» »

ADSL Callisto821 router

ADSL Callisto821 router

««
«
1 / 7
»»

schkrat ::

Slišati je bilo, da naj bi se bela stvarca, katero se dobi poleg ADSL paketa (le ta nam omogoča dostop do interneta..bala..bla) nekaj več kot ponuja telekomova logika... baje naj bi se to stvarco, dalo nastavljati do mere zadostnega požarnega zidu ter ostalih luštnih zadevic katere so obvezna prtljaga routerja..


nagradna vprašanja za pivo:

1. kako nasplošno preko weba dostopamo do routerja
2. koda za razbijanje zaščite IskraTel Callisto821



lp SCHkrat

Packač ::

Ne to ni router. Drugače dostopaš do routerja ponavadi prek www ali telneta. Piše v manualu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Packač ()

borchi ::

a ni to veljalo za tiste prve bele modeme ki jih je dajal telekom?
l'jga

schkrat ::

packac, se strinjam ampak zraven mi niso pustili nobenih navodil-priročnika..

root987 ::

Erm... Imam ta modem, vendar se mi ne sanja najbolj o kakšni zaščiti ti govoriš? Callisto821 je navaden adsl modem. Vsaj kolikor je meni poznano.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Shori ::

Callisto 821 je definitivno tudi lahko router in tudi osnovni firewall. Piše v navodilih, torej res precej več kot pravi Telekom. Težava je samo v tem da so ga vrli telekomovci zaklenili z geslom tako da je dostop do nastavitev preko 192.168.1.1 onemogočen.

Nekje na forumu sem videl povezavo do navodil, če pa kdo želi mu jih lahko pošljem (800kb)

TribesMan ::

Ja navodila mate na moji "domači strani" link. Ma tale modem bi lahko bil marsikaj, sam kaj ko kode neveš, sej po drugi strani je tudi bolje da je ne veš, ker bi lahko po "pomoti" spremenil nastavitve, ki so kritične za delovanje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

swar ::

Kokr sm na brzino pregledal manual mas notr defolt password,zdej ce so ga pa spremenil ste v riti,probite na forumu od siola kej zajokat ce vam ga bojo dal,drgac pa zanimiva stvarca ni kaj :D Komi cakam da se moj modem spet malo pokvari da dobim tegale >:D
Aja pa se to,obvezno morate met nastavljeno vaso mrezno na podoben ip se prav ce ma modem 192.168.1.1 dejte vi 192.168.1.2,...
Tole pa pise spodaj v navodilih
Note: As operating ADSL device requires technical know-how and
experience. It is recommended to manage Callisto 821 by qualified
technical staffs only. Therefore, a password authentication is applied
when you enter the web interface. Consult your service provider for
obtaining the appropriate password.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swar ()

danielka84 ::

torej, a ze ve kdo username in password?
Admin
Admin
ne deluje..

a to pomeni ce je ze sam modem router, da ga prikljucis na hub/switch in priklopis gor tok pcjev kolkiko ti je volja?

lp
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

swar ::

Ja!Sam se prej rabis user/pass da prides not v ruter del kjer nastimas nastavitve da deluje kot ruter.Fehti siol al pa telekom,zihr bojo povedal...

mare_ ::

-Ripper-, ali pa kdo drug, si že ugotovil uername/pass?

Mobidick ::

Mislite, da ma kak jumper notri al pa baterijo, ki bi jo vzel ven, da bi ga resetiral?

lp
The future is digital!

||_^_|| ::

Pri d-link routerjih je tko da ko ga resetiraš z gumbom se resetirata tudi usr & pass na default ki je v tem primeru admin/admin. Sam vprašanje je kakšen je pri vaših routerjih.

Izak ::

Pri tem "modemu" naj bi bilo fabriško privzeto admin/admin. Vendar so nam naši telekomovci geslo spremenili v zaenkrat še neznano. :D


Ko kdo kaj zvoha se priporočam. >:D

Zheegec ::

Uh, se bomo malo igrali doma >:D Je kdo probal na 080 1000?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Samson ::

Ste prepricani, da je user pa pass dolocil telekom? Kaj pa ce so to naredili v ISKRATel?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mare_ ::

@ALIEN3001 ja, pa mi nočjo verjet;((
@|| pa tko naprej:) ta mašina nima nobenga knofa

mare_ ::

anybody?

plavko61 ::

Dvomim da boste kaj več izvedeli pri Iskratelu ali Telekomu, ta modem je naredila tretja firma. Imena se ne spomnim je pa že bilo omenjeno v enem od slo-tech forumov.

lp
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Samson ::

Seveda jih je naredilo neko tretje podjetje, s tem da za IskaraTel, ki je kao prizvajalec, dejansko pa je proizvedeno made in china. Zadeva ima cipset VIKING 2 od Globespan-Virata...Software je tudi od Globespana, servisirajo zadeve v Iskratel-u, s tem da ce je kaj hujsega, posljejo proizvajalcu. Ce mene vprasate, so user pa pass nastavljen v Iskratelu. Sedaj se mora sam nekdo najdet, ki je sposoben potegnit tole ven, hehe. Ampak misli da komunicira na enem TCP portu, ce se ne motim 1204...Nisem se siguren. Ko bo kaj vec znano, sporocim...Ampak dvomim, da se mi bo dalo kaj vec ukvarjat.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mare_ ::

Samson - močno upam, da se ti da ukvarjat s tem;)
drugače se pa odziva tudi na telnet, dobim pozdrav ter login:(

Matko ::

Mobidick ::

Hvala bogu, da mam serijski kabel od UPS-a. Zadeva seka.
The future is digital!

