» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
2 / 26
»»

amigo_no1 ::

Glede tisih 2 žičk (po tankem črnem ploskem kablu :)) ) iz dect postaje: gre za analogni signal tako da sta ti 2 žički nepotrebni -- telefon zdaj magično dela :D

Jaz sem tudi dobil Thomson 780iwl , čeprav ga nisem naročil .

AndreAS ::

Pozdravljeni

Tudi sam sem včeraj prejel AMIS-ov paketek. Kot pravi PaJo, zgleda cool. Bo verjetno potrebno počakat telekomovca, da stvari izpelje. Sicer pa ADSL od Sinfonike že deluje BP preko Thomson modema [:P] .

Lp, Andrej

amigo_no1 ::

Jaz sem si sam zrihtal . Končno dela vse kot je treba :)) .

Mobidick ::

Sem hotel poslikat, pa nisem prišel do fotoaparata. No, glavno da ti dela.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

Alexius Heristalski ::

Zanimivo, zgleda so te dni začeli pošiljati pakete okrog, saj smo tudi pri nas danes dobili enega. Pogodbo smo jim poslali 28.9., torej smo čakali dva tedna. Ja, v lični škatli je bil brezzični modem Thomson 780i WL, ki ga nisem pričakoval.:)) Nisem še nič zmotiral, ker še nismo kupili mrežne kartice.:D

Aja, na listu piše, da bo "storitev Amis Internet na voljo takoj po prejemu pisnega ali sms obvestila". Glede na to, da nismo dobili ne enega, ne drugega, predvidevam, da nas še niso priklopili. Je še pri komu tako?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

N-E-O ::

Js sm pogodbo poslal 26.9.
Zanima pa me, če že priklapljajo uporabnike z A obrazci (amisova centrala)?
Follow the white rabbit.

f-r-i-k-i ::

ej stari to se ni nic!men so poslali enako k tebi!!sm fora je v tem da so mi poslali sm modem!!kable pa po štirih dneh-z pisnim opravicilom______pri sestavljanju embalaža je prislo do neljube napake in sicer v škatli z modemom ni prilozenega drugega tel. kabla,ki je potreben za uspesno preklocitev na amis"____:):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: f-r-i-k-i ()

f-r-i-k-i ::

ej pa nebodo te obvestili!!!ti kr lepo modem priklopi!!pa ko se ti bo lucka internet pokazala!!samo surfaj:)

venetu ::

Neverjetno a resnično! Meni so sicer poslali modem (s kabli) vendar mi dali napačno pogodbo 8-O !!!! Če je kdo tukaj iz Doba, ki je dobila pogodbo od nekoga iz Črnomlja naj se javi :P :D . Friday 13th strikes again! Tako imam sedaj situacijo ko imam vse potrebno za priklop razen gesla.
Kdaj pa po vaših izkušnjah pride telekomov tehnik po njihovo opremo?
venetu

amigo_no1 ::

Alexius Heristalski
Ti samo priklop in se poveži. Jaz nisem dobil nobenega sms-a (sem pa dobil na A4 listu up. ime in geslo za dostop )

AndreAS ::

Pozdravljeni!!

Kaj komu tehnično že dela ta Amis DSL, ali so vam tehniki od telekoma priklopili? Namreč sam sem zadeve tudi priklopil, vendar zadeva ne deluje. Drugi (Sinfonika) ponudnik pa mi deluje BP.

Lp, Andrej

amigo_no1 ::

AndreAS
Lučje na modemu morajo goreti pri pravilni povezavi.
Kje točno se ti je ustavilo ?

