» »

50let laži in norčevanja!!!odgovor je tukaj"v vesolju nismo sami

50let laži in norčevanja!!!odgovor je tukaj"v vesolju nismo sami

««
56 / 60
»»

Gundolf ::

To ni res ,če bi naredili leteči krožnik, bi to bil najboljši in najokretnejši med vsemi letali ,letala so napram disku lesena
Aja, in zakaj je po tvoje oblika krožnika tako suepriorna? Ker to me pa res zanima.

Ramesses II ::

vprašanje je samo, kako daleč so prišli z temi raziskavami in ali imajo že leteče krožnike v area51

DukeNukem,preberi
Although they all spoke of the reality of the UFO phenomena, many also spoke of covert projects dealing with antigravity, zero point energy technologies and development of Alien Reproduction Vehicles (ARVs) by US black project and covert interests.
Star načrt:mislim da iz 80ih., mam pa še dosti starejše načrte; oz. od naslenjika AvroCar-a, ki naj bi bil Leta 1959..če pa gremo še globje pridemo do 3.rajha 1945, obstajajo še starejši zapisi o izdelavi okrogle oblike krila ali "lenticular wing": Alien Reproduction Vehicle (ARV)

Declasified US MIlitary Project: American War Machines; Nuclear Flying saucer....

What the intelligence community knew, and most people did not, was that in the final frantic hours of World War II, the Soviet army had hastily raided Germany�s most advanced weapons research laboratories. And, on Aug. 29, 1949, only four years after Hiroshima, the technological booty from those raids turned a country whose farmers still used horse-drawn plows into a nuclear superpower.

@--->Nanašam se na Mars News;
#Because Mars has an atmosphere, the billowing clouds produced in the explosion would have stayed near the surface and created "surge" deposits similar to those seen around the site of nuclear bombs on Earth. In this scenario, the haematite blueberries could have formed "like hailstones in the turbulent ejecta clouds", says Knauth.
Mislim, da se nanašajo na:

Slika:nickname "Blueberries" spheres
#Knauth says the process would require an impact large enough to produce a crater at least 100 kilometres wide, and suggests the 450-km-wide Schiaparelli crater, about 1000 km, away could explain Meridiani's chemistry and structure. "Impacts are probably ultimately the major player in creating and distributing sulphur around Mars," Knauth told New Scientist.
#Given the doubt over whether lakes or shallow pools ever existed for long periods of time on Mars, Knauth says researchers may want to focus this search for life to tiny fractures in surface rocks all over the planet. Even small amounts of ground water could have seeped into those cracks and left behind the signature of life, he says.

PS; Zanimivo, bomo videli, kaj bo naprej, kar vse nakazuje, da je meteorit povzročil največ škode na planetu Mars. Seveda dobra pozicija za iskanje "življenja" v razpokah poškodovanega območja. Borba za iskanje življenja(na Marsu) se nadaljuje.:D
Ptah-Seker-Osiris

Duke Nukem ::

itaq da je oblika krožnika superiorna,ker nima kril in lahko leti v vse smeri brez da se obrne :))

Ramesses II ::

Recimo, da je tako nekako. Od superiorne Stealth tehnologije, do opravljanja plovila z vertikalnimi , in horizontalnimi gibi, dosežejo hitrosti, ki se ne morejo primerjat z letali, zato so klasificirani.
Na začetku, je bila tehnologija 5 reaktivnih motorjev. Skratka, tukaj v tem posnetku, je malo bolj opisana tehnologija letečih "krožnikov" itd.
Če si pripravljen poslušat 1:30, z nekaj primeri izdelave, pol si oglej:Nazi UFOs - How They Fly - The German Tesla Anti-Gravity And Free Energy Program (William Lyne) (2004).avi,
če pa bi rad videl več praktičnih primerov: [History Channel] UFO Files - Real UFOs.mpg... ampak ti povem takoj, da v dokumentarcih nastopajo samo vojaške aerospace tehnologije. To pomeni Flying Saucer man-made aircraft(Highly Classified). :D

Nekaj sem ti hotel pokazat, pa so onemogočli dostop do spletne vsebine: www.usafflyingsaucers.com

Iskalni niz(images-Google): " Lenticular AirCraft"

Henri Coanda "Lenticular" Disc, disc aircraft project, 1945
list-of-military-aircraft-of-germany-by-manufacturer
Ptah-Seker-Osiris

Gundolf ::

Haha, ta komentar, da je oblika krožnika superiorna, ker lahko leti v vse smeri brez da se obrne, je res svetoven. Duke Nukem, ti pa znaš človeku polepšat dan.

Dead_Eye ::

hehe ja ma res. Za po vesolju je itak kocka najboljša - We're the Borg, you will be assimilated, resistance is futile >:D

Meni osebno se zdi krožnik nenormalno neroden...pa še malo prostora ima notri...
The one and only

Matevžk ::

Recimo, da je tako. Od superiorne Stealth tehnologije, do opravljanja plovila z vertikalnimi , in horizontalnimi gibi, dosežejo hitrosti, ki se ne morejo primerjat z letali, zato so klasificirani.

Zakaj bi krožnik imel boljšo Stealth tehnologijo? Veš, helikopter se prav tako giblje v vse smeri, kje je težava?
Me pa veseli, da so krožniki klasificirani. Na tiste z migetalkami in tiste brez? Moj Bog, nauči tega človeka uporabljati tujke ...
lp, Matevžk

Ramesses II ::

Če realno pogledaš, je bil tudi "Flying wing" zelo nestabilen sistem, dokler niso vgradili računalniško krmilno vodenje. Nevem točno kako se imenuje, ampak mislim, da se razumemo.

Zakaj bi krožnik imel boljšo Stealth tehnologijo?

