoscit je tesko verjeti da se neko zacetnisko podjetje lahko. Konckoncu bi Siol lahko tudi vse pakete z 512 uploada opremljal.
Ocitno bo res tista trditev 1Mbit simetrije za okol 10k+
Predrago in premalo :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Gregor P ::

Sem objavil Kučićev članek še na spletu, tako da je lažje dostopen ;)

Delo.si: Megabitni internet za 5000 tolarjev?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Skoky ::

Skoky ti ocitno neves zakaj se gre tukaj. T2 nebo SDSLa ponujal ki uporablja 2 parici ceprav bi bila to najbolsa resitev ampak navadni VDSL z eno ki ne ne se vec kot 1500metrov kapis?


Kar se mene tiče točno vem o čem se gre tuki. Bilo je pač vprašanje do kolko gre parica pa sem pač povedal. vem da je mal offtopic. Kar se pa tebe hux tiče pa najprej preveri o čem govoriš. Sam povedu sem da bi lahko z SHDSL tehnologijo pokrili bistveno več.

@Hux: Glede na tvojo trditev mi pokaži ADSL modem s katerim boš mel 2M prenosa na 4km in to simetričen. (oz. vse lastnosti ADSL-a... bla bla bla) očitno tut pojma nimaš kaj je SHDSL zato predlagam da si najprej to pogledaš preden take klatiš.
CARPE DIEM!

Hux ::

Daj tiho bodi reje. SDSL je nic druga kot Sinhroni DSL standard ki izkorisca dve parici loceno za upload in download. Zato tudi nese upload enako kot download ker sta 2!!!!!!
ADSL pa je Asinhroni DSL na eno.
Obojna mata iste fizicne limite tak da obema nese na 4km 2Mbit download recimo etc. Za isti upload pa izkorisca SDSL drugo parico ki je ADSL nima. ADSL standardu dodas seeno parico pa dobis SDSL.

To je tak kot da reces ja moj telefonski kabl nese 5Km, sosed na kablu ti pa rece moj koaksialni pa 50x tolko. Brezvezna primerjava.
Tak da to nemores sploh primerjat ce ne deluje na isti princip in posledicno tvoje informacije cisto brezvezne in samo smetijo temo.

Daj se enih 100 paric pa bos trdil da ti nese 100Mbit sinhrono. Najbolse a tukaj v tej temi moras govorit o max 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Skoky ::

Sam tolk za informacijo: dej prosim vsaj pravilno preberi zadeve pa potem pluvaj po drugih, pa če o zadevi nimaš pojma pol bot raj tih.


Po moje si en H spregledal. No SHHHHHDSL je znan tudi kot G.991.2 tolk za informacijo. Ampak da ne bom še naprej smetil teme si sam najdi kaj več na to temo. Se pa že predolgo ukvarjam z zadevami, da bi mi en m.... solil pamet.
CARPE DIEM!

|bLaD3| ::

Pozdravljeni,

Hvala za Vaše povpraševanje. Mi bomo preverili vse potrebno, ko bo uradna ponudba zunaj, Vas bomo ustrezno obvestili.

Zaenkrat razmišljamo tako (vse cene vključujejo DDV), ponudbo bomo morda še kaj spremenili:
1Mb/256Kb 5000,00 SIT
1Mb/1Mb 7000,00 SIT
10Mb/2Mb 10.000,00 SIT
10Mb/10Mb 14.000,00 SIT
20Mb/4Mb 15.000,00 SIT
20Mb/10Mb 19.000,00 SIT

Cena priključnine: 0 SIT
Vezave ni (0 mesecev)

Telefon (noben, niti od Telekoma) ni potreben, lahko naročite samo VDSL priključek.

Telefonija (če jo želite)
Prvi priključek - 1000,00 SIT
Drugi in vsi naslednji - 500,00 SIT

Klici v omrežju T-2 zastonj.
Klici v omrežje Telekoma 3 SIT.
Klici v tujino (nekatere najpogosteje klicane države) 10 SIT.

