» »

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

roscha ::

Ma za pasovno širino me itak nekaj zaboli. Kaj mi pomaga modem odprt na 7Mbit, če so transferi 2KB? Dinamični IPji. OK. Naj jim bo, samo glede na to kakšni lamerji so... A misliš da so to SPOSOBNI napedenat? Kako bodo po MOJEM stanovanju lazil in čekiral kaj imam doma - no way Hose! No, pravzaprav obstaja varianta. S sodnim nalogom, policaji, dvema pričama in tako naprej...

by!

AlBundy ::

Hej, sej nisem mislu, da bi ti poračunalniku šarel, temveč samo ali je kdo nelegalno posegal v kabelsko povezavo, to pa imajo po pogodbi vsa dovljenja, kar poglej si odstavik o sklenitvi kabelskega razmerja [tisti za TV programe].

Namreč pri nekom sem vidu,d a so kar trije sosedi med seboj povezani preko ene mašince:\ to pa zavira razvoj omrežja .

SubOrbit ::

em... jest jih ne spustim v hiso, pa da se na glavo postavjo....
ni sans!
po moji hisi nima nobeden pravice hodit brez mojega dovoljenja in pika!
mater... danes mi je ven metalo 100 na uro... jest nevem no... a je bil pri vas tudi masakr ali kaj? vglavnem... hudo slabo je blo :D

em... od kje ste zdej to zvedeli, da bo do konc meseca sigurno dinamicen IP? sem nekaj namrec slisal, da teli lancity modemi niso ravno najbolj prirocni za spreminjanje IPjev in tako dalje... da se zaklenejo po dolocenem stevilu spremenjenih IPjev ali nekaj takega... mi lahko to kdo potrdi?

ker ce bojo IPji dinamicni, pol bo masakr :D
no more phun... :D

em.. kar se tice pa hatepageta... samo ne ga postavit na streznik, ki je na tele-tvju, ker bojo pomojem ORENK tezil pol (vsaj tistmu, na katerga strezniku bo stvar gor)

okej... uzivajte!

SubO

roscha ::

Aha, čekiranje napeljave in podobno. Ja ni problema. Njihova napeljava se neha pri vtičnici za TV in vtičnici v kabelski modem. Modem je MOJ (plačan) enako kot npr TV. In jih čisto en kurc briga kam imam jaz vtaknjen utp kabel ki gre iz modema. To ni več njigovo omrežje. Sicer je vtaknjen v računalnik, kam pa? In če je to slučajno neka mašina, ki je maprej povezana še v lokalno mrežo, kaj potem. In na njej slučajno lavfa še connection sharing. Po tvoji razlagi ne smem imet doma lokalne mreže? Pač jo imam. Na eni od mašin pa tudi internet. Če pa je povezava sharana pa ne morejo vedet dokler se ne vtaknejo v računalnik, kar pa po tvojem ne smejo... (No ne smoejo ne samo po tvojem) Ma daj ne bluzit. OK? Ni variante, da mi doma čekirajo kaj in kako, zato ne naganjaj panike. Prav?

by!

Tiger ::

AlBundy:
Namreč pri nekom sem vidu,d a so kar trije sosedi med seboj povezani preko ene mašince to pa zavira razvoj omrežja .


Kako lahko uporaba istega modema zavira razvoj omrežja??!!? Sej so modemi zaklenjeni.
Verjetno si mslil, da so uporabljajo isto kabelsko vtičnico. Take budale, ki iz solidarnosti delijo kabelsko s sosedi, bi bilo treba brezpogojno odklopit. Ker potem so motnje tudi v spremljanju TV-ja. Saj kaj ko je tega veliko, namreč veliko ljudi je revnih in si ne morejo (nočejo) privoščiti mesečne naročnine, čeprav je ta recimo še kar znosna.

Glede čekiranja domov - saj imajo kao "kvalitetno" opremo s katero naj bi že v omarici lahko testirali signal ter tako ugotovijo kje je problem (preveč povezanih na eno vtičnico). Kar pa se kabelskega interneta tiča, pa oni nimajo nič s tem, ker niso ponudniki interneta.

BTW: Od koga si kao "100%" zvedel, da bodo dinamični IP-ji konec meseca?

