» »

UFO !

UFO !

«
1
2

moby-dick ::

Nevem zakaj nevem kako vendar pred dvema dnevoma se mi je zgodilo nekaj zelo zanimivega.Ker pozno pridem domov iz službe sem se zvečer po večerji vsedel za računalnik in pregledoval pošto ter brskal po internetu.
Nisem več imel ideje na katero stran bi odsurfal pa sem se spomnil UFO ali po naše neznani leteči predmeti.Na Kaaza sem našel res zelo zanimive posnetke in slike le teh plovil-bitij.Vse skupaj me je zelo fasciniralo in prebudila se je v meni raziskovalna žilica.Začel sem verjetni v te zadeve (ker prej nisem oz. mi je bilo čisto vseeno).Posnetki, ki sem jih povlekel dol (nekateri) so resno neverjetni in realni.Zato me zanima kaj vi slo-tech-ovci mislite na vse to.Verjamete v nezemljska bitja in njihovimi "prevoznimi sredstvi"? Imate tudi vi raziskovalno žilico? Vas zanimajo takšne reči? Imate tudi vi kakšne posnetke-slike doma?

Hvala lepa za odgovore...
Hear me out...

Thomas ::

Vse to je natega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OldSkul ::

Verjetno je to nateg samo včasih v dobi "nezemllanov" pa so mnogi ljudje doživeli bljižniji stik z nezemljani!:O

Neo32 ::

sm kr istega misljenja kot Thomas, ne bi pa razlagal zakaj, ker vrjetn popisov celo stran stvari s katerimi bi se eni strinjali eni pac ne. Enkrat je bila oddaja na Discovery kako so nekateri UFO posnetki u resnici nastajali, tko da vsak posnetek ki ga vidm pa kjer je kaksn nezemljan ali njihov prevoz gor, vzamem z rezervo.
Neo32 (c)

Thomas ::

Tudi to ni res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OldSkul ::

Kaj pa Area 51?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

bastadu ::

Misliš Area 51?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Marjan ::

Moby: "Imate tudi vi raziskovalno žilico?"

Ne ne, morš vprašat "Imate tudi vi žilico za nasedanje?"

al pa "Se date radi nategnit?"

pa bi blo bol prov. Bi se mogoče kdo javu :D


----
Drugače pa že stokrat obdelana, in zakopana tema.. :O

moby-dick ::

Hmm..oky verjetno sem se zmotu glede tega in očitno ne verjamete v take zadeve.Nekaj pa mi ne da mira...mislite, da smo sami v vesolju ?
Hear me out...

Boeing ::

ne, definitivno nismo sami... če bi bili, bi to pomenilo potrato tako velikega vesolja za par milijard človečkov... :D
lp
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Od kod ti hipoteza o ekonomicnosti vesolja???

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas, čisto preprosto :)
Vesolje je veliko... torej nebi imelo nobenega smisla tlačiti kakršnokoli civilizacijo na tako majhen planetek, kot je naša ljuba Zemlja... potem bi raje nastali na kakšni ogromni zvezdi, recimo velikosti 10^4 našega Sonca... drugače vse skupaj zgubi smisel. In ja, kaj že pomeni UFO v slovenščini ?
Umsko Fukjena Osebnost :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Zelo zanimiv se mi zdi tvoj izraèun, da se ne splaèa imeti ene civilizacije na 1020 zvezd.

Da na 1010 ali kaj takega se pa že izplaèa.

Zanimivo, zanimivo. In komu se to splaèa? Komu je to "še smiselno"?

:\\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Neo32 ::

zakva pa smiselno?!?
kje pa pise da more bit v vesolju smisel?!?
to so debate o katerih nimamo za zej se nobenega pojma, ne vemo se nic lahko samo domnevamo
pac vsak ima svojo teorijo in razlago
samo se vedno pa mislim da tudi ce je kaj v vesolju vrjetno ne zivi pod enakimi pogoji kot mi in ni enake oblike kot mi, ce ima sploh obliko, ...
sej pravm iz tega se olahko razvijejo dolge debate, lahko tudi brezsmiselne sam ni receno da je vse v vesolju smiselno ali pa da ni...
Neo32 (c)

Thomas ::

"(Ne)smiselno" je samo iz cloveskega vidika. Nobenega per se smisla ni smiselno iskati.

