» »

Aliens & UFOs

Aliens & UFOs

BigWhale ::

Sem vpisal. Nisem nasel nobenga.

Razen ce z 'earth like' mislis na obliko zoge.... ;>

destroyer2k ::

Earth like mislim kot podobni zemlji (da ima veliko morja in kisika). Ja ne vem no meni takoj najde planete te ko vpišem v google earth like planets, samo tiste katere sem omenil pa rabim nekaj časa da bi našel.

Thomas ::

Nehej! Nobenega planeta podobnega Zemlji niso našli.

Tisti ki imajo kisik v atnosferi, so vroči kot razbeljeno železo. 1000 stopinj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

destroyer2k ::

Thomas

Samo zaradi tebe sem poiskal o tem kar ti trdiš in sem našel planet, kateri naj bi mel podobne temparature kot so na zemlji.
klik

Thomas ::

Tale planet se ne vrti okoli svoje osi.

Pozabi ga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

destroyer:

Tvoj planet sem ze omenil,

> Oziroma enga smo baje. Pa je bil tak k Merkur oziroma Luna. Zaklenjen v orbiti, da je
> kazal eno stran soncu. Tam gor se je vse sprazilo. Lahko gremo tja po xeno-cevapcice.

Thomas ::

Par procentov manjša zvezda kot je Sonce, pa - ali se planet ne vrti, ali je na mrazu!

Par procentov večja zvezda, pa - ali je bil v preteklosti hud mraz v prihodnosti bo pa neznosna vročina ... ali pa zdaj ni primernega podnebja.

To si dobr zapomnite!

Za nameček pa še, da zvezde Sončeve velikosti, imajo najmanj pol manj "kovin" (=elementov težjih od helija), kot jih ima Sonce.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PrimozR ::

Potem jih ima Sonce nenormalno veliko??

Thomas ::

Tako je. Sonce je nenormalno metalično.

To lahko pomeni, da so padli nekateri veliki planeti vanj, kmalu po nastanku.

Skoraj zagotovo pomeni to. Pri drugih takih zvezdah, so to vroči jupitri, ki pomenijo mrtvo osončje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Thomas, to je zato, ker so alieni zmetali dost zeleza not, da so omogocil solarnemu sistemu, da podpira zivljenje. ;>

Matev ::

nezemljani na nekem drugem planetu ugotavljajo kako nenavadno bi bilo da bi nastalo življenje na našem planetu
ki ima vse vrednosti drugačne kot njihov

BigWhale ::

Kompleksni ogljikovodiki kakrsne imamo pri nas tezko nastajajo v dosti drugacnem okolju. Mogoce je kje kaka 'pra-juha'. Precej verjetno, da je, vprasanje pa, ce se lahko kaj razvije iz nje.

Da bi pa bilo kaj precej drugacnega od ogljikovodikov, pa tezko verjetno.

Thomas ::

> nezemljani na nekem drugem planetu ugotavljajo kako nenavadno bi bilo da bi nastalo življenje na našem planetu

Ziher. Lunački so prepričani, da nas na Zemlji ubija kisik. Marsovci mislijo isto. Veneranom se zdi, da preveč prezebamo.

Vidiš tvojo "logiko" zdej?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če sam ne veš, kam tvoja logika vodi, potem ti lahko pomagam.

"Ptice, ki so čisto drugače narejene in ne rabijo zraka, se spreletavajo po Osončju in tudi v interstelarnem in intergalaktičnem prostoru. Pravijo, kako nenavadno bi bilo, če bi bile kakšne ptice tam, kjer jih ovira gravitacija."

V narekovaju je neumnost, to zdej vidiš, ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PrimozR ::

Zakaj? Interstellar fart propulsion.

Thomas ::

Seveda. Hranijo se pa z vesoljskim mrćesom. "More bit, sicer bi to bila prevelika potratata prostora."
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Thomas, zdej si pa vsem odkril zakaj je vesolje črno - tok je namreč mrčesa v njem, da se skozenj ne vidi.

