» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
«
1 / 26
»»

mrbungle ::

Večina vas govori o Siolovem ADSL, nekaj tudi o VOLJI, kaj pa AMIS?
Ima kdo izkušnje z njimi, ker pakete imajo kar ugodne...

///

Naslov teme je spremenjen, ker je AMIS postal A1 Slovenija, d.d. - Tilen
  • spremenil: Tilen ()

fahrenGONE ::

Baje imajo svoj link v svet, ampak nisem 100%. Ce imajo link neodvisen od Siola potem bi se kar splacalo, saj opazam vedno slabse povezave v tujino preko SIOL ADSL. Seveda pa ko jih poklices na SIOL nima nobem blage veze (ali vse lucke svetijo na modemu? lol). Po moje bi dobil vec informacij, ce bi odvrtel stevilko kake kmetijske zadruge in ko bi se zmenili za ceno krompirja vprasal se za ADSL link.

b0B3k ::

No, končno tema zame :), tudi jaz sem se prijavil za Amis ADSL, in zdaj čakam...
A je morebiti kdo že dobil ADSL na PSTN? Jaz sem pogodbo poslal 9.9, pa nisem dobil niti odgovora še ...

PaJo ::

V firmi imam poslovni adsl od amisa in deluje super, mel sem neke bleme ampak je bila kriva mrezna karta ne amis:D

Drugace pa priporocam komot.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ToniT ::

Enako kot PaJo!
Tudi jaz sem imel probleme z mrežno karto - preko huba je delalo, direktno na mrežno pa ne. Potem sem zamenjal mrežno in zdaj dela.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Spc ::

Zanima me kakšno mrežno sta imela prvo .. kakšno pa imata sedaj..
:)

ToniT ::

Prva je bila 3com ISA 509b, zdaj pa mislim, da je 3com 900 ali XL (ne vem natančno).

PaJo ::

To ne mores verjet, sem mel isto mrezno karto, pa isti blem :D
Zdaj pa mam Intel 100Mbit integrirano na compaq plosci pa je vse good. Dober splet okoliscin, nis mogel ToniT prej rec da mas tudi bleme:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Spc ::

3C509 je stara mrežna na ISA slot .. zmožna pa je max 10Mbit/Half.
Poznam to mrežno ja.
:)

PaJo ::

No za 2mbit aDSL mora biti tudi stara ISA karta dovolj, pa tudi za delovno postajo se dela good, le za adsl ni zelela delat tako kakor bi jaz zelel, no glavno da zdaj dela tako kot mora:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ToniT ::

Največji štos je v tem, da je pa prej ista kartica delala brez problema pri Siol ADSL.
Ko pa so priklopili AMIS, pa je nehala delovati.

b0B3k ::

Samo tako informativno, a ima kdo tukaj že nov Amisov ADSL paket? Pa koliko časa je čakal nanj in kako je zadovoljen z njim?

c00L3r ::

Tudi jaz mislim "prestopit" iz Siol-a na Amis. Pa me zanima koliko hkratnih PPPOE povezav je mogoče vzpostaviti? Pri Siol ADSL-u gre 4. Jaz bi pa rabil vsaj 2.

PaJo ::

Najboljse, da kar njih vprsas na helpdesk, ker jaz mam fix ip in imam tako na voljo samo eno sejo, vec tako ne potrebujem.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dolegar ::

Če želiš imeti statični IP potem dobiš samo enega (razen če vzameš poslovni paket). Dinamičnih pa imaš lahko več.

bvcxy ::

Ali je možno pri Amisu vzeti samo internet (za 3900 sit) brez njihove IP telefonije in s tem da odjavim telefon pri Telekomu???
Se pravi želim imeti samo internet (AmisDSL), nočem pa imet telefona v stanovanju!

Oddal sem poizvedbo na njihovi spletni strani, dobil sem po pošti cenike, reklamni material in pogodbo INTERNET+TELOFONIJA, na kateri so paketi od C1 - C11 (od 5490 sit naprej)...

