» »

Aliens & UFOs

Aliens & UFOs

BigWhale ::

Ne, tale je pa taprav!

dukenukem ::

če so teli leteči talarji tolk tanki ,sj se bi še v leže komi notr pelu :D

BigWhale ::

Sej so not mejhni aliencki!

Matev ::

leteča pokrovka

gruntfürmich ::

jst mislim da je fake, čeprav verjamem da nismo edina civilizacija v vesolju, prav tako verjamem da že od nekdaj 'sodelujejo' z nami. vseeno se mi zdi da je ta vodeo fake.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ziga Dolhar ::

Fenomenalno, kako stabilen je v neposredni bližini letala in vragulij, ki jih to počne z zrakom okoli sebe.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Ti bi bil tud stabilen Ziga, ce bi bil alien!

username ::

Pa oni so tud na višjem duhovnem nivoju, to ne pozabit.

Ziher ima alien spejs-šip™ na armaturki prostor za palčko kadila in molilni mlinček (korak naprej od novega VW hrošča, ki ima v armaturki. vazico za rožico).
Najbrž ima pa tudi jasnovidno pručko... :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

username se dela norca.

A nekateri implicitno prav nekaj takega pričakujejo. Superiorne duhovne moči, skrivnostne obrede, kaj vem kaj še vse. To naj bi pojasnilo tudi, zakaj nas ne marajo kontaktirat, čeprav bi nas zlahka.

Na tej duhovni lestvici smo taki črvi, da nismo vredni njihovega ozira.

No ja. To je edino kolikor toliko logično pojasnilo, kaj sploh mislijo UFO fani. Drugo je, da ne mislijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

username> Najbrž ima pa tudi jasnovidno pručko...

Nič najbrž - jaz sem to na lastne oči sanjal! Je alien pilot vozu in ko je pretila kakšna nevarnost ga je pručka začela drmat, samo da pri njih drma zelo hitro in mu lahko z 9600 biti na sekundo razlaga, kaj da je narobe, recimo (prevedeno iz alienščine v angleščino): "You are being filmed, autoengaging video jammers for crappy recording quality!"

krneki0001 ::

Pacific blue - tale video je fake. Če malo bolj pogledaš se vidi v šipi odsev trave v zgornjem desnem kotu, kar pomeni, da je nekdo tole snemal doma pred bajto in vse skupaj zameglil.

In to zelo očiten fake!!!

BigWhale ::

nebivedu, tist ni trava! Tist je ljubavni tepih aliena.

krneki0001 ::

Uuuu, pa res. Še par kamnov ima vmes med zelenimi dlakami. To mora bit en orenk jebač med alieni.

krneki0001 ::

Namest zlate ketne ima kamne na štriku okol vratu!!!

jype ::

Mogoče je sfalil geološko dobo, je gvišno mislu pecat kamenodobnice.

PacificBlue ::

You have all been manipulated...very manipulated..;) KLIK
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

msjr ::

slikica z morja, 20 minut paintanja, upload na nek lev site (da se zmanjša kvaliteta) in evo ga: UFO

Spock83 ::

Un filmček je fejk. Če bi bilo res, bi ljudje vriskali, od razburjenja/strahu/sreče.

username ::

Un filmček je fejk. Če bi bilo res, bi ljudje vriskali, od razburjenja/strahu/sreče.
Ah kje pa. Iz možganov alienov je seval njihov superiorni duševni nivo in pomiril potnike v avionu. BTW, je številka aviona/leta slučajno bila 815 oziroma katera od The Numbers? :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

podbevna ::

Nerad zbujam tole temo iz pozabe, kamor sodi, a sem naletel na zanimivo razmišljanje o tem zakaj moramo srčno upati da na Marsu in vseh planetih podobnih zemlji ne najdemo niti preprostega življenja. Če ga najdemo, pomeni, da bomo v kratkem izumrli.

To je izpeljano iz Fermijevega paradoksa. Avtor je postavil idejo o velikem filtru, ki očitno preprečuje razvoj civilizacij z možnostjo kolonizacije vesolja. Ta filter je za ali pred nami. Če je za nami in je sama ambiogeneza, razvoj prokariotov ali kaj podobnega, potem smo varni. Če je pred nami, smo mrtvi preden bomo začeli opazno vplivati na soseščino (torej v nekaj tisoč letih).

suntrace1 ::

Zakaj bi spadala v pozabo? Gre za eno izmed najbolj pomembnih vprašanj človeštva in bi jo morala resno obravnavati vsak spletni forum, ki ma v imenu tech. Je pa res, da na žalost privlači kupico wackotov iz obeh strani kampa, običajno povsem nepodkovanih v katerikoli stroki, ki je relevantna (letalstvo in naravoslovje, video analize posnetkov, itd. ).