BigWhale ::

Ja, prebavni trakt je tak, da tisti vesoljski mrces pojejo prebavijo in potem prdnejo cisto plazmo...

Wheeeeee....

Pa tud soncni veter lovijo s svojimi pajcolanastimi jadri.. oboje znajo.

Thomas ::

Ljudje imamo vgrajen nek bias, ki favorizira poseljenost pokrajin. Izkušnja je bila pač taka, da si le redko zašel na še deviško zemljo. Je bil že en hudič tam. Če ne človek, pa medved. Vse od nekoga zakoličeno.

Tako smo podvrženi temu, da tako sklepamo tudi za Mars in vse svetove za njim. Razen za Europo! ;) (Joke, joke. Tudi za Europo, zanjo še zlasti. Čeprav je kisla ko hudič.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Lunački so prepričani, da nas na Zemlji ubija kisik.

Ja halo? A ti sploh veš, kolk je ta stvar korozivna? Eats right through steel!

BigWhale ::

> Če ne človek, pa medved. Vse od nekoga zakoličeno.


Ja, se na antarktiki je polno pingvinov. In ce je _tam_ zivljenje, zakaj ga pol v vesolju ni?!

Matev ::

mišljenje da življenje lahko nastane samo v pogojih kot jih imamo na zemlji
je naivno

da smo ravno mi in mi samo mi merilo vsega

da če ni tako kot je pri nas - pa potem ne more nič obstajati...

naivnost in nerazgledanost
brez primere

BigWhale ::

Saj lahko nastane, samo je priblizno milijonkrat manj moznosti,...

Matev ::

milijonkrat manj ali milijonkrat več
sploh ni važno

važno je samo to da prestopimo okvire ki si ji postavljamo z lastnim mišljenjem

mišljenjem da ne more nič drugačnega obstajati kot tisto kar poznamo

jest10 ::

Sploh ni važno, kaj si ti misliš. Važno je le to, kar je v realnosti. In to je, da se lahko razvije življenje le na ogljikovi kemiji v podobnih razmerah, kot so pri nas.

BigWhale ::

Matev, moznosti za to so prakticno zanemarljive, ce mene vprasas. Da bi neka kompleksnejsa kemija nastala na osnovi cesa drugega kot ogljika.

Matev ::

kdo pravi da je naše vesolje edino
in da ne obstajajo drugačna vesolja?

vesolja z drugačnimi fizikalnimi konstantami in drugačnimi snovmi kot naše

videti (razmišljati) preko praga je umetnost - ki je žal tudi na slo-techu ne vidim

jest10 ::

Razmišljanje preko praga te v 99,9...% pripelje le do konkretnih neumnosti.

Thomas ::

Tudi če "razmišljaš čez prag" in iščeš aliene pa v drugem Vesolju, če jih že v tem očitno ni - samo ponavljaš nek dobro znan vzorec.

Pa še vedno nimaš nič v rokah. In nobenega upanja, da boš imel, prej kot v milijardi let. Milijardo let nazaj, so bili na Zemlji samo enoceličarji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

Pa še vedno nimaš nič v rokah. In nobenega upanja, da boš imel, prej kot v milijardi let.


če bi bili v našem vesolju za malenkost drugačni pogoji - se življenje in materija ter vse skupaj spoloh ne bi zgodilo

zato je teoprija o več vesoljih kar možna zadeva...

razmišljanje out of the box - povzroči da določeni ljudje mislijo da je tak človek out of mind

Matev ::

še malo filozofije:

če so pogoji tako redki in tako nemogoče ponovljivi

potem je to dokaz ali indic, da obstaja stvarnik vsega tega (pač ni naključje ampak božja volja)

in zakaj bi stvarnik ustvaril eno samo zadevo?