1.Brez pristajalne steze
2.Vertical Take-Off and Landing
3.Doseže večje hitrosti
4.Leti višje
5.Aerodinamika(odboj signala)
6.Brez zvoka
7.Brez kondenzacijske sledi
itd...

PS; Evo ti " Freezbe designe" :D
---->Dodaj še: "(je) klasificirani" Projekt, da boš miren....
Ptah-Seker-Osiris

Matev ::

najbolj racionalna oblika je krogla
ker ima glede na volumen najmanjšo površino

krneki0001 ::

Buhteljni - v vesolju ni nevemkakega upora in tut oblika je vseeno kakšna je , dokler imaš ti kakršenkoli pogon. Zak j bi potem alieni ki nas obiskujejo imeli ravno diske, če pa vanje najmanj zbašeš - pol bi blo že boljš met kvader - sej od enega planeta do drugega že leti normalno.

keber ::

1.Brez pristajalne steze
2.Vertical Take-Off and Landing
3.Doseže večje hitrosti
4.Leti višje
5.Aerodinamika(odboj signala)
6.Brez zvoka
7.Brez kondenzacijske sledi

ramses, daj tole malo razčleni, zakaj je krožnik boljši. zmožnost VTOL ni omejena samo na krožnike. Kondenzacijska sled sploh ni odvisna od oblike predmeta. itd. Se mi zdi, da o tehniki nimaš pojma.

Sicer pa še link na zgodbo o Marsovi vodi, ki je očitno ni bilo. Kaže, da zmankuje prostora za Marsovce na Marsu.:D

Thomas ::

> Kaže, da zmankuje prostora za Marsovce na Marsu.

Ja, ja. Jest se pa (zasluženo) važim in smehljam. 8-)

RARE EARTH, ljudje!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matevžk ::

---->Dodaj še: "(je) klasificirani" Projekt, da boš miren....

Hotel sem povedati, da "klasificiran" v slovenščini pomeni, da ga je nekdo klasificiral. Klasificirati pa po SSKJ pomeni razvrstiti, razporediti kaj glede na enake ali podobne lastnosti, označiti, opredeliti, oceniti, ovrednotiti. Napiši raje angleško besedo, bo vsaj prav ...

Sicer sem pa ravno hotel odgovoriti nekako tako kot keber (glede krožnikov) - se absolutno stritnjam z njim ...
@Matev: no, za letenje po atmosferi bi bila pa najlepša oblika kaplje, ker ima najmanj upora ...
lp, Matevžk

Matevžk ::

Kaj naj s tistim frisbee designom? Pač je šel ameriški inštitut raziskovat aerodinamične lastnosti frizbijev. In to nima nobene povezave z letečimi krožniki ali čimerkoli, omenjeni so samo kot tržna zanimivost -- frizbiji so postali zanimivi potem, ko so ljudje začeli nasedat zgodbicam o nezemeljskih letečih krožnikih ...
lp, Matevžk

Ramesses II ::

Keber tako ponosno mahaš, z Marsom, pa članka očitno ne prebereš ali pa ne razumeš.

The new study indicates chemical signatures in the bedrock, interpreted in 2004 by the Mars Exploration Rover, or MER, mission team as evidence for widespread, intermittent water at Mars' surface, may have instead been created by the reaction of sulfur-bearing steam vapors moving up through volcanic ash deposits. Known as Meridiani Planum, the region may have been more geologically similar to volcanic regions in parts of North America, Hawaii or Europe, said Thomas McCollom of CU-Boulder's Center for Astrobiology.

PS; V temi, smo sklenli dogovor, da se moderira in obravnava kot resna tema.(Zato prosim spoštuj pavila kot jih vsi, in ne začenjaj s tvojo logiko.
Ptah-Seker-Osiris

Ramesses II ::

n to nima nobene povezave z letečimi krožniki ali čimerkoli, omenjeni so samo kot tržna zanimivost
Popolnoma se strinjam, Matev,....

Kaj naj s tistim frisbee designom?

Poglej, tudi tebi povem, vsak ima pravico do svojega mišljenja oz. izražanja, tako kot pravico do obravnave katerekoli teme. Jasno daš vedet, da ti je "Flying disk" ali "idelana" aerodinamika(Freesbe), zate pravljica ali Myth(USAF se že 50 let približuje!). Ker praviš, da ljudje temu nasedajo. Zato, dovoli ljudem, da razčistijo med seboj, in ne dajat zaključkov. Nekateri to razumejo, nekateri ne, ampak v vsakem primeru nisi ti sodnik za njihovo razumevanje.
Ptah-Seker-Osiris

Matevžk ::

Še vedno tistale zadeva nima veze z letečimi krožniki.
Ne, to zame ni pravljica, to je ena izmed oblik, ki jo bodo uporabljali zemeljski leteči stroji v bližnji prihodnosti, v to verjamem ...
Tudi na tem mestu ne rečem, da ni še nihče videl letečega krožnika nezemeljskega izvora; glede tega ne upam nič reči. Pravim samo, da so okrog 1940 (piše v poročilu glede frizbijev) med ljudstvom postala popularna "videnja letečih krožnikov nezemeljskega izvora" in sem prepričan, da vsaj večina tega ni videla, ampak je na nekaj nasedla in naklada naprej ...
lp, Matevžk

mesoreznica ::

1.Brez pristajalne steze - Ta točka je nepotrebna, ker si tole povedal v drugi točki
2.Vertical Take-Off and Landing - Velja za novega JSF (tudi Harirer, Jak 141..), pa ta druga točka pokriva tudi prvo.
3.Doseže večje hitrosti - definitivno ne zaradi oblike, če pa govoriš o tehnologiji pogona lahko enako velja za letalo
4.Leti višje - definitivno ne zaradi oblike, če pa govoriš o tehnologiji pogona lahko enako velja za letalo
5.Aerodinamika(odboj signala) - Oblika krožnika nima odlične aerodinamike, z odbojem radarskega signala pa ta oblika tudi ni povezana (preberi si malo več o Stealth tehnologiji pa boš videl da gladke linije niso nujne ampak samo zaželjene)
6.Brez zvoka - definitivno ne zaradi oblike, če pa govoriš o tehnologiji pogona lahko enako velja za letalo
7.Brez kondenzacijske sledi - definitivno ne zaradi oblike, če pa govoriš o tehnologiji pogona lahko enako velja za letalo

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Ramesses II ::

Pravim samo, da so okrog 1940 (piše v poročilu glede frizbijev) med ljudstvom postala popularna "videnja letečih krožnikov nezemeljskega izvora" in sem prepričan, da vsaj večina tega ni videla, ampak je na nekaj nasedla in naklada naprej ...

