» »

ADSL Callisto821 router

ADSL Callisto821 router

Jaka57 ::

Če narediš vse tako kot treba, ostanejo nastavitve take kot si jih nstavil ti.
Pri vsaki nastavitvi sledi Submit, na koncu pa obvezno Commit&Reboot.

Lp Jaka

Lio ::

darkoan: če se ne motim, je nekdo opisal, kako s pomočjo HyperTerminala ponastavi9š, četudi si naredil tako, kot je opisal Jaka57

d4rko ::

Kot sem ze opisal nimam fizičnega dostopa do modema in v tem je problem, da ne morem uporabiti HyperTerminala oziroma com porta. (modem je v centrali).Drugace bi to jaz ze uredil in ne bi pisal o problemu.
Ocitno po moje druge rešitve pač ni ( brez com porta) in ne vem kaj naj sedaj.
Če imate predlog mi ga prosim zaupajte.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d4rko ()

_Dejan_ ::

men se bo pa kmal odtrgal>:D
od nedelje me že net zajebava in bom čist ponoru prejle ob 00:17 se je povezava kr sama prekinla in je nism mogu nazaj povezat dokler nism resetiru modema. zakaj je to dobr? Lowda mi z max 30kB/sec, a kdo ve kaj bi blo? Kej narobe z modemom? Al v centrali?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

vuego ::

Vprašanje o routanju na callisto.

Imam naslednji problem:
Eden od računalnikov v mreži je server s svojo domeno. Nastavljen je IP filter in NAT.
Če dostopam do te domene od zunaj je ok (NAT deluje ok - prevaja na 192.168.0.10).
Če hočem dostopati do domene od znotraj, pa mi domeno prevede na ip od routerja (192.168.0.1).

Upam, da mi zna kdo pomagati pri nastavitvi pravil.

Hvala in lp

Jaka57 ::

darkoan, če je tako kot si napisal, imaš dve možnosti :
1. naredi si vitrih, in do modema,
2. naredi se "tošota", pokliči telekomovce in jih okurcaj, ker callisto "zopet" ne dela>:D

Drugega ne vidim, saj kot praviš, da lahko modem pingaš. Škoda je edino, da ne veš kaj si storil, kajti bilo bi poučno za ostale in za v bodoče.

Lp Jaka

d4rko ::

Jaka57
Ne vem kaj to pomeni "vitrih in do modema".
Mogoče res nisem bil preveč razumljiv ampak stos je da callisto kot modem dela, ne dela pa kot ruter.(skoraj sigurno zardi napacnih nastavitev).
Usodna napaka pa je bila ta, da sem štimal DHCP server in pa Firewall naenkrat.
Tako sem se verjetno zaprl ven to je moja edina razlaga da ne pridem vec nazaj v nastavitve zato previdno pri firewallu.
L.P.
Darko

Lio ::

vitrih je priprava za vlamljanje, tko bol po n00b0vsko razloženo:D


Dvomm, da bi ti kr naenkrat zarad nastavitev, bil onemogocen dostop v modem

romario ::

preko www mi ne da niti ene stvari naštimat, preko telneta pa je bolj uspešno

problem je kako nastaviti NAT Rules?!

tak izgleda stvar:



upam, da kdo zna pomagat

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

romario ::

kako je potrebno nastaviti porte, če imam na računalniku web server?


lp

Trubadur ::

use zapret samo 80 odpret
Berite Thomasa!

romario ::

sem nastavil tako kot je tukaj opisano, pa ni delalo (Strani ni mogoče prokazati)

lp

George ::

Po ogledu teh navedenih strani za SAR110 in SAR130 sem videl tudi upgrade za FW in me je kot najvecjega firbca (poizkusim vsako beta verzijo vsega) zagrablo, da bi poskusil upgrejdat se router. Veste mogoce, ce je to pametno poceti. Sej po nacelu bi mogo bit isti FW za njihove in iskrine routerje .. right?
//We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.

George ::

http://sar110-tools.sourceforge.net/

Zadevo sem sele nasel na forumu od teh routerjev in grem checkirat zle.
//We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.

romario ::

poročaj kako napreduje

ZUFO ::

Oj jaz mam pa se en problem. (Seveda sem dobil Calistov modem) Imam jachtov wireles ruter (wa-2104) in se mi namrec zgodi, da tko na 2 dni povezava crkne. Kar kol delam na kompu mi na net ne pride (prvo se pozna ze pri prijavljanju v messenger).

Pomaga edino, da izštekam modem in ruter, potem deluje normalno (2 dni).


In še nekaj. le ta ruter je imel včasih možnost bridge (tako bi pac poskusil uporabljati Callistov ruter), vendar pa je moznost bridge, potem ko sem updatal firmvare nekam zginila.


