» »

ADSL iz 512/128 na 1024/128

ADSL iz 512/128 na 1024/128

««
10 / 13
»»

jc ::

Men pa sploh nbena stran v tujini ne dela, po
Sloveniji dela pa ko šus. Edina stran ko pa mi dela v tujini je google, pri katerem se osnovna stran zloada v 10min. Še pr komu tko?

Hux ::

Jaja bomo zapeli eno skupaj :D

Hux ::

Ste slucajno vi ko mate probleme te na Mariborskem DSLAMu? Tabor?

Sergio ::

jao.

enivej:

Včeraj je Telekom mel izpad optičnega voda. Crknila je cela Dolenjska, od Grosupljega do NM in Krškega.

Pa še to: Nadgrajevanje prepustnosti omrežja pomeni, da prihaja med postopkom do prekinitev ter slabšega delovanja. Dejte potrpet mal no.

Oh, and yeah... SiOL vam NE garantira 512 kbps na ADSLu. Garantira se samo za najete vode. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mikrohard ::

SiOL garantira 1024kbit/s do svojih strežnikov ;-)

Gre^gor ::

Supr, pol js lahko sosedu dam ADSL v zakup pa mu zaracunam 50.000 SIT na mesec ker bi mu garantiral 10mbit do mene :)

Hux ::

Ob dveh sme govoril z enim siolovcem na ircu in sem mu pokazal moj treckert ter on meni njegovega in je reko da je problem na DSLAMu lahko samo in nemore biti prej resen kot v ponedeljek anyway.

Zgodovina sprememb…

eee ::

ali ima telekom kakšen načrt do kdaj bo mogoče imeti adsl v vseh krajih po sloveniji, da približno vem koliko časa bom še čakov :)

Zgodovina sprememb…

shock ::

Kaj pa ostale tehnologije xDSL (HDSL, SDSL, itd...)????

iration ::

ma kakšn hdsl pa sdsl! še pr adsl-u niso uvedl še vseh paketov. trajal bo tole, trajal, preden bomo to dobil v slo. sicer pa sem jest čist zadovoljen z 2048/256 :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

shock ::

Ravno včeraj sem se pogovarjal z enim Norvežanom in pa še s Švedom. Pa sem malo povprašal kake povezave imajo tam. Navaden domač uporabnik lahko ima sdsl, T1, pa za hdsl imajo firme, ki so blizu domačega ISP providerja (300m). Cene pa imajo zelo zasoljene :D. Recimo ADSL 786/192 je tam okoli 86 USD (cca 20.000 SIT, to v Norveškem). Pomeni 2,5 krat dražje kot pr nas. Hvala bogu da obstaja SiOL >:D.

SubOrbit ::

shock: glej se BDP na norveskem in pri nas... hehe

shock ::

Ja to vem samo ti moraš gledat kolk moraš plačat tujem ISP na 1 Mbit prenosa. Mislim, da je to skor podobna cena povsod, ne gleda kolko je BDP pri nas al v tujini.

Sergio ::

SDSL majo že nekatera slovenska podjetja. 512/512.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

shock ::

Pa slučajno veš kakšna naj bi bla cena???

chuck ::

Je sploh kakšna poanta drugih xDSL tehnologij? ADSL bolj ali manj zadostuje za vse fizične osebe, oziroma dokler ne bodo dosegli fizičnih zmogljivosti tehnologije (beri: odprli pipice do konca).
Navsezadnje je v MB in LJ ter še kje dobro zazširjen kabelski dostop do interneta in kolikor vem je to omrežje sposobnejše večjih prenosov kot ADSL, vendar ker se ponudniki kabelskih sistemov "igrajo", ljudje bežijo na ADSL.
Konkretno KKS v MB, ki so se pohvalili da sem dobil 30MBit modem, linija pa je bila omejena na borih 128/64kbps (pred parimi leti). Šele sedaj ko čutijo konkrenco so začeli odpirati pipico.
Samo upam, da bomo kdaj videli več ponudnikov ADSL storitev, ki si bodo med seboj konkurirali.

Btw se že ve kdaj bo na voljo ADSL LAN? In kakšna bo hitrost?

MEDENA ::

shock dej zresni se..kle maš 500-600 EURO colngo gor 2000 ali več....