Evo, v tem se pa oba popolnoma strinjava. To govorim že skozi temo, da ljudje preveč nasedajo, zato, pa ne sprejejmam "believerjev", ker so premalo objektivni in ne "skeptikov", ker so preveč. Ampak vzamem mnenja, ki so vmes, za katera imam občutek, da so še najbolj realna.

Ja, ja. Jest se pa (zasluženo) važim in smehljam.

:D lol;

Mesoreznica, vidim, da si dober kritik. Opisal sem ti "povprečni" Flying disk :D
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

Brez veze ti LOL, Ramzes. Je že vsaj ves obstoj Slotecha trdim, da je kriza z obstojem alienov.

Kar je tozadevna znanost v tem času napredovala, mi je dala samo še bolj prav. Mars je mrtu ko kamen. Očitno. Pa odkriti planeti izven Osončja tudi, še bolj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matevžk ::

Kakšen pa je zate "normalen" flying-disk?
lp, Matevžk

Ramesses II ::

najbolj racionalna oblika je krogla

-->To stari, ampak je že drugo poglavje enake teme. O tem kasneje.;)

Brez veze ti LOL, Ramzes. Je že vsaj ves obstoj Slotecha trdim, da je kriza z obstojem alienov.

-->Ti se moreš takoj oglasit. Kot da si nastavil past, in čakaš v kotu, da kdo naleti. :D

Kar je tozadevna znanost v tem času napredovala, mi je dala samo še bolj prav. Mars je mrtu ko kamen. Očitno. Pa odkriti planeti izven Osončja tudi, še bolj!

-->V prvem delu se popolnoma strinjam s tabo, ampak moram dodat: "Mrtev" je lahko danes....Ampak glede na odkritja v zadnjih 10 letih, ni povsem res.( Experiment: Bakterije nakazujejo prisotnost življenja.). Zakaj je izvršljiv postopek oksidacije?....

-->Drugi del....hmmm....Thomas, na tvojem mestu, nebi preveč mahal s tem. Odkritega ti še nisi videl, si pozabil kaj je Standardizacija?:\ Tisto česar "povprečni" človek ne bi razumel, je izključeno iz javne informacije. Povprečje se viša, ampak še vedno ostaja cenzurirana vsebina.
Ptah-Seker-Osiris

mesoreznica ::

@ramses324 načeloma nisem kritik, dokler ne prideš do vojaške tehnologije kjer sem zelo "doma".:D

Kar se vprašanja alienov tiče: sem prepričan da so. Če obiskujejo zemljo ne vem. Dokazi do zdaj predstavljeni ne potrjujejo ne ene ne druge strani. Torej zaenkrat ostajam pri trditvi: na zemlji jih (še) ni.:D

Kar se tiče debate o marsu je prav smešna in ti konkretno zmanjšuje verodostojnost.

Ti pa dam oceno 10 za vztrajnost. 8-)
LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

keber ::

ramses, jaz sem prebral celoten članek in ga v primerjavi s tabo tudi razumem. Glede tega odstavka:
The new study indicates chemical signatures in the bedrock, interpreted in 2004 by the Mars Exploration Rover, or MER, mission team as evidence for widespread, intermittent water at Mars' surface, may have instead been created by the reaction of sulfur-bearing steam vapors moving up through volcanic ash deposits. Known as Meridiani Planum, the region may have been more geologically similar to volcanic regions in parts of North America, Hawaii or Europe, said Thomas McCollom of CU-Boulder's Center for Astrobiology

To je nova študija. Stara študija je omenjala plitvo slanovodno morje na tem območju. Zdaj pa smo prišli samo še do vulkanskih par, polnih žvepla. In v tem okolju naj bi se po tvojih trditvah razvile visoko napredne civilizacije, ki so gradile večstometrske obraze na Marsu, ogromne piramide in večkilometrske zidove :D.

Eh, ramses, na eni strani si ti, na drugi pa so tehnika, astronomija, biologija ...

Ramesses II ::

@ramses324 načeloma nisem kritik, dokler ne prideš do vojaške tehnologije kjer sem zelo "doma".

Dobro jutro, zato pa te podžigam, da kaj poveš, vzameš pa nasporotno od željenega.

Kar se vprašanja alienov tiče: sem prepričan da so. Če obiskujejo zemljo ne vem. Dokazi do zdaj predstavljeni ne potrjujejo ne ene ne druge strani. Torej zaenkrat ostajam pri trditvi: na zemlji jih (še) ni.:D

Sej je prav, da to poglavje ostaja zaprto, dokler človek ne razčisti sam s sabo in svojo okolico!

Kar se tiče debate o marsu je prav smešna in ti konkretno zmanjšuje verodostojnost.

Glede tega, ti lahko povem tako: Prepričan sem, da je ževljenje na Marsu bilo, danes pa ga ni več, zaradi okolja, ki je nastalo z "razlogom". Na začetku teme sem trdil drugače, in v tej točki sem se vskladil z vami. AMpak ostajajo še vedno barve in bakterije, katere so dejstvo, ki nakazuje "ostanek" preteklega življenja.