AndreAS ::

Oj, vse luči na modemu gorijo, enostavno ne morem vzpostavit povezave (Broadband). Zgleda da me morajo preklopit med sedanjim (ex. sinfonika) ter novim (Amis) ISP-jem. Kak natančno to gre, mi ni najbolj jasno.
Hvala za kakšen nasvet.
Lp,Andrej

amigo_no1 ::

Če imaš Thomsona 780 iwl

lan nastavitve:
IP address: 192.168.1.2
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.254

dns strežnika
DNS1: 212.18.32.10
DNS2: 212.18.32.12

nato v browser vtipkaj: 192.168.1.254
in preveri "internet connectivity"

AndreAS ::

Zdravo. Hvala za hiter response. Zadeve sem nastavil kot si napisal, preveril "internet connectivity", in je vse razen "PPP" kljukica. Dobil tudi odgovor Amisove podpore.

""

Pozdravljeni!

V kolikor še niste prejeli SMS sporočila od Telekoma Slovenije,morate
počakati na njihovo
sporočilo,katero vas bo obvestilo,da so vas priklopili na centralo.To
sporočilo lahko pričakujete v začetku naslednjega tedna.

V kolikor bi imeli še kakšno dodatno vprašanje, nas lahko tudi pokličete
na našo brezplačno številko 080 20 10.

Lep pozdrav

""

Jah nič treba bo počakat[:\\]
Lp,Andrej

Ted ::

Ok, sem dobil modem. Zaenkrat še gonim stari Siolov paket - ISDN. Kako naj zadevo priklopim? Kateri kabel iz starega razcepnika gre v nov razcepnik (sklepam da ISDN)? Moram od razcepnika do modema uporabit priložen kabel ali lahko (kot do sedaj) uporabljam navaden telefonski kabel?
Mah...

amigo_no1 ::

Nisi zraven dobil navodil na priklop ?

Daj kako sliko.

Ted ::

Seveda sem dobil navodila. Po navodilih na razcepnik priključiš kabel, ki gre iz stene v telefonski aparat, razcepnik pa linijo razdeli na telefon in na dsl. Problem je ker imam ADSL-ISDN in je raznih kablov malo morje.Imej v mislil da imam zdaj 3 škatle. Telekomov razcepnik, NTBA in Amisov razcepnik. Najprej sem osnovni kabel iz stene pred Telekomovimi škatlami dal v Amisov razcepnik pa potem en kabel dalje v Telekomov razcepnik (naprej gre v ISDN), en kabel pa na Thompsona. Modem se mi ni sinhroniziral, ISDN pa je deloval. Je razlog da ni sinhronizacije (uporabil sem pass od Siola mimogrede) ta da me niso preklopili al kako? Po mojem bi zadeva mogla laufat tudi preko Siola...
Mah...

amigo_no1 ::

Start meni /Control panel/ Network connections / Lan povezava / Properties / zavitek General -> Tcp/ip -> Properties

IP address: 192.168.1.3
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.254

(dnsja pusti prazno)

Nato pa v web browser napiši 192.168.1.254

Check connectivity of this Internet service (preveri če net dela)
http://192.168.1.254/cgi/b/is/_pppoe_/o...

Katere lučke gorijo na Thomsonu ?

crazy kure ::

Pred enim tednom sem preklopil iz siola na amis.
Pametna odločitev:D .Se mi zdi da dela velik bolš ko siol.
Pa napake 678 še ni blo hehe

EvilDare ::

Ted: zakaj bi pa rabil dajati še en razcepnik. Saj če si imel do sedaj isdn-adsl samo priklopiš modem na vtičnico kamor si imel prej priklopljeno. Kot si rekel že imaš razcepnik ki je šel en na isdn eden pa na adsl.

Ted ::

Evo, mi je uspelo prit na Siol z novim modemom8-) . Je pa kot ponavadi tako, da ko rešiš en problem sprožiš dva nova... Kljub temu, da bi naj firewall bil izklopljen mi denimo mula vztrajno javlja low id in kljub vklopljenemu wlan-u brez enkripcij in dhcp-ju mi wlan ne dela. Omrežje najde in se nanj priklopi, surfanje, pinganje ipd. pa ni možno....
Mah...

