» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
4 / 361
»»

Bakunin ::

vedno znova isto .....

a arnes catv uporabniki ne razumejo:

- ceprav imas KABEL od triere/kks in NJIM placujes za ta kabel, je tvoj Internet ponudnik Arnes.

Torej ce ti ne dela Internet > helpdesk@arnes.si, ce ti ne dela slika na tv > kks.

- arnesova povezava LJ-MB je zasedena 200% in tam tudi filtriranje p2p prometa vec ne pomaga.
- ponavljam da to gre za arnes Internet in da triera nima nic s tem - ne blokira p2p od arnesovih uporabnikov (saj tudi lastnih ne!)0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Cosmo ::

Upam da bo res kmalu. Jaz sem jim pisal pa niso odgovorili eksplicitno kdaj - le da bodo pohitrili.

> > Pozdravljeni
> >
> > Zanima me, kdaj boste povečali hitrost linka med MB in LJ? Ob konicah je
> povezava
> > nemogoče počasna.
> > Hvala za odgovor
> >
> > Lp, Cosmo

> ARNES je za izboljsavo teh tezav ze uspesno izvedel javni razpis
> za zakup zmogljivejsih vodov na relaciji Maribor - Ljubljana,
> in ze smo objavili javni razpis za nakup nove zmogljivejse opreme, ki
> bo omogocala bistveno hitrejse povezave tudi na omenjeni relaciji.
>
> Do uspesnega zakljucka nadgradnje povezave in opreme bo stanje ostajalo
> tako kot je, vsi pa upamo, da bodo postopki cimkrajsi.
>
> Lep pozdrav,
>
> (ime osebe ni važno --Cosmo)
> ARNES Helpdesk
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

TyKee ::

Dokler ne editirajo mojega posta - baje ga ne smejo :( (tega spodaj):

WhiteWolf napisal:
Dans mi je sosolc, ki si je sel kabelski internet narocit na KKS povedal, da baje ne bo nobenih pohitritev, ker imajo ze s sedanjmi linijami probleme! Tako mu je rekla ena zaposlenih oseb ,
------------------------------

To ne drži! Oziroma drži za ARNES pakete (dokler se ne nadgradi LJ - MB povezava - nadgradit jo more ARNES) ter KRS Tezno - dokler ne nabavijo nekaterih stvari...
Moram povedati, da to, kar sem navedel za KRS Tezno NE DRZI. Drzalo je po "neuradnih + namisljenih" informacijah, zato se vsem tistim, ki so doma iz tezna opravicujem.

Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

plavko61 ::

Z ARNES-a sem dobil odgovor, da že imajo linije. Zdaj pa čakajo rezultate razpisa za potrebno opremo. Tak da še kaki mesec ali dva.

lp
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

plavko61 ::

Imam TRIERA Arnes in sem preiskušal ping in traceroute ( http://www.arnes.si/help/faq-CATV.html). Moji rezultati so :

17.november 18:17
Ping statistics for 193.2.1.80:
Packets: Sent = 100, Received = 89, Lost = 11 (11% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 31ms, Maximum = 47ms, Average = 40ms

17.november 18:33
Tracing route to kanin.arnes.si [193.2.1.66]
over a maximum of 30 hops:

1 < 10 ms 16 ms < 10 ms 194.249.32.1
2 * * * Request timed out.
3 * * * Request timed out.
...

17.november 18:43
Ping statistics for 193.2.1.66:
Packets: Sent = 100, Received = 85, Lost = 15 (15% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 31ms, Maximum = 110ms, Average = 39ms

Meni se zdijo izgube pri pingu kar velike, pa vam????
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Soprano ::

Če prav razumem te rezultate, si pingal Arnesove strežnike v Ljubljani? Pingaj še svoj prehod (ponavadi na koncu .1) in tako boš ugotovil, kje je problem (ali lokalno ali na relaciji Maribor->Ljubljana).

Kolega ima podobno stanje kot ti, cca. 10% ping loss do Ljubljane in 0% do svojega prehoda, kar pomeni, da je problem (preobremenjenost) na Arnesovem vodu MB->LJ.

