» »

siol & dsl

siol & dsl

alesp56 ::

grrrr zadnje čase me doma zelo močno zaje... adsl, strani ne grejo nikamor, louda z 20 k / sec, sem naročnik 1mega adsla in pred časom je vse delalo dobro zdaj pa že kak teden oz. več močno mleje stvar. poskusil sem na različnih kištah, z drugimi utp kabli itd itd... nič
brat veliko špila cod preko neta in se mu je ping povečal iz nekje 25 - 40 na 150-200... imam calistota, prilkopljen ali direktno na kišto, ali prek routerja oz. switcha, stvar ne špila. se komu še to dogaja? Doma sem sicer na območjo Žalca samo, čul sem pa da imajo tudi še nekateri drugi osebki na netu podobne težave, sploh pri multiplayer igrah... wtf?!?!? a to na siolovi/telekomovi strani problem, preobremenjenost? al je calisto šou k vragu...
klical sem tudi na 080 1000 pa kot ponavadi... se jim sanja ne kaj bi blo. mogoče kdo od vas ve kaj in kako?
;(( ;(
in to je to...

Mavrik ::

Daj potrudi se, pa napiši post tako da bo vsaj približno berljiv.
The truth is rarely pure and never simple.

alesp56 ::

mislim... kaj ti pa ni jasno ?!?!? Če ti ni ne piši posta. Vseeno, net ne dela s tako hitrostjo kot bi moral, pri on line igrah je prevelik ping, stestiral sem z drugimi kompi, drugimi kabli, routerji, switchi, brez tega itd... vsepovsod enako, loudal z ftpjev, kjer je ponavadi hitrost zelo velika, tu je šlo komaj z 20 kilo/sec, uporabljam calisto modem, in siolov adsl 1mega/256, še kaj? To nagaja cca en teden, prej so bile hitrosti popolnoma normalne za tako linijo. Zanima pa me če je imel kdo podoben problem in kaj je naredil, napaka pri siolu/telekomu, modemu ali čem tretjem?
in to je to...

scythe ::

To je pa čudno |O če si blizu centrale doma , ko je zraven blokov ti nebi smel to delati:D Mal se protoži :D , jaz sem se pritožil ko sem 2km od žaleca ko mi je povezava nagajala . Pol so pa nekaj zajebali so pa zvišali povezavo , jaz pa vsejen plačujem isto. In to se dogaja že 1,5 leto.


Predlagam da se pritožiš in jim rečeš da boš prekinil naročniško razmerje če ne pridejo takoj popraviti. Ti povem da jih bom imel doma v 3 urah.



lp.

profii ::

jaz imam tudi probleme z pingom in DL speedom.
ping je tud okol 1s dl speed pa redko kdaj nad 50kb/s, učasih pa tud 10kb/s.
kaj je za narediti?
to se dogaja kakšna 2 tedna.

Ales ::

Kdor še ni, naj naprej stestira zadevo takole:

- če je več mašin na omrežju, odstranit vse druge, razen ene
- resetirat router/switch in mašino, na kateri boste testirali povezavo
- preverit če so na tej mašini kaki virusi, trojanci in podobna zalega
- izklopit vse morebitne downlad programe, še posebej p2p
- pognati en malo daljši download z bližnjega ftp strežnika, priporočam kako večjo datoteko (100 MB +) z ARNES-ovega ftp in opazovati hitrost
- narediti traceroute do raznih omrežij

Oboroženi s tema zadnjima dvema podatkoma se lahko mirno pogovarjate s katerokoli uporabniško podporo in vam nimajo več kaj govoriti, da pri njih ni nič narobe... Razen, če res ni :)

Border ::

Men je tud podobno delalo... MODEM... zdej mam WETSTEL modem in imam povprecnega dovloada 148kb...

Poklici 116... in zahtevaj nov modem!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180162627118 (5124) danielka84
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293160095 (11962) kixs
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963660 (27355) JoskoMacher
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725235 (14946) Jakka
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734557 (17639) RedOS

Več podobnih tem