Ni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas: gledano s človekovega stališča, je smiselno met nekaj ogromnih poseljenih zvezd, na njih živet, jih met med seboj povezane z baš hitrimi "space-vlakci" ali kakorkoli že hočete, in to je to...

Neo32: vse v naravi JE smiselno. In ker je tudi vesolje del narave (pa če hočeš ali pa ne), potem ima čisto vsaka stvar v vesolju svoj smisel in svoj zakaj in zato. Tudi človek... čeprav smo za mali milijon ostalih stvari že pogruntali, zakaj so in čemu služijo, pa za svojo civilizacijo še vedno nismo dognali, kaj smo in kaj sploh hočemo... mogoče nam manjka še kak originalni mislec? Pa to je že druga debata...
Vsekakor vesolje je, ker se je nečemu tako zazdelo... bolj kot to, kaj je ustvarilo vesolje (razne teološke razlage brez debate odpadejo!), pa me trenutno zanima predvsem moja bližnja okolica in prihodnost... s tem, kaj je zunaj vesolja (nekje se vesolje mora končati, in tam je nek drug prostor!), pa naj se zaenkrat ukvarjajo tisti, ki imajo čas...

LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Neo32 ::

dejstvo je da se vsaka stvar v vesolju (naravi) zgodi z namenom, kot si rekel vsak zakaj ima svoj zato, samo, mogoce me imas za trmastega, ampak se vedno se mi zdi da "trditev" potrata prostora ni smiselna, malo prevec na easy vzeta. Mogoce je pa smisel narave ogromno vesolje in samo mi edina zivljenska oblika (malo vrjetno, vendar mogoce). Tako da o tem bi se dalo razpravljati ( no ja sej zej glih to delamo ), moznosti so nestete, vendar premalo poznamo celoten sistem.

Poglejmo zadevo s te strani, na zacetku vseh zivljenskih oblik so bile enocelicne zvalce, ki so se razvijale, razvijale,... in nastane clovek (na hitro povedano), kako pa vemo da je clovek zadnja stopnja evolucije, mogoce pride se kaj za nami, ali pac ne...
Neo32 (c)

Gh0st ::

UFO...
Roswell je nategovanje in futranje javnosti z miss-informacijo. Oziroma odvračanje pozornosti od nečesa bolj pomembnega. God knows what (oh, yeah, there is no God!).

V glavnem jest verjamem da je tuje življenje, tudi možno je, da pošiljajo na Zemljo nekakšne recon skupine, ki pač spremljajo naš razvoj. Pustimo sedaj razne obdukcije in ugrabitve... Jest pa verjamem, da alieni nikoli ne bodo imeli sovražnih odnosov do nas (kot kažejo v vseh filmih), razen če bomo tko mi hoteli. Sicer pa bi res rad videl, da alieni vzpostavijo kontakt z nami, in da bi živeli v nekem stiku oziroma, da bi si izmenjali tehnologije...Zlo fajn...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gorenc ::

kaj pa je potem bozicek?

Gh0st ::

Moja mama?!
:\\ :8)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Boeing ::

gorenc: božiček kot tak je za nekatere svetski nateg zahojenih kapitalističnih svinj, ki si želijo še tisti zadnji tvoj dinar, ki ga imaš...
za druge pa je božiček prijazni mož z dolgo brado in kupom daril...
in spet za tretje ena sama blamaža...
lp Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

JanezH ::

OK se strinjam, da so verjetno vse slike o NLP-jih fake.