Ajd,
Soprano

Sade ::

Ma sej to je blo že povedan tut iz strani Arnesa , preobremenjenost je MB-LJ, na Trieri je pa vse ok, Jaz mam Triero 1M/128K, in skoz dela brez problemov, ko bojo zrihtal MB-LJ linijo in pa, če bojo ponudl isto kot na LJ-kablu, pol pa prešaltam na Arnes( Na lj-kablu majo 2M/512k za 7.100 SIT!!!)

Lp Sade!

P.S.: Še vedno čakamo na pohitritev DL-ja pa je blo rečen, da bojo novi paketi še letos sam kaj pa vem december je že skor tu, pa ni še 0!!!!!!!!!!

TyKee ::

Paketi bi naj res bili še letos. Pričakujem 1.12.2003 oz kake 3 dni prej, da se lahko začne uporaba (oz. da se naročiš še letos) s 1.12.2003.

Glede LJ-Kabla, 2MB/512kbps ... če bodo takšen paket uredili, in če si študent oz. profesor... potem si car :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

Sade ::

TyKee ali kdorkoli, kaj zdej a bojo novi paket al ne se zadn tedn pred decembrom je, tako, da ne vem no, mal je pozn!!!!!

Lp Sade!

TyKee ::

Ne vem jaz :)

Bomo vidli kako in kaj bo do konca tedna :)

chucki ::

konec tedna se bliza,vendar se nic :(
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tilen ::

ja ne ... :(

plavko61 ::

Čudna reč.Poglejte moj Speedtest in ping.

Speedtest

Ping statistics for 193.2.1.80:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 47ms, Average = 6ms

Najbrž so nekaj delali na omrežju, zdelo se mi je kot da sanjam. Imam linijo 256kbps/64kbps kabel Arnes, ampak nebi imel nič proti temu kaj mi je pokazal test. Dokler je trajalo sem testiral in vlekel driverje iz www.ati.com z 310kBps. Malo boljše je kot prejšni teden ko sem imel na pingu 13% paket lost in hitrost linije 88kbps.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

TyKee ::

Speedtest je zelo orientacijska meritev. Meni mnogokrat pokaze dosti dosti vec kot imam omejen prenos. Tako da se na ta speedmeter ni prevec za zanasat :)

chucki & rexi: Ne prevec hitro obupat... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

Tilen ::

tnykee tnx za spodbudo :p

Soprano ::

No, danes sem dobil eno fino informacijo - Triera bo drugi teden 100% objavila nove pakete (Triera internet). Informacijo sem dobil od serviserja, ki je tam zaposlen, vseh podrobnosti pa še ni vedel (baje tudi sami izvejo 2 dni preden objavijo).

Novi Arnes paketi pa bodo sledili takoj, ko bo nadgrajen Arnesov vod MB-LJ.

Ajd,
Soprano =)

Tilen ::

haha arnes spet KAO :) zdaj da bi si koncno dogradili linije pol pa se nove pakete dali ven da bi jim spet preobremenilO?arnes mislim :) ne vem ne ..... za triero pa je itk že cas da nekaj storijo kr .... ah we already know that =)


To glede arnesa je sumljivo =) sicer pa me itk ne zanima kr sm na trieri =)

TyKee ::

Hehe, zakaj je cudno ce bodo nadgradili tudi ARNES povezave? Koliko sem jaz slisal preko forumov, irca,... misli arnes naredit LJ -> MB 1Gbit, kar bo pouna kapa, ce je zdaj 155Mbit, je to priblizno 6x vecja povezava (na pamet zracunano). Tako da ... :)

Soprano :)

CaqKa ::

ja samo pol jim pa pipica v tujino več nebo omogočala tolko prometa :)

Tilen ::

bojo pac meli SLO p2p povezave =) bo en tam v betnavskem gozdu laufal en server :>
lol =) just joking

CaqKa
res je sam ce so resursi ni blemov ponavadi ne :) tukaj drzava igra vlko vlogo in ce bo treba bojo $$$ dali ane :) =) navsezadnje je ARNES se ve od koga =)


=)

lp

TyKee ::

Hehe, CaqKa po eni strani mas prav. Samo ce bo tujina premala, bo prej nadgrajena kot pa LJ - MB :D

SLO p2p: Hmmz zakaj pa ne :D?

flipflop ::

Soprano,upam da tvoja informacija drži.

