» »

ADSL iz 512/128 na 1024/128

ADSL iz 512/128 na 1024/128

««
12 / 13
»»

Tomi ::

Hux2: kaj so tebe ASDL, ping in prenosi čisto zasvojili?
Zgolj moje opažanje.
metrodusa.blogspot.com

chuck ::

Ja, jaz sem še bil danes na 512kbps. Že 1 teden sem skušal to Siolu dopovedat.
No, na koncu kličem 116 in pošljejo tehnika k meni, ki je vedel manj kot jaz v čem je problem.
Vendar pa klical na centralo in preveril.
Na koncu se je ugotovilo, da so me spregledali;((
1024kbps sem imel 10min kasneje.

Sedaj čakam na 2Mbit in upam da ne bodo spet "spregledali".

globoko grlo ::

FLT, ta tret dan sm jim faksiral zahtevo, zdejle, 1.10.2002 ob 21.59 še dela na 1Mbit, vsaj Emula (mimgrede zakon od clienta, DOnky se lohka skrije) ne gre čez 120

bo ko bo

ps. upam da hmal:D

Hux ::

Tomi: nevem no ampak ping je zaj kolk tolk vredi 14-15 povprecje prej 19-20. No ampak ce so izgube 288kbps a se ti nezdi to malo hudo? Ker eni se take linije v osnovnem paketu nimajo. KAj nej recem frednu da mam 2.1x vecje izgube kot on linijo? A se ti zdi to normalno? NEvem no zaj govorim smao to kaj je oni testen 2Mbitar povedal kolk bo bom vido kmalu ampak nekah se mi zdi realno glede na 512 (kB/s) to 1Mbit (10kB/s) in 2Mbit ( kolko? cca 30kB/s +) ampak v mojem primeru se kr nekaj vec verjento.

btw. kolk je maximum ki omogoca bilo kera DSL tehnologija preko zicke? 8Mbit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

shock ::

Hux2: menda vdsl (300m od centrale) 55mbit/s

G[e]c ::

2km pa vdsl kukr sm se jest ucil, ka pa MPLS paje telekom ze neki testira atm mu ni dost in prov je tako :D

SasoS ::

Hux2: Računi zmeraj 10% izgub. Pač tko je...TCP/IP ni glih najhitrejši protokol, je pa zato zanesljiv. Na 10Mbit imaš recimo 1Mbit samo overheada :D...pa bi jest kljub temu takoj to vzel :D

Hux ::

torej mam prav! Grozno res grozno smao kak pol eni nimajo izgub? na 512 so rkeli vlece 64kB/s na 1Mbit so rekli vlece 125kB/s male izgube ampak ne omembe vredne. ;(( Tam o TCPI sem sicer brav da dobis v bistvu v realnosti nekje 87% placanega linka. JAu grozno res grozno. Eni pa majo te opticne zicke da nimajo izgub! :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tomi ::

Hux2: če imaš doma mrežo, poglej, koliko ti vleče datoteke. Meni na 100 Mbit mreži še ni uspelo imeti več kot 80% prenosa.
Sicer pa sem sedaj na 100 Mbit omrežju, in če verjameš, imam pred sabo samo 10Mbit hub. Pa se nič ne sekiram, kljub temu, da bi lahko imel 10x večjo hitrost.
metrodusa.blogspot.com

zu_dre ::

EVO ŽE DELA 2M

Hitrost povezave do BSN-dsl.siol.net

1.94 Mbps

oziroma 248.72 kilobajtov na sekundo

||_^_|| ::

Iz kje si?

pivmik ::

Meni tudi že dela komfortni paket.
V manj kot eni uri imam cel DivX film na mojem računalniku :D
220KB/s brez problemov.
Je pa povezava bolj občutljiva na upload, če želim pretakati z max hitrostjo(256KB/s) moram upload omejiti na 16KB/s.
Že čakam na 2048/512 (upam da bo kdaj).

Sem pa iz obale.
LP, Gregor GRE^

Hux ::

respect respect meni pa vedno bol pocasi deluje vse skup! Ce dosezem 100 downloada je ze luksus. Pnavadi okol 66max.

||_^_|| ::

wiiiiiickeeeeeeeeed men so tut prklopl 2Mbit!! V Domžalah.

Hux ::

Jep meni tudi zaj. Upload se nekje drzi pri 30kB/s download pa pri 236-238kB/s

Tomi ::

Sedaj pa še malo za slinjenje. KKS speedtest je pokazal tole:

Hitrost povezave do XXX.X.XXX.XXX

5.59 Mbps

oziroma 715.09 kilobajtov na sekundo.