AlBundy ::

Kot prvo modemi niso zaklenjeni na eno mrežno kartico [vsaj zaenkrat]. Kar se tiče pa IPjovpa verjemi mi, na bazi naj bi bilo že vse pripravljeno. VIR: zelo zelo zelozanesljiv :D .

tedybear ::

hehe
vidim,da je ogromno Kranjčanov gor...Jaz sem doma nasproti dvorane na Planine in mi včasih leti tudi do 180Kb/s....
Za primerjavo:
8Kb/s = 64kb/s ISDN
16Kb/s= 128kb/s 2x kanala
64Kb/s = 512kb/s ADSL
180Kb/s = moj speed ! rekord 211Kb/s kake 3 minute!
:D
KABEL RULA!!!

AlBundy ::

O, a res,...:\, se kaksen dokaz prosim, in upam da ne verjames vsemu kar ti napise program. Če ja, potem men [dostikrat] leti do 193Kb8-O . Vir reget>:D.

SubOrbit ::

albundy: ni vprasanje, ali so modemi zaklenjeni na eno mrezno kartico ali ne... to je cist vseen...
govora je o temu, da je bandwidth (pasovna sirina) zaklenjena na 1 megabit na sekundo...

in ce je vec ljudi preko enega modema gor, potem je to samo njim v skodo (kar se tice hitrosti), saj se bandwidth razdeli na tri dele potem... tako da ima vsak od treh računalnikov (seveda če vsi trije downloadajo hkrati in maksimalno, kar linija potegne) 1Mb/s deljeno s 3 = 41 kilobajtov na sekundo...
s tem, če je več računalnikov preko enega modema gor pa SPLOH ne zavira razvoja omrežja...zakaj le???
za zunanji svet itak zgleda zadeva tako, kot da eden računalnik (server oz. router, gateway - računalnik, preko katerega so trije gor uštekani) downloada recimo tri datoteke naenkrat...

če imam doma recimo lokalno mrežo po bajti (3 računalniki), a misliš, da bom kupil tri kabelske modeme in trikrat plačal naročnino??? no way! 1Mb/s je več kot dovolj za vse tri računalnike...

tako vsak, ki svoj modem "deli" z drugimi škodi v bistvu samemu sebi, ker ima določen del pasovne širine zasedene...


kaj si pa mislim o zaklepanju modema na en MAC address od mrežne kartice: BULLSHIT! zakaj le??? naprimer da mi mrežna kartica crkne, kaj pa potem? bom čakal tri dni, da bojo fantje na tele-tvju spremenili nastavitve v modemu, da bom spet lahko na netu? bullshit!

em... a ni bilo rečeno, da bojo dinamični IPji samo za NOVE uporabnike tele-cable omrežja, za stare pa bo ostalo tako kot je...

sploh pa: kaj hudiča bi kdo lahko pridobil z dinamičnimi IPji??? hitreje omrežje zaradi tega sigurno ne bo delalo (kako le... ni neoretične možnosti), modem imam pa vsaj jaz neprestano prižgan, tako da kakorkoli že bo, vedno bom zasedel eno IP številko (če mislijo s tem sprostiti nekaj IP številk in doseči večje število uporabnikov v trenutnem IP range-u - 193.189.174.0 - 193.189.174.255 se torej hudo motijo)
saj, če bi modem imel stikalo za vklop/izklop bi ga mogoče še kdaj ugasnil, pod mizo pa sigurno ne bom lezel vsakič, ko bi rad nekaj pogledal na netu...

če pa mislijo s tem skenslati serverje na mreži se pa tudi hudo motijo, ker dinamični IP za server ni nikakršna ovira... poglejte si www.hn.org, www.dns2go.com in ostale free providerje dinamičnih domen...

toliko za sedaj...

lp

SubOrbit

chucki ::

niste edini ubogi! jst že čakam 1,5 meseca za priklop na kabla preko KKS! Pa še to Arnes me je zavrnil za kablski internet! Čeprav se šolam!>:D GO TO HELL ARNES!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Ahiles ::

Jest sem ze itak obupal nad tele-tvjem res da sem se ene ksn teden prej preden so zmanjsal iz 160kb na 120kb skregal z taglavnim in sem ga poslal v PM po telefonu k ping 100-200ms cez dan. Ponoc pa se nikakor ne spusti pod 100ms. No danes 14.11 se kr lepo lafa 80-125kb sam kaj k bo to sam ene par urc dokler se link tatalno ne zabase.
Aja a se kdo ve kva je z 193.189.174.65 in 193.189.174.5
65 je kao tele-tv gateway 5 pa kao siolov in zdej ze ksn teden 2 jih sploh ne pokaze na tracu so sam zvezdice.
Glede tezenja na mail nc ne pomaga.
probite se na tele maile tezit
pirjevec@tele-tv.si
engineering@tele-tv.si
Pirjavec je un k 1x na leto posle ksno obvestilo o stanju kabla pa kva misljo naredit.
Glede IP upam da ce bo dinamicen da bos lohka sam 193.189.174.xxx dobu se bol bi blo da ostane tko kot je k je cist brez veze da se zdej zajebavajo se z dinamicnimi IP k pol bo se vse bol v pizdi kot je kva bo pol k bo ene 230 uporabnikov sploh ne bos dobu ipja al kva k ene par IP je rezerviran za rac tele-tvja in ce mislijo da bojo vec ljudi spravl gor se hudo motjo mi gori rac 24/7/356. Ce pa mislijo naredit tko kot na adslju da te dol fukne pa zamenja IP bojo pa glave padale.