PS; Ostalo pa je potrditev za mojo vztrajnost...cccc....8-) Hočem, želim, vztrajam, brcam celo, ne vem več na kakšen način napisat: "Dejte informacije na dan, če jih imate!"

StepniVolk, če boš moderiral, pri meni prosim moderiraj samo odgovor na predhodni post, če lahko...odgovor edit: Keber, na eni strani si ti, na drugi strani pa Slo-tech in pravila.:\ Nauči se jih na pamet, če ti bo kej pomagalo.

Odgovor edit:Preberi si tvojo izjavo( In v tem okolju naj bi se po tvojih trditvah razvile visoko napredne civilizacije) in pol poišči kakšen je moj zaključek v temi ali tako imenovana teorija.
Ptah-Seker-Osiris

OwcA ::

najbolj racionalna oblika je krogla

Racionalna v kakšnem smislu? Aerodinamično je kaplja boljša.

@meta: ne napadajte osebe, ampak argumente. Hvala.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Ramesses II ::

najbolj racionalna oblika je krogla

Če mene sprašuješ, pravim, da je precej zanimiva trditev, ki sem jo prej dobil na mojo argumentirano izjavo "Freesbe in aerodinamika".
Tako, da nisem niti razčlenil mojega odgovora, ampak samo pritrdil, da je res. Bom poiskal, kako dobro študijo poleg "Freesbe-ja ali Flying disk".

PS: Owca, link na tvojem postu ne dela...
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

ramses, stvar je naslednja:

v 50-ih in 60-ih je veljalo mnenje, da je vesolje na gosto posejano z najnaprednejšimi civilizacijami vseh sort. v 70-ih se je z novimi spoznanji o življenju v našem Sončevem sistemu (včasih so govorili o deževnih pragozdih na Veneri, civilizaciji na Marsu), ta poselitev začela malo redčiti, v 80-ih še bolj, nato pa so prišla famozna devetdeseta, ko so spet vzcvetele razprave o življenju po skoraj celotnem Sončevem sistemu (zaradi najdenih oblik življenja v najbolj nemogočih okoljih Zemlje). Potem pa spet nove in nove vesoljske odprave prinesejo nova spoznanja in ugotovimo, da je Mars dejansko ultravijolična in kozmična pečica, kjer življenje ne more preživeti. Če že, v obliki najbolj trdovratnih bakterij nekje pod površino. Ampak to ni civilizacija. Med bakterijo in razvito civilizacijo je ogroooooomna razlika.

Da ne omenjam izbruhov gama žarkov, ki zelo omejijo možen življenjski prostor (lahko bi že pred milijaradami let kaka bližnja supernova zbrisala vse na Zemlji, pa se potem ne bi nihče spraševal, kje so Marsovci. in vse ostalo. Da je nastalo na naši Zemlji to, kar je danes, se je treba zahvaliti neverjetnemu nizu naključij, ki so omogočila relativno umirjeno evolucijo v zadnjih 4,5 milijarde letih. Samo kak večji odklon bi praktično celotno življenje na tem planetu zabrisal v pozabo. In to se je gotovo naredilo na veliki večini planetov, na katerih se je začelo življenje. Vendar to ni zmoglo silnih preiskušenj, ki jih kar naprej nalaga Vsemir.

Ramesses II ::

Hvala.
Keber: v 50-ih in 60-ih je veljalo mnenje, da je vesolje na gosto posejano z najnaprednejšimi civilizacijami vseh sort. v 70-ih se je z novimi spoznanji o življenju v našem Sončevem sistemu (včasih so govorili o deževnih pragozdih na Veneri, civilizaciji na Marsu), ta poselitev začela malo redčiti, v 80-ih še bolj, nato pa so prišla famozna devetdeseta, ko so spet vzcvetele razprave o življenju po skoraj celotnem Sončevem sistemu (zaradi najdenih oblik življenja v najbolj nemogočih okoljih Zemlje). Potem pa spet nove in nove vesoljske odprave prinesejo nova spoznanja in ugotovimo, da je Mars dejansko ultravijolična in kozmična pečica, kjer življenje ne more preživeti. Če že, v obliki najbolj trdovratnih bakterij nekje pod površino. Ampak to ni civilizacija. Med bakterijo in razvito civilizacijo je ogroooooomna razlika.

Moje mišljenje: Takoj na začetku, te moram prekinit. Če bi veljalo, ne bi vse prešlo v klasifikacijo informacij(50ih in 60ih), kar je vzbujalo domišljijo. Ti govoriš o javnem mnenju(tvojem), ne pa o znanstvenih zaključkih. Skratka, kar je prestopalo vse meje standardizacije. Zakaj uporabljam to besedo, ker je še najboljša asociacija na predhodno izjavo. Pred Vikingom in Phobosom je bil velik dvom za življenje na Marsu, ki se je krepil skozi stoletja preko teleskopov in mitologije. Prvi uspeli pristanek na Marsu je bil 1976( če se ne motim) in takrat, so z "Face on Mars" in piramidami "šokirali" svet. Takrat je JPL, precej nastradal, zato so informacije šle v postopke "cenzure" informacij in slik. Ponavljam: "Preden karkoli dobimo v časopise in javnost, znanstveniki temeljito raziščejo". Pred "Press Conference" in sploh na splošno medijskimi izjavami. V 80ih je bilo kar precej ustaljeno mišljenje na eni strani, glede življenja na Marsu in so veselo mahali, da je planet Mars "mrtvi" planet. Po drugi strani pa so se dvomi nadaljevali. Meteorit(ALH84001) odkrit na Antarktiki leta 1984 v regiji "Allan Hills", nedotaknjen do leta 1994. Leta 1996 je NASA’a Johnson Space Center razglasil novico o primitivni bakteriji in ponovnem vprašanju" Life on Mars?". Ponovni dvom in ponovna vprašanja so se porajala našim Znanstvenikom in Astrobiologom,...(glavni dokaz: prisotnost ogljikovega vodika; kateri nakazuje delno prisotnost življenja oz. bolj natančno umrle micro-organizme, ki se tvorijo v meteorskem prahu). Do današnjega dne smo napredovali v raziskavi planetov okoli ostalih sončnih sistemov, in na zaključke moramo še počakat, ker je raziskava in cenzura v teku! Dvom še vedno prisoten tako na eni strani, kot na drugi.(znanstvena plat)
Keber preberi si tole:
UNIT SCOPE AND OBJECTIVES: A thorough consideration of the relation between Solar System events and life on Earth would include those topics listed above. For the purposes of this unit, however, I concentrate on questions of the origin of life and the disruption of life caused by the regular collisions over geological time between Earth and asteroids and comets. I first present information on the early Solar System and the Solar System of today, then look at what we know about asteroids, comets, and meteorites. I then consider impact theory and extinction and the fossil record. I complete the unit by discussing the latest information on possible life on Mars and the theory of panspermia (the natural insemination of life through the Solar System).
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