Kakorkoli, zanimivo branje, ki pa pušča preveč vrat odrtih, da lahko izpelje svoje razmišljanje, kar je seveda razumljivo. Naše trenutno zanje o vesolju, biologiji in fiziki je resnično patetično, da bi lahko izpeljevali takšne predpostavke.

No, od mene pa link o uradnih transkriptih FAA in mnenje strokovnjaka iz NASE, ki se je odločil vse skupaj zavreči kot navaden hoax

T-h-o-r ::

eno najbolj pomembnig vprašanj človeštva je are we alone? no shit everything is going to hell
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

Link, ki ga je dal podbevna je sila relevanten. To Bostromovo stališče poznam že leta in sem ga tudi doslej vestno zagovarjal na temle forumu. Se bo spomnil, kdor je bral in ni "sklerozen".

Zdaj ga je objavil za širšo publiko in pričakovano naletel na sovražen, a povsem neutemeljen odziv prizadete srenje.

Če je na Marsu kakšen fosil in NE izvira z Zemlje ... smo v resnih težavah. Veliki filter je skoraj zagotovo pred nami.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če smo pa matikulozno natančni, pa do tega ni prišel toliko Bostrom sam, kakor Ray Kurzweil. On je IMO prvi opazil, da je aksiomatski sistem, ki vsebuje Vingejansko Singularnost hkrati z uspešnostjo SETIja protisloven in se je odrekel SETIju.

Bostrom je stvar samo poglobil.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Mnja, tudi jaz sem imel namen napisati, da mozakar ni povedal nic kaj hudo pretresljivo novega.

Ce bi se naslo zivljenje na Marsu, potem je zivljenje v vesolju precej precej bolj pogosto, kot smo si predstavljali.

Thomas ::

Ampak če bi bilo življenje v Vesolju zelo pogosto, bi bil tudi Sodni dan v Vesolju precej pogost. Ali pa bi vsaj nekdo pustil sledi po celi Galaksiji.

Nobeden pa ni stresel niti par ton plutonija v svojo zvezdo, ker mi bi to videli.

Življenje, če bi bilo pogosto, se dolgo ne bi obdržalo niti "na našem nivoju", ker bi se to poznalo od daleč. Če je naša civilizacija samo ena iz milijona v Galaksiji, kot trdi standardna Saganova pardigma, potem ... mora biti kmalu Doomsday.

Sagan je čisto mrtev. Njegov miselni svet pa tudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

podbevna ::

Res upam da je Saganova ideja napačna. Najdba ostankov življenja kjer koli je zelo slab znak.

So pa Bostromove ideje o tem kakšen je lahko veliki filter v prihodnosti malo zelene. Zakaj bi bil nujno posledica naše tehnologije? Ideja, da so se čisto vse civilizacije samouničile je malo lovska. Po mojem je zunanji veliki filter bolj realen. Mogoče so sterilizacijske supernove in GRB-ji bolj pogosti, kot si mislimo.

Mogoče je celo, da obstajajo inhibitorji :). Je kdo bral Revelation Space od Reynoldsa?

jype ::

podbevna> Najdba ostankov življenja kjer koli je zelo slab znak.

Hja, to je odvisno od tega, kje je omenjeni filter postavljen, čeprav se tudi meni zdi najverjetneje, da je daleč pod nivojem prajuhe, je to le intuicija, zato temu nikakor ne zaupam.

Thomas ::

Iz vsega tega šmorna, je meni edina logična izbira THE RARE EARTH. Ne samo "izhod v sili", ampak v resnici zelo prepričljivo pojasnjuje stanje, kakršnega opažamo.

Še več! Razgali tudi "psihološko nenavadnost", da se milo izrazim, Saganovcev.

Zakaj s tako vehemenco trdijo, da je ZDAJ Vesolje polno življenja? Bi isto trdili 5 milijard let nazaj? 10 milijard let nazaj?