TV
3000,00 SIT

Lp,
Matevž Turk
T-2

Kami ::

Že podražili iz 9k na 14 :D

SleepLess ::

Hjoj, super cene, ce bo to mozno pri meni, papa ADSL :)

flipflop ::

Še vseeno so solidne cene, čeprav tisto kar se je govorilo prej je bilo še boljše.

Kami ::

Samo to, da se nerbaiš vezat je dokaj sumljivo...

Bramac ^^ ::

10Mb/2Mb 10.000,00 SIT

Kolk mislte da je max. daljava za ta paket?

Tr0n ::

Hmm, hmm.

Hux ::

1500 metrov. 2.2 do 3 gre se upload tu baje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

1/1 mi zgleda trenutno zelo mikavno, ce ne bo potrebnega nobenega telefonskega prikljucka. Trenutno imam 768/128 AMIS kabel za 7.5k na mesec, kar je malce drago, ceprav nimam nobenih drugih stroskov (beri: narocnine za telefon/ISDN).

Hux: Ti sigurno ves kak je s centralami v okolici Maribora. :)

TRIROG ::

Kam je pa treba mail poslt v tem trenutku ... kam se ga da ... nej kdo postne njihov mail ...

ekseR ::

10/2 za 10k8-O sexy dj nj kdo da mail od turka če se da!

A kdo ve če bi se dal dobitta VDSL na Jesenicah 10/2Mbita povezavo?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Tr0n ::

Mail je bil ze veckrat v tem postu objavljen.

info@t-2.net

ekseR ::

sori me je sram nism prebrau cele teme;(
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Eru ::

Lahko bi dal 5MB/5Mb za 8k al pa kej tazga...

Malkec ::

Sej to je bilo za pričakovat, da nebojo dali 10/10 za tako smešno nizko ceno. Ker ravno upload je tisto, kar je najtežje zagotovit s strani isp-ja. Zamislite si, kako bi se omrežje napolnilo, če bi vsi imeli 10mb uploada, kakšni pingi bi bli 8-O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

pumaxx ::

Te cene vse preveč lepo zgledajo. Predvsem tudi naročnina za telefon in cena klicev 3sit (telekom v notranjem prometu 6,30 sit) in pa seveda tujina. Zanima me samo kako bo z prenosljivostjo številke? ( saj zaradi tega smo pred leti preštevilčili vso Slovenijo)

swar ::

Sej se mi je zdel da bodo zajebal situacijo s cenami.U bistvu je se vedno ugodno sam od zdej naprej je to podjetje znano pod "nategnime".Vprasanje je kaj se bo zgodl ko si bodo nabrali dovolj narocnikov in ce bo se bo omrezje zabasalo zaradi preobremenjenosti.Meni veliko pomeni support in odzivnost do uporabnikov in vzdrzevanje omrezja.Kaj mi bo 10/10 ce bom mel 100 pinga po slo pa hitrosti npr dosti nizje ker bo preobremenjen vse skup.Bos tja klical pa bodo rekl da njim vse dela super.al se bodo pa sam igral da kao popravljajo.Imam izkusnje na kabelski pri ispju Link in kasneje Telemach.Zato sem sedaj na Adslju kjer je vse tako kot treba edino odnos do strank je v podnu.

TRIROG ::

jah ne vem za vas... samo jst bom kr direkt k njim skliznu zelooooo verjetno ...

za 5k dobim 1024/256 ... pr siolu o tem lahko samo sanjam ....

pingi so druga stvar ... upam da ne o tezav z njimi ... samo dejstvo je da ce ne bo vezav, in ne bo prikljucnine, mi ga siol lahko popusi ... ker bom na mesc gladko prsparu 1500 ...
o pingih bomo pa vidl ... komi cakam pondelk, ker predvidevam da v soboto pac ne bo se nic dogajal ...

frenk ::

Samo to, da se nerbaiš vezat je dokaj sumljivo...


fantje so se odločl da bojo tolk konkurenčni da noben sploh ne bo hotu prestopt drugam...to je ubistvu edin pravi način:)

bradek ::

Pingi bodo manjsi ker (neuradno) ne bo pppoe ampak direkt ethernet.

globoko grlo ::

a kdo ve a te cene veljajo tut za pravne osebke

globoko grlo ::

al pa kakšno povezavo majo s tujino

swar ::

Zakaj siol sploh vztraja na ppoe?