Tr0n ::

Sergio: imas morda podatke o tem, kdaj bo kaksna centrala nadgrajena za ADSL?

shock ::

MEDENA: Čestitam vidim da si res strokovnjak. Niti enga natančnega podatka do zdaj mi nisi znal dat :D. Jst pišem to kar vidim in preberem. Stvari pač sprašujem ker me zanimajo.

jc ::

Do kake hitrosti pa gre HDSL?

shock ::

Menda 55 Mbitov oz. tam okoli

shock ::

Sorry tisto je VDSL. HDSL ima tam ene 2.3 Mbita. Poglej na http://www.dsl-isp-guide.com/dslvarieti.... Tukaj ti mal opisuje zadeve

borchi ::

a je možno, da te pozabijo prestavit na 1mbps paket?

sem v velenju in ljudje z adsl, ki jih poznam, majo 1mbps tu že več kot 10 dni. js mam pa še 512kbps. ker nikakor krvavo ne potrebujem 1mbps ne mislim nič klicat, kdaj bo pri men 1mbps. sam, če bomo pa za oktober (če še vedno velja, da s 1.10. imajo vsi 1mbps oz. 2mbps?) dobili tako 512kbps in 1mbps ljudje položnice z istim zneskom, bo pa mal čudno.

a kdo ve, če je pravno mogoče, da ponudnik storitev zaračuna isto ceno dvema strankama, čeprav jima nudi dve različni storitvi?

a je to res, da tam kjer ni mogoče 1mbps bo nižja naročnina? sam sem od centrale oddaljen mogoče mal več kot 1km - tu ne bi smelo bit problemov.

sploh, ker je datum 1.10. in ker višje hitrosti dajejo brez dodatnih stroškov za uporabnike, se mi zdi neumno sitnarit siolovemu helpdesku, po drugi strani je pa siol sam začel z oglasi o megabitnih hitrostih (a sem mogoče spregledal v oglasih droben tisk?)
l'jga

Gandalfar ::

borchi: ne se sekirat. Pocakaj se par dni. Ce ti 1.10 ne bo delalo pa pac zacni bit tecen. Sicer pa kar se poloznice tice je pa tako, da ti je siol napisal da ti bo linijo nadgradil do 1.10. Vse kar je prej je bonus tako, da nimas bit slabe volje. Sicer pa se bo tudi pri tebi pomojem linija v kaksnem dnevu, dveh spremenila v 1Mbps

SmoKey ::

Borchi pomojem ti bojo zihr prklopl na 1024 če pa ti ne bodo mogli pa boš plačeval manj saj tko pravjo na SioL-u !

Js pa še vedno ns dial-up visim že vrsto let in to na obupni hitrosti--> beri počasnosti (28.8 Kbps- 31.2 Kbps). Ne pomaga niti modem za 20k.

Zdej pravjo da bo v Notranjih Goricah (moja vas) omogočen priklop ADSL-ja. Sergio, mogoče ti kaj več veš kdaj? Tel: 01 3651-390 ! Aja a to kej slabo pomen da mam js tolk slabo linijo zdej na dial-up povezavi pol naprej za ADSL? Od centrale sem oddaljen cca. 500m-800m.
Živalsk vrt iz silicijeve doline

zu_dre ::

borchi Velenje-2 (24.9.)

borchi ::

Gandalfar: ma ja, js se sploh ne sekiram za hitrost. men je bol važno, da mam čim cenej neomejen dostop. zdej itak bedarije dol vlečem, ker se mi zdi, da morem, če že drugi skoz neki z 60Kb/s dol vlečejo ;-) verjetno bo zdej ko pridejo nove distribucije linuxa (RH 8.0, Suse 8.1 in Mandrake 9.0) 1mbps prišlo prav, drugač je pa 512kbps dovol.
glede položnice sem pa spraševal za položnico ZA oktober, ne za položnico, ki jo bom dobil oktobra.

flt: Velenje-2(dva)??? jebiga, zaboravih u kakvom velikom gradu živih ;-)
hvala za info!
l'jga

eee ::

Yusov: Js pa še vedno ns dial-up visim že vrsto let in to na obupni hitrosti--> beri počasnosti (28.8 Kbps- 31.2 Kbps). Ne pomaga niti modem za 20k


em, poglej če nimaš predolg telefonski kabel ali več telefonov priključenih. namreč hitrost pri telefonskem kablu pada z daljavo le tega. jest sm včasih iz sosednje sobe vlekel 7m dolg telefonski kabel in sm mu ful počas. če je zadeva taka si kupi ojačevalec al pa premakn modem malo bližje...

