» »

T-2

T-2

««
5 / 17
»»

OldSkul ::

Ne pričakujem preveč. Pri nas itak ne bo takoj še možno tole, tako, da bom prej malo prebral izkupnje drugih.Predvsem hitrosti 10/10 Mbit me bodo zelo zanimale.

sverde21 ::

Ja frekvenčno razdeljevanje je eno vlko nategovanje potrošnikov FACE IT :( Že navadn Dial-up bi se dal spravt do kakiga megabita IMHO ampak zato bi rabl operaterji čist nove centrale in uporabniki modeme, ki bi bili sposobni tega.
Velik mi jih pravi da se baker ne da bol izkoristit, da je čas za optiko LOL, kar ni res, vsak ki ima kej opravka z elektroniko ve da je baker eden najbolših prevodnikov in se da čez njega spravit čuda stvari :) , monje o katerih je tle nekaj govora, niso tako velike, ker kolikor jst vem so vsi telefonski kabli oklopljeni tako da nekih veikih EM motenj ni.
Brane2 zakaj ne zbereš enepar stručkotov :D in greš razvijat novo tehnologijo :) pod sponzorstvom SiOL a seveda :D, ampak siol b še zmeri potem nategval folk in ponuju manjšo hitrost, dokler jo bo lahko, potem bo pa reku da so nadgradili omrežje in bo ponudil malo večjo hitrost ampak še zmeraj ne MAX hitrost. Point je da oni hočjo čimveč zaslužit in če oni takoj ponudijo max hitrost morajo dat paket z nižjo hitrostjo ceneje, če pa ponujajo nižjo hitrost pa je ista hitrost dražja 8-O .
Sam pomoje bi pršl cnej za siol, če bi že tedi namest na ADSL kr na VDSL oz. ADSL2+ šli, nebi imel "štroškov" nadgrajevanja opreme, pakete bi pa itaq lahko ponujal tud po 1mbit :P
<?php echo `w`; ?>

ToniT ::

Zadeva preko bakra dela super, če imaš dve žici direktno povezani. Ko pa pridejo žice skupaj v centralo, kjer so ponekod kot v skledi špagetov, pa se zadeva spremeni... (da ne govorim o spojkah itd..)

zu_dre ::

sverde21 baker je zelo dober prevodnik ampak so prevelke izgube, frekfenčni pas je premajhen, velike motnje elektromagnetne prednost bakra je sm v tem da ga je dost. Dial-up je moduleranje in demoduleranje signalov v TDM načinu tega če 10 let ne bo več. Standardov se ni noben telekom niti isp niti proizvajalci telekomunikacijske opreme sponil ampak ITU on določa pravila in standarde.

Hux ::

Torej kaj si htel stem povedat :8). Da VDSL nese 10km in oni nocejo ponudit pa nategujejo folk al ka ze pravis. lol :D :D :D

Da pa siol nazaj drzi napredek interneta v hitrosti pa se nebi strinjal. Sej so oni tisti ki ponujajo vedno vec kot konkurenca katera je komaj zdaj sfolgala ga prehitet. Sej tudi ze ADSL2+ testirajo in bodo ponudli ziher spet vec kot konkurenca. Vprasanje je le kak se bo T2 kaj primo in ti veliki sinhroni pakete. Dvokmim da bodo kabelski ponudniki zaceli podobno ponujat razen ce res hocejo pokopat Siol. Telemach bo vrjetno izjema ce bost res sodelovala z T2. Lahko se zgodi da bo T2 izkoriscal tudi Telemachovo kabelsko omrezje za ponudbo svojih sinhronih storitev v tisti okolici oz bo lastnik Telemacha kupo dol T2 in bomo spet na max 5mbit paketih hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Kaj te cene so z ISDNom ali razvezano linijo ali kak?
Konckoncu mi je vseeno samo mogoce komu ni pa je dobro vedet :D

pingec ::

Uh, tale T-2 bo pocasen pomoje :( Kolikor slisim, se komaj meni s telekomom tu v kopru, za najem prostorom v centralah pa to, tak da pomoje bo stvar cez kako leto tu, do takrat bomo pa vsi itak kak ADSL2 fural, siol bo pa spet novo resitev mel...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Fatal1ty ::

Hux to je zate ker maš tolk čez WiMax.