Ni slabo..
metrodusa.blogspot.com

[Eraser] ::

ta KKS speed test je za en kurac......
mam ADSL komfort pa grem na test pa mi kaze nekih 1400 kbps ali 170kb ...pol pa vlecem za foro nekaj z neta pa leti 236 kb ....tko da to ni realen test ...

Hux ::

ves da zaj vsakih 10 sekund po par ludi ponovno testira. Drugace pa KKS link je cisto v pi.... Probaj pingat www.kks.net al pa idi na kaki kks server pa bos vido zakaj.

MEDENA ::

tomi: kurba kva pa maš to ? Uni ?

Lime ::

BUUUUUUUUUUUU!

MEDENA BUUU!

||_^_|| ::

btw: ful mam bolše pinge zdej! za 4-5ms!

Hux ::

zaj se lih pogovarjam z nemcem. Pinge do svojega ISPja ma 40 in maximum mu vlece 250kB/s tak da kje je zaj za 20% overhead? nikjer lol.

moby-dick ::

Sem iz okolice brežic in naj bi imel 2048/256.Upload se pozna in je res 256Kbps vendar download mi je malce čuden če testiram povezavo z Bandwidthplace.com mi ta pokaže nekje max. 80Kb/s kar.Vendar če testiram povezavo recimo z kazo mi vleče sicer več kot 1024 vendar še vedno ne kot 2M.Http download je vedno nekje okol 110-130K/s....imam pa star Siemensov adsl modem.Mislite da mi 2M ne dela ?
Hear me out...

Tomi ::

MEDENA: ja, FFA. Faks z bolj malo računalniki in 100 Mbit linijo. Bom jutri še vzel drug kabel in šel direktno na 100 Mbit, brez huba, ki je samo 10 Mbit, in ponovil vajo.
metrodusa.blogspot.com

MEDENA ::

samo to je po SLO...ne tujina?

fu LIME....si na KKju že ?

Lime ::

Ne. Še nobenega maila.
Slabo si zrihtal.

globoko grlo ::

reporting live from Grosuplje
zgleda da sm tut že na komfortnem, UL gre do 30, sam DL se še ni začel

zile ::

Hux2:probaj tole
Tisto glede izgub gre pa nekako takole. Če imas up zafilan, recimo na max kar je 32kb/s, potem bo dl max 224kb/s (256-32=224). Prakticno ne bos nikoli vlekel z 256kb/s. Moj max dl je bil 238kb/s (sp3 za w2k) z microsoft.com strani

PiCNiK:lepo da mas tak prenos, samo upam da mas tisti film, ki ga dol potegneš v eni uri, v sharu še nekaj dni in da nisi navaden leecher.

Tr0n ::

Mars! Ravnokar so me obvestili, da so prestavili vrstni red nadgradenj DSLAM in da nadgradnja v Racah ni nacrtovana za letos. Naj grejo nekam!

chuck ::

zile: upload in download sta neodvisna
Vendar če upload popolnoma zafilaš ti download pade (meni pogosto za 1/2) ker nima proste upload konekcije za potrdilne pakete.
Sedaj se pri 1024/128 to še toliko bolj pozna.

Iz mojih izkušenj je 10kb/s največ kolikor si lahko privoščiš za upload, če bi radi dl z maksimalno hitrostjo. Pri eDonkey imaš opcijo za omejitev uploada.

Sergio ::

UL ter DL ratio... zadeva bi morala bit neodvisna ena od druge.

tako da se jo da popravt.

"Napaka je v nastavitvah parametrov TCP protokola in sicer TcpWindowSize(4
sloj OSI referencnega modela). Razlicni operacijski sistemi imajo razlicne
nastavitve za tcp/ip protokol.
"

klik
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Hux ::

zile: tak vredi ce ti vlece od tam tolko ker nemrec meni komaj 33kB/s vlece od tam probal vceraj parkrat in danes tudi z siol servera pa 238.

Sergio: z tem nebos reso tega problema v 100 letih ne. Ko je maximum upload zafilan ti zivi bog nebo pomagal.

shock ::

Hux2: ma zakaj si tako trmast??? Poskusi pol pa mi povej če dela. Pokliči na 080 1000. Tam se mi je javil en priden poba mi je vse lepo povedal in še e-mail mi je poslat ta isti naslov kot je sergio dal. Stvar mi laufa brez problema. Okej zdaj nevem pa nevem če to velja za edonkey, ker ga ne uporabljam, ampak kot je direct connect, kazaa, ... mi dela tako lepo da je ku pesmica.

shock ::

BTW kaj ne bi na to temo odprli eno novo poglavje. Saj večina od nas je že dobilo povišano hitrost razen za tiste ki še čakojo na eksotiko (2Mbit) :D.

||_^_|| ::

Kako to da se loh 2x povežeš z enmu usernejmom & geslom?