Pač so prisiljeni priznati, da vsaj enkrat v zgodovini, je življenje redko v Vesolju. Logična razpoka, ki je ne vidijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

se tudi meni zdi najverjetneje, da je daleč pod nivojem prajuhe, je to le intuicija, zato temu nikakor ne zaupam.


To, da je filter v prajuhi, mau prej ali mau pozneje .. je IMHO najbolj logično.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Najbolj logicno po mojem je to, da je filter kar prajuha sama. A se kej not skuha al pa ne. Ponavad ne kej vec, kot ene par amino kislin.

podbevna ::

Tudi jaz mislim tako. Pa ne iz intuicije, ampak primera na Zemlji, kar prikaže Bostrom. Filter je nekje med kompleksno celico in kompleksnim organizmom neverjeten. Če bi bil tam ne vem ravno pri nas tako hitro in tolikokrat ne bi deloval... Ali je prej ali pa kasneje.

Kaj pa če je filter razvoj kompleksnega uma? IMO čisto možno.

Thomas ::

Meni se zdi, da gre cela baterijo kakšnih 20 filtrov. Mnogi od njih filtrirajo 99+%.

Eden je velikost matične zvezde. Malo manjša, pa imamo zalockan planet, malo večja, pa prekmalu dogori.

Drugi je velika luna tako blizu Sonca. Težko verjetna, a brez nje je planet izpostavljen prehudim kontrastom med zimami in poletji. Prehudim za vse, kar je večje od mikrobov.

Tretji je dva ali več plinskih orjakov v sistemu. Redkost, brez katere ni dolgoročno stabilne orbite.

Četrti je ravno prava metaličnost. Brez nje ni kamnitega planeta, malo večja pomeni pa preveč asteroidov.

Še najmanj 16 jih lahko naštejem, zato pa smo tako sami. Čisto logično.

Samo se zavedam. UFO in SETI fanatiki bodo začeli s "kaj pa če bazira na siliciju" ali pa "prišli smo šele do lune, kaj vemo kaj je naprej".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nurmaln ::

ravno tko kot sonce omogoča življenje ga je morda tudi naredilo. in lahko da je zelo natančno sprogramirano kaj in kako, da ni kr na slepo.

aha
zato je blo pa v programu zapisano da naj naredi najprej dinozavre in ko izumrejo pa skrene čist v drugo smer in naredi človeka
not likely
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Matev ::

niti do druge najbližje zvezde nismo potipali
pa že predpostavljamo da smo edinstveni v vesolju

edinstveno je zgolj naše glupo omejeno razmišljanje

Thomas ::

Potipali smo mnogo globje, z našimi teleskopi, radioteleskopi in celim znanstvenim inštrumentarijem, pravzaprav.

Kakšna preprosta duša sicer misli, da bi moral biti obvezno on sam tam in vse ošlatat s svojimi prsti, da bi se potem bil voljan odreči saganski pravljici ... ali pravzaprav le še bolj staremu poganskemu verovanju, kako je gozd poln vil in škratov in drugih takih alienov, do koder gmajna seže. Najbrž kar do samih zvezd.

Po racionalnem premisleku pa je kristalno jasno, da smo (precej) sami. Pa se to še tako teplo z našimi instinkti.

Gospod ... težko sem ponižen!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

"At all events, the Air Force has arrived at the conclusion that a number of abnormal phenomena have occurred in Belgian airspace.


http://www.telegraph.co.uk/news/newstop...
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

BigWhale ::

Mhm, to je to.

globalna80 ::

 astronavt Gordon Cooper

astronavt Gordon Cooper


Citiram:
Pokojni astronavt Gordon Cooper je desetletja govoril o tem, da obstaja vsaj nekaj NLP-jev, ki jih upravljajo nezemljani in da vlada ve veliko več o tem kot pove javnosti.
O tem se je dolgo pogovarjal samo s prijatelji. V zadnem času življenja pa je to zaupal tudi javnosti.
vir:
http://www.v-j-enterprises.com/astro5.h...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Ne da se mi brati od začetka. Ima zadeva rdečo nit, zaradi katere bi bilo vredno brati 3 strani?

Aha, predzadnji post iz leta 2009, potem pa spet domneva.

Vikking ::

Point?