Zitat von Schnitzmann

Download aus Deutschland
Downloadtest einer Datei (128KB ~ 1MB Dateiübertragung abhängig von Ihrer Geschwindigkeit) aus Deutschland
Erfolgreich
422.7 KByte/Sek

Upload
Hochladegeschwindigkeitstest. Es wird eine Datei hochgeladen.
Erfolgreich
266.7 KByte/Sek

Verbindung
Messung wieviel gleichzeitige Verbindungen von Ihrem PC zu einem Server in Deutschland möglich sind
Erfolgreich
1,389.0 Verb/Min

Ping Test Deutschland
Absenden mehrerer Pings zu Ihrem PC. (Hinweis: Ihre Firewall (wenn vorhanden) muss unsere Pings durchlassen. Sie sollten keine Verbindung über Proxyserver benutzen)
Erfolgreich
19.0 ms

Fatal1ty ::

tle maš pa še en link http://www.hardwareluxx.de/story.php?id...

kjer uporabniki pišejo da majo 20-40 pinga, nekdo na razdalji 20km al 40km (ne vem ker obe razdalje omenja) ma pa 80 pinga... za brezžični internet je to kul

Hux ::

Wimax bi mi lahko edino sluzo kot secondar internet k obstojecemu nejcenejsemu kablu recimo.
Triera paket za 3k za igranje iger in Wimax 2/2m za downloadanje. Pri downloadanju me nic nemoti ce so kaki pingtimeouti kot se radi pojavijo pri brezicnem netau ali nihanja, dokler je ping na kablu dober me je vseeno. Kot standalone wimax pa nevem ni najbolse.
Idealna resitev pa je seveda VDSL :D .

Wimax rabi vidno tocko do postaje za niske pinge. Cim pa je ni pa se odbija te pa nema vec niskih pingov.

Samo je zanimivo ne razlika v ceni pri T2 10mbit in Wimax 10mbit. Skoraj 100% in ono ne uporablja najetih telekomovih kablov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

zu_dre ::

Parica, optika vse je najeto in je last telekoma če operater ne plača neglede na to če ti opraterju adijo storitve

Hux ::

aja nisem vedo da je luft tudi od telekoma. :\

zu_dre ::

luft si pa škrjančki deli :D :D :D

zu_dre ::

Wimax bo mi prej od koga druzga dočakal kot pa incota

Fatal1ty ::

in ta telekom po***** vse gre prek njega. edino kar ni odvisno od telekoma je dvosemerni internet, ki pa je zelo drag 1024/256mb je 20k+

OZZY ::

lahko kdo pove s kako hirostjo je sploh možno prenašati podatke preko navaadne linije!!! Max prenos...

In pa opcija, da se uporablja recimo adsl in vdsl skupaj (ISDN) ..je to sploh možno??
Go with the flow.

Hux ::

Ve kdo kak je telefonsko omrezje sploh zgrajeno oz povezano? Ce ze ime omrezje so verjetno kabli zastrikani skupaj ko pridejo z bajte/bloka al kaj?

ERGY ::

Sm 605m od centrale :) upajmo na najboljse ;)

LP

deniss23 ::

NOBEDEN PA NE POVE---kjeee? bo to sploh možno a povsod al samo po večjih mestih, al pa ADSL 2 kje bo možen takoj povsod ali zopet čakanje kako leto mi iz manjših mest,,,ima kdo podatek o tem?

pingec ::

V Kopru se ze menjo, ampak itak preden oni vse to napeljejo bo kako leto okol...;((
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

416c6573a ::

Kaksne zarote mate.

En bl pametn k tadrug.

Ko bi vsaj zacel placvat po kolicini prenosa pa gledat kaj se prenasa.

@pingec: don't worry za optiko lih ne vem a ze kej koplejo po kopru, po paricah je pa (i prvo-druge roke) ze kr spedenan.