Hux ::

shock: nevem kaj mislis to je dejstvo da ko je upload totalka zafilan ti bo download pado pod zadostno vrednos. Torej ti pravis da lahko uploadas z 30kB/s in downloadas brez da link pade? To bi rad vido daj mi linke do tocno teh filetov te. Ampak ce bi res bral tisto temo bi razumel da ko ti nekaj zahtevas in zacne downloadat mora tvoj upload vracat informacije o prispelih posiljkah. Ce ma to prevlko zamudo misli server da se je paket zgubil in poslje novega kar drasticno zmanjsa hitrost. Sicer bi res lahko zvisal ta cas ampak noja. Kiri filse so tocno? tisti za Normal ADSL al poor?

Tega se nisem nikdar probal da bi puno uploadal pa grem zaj uploadat maximum na arnes in downloadat nekaj iz siola.

EDITED:

eto zaj sem prvic stetiral ko uploadam smao dela z 32kB/s ko pa zacnem downloadat pa pade na 27kB/s in download na 130kB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

shock ::

Hux2: uporabvljam dirct connect več al manj. in tam sem včeri snemal 110 kB dol in vleklo gor 13-14, je res da gor je še pošiljal podatke, da je sprejel paket od (vseg askup cca 2kB), tako da je blo na konc tistih kao 16 kB UL.

Hux ::

zaj sem si reciwe widnows z oni Dr TCPjem povecal na nekaj cez 50k kot DSL tester predlaga in zaj vlece namesto 130kB/s 200kB/s pri polnem uploadu.

Gre^gor ::

Sam da se ti nau zmesal :)

shock ::

Hux2: razlož mal kaj vse pomeni tam pr dr TCP. Mal pogledal sem samo če gledal tako nasplošno pol ti tud nek download ti mal blokira. Recimo zdaj sem poskuil testirat in ni šlo več kot 116 kB/s brez tega pa mi je šlo tam ene 123-124kB/S

Hux ::

ce mas 2mbit povecaj reciwe window na 52272 drugo ne slataj. Default je okol 17242. Ce pa mas 1mbit pa idi na DSL tweak in pozeni test ter vpisi podatke ter uporabi maximalno vrednost ki jo predlaga. Baje mora ta vrendost biti vzmnozek MTUja x44 x scale faktor 1 do kolk ces cele cifre.

RedOS ::

Kolk vam vleče z edonkey-a z 2mbit?

globoko grlo ::

osel nič ker uporabljam mulo, če ma dobr dan 170K + kazaa še ene 50-60

sam za tistih 170 more bit res dobr dan, zdele recimo 30K, sam mam bl hard 2 get fajle, tko da, če vse laufa in je dost sourcev ti zafila linijo in si želiš še kkšn Mbit več:D

||_^_|| ::

globoko grlo: kakšne maš pa nastavitve v muli?

RedOS ::

Mula? Kater program pa je to? Daj povej pravo ime programa. Je to neki tazga kot Kaza, Edonkey... (P2P).

Tiger ::

eMule je client za edonkey omrežje in je precej boljši od edonkey-a, ima statistiko, boljši nadzor nad sourci, prioritetne levele itd..

Uradna stran:
http://www.emule-project.net/en/portal....

globoko grlo ::

Emule settings
UL 10 (max do 16, pač odvisn če še kazaa laufam)
DL 0
capacity nima veze

max conn 2500 in to je to

OldSkul ::

Na kateri server pa si ponavadi priključen?

pivmik ::

PiCNiK:lepo da mas tak prenos, samo upam da mas tisti film, ki ga dol potegneš v eni uri, v sharu še nekaj dni in da nisi navaden leecher.
Seved da sem, ko sem končal download sem ga nemudoma dal v share v eDonkey, pa ga relasiral na Sharereactor in AC3-Guru forumu.
XDCC boti rulajo :D
LP, Gregor GRE^

||_^_|| ::

fantje ta mula men samo sranje dela, nikamor več ne gre pa serje po disku nonstop. ;((
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525137 (4544) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443199 (2213) zile
»

Samomor?

Oddelek: Omrežja in internet
71915 (1662) Hux
»

Pingi in ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
292260 (1622) matter
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372705 (1924) Jinxy

Več podobnih tem