Pokličem na Amis in povem, da bi rad samo internet brez telefona, pa mi reče da imam samo te 2 možnosti:
- AmisDSL (3900sit) + obstoječ telefonski priključk Telekom (2600sit) = 6500 sit
- AmisDSL + Amis telefonija = 5490 sit

Se pravi v vsakem primeru moram imeti telefon, tudi če ga ne želim!!!

Lokacija: Maribor CENTER

Pšenični ::

Pozdravljen

jaz sem na amisu 3tedne in je bp.Mislim da gre tud brez telefona ,ampak sam na določeni lokaciji.Potekala pa je priključitev prbližno takole.
Na i nternertni strani od amisa je en obrazec in ga izpolniš.Potem dobiš pogodbo in jo pošlješ nazaj.Do tukej gre z bliskovito brzino ,okol par dni.Pol pa :
Če 20 dni (po podpisu ) kličem kr tko na amis kdaj bo kej .Prjazn glas mi pove da so zej dopusti , in da zna še mal trajat.Opozorim jo na teh 30 dni ,in jo vprašam kaj naj naredm če me ne bodo prključli v 30 dneh- pol je začela mutit ,da eni čakajo že tri mesece ,bla ,bla bla...Da nej pokličem na telekom,k da je vse od njih odvisno.Blemi mislim in pokličem telekom.Heh ,zdej pa finale - mal vprašam kako kej kaže ,pa se je začela izvijat,(telekom),k pa lih zele pišem diplomsko(krvalu rabm inernet) sem bil bojno nastrojen:sem ji k reku ,če snemajo pogovore,pa je rekla da ja.Heh ,pol ji pa rečem dobr poslušte ,k vam bom tole sam enkat povedal,(hh, k u renetu)Jasno in glasno sem ji povedal,Če me ne pključte v zakonskem roku ,vas bom tožu.Čez dva dni sem bil na internetu.Kva nej rečem ,da prmitivne fore še zmerej palijo.

Zgodovina sprememb…

mutn ::

Pred dvemi dnevi sem bil prikljopljen na T-2.
Po zadnji ponudbi AMIS-a vidim da je dosti bolj ugodno kot T-2.
1 Mbit je 3900 sit, T-2 5000 sit. Prve štiri mesece brezplačno pri Amisu, 200 minut brezplačno v telekomovo omtežje, pa še dajo brezžični modem za prvih 1000 naročnikov. Ja naročnina za telefonijo je ista 1000 sit(kot pri T-2).

AMIS
1 Mbit + 2 telefona = 5400 sit (plus štiri mesece brezplačno)

T-2
1 Mbit + 2 telefona = 6500 sit


To pomeni 27000 sit(4 mesece brezplačno) manj od naročnine kot pri T-2, plus razlika 1100 sit za 8 mesecev je 8800 sit.
Prihranim 35800 sit.

Komentarji?

Senitel ::

Komentar: ADSL je cool, dokler ti dol visi za upload... T-2 ima za 5500sit 1Mbps/1Mbps paket.

mutn ::

men visi dol za upload, pa mislim da tudi veliki večini.

antares83 ::

Samo ne Amis :D
Vsakemu, ki vzame bilo kaj drugega plačam pivo !:D

Alexius Heristalski ::

mutn, naročnina za telefon je pri Amisu 1500, ne jurja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

c00L3r ::

Nekaj mi ni čist jasno pri tem Internet + telefonija, pri Amisu. Mi imamo trenutno ISDN + ADSL pri siolu. Kaj to pomeni da bomo morali spet kupit navadne telefone, ali se da na to telefonijo priklopit ISDN telefon?