DixieFlatline ::

Najbolje, da počakamo na kako tiskovko, ki bo verjetno ta teden, če mislijo štartat že v ponedeljek.
Nam ne bo treba več ugibat in jih zasuvat z mejli, na ketere dobimo avtomatske odgovore.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Dalmatinc ::

kdaj sm jst že mel ADSL ... aua ;) - Lj-center RULA:D
deniss23: ja vi iz manjših mest boste po mojih podatkih iz T-2 mogli še kr počakat kako leto, dve... žal :'(

Hux ::

Manjsih mestih? Lol ce bi ti vido kam centrale postavlajo bi ti tudi minlo pomoje. Sredi nowhere okoli ena suma, pa par njiv. Najblizjo naselje z cirka 20 hisami je 700metrov bek :D.
Po mailu so mi povedali da bo tam centrala :\

@ljash ::

Hehe, upam, da je to pri nas :D
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

globoko grlo ::

aja, sm se glih spomnu, čez 1 mesec bom sam še 50 m od pošte, namest sedanjih 200:D :D :D

Tody ::

malce off topic, kdaj hudiča imate čas pogledat vse to kar vaše pipce dol dajo ? Al je to samo stvar opcije :D

ar4743 ::

Hux tam bo verjetno center ne pa centrala do uporabnikov.
Pomoje se ti motiš.
Če jaz dobor razumem T-2 uporablja telekomove centrale pa ne postavlja svojih.

Sedež podjetja pa je na Betnavi tako kot si ti napisal. Ni pa tam centrala na katero bodo vezali uporabnike.

Hux ::

Sedez podjetja je na betnavi? Betnavski grad?

Nevem to meni je na odgovor kje je meni najblizja centrala odgovorili z Bentavski grad. Res je najblizja verjetno vendar je malo cudna lokacija ker okol in okol prakticno ni potencialnih uporabnikov :8)
Se sam nevem ce nisem predalec stran.
Ampak so rekli najblizja centrala bi bila ali pa bo. Tak da bo ze nekaj na tem.
Tak da ce je sedez podjetja tam je normalno da bo tudi centrala pomoje sej drugace se lahko sami prikopijo le na SIOL :D.

Skoky ::

lahko kdo pove s kako hirostjo je sploh možno prenašati podatke preko navaadne linije!!! Max prenos...


Jaz sem mel na testu 4km 2Mb/s (simetrije)
pa 1800m 6Mb/s (simetrije)

PS: BTW parica je bla 0.4 na 0.6 je pa še približno 30-40%večji domet.
CARPE DIEM!

mi345 ::

Kaj je zdej to 1M.
A to govorimo u enmu mega (1024 kb/s) downlouda/uplouda, al 1-mu megabitu (128 kb/s) ,

bond007 ::

Skoky - katero tehnologijo si to testiral? Pri T2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

zu_dr ::

Skoky LOL:D

Hux ::

Optiko je testiro. Rofl :8)

globoko grlo ::

aja, sm se spomnu, da bom za 10/10 mogu met že kkšn raid, ker 1 disk tega ne bo sfolgal:D :D

OmegaBlue ::

10 megabit = 1.25 megabytes to lahko brez problema sfvolga usak disk.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MrStein ::

smiley => hecal se je.

mi345: v telekomunikacijah se meri v bitih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fahrenGONE ::

Se 4 dni in vsi bomo na 10mbit. :D

shock ::

Kako ste nekateri optimisti. T-2 namerava šele novembra priklapljat userje. oktrobra se še gradijo mreža in bojo poztekala cca 2 mesca. Omrežje se je začelo pred kratkimi gradit transportni sistem+ dslam centrale . T-2 ima kvečemu kupljen prostor od telekoma, ki v ta notri daja svoje naprave. Od telekoma ima samo optiko, sobico+klima in elektriko zagotovljeno.

fahrenGONE ::

Na strani pise se 4 dni.

zu_dr ::

Oktobra se prectavijo, novebra uključujejo, decembra pride pa še en ponudnik:D :D

Skoky ::

zu_dre: Skoky LOL

hux: ROTFL


Zarad mene lahk tut ROTFL delata ampak če ne veš kaj pomeni parica bom jaz reku ROTFL.

Sem pa zadevo testiral pred 2 leti.
Na 4 paricah sem imel 20Mb/s prenosa na 2km,
na 4 paricah pa skupno 8Mb/s prenosa na 4 km.
seveda vse na 0.4 paricah

Na eni parici pa kot sem že zgoraj napisal.

