» »

ADSL iz 512/128 na 1024/128

ADSL iz 512/128 na 1024/128

««
11 / 13
»»

borchi ::

počakej še kak dan, da siol klikne na tebe. men je siol dal danes "GO, GO, GO" za 1mbps. včeraj ko pa je telekom zrihtal 1mbps (lučka na modemu) in me je mel siol še vedno na 512kbps je blo pa slabš kot prej.
l'jga

chuck ::

Meni so tudi danes pri Siolu nastavili na 1024, vendar hitrost je še vedno 512kbps. Centrala pa je menda že tudi bila zdavnaj nadgrajena, vendar moj modem nima lučk.
Kaj je sprememba takoj efektivna ali traja nekaj časa?

BigSexy ::

hmm mam eno vprašanje glede tega RASPPPOE protokola... problem je v tem da ko hočem jst zadevo inštalirat... mi windowsi (xp) javijo da ne najdejo tapravih gonilnikov v pac tistem direktoriju kjer sem shranil raspppoe.To mi ni lih jasn zakaj noče zadeva delat oz. sploh inštalirat protokola ?

iration ::

v navodilih ti piše da si izbereš direktno enega izmed .inf filov.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BroTheR ::

chuck: probaj modem resetirat (potegnit ven iz elektrike) ce se nisi.

BigSexy ::

vem jst to vem ;) samo ni v tem problem, problem je da windowsi nobenega izmed .inf filetov ne zaznajo kot gonilnik za raspppoe protokol, oz. sporočijo da niso ustrezni gonilniki za ta protokol.

chuck ::

Brother: sem že dvakrat (včeraj in danes). Še vedno 64KB/s:(
Kaj pri tebi se je takoj zvišala hitrost, ko ti je Siol povečal? Oziroma si prejel kakšen email o obvestilu?

BroTheR ::

ne...ampak mi ni delal na 1mbit dokler nisem modem restartal

jc ::

Chuck maš slučajno VPN?

zu_dre ::

chuck ti predlagam da pokličeš siol

Gre^gor ::

Js se spomnem, da mi je enkrat nehal net delat (bil sem se konektan sam ni nic delal) in sem se pac reconnectu in je blo 1024. Ni blo treba nc strom out pa to...Verjetno je odvisno od modema.

moby-dick ::

A ima mogoče kakšne speed probleme zadnje par dni ?..sm iz okolice Brežic..namreč zeloo počas gre ta ADSL :) DNS errorje velikokrat vrže vn...
Hear me out...

||_^_|| ::

men ni blo treba modema restartat (siemens)

Airskull ::

Moram pohvalt Siol, pred kakim tednom ali več sem spraševal pri njih kdaj bojo center nadgradil in so mi rekli 26.9 in danes vse štima kot je treba.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

chuck ::

Nimam VPN.
Modem sem že trikrat resetiral.
Sem pa opazil, da pri pregled paketov piše 1024/128 - FO v uporabi.
Pri pregled uporabe pa še vedno Dostop ADSL 512 / 128 - FO.

Hux ::

Sej to vsem pise!

btw. kaj zaj nisem vec personal Radicolus al kaj je blo tisto lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tomi ::

Hux2: če se ni zanimal samo pa pinge in to temo, bi mogoče še kaj našel na forumu.
Namig: poglej oddelek Slo-tech.
metrodusa.blogspot.com

Tiger ::

Ali ni bilo nekaj govora, da bo SiOL tistim, ki ne bo mogli dobiti 1mbps znižal naročnino? In koliko bo ta znašala?

Ker upam, da bo enako storil tudi za nekatere kabelske sisteme. Ker res ni fer da plačujemo 512/64 enako kot ADSL userji, ki bodo po novem imeli 1024/128.

Hux ::

Nevem kaj nej tam delam nic zanimivega nevidim.

chuck ::

Siol ne bo nič ukrenil pred prvim.
Je kdo iz Celja (Medlog po možnosti), ki že ima 1024kbps?

zu_dre ::

chuck do dons naj bi bli vsi DSLM v SLO preključeni na 1.024/128 kbit/s 30.9 začno preklučvat 2.048/256 kbit/s

McHusch ::

chuck: jest sm z otoka pa ze mam 1mbps

Sergio ::

2048/256 se zacne prikljucevat 1.10. in bo predvidoma koncano do 15.10. Najvec traja to, da more it vsaka zahteva za 2048 prvo cez telekom na umeritev, ce je linija zmozna prenest tako obremenitev. Definitivno bo dosti razocaranih, ker bodo pac ziveli predalec od centrale.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jc ::

Sergio, a ti kej veš kje se centrale nahajajo?
Zanima me Lj-Bežigrad, da vem a mam lahko 2mbit/s.

Sergio ::

jc, za to mores pa poklicat na telekom, ker jaz o fizicni lokaciji ne vem nic. ponavadi se nahajajo na telekomovi izpostavi na tistem obmocju, ali, se huje, na pošti :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jebiveter ::

Fantje, ta tema bo kmalu ogrozila legendaren obseg tem iz Loze: "Nadaljuj stavek" in .... (se ne spounem kako je naslov te druge gre pa za filozofiranje o vesolju! - the best tema!):D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tomi ::

Ona druga tema je Protokol, tako off-topic. Samo sta neprimerljivi.
Sicer pa sedaj res izgublja na pomeni, ker ste, upam, vsi na 1Mbit. In upam, da bo Siol kmalu nehal s temi bednimi reklamami za ADSL:D
metrodusa.blogspot.com

chuck ::

Vsi razen mene. Po vsej verjetnosti so mi pri accountu za*ebali. Dvomim, da če bi mi odprli pipico bi bil moj max prenos okoli 65KB/s.
Lahko nekdo pogleda na servis.siol.net, zdi se mi sumljivo da pri pregledu paketov imam:
ADSL dostop 1.024 / 128 - FO V uporabi

Vendar pri pregled uporabe pa še vedno Naročnina ADSL 512 / 128 - FO.