Ted ::

telbanc: Kateri paket imaš, kateri modem in koliko plačuješ? Kako je tekel postopek priključitve?
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Ch4N93 ::

Nekaj mi ni čist jasno pri tem Internet + telefonija, pri Amisu. Mi imamo trenutno ISDN + ADSL pri siolu. Kaj to pomeni da bomo morali spet kupit navadne telefone, ali se da na to telefonijo priklopit ISDN telefon?

ISDN telefon lahko priklopiš preko pretvornika. Lahko ti pa Amis zastonj posodi navadni prenosni telefon (panasonic), na katerega verjetno lahko preko GAP-a prijaviš tvoje obstoječe prenosne slušalke od ISDN.
Ni nam lahko...

MiranRxx ::

Samo ne Amis
Vsakemu, ki vzame bilo kaj drugega plačam pivo !

antares, zakaj pa ne, povej konkretno, kaj je pri tem amisu slabega. Ne kar tako povprek.
Imam njihovo poceni telefoniranje v tujino, ter pozimi narocim amis air.
Imas utemeljen razlog anti amis reklame.
Jaz bi dal za pivo, ce bi vse to ze imel.

AtaStrumf ::

Evo dons sem uspel tastare spravt za mizo okoli te AMIS-ove ponudbe in smo vzeli 4/1 paket + telefonija za 7,7k/mesec (obdržimo cifro, kar pride 2,5k ampak dobiš dobropis pri prvi naročnini) in vezava za 18 mesecev. Trenutno imamo AMIS kabel preko Telemach-a za 6,8k 1M paket (hitrost in stabilnost brez večjih pritožb) + telekom pstn za 2,8k samo naročnine. Skupaj torej 9,6k, pol bo pa samo 7,7k, torej slaba 2 jurja manj za 4x hitrejši internet in isti telefon!!! Naročili smo še wireless modem/router all-in-one za 8k (nekaj so jih baje celo zastonj dajali, prvih 1k) tako da je priklop smešno enostaven, pa še zanesljivost se izboljša, ker imaš le eno in ne več dveh naprav. AMIS-ova ponudba je res zelo ugodna, tudi bolj od T-2, kateremu pa nedvomno grejo zasluge za ta plaz niskih cen. Nekako tako kot se lahko Intelu zahvalimo da je zaj. P4-ke do konca in jih mora sedaj ko je končno izdal nekaj pametnega (Core 2 Duo) tako poceni prodajati, mi pa kupujemo X2-jke po smešnih cenah :D. No, jutri pošljem podpisano pogodbo in upam na najbolje. Obljubljajo, da me bojo priklopili v 2 do 3 tednih, po pogodbi imajo 30 dni, kabel pa zgubimo s 01.11.2006, tako da upam, da resno mislijo s 2 do 3 tedni :\. Če koga zanima sem sestavil en kolaž ponudb T-2, Volje in AMIS-a za lažje primerjanje. Pozor: slika je velika!

BroTheR ::

Obljubljajo, da me bojo priklopili v 2 do 3 tednih, po pogodbi imajo 30 dni, kabel pa zgubimo s 01.11.2006, tako da upam, da resno mislijo s 2 do 3 tedni


Nocem ti kvarit veselja, ampak jaz cakam ze 1 mesec od podpisa :) ..upam, da se ne ponavlja T-2 zgodba..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BroTheR ()

AtaStrumf ::

Ja sem slišal da je to problem, ampak baje da se sedaj končno začenjajo priklopi, če pa ne bojo priklopili do 1.11 bom pa itak poklical, po kakih 2,5 tednih, torej sredi zadnjega tedna v oktobru, da ne bi slučajno odklopili kabla, ker jih bom tožil če ne bojo pol priklopili v 30 dneh. He, he, baje to deluje pospeševalno na priklop ;)

clancy ::

Danes sem dobil nazaj pogodbo po dobrih treh tednih čakanja. V Ponedeljek pride Telekomov tehnik in me priklopi. Naročen pa imam 1/256 B3 paket.
Tolk za INFO.

e-marko ::

Zakaj mora priti telekomov tehnik? Na pogodbi je namreč omenjena lastna montaža - montažo opreme izvede naročnik sam.
Torej ne moreš sam priklopiti ali kako je s tem?