SubOrbit ::

em... mene pa nekej zanima...

a ma miska (sumi-el) kksno pogodbo/dovoljenje s SiOLom, da ma lahko streznik gor postavljen?

ali je sumi server v tele-tv "centrali" (hehe... ce se temu sploh lahko tako rece) ali je ustekan preko navadnega lancity modema?
ce je, na koliko majo upload limit zaklenjen? :D

ker 35kb se mi nekam malo zdi za server...

samo tako... ce ima kdo tukaj slucajno te informacije...

aja... pa ce lahko kdo tocno izve, kaksno povezavo ima tele-tv z g-kablom (radovljica) - kako je povezava fizicno izvedena in koliko je pasovne sirine.
ker ce je ta povezava 10Mb/s, potem ATM s 34Mb ne koristi prav dosti... vsaj tele-tvju ne...

pomojem je tisti 193.189.174.5 v radovljici potem priklopljen na ATM.
ker ping do 193.189.174.65 je v povprecju 15ms, ping do 193.189.174.5 pa 115 - 150ms (vsaj pri meni).
Iz tega je razvidno, da je najvecji "delay" med 65 in 5, ker ping naprej do recimo 193.189.160.170 (www.siol.net) je potem 156ms...
torej kakih 15ms pridela ATM, obremenitev streznikov itd...

torej problem pomojem ni v routerju, kot so nekoc nekateri trdili, temvec v povezavi med kranjem in radovljico...
da bi bila ta povezava opticna se mi zdi malo verjetno (veliko veliko prevec zamika za optiko) kot sem tudi nekoc ze slisal, da naj bi bila.
slisal sem tudi, da naj bi bila povezava realizirana z dvema navadnima lancity modema, tosepravi 10Mb v vsako smer... eden je v kranju, drugi v radovljici in povezava tece po kablu za televizijo.
ceprav se mi zdi tak nacin skoraj nemogoc (ce je stvar res tako realizirana, potem jih je lahko posteno sram!), vendar je glede na izsledke (ping itd.) blizje resnici kot katera koli druga razlaga...


pa lp!

SLOWWWeb.net ::

Miška oz. podganar kolikor ga imenujemo tukaj na spletu, mu ni potrebno imeti nobene pogodbe. Namreč nastopa kot nekakšen:\ zunanji sodelavec v okviru katerega zagotvalja [ne]delovanje omrežja. Ker pa podganarji na tem serverju za tele-tv lavfajo poštni strežnik so se vprašali, zakaj nebi še svojih strani.

Kar se tiče hitrosti strežnika oz 35x8=256 - kar zadovolji majhen krog uporabnikov. Se pravi da se jih lahko istočasno konekta 4 z ISDN linijo [oz. se niža] in ker so strani nasplošno zelo lahke, se le te naložijo v nekaj sekundah in povezava se sprosti za naslednji obisk oz. ukaz. Treb pa je priznati da je to zelo čudno, še posebej če pomislimo, da gor lavfa POP3 server, ta pa pobere kar nekaj pasovne širine. Ej, a zato mam jaz tolk težav z FTPiranjem :\ --> ;(( ?

Oprost, ampak kar se tiče pa nadaljnih vprašanj ti pa ne morem pomagat.

SubOrbit: več ko ljudi zlorablja svoj dostop, slabše je. Zakaj? Zaradi tega, ker siol naprimer da na 100 uporabnikov pasovno širino I , nad 100-250 II,...itd. Je pa normalno,da če imaš v SVOJI mreži 5 računalnikov, da potem valda ne boš plačeval za 5 dostopov. Mislem, da se je albundy bolj nagibal na dostop izven tega gospodinjstva :\ , če se tako izrazim :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

em... to, da je sumi-el.si na istem serverju kot mx.tele-cable.net ne vem, ce je res, ker ima mx.tele-cable.net IP 193.189.174.19, sumi-el.si pa 193.189.174.22

je pa mozno, da ima en racunalnik vec IPjev... seveda...