TyKee ::

Itaq da drzi :)

Tisti ki rabite vlki download, boste se malo segli v denarnico (opraviceno, vendar ta poseg ne bo velik), tisti, ki pa imate ta mega ze dovolj pa boste ostali na istem... :) Se nekaj presenecenja bo :D (za vas, ki boste ostali na tem 8.200SIT)

Vse ostalo pa boste zvedeli v ponedeljek :)

flipflop ::

Kakega jurja več bi še plačal,kej dost več pa tudi ne. Pa UL bi blo lepo met večji.

TyKee ::

Glede na to, kaksen paket bo, bos se malo mogo segnit po denarce :)

Glede uploada pa si preberi prejsne poste in bos ugotovil v cem je problem pri kablskem internetu oziroma pri uploadu in deloma tudi downloadu za kablski internet.

Cosmo ::

Tykee: Povej se kaj vec :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tomi ::

To je res precej nepošteno. Nekdo pove, da se nekaj pripravlja, in pove, da ve, kaj se pripravlja, vendar tega ne deli z drugimi, bolj ali manj provocira.

Tako da, TyKee, če veš, kaj bo novega, povej.
metrodusa.blogspot.com

TyKee ::

Vsi veste da se nekaj pripravlja oziroma kaj se pripravlja. Vsi ze veste da bo to s ponedeljkom oz najkasneje torkom (Samo teden se zacne s ponedeljkom ;) hehe).

Na koliko se pripravlja pa boste zvedeli takrat kot pa vsi ostali brez 'privilegijev' ... hmm privilegijev? ;)

Torej, 36urc se do ponedeljka 9.00, ko bi naj bilo ze znano (ce pa ne pa se max 24h zraven) :D

Have phun! :)

chucki ::

lol,tykee! ti ze itq vse ves kok pa kaj bo:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tomi ::

Kot je TyKee izjavil v zasebnih sporočilih, bomo menda izvedeli čez cca. 31 ur. Do takrat pa bodo nekateri trpeli, nekaterim bo vseeno, eni pa bomo tako ali tako brez dostopa do interneta ali pa celo na predavanjih, ko bo novica prišla ven.

Kakorkoli, malo namigov bi vseeno TyKee lahko dal. Ne bi škodili.
metrodusa.blogspot.com

TyKee ::

-------------------------------------------------------------------------------
Paketi bodo s ponedeljkom izdani oz. objavljeni. Nekateri bodo izboljsani, nekateri dodani, nekatere pa bodo izklopli (Ne, uporabniki _ne bodo_ prisiljeni iti na malo vecji paket za vec denarja!). Pri izbiri paketov so racunali na:

- Tiste, ki rabijo internet za email in kaksen surf z IEjem - nezahtevne uporabnike
- Tiste, ki internet rabijo za povprecen download, da si snames kaksno vecjo datoteko - polzahtevne uporabnike
- Tiste, ki internet imajo za _SAMO_ download. - zahtevne uporabnike

*** Tistemu, ki pa mu tudi "MAX" paket ni dovolj, pol pa naj grejo na 100Mbit optiko! ***
-------------------------------------------------------------------------------

Pa saj se samo 30ur!
PS: Osebno bom ostal na "polzahtevnem paketu", zaenkrat!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Cosmo ::

Pomoje bodo kar hitrosti pomnožili z 2, cene bodo pa ostale enake.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

chucki ::

js bom vzeu paket za zahtevne uporabnike :) tak, da upam da bo ene 512kbps uploada :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

MUC ::

LOL.. dream on :)

Tomi ::

MUC: zakaj pa ne?
metrodusa.blogspot.com

MUC ::