kdaj bom mu adsl ;(( a kdo ve za te, bogu za hrbtom, Begunje??? :'(
rabm adsl! rabm 2mb! rabm statičen ip! ...aja :8)


mandrake 9 ... lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eee ()

Sergio ::

Vsi, ki vas zanima karkoli, od zmožnosti ADSLja do datuma nadgraditve centrale, kličite na 080 1000. Sej so zato tam, aveste :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

borchi ::

mandrake 9 ... lol

eee: ka je narobe z mandrake-om? do sedaj sem preizkusil samo suse in redhat.
l'jga

Chessman ::

Sem slišal da dobi kolega v službi adsl 2048/2048 vendar bo cena cca 90K sit.

Kar je seveda poceni če zdaj za isti najeti vod plačuje cca 240k sit.

chuck ::

flt: bi še lahko pogledal za Celje, saj mi ni za tečnariti na informacijah
enkrat sem že vprašal vendar....

pivmik ::

2048/2048 to ni ADSL, ampak SDSL
Sicer pa tega sploh ne verjamem.

Ja od majga očeta sin njegov prijatlej mu je reku da SiOl bo naslednji mesec začel tržiti ADSL preko satelita, downloadalo bo 10mbps uploadalo pa tudi 10 mbps, naročnina pa 120000SiT/mesec. Še vedno bolj poceni kot najet vod, pa še ni potrebno bit blizu centrale. :D
LP, Gregor GRE^

PaJo ::

Ame govorice gor in dol, kaj ce bi malo silovo stran pobrskali in sicer recimo tale link:Sirokopasovni dostop
Tukaj ima siol kar zanimive cene najetih povezav, ki jih v celoti realizirajo preko ATM omrezja, katerega tako in tako uporabljajo za namene ADSL prikljuckov, v galvnem za tiste ki se vam ne da gledat linka tule so cene:
hitrost | priključnina | naročnina
512 kbit/s | 72.000 | 34.800
2 Mbit/s | 504.000 | 192.000
10 Mbit/s | 504.000 | 384.000
100 Mbit/s | 504.000 | 768.000

Vse cene so z DDV-jem in pri vseh moznostih, razen pri prvi je rezervna povezava ADSL komfortni paket 2048/256 kbit/s.

No v glavnem, za podjetja je stvar zelo zanimiva in je napram staremu ceniku dosti bolj poceni.
No v glavnem, tudi pri nas postajajo interent povzave dostopne v skoraj vsako slovensko podjetje.
Ce bo sreca bom v firmi po novem na 10Mbit linku, namesto 2Mbit, ker je cena napram stari povezavi skoraj identicna:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

eee ::

borchi:
[redhat] sucks ker je komercialen, prenapihnjen, prodaja se kakor windoze in vsi se pritozujejo, da so init scripte nadlezne...nekateri pravijo, da je dobro zaèeti z redhatom...em..ne! preprosto ne!

[suse] sucks ker je yast en kup dreka in èe poskusas kaj spremeniti brez njega gre cel sistem v *****!

[debian] je dolgo za èasom, poln rabid esr obozevanja gnu robotov in... eh... zaniè

[turbolinux] je rip-off redhata s podporo za azijski jezik

[mandrake] je rip-off redhata s nekaj veè naèièkanosti po vrhu, imel gor 2 uri, videl in zbrisal

[corel] sploh ni distribucija, je šala!

[rpm in dpkg] suck ker uporabljajo dependancy checking, ki je odvisno od databasa instaliranih aplikacij. tako, da èe instaliras nekaj iz sourca in ne uporabis rpm or dpkg si pokonèas cel paketni databasetabase in samega sebe zajebas. kako super!

em tko da ti priporočam Slackware Linux (legendarna distribucija, vsebuje vse dobre stvari linuxsa in unixsa) nimam pripomb, uporabljam že 3 leta

-----
sory vem da tole ne spada glih pod to temo, ampak zastavljeno mi je bilo vprašanje 8-)

SubOrbit ::

pajo: kaj pa se tole?

al se to ne steje?