že iz tega pogleda je moč pričakovati da nismo sami ali da pogoji niso idelani samo tu

Ziga Dolhar ::

> če so pogoji tako redki in tako nemogoče ponovljivi

> potem je to dokaz ali indic, da obstaja stvarnik vsega tega (pač ni naključje ampak božja volja)

Enako lahko "dokažeš" obstoj boga z edinstvenostjo (redkostjo in neponovljivostjo) snežink.

Mimogrede, vse je "redko in nemogoče ponovljivo". Tudi miljarde drugih pogojev, ki slučajno niso primerni za razvoj življenja.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

No, filozofija se nikoli ni nic pametnega povedala... ;> In tudi o moznosti raznih vesolj ne bo nic pametnega povedala.

Povsem mozno, da je vec vesolj povsem mozno, da tudi tam kaksni UFOti letajo. Povsem mozno tudi, da je en stvarnik, ki je vse skupaj ustvaril.

Ampak, kdo je pa njega ustvaril?

Vidis, to je glavni problem, glavni problem je to, da vse kar je 'zunaj' nasega vesolja ni dojemljivo za nas, ki smo znotraj vesolja. In koncnega odgovora ne bomo nikoli nasli, ker vedno bo obstajalo: 'kdo je pa tisto ustvaril...'

Zatorej, iscimo UFOte v nasem vesolju in pustimo druga vesolja pri miru, vsaj zaenkrat. :) Dokler kdo iz sosednjega vesolja ne pride k nam.

Ali pa kak UFO iz nasega vesolja prileti k nam.

Jaz bom verjel takrat, ko mi bo bitje s sestimi lovkami in dvema nogama potrkalo na vrata, kot trkanje bom razumel tudi en nuclear blast... ... takrat bom rekel: Ah, zmotil sem se. ;>

Thomas ::

Tudi če razmišljaš toliko out of the box, da dopuščaš milijon razvitih civilizacij v Galaksiji - kot je pridigal Calrl Sagan - to ni ravno zelo of the box. To je še vedno nek mainstream prevladujočega znanstvenega razmišljanja iz 1970.

Vredno ene tolk, kot YU dinarji iz tistih časov. Še vedno v okviru ene zelo majhne škatle, postavljene čisto narobe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

sokrat je rekel: verjemi in resnično bo

thomas - zate ker verjameš je resnično to kar praviš
ne dopuščaš ničesar drugega

to je že par tisoč let ena izmed osnovnih lastnosti človeka in njegovega verovanja

nisi nič posebnega v tem pogledu - popolnoma nič "out of the box"

Thomas ::

Če je kdo out of the box, potem je to moja Prfuknjenost.

To samo po sebi še nič ne pomeni. Apriori najbolj verjetno je, da si total nor, v takem primeru.

Posteriorne verjetnosti sliko lahko drastično spremenijo. Amapk ne bi vedel tega nekdo, ki "stoji preveč hribov daleč".

Zame je verovanje v to, da Galaksija vrvi od življenja ena taka zelo in the box simptomatika. Če je to edino, da verješ v Marsijance in drugo vesoljsko rajo, tvoja "out of the box" izkaznica ... well .. potem si povprečen da se kar kadi. To isto verjamejo milijoni in zraven plozajo, kako extraordinaire je to.

Ena velika pomota s pridihom komedije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

brezpogojno verovanje v eno stvar brez dopuščanja druge možnosti, hromi človekovo ustvarjalno mišljenje in razvoj

Thomas ::

> brezpogojno verovanje v eno stvar brez dopuščanja druge možnosti, hromi človekovo ustvarjalno mišljenje in razvoj

V to ti brezpogojno verjameš?

Jaz ne. Človek mora biti včasih tudi trmast in nepopustljiv. Closed mind. Ko se recimo začnejo debate o tem, da 2+2 je pa morda le 5 in kadar se začnejo dvomi v notorično očitna dejstva - nima smisla se it "ustvarjalnost". Nekje je treba potegnt črto, ena osnovna disciplina duha more bit. Brez tega si hitro v živem pesku raznih nesmislov.

Potem pa le bodi out of the box! In si upaj reči, kar je očitni. Recimo to, da po nebu frčijo samo kamni in človeški artefakti. Kolikor daleč nese oko.