PaJo ::

Ce hoces da ti wlan dela, moras na Thomsonu vzpostavit povezavo in vkljucit dhcp server, ker sele v tem primeru ti ta modem deluje kakor router in sele takrat ti bo preko wlana povezava delovala normalno, drugace mislim da bos tudi na wlanu moral naredit klicno povezavo.
Kar se pa tice low id pri muli, pa preveri forwardanje mula portov na tem Thomsonu, zagotovo tam problem.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

amigo_no1 ::

@PaJo
O kaki klicni povezavi ti sanjaš?

Na Thomsonu greš v "Home network" -> Devices -> Wireless (kjer tudi nastaviš , ssid in enkripcijo za wifi ter kanale (in nato na klientu vpišeš isti ssid in geslo za enkripcijo)

(nekje moraš še omogočiti wireless, ker je drugače po default nastavitvah na Disabled ; trenutno Thomsona nimam ob sebi nisem ; na pamet pa vsega tudi jaz nevem))

Za mulo : na Thomsonu greš v Toolbox -> Game & application sharing in dodaš mulo (na tvoj MAC naslov (primer: unknown-00-0d-88-4f-a8-f6 ) oz tvoj računalnik)

V muli nastavi porta 4662 in 4672
http://www.portforward.com/cportsnotes/...

V konzoli (stat/run/cmd) napiši getmac na prikaz tvojega mac naslova

PaJo ::

Klicno povezavo sem mislim na adsl povezavo na pc-ju za pppoe, ker thomson ti na dve moznost, ali ga uporabis kakor router in on vzpostavi pppoe povezavavo, v tem primeru bo wlan deloval po mojem ok. Druga moznost pa je, da deluje kakor navaden adsl modem in moras na vsakem pc-ju posebej nastavit pppoe povezavo (klicno povezavo), tudi na wlan klientih.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Alexius Heristalski ::

Zanima me, kako ste namestili Thomsona. Meni inštalacija vrže ven error in se zaključi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

amigo_no1 ::

Jaz tistega priloženega cdja nisem niti pogledal.
Vse lahko nastaviš iz browserja.

Povezavo sem pa vzpostavil kar preko routerja (ni več zafrkancije z vsakokratnim povezovanjem v windowsih).

Alexius Heristalski ::

Ok, nam je uspelo poštimati zadevo, vendar nas še niso priklopili. Upam, da bo kmalu. :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

e-marko ::

Ravno dobil paket od Amisa. Router je Thompson. :D
Če (ko) mi ne uspe kaj nastaviti se pa javim...;) :P

LP
...somebody, somewhere...

amigo_no1 ::

Ta modem mi zadnje zdi lepo šteka pri lokalni wifi mreži...
Temp. ohišja modema je okoli 40 C .

Jebiga, mula ga kot izgleda hudo zdela.
Pomaga samo izklop modema za minuto in spet deluje 1 dan kot je treba :\ .
(kot uporabnik "user" nimaš na tem modemu nič kaj pretirano za nastavljati :\ , kot pa sem gledal na Thomsonovi strani, obstaja cel kup ukazov za konzolo (pa še dokumentirani so) , s katerimi se da nastaviti fine-tuning modema ; samo je hudič , ker se preko telneta ne moreš prijaviti kot user , admin gesla za modem pa tudi nimam :O )

AndreAS ::

Yo!!

Meni so ravno včeraj zadevo priklopili, imam pa AMIS 4096/512 paket.

Hitrost v praksi nekje 470 kb/s DL ter 55-60 kb/s UL. Modem Thomson, zadeva deluje. Edino čakal sem skoraj en mesec da so zadevo priklopili. Pogodba podpisana prejšnji mesec. Zdaj pa nevem, kak oni računajo te 4 mesece brezplačno. Kaj so mi ostali le še 3-je? [:\\]

Lp, Andrej

EvilDare ::

OD dneva priklopa velja verjetno ne pa od podpisane pogodbe. Pa verjetno velja do konca februarja. Tako da boš verjetno aprila dobil za mesec marec položnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Malkec ::

Jaz sem tudi dobil modem v četrtek. (sem šal iz kabelske na adsl zaradi možnosti telefonije). Koliko časa ste čakali od prejetja modema do preklopa s strani telekoma?
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

e-marko ::

Sam nekako upam, da bom priklopljen hitro, ker v osnovi samo kaj malega "pošarijo" na centrali, ker imam sedaj siol adsl. Javim pa seveda takoj ko bom ON.