Thomas:
Kaj je zdaj zate natega? A zgodbice o nezemljanih na zemlji, ali da nezemljanov na splošno sploh ni??
S slednjo trditvijo, da nezemljani ne obstajajo se ne morem strinjat (in se nihče ne more razen če ni preiskal celotnega vesolja, če se ga sploh da). Saj še naša galaksija ni raziskana v celoti, kaj šele potem ostalih n galaksij. In ni ga boga, da tudi drugje ne obstajajo živa bitja in povrhu še inteligentna. 8-O :\\ 8-)

Nico ::

Kako leto nazaj sem ponoči ležal na postelji z odprtimi očmi. Kar naenkrat skozi okno zasveti intenzivna bela svetloba, ki projecira polkna na steno,in se giblje z ene strani na drugo. Kot v X-files majkemi! Sm si že rekel; evo na, mene so izbrali!:|
Aja, pa na tisti strani bajte je samo gozd.

Ok, vem da je bil meteorit.... Kaj če ni bil??8-O
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Smukec

Natega so zame tista poročila o NLP. Pa to, da so bili že kdaj na Zemlji.

Zelo daleč v Vesolju, pa kakšni alieni lahko so. Lahko da tudi šele bodo.

Ne verjamem pa, da jih je kaj v tej Galaksiji. Celo težko, da v sosednjih. Premalo so svetle, da bi bili dobri pogoji za nastanek življenja tam. Že tu so slabi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

JanezH ::

Thomas:

Hja tud jaz ne verjemem v dosjeje X ;)

Nisem pa strokovnjak za pogoje za razvoj živih bitij / še bolje za nastanek živih bitij - ampak tega tako in tako nihče ne ve.
Ne vem pa zakaj bi morala imeti neka bitja za obstoj enake pogoje kot jih imamo mi. Že samo to da imamo na zemlji nam znane osnovne elemente, kje drugje pa obstajajo drugi elementi, lahko spremeni marsikaj - drugačna anatomija nezemeljskih bitij...
Še ena varianta bi bila lahko npr., da je nekje nekoč živela neka nam podobna civilizacija toda še bolj razvita in kot praviš so se tam pogoji za bivanje zelo poslabšali, zato so se pač preselili na nek drug planet.
Von Neumann je imel med ostalimi tudi take ideje o naseljevanju planetov z vesoljskimi ladjami. 0:)
Lahko da je kje kaka civilizacija, ki je tako napredna, da je zgradila svoj planet z umetnimi življenskimi pogoji - glede na to da imajo že ljudje neke vesoljske postaje, to ne bi bilo tako nemogoče. Npr. Starwars :D

Thomas ::

Oglej si tole, preberi si mogoče še knjigo.

Zadeva vredna temeljitega premisleka!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JanezH ::

Jaz sem prej bolj v šali našteval hipoteze. In moraš vedeti, da so temelji vsake take knjige zgrajeni samo na domnevah, ki so samo bolj argumentirane (če ti argumenti držijo pa zaradi mene lahko presoja in premišljuje vsak posameznik, čeprav je stvar lahko tudi čisto napačna), če temu lahko tako rečem (ker vse skupaj ni gledano globalno) zato tudi že takoj na začetku velik naslov:
Rare Earth is a book based on a simple two part hypothesis .
Upam, da se strinjaš s tem.
Zdi pa se mi zanimivo, zato bom stvar definitivno pregledal in morda prebral tudi knjigo (ko bo več časa).
;)

sifu ::

ok..cist easy...vesolckov NI..zakaj?

zato ker...je vesolje neskoncno....v tako neskoncnem vesolju mora obstajati en kup vesolckov (govorimo o miljardah saj je vesolje neskoncno - lahko recemo da je vesolckov tudi neskoncno).....od teh neskoncno vesolckov more bit nekaj takih ki so razvil tehnologijo za potovanje...in ker je vesolckov neskoncno..je tudi takih neskoncno...od teh vesolckov bi moralo biti nekaj takih ki bi obiskalo nas planet in nekaj takih, ki bi ga obiskalo prav v tem trenutku, ko sedaj to pisem in nekaj takih ki bi skusali navezati stik z nami in se prikazati celemu planetu.....ampak ker se to do zdaj ni zgodilo, predpostavimo, da vesolckov enostavno ni oziroma vesolje ni neskoncno :) krneki bluzim

Thomas ::

Vseen ni tko slabo. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Neo32 ::

sifu: dobr si tole povedov!:)
Neo32 (c)