samo pomojem, da je server za sumija posebej...

mx.tele-cable.net pa sigurno ni omejen na 35kb... kje pa...
mi pa prehitr maile dol pobere, da bi blo to mozno...

lp

SLOWWWeb.net ::

Ko sem 12.11 popizdu glede neta na kablu, sem prav tako preko svojih vez poklical enega na Telekomu glede ADSLja. Namreč na tej lokaciji kot sem jaz [zopet 50m od centrale] je dostopen že 2 meseca. DAnes pa končno dobim ponudbo ali se želim pridružiti ADSL uporabnikom :)) . Noro, kaj se da narediti, če le uporabiš prave besede :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Tiger ::

Ty-Team: Ali morda veš ali ti pri Tele-Tv kabel modem odkupijo ali ga moraš sam prodajati? Ter koliko približno lahko dobiš zanj? Kajti tudi sam sem začel razmišljati o ADSL...

SLOWWWeb.net ::

Kolikor vem modemov ne odkupujejo, razen redkih izjem [če ga poseduješ kakšen mesec ali dva-maximalno], pa še to če šteješ da je sedaj cena cca. 40.000 z eno letno garancijo. Pri tem sem se vprašal po kakšnih cenah jih dobijo oni, glede da je tukaj že vštet DDV in nekaj zaslužka :\ ?
Pomoje je najbolje da ga prodaš preko oglasov, saj boš še največ iztržil zanj, v primerjavi z TELE-TV.

Drugače pa jaz še ne bom šel na ADSL :\. Čeprav sem tudi takrat okleval med kablom in ADSLjom se moje sedajšne mišlenje ni kaj dosti spremenilo. Čakam namreč da bo ADSL začel ponujat netsi.net [moj prejšni ponudnik internet storitev]. Kot sem slišal se je amis že odpovedal ADSLju, ker so cene zanj:\ previsoke. Poleg tega pa me v veliki meri moti tudi to, da modem NE ostane v tvoji lasti, temveč je last Telekoma [ ali SiOLa :\ ] . Skratka, da ne bom govoril samo v minusih: ADSL vsaj solidno dela :\ , ko kaj ne gre, veš na kerga se zdret, tukaj pa ne veš. Al je to SiOL ali TELE-TV, čeprav je za linijo [TELE server<->SIOL vozlišče] kriv SiOL - ta prelaga na TELE-TV, za omrežje pa TELE-TV [TELE server <-> klient-naročnik]. Poleg tega pa je tukaj modem v tvoji lasti, in lahko kader koli odpoveš narčniško razmerje. Pri ADSLju pa ima v vseh pogledih prste vmes TELEKOM. Nikoli ne veš kaj ga bo pičilo. Lahko da bo začel zaračunavati ADSL naročnino oz. bo ločil ISDN in ADSL uporabnike. Državni zbor mu je namreč naložilo, da ne bo več dvigalo cen impulzov in naročnin kot bi se njemu zahotelo, zato MORA pripraviti načrt, katerim bo moral naročnikom ponuditi razne naročniške pakete [tako ko mobilni operaterji-nižja naročnina, dražji impulzi].

NASVET: Raje počakaj na posobitev omrežja da nam nav potem žal ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Kot sem izvedel na moji lokaciji še ni bilo dokončno izvedeno posodobljeno omrežje, zato sem se odločil še malo počakat. Po podatkih naj bi se to zgodilo do konca naslednjega tedna. Se pravi da se bo sedaj zanesljivost delovanja omrežja dvignila iz sedanjih 90% na 99% - po besedah serviserja :D :D :D .

Skratka vredo bo počakat. Poleg tega pa je sedajšni frekvenčni pas res preveč občutljiv, sploh na vremenske razmere. To zlasti opazite na odaljenih lokacijah.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

No potem sva že dva. Samo na mojo smolo jaz pridem na vrsto enkrat nazadnje. Na mojem koncu sem baje edini uporabnik neta, pa se ne mudi tako zelo.. Sranje kaj češ. Sicer ne bi preveč hvalil, vendar a danes tole za silo spodobno deluje, ali me samo občutek vara?

by!

P.S. Kaj je s hate page /forumom?

SLOWWWeb.net ::

Meni delujedokaj solidno, ampak slabše od "normalnih" dni >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlBundy ::

Sam a veste kaj je še huje? Če ti navadna linija deluje hitreje kot kabelski modem :'( .

Če pa iz svetle strani pogledam, pa mi vsaj ne bo potrebno skrbeti za LightShow za nov let. Bom kar sred sobe postavu modem [ker mi na modemu tokrat utripa lučka da ni povezave z serverjem] :D .