Točno tako kot je povedal keber.

Dodal bi samo še to, da večina ljudi je še vedno v modu 1960-tih, kar se tiče poznavanja dejanskega stanja. Kar je pa katastrofalna napaka.

Primer:

V 1960-tih so (naivno) mislili, da morajo neki razviti alieni priti na Zemljo in pogledati, kaj se gor dogaja. Če je primerna za življenje in podobno. Ali pa da morajo vsaj počakati, da se na njej naredi razvita civilizacija, ki jim bo poslala radio signale.

V resnici, bi lahko zelo napredni alieni že pred 500 milijoni let zaznali kisik v atmosferi Zemlje in sklepali, da tu se pa dogaja ena zanimiva kemija. Bi prišli sem, že preden smo mi zevoluirali, že preden so izumrli dinozavri ...

To mi danes praktično zmoremo. V nekaj letih bomo imeli tak inštrument, za gledat daleč okoli, kje je kaj klorofila. Pa se magari zbasat tja prej, preden bo tam "prva opica" zakurila ogenj.

Kaj so alieni delali zadnje milijone let? Očitno so totalno nesposobni, da bi naredili kaj markantnega.

Da bi se pa šli kavbojce in indijance z UFOti že milijardo let, je pa ... hehe ... smešno.

Največji techno skeptik se mora strinjat, da do 2100 bomo mi zmožni narest sonde, ki bodo z 1/10 svetlobne hitrosti letale do zvezd, pristale na planetih, naredile par svojih kopij in jih poslale naprej. V milijon letih bi tako celo galaksijo spremenili v roj teh sond!

Očitno teli alieni tega ne zmorejo. Ali pa so vsi zevoluirali ravno zdaj, tako kot mi?

Veš kako majhna verjetnost je za kaj takega? Kot da bi vsi potniki slučajno ujeli na minuto natančno avtobus, ki pelje enkrat na teden. Vseh 45 potnikov.

Kaj šele vseh baje milijon civilizacij v Galaksiji!

A nekateri res ne morete videti absurdnosti SETIja.

Očitno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

Moje mišljenje: Takoj na začetku, te moram prekinit. Če bi veljalo, ne bi vse prešlo v klasifikacijo informacij(50ih in 60ih), kar je vzbujalo domišljijo. Ti govoriš o javnem mnenju(tvojem), ne pa o znanstvenih zaključkih. Skratka, kar je prestopalo vse meje standardizacije. Zakaj uporabljam to besedo, ker je še najboljša asociacija na predhodno izjavo. Pred Vikingom in Phobosom je bil velik dvom za življenje na Marsu, ki se je krepil skozi stoletja. Prvi uspeli pristanek na Marsu je bil 1976, če se ne motim, in takrat, so z "Face on Mars" in piramidami "šokirali" svet. Takrat je JPL, precej nastradal, zato so informacije šle v določene postopke "cenzure" informacij in slik. Ker preden karkoli dobimo v časopise in javnost, znanstveniki temeljito raziščejo. Pred "Press Conference" in sploh na splošno medijskimi izjavami.

Ne, jaz ne govorim o javnem mnenju, ampak o znanstvenih zaključkih. (kake meje standardizacije?). Pred Vikingom in Fobosom (a ne znaš pravilno slovensko napisat Fobos?) je bilo veliko špekuliranja o življenju na Marsu, ampak takoj po mimoletu Marinerja 4 nič več (veliko število kraterjev -> odsotnost znatne erozije -> majhna ali nična prisotnost atmosfere in tekoče vode). Z Obrazom na Marsu in Piramido (spet ne znaš slovensko?) niso šokirali nobenega drugega kot par believerjev, ki so se spravli pisat raznorazne butaste hipoteze o najnaprednejših civilizacijah -> saj res, zakaj pa so se izselili, a za terraforming še niso slišali? -> napredek pa tak :D.

Na Marsu nikoli ni bilo nikoli neke pomembnejše življenske oblike, ker kratka evolucija (če je sploh bila) tega ni mogla omogočiti. Jaz se (v nasprotju s Thomasom) strinjam, da bi kje pod površino lahko obstajale kake zelo preproste življenjske oblike, to pa je tudi vse. Leteče krožnike (aeronavtično in astronavtično ena najbolj butastih oblik - hej, kje pa so leteče cigare, so jih vesoljci opustili? :D) pa lahko believerji uporabljate še dalje, saj je z njimi najlažje "prikazati aliene".