LP ZUFO


P.S. Na modemu nisem ničesar spreminjal.

ZUFO ::

Joj kos sem smotan.

V prejšnjem postu sem hotu prašat če kdo ve ali je napaka na modemu ali na ruterju oz kako to ugotovilti in/ali popraviti


LP ZUFO

George ::

si updejtal firmware al kaj? kje, kako?
//We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.

George ::

Kar se tice tistih Sar110 tools .. zadeva je napisana v Python-u in ne vem kak skompajlat.
Sicer pa tak ne vrjamem, da bi delovalo, ker (sodec po specifikacijah) ta router ni isti kot callisto temvec je to Sar130.
//We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.

ZUFO ::

Ma updatu sem fireware od jachta ne callistota.


LP ZUFO

Jaka57 ::

ZUFO jest mislim, da je "fehler" v tvojem routerju in ne v Callistu, ker se pri meni dogaja podobno. Sicer je tudi res, da mi starejši z mulo pumpa iz Neta non-stop (24 ur) in mi na dan dva moj routerj (Benq) enostavno zmrzne. Izštekam ga iz napajanja in ponovno uštekam potem pa zadeva zopet dela.
Sicer pa lahko to zelo enostavno ugotoviš, ko bo nehala delat povezava izštekaj router iz napajanja, ponovno uštekaj in probaj, če povezava dela. Seveda če dela, potem je problem v routerju, če pa ne, potem je problem v Iskrini škatli.

SAR110 ima isti chipset kot Callisto. Glede FW-ja pa sploh ni rečeno, kateri je novejši ali pa boljši, kajti Iskra je kupila tega, katerega je pač kupila, za SAR110, ga je pa kupila firma, ki dela SAR110, zato so tudi številke FW-ja popolnoma različne.

Previdnost pri flashanju FW-ja, najprej dobi stari FW iz modema, šele potem se spravi flashat z drugim FW-jem, kajti, vsaj pri meni je tako, modem je last Telekoma in ne bi bilo ravno prijetno, da ti ga zaračunajo.

Lp Jaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jaka57 ()

ZUFO ::

Sem ugotovil kaj je narobe. Napaka je bila na Callistu seveda.

In sicer se mi je zdelo da se Callisto malo prevec segreje za boljše hlajenje sem tako pod modem dal eno 400 ml čašo (iz kemije plastično)(modem sem tako za 10 cm dvignil od površine). Modem se tako manj segreva in tudi povezava ostaja on-line non stop.


Lahko je seveda napaka bla tud kje drgje sam trenutno dela tko da se prevec ne ukvarjam s tem vec.


LP ZUFO

cero ::

a potem ko je skonfiguriran kot router lahko priklopim preko switcha kolikor računalnikov
mi le ta omogoča na net in ne samo 4?

sash69 ::

poleg zgornjega se eno vprasanje =) : kaj nardis potem oz.kako kofiguriras ostale racunalnike ki so v mrezi, povezani preko switcha v katerem je tudi priklopljen adsl modem ( odklenjen kot router )? lp! sash

cero ::

no in še eno vpašanje:
če ga pustim tako kot je original skonfigurian od telekoma
a potem je bolje da na ačunalnikih nastavim adrese 192.168.1.x
ali je to čisto vseeno sedaj jih imam namreč 192.168.0.x

sash69 ::

dobro...mrezo mi je ratalo zrihtat.zdej me pa zanima se odpiranje portov in forwardanje le teh na lokalne masine.zdej...neki sm se sicer matral z dodajanjem ip filtrov v nastavitah callistota...samo...stvar ne deluje.zdej je tako.ce dam security level na low,medium ali high,mi net ne dela vec.sploh se noce connectat..nic.ce pa,ko dodajam ip filter,"odznacim" security level,mi pa potem javi eno napako: "Mandatory parameter not specified" al neki tazga no.zdej mi je cist zmankal idej kako stvar zrihtat.pomoc?:8)

CoolBits ::

Se da kje dobit najnovejši original firmware za ta router, od iskratela? Oz ga lahko kdo da gor?

Teddy ::

Evo firmware-ov, kok jih voč... :)
http://www.solwise.co.uk/downloads/adsl...