Imaš pa problem tako kot pri vseh ostalih teorijah zarote. Če vzameš njegovo besedo za resnico, imaš problem in sicer:
- Gospod izključuje kakršnokoli možnost, da so bili astronavti pri poletih v vesolje opazovani oz. so videli UFO plovila ki so jih opazovala. Prav tako izključuje karšnokoli možnost da so na luni zgradbe oz. so se srečali z nezemljani.
- Problem imaš z vsemi ki verjamejo v zaroto "da nismo bili nikoli na luni". Saj gospod trdno verjame da smo bili.
...
Problemi problemi, ena teorija zarote oz skrivanja, izključuje ostale teorije zarote. Vedno in vedno znova.

globalna80 ::

 Richard Hoagland, NASA

Richard Hoagland, NASA



Citiram:

Nekdanji NASA stokovnjak za fotografije trdi, da so na Luni in Marsu zgradbe, mesta, voda, jezera, piramide, ostanki nezemljanov.

Trdi, da ima dokaze, fotografije, videoposnetke...

Trdi, da je NASA prirejala fotografije in posnetke in objavljala lažna poročila. Trdi, da vlada ZDA prikriva obstoj nezemljanov.

viri:
Hoagland, Richard, Dark Mission – The Secret History of NASA

Zgodovina sprememb…

Caleneth ::

^^ LOL, what? U srs? Da ne bom poknila od smeha. :))
Na Luni ne more obstajati nobeno živo bitje, saj ni osnovnih pogojev za nastanek organizma. Ni vodika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Aston_11 ::

globalna80 je izjavil:

 Richard Hoagland, NASA

Richard Hoagland, NASA



Citiram:

Nekdanji NASA stokovnjak za fotografije trdi, da so na Luni in Marsu zgradbe, mesta, voda, jezera, piramide, ostanki nezemljanov.

Trdi, da ima dokaze, fotografije, videoposnetke...

Trdi, da je NASA prirejala fotografije in posnetke in objavljala lažna poročila. Trdi, da vlada ZDA prikriva obstoj nezemljanov.

viri:
Hoagland, Richard, Dark Mission – The Secret History of NASA


Hm, a ponoči oni luči ne rabijo, da bi jih mi že z daljnogledom videli? No dokler trdi, važno da mu ne verjameš.

Caleneth ::

Ma že to, če bi tam gori kaj obstajalo, sploh tako velikega kot je mesto ali piramida, bi lahko s teleskopom to čisto preprosto videl. Me zanima kake droge ta strokovnjak jemlje. To mora imeti kakšne ubijalske gobice. :D

globalna80 ::

Z našega planeta vidimo le eno stran Lune.

Luna nam vedno kaže le svoj sprednji del tako da ne vidimo niti z najboljšim teleskopom kaj je odzadi.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

A tako - torej so piramide in vse ostalo na drugi strani lune. Izključno! To pa res. Mobitelov verjetno nimajo in TV ne gledajo. Morda imajo kabelsko. Sicer bi sigurno kakšna sevanja SETI opazil z lune.

Vikking ::

globalna80 je izjavil:


Citiram:

Nekdanji NASA stokovnjak za fotografije trdi, da so na Luni in Marsu zgradbe, mesta, voda, jezera, piramide, ostanki nezemljanov.

Trdi, da ima dokaze, fotografije, videoposnetke...

Trdi, da je NASA prirejala fotografije in posnetke in objavljala lažna poročila. Trdi, da vlada ZDA prikriva obstoj nezemljanov.

viri:
Hoagland, Richard, Dark Mission – The Secret History of NASA


Ampak tvoj astronavt Gordon Cooper, ki si ga tako vestno maloprej citiral trdi da to ni res, kar trdi tvoj drugi vir: Hoagland Richard

Se pravi??? Imaš NASA astronavta in NASA strokovnjaka za fotografije, ki en drugega negirata. To je tvoj problem če še nisi opazil. Vse te razne teorije zarote so kontradiktorne med sabo.
Nevem no, ampak mislim da preveč gledaš Ancient Aliens in podobne druge fore.

globalna80 ::

Oba se strinjata o obstoju nezemljanov. Pa nikoli ne gledam filmov.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

globalna80 je izjavil:

Oba se strinjata o obstoju nezemljanov.


Jaz se tudi strinjam. Lahko tudi mene objavljaš kot vir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Bela hiša zanikala kontakte z nezemljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9516332 (13742) Ziga Dolhar

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241077 (34681) Gandalfar
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438336 (31778) jest10

UFO Area 51 - The Alien interview (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58441538 (32578) STASI
»

UFO ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826381 (5352) nuclear

Več podobnih tem