Ramesses II ::

Keber, poćakaj do konca, da vidiš moj celi odgovor!:\ Zopet tvoji zaključki.
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

> Jaz se (v nasprotju s Thomasom) strinjam, da bi kje pod površino lahko obstajale kake zelo preproste življenjske oblike

Meni se zdi celo čudno, da ni Zemlja uspela okužiti niti bližnjega Marsa.

Samo vedno bolj tako kaže.

Če ga pa je, ga je pa s kakšno skumrano bakterijo, tako da tukaj kakšnega hudega nestrinjanja ni. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

>>> Keber, poćakaj do konca, da vidiš moj celi odgovor!:\ Zopet tvoji zaključki.

Jebote tvoje popravljanje. In zakaj najprej ne napišeš cel odgovor in potem klikneš Pošlji? Zakaj moraš 115x popravljati? Kako pa naj vem, kdaj boš izdal finalno verzijo svojega odgovora? Nisem jasnovidec. Daj se malo zamisli.

Glede bakterij na ALH84...: njihov pravi marsovski izvor ni bil nikoli dokazan, kar je od majhnega kupčka ogljika (to je edino, kar je ostalo) precej težko. Sicer je pa tako: bakterije in podobno so lahko na Marsu. Kaj več pa prav gotovo ne. :\

Gundolf ::

Thomas, sej tvoje razmišljanje, da bi morali potencialni vesoljci že davno poseliti Zemljo se čisto sklada s tistim delom Ramzesovega (ali pa morda ajinovega) mišljenja, da so to dejansko storili, da smo mi načrtno poseljeni tu gori.

Thomas ::

Hja, samo jest ne mislim, da bi pustilo to Zemljo tako kot je.

Jest mislim, da vsaka visokotehnološka civilizacija izžge vse meso. To mislim.

Zakaj bi zgubljali čas na neučinkoviti biologiji in vsem kar ta rabi?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

Gundolf: točno tako, kot je Thomas povedal. Če bi našo Zemljo poselili vesoljci, se mi zdi, da ne bi začeli na novo v kameni dobi ali pa kot Sumerci. Zakaj le?

Ramesses II ::

Postam predhodno, da moj post, se postavi takoj po izjavi ali vprašanju.....Vidim, da nima smisla, zato bom sedaj postal, ko spišem do konca. :\

Preberi si dejstva glede izjav:
Not so long ago it was unthinkable for respectable scientists to talk about life on Mars. Such talk was best left to X-Files fans. But no longer. Evidence is building to suggest biological processes might be operating on the red planet, and life on Mars, many scientists believe, is now more a likelihood than merely a possibility. "The life on Mars issue has recently undergone a paradigm shift," said Ian Wright, an astrobiologist at the Planetary and Space Sciences Research Institute at the Open University in Britain, "to the extent now that one can talk about the possibility of present life on Mars without risking scientific suicide." Much of the excitement is due to the work of Vittorio Formisano, head of research at Italy's Institute of Physics and Interplanetary Space.
1.Dokumentiram: Scientists: Life on Mars Likely
Sedaj si preberi Znanstveno plat zgodbe, ki sem jo predhodno omenil:
@Ozadje:Life on Mars - past and present
In the late 1890's, telescopic studies of Mars spawned theories about vegetative and possibly intelligent life on Mars. These ideas had great popular appeal and given the poor quality of the data available, possibly even a modicum of scientific arguability, there was a certain plausibility: see Percival Lowell's magnum opus where he has assembled what data was available to argue for his interpretations of telescopic images.
On the other hand, there was no question that the Martian poles were ice-locked and so Mars indeed seemed to possess one of the essential ingredients for life, namely H20. At issue, then as now, was whether this H20 was ever in liquid form.
Even as late as 1962, respected astronomers continued to interpret data gleaned from fifty years of telescopic observation of Mars as supportive of theories of life there.
There was evidence from spectroscopic data that was interpreted as supporting the idea that Mars' seasonal surface variations were due to vegetation:

Zaključki Znanstvenikov:The terrestrial plants produce two characteristic infra-red absorptions at 3.41 and 3.51 [microns]. The Martian absorptions occur at 3.43, 3.56, and 3.67 microns. The first two may be regarded as coincident with the terrestrial . . . . . . . it is rather futile to dwell on the arguments for and against the possibility of plant life on Mars. It is manifest and flourishing, or else it could not cause detectable absorptions.

Experiment: Its a Bug life? Thursday January 13, 2000(The Guardian)
Izjava: We know that Mars was warm, wet and habitable when life had established itself on Earth, so maybe Mars was contaminated by Earth. So if future missions find evidence for life on Mars, it may not represent a second genesis, but simply a side-branch of familiar terrestrial life. And it could put paid to our best hope of answering the age-old question: are we alone in the universe?

Sedaj pa podaj konkreten zaključek, če lahko. :D
Ptah-Seker-Osiris

Ramesses II ::

@Gundolf: Thomas, sej tvoje razmišljanje, da bi morali potencialni vesoljci že davno poseliti Zemljo se čisto sklada s tistim delom Ramzesovega (ali pa morda ajinovega) mišljenja, da so to dejansko storili, da smo mi načrtno poseljeni tu gori.

Hmmm....Mislim, da je stvar, več kot zakomplicirana (Na tisoče Arheologov in Zgodovinarjev skozi leta je skušalo prit stvari do dna, pa so prišli na vzkriž s politiko informacij, to pa zato, ker dejstva vzbujajo domišljijo v javnosti). Ajin, je razlagal, kako je potekalo, ampak mislim, da je tematiko obravnaval v religiozni smeri, kar pa se moramo zavedat: dobro moraš obvladat religiozno tematiko, če hočeš prevajat stare tekste in zapise.
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

>>> Sedaj pa podaj konkreten zaključek, če lahko. :D

Zlahka.
Že dvakrat sem ti ga napisal. Življenje je po mojem mnenju (zaenkrat) možno tudi na Marsu. Vendar samo enocelično ali pa preprosto večcelično Ampak tvoja pisanja so stara. Novica, linkana zgoraj je najnovejša. Po njej sodeč o tekoči vodi (vsaj na Meridiani Planum) ni govora. Kar za trditev o obstoju življenja ni ravno ugodna vest.