LP
...somebody, somewhere...

clancy ::

Če imaš ISDN, mora priti tehnik, ker je nekaj malenkosti , ki jih ne moreš narediti sam in ti zastonj priklopi v nekaj minutah.
Če imaš PTSN, pa montažo izvedeš sam. Samo priklopiš modem in konc.

amigo_no1 ::

clancy
Od kje ti ta informacija (glede priklopa če imaš isdn) ?

Jaz sem dobil pogodbo nazaj po natanko 1 tednu (priklopil še nisem , zaradi zajebancije z isdn-jem)

aja pa priklopljen sem na amis centralo

c00L3r ::

Če nas nebi pred leti SIOL z*j*b*l in prislil, da smo morali zraven ADSL-a, vzeti še ISDN (ki je seveda stal vsaj okrog 20k), potem zdaj ne bi imeli težav. ISND telefonz IP telefonijo ne deluje, razen če doplačamo nekje 30k, za neki pretvornik, ki omogoča priklop ISND telefonov.

Na srečo ti pri Amis-u posodijo brezžični telefon, da nimaš dodatnih stroškov.

Jaz komaj čakam da odidem od totega SIOL-a. Ker so dragi, nezanesljivi, imajo slabe pakete in še dobesedno lažejo (s tem mislim ISDN+ADSL kombinacije).

Mobidick ::

Malo je zajebancije okrog ISDN-a. No, če nam pustijo tisti njihov spliter, si lahko zadevo sami uredimo brez njihove pomoči.
The future is digital!

Mobidick ::

Popravek: Tisti razdelilnik, ki ga dobimo poleg thomsona 780(wl) je podoben iskratelovem od telekoma/siola. Prej nisem prav priklopil. Zdaj dela modem in tudi ISDN (gigasetova bazna postaja). Pa še na siol sem lahko priklopljen z njim. :D
The future is digital!

amigo_no1 ::

Mene nekaj zajebava tale gigasetova dect postaja (gigaset 4170) -- net dela, isdn oz. telefon pa ne :\ .

Kateri model gigaseta imaš ?

Povej kako si nastavil gigaset da dela .

Mobidick ::

Upam, da ti bo slika dovolj jasna. Nastavitev na bazi nisem spreminjal nič.

The future is digital!

LapD ::

Tud jst sm se odloču za amis zdej in me zanima kaj vse moram urediti (tisti, ki ste pred kratkim to urejali). Zdej sem še na študentskem paketu od siola, vzel bom pa od amisa navaden paket. V pogodbi piše, da bodo oni vse uredili v mojem primeru s siolom. Zdej a lahko jst sam internet zamenjam, telefonije pa ne spreminjam? Ali moram celotno garnituro z telefonsko in telefonom vred zamenjat. Kako je z modemom? Zdej mam tistega od siola, verjetno pa moram zdej svojega kupit ali pač?

amigo_no1 ::

Modem dobiš zastonj.

Mobidick
Iz gigasetove bazna postaje gre en tanki ploski kabel, kjer je na koncu razcepljen na 2 žički.
Kam si priklopil ti 2 žički ?

matotej ::

Samo 1 hitro vprašanje.

Jaz mam doma ISDN in bom vzel samo internet pri AMISu. Tuki verjetno ni nobenih komplikacij glede priklopa a ne? Pač od njih dobim razcepnik in modem in zadeve nadomestim s tistimi, ki jih imam od telekoma. Mam prav?

lp

gorki ::

Je kdo že kaj testiral ta modem od Thompsona. Predvsem glede Wlan, domet in podobno ?

clancy ::

@ matotej

Ne. Če imaš ISDN in vzameš samo Amisov ADSL, potem pride Telekomov tehnik in ti priklopi.
S sabo prinese tudi modem in razcepnik.

amigo_no1 ::

Na dom sem dobil modem/kable in pogodbo (amis dsl) . (Na pogodbi sem označil samostojen priklop).