PI65 ::

Na forumu, ki se nahaja na Deskariji http://www.monkibo.com/deskarija/deska.... sem zasledil naslednji vpis:
Glede na to, da nas je več pri TeleTVju, ki imajo probleme z interneton, naj zainteresirani mi pošljejo mail na flytonet@slomail.com V mailu je zaželjeno da se navede ime in priimek in od kdaj in kako vas internet "zajebava" Vlagam pritožbo proti TeleTV-ju, v kateri zahtevam povrnitev stroškov za internet od meseca ko je internet preko lana dosegel zavidljivih 26k ali manj. Glede na to da množica doseže boljše rezultate upam, na nas bo čim več. Sam sem bil že pri zaščiti potrošnikov Slovenije , ki so mi svetovali tožbo, ki jo bom izvršil če rezultati pisne pritožbe ne bodo v pričakovanjih.

AlienRex ::

Mene pa zanima, kako sedaj neenkrat pisete, da omrezje se ni posodobljeno, pred casom pa ste hvalili zadevo in da je blo to posledica posodobive. Hmm

Kolikor jaz vem, DOCSISa se nimajo, torej posodabljajo le mrezo (ce sploh v tem casu kaj), a ojacevalce ali kaj?. To posodobitev bi morali koncati do 5.10.?! Bi nas pa ze lahko blagovolili obvestiti, da je omrezje posodobljeno in kje. O tej temu povedu vsakemu malo drugace. Kar lahko posodobijo v tem casu je znanje linuxa (hmm je kdo 100% da majo res linux server?).

Morda pa res nekaj posodabljajko, ker meni konstanto tam nekje ob 9. zvecer zadeva neha delati (kdaj gre zadeva v on-line pa ne vem, ker jaz takrat gotovo ze spim;)). Serviserji se seveda na vso moc trudijo resiti problem. Vceraj je bila motnja v omrezju in sta jo iskala dva (upaaa) serviserja. Zdej kdo koga nateguje ne vem, bomo pa videli danes ob 21.00 kaj bo. Kaj nas spuscajo na izmeno v internet? No ja pol jaz vsaj nocne nimam.

Vidim pa da telefoni, maili in ostalo tezenje bolj malo pomaga. Sej zadeva dela, ko dela sa mo kaj ko potem kar nekaj case ne dela.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

tedybear ::

KAKO ZNIŽALI HITROST?
Ravno zdele mi šiba po 120kb/s pa ziher ni do konca?
Je pa res,da je tistih 180Kb/s sam momentalnih in ne realnih!
Njihovo podpora pa SUX! Pa odgovori na email? Drugo leto hehe:D
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

Jaz priznanam, da sem mislu [in tudi rečeno je bilo tako], da so omrežje dokončno posodbili. Vendar kot se je sedaj izkazalo, ko sem klical svojega serviserja [ravno takratk ko sem reku da so težave z modemom cca. ob 9:00 pa jim tako težil skoraj do 11:00] mi je rekel da tam mislijo oz. je v planu posodobitev omrežja dokonca naslednjega tedna. Namreč kot sem govoril z g. Prijavcem [ne vem če sem ravno prav napisal], sem mu potožil, da imam obilne težave z FTP, TELNET in SSH dostopi in ker je to poglaviten del zame, sva se dogovorila za testiranje linije. Ko pa sem slednje omenil svoje serviserju [ta mi je namreč postavil na net] mi je omenil, da so izpadi zato ker še NI bila upravljena posodobitev. Takrat sem prvič iozvedel za to. Tako da je možno, da so takrat spucal samo kakšen sistem ali pa šli na drug O.S. .

Kakor koli že, meni mora pod OBVEZNO delati zgornji dostopi, pa mi ne |O . Namreč ob uporabi slednjih storitev mi modem ob povezavi parkrat pomežikne in takrat običajno mi server zapre povezavo, saj ni dobil nazaj povratnih informacij. Pa čeprav za samo 2-3s.

Sedaj pa moram nehat ker delam na klientu [RH Linux], ker se mi je scvru disk-tu je tudi razlog zakaj še nisem uspel narediti foruma :'( .

AlienRex: čekiraj njihovo iztopno točko, jaz jo ne morem.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlienRex ::

Evo pravkar sem se vrnil z dve urne crne luknje. Zadeva je padla dol.>:D>:D

No tudi meni serviser "obljublja" posodobitev cez en mesec.
Kaj naj do takrat popizdevam ali kaj?