CoolBits ::

Ja tisto vem, ampak ne delajo oz moraš vse nastavitve popravljat z serijskim kablom preko terminala, preko http ne gre.
Drugač pa original firmware dobiš ven z ukazom iz CMD
tftp -i 192.168.1.1 get TEImage.bin in se lahko mal igraš :D

Teddy ::

Seveda gre preko http, samo morš mal mrežo preštelat, ker ko upgrade-aš firmware ima modem IP po defaultu 192.168.7.1. Sicer še nism probal, samo tko v navodilih za upgrade piše... :)

CoolBits ::

Spremenit moraš tudi TxStartbin, TxEndbin in ostale parametre dsl povezave ki jih preko http ne moreš. Preko http-ja lahko pri ATM-VC spreminjaš samo MUX in VPI/VCI !
Tako da Brez kabla ni Updejta :))
Js bom danes poskusil najnovejši firmware, aja ip-je itak vem da moraš spremenit. :)

Teddy ::

Ti, kva pa če bi kar v image file prekopiral teh par nastavitev iz starega firmware-a v novga... pa pol upload čez http...
To so te:
create user name admin passwd las6d9kj69se root
modify system logthresh 1
size maxvc 8 max1483vc 8 maxppe 8
modify nbsize maxipsess 192
create ethernet intf ifname eth-0 ip 192.168.1.1 mask 255.255.255.0 inside
modify dsl config gdmt annex annexb txstart 33 txend 63 rxstart 64 rxend 255
create atm port ifname atm-0 maxvc 8
create atm trfdesc trfindex 0 NOCLP_NOSCR
create atm vc intf ifname aal5-0 lowif atm-0 vpi 1 vci 32
create eoa intf ifname eoa-0 lowif aal5-0
create nat rule entry ruleid 1 napt
m odify nat global enable
create bridge port intf ifname eth-0
create bridge port intf ifname eoa-0
modify bridge mode enable
end

Po moje da bi skor moral delat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Teddy ()

CoolBits ::

Lahko poskusiš ampak mislim, da ne bo nič, ker sem jaz vse nastavitve isto nastavil kot je v originalu pa ni delalo. Mislim da je krivo, ker ima original firware skrito serijsko številko (xxxxxxxxxx) katera se verjetno pokaže v omrežju ob prijavi, nov pa ima serijsko (solwise-panekajšt). Sploh pa bi moral tam popravit še encoding pa framing pa annex....

urbybaby ::

Da se jst nekej dodam. Pri novih callisto modemih, ki imajo firmware verzije 3.984 vse do sedaj napisano ne deluje. Pri prejšnih pa.

CoolBits ::

Kako misliš da ne deluje?? Je sam drugačno geslo?
Po mojem je isti hardware noter tko da......

urbybaby ::

Po moje je samo drugacno geslo. Glih danes sm zrihtou enga ki je imel firmware 3.56 in je šlo z navodili iz tega članka. Pol sm hotu pa še druzga k ima firmware 3.984 pa ni j.... pet posto. Očitno so bili zli možje (beri ISKRA ali SIOL) na delu.:))

Urajmal ::

Mi zna kdo povedat na hit kako vse porte redirectat ???

shubell ::

al kdo ve zakaj ima callisto svoj ftp server narjen?

chief ::

CE kdo rabi zadnji original firmware od callista naj mi poslje osebno sporočilo pa mu ga poslem na mail.

_Dejan_ ::

Pozdravljeni,

imam težave z konfiguriranjem Calistota kot routerja. Ip mrežne imam 192.168.1.2. modem ima ip 192.168.1.1.
Rad bi nastavil da je modem stalno povezan na net in tega sem se lotil tako da sem v Wan jezičku nastavil PPP povezavo:
PPP Interface: ppp-0
ATM VC: aal5-0
Interface Sec Type: Public
Status: Start
Protocol: PPPoE

Service Name: prazno
Use DHCP: Enable

Use DNS: Enable

Default Route: Enable

Security Information
Security Protocol: PAP

Login Name: adsl uporabniško
Password: geslo

nastavitve shranim in rebotam modem. Modem se lepo poveže v nastavitvah mrežne si nastavim Gateway na xxx.xxx.xxx.xxx(kar mi pokaže na home jezičku pod WAN Interfaces)
Internet mi dela brez da kličem z ppp povezavo v windovsih vendar se težava prične z uporabo Azureusa in Kazze, Azureus mi noče več loudat tako kot je pred nastavitvijo(vsi smajli so rumeni ali modri večina pa rdečih) kazza pa se sploh noče povezat. Firewala nism nč nastavljal, probaval sem nastaviti tutdi NAT in IP Filter vendar mi ni ratalo. A mi lahko prosim kdo razloži kako naj usposobim to povezavo. Firewala pa ne rabim.

Lp, _Dejan_
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

Če kej pomaga nimam statičnega IP-ja. A noben ne pozna rešitve?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

zdele sem se 2h zafrkaval z nastavitvami modema pa mi še vedno ni ratal nastavit da bi delalo.
Nastavil sem IP filter in je delalo lepo tut lowdalo je normalno ko pa sem nastavil PPP povezavo pa mi Net ni več normalno deloval.
Nastavil sem tudi tako KLIK pa je delalo, vendar ko sem ustvaril PPP račun mi je prenehalo delovati.