To je nekaj, česar ljudje večinom nočejo slišati, kot niso hoteli slišati še nikoli. Ne morejo toliko of the box.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

paradokse se hitro najde - če le želiš

razumevanje in sprejemanje je težje doseči
kljub želji (pa smo spet pri enem parodoksu, porečeš)

Thomas ::

Ni paradoxa zame. Jaz sem se ga izognil. Imel bom ravno toliko closed in open mind, kolikor se mi bo zdelo primerno.

Čisto vseeno mi bo, če je modno verovati v Aliene, Global Warming ali koristnost NASAe.

Če bom bolj papeški od papeža so be it. Če bom tazadnji outlaw, so be it.

Premisli dejstva ... s hladnim razumom. Če umreš naslednji trenutek, pač umreš naslednji trenutek. Če greš na party za kakšno milijardo let, greš pač na party. Ali levom, da te raztrgajo.

Anyway. Enrico Fermi je že 1940 vedel, da alienov iz nekega razloga ni. Če bi pa bli, bi pa bli. Ni časa za nečimrnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

OChack ::

hja pomoje ni uprašanje al alieno so al ne, blo je uprašanje kako im rata prepotovat tako veliek razdalje v kratkem času?
Int€l inside, IDIOT Outside

Maria ::

whatever ::



:D

Maria ::

Kmalu bomo imeli na Zemlji inteligentna bitja, samoreplicirajoča se, ki ne bodo temeljila na ogljiku. Torej gre.

Maria

gruntfürmich ::

silicij, telur. to sta dva izmed elementov ki se prav tako povezujeta v verigaste molekule. silicij je pravzaprav zelo zelo blizu ogljika. tko da ni za pričakovat da bo življenje temeljilo SAMO na ogljiku v primeru podobnosti nam, ki temeljimo na ogljiku.

lahko da bo neko tretje življenje/inteligenca temeljila celo na na tranzistorjih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Na tranzistorjih bo samo umetno... Ne predstavljam si sicer, da bi se tranzistorji naredili sami ter dobili napajanje od drugod. No, mogoče pa...

Azrael ::

>silicij je pravzaprav zelo zelo blizu ogljika

Da in ne, odvisno kaj gledaš. Atom silicija je mnogo večji in dolge molekuje niso stabilne. Alternative biochemistry.
Nekoč je bil Slo-tech.

Maria ::

Silicija bo v teh inteligentnih bitjih le toliko, kot ga bodo potrebovala za procesiranje (AI), ostalo bo lahko le kovina. Ni teoretičnih, niti tehničnih ovir za to. Torej bo obstajalo življenje brez ogljika oz. ne bo temeljilo na ogljiku.


Edino vprašanje le je, ali je vmesna stopnja evolucije v višje stopnje organizmov (karkoli že to pomeni) na ogljiku nujna ali ne?

Maria

Thomas ::

Ja. To je pomembno vprašanje. Najbrž niti ni nujno, le najhitreje pride do življenja in naprej, preko ogljikove kemije. Najbrž.

Čeprav, zahteve so stroge veliko bolj, kot se je včasih mislilo. Par milijard let stabilno tekoče vode. To je neverjetno težko. Neverjetno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Maria ::

Drugo vprašanje je: kaj je kriterij inteligence? Če je to frekvenca dogajanja in/ali kompleksnost le tega (kako definirati zahtevan nivo je tudi dilema), je to mogoče doseči tudi v drugih okoljih. Vsekakor ne v obliki, ki si jo lahko trenutno zamislimo, je pa še vedno znotraj fizikalnih zakonov.

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Bela hiša zanikala kontakte z nezemljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9516332 (13742) Ziga Dolhar

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241076 (34680) Gandalfar
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438335 (31777) jest10

UFO Area 51 - The Alien interview (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58441535 (32575) STASI
»

UFO ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826378 (5349) nuclear

Več podobnih tem