Tko ti bom reku.. tut če ga bodo dal, na boš imel 24 ur na dan take hitrosti, tko da bodo izbiral med tema dvema možnostima:

dat, samo ne bo delal 24ur na dan(nihalo bo) tolk in uporabniki se bodo bunili. Če ne na začetku, pa malo kasneje, se bo pa pojavilo 100%
ne-dat, in zagotavljat nižje konstantne hitrosti

Sem 90% (glede na to, da Triera ne nateguje tko k Telemach), da bodo vzel 2 varjanto
Telemach bi vzel pa 1 :)

TyKee ::

Kolikor je omejitev toliko ti bo letelo! To bodi kar 101% preprican. Pa je lahko petek ali sobota ali nedelja ali ponedeljek ali torek ali sreda ali cetrtek, pa ura lahko ali 12h ali 00h ali 6h ..., koliko imas omejitev toliko ti bo slo!

Cosmo: Ni tocno tako kot si dejal! Cene enake? Haha! Potem je pa tako ali tako vseeno, naj dajo vsem 10Mbit+/1Mbit+ za 7.700SIT pa bomo vsi zadovolni ? LOL!

Cosmo ::

TyKee: Ne razumeš.:\ Jaz pravim, da predvidevam, da bodo Easysurf,Galileo in Galileo Plus stali toliko kot zdaj, hitrost se bo pa povišala za faktor 2.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

TyKee ::

Jaz pa sem ti povedal, da tako ne bo nikdar. Ne pri Telemachu, ne pri SiOLu, ne pri Amisu in ne pri Trieri! Visji paket visja cena? Si se ucil v soli o sorazmernosti? Pa ne vem na kak nacin si prisel do tega, ce sem jaz dejal, da bodo nekateri paketi odstranjeni in ustvarjeni novi. Torej sploh ne bo vec EasySurf-a ali Galieo F-a ali pa Galileo F Plus-a. ;)

PS: Samo se 20ur!

Cosmo ::

Zgleda da še vedno ne razumeš..tako je že bilo in še verjetno tudi bo (KKS Arnes leto dni nazaj..iz 512 na 1024 brez povišanja cene, itd.).
Kakšna nesorazmernost, saj pa v mojem primeru vse ostane sorazmerno. Višje hitrosti, višje cene. Kako sem prišel do tega? Kabelsko sceno spremljam že skoraj od samega začetka in vem kako stvari potekajo, tako da mi ne pametovat tu nekaj.

Sicer pa sploh ne vem zakaj si sploh postal na to temo če nočeš nič povedat. Potem bi bilo boljše da si tiho. Itak bomo pa videli jutri.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

flipflop ::

Brez potrebe se zdaj kregate.

TyKee ::

FF: Noben se ne krega, samo Cosmo ne ve, da za isti denar _ne_ mores dobit 2x vecjega speeda. Zal.

flipflop ::

A ni pri zadnjem povišanju hitrosti bilo tako?

Cosmo ::

Cosmo ve, da je v preteklosti že večkrat za isti dnar dobil 2x višjo hitrost. Naj živi konkurenca.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

flipflop: Seveda je bilo, ampak nekateri so nabavili kabelski internet včeraj in zadev ne poznajo ter trdijo drugače.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

pumaxx ::

TyKee vidim da si blizu "trieri" pa me zanima če so sposobni zagotoviti takšen paket kot je na lj-kablu za arnes

(samo za profesorje in študente)
do 2M /512 kbps 7.100 sit

ker mi plačujemo isto za 1M/256 kbps. In še nekaj.Če je upload 256, to pomeni če uporabljam samo upload brez drugega prometa bi naj bila ta hitrost nekje 256/8 =32k. Meni nikoli ne preseže 25k.Če se motim me prosim popravite.

chucki ::

Vedno so odstopanja. Polno ti ne bo nikol vlekl,posebi upload ne. Tako da je 25k/s cist vredu
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tilen ::

res je sam upload je 32 samo ce je download 0 kako pa je download visji od 0 pa uplaod pade.

pumaxx ::

To se pravi da je zaradi kabelskega principa delovanja, ali ne. Sodelavec ima na ADSL-u polni upload pri 256 cca 29-30k ali drži?

Tilen ::

optika pač :)
««
4 / 361
»»