Pa tudi, recimo da najdemo neko življenje na Marsu (verjetno prej zemeljskega izvora kot ne). To bo gotovo zelo zelo primitivno. O kaki civilizaciji pa NI GOVORA. :\

Ramesses II ::


Meni se zdi celo čudno, da ni Zemlja uspela okužiti niti bližnjega Marsa.


hm..Ali je Mars okužil Zemljo?

Pa tudi, recimo da najdemo neko življenje na Marsu (verjetno prej zemeljskega izvora kot ne)

No, pa smo prišli na moje sklepne misili, oz na mojo teorijo, ki sem jo spisal nekaj strani nazaj. Samo še podpreti jo morajo, ampak je preveč ostalih razlogov, tako, da bomo počakali še kar nekaj let, da bomo pripravljeni spremenit vsa Univerzitetna gradiva in enciklopedije. Skratka cel šolski program od Biologije, Fizike, Zgodovine,....Res, da dopolnjujejo gradiva, ampak še zdaleč ne v celoti. :D
Ptah-Seker-Osiris

Gundolf ::

Jah tudi to s kameno dobo se sklada, saj menda oba trdita, da so stare civilizacije vedele mnogo več kot jim pripisujemo. Oziroma je bila neka jedrska vojna, ki je vse uničila... Vse lepo paše v to teorijo, če malo pomisliš ;) (razen protokola seveda)

Sedaj pa podaj konkreten zaključek, če lahko. :D

Ramzes, če lahko jaz poiskusim tole (glede na kaj si ti prilepil), potem bi zaključil takole: 42.

Ramesses II ::

Oziroma je bila neka jedrska vojna, ki je vse uničila... Vse lepo paše v to teorijo, če malo pomisliš

Jedrska vojna? :\

Kaj pol je tudi "Jedrska vojna" naznanila konec življenja na Marsu? :D

Jah tudi to s kameno dobo se sklada, saj menda oba trdita, da so stare civilizacije vedele mnogo več kot jim pripisujemo.

Seveda, če sklepam po Sumerskih zapisih in arheoloških najdbah, skratka glede na vse, kar je bilo skozi Zgodovino človeštva na Zemlji. Jasno nakazuje, da so imeli, kar dobro razčiščene pojme, glede na kasnejšo Cerkveno vzgojo, ki se je vrstila od začetka štetja pa do današnjih dni.
Še danes je ponekod po svetu....:D

V resnici, bi lahko zelo napredni alieni že pred 500 milijoni let zaznali kisik v atmosferi Zemlje in sklepali, da tu se pa dogaja ena zanimiva kemija. Bi prišli sem, že preden smo mi zevoluirali, že preden so izumrli dinozavri ...

Hmm..."Univerzalni zakon", več X omenjeni. Oni ne razmišljajo tako kot mi in to je tudi največji razlog, zakaj rabimo najprej sprejet sebe(človeka) pol pa ostale oblike življenja. In prav zato, danes imamo cenzuro informacij v javnosti.(meje, zakoni, avtoriteta,...MindControl) kršimo vsa pravila že v osnovi razmišljanja.
Ptah-Seker-Osiris

Thomas ::

Vsaka stara civilizacija bi pustila sledi. Recimo kakšno komplicirano umetno molekulo v Antarktičnem ledu.

Ali pa take civilizacije ni bilo.

Se figo kej sklada tole!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

o, pa smo prišli na moje sklepne misili, oz na mojo teorijo, ki sem jo spisal nekaj strani nazaj. Samo še podpreti jo morajo, ampak je preveč ostalih razlogov, tako, da bomo počakali še kar nekaj let, da bomo pripravljeni spremenit vsa Univerzitetna gradiva in enciklopedije. Skratka cel šolski program od Biologije, Fizike, Zgodovine,....Res, da dopolnjujejo gradiva, ampak še zdaleč ne v celoti. :D

Glede na moj stavek, da je na Marsu mogoče življenje zemeljskega izvora, bo treba kvečjemu dodati kak stavek v kako knjigo o astrobiologiji. Fizike, zgodovine, biologije in podobnega pa ravno ne bo zamajalo. Še posebej ne tvoje trditve, ki iz morebitnega mikrobnega življenja na Marsu preskakuješ na najbolj napredne civilizacije v vesolju, ki pa očitno niso zmožne pustiti ničesar bolj uporabnega kot so piramide iz kamna (zakaj pa ne iz kakega hi-tech materiala, to bi bilo nekaj) ter kroge v žitu :D

Ramesses II ::

Recimo kakšno komplicirano umetno molekulo v Antarktičnem ledu.

Kaj pa misliš s tem. Antarktični led, je res dober hladilnik preteklosti, zaradi katerega smo tudi marsikaj ugotovili, kar ne bi sicer.