Gh0st ::

A zdej vi mislite, da ker je naš planet Zemlja nastal pred 4.5 miljarde let in da smo se razvili mi, potem po vaše so v drugih vesoljih in povsod drugod začeli takrat kot mi z svojim razvojem? Lahko da so nekateri že tako razviti, da nam z mind controlom mešajo življenja, mogoče se cloakani potepajo po Tivoliju :) . vem to je mal hudo, ampak treba je met odprt um za vse...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Neo32 ::

ma ne GhOst, sej ni nobeden tega reku, sam moznost je da so bli pac vesolcki ze ene petkrat tuki, sam pac preden se je v milky wayu zacel sploh kej dogajat, pa so si mislili, ah sej tuki pa itq ni nc pametnga, pa so sli raziskovat druge dele vesolja. (nora ideja, ampak nkol se ne bo vedel ce je blo res tko:D )
Neo32 (c)

burekar ::

sifu in Thomas:
Ne. Razvita živa bitja so več kot 99% že bila na tem planetu in za to imamo tudi dokaze. Thomasu sem že lepo povedal naslov ene knjige kjer so vsi ti dokazi našteti in kjer so našteti naslovi podobnih knjig, ampak ne. Še vedno goni svoje.

Zakaj so ljudje 15000 let nazaj risal bitja podobna ljudem ki se vozijo z raznimi napravami po zraku? Zakaj so ta bitja opisanai v Bibliji, Epu o Gilgamešu in Mojzesovih knjigah? Thomas bo rekel da je to samo plod domišljije, čeprav je čisto res.
Zakaj so na zemlji skalnate zgradbe, ki imajo s steklom prevlečeno zunanjost? Zakaj so si egipčanski vladarji dali graditi ogromne grobnice na centru razmerja vode in kopnega na Zemlji? Pa še te grobnice imajo dimenzije, ki so v okroglih razmerjih desetiškega sistema z dimenzijami Zemlje. Thomas bo spet reku, da so že mel nekok krompir in blablabla...

Kako so ljudje s peščenjaki zgradili 150m visoka kipa? Thomas bo spet rekel, da nekaj bluzim. To so čisto lepi dokazi zaradi katerih je zelo sprejemljiva tudi teorija vsaj enega obiska nekoga pametnejšega od nas.
Direkt z glavo v zid, namest pogledat iz drugega vidika in it okol, to je itak najboljša varianta ki obstaja za nekatere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

JanezH ::

sifu:

cool si to napisal, sam pazi zdaj tole: 8-)

lahko, da je moč neskončnost vesolja ful večja od moči neskončnosti vesoljčkov.
Npr. tko kot če bi gledal naravna in realna števila:
naravnih števil je neskončno, realnih števil je pa že samo na intervalu med 0 in 1 neskončno.
A štekaš kaj hočem povedat? To, da čeprav je marsovčkov neskončno veliko, je mogoče vesolje še vseeno tolk neskončno bolj velko, da se marsovčki porazgubijo v njem. :D 8-O

R0K ::

Thomas : kako lahko predvidevaš, da so alieni podobni nam? Da rabijo za življenje podobne pogoje kot mi? Nimaš ni enega dokaza.
Kdo jim sploh pravi alieni? Mislim men se zdi prou čudno ime. Izvenzemeljeska bitja lahko, da so čisto majhna (kot bakterije) pa so bolj pametne od vseh nas ... lahko, da sploh ne zgledajo kot 'človek' ... lahko, da so krave (pretirava), lahko pa, da jih sploh ni.

skorc_norc ::