Kaj ni nobenga majstra na forumu? A mi lahko kdo ki mu dela pošlje na PM ali mail svoje nastavitve lahko tudi slikce.


LP, _Dejan_
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Sparkyboy ::

Fora ,zakaj Callisto 821, kot router ne dela tako kot bi moral je v tem, da je procesor, ki krmili Callista prešvoh. Za krmiljenje modema je dovolj močan, za router zraven pa ne več. Zato zadeva ne deluje tako zanesljivo in se skoz nekaj obeša, če posežeš v nastavitve routerja.

Sam imam naslednjo izkušnjo: Ko sem Callista uporabljal le kot modem se mi zadeva ni nikoli obesila. Ko pa sem se lotil nastavitev routerja in vse nastavil tako, kot je bilo marsikje opisano, pa so se pojavile težave. Modem od takrat namreč ni bil več stabilen (konstantno nestabilen).

Sparkyboy ::

Še nekaj. A mislite, da Callista 821, ki je bil sredi commitanja oz sejvanja prekinjen, lahko še enkrat usposobiš? Meni se je to namreč zgodilo. Verjetno bi moral naložiti nanj nov FW (firmware) pa bi blo, kaj mislite? (preko telneta in null modem kabla).

Sparkyboy ::

Lihkar mi je uspelo osposobiti Callista 821, ki je bil po pomoti commitan in rebootan s clean konfiguracijo (še enkrat je potrebno naložiti original firmware pa zadeva sšet deluje in se poveže v omrežje) Če kdo rabi delujoč firmware file mi naj pove in mu ga pošljem.

Swiwer ::

Sam sem pred nekaj tedni (po tem ko je odpovedal tisti prvi beli Siemensov ADSL modem) dobil od Telekoma Callisto821. Po priblizno enem tednu se je modem prvic "obesil" (Internet povezava ni vec delovala in resitev je bila le v "resetu" modema - izklop iz elektricne vticnice). Isto se je ponovilo zopet nekaj dni kasneje. Zato sem klical na Telekom in zahteval drug modem. Tam so priznali, da zares obstajajo tovrstne tezave z dolocenimi "verzijami" teh modemov (mislim da me je serviser takrat povprasal po serisjki stevilki modema). Kot nadomestilo sem dobil en rabljen (ze rumen) modem, ki pa je bil ocitno iste "verzije" in je po cca. enem tednu tudi odpovedal, tako kot prejsnji. Danes sem po drugi reklamaciji dobil za tretji Callisto821, ki je baje novejsi. Zal si serisjskih stevilk in verzij softvera prejsnjih dveh modemov nisem zapisal. Vem samo da je verzija trenutnega modema 3.984IST0.8021B/138030917a30, datum na nalepki pa June 2004. Bom pac videl v naslednjem tednu ali dveh ce je ta kaj bolj stabilen. Nastavljen pa je na to "novo" geslo. Ni pa to posledica poseganja v modem, ker tega nisem pocel.

Torej, ce se komu Callisto821 nakljucno "izklaplja" in ga mora rocno resetirati (izklopit iz el. vticnice) naj zahteva novega. Telekom vsekakor ve za ta problem in modem tudi zamenja, vsaj tistim, ki si vzamejo 2 minuti casa in to zahtevajo po telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

Paramedic ::

vsaj tistim, ki si vzamejo 2 minuti casa in to zahtevajo po telefonu.
Bi prej rekel tistim, ki si vzamejo pol ure časa in to z grožnjami zahtevajo po telefonu ;(. Zlepa ne gre rado.
End transmission.

ALiEN ::

Evo decki....Gotovo....Callisto821 priklopljen 10.10.2004 ima na serijskem portu login:, ne prides vec v konzolo. Pravtako geslo las6... vec ne prime. Ideje??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ALiEN ()

Izak ::

Zdaj bojo pa problemi. :D

Pomoje so tevi callistoti bili misleni kot izi cheap routerji vendar tega niso zdrzali tko da jih zdej telekom rabi kot adsl modeme. >:D

SkIDiver ::

Men je zadeva začela zeloo počas delat. Nism nč pipal callistota. Klical sem na siol in so rekl naj resetiram pc in modem. Naredu. Na začetku je blo malenkost bolje ampak po parih minutah spet čakam in čakam da kj nardi. Kaj lahko nardim? ADSL mam pa cca 3 mesce in do zdej je delal brez težav včeri pa kr na enkrat zvečer začel zjbavat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problemi win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
9774 (712) d4r3_k
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205874 (3895) Tilen
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246141 (4329) simnov

Heckanje telekomovega 'adsl ruterja'

Oddelek: Omrežja in internet
182429 (1830) BigWhale

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

Oddelek: Omrežja in internet
184919 (4528) Gandalfar

Več podobnih tem