» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
4 / 26
»»

amigo_no1 ::

Imaš iz ntba potegnjen en tel. kabel RJ11 ?

(kot na sliki )
http://shrani.si/o.php?image1066624.jpg

BojanI ::

Ja, tako kot je na sliki !

Sem pa medtem govoril z nekom na številki 080 20 10 ! Žal mi ni vedel povedat kdaj bo priklop. Po nekajminutnem pogovoru je ugotovil ( se je medtem pozanimal ), da spliterja v končni izvedbi sploh ne rabim. NTBA pa pride odmontirat telekomov tehnik, tako da razen čakanja izgleda ni druge rešitve.

Zaj.... situacija kjer čakanje res ni najprijetnejša rešitev :D !

lp,Bojan

amigo_no1 ::

Kaj misliš potem odjaviti idsn in imeti samo adsl (brez telefona) ?

e-marko ::

Sem pogledal tisti sliko zgoraj in me zanima zakaj imate nekateri priklopljene kable v NTBA škatli tako kot zgoraj?

Ker imamo doma tudi ISDN in ADSL (do sedaj Siol od danes pa AMIS) in nismo imeli nič tam notri priklopljeno. Samo linija v hišo gre na splitter in potem ene kabel do NTBA kjer sta priklopljena dva isdn telefona in drugi kabel iz splitterja do modema (prej Callisto in sedaj Thomson od amisa).

Zakaj torej tisti kabli? Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

amigo_no1 ::

2 telefona v različnih nadstropjih
(eden je zraven ntba - siemens gigaset z dect postajo , drugi je pa v drugem nadstropju ("klasičen" panasonic) )

e-marko ::

Aha, ker jaz sem za drugi isdn telefon vlačil 4 žilni kabel v drugo nadstropje od ntba škatle. Torej je možno priklopiti tudi klasičen, torej ne isdn telefon na ntba?

LP
...somebody, somewhere...

BojanI ::

jaje997, če je bilo vprašanje namenjeno meni, odjavil sem ISDN in obdržal obe številki preko AMIS-a, razvezan dopstop !

lp,Bojan

amigo_no1 ::

lol, to bi lahko povedal že na začetku :D

Splitterja pa itak ne rabiš, saj nima kaj filtrirati.

BojanI ::

Povedal, kar prebereri še enkrat :D

Mam filing, da smo se ves čas pogovarjali o oslovi senci :)) ! Tko kot na AMIS-u ne znajo nič povedat, tudi tukaj ni nič bolje, samo neko lapanje u stilu rekla kazala, štiri strani postov, ki ne povejo ničesar.

lp,Bojan

amigo_no1 ::

O oslovi senci praviš ?

stran3
Poslano: 06.11.2006 11:41:01
Imam ISDN, klicni dostop,opremo od AMIS-a sem dobil,priklopil jo bom sam in kaj zdaj



stran4
Poslano: 07.11.2006 14:23:14
jaje997, če je bilo vprašanje namenjeno meni, odjavil sem ISDN in obdržal obe številki preko AMIS-a, razvezan dopstop !

Tukaj si prvič omenil , da boš odjavil isdn.

BojanI ::

Kaj ma veze odjavil ali ne ? V obeh primerih ISDN trenutno je, ADSL-ja ni in to je to...

lpB

e-marko ::

Ti imaš neke fore... Če imaš isdn je drugačna vezava kot pa če ga nimaš. Logično, ne?

Človek ti hoče pomagati potem pa mu zabrusiš da lapa. :\

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

BojanI ::

Res je, ampak sem povedal da imam ISDN, a ne, ker sicer ne vem zakaj bi imel NTBA- na steni, tolk o lapanju :D

lp,Bojan

EvilDare ::

Po 1 mesecu čakanja so dobili zeleno luč. Sedaj samo še počakam na modem in priklop potem pa končno 1mb uploada da popravimo ratio-te.

matfil ::

Tale AMIS ADSL je za znoret. Pri moji kolegici povezava ne dela pa konc.
Dobila je SMS, da je prikljopljena na ADSL (en teden po prejetju modema). ADSL ne dela (na modemu lučka DSL utripa, morala pa bi goreti). Kličem na 0802010 in mi rečejo, da bojo javili napako na Telekom (sinhronizacija modema). Mine dva dni ADSL še vedno ne dela. Spet kličem na AMIS rečejo da bodo klicali na Telekom. Mine dan kličejo iz Telekoma, da je pri njih vse OK, da je napaka pri priklopu spliterja. Grem pa preverim še enkrat povezal sem pravilno, ADSL ne dela (lučka še vedno utripa). Spet 0802010 pa mi neki bluzi, če sem prav prklopu, pa da je mogoče spliter zanič. Potem mi reče, da bo klical na Telekom. No bomo vidli kaj bo naprej. Skratka za znoret Telekom in AMIS se samo zgovarjata eden na drugega.

amigo_no1 ::

http://www.amis.net/home/pomoc_5_0_vseb...