Trdno sem prepričan, da obstajajo nezemljani takšne in drugače oblike. Zelo malo oz. ni verjetno, da so že bili na našem planetu, in da se cloackani sprehajajo po Tivoliju. Mislim, da ne razmišlajo tako kot Hollywod in se zato ne sprehajajo po Tivoliju (izvzemimo nove Emanuelline dogodivščine:D )
Večina se nas še zmeraj ne zaveda kako veliko je vesolje in kako majhna je možnost, da bomo sploh kdaj srečali kakšne nezemljane, seveda če izvzamemo 'protokolarne tehnologije' in teorije.
Ampak še zmeraj potihem upam, da bodo na Evropi našli kakšne celične organizme globoko pod ledom. :))
Vsekakor nas čaka še veliko zanimivega. Prvo je delovanje tehnologije nanosond cca 10 let pravijo, če se ne motim. Še z večjim navdušenjem pa pričakujem začetek uresničevanja transhumanističnih idej čez kakih 50 let, če se ne motim.:\\ Kakorkoli že, zanimivo bo! 8-)

p.s. dosjeji X so pa čist OK (čeprav jim ne verjamem) so pa hudičevo dobra serija, vsaj zame:D

sifu ::

burekar

ves kaj je se mozno....da vesolckov ni in da so vsi vesolcki, k zdele "prihajajo" k nam, nastal ne vem kolk miljonov let prej na zemlji....in o teh vesolckih oz. "zemljanih" so vsi ti zapisi....

cist mogoce je da so se prej na zemlji razvila bitja, ki so bila pac tehnolosko bolj razvita, po fizicni rasti vecja...tuki govorim o "velikanih"...mogoce so se naselil na druge planete okoli nas..in nekako potem zgubil stik z zemljo....sele ne vem kolko let pozneje smo se razvili mi.....seveda te "vesolcki" sploh ne vejo da so nastal na zemlji in jih imamo za vesolcke z drugih planetov...

vse kar hocem povedat je to, da se mi zdi bolj verjetno, da vse zivljene izhaja iz nasega planeta kakor pa da bi blo se nekje drugje

burekar ::

sifu:
Tudi to je možnost, ki je mogoča.

Ampak vseeno. V meteoritih, ki so prišli na Zemljo in so prej tavali leta in leta po vesolju so našli ostanke beljakovin. Zamisli se, kako veliiiiiiiiko je vesolje in kakšna je potem možnost, da je točno Zemlja središče razvoja.

Gh0st ::

Ali pa:
Če smo v vesolju res sami, bi bila to zelo velika potrata prostora.
To je napisu en...nevem kaj...astro-fizik?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Thomas ::

Kdor pozna nekoliko znanost(i) ve, da forenzična znanost ni nikakršna izjema. Neverjetno globoko se vidi z njihovo pomočjo.

Preteklost je presenetljivo na dlani. Daleč bolj, kot si UFO teoretiki lahko predstavljajo.

Daeniken je kakor odvetnik, ki zagovarja nekoga da je nedolžen. Tožilstvai pa ima DNA analizo.

"Uradna znanost" ima za svojo sliko sveta 100 X boljše argumente, kot si alternativci predstavljajo. Celo kot razumejo.

Sej ne trdim, da ima uradna znanost vse prav. Samo kakih 90+ procentov.

Te sile jest nikakor ne bi lahkomiselno podcenjeval, kot jo naprimer Burekar.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Hehehe .. kar se potrate tiče ... to je sila simple minded argument. Sorry.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cahahopie ::

Odkrili so bakterijo, ki je sposobna živeti brez kisika in vode. Haa? To nam pa da nekaj misliti.
In glede smisla/nesmisla vesolja.
V vesolju in nasploh v naravi JE smisel. Vse je logično povezano. Če se spustiš v anatomijo človeškega telesa boš kmalu odkril vso to logiko... kako hormoni delujejo na druge hormnonske žleze da te zopet izločajo hormone, ki npr. stimulirajo rast in kaj je.. če jih je premalo ali preveč .. zakaj imamo neuravnovešene gibe v času hitre rasti itd.. (mišice se ne razvijajo enako hitro). Vse je sama logika.
Enako je v vesolju saj tudi to jemljemo kot naravo in mi smo tudi del narave. Le, da so naši možgani in s tem naše predstave o svetu okoli nas okrnjene. Neznamo dojeti, kaj je na koncu vesolja... ne znamo dojeti da morebiti ni konca in če je, kaj je za njim? In kako hudika je nastal veliki pok, če je nastal...itd.. In ste se kdaj vprašali če obstaja 4 dimenzija? To je totalni paradoks, zmešnjava za naše predstave, ki pa ja lahko za neko živečo vrsto nekaj galaksija stran čisto normalno in logično. V bistvu sploh vidimo prav kar vidimo in čutimo kar čutimo? Kaj če je vse skupaj res le matrica? Kaj če so okoli nas vesoljci in jih mi ne vidimo? ... če imam vsaj nekaj prav... potem smo človeška vrsta zelo omejena.
P.S. Naš pes je cvilil cel dan, ko je moj dedek umrl. Zna kdo to pojasnit? In to ni le neko naklučje, saj se o tem že pravi od nekdaj. Kaj če pes vidi tisto kar mi ne? Kaj če je npr. videl smrt? Ali samo mrtvec oddaja kakšen poseben vonj, ki ga pes lahko zavonja? Preprosto povedano... ljudje smo daleč, da bi se igrali boga in se dovolili praviti, da vesoljcev ni.

