» »

UFO !

UFO !

1
2
»

burekar ::

Ampak skeptiki so vedno nekomformisti in uporabljajo svojo logiko namesto tuje. In ponavadi ravno takšni ljudje izumijo nove stvari. Divergentno mišljenje je potrebno za ustvarjalnost, in to je pravzaprav neke vrste kreganje z logiko drugih ljudi...

Tako, da je tukaj smisel. Razen če je evolucija nesmiselna, a ne Thomas?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

burekar ::

Btw, "med genijem in norcem je samo majhen korak". In ravno genijem se lahko zahvalimo za lahkotno življenje.

Gh0st ::

Na kaj namiguješ?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

burekar ::

Negiram Thomasovo optimalno predstavo znanosti in znanstvenikov, ker se z njo ne pride daleč.

.:joco:. ::

Ne bi rad prekinil vaše globokomiselne debate, samo večkrat sem zasledil, da je vesolje neskončno, ali da je nekje konec in je potem drugo vesolje od tam naprej.

Nobena od teh trditev ne drži, ker je vesolje končno, vendar nima roba. Nima konca, a je končno. To je malo težje razložit, ker ljudje pač ne razumemo štirih dimenzij. Ampak po domače povedano: tudi za zemljo so včasih mislili, da je nekje rob in potem prepad. Ampak so se zmotili. Ker je zemlja končna vendar nima roba/prepada. Tako bi lahko v vesolje poslal dva atronavta. Enega v eno smer, drugega v drugo. Pa bi se nekoč srečala. Seveda ne kmalu... Upam da me razumete kaj hočem povedat. In glede na to kolk hitro se galaksije odmikajo ena od druge, je komot zračunat kolk je premer vesolja. Če je bil velik pok pred 15 x 10^9 let, in ker je svetloba najhitrejša, pomeni, da ima vesolje premer natančno 15 milijard svetlobnih let.

No skratka to sem hotu povedat. Pa glede Hubblovega teleskopa. Sej lahko že zdej ugotovijo iz česa so planeti in sonca. So že pred 70 leti ugotovili, da je sonce pretežno iz vodika in helija. Fora je le v razstavljeni svetlobi, ko vidijo katere frekvence oddaja ipd. Zdej bo le večja leča in zato natančnejša.

Aja, bakterije brez kisika in brez vode so bili po vsej verjetnosti prvi prebivalci zemlje.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

migič ::

Za vse vas ki ste debatirali!
Baje je to originalen pogovor, posnet ob prvem pristanku na Luni!!
Kaj menite na to , A? klikni8-O 8-O 8-O
V levem zgornem kotu so zelene ikone, klikni "astronavti in nlp", potem pejd pa z miško do konca dol!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

Thomas ::

Moraš pa biti salamensko naiven, da verjameš tele oslarije. Res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

migič ::

Ej posluš to:
Na miljone folka verjame v Boga pa ga ni še nobeden videl, že veliko ljudi je videlo NLP pa nobeden na verjame vanje!
Ajd T, razloži to!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Thomas ::

Kaj je to NLP?

Vesoljska ladja nezemljanov?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

migič ::

Ajd recimo da neki takega. Saj to zdej ne pomeni da jaz verjamem v to. Sm če malo pomisliš kk je vesolje vlko in človek obstaja na Zelji le miljon let, ki so proti miljardam le zadje sekunde nastanka vesolja!=>priznam pa to da verjamem da nekje v vesolju obstajajo življenja, ki pa jih mi najverjetneje ne bomo nikoli videli, že zaradi oddajlenosti od dnas( seveda če ne upoševamo kakšnih Hyperjump in teleportacij)
Verjamem pa tudi v to, da je eno leto vojaške tehnologije saj 40 civilizacijskih let! =>že o tem se da full razmislit. Naprimer si vzami dobo 10 let!:D :D :D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Gh0st ::

Zakaj misliš, da se nikoli ne bomo srečali s tujo civilizacijo?
Če bomo živeli tako kot žiivmo sedaj, še naslednjih 400 let bomo izumrli. Sicer pa ni nujno, da so tuje rase sovražno nastrojene proti nam, ali da so začele svoj evolucijski razvoj takrat kot mi. Saj sem že rekel, mogoče so pa že tako napredni, da se sprehajajo med nami, pa mi tega ne vemo...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

boha ::

thomas

kje dobit knjigo rare earth?

html?
pdf?
konzorcij?

Thomas ::

boha

V NUK bi jo po moje skoraj morali imet.

Pejt v eno knjižnico ... nej pogledajo v Cobiss.

Kupiš jo pa lahko na amazon.com
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JanezH ::

Mogoče dokaz, da je bilo na Marsu nekoč življenje:


http://www.siol.net/novice/default.asp?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Thomas ::

To je ena silno sumljiva novica.