Utripa WAN lučka ? Kateri modem imaš (Thomson 780 ali navaden žični Thomson modem) ?

Telefoni delajo ? Imaš klasični tel. priključek ali isdn ?
Si siguren da si pravilno priklopil (obstoječo tel. linijo priklopi na splitterju na vhod Phone , na drugi strani splitterja na modem na vhod Dsl , telefon pa na Line)

matfil ::

Utripa lučka DSL na modemu Thomson 780.
Linija je navadna, telefon dela.
Ja priklopil sem prav (so me že vsi to vprašali AMIS, Telekom).

mircyx ::

ali imas pred spliterjem kasne telefone, je sopliter takoj na zacetku, ko pride linija v hiso. Ce imas prej izvode za telefone, je tudi tezava s sinhronizaijo.
Moj primer.

matfil ::

Spliter je priklopljen direkt na vtičnico na zidu.

amigo_no1 ::

Na kateri vhod na splitterju (Phone/Line) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

matfil ::

Line.

BojanI ::

Zanimivo, meni so na AMIS-u rekli, da spliterja SPLOH ne rabim, niso pa mi znali razložit zakaj je potem v škatli :D

Drgač pa še vedno čakam na famozni SMS o priklopu, pa sem opremo dobil ŽE 25. oktobra.

lp,Bojan

Alexius Heristalski ::

Jaz pa 13. oktobra. :|
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matfil ::

Kolegica me je ravnokar klicala, da so klicali iz Telekoma, da je z njihove strani vse OK. Verjetno pa je modem zanič in da bo prinesel drugega (telekomovec). Bom poročal kaj se bo zgodilo.

BojanI ::

Alexius,

pravkar sem govoril z referentko ( ne na 080 ... ) ampak s tisto, ki me je klicala preden sem sklenil pogodbo. No ona je pač "nekam" pogledala in videla, da je AMIS dal nalog TELEKOMU za priklop 02.11 ( opremo sem dobil 25.10) in da MORA to sedaj TELEKOM uredit v parih dneh in takrat sledi SMS. Njej se je zdelo teh par dni že preveč in bo še malo pobezala zakaj še ni priklopa.

Toliko, mogoče bi zavrtel kakšen telefon (pa ne 080...), od viška ne boli glava :))

lp,Bojan

Alexius Heristalski ::

Mene ni nobeden klical preden sem sklenil pogodbo, tako da ne vem, kam naj bi po tvoje poklical. Sem pa jih že trikrat klical na 080, kjer sem izvedel, kdaj je bila poslana vloga na TS. Glej 2. stran te teme. Prav tako kot tebi mi je rekla, da bo vprašala, zakaj še ni bilo priklopa.

edit: Nima veze, pravkar me je bratec poklical po Skypu (kar itak že samo po sebi pomeni, da nismo več na dial-upu) in mi sporočil, da ADSL dela! Končno!!! Nenadoma čudežno nisem več jezen na Amis. :D

edit2: Zbogom dial-up in veliki računi za Telekom! :))
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

matfil ::

Zdaj pa končno zgleda da bo.
Me je klicala kolegica, da je prišel tip iz Velenja (Telekomovc) izmeril vse živo in na koncu je ugotovil, da je napaka vendarle v centrali v Mozirju (nekaj je bilo je narobe prikljopljeno). Še včeraj so tam zatrjevali , da pri njih 100% ni napake. Skratka ne vem ali je to zanalašč ali pa so res debili.

Alexius Heristalski ::

Veselje je že mimo. Modem se sinhronizira z 288/160 kbps. Paket je 1024/256. Krimininalno!!! ;(( Rezultati testa na speedtest.si so temu primerni:

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 137.77Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 241.69kb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 138.56Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 242.58kb/s
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

e-marko ::

Paket AMIS 2048/384

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 353.89Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.85Mb/

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 367.81Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.92Mb/s

S koliko pa se poveže modem pa nisem gledal.