Glede na moj stavek, da je na Marsu mogoče življenje zemeljskega izvora,

Kaj misliš, da bodo dodali v knjige, da smo se tisočletja bali sami sebe? "Marsovce" :D

Še posebej ne tvoje trditve, ki iz morebitnega mikrobnega življenja na Marsu preskakuješ na najbolj napredne civilizacije v vesolju, ki pa očitno niso zmožne pustiti ničesar bolj uporabnega kot so piramide iz kamna (zakaj pa ne iz kakega hi-tech materiala, to bi bilo nekaj) ter kroge v žitu

Hmm...interpretacija pa taka...Jaz trdim, da življenje je bilo na Marsu, v obliki kot je danes na Zemlji. (na osnovi ogljika). Kar dandanes samo še potrjujejo različni dokazi. Konec življenja, je bila prelomnica "meteor" priletel atmosfero Marsa in povzročil konec življanja(kar tudi dokazujejo"*Blueberries") :P Kot danes najdemo v ostankih in sicer prisotnost "ogljikovega vodika". Enako kot je bilo na Zemlji, ko je meteor povzročil izumrtje Dinozavrov. :\

*Tema obravnavana predhodno, zato sem podal nickname od "spheres of haematite"

EDIT: dodatno oblikoval besedilo. oz."Teorijo"
Nekaj sem zbrisal, ker je že v besedilu.
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

>>> Jaz trdim, da življenje je bilo na Marsu, v obliki kot je danes na Zemlji. Človeški. Kar dandanes samo še potrjujejo različni dokazil.

Za zdaj nisem videl še nobenega (dva hriba "Obraz" in "Piramida" to nista).

Konec življenja, je bila prelomnica "meteor" priletel atmosfero Marsa in povzročil konec življanja(kar tudi dokazujejo-"Blueberries").
Ohoho, kako znanje geologije :D. Lepo te prosim, tako napredna civilizacija, ki je po vseolju sejala življenje, se ni znala ubraniti pred nekim bogim meteorjem? Ne me hecat. In kateri krater na Marsu je nastal kot posledica tega velikega udarca? Pa kdaj naj bi to bilo? Da vidimo tvojo planetarno geologijo ;)

Borovnice (čeprav niso modre) pa lahko nastanejo na več načinov. Eden od teh je tekoča voda, vendar pa na tvojo žalost ne edini.

Ramesses II ::

Ohoho, kako znanje geologije :D. Lepo te prosim, tako napredna civilizacija, ki je po vseolju sejala življenje, se ni znala ubraniti pred nekim bogim meteorjem? Ne me hecat. In kateri krater na Marsu je nastal kot posledica tega velikega udarca? Pa kdaj naj bi to bilo? Da vidimo tvojo planetarno geologijo ;)

Kako pa ti veš, da je bil "meteor"? Po ostanku kraterjev ali meteorskem prahu ali oksidaciji površja oz. v raspokah,...?Od tukaj naprej se začne špekulacija in mislim, da sem dovolj jasno napisal "Teorijo". To je samo povzetek. Če bi rad izvedel kaj več, imaš temo na razpolago, kjer si lahko ogledaš vse informacije, ki so bile zapisane do danes. Po novem, se temo tudi moderira, zato te opozarjam, da se skušaj zadržat, ko izsiljuješ določene odgovore z svojim evforičnim odnosom do sogovornikov. Če prav je to Loža, skušaj podajat argumentirane odgovore in spoštuj ostale uporabnike.

PS; Oz. lahko zaprosimo, da se temo obravnava v drugem okolju, in sicer v oddelku; Znanost in Tehnologija (Kjer bo tudi Thomas prišel na svoj račun;)). Še raje pa bi, da se tema obravnava tam, kjer je bila tudi prvotno ustvarjena: Problemi človeštva. PRav tako, že zdaj povem, da bom zamenjal NickName, če bo dovolila Administracija Slo-Techa. Tako, da tema pridobi konkretno obliko glede pridobivanje informacij in razčiščevanja pojmov.

Za dopoljnjevanje teme in informacij, pa smo lahko hvaležni vsem uporabnikom teme, kot administraciji Slo-techa. Vsi smo pripomogli k pridobivanju informacij, zato vas prosim, da nadaljujemo toliko bolj argumentirano.

EDIT: Post updated.

PS; Zato sem tudi pristal na tem, da se tema nadaljuje, da razčistimo določene pojme, preden začnemo s konkretnimi odgovori.
Ptah-Seker-Osiris

keber ::

>>> Kako pa ti veš, da je bil "meteor"?

Saj ti trdiš ;). Ne se sprenevedat, no. Če še nisi opazil, jaz samo seciram tvoje trditve in podajam dokaze za kontriranje tebi in tvojim trditvam.

>>> ko izsiljuješ določene odgovore z svojim evforičnim odnosom do sogovornikov.
A zdaj smo pa užaljeni? Če ni argumentov, je očitno potrebno igrati na karto užaljenja.

Vse te teme pa ne bi imel v Z&T, ker pač ne spada tja.

Še glede meteorja: če bi tak uničil morebitno civilizacijo na kateremkoli planetu, bi moral biti tudi viden njegov krater. Še posebej na Marsu, kjer je erozija dandanes bolj simbolične narave.

Ramesses II ::

Saj ti trdiš ;). Ne se sprenevedat, no. Če še nisi opazil, jaz samo seciram tvoje trditve in podajam dokaze za kontriranje tebi in tvojim trditvam.

Preštudiraj temo, ki jo je predlagal StepniVolk, nekaj postov nazaj!

----->Poslano: 21.12.2005 20:16:00 | odgovori

PS; Preberi vir informacij (ki ni edini). In ne sprenevedaj se; dobro si povedal.

Vse te teme pa ne bi imel v Z&T, ker pač ne spada tja.

Theory: V Loži (po domače pov.), se ugotovi, kateri uporabniki "mlatijo prazno slamo" in kateri imajo argumente. Pol se šele razvršča teme po oddelkih.
Nekateri seveda, pa jemljejo Ložo, kot izgovor za "lajat"!? :D
Ptah-Seker-Osiris
««
56 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25326012 (19761) Ziga Dolhar

UFO Area 51 - The Alien interview (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58441853 (32893) STASI
»

UFO nad Kuala Lumpurjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566560 (4721) Tic

Nezemljani in življenje na drugih planetih (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46434501 (28254) Stepni Volk
»

UFO ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826448 (5419) nuclear

Več podobnih tem