sketch ::

Glede ugibanja o zivljenju v vesolju pockajmo 6 let, da izgradijo Hubbloveg naslednika - z njim bodo baje lahko opazovali ne samo zvezde ampak tudi planete in celo spektrografsko določevali lastnosti le teh. Imajo namreč en nov fin trik, s katerim izničjo "glare" efekt (sijaj ni dober prevod) tako da bomo namesto hipotetiziranja res *videli* koliko je primernih planetov za življenje podobno nam tam zunaj.

Kar pa ni vsaj malo podobno nam pa itak nima smisla raziskovati, saj z njim(i) ne moremo komunicirati... saj imamo težave že z delfini, za boga.

lp
s.
Adapt and overcome.

OmegaBlue ::

O.K. da neki razčistmo alieni so(ne mislim aliena-w in drugih)

to da bi bili sami u vesolju bi bilo isto kot če bi na 120GB disk 1KB txt datoteko(nesmisel). mogoče jih ne vidimo ker prebivajo v drugih dimenzijah ali po teoriji (ne vem od koga) prihajajo iz mesta v centru zemlje.Hitler jih je v 2.S.V. zelo vneto iskal, vhod v mesto naj bi bil nekje na antarktiki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gh0st ::

Tole pa še zdaleč ne bo držalo!
Ne vedo kakšen je obseg ali premer, ali radius, whatever vesolja. Sigurno pa ne moreš primerjat tako kot si ti (120GB : 1KB). Če se že gremo take vrste primerjavo, bi prej rekel 1.000.000.000 TB diskovja in 1KB file. Mogoče še več...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

OmegaBlue ::

ma nism šu v podrobnosti da bi zdej še računu. vse dobesedno uzameš;(
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Thomas ::

Smisel? Smiselna gostota poseljenosti?

To je absurdno. Gotovo se je civilizacija nekje pojavila prvič. A je blo to potem takrat nesmiselna situacija?

Švoh logika tole.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMax ::

Da na zemlji ni logike, je Bosanc odkril ze zdavnaj-ko je vrgel opeko v vodo:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gh0st ::

Logika je relativna. Nam (človeku) se zdi logika logičnana sovj način, živali to dojemajo drugače, rastline tudi, mogoče kakšni čudaki in "malo-premaknjeni-ljudje" tud,...
Logika je odvisna tudi od tega, kaj vzamemo kot merilo za nekaj kar je logičnega. Kje so meje? KAkšen je vzorec? treutno brezvezna vprašanja.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Thomas ::

Relativiziranje logike je nesmiselno početje.

Tudi če bi dokazal kakšno nesmiselnost logike - bi s tem podrl lasten dokaz.

"Živali imajo svojo logiko" - kakšno svojo logiko neki? Tista elementarna, instinktivna je ista kot pri ljudeh. Bolj komplicirane pa zagotovo ne dojemajo.

Ampak z logiko se kregat - je dobesedno noro.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25325763 (19512) Ziga Dolhar

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241076 (34680) Gandalfar
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438335 (31777) jest10
»

Mrtev Mars ... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
35125759 (18344) drejc
»

a obstojajo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
703604 (2926) Thomas

Več podobnih tem