BTW: Hux glede na to da ne veš naj te razsvetlim da parica pomeni bakreni vodnik (v bistvu 2).
CARPE DIEM!

zu_dr ::

Skoky ampak še zdaj nisi povedal kaj si testeru

Pyr0Beast ::

Jst še t-0 Nimam ;((
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Skoky ::

Na Telekomu sem testiral SHDSL ethernet modem. Z njim bi lahko v bistvu pokril velik tistih,
"za katere ni tehnološke rešitve" sam če bi bla politika Telekoma tko naravnana.
CARPE DIEM!

korenje_ver2 ::

Zarad mene lahk tut ROTFL delata ampak če ne veš kaj pomeni parica bom jaz reku ROTFL.

Se nisi slisu za opticno parico?

zu_dr ::

SHDSL se še uporablja sm za čist nekaj druzga

Hux ::

Skoky ti ocitno neves zakaj se gre tukaj. T2 nebo SDSLa ponujal ki uporablja 2 parici ceprav bi bila to najbolsa resitev ampak navadni VDSL z eno ki ne ne se vec kot 1500metrov kapis?
Tak da tvoj dodatek k tej temi je cisto brezvezni ker SDSL ni nic kot ADSL le na dve parici z vsemi ADSL lastnostmi. VDSL pa je cisto nekaj druga.

PaJo ::

Tolko za info, preberite si pogovor z clovkom iz T-2 v danasnjem Delu, kjer so povedali, da za 5k na mesec ne bo 1Mbit/1Mbit paket ampak kvecjemu 1Mbit/256kbit, simetricni paketi pa bodo drazji, ponujali bodo pa tudi 20Mbit/20Mbit pakete, ter telefonijo in ip-tv.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

iration ::

Megabitni internet za 5000 tolarjev?
Sre 28.09.2005
Orodja
T-2, novi ponudnik širokopasovnega dostopa do interneta, je napovedal, da bo 1. oktobra ponudil komercialne pakete vdsl in začel priključevati prve naročnike. Uradne cene internetnih priključkov še niso znane, vendar je T-2 prihodnjim naročnikom že predstavil okvirne cene internetnega dostopa. Priključek vdsl, ki bo omogočal prenos podatkov s hitrostjo 1024/256 kb/s, bo neuradno stal 5000 tolarjev, kar pomeni znatno pocenitev širokopasovnega interneta.
V T-2 so radovednežem napovedali, da bo megabitni (simetrični) priključek vdsl stal 4950 tolarjev, 10Mb/s pa bo na voljo za 9950 tolarjev. Matevž Turk, direktor podjetja T-2, je potrdil, da so informativne cene zelo blizu končnim, vendar je pripomnil, da bodo za »približno 5000 tolarjev ponudili le asimetrični paket 1024/256,« dokončno ponudbo pa bodo predstavili konec tedna. Zakaj so se odločili okrniti začetni paket vdsl in so znižali hitrost prenosa podatkov od uporabnika? »Večina uporabnikov te razlike sploh ne bo opazila. Tisti, ki vedo, kaj lahko dosežejo s sinhronim prenosom podatkov, bodo verjetno pripravljeni plačati nekaj več,« je prepričan Turk.
Turk nam je zagotovil, da bodo s prvim dnem na voljo tudi ostale storitve, ki jih je napovedoval že pred nekaj meseci: internetna televizija ip, govorna telefonija in zelo hitri internetni priključki, ki bodo dosegli 20 Mb/s. Uradnih cen storitev nismo izvedeli, neuradno pa bo internetna televizija stala približno 3500 tolarjev in govorna telefonija slabih 1000 tolarjev na mesec.
Telekom Slovenije in njegovi partnerji (Siol, Medinet, Voljatel in Perftech) v povprečju ponujajo megabitno hitrost prenosa podatkov za približno 7000 tolarjev na mesec (glej tabelo). Predstavniki Telekoma so ob nedavni predstavitvi partnerskega programa napovedali, da je to realna cena, ki jo bodo spreminjali le v primeru, da pride do »velikih sprememb na trgu«. V prihodnjih mesecih bomo videli, ali se bo nova cenovna meja megabitnega interneta ustavila pri 5000 tolarjih, ali morda še nižje.
Lenart J. Kučić
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135856 (19802) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269603 (65818) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036414 (15821) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610799 (6773) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961683 (43055) OmegaBlue

Več podobnih tem