Ti TedyBear pa se malo umir. Ce ti internet dela ok, meni ne in zato pizdim kar le morem. Tvoji 120kb/s (180kb/s) je cca 20KB/s kar je poden za kabelske modeme, zato se ne hvali prevec (razen ce so zamesal enote in govoris o bajtih, pol je pa spica). Resno razmisljam o "pavziranju" na siolu, dokler se mreza ne popravi, skrbi me le da to ne bo nikoli.

Danes mi je serviser govoril nekaj o BCjih. Kdo ve kaj je to?

AlBundy: sem gledal napis na tabli, katere link je posredoval Razocaran. Tvoj IP mi je strasno znan :P.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SLOWWWeb.net ::

P.S.: Ta ime uporablja moj brat, zato da si da malce duška :P .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlienRex ::

Ty-Team: pravilno je g. Andrej Pirjevec.
Je pa nasploh zanimivo, da danes kar vsi po vrsti odkrivamo da posoditve ni!! In je pri meni se vsaj 2-4 tedne najmanj ne bo. Tudi DHCPja ne bo. Pa bomo videli, ce je to res.

Naknadno dodajam se tale link kdo je kaj

Ah mlajsi brat. No ja, sam mas malo vecji IP kot jaz pa mi hitro pade v oko. Kaj si pa mislu s testom? Dej poslji mail z navodili.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

tedybear ::

Pa da sej sem omenil primerjavo!
Okej še bolje,da povem ....cca 300-350MB na uro zloudam dol,je bolje!
Zdele mi gre 100KB/S....kar je cca 11-12 sekund za 1MB...
64kb/=8Kb/s ali 8KB/s?
torej mi gre zdele cca 12-13x hitreje od ISDN-a! Ne hvalim TELE-TV nasprotno...poslabšali so se ....
KABEL RULA!!!

AlienRex ::

TedyBear: Spica, kaj naj recem (si zlo pri koritu, pa ti hitreje siba).

Mimogrede sej tudi ce bi slo samo 20KB/s bi bil jaz zlo zadovoljen. Predvidevam da pri tebi ni bilo izpadov?

Mimogrede daj ustavi tvoj promet malo, da bom naslednjih 12 ur jaz potegnil mojih 350MB;)
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SLOWWWeb.net ::

o, pri meini ni skoraj nobenih nočnih izpadov, vsaj v večini primerih ne. Vsekakor pa sem prisiljen uporabljati še voljo.net za rezervno linijo, ki se izkaže zanujno potrebno.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

O še to, men omrežje in vse kar je z njim povezano vedno osebno zahtevam g. Benedika. Zadevo urihta hitro, strokovno in nenazadnje ter poglavitno KVALITETNO,...vsa hvala mu:D . Če ne bi bilo njega, bi bil spet mogoče kakšen lolek z slabo povezavo, tako pa se je pobrigal zame. Celo 2x mi je hitro priskočil na pomoč :D :D:D .

Ostali to vidite na delovnem nalogu :)) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

Ne vem če ima kaj veze..sem na Planini 2....nasproti dvorane..Kje ste kej ostali?
Mah 20KB/s mi ne gre nikoli vsaj 50KB/s...je nekaj res fantje,,,UPORABLJAJTE LEECH-FTP ali pa imejte več downloadov naenkrat .....saj downloadat en fajl sproti nima veza,sploh ne pride do izraza.......
KABEL RULA!!!

|GrEgOr| ::

samo folk kolk kilobitne povezave te mate, ce vam vlece 120 Kb/s?????

Tiger ::

teddybear: kje živiš ima ogromen pomen, kajti bližje si Tele-Tv-ju, boljše povezave imaš :)

Jah, fantje treba se bo navadit, da tele-tv nima pojma o pojmu, kar se tiče načrtovanja gradnje omrežja, poleg tega pa da ponujajo internet na območju kjer je še stara zanič oprema, je pa sploh kriminal.

Namreč zelo težko je razumeti kako je G-kablu (prej Robas) uspelo povezati skoraj vse gorenjske vasi (od Jesenic pa do Lesc), tle pa ne znajo zrihtat zadev v enem mestu?!!??