LP
...somebody, somewhere...

amigo_no1 ::

Alexius Heristalski
Poglej na modemu(Thomson) s kakšno hitrostjo se sinhronizira.

192.168.1.254 ->
Home > Broadband Connection > DSL Connection

dolegar ::

Tole so moji podatki. Imam paket AMIS 2048/384

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 483.41Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.89Mb/s

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 483.46Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.90Mb/s

DSL Connection
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 576 / 2.272

Moj edini problem je, da se linija prekinja. Noben nima pojma zakaj. :\ Na telekomu pravjo, da bi edino nižji paket pomagal, ker sem že na meji ~5km, mogoče mal več.

amigo_no1 ::

Si imel že prej adsl ? Kateri paket ?
Je isto linija prekinjala (da ni slučajno router/modem ) ?

So na TK že izmerili šum na liniji ?

Alexius Heristalski ::

jeje997, sem že v prejšnjem postu napisal:
Modem se sinhronizira z 288/160 kbps.

Najbrž nisi opazil. ;) Torej so mi Telekomovci narobe nastavili na centrali?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

dolegar ::

jeje997, če sprašuješ mene. Ja, prej sem imel 1mega pri SiOL in ni prekinjalo.

Bomo vidli kako se bodo zadeve odvijale. V najslabšem primeru bom šel nazaj na 1MB paket.

amigo_no1 ::

Najbrž tudi ti nisi opazil mojih vprašanj :)

Najbolje da pokličeš 080 2010 in vprašaš.

e-marko ::

dolegar, imaš previsok upload in se zato prekinja.>:D Hec...
Ne, resno imaš to nekam visok prenos od tebe. Ali?

LP
...somebody, somewhere...

Alexius Heristalski ::

Najbrž tudi ti nisi opazil mojih vprašanj :)

Kaj niso bila namenjena dolegarju?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

amigo_no1 ::

Imaš prav, zmotil sem se (martinovo hik) :D .

BojanI ::

Kaj se tega foruma ne da uredit v stilu raznih drugih, ki so dosti bolj pregledni, recimo odgovor s citatom, ne pa da se naširoko ugotavlja komu je odgovor sploh namenjen ?

Nasploh je tale po mojem okusu čisto na dnu !

lpB

dolegar ::

@e-marko

sem se že malo ustrašil, da sem že napačno označil na pogodbi :D Na AMIS-u pravijo, da imam 2mega paket. Ampak upload pa je dejansko tako velik. >:D

e-marko ::

Dobro zate!:)

LP
...somebody, somewhere...

blue ::

Mene zanima kako je z tistimi "4 meseci"..

Kako to upoštevajo?
Prvi 4 meseci,
zadnji 4, naklučni 4?

Zanima me če bi blo možno imet 20Mb prve 4 mesece in potem it nazaj na 1Mb ?
Je kak catch v pogodbi ?

Koliko časa ste bili brez internet pri prehodu iz siola (telekomova centrala ) na amis (telekomova centrala)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

dolegar ::

@blue; In zakaj že bi rad imel 4 mesece tako velik paket?

Osebno mi grejo naživce folk, ki bi se vedno rad nekje "šlepal". :\ Prisklednikov noben ne mara, če še ne veš ;)

...da odgovorim na vprašanja
- prvi 4 meseci so brezplačni
- je možno imeti prve 4 mesece 20MB potem pa 1
- in je "caka" v pogodbi (hvala ku****) plačaš zlorabo storitve.
- ni čakanja, ko neha SiOL delati samo priklopiš AMIS in si na konju.

EvilDare ::

Ja, 15k Sit je treba plačati ob spremembi paketa. Ampak to velja samo za tiste, ki bi radi izkoristili podjetje. Če se ti zgodi da ne moreš imeti naročenega paketa je menjava na počasnejši paket brezplačna.

blue ::

@dolegar, če bi se rad šlepal bi izbral odprt WLAN, ker imam prekrasno ponudbo, še popoln dostop do routerja imam. :D

BTW bom "izkoristil podjetje", ker mislim, da se za 15K splača imeti 4 mesece 20Mb.

hvala za odgovore :)

frosch ::

Mam vprašanje.

Mam dotični net, se pravi, thomsom 780i wl, ampak glej ga zlomka, zadeve ne gre in ne gre priklopit da bi delovala normalno, namrec imam kisto ki je kot server obenem tudi "router" -> imam dve mrezni, iz modema na lancard1 ; lancard2 na hub. Prej je vse blo vredu, ampak ker mam sharano povezavo mora biti ip