Narcos Satanicos ::

njihova povezava v tujino naj bi bla 622 mbps, kar je malo glede na pakete ki naj bi jih ponujal
SPORT THE WAR, WAR SUPPORT

simoncek ::

Zgleda prelepo da bi bilo res, zato sem kar malce v dvomih in me prav zanima kje je fora. Drugače tisti paket za 14000 sit je kar zanimiv, ne vem pa če bodo kakšne omejitve ( količina DL in UL). Vsekakor bom počakal 2 ali 3 mesece, da vidim kako se bodo stvari odvijale. Potem pa lahko pričakujemo tudi več slovenskih game serverjev:D LP!
simoncek

frenk ::

njihova povezava v tujino naj bi bla 622 mbps, kar je malo glede na pakete ki naj bi jih ponujal


kdo pa rab link v tujino?:D

...no ja tolk da pride file na slovenska tla je, pol je čist vseen kašna je povezava v tujino:)

ar4743 ::

njihova povezava v tujino naj bi bla 622 mbps, kar je malo glede na pakete ki naj
bi jih ponujal


Link za testiranje imajo 1,6Gb. Zanesljiv vir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ar4743 ()

DC- ::

Kar se mene tiče so te cene super.

14.000 SIT za 10/10 je super.
tud 19k za 20/10 ni slabo.


Nazadne sem hotel priklop na 10/10 pred tremi meseci in najcenejša možnost je bila 90k+ddv na mesec


DC-

globoko grlo ::

men so tut super, zdej plačujem siolu 15.600,00 za 2M/384K, tko da ...:D :D

ar4743 ::

Zvedel sem da na T-2 iščejo študente za call center.
Pogoji: -poznavanje interneta
-znanje angleškega jezika
-komunikativnost
-plača ni slaba:D

kontakt: info@t-2.net

lp Aleš

ekseR ::

Kva pa pravte za 10/2 linijo? Kva bi se dal hostat s to linijo npr cod server. Kulk userjev bi lohk igral pa da neb pingirou?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Hux ::

Hostajje igralnih ali ftp serverov ter prodajanje neta dalje bo tak prepovedano za publick. To si lahko skoraj ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

globoko grlo ::

zakaj bi blo pa hostanje iger prepovedan, recimo na 10/10 bi verjetn lohka BF2 za 64 playerjev naštimal, se prav cela SLO lahko gor visi in se nažiga

Malkec ::

Zanimiva zima bo letos >:D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

DixieFlatline ::

Kot kaže(upam da se motim), bo optika v Kranju zamujala. V bloku je cev še vedno prazna, o optičnih kablih ni ne duha ne sluha.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

PecenkA ::

Naj bodo hitrosti/cene take kot sedaj pravijo ali pa tudi ne, zanje je cilj verjetno že izpolnjen. Cela Slovenija govori o njih. Reklame kolikor hočeš.

OldSkul ::

Cela Slovenija, da govori o njih. Bi prej rekel, da tisti, ki hodijo na takele forume.

fahrenGONE ::

Meni se zdi da je Siol preobremenjen zadnje casa. Vedno vec primerov po SLO je ko hitrost pada ali pa so visoki pingi.

zu_dr ::

Kaj pa WiMAX

Pyr0Beast ::

Se mi zdi da bo ta bolj kot ne zamrl.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zu_dr ::

Wimax ne od incota ne od telekoma pa da je že večji del mest v slo pokrit

ekseR ::

Kje po slovenij je na voljo T-2? A je mogoč na Jesenicah?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135924 (19870) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269753 (65968) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036488 (15895) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610829 (6803) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961726 (43098) OmegaBlue

Več podobnih tem