PI65 ::

Tiger, to ni res da čim bližje si TELE-TV-ju bolša je povezava, jaz nisem od njih oddaljen niti 100 m;( pa imam same pobleme;( z internetom.Pa nisem edini.
Lep pozdrav

SubOrbit ::

grega20si: modemi so zaklenjeni na najvecjo hitrost uploada 35kbytov/s in download 125kbytov/s = 1megabit(Mb)/s

kdor trdi, da mu vlece vec se po mojem moti oz. je to programska napaka pri izmeri prometa.
Jaz na linuxu uporabljam program iptraf, ki meri promet preko mrezne/ih kartice in ta NIKOLI ne preseze 125kB/s, programi v windowsih (npr. IE) pa merijo hitrost po formuli: hitrost = preneseno kB / (deljeno) cas. problem nastane, ker program zacne cas meriti pozneje, kot zacne z downloadom...
drugace je tudi meni cute-ftp enih 15 minut izpisoval, da mi iz telesatovega ftpja (ko je bil se odprt za zunanje uporabnike) vlece 180kB/s, vcasih se je stevilka za kako minuto povzpela celo do 300kB/s, iptraf je pa med tem casom neprestano kazal od 120 - 125 kB/s
Da bi bili pa modemi za slovenski promet odprti (oz. zaprti) na vec pa ne verjamem, ker je link med radovljico in kranjem pomojem preslab...

em... ce ze tako vztrajno klicete tele-tvjevce, bi lahko nekdo potem nekoga tam vprasal, kaksen je link med kranjem in radovljico... pa ne samo kaksna je pasovna sirina, kako je fizicno izveden... me prav zanima, ce bodo hoteli povedati :D pomojem je to poslovna skrivnost :D


lp

|GrEgOr| ::

samo klolk te placate mesecne narocnine za 1Mb/s....

jaz mam kabel 64/64 Kbit/s (KKS oz. Arnes) pa plačam 4K mesečno, mam pa možnost 512/64 Kbit/s za 7 K mesecno. To so cene za arnes direkt na KKS pa je približno faktor 2. Cenik KKS

Res je da mi net dela brez problema in da je blo izbada mogoce pol ure v dveh mescih.

|GrEgOr| ::

aja pa pri povezavi 1Mbit/s prenos ne mora bit vecji kot 125 Kb/s (1000 Kbit/s /8 ==125 Kb/s), imate pa "zaklenjen" samo upload, da si ne bi kdo pastavil kaksnefa ISP. :)

pa tudi ce se trije sosedi povezejo na en modem, ne trpi povezava drugih uporabnikov (razen tistih na istem modemu)

Tiger ::

Razocaran: na kateri Planini pa si? No kolikor vem je bilo prvo kabelsko omrežje nasploh (s katerim je tele-tv sploh začel) izveden na "planini 2", in sicer se je začelo na ulici tuga vidmarja 2, torej tam kjer je OŠ Matija Čop. (kjer so še danes na strehi bloka satelitski krožniki, antene, itd...). No, to je točka X. Od te točke se meri koliko si oddaljen :) Kajti ker je bilo to prvo omrežje, je bilo potem logično, da je bilo prvo obnovljeno.

PI65 ::

Tiger sem z Planine 1 pri trgovini Živila, tako da tudi od točke x nisem prav veliko oddaljen 200 m.
Tukaj se zgovarjamo samo od interneta, ali je kdo z TV signalom zadovoljen, tudi ta je zanič. Eni programi so črno-beli, stereo signal izginja, i.t.d. Iz tega sklepam da jim nič ne dela tako kot bi moralo, vsaj pri meni ne.
Kar se tiče posodabljanja, mi je bilo obljubljeno da bo septembra vse urejeno, ko sem bil osebno na TELE-TV pred dobrim mesecem, so mi rekli oktobra bo, sedaj ste vi na vrsti, no smo pa sredi novembra pa še ni nič.;(
Lep pozdrav

SubOrbit ::

grega20si: imamo zaklenjen tako upload kot download.
modem zmore 10Mb/s v obe smeri...

placujemo pa 8000 SIT na mesec in sicer direktno SiOLu.


em... kaj pa mislis s tem: da si ne bi kdo postavil ISP: em... ISP je kratica za Internet Service Provider... ???

saj kdo je pa govoril, da bi bil prenos vecji od 125kB????
1Mb = 125kB... to je jasno kot beli dan...

pa lp

|GrEgOr| ::

SubOrbit: 8000 Sit res ni dosti za 1 Mmit/s povezavo. Skoda samo da vam ne dela.

Tisto z ISP je blo misleno bolj kot joke, samo ce bi meli tudi upload 125 Kb/s, bi si lahko postavljali kr solidne private serverje.

Modemi vem da podpirajo 10Mb/s samo pol bi moral imet tudi linijo 80 Mbit/s.
ce vam pa dowloada 120 Kb/s pol pa modem sigurno ni zaklenjen (download) upload pa imate "zaklenjen".
Mogoce se motim, samo ce bi bil download "zaklenjen" vam ne bi vleklo z maksimalno hitrostjo ampak z manjso npr. 60 Kb/s.