Jaz sem adsl namestil sam (imam še isdn) , telefon pa še nedela:O .
Sem pa moral in NTBA-ja potegniti en telefonski kabel , da sem lahko priklopil splitter .

Je tale s Telekomovim tehnikom zanesljiva (tudi če označiš samostojen priklop na pogodbi) ?

clancy ::

Aja, še to sem pozabil napisat, da to velja, če si priklopljen na Telekomovo centralo in ne Amisovo. Se pravi opcija "B".

amigo_no1 ::

Sem na amisovi centrali (pogodba D)

Mobidick ::

jeje997: Meni gre iz gigaseta kabel s 4-imi žičkami v NTBA škatlo (konektor je skoraj identičen RJ45, vendar slednji ne gre noter).

Je še pa en kabel, ki je res dejansko razcepljen na 2 žički. Ta pa gre na eni strani s konektorjem RJ11 v razcepnik (PHONE), tisti dve žički na drugi strani kabla sta pa napeljani v NTBA postajo skozi tisto okroglo luknjo na sliki in sta priklopljeni znotraj same NTBA postaje.
The future is digital!

amigo_no1 ::

Mobidick
Lahko pri sebi odpreš NTBA in pogledaš kam sta tisti 2 žički povezani ?

c00L3r ::

Jaz sem AMIS-u poslal email, ker me je zanimalo kako je če imaš trenutno ISDN. Dobil sem sledeč odgovor:

Pozdravljeni!

Če se odločite za našo telefonijo, se pravi, da lahko mi za vas odpovemo telefonski številki pri Telekomu Slovenije, ne potrebujete nič urejat z njimi. Mi smo vam poslali obrazca za brezplačen prenos telefonskih številk. Ker imate ISDN priključek ti telefoni niso uporabni za IP telefonijo, zato vam pa mi podarimo en telefonski aparat Panasonic KX-TG 1100.
Od Siolovega interneta, ker imate klicni dostop, se odjavite sami. V primeru da podpišete z nami pogodbo za internet in telefonijo, vam priklopimo oboje hkrati. Po pošti vam pošljemo celotno opremo in vsa potrebna gesla, katera povežete po priloženih navodilih in se povežete v našo omrežje. Ko ste povezani, mi za vas odpovemo naročnino pri Telekomu Slovenije.

Lep pozdrav,


Valentina Kočevar, Amis

PaJo ::

Sam sem tudi danes dobil Amisov paket za priklop na aDSL, imam ISDN in niso prav nic komplicirali, da bi priklop morali narediti oni. To komplicirajo samo pri kakem Siol-u, ker je itak vse skupaj bedarija, sploh ce aDSL ze clovek od prej ima. Zdaj se samo cakam na Telekom, da pride po njihovo opremo (papa dobri stari CJT 813). Je pa za prvih 1000 narocnikov Thomsonov modem-router-wlan-sip vmesnik zastonj in ni treba placat titih 8k, po malem testu zgleda kar solidno. Pride pa paket v kar lepo skatlici:D Ce koga zanima lahko malo poslikam.
Pa potrebno bo se SIP porte sprobat, da vidimo ce to tudi deluje, verjetno pa samo od sebe ne bo delovalo, bomo videli. Zaenkrat pa ISDN se ohranim, ker mi se ne omogocajo popolnega razvezanega dostopa, baje bo sele po novem letu, do takrat pa free mesecna narocnina, kdo bi se jezil, skoda samo da sem predalec za T2 ;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)
««
«
1 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294559 (3318) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721924 (15695) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71293 (1193) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51666 (1623) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426239 (2598) KoMar-

Več podobnih tem