Od centrale sem oddaljen kvečjemu 2km (zračna razdalja). Modem resetiram vsaki dan.

PS: Hux2 je sicer odgovoril da to vsem piše, vendar sem spraševal na IRCu in so rekli da povsod piše 1024. Nekdo nimo pojma kaj sprašujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

chuck ::

Tiger: pri meni piše 512kbps 6.722,68 SIT

Jaz hočem 2Mbit ne 512kbps:'( :'( :'(

Hux ::

Za Wimpa

Dostop ADSL 512 / 128 - FO Naročnina ADSL 512 / 128 - FO 6.722,68 SIT 1 MESEC
Osnovni poštni predal Osnovni poštni predal 0,00 SIT 1 MESEC

Priključnina ADSL 05.07.2002 06.07.2002
ADSL dostop 1.024 / 128 - FO 05.07.2002 V uporabi

Tiger ::

Neuradna novica iz SiOL-a: tisti, ki jih ne bodo mogli zaradi takšnih in drugačnih razlogov priklopiti na 1024/128 in bodo ostali na 512/128 bodo plačevali 10% nižjo naročnino.

chuck ::

Kaj je sploh kdo tukaj ki je še ostal na 512kbps? Verjetno sem edini...

LoneWolf ::

FYI: SiOL je ocitno zacel priklapjat komfortne pakete, v zadnjih nekaj urah so me preklopili na 2048/256 (opazil cisto slucajno). Izmerjeni testni DL (XP SP1 z Microsoftovega streznika) je sel s povprecno hitrostjo 237 kB/s, UL jo brise okoli 30-31 kB/s (DU Meter).

DC- ::

LoneWolf tvoja lokacija ?

LoneWolf ::

DC-: Logatec.
Ampak mislim, da to ni bistveno. Telekom mi je ADSL linijo preklopil na 2 Mbit ze dobrih 10 dni nazaj, lucka ze dolgo sveti. Zdaj je preklopil paket se SiOL, to pa verjetno ni povezano z lokacijo.

zu_dre ::

LoneWolf gdaj si dal vlogo za komfortni peket

LoneWolf ::

flt: Poslal sem 9. septembra.

zu_dre ::

LoneWolf jest pa 30.8 pa še nič

LoneWolf ::

Saj bo, saj bo...
Javil sem samo toliko da veste, da se je zacelo premikat tudi s komfortnimi paketi. Dajte SiOLu se kak teden ali dva, pa boste vsi gor. 2Mb proti 1Mb se v praksi skoraj ne pozna, bolj izjemoma kot ne - precej bolj se pozna podvojeni UL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LoneWolf ()

zu_dre ::

neumn je sm to da jim nekej faxsiraš pa sploh ne veš a so dobil a niso ker te nihče ne obvesti ne po tel. ne po mailu če pa kličeš na 0801000 pa en za druzga ne vejo;( ;( ;(

jc ::

Chuck: ja jst mam še zmer 512, samo mam pa VPN in vem da je notranji problem in ne od siol-a.

krneki ::

Ne samo to da eni za druzga ne vejo ampak si kar sami razlagajo te faxe. Jaz sm jim faxiru, da hočem imeti ADSL in ko mi ga inštalirajo, naj mi prekinejo pogodbo za dostop do neta prek kabla (sem bil prej na kablu prek Linka). Sem lepo napisal cifre vseh pogodb in kaj hočem. No, modeli mi pa po enem tednu odklopjo kabl, ADSL-a pa nikjer. Trajal je kar nekaj dni teženja po telefonu, da so mi tist ADSL pol zrihtal. Aja, naročil sem Komfortni paket, zdaj pa naj ugibam če niso morda tudi to spregledali.

moby-dick ::

A je res da želiš komfortni paket z statičnim ip-jev da potem moraš posebaj plačat za statični IP al je to tistih 10K na mesec ?
Hear me out...

||_^_|| ::

Statični IP je v ceni.

Kaj vam je da resetirate modeme?!

shock ::

Danes 1.10., a je kdo zdaj ostal na 512kbit/s???:D

globoko grlo ::

ne vem, dons je full čudn vse skup

mi je lepo 290 KB/s vlekl, jest sam HALOOOO:D :D :D , pol pa na moje presenečenje počas prileze do 306 KB/s, mene skor kap, od 290 - 300 je trajal ene 25 sekund

pol pa dol na 160 pade in se cel dan niha med 250 in 50, večinoma pa nekako 110 KB/s, verjetn to pomen, da sm še na 1024, sm pa z Grosupla

zu_dre ::

globoko grlo: a si 2M naroču

||_^_|| ::

serđo: a kej veš za datume komfortnih paketov?

Sergio ::

priklopi so se ze zaceli, bo ko bo. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

meni ze sveti lucka dela se pa ne :D
Izgube bojo pa takih enih 256kbps ziher tukaj.

En bo ko pa ma ze 2Mbit test nekaj cajta je rkeo da mu 220 vlece. Ce mi bo tolko sem tak srecen ampak tesko verjetno, kar je 288kbps izgub.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525139 (4546) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443199 (2213) zile
»

Samomor?

Oddelek: Omrežja in internet
71917 (1664) Hux
»

Pingi in ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
292260 (1622) matter
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372705 (1924) Jinxy

Več podobnih tem