"saj kdo je pa govoril, da bi bil prenos vecji od 125kB???? "

nekdo zgoraj je napisal da mu je vleklo dol 180 Kb/s.

SubOrbit ::

em... saj se tudi na 35 kb uploada da postaviti server :D
vsaj za osebno uporabo (mail etc.)

em... kar se tice zaklenjenosti:
modem zmore 10Mb/s = 10000kb/s = 1,25MB/s = 1250kB/s
toliko mi pa se ni vleklo (1,2 megabajta na sekundo), saj mi tudi 10Mb mrezna po lokalni mrezi ne potegne 10Mb.

Tako da, download je zaklenjen, verjemi mi... zaklenjen je na en megabit. modem jih pa zmore deset (megabitov)


in kot sem ze napisal: vsak, ki misli, da mu vlece vec kot 125kB je v zmoti... softverska napaka..
lp

|GrEgOr| ::

ja ze da modem podpisa , samo ti linija ne. modem ti vlece dol tolko kolikor ti linija podpira. nic vec in nic manj.
ce bi pa mel boljso linijo pa bi ti tud modem vleko vec dol...

ja jaz mam server damo na 6Kb/s.... pa je dovolj za osebno uporabo.

SLOWWWeb.net ::

Nič manj ? ? ? :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

jao jao grega20!

linija je dovolj dobra, da bi lahko vleklo vsaj 500kB recimo...
samo je download limit OMEJEN na 125kB!
sigurno!

Modem bi mi lahko vec potegnil, ce na tele-tvju ne bi bilo omejitve.

Zakaj pa naj linija ne bi vec podpirala? Zaradi fizicne napeljave (koaksialnega kabla) ali kaj? Ce dve mrezni povezes s koaksialnim kablom imas prenos sigurno vsaj okoli 800kB/s

Ne vem, kaksno linijo imas v mislih. Linijo do moje hise ali linijo tele-tvja z internetom?
V bistvu sploh ni vazno, katero mislis.
Ce se tele-tvjev link zapolni mi blo vleklo kvecjemu manj od 125kB - toliko, kolikor je pasovne sirine pac na voljo... Vec od 125kB mi pa ne bo NIKOLI potegnilo.

je to tako tezko razumeti?

Ponudniki niso neumni, da bi download pustili popolnoma odprt. Pri 34Mbit ATM povezavi bi to pomenilo v praksi priblizno 4 - 5 uporabnikov naenkrat.
SiOL pa tudi nima neomejene pasovne sirine v tujino in ne misli pustiti, da bi 20 uporabnikov zasedlo celotno mednarodno povezavo.

In se enkrat: fizicni nosilec (koaksialni kabel) med mano in tele-tv centrom SIGURNO zmore hitrosti VSAJ 10Mbit/s

Tiger ::

In ko je Tele-Tv aprila '99 s tem začel so bili modem popolnoma odprti, koaksialen kabel pa ima neko omejitev, tam okoli 2Mbit/s v obe smeri (torej 256 KB/s) in tak je bil tudi prenos med uporabniki tele-tv mreže (sam se prav dobro spomnim, da sva s frendom z medsebojnih ftpjev z lahkoto vlekla po 200KB/s, pa tudi zlahka se je dalo nabijat igre npr. NHL, Quake 2,... Vendar je bilo takrat še malo uporabnikov, okoli 20 :) Link do interneta pa je bil takrat samo 256 Kbit/s, kar pomeni 32KB/s,.....

Ahiles ::

SubOrbit dej nehi omenjat 34mbps ker tele-tv ima samo 10mbsp link do siola in tuki je problem da so povezave tko pocasne in ping tako velik ker je okoli 150 uporabnikov z 125kb in se teh 10mbps hitro zafila 34mbsp ima g-kabel ki ima 10-15x vec uporabnikov.

SubOrbit ::

Ahiles: imas prav. Tele-tv ima baje 10Mbit povezavo.

Ampak napisal sem: "PONUDNIKI niso neumni..." - s tem nisem misli tele-tvja, ampak na splosno ponudnike kabelskih storitev in za primerjavo pac uporabil pasovno sirino "gorenjskega" ATM linka.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707859 (6165) DeLonghi
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171326 (954) d-mon
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35718943 (12308) MEDENA

Prosim za pomoč pri testiranju delovanju strežnika,...

Oddelek: Omrežja in internet
431992 (1548) SLOWWWeb.net
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353280 (2550) SubOrbit

Več podobnih tem