danielka84 ::

jaz sem zadevo naredil po navodili, ampak se ne zgodi nic!
Vpisem username/password, pa se nic ne zgodi.
t telnetu mi lepo napise type pass in retype pass
vse naredim in nic.

nevem nevem.

lp
ni-da-ni

Samson ::

Baje so v IskaTel-u ze zvedeli za tole zadevi in so popenili....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Vikking ::

mene zanima kaj s tem dosežemo, ko shekaš tega callista... kaj lahka pol več delaš z tem callistom?

ker ga sam posedujem in nimam razjasnjenih pojmov, glede teh routerjev!

bi prosu enga če mal razloži prednost shekanega cllista med NEshekanim

2nemesis ::

Neshekan - don't be a router, be stupid and be only an ADSL.
Shekan - ni potrebno kupovati ruterja, ker ga že imaš, poleg tega so odklenili tudi fore glede statičnih in dinamičnih IP-jev, omejitev na dva ali štiri IP-je - odklenitev na neomejeno.

Ni pa priporočeno za noobije ...:O

SMRK - jaz pa nimam tega tipa ADSL-ja, mogoče še bolje, ker bi se zagotovo spravil igrat z njim ...:8)

falotXP ::

Kje dobiti CD, ki spada zraven Callisto821, ker ga meni telekomovci niso hoteli dati;( ?

TribesMan ::

Na CDju so samo navodila, ki sem jih jaz že objavil malo višje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

falotXP ::

Kje je pa potem program za nastavitve modema??

TribesMan ::

Programa ni, konfigurira se prek Web vmesnika, podobno kot routerji...

Preberi si navodila, ki sem jih jaz prilepil bolj na začetku teme...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Trubadur ::

če jst odklenem callista (router že mam) bom meu dva firewalla.Se povezava kej upočasni ali samo pridobiš na varnosti?
če utipkaš v browser 192.168.1.1 a bi se mogl kej zgodit,k men se ne?
Berite Thomasa!

tehnoman ::

Želel bi nastaviti Router ali kdo ve oz obvlada da bi mi posredoval osnovne informacije kako nastaviti zadevo da bi delovala tudi kot router to kako se pride noter preko www vmesnika mi je jasno in to dela zdaj bi samo še rad izpolnil prava polja in zalaufal zadevo Lepo prosim če bi mi kdo pomagal nastaviti vse skupaj mislim da bi to dobro prišlo marsikomu, ki se ubada s tem.

Hvala pa Lp Tehnoman

Izak ::

Ehh... Preberi si celo temo. Maš napisano kako prit do web interface. Pa tudi navodila za konfiguracijo so nekje gor objavlena v pdf dokumentu. :|

tehnoman ::

ja res je da so navodila samo kaj izpolnat in kako nastavit stvar to pa ne piše nikjer če bi mel vsaj dobre VILE:P no katera polja izpolnat da se bo router avtomatsko logiral na net in podobno tega nikjer ni no če si kdo vzame 5 minut cajta ki zna sem mu zelo hvaležen.

sigismund ::

Default account na routerju je:

username: admin
password: las6d9kj69se 8-)

Trubadur ::

zakaj men noče povezat če vtipkam v browser ip od modema?mam pa še en router-dlink di604
Berite Thomasa!

falotXP ::

Mogoče ve kdo, kje dobiti nov firmware za ta modem??

Jebiveter ::

Fantje, svaka vam dala! Res!!! Cesa takega nisem pricakoval niti v sanjah! Nisem niti pomislu, da je to v bistvu to! Hvala vsem!!! :D

PS: Glede na to, da je modem/router v bistvu last SiOL/Telekom: a je mogoce, da mi pride siol/telekom tehnik trkat na vrata in preverjat ali sem spremenil default nastavitve? A je kje v pogodbi omenjeno, da ne smes tega delat?
PPS: A je kje funkcija, za vrniti nastavitve na privzete SiOL/Telekomove? (nikjer nisem tega zasledil)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

mare_ ::

Izštekaš iz elektrike in spet vštekaš pa so default nastavitve:) ups, sem se ob kabel spotaknil...

krucymucy ::

mare: a je to res?

mare_ ::

Kolikor sem jaz poskušal, je to res. Oziroma geslo se ti zagotovo resetira, potem verjetno tudi vse ostale nastavitve.

falotXP ::

Kaj pridobiš z vsem tem?

blank3 ::

A lahko en prosim prilepi slikco od tega modema? Hvala...
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Trubadur ::

še enkrat:

zakaj men noče povezat če vtipkam v browser ip od modema?mam pa še en router-dlink di604
Berite Thomasa!

TribesMan ::

Zato ker uporabljaš router. Če hočeš konfigurirat modem moreš povezat modem in PC direktno ali prek HUBa/switcha. Če pa je vmes router pa je modem v "drugem svetu" kot PC.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Trubadur ::

in če bi jst usposobu calista do delovanja kot firewall bi meu dva?
Berite Thomasa!

TribesMan ::

ehmmm in kaj ti bosta 2 firewalla? Misliš da boš kaj na boljšem? Mislim da boš imel samo več problemov, ne pa zaščite.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Trubadur ::

ne vem sprašujem kr tko
Berite Thomasa!

jeso ::

Jebiveter: s kakšno pravico te bo Telekomovec prisilil, da mu ti odpreš vrata? :D
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problemi win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
9771 (709) d4r3_k
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205860 (3881) Tilen
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246136 (4324) simnov

Heckanje telekomovega 'adsl ruterja'

Oddelek: Omrežja in internet
182425 (1826) BigWhale

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

Oddelek: Omrežja in internet
184915 (4524) Gandalfar

Več podobnih tem