Kapaciteta dostopa do
omrežja SiOL in interneta
(simetrična hitrost)


pomeni tole, da so telekomovi stroski ze v ceni na siolovem ceniku ali je siolov cenik samo za internet, ATM je treba pa posebej placati telekomu?

lp

Ahiles ::

Obema mors placat.

PaJo ::

Kolko je meni znano se telekomu za ATM ne placa, bom se pa poznimal kako je bilo to pri nas, ko so nam stvar prikljuculi. Samo kolko sem jaz takrat razumel nasega admina za te zadeve, oni placajo samo tisti fixno cifro silou, dalje pa se onadva zmenita. V glavnem mislim da je tako da se placa samo cifra siolu. In upam da je tako, ker je ta stvar uber poceni za nas trg. Pac siol je opet nasel eno luknjo kako poceni trzit povezave. Ker tako in tako on mora zakupit kapaciteta ATM-a od siola do telefonske centrale, ce zeli trzit ADSL, in so se pac znasli in s svojo materinsko frimo sklenli sporazum da preko tega lahko poceni trzijo se povezave za zahtevne uporabnike. V glavnem kolko je meni znano je cena na Siol-ovh straneh edini strosek, kakor je to znacilno pri ADSL-ju:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

borchi ::

flt: in glej ga zlomka - velenje-2 danes 1mbps :-)

no, zaenkrat gori samo lučka na 1mbps. prenos je pa še po starem oz. malo slabše. pa bo že!
l'jga

chuck ::

O kakšnih lučkah je govora? Imam Siemens XpressLink modem.

Pa še eno vprašanje. Kako poteka nadgrajevanje? Kaj ne zvišajo avtomatsko hitrost vsem ko nadgradijo centralo. Mojo so namreč že, vendar sem še vedno na 512kbps.
Imam namreč slab občutek da bom še vedno na 512kbps po 1.10.

OldSkul ::

Tisti ki imajo Iskratelove modeme imajo za vsako hitrost lučko, kar Siemens modem tega nima!

Jaz tud nimaš še 1 Mbit, zgleda da mi bodo prešaltal 1.10!
Se ne sekiram tako!

borchi ::

chuck: siemensovi nimajo lučk, ki ti povejo kolk je hitrost tvoje linije.

menda je tako, da more najprej telekom omogočit višje hitrosti, potem pa še siol. se pravi, da ti in jaz sedaj še čakama na siol, da se zmuva. ker siol more met zadnjo besedo nad tvojo linijo, da lahko majo različni uporabniki različne pakete (standardni, komfortni).

če te že bojo pozabli, kar skor ne verjamem (men osebno bi blo celo bolš, če bi mel 512 in bi plačeval manj), boš 1.10. klical na siol in bojo kliknali na tebe ;-)

sicer pa ti naj sergio razloži kk stvari točno potekajo pri nadgrajevanju linije.
l'jga

tiktak ::

Medtem ko zunaj lije kot iz škafa in grmi so prav zdaj priklopli 1mbps tudi v Luciji-Portorož:))

Sergio ::

Telekom nadgradi DSLAMe ter opcionalno nadgradi ATM vod, nato pa SiOL nadgradi status uporabnika per-user. Zna trajat kakšn dan dva.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OldSkul ::

WOW, men so že nadgradli povezavo na 1 Mbit!!!!!!!!!!!
Mi vleče konstantno 120 KB /s:)

Kraj: Ivančna Gorica

zu_dre ::

a ma že gdo 2M baje so unim, ki so zaprosil za statični IP in komfortni paket že dal pa me zanima če res.

||_^_|| ::

ne, ni res

Laplace ::

A je že kdo preklopljen na 1Mbit iz Stražišča pri Kranju?

flajer ::

laplace: nope...

bodom ::

zio.
ej a mi lohk kdo pove kaj je narobe; v ponedeljek so mi preklopli ADSL na 1Mbit. ko sm bil se na 512kb je delalo zmer okol 64Kb, zdej ko mam 1Mbit pa ne gre vec kot 40Kb.:(
a je mogoce kej narobe na nasi centrali oz. na telekomu al kjerkol ze to rihtajo? sm pa iz sezane:\
hvala, LP
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525139 (4546) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443199 (2213) zile
»

Samomor?

Oddelek: Omrežja in internet
71917 (1664) Hux
»

Pingi in ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
292260 (1622) matter
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372705 (1924) Jinxy

Več podobnih tem