LP
...somebody, somewhere...

Mobidick ::

Sam sem čakal vsega skupaj mesec in pol. 10.10. je že Telekom dobil zahtevek, da me preklopijo, pa me niso. Tukaj okrog mene so že bili vsi priklopljeni, zato sem 3 krat klical Amis, pa se ni nič zgodilo. Na koncu sem sam klical Telekom (26.10.) in so me naslednji dan preklopili iz SiOLa na Amis. Telekomovci so me očitno založili nekje. Razočaranje pa leti predvsem na Amis, ker so se nesposobni dogovorit s Telekomom.
The future is digital!

js ::

a se da ta thompson zrihtat tako, da deluje samo kot modem? in da se na net povezujem z drugim ruterjem al pa računalnikom.
router že mam in mi deluje brez problemov, zato se mi zdi brezveze, da bi zdaj karkoli spreminjal.

amigo_no1 ::

Priklopiš drug router na ETH port Thomsona (in izklopiš wifi del na Thomsonu) ?

Home > Home Network > Interfaces > WLAN: ime_omrežja
Interface Enabled: (zbrišeš kljukico)

Alexius Heristalski ::

Sam sem čakal vsega skupaj mesec in pol. 10.10. je že Telekom dobil zahtevek, da me preklopijo, pa me niso. Tukaj okrog mene so že bili vsi priklopljeni, zato sem 3 krat klical Amis, pa se ni nič zgodilo.

Kot bi poslušal samega sebe. Sem mislil, da sem edini, ki ima te težave. Čakamo že od konca septembra, ko smo poslali pogodbo. Paket smo dobili 13.10., od takrat pa nič novega. Kličem na Amis, mi svetovalka reče, da je bila zahteva za priklop na Telekom poslana 10.10., da so bili priklopi 19. in da bo to še enkrat nujno posredovala naprej. Od takrat sem klical še dvakrat, vedno ista pesem, da bo, a nič od tega. Kam si točno poklical na Telekom in kaj si jim rekel?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

c00kie ::

Pred slabim mesecem so me preklopili na Amis in zaenkrat nisem ravno navdušen. Kot prvo me niso fizično preklopili na amisovo centralo, vendar se bo to zgodilo, komaj čez kakšen mesec.
Hitrosti ZELO nihajo. Imam 4096/512 paket in mi včasih download pade tudi na 200kB/s. :(
Sami ti glede priklopa sploh ne zanjo pomagati!!! Mene je Telekom "preklopil" na centrali (neka softwarska rešitev), vendar se na Amis nisem mogel povezati. Zato sem klical njihovo tehnično pomoč in mi tipovi niso znali pomagati oz. ničesar niso vedeli, kar že sam ne bi vedel. Zato sem sam klicaril in gnjavil po telekomu tako dolgo, da ni začelo delovati!
Upam, da se bo kaj spremenilo, ko me bodo preklopili na njihovo centralo. Čeprav mi še do danes NIHČE na Amisu ni znal razložiti kako bo deloval Telekomov ISDN, ko bom priklpoljen na njihovo centralo! :\

Pustimo se presenetiti! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00kie ()

amigo_no1 ::

Kako pa veš , na katero centralo si priklopljen ?

c00kie ::

Ker mi je telekomovec, ki je izvršil "preklop" povedal, da me še fizično sploh niso prikopli na amis centralo!

Na amisu pa so mi rekli, da ta čas še "oni" zame plačujejo naročnino pri telekomu. LOL :))

e-marko ::

Kateri paket pa imaš to? Mislim tisto črko; A,C,D ali kaj so že vse...

LP
...somebody, somewhere...