Zakaj?

Če bi "nekoč bilo življenje na Marsu" - bi klorofila ne bilo več.

Klorofil je lahko le, če je življenje na Marsu še zmerej. Zelene rastline.

Ampak potem bi bil pa tudi kisik.

Sumljivo, sumljivo ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

R0K ::

OK, res da ne vem veliko o astronomiji, samo nevem zakaj bi pa moralo biti življenje ravno na površju zemlje? Zakaj nebi mogla bitja/rastline se pač razvijati v notranjosti ... ne zdej v kamninah, ampak rovih, nedelujočih vulkanih ...

Do tja, kamor čoveško oko/aparature še kr neki cajta nebojo segle?
:\\

Thomas ::

Na Zemlji je večina (po masi) življenja v globini, pod površino. Bakterije pač, ki živijo do globine 10 km.

Je pa neverjetno, da ne bi te potem zavzele tudi površja Marsa. Sploh ker nekatere zemeljske bakterije bi zlahka živele na površini Marsa.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

R0K ::

Ups, tam sm napisal 'zakaj nebi mogle živeti na Zemlji ... mislil sem seveda Marsu ...

Thomas ::

Sej vseeno. Sem razumu prav, tako da ostanem pri istem odgovoru.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

migič ::

Thomas ta je zate! Rekel si, da če je klorofil mora biti tudi kisik, kar je čist prav! Sm v taki površini Marsa, se ta majhna količina zraka prav gotovo ne more zaznat, a ne? Dej saj priznaj, da nek od tega vsega pa le verjameš in ti ni čist jasn, tk ko meni!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Thomas ::

Na Marsu, če bi bilo alg, da bi jih ujelo še oko kamere slučajno postavljenega vozila, bi se sčasoma nabralo precej kisika.

Toliko, da bi ga zaznali že z Zemlje. S spektroskopijo.


Nekatere reči so mi nejasne. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JanezH ::

Sam a se ti ne zdi mal čudno, da na to niso pomislili vsi tisti znanstveniki, ki verjetno vejo malce več o teh zadevah kot ti? Razen, če je cela novica izmišljena. :\\

Thomas ::

Hm ... a ti bi me rad prestrašil za avtoriteto tistih znanstvenikov?

A ne veš, da je sklicevanje na avtoriteto nezaželeno v pravilih tega foruma? :D

Ne, resno - tistim znanstvenikom se gre zelo za to, da bi življenje na Marsu na vsak način odkrili, da so bolj slabo objektivni.


six images were studied further. Of those, four cases appeared to involve the spacecraft itself, according to the abstract.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jRk0 ::

Zivljenje nekje drugje sigurno je. In na Zemlji so pomoje tudi ze bli "tuji" obiskovalci. Mogoce ne zdaj za casa civilizirane druzbe ampak prej pa pomoje da so bli. Mene zanima kako so potem Inki (nisem ziher da ti) narisali popolnoma ravno crto cez puscavo. In kako za vraga so narisali v pesek zivali? In to ljudostvo sigurno niso bili velikani, ker to kaj hitro ugotovimo, ko pogledamo svetišča.
You fuck up once, you loose two teeth.

Gh0st ::

Veš jRko, ni samo naš um oziroma naša zavest in logično mišljenje, ki nas vodita.
Če si s tem mislil tiste risbe v Nazci, potem ti lahko povem samo tole:

PRi določenih vibracijah, ki jih naše uho ne zazna, temveč samo možgani, se možganko valovanje močno spremeni. Postaneš zelo sproščen...bla bla bla.
V glavnem lahko s tem preideš v stanje "letenja". Tvoja podzavest potuje po razšeznostih uma, vse kar je zapisano v tvoji podzavesti, dogodki, ki te lahko zelo zaznamujejo, se ti zdijo nepomembni, pa se jih spomniš šele ko sanjaš, ko meditiraš...
In s tem hočem povedat, da lahko v določenih stanjih počneš nenavadne stvari.
Pravijo, da so en drugega vodili, recimo dva sta risala, druga dva sta ju vodila.
Mind control bi blahko rekli, ampak v milejši obliki. To zdej ni moja teza. To sem nekje bral, ker so ugotovitve na to temo zelo zanimive.
Zdej se bo naš Thomas spet režal in hotel pojasniti zadevo po logični poti, in po vzoru new-age-technology razmišljanja, ki pa pri takih stvareh popolnoma odpade.

Ti ljudje so imeli popolnoma drugačno razmišljanje. Njihov um ni bil ujet v našem svetu pravil.

:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

jRk0 ::

Vprasanje bo pomoje vedno obstalajo in dokler ne bodo dokazali tega in se par drugih stvari ostanejo pac samo hipoteze, ki se zelo razlikuejo.

ta zgornja je zanimiva in naprimer, da je to bil mind control (neke mile vrste pac) je tudi mogoce, da so to v resnici bli tam tudi alieni, ki so nadzirali ta ljudstva in mogoce z njimi tudi poleteli.

Thomas: ne obstaja nobena razlaga, za katero bi bili prepricani da je resnicna in mores priznati, da tudi sam ne ves, kako je to nastalo.
You fuck up once, you loose two teeth.

Thomas ::

Hja ... nisem prepričan, da nekateri nimamo kar dobre predstave o tem.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

moby-dick ::

Moram rečt, da sem kar presenečen nad tem kako se je pogovor o temi razširil. Jaz pa sem med tem časom malo brskal po internetu in sem na CNN-ovi strani CNN link našel zanimivo stran (sicer je stara leto pa še nekaj) kako je (ali še bo) poslal v orbito teleskop ki skenira po laserskih žarkih.Zanimivo mi je predvsem bilo odstavek nižje, kjer piše:
Scientists, in November 1990, at the University of Arizona developed a "language" for talking by radio to alien civilisations on distant planets.

Če je to res? potem naslednje vprašanje je kako so pa vedeli kakšen jezik je, da so lahko to naredili?...no ja samo zanimivo je ni nujno pa da je res a ne. Presodte sami!
Hear me out...

Gh0st ::

Matematika. To je edini jezik, ki bi ga lahko razumela tuja civilizacija.
Vsaj tako sem bral na NASINI strani dolgo nazaj. Pač s posebnimi enačbami in multi-level funkcijami, lahko zapišeš informacijo, ki bi vsak razumel...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

migič ::

Jaz pa mislim, da bi bil edini pogovorni jezik le z znaki, simboli in pa slikami, tako kot je bil poslan satelit, ki je sedaj že izven našega osončja. Na so bile narisane osnove človeka in pa karte našega osončja! To bi morali vsi razumeti, saj so tudi alieni na dveh nogah tako kot ljudje, a ne!?:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Gh0st ::

Možna je tudi scena s slikami, samo problem je ker nevemo ali alieni gledajo v enakim svetlobnim spektrom. Mogoče vidijo tako, da če bi jih postavil na Zemljo bi videli eno ogromno črnino ali pa v nekih zmazkih. Nikoli ne veš kako se tuja vrsta razvija. Ni nujno da so na dveh nogah. Lahko so energija, ki potujejo iz ene oblike v drugo, lahko so v takih oblikah, ki jih mi ne zaznavamo...nikoli ne veš...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

ferdo ::

malo brskam po arhivu slo-techa:) in najdem to temo...

no da malo pokomentiram:

UFO kratica v angleščini prevedeno v neznani leteči predmet od tu tudi naša kratica za NLP:D

no vse skupaj so si zmislili Američani oz. tisti, ki so prvič nekaj videli in so rekli neznani leteči predmet, ker niso vedeli kaj to je, to pa še ne pomeni da so bili zunajzemeljska bitja, lahko je bil američan, ki je prvi poizkusil ReedBull in so ga videli leteti, na neki višini pa niso dobr vidli:D :D ok, malo heca...

no, point je pa v tem! in tudi sedaj, to so globoke korenine... nekdo rabi sovražnika, da ima vzrok ali težno po razvoju nečesa, za kar smatra, da ga bo rešilo te nove grožnje.
Ali, nek način, da se preusmeri neko medijsko pozornost... primer: maš mejhnega otroka, ga zamotiš z ropotulco njega to full zanima, ta cajt mu pa v usta bašeš čokolešnik" isto je z temi VESOLJCI, dobesedno so nas nategnil v stilu tega čokolešnika!:D

pa iščite po nebu "ko je noč" iščite prisluškujete, delajte nevem kaj, videli bote dejavnost vesolja, komete zvezde utrinke, itd. zunajzemeljskih bitij nebote uvideli.

Kdor se ej pa znjimi sreču, je biu sigurno na tabletah "tablete+fantazija iz kakega filma= srečanje z vesoljci na naši zemlji ja" :D

PS: to je moje mišlenje in imam 50% RES, da je tako kot jaz pravim, ko bom pa šu na kavico z nezemljanom ali pa če me bo le ta preganju z zunajzemeljsko pištolo:), potem bom pa verjel v zunajzemeljska bitja v tem smislu, kot je tukaj mišleno.

LP

nuclear ::

verjetn obstajajo.. kokr zemljani obstajajo, obstajajo tut nezemljani...:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25325764 (19513) Ziga Dolhar

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241077 (34681) Gandalfar
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438335 (31777) jest10
»

Mrtev Mars ... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
35125759 (18344) drejc
»

a obstojajo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
703604 (2926) Thomas

Več podobnih tem