Mobidick ::

Klical sem na številko, ki sem jo našel v TISu - Telekom - "oddelek za montažo in vzdrževanje" Maribor. Tukaj mi je nekdo dvignil in mi dal številko za drugega tehnika in njegovega šefa. No, klical sem kar tehnika, ki je pogledal zadevo in dejal, da bo naslednji dan ob 13:00 preklopljeno. No, naslednji dan je res bil ob 13:30 izveden preklop. Terenski tehnik je prišel še kar po stari modem.

Rekel pa sem jim, da je bila zahteva za preklop k njim podana že 10.10., pa da so ostali okrog mene vsi priklopljeni.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

PaJo ::

Tudi sam sem nekaj dni priklopljen na Amis in imam polno tezav, ta 4Mbit paket sploh ne dela 4Mbit, prenos je totalno zanic, povezava pada in se tudi po nekaj ur ne postavi nazaj, v glavnem kar fajn problemi. Cakam na Telekom, da rece kaj lahko storijo in da zmerijo linijo.
Kar se pa tice preklopa na Amis opremo, pa mislim, da je trenutno mozna na samo ne nekje 10 centralah po celi Sloveniji, na ostalih smo uporabniki se zmeraj fizicno na Telekomovi opremi in nam v teh 4 mesecih oni kirjejo vse stroske, samo meni ta njihova storitev dela res hudo slabo, zdaj ce je zato kriv Telekom in njegove linje ali je to Amis pa ne vem, se bo pokazalo v teh dneh.;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

amigo_no1 ::

Kako imajo po lahko potem tako nizke cene (3900 sit za 1024/256) ?

S kakšno hitrostjo vam vleče "Varovalni paket" iz amisovega serverja ?
http://tinyurl.com/t5a9r

Zgodovina sprememb…

Mobidick ::

Tukaj v mariborskem okolišu danes tudi ful zajebava amis. Celi dan pada linija dol. Ping je večji kot je bil. Drugače pa ja, tudi mi smo še na telekomovi centrali. Rečeno je bilo do konec tega leta, do takrat bi naj amis postavil svojo centralo ( klik).

Vsi amisovi uporabniki bi morali it na njihov forum, pa se tam malo razpisati glede težav, tako kot je bilo in je še na siolovih forumih. :|
The future is digital!

PaJo ::

Take cene majo zato, da bodo cim vec ljudi dobili na svoje omrezje in potem, tam kjer jih bo dovolj, postavili lastno opremo ter jih nanjo povezali. Pac v poslu ne mores zmeraj delat pozitivno, moras vcasih tudi kaj vlozit, da imas na koncu dober biznis. A misis da T2 dela s svojimi cenami plus, kratkorocno zagotovo ne, ko bodo pa imeli kakih 50k userjev pa se bodo drugace pogovarjali, na iste karte igra Amis, ker Telekomov model je predrag, da bi se jim splacal za manj kakor 100k aDSL prikljuckov;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mobidick ::

4/512 paket: zdaj mi gre s polno hitrostjo 450-460KB/s. Prej popoldan je šlo komaj s 150 KB/s.
The future is digital!

amigo_no1 ::

Nekako mi je sumljivo ker skrivajo kje imajo centrale ...

btw:
kaj vam pokaže tracert www.amis.net ? (je vmes naslov 89.143.4.18 ?)

Mobidick ::

Tracing route to www.amis.net [212.18.32.18]
over a maximum of 30 hops:

1 91 ms 99 ms 99 ms 192.168.1.254
2 * * * Request timed out.
3 11 ms 11 ms 12 ms 85.10.0.17
4 12 ms 11 ms 11 ms elas-mb-11-0-0.siol.net [89.143.4.18]
5 12 ms 12 ms 12 ms maribor3-vlan-299.amis.net [85.10.0.74]
6 12 ms 14 ms 14 ms www.amis.net [212.18.32.18]

Trace complete.
The future is digital!
««
2 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294542 (3301) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721850 (15621) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71286 (1186) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51662 (1619) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426232 (2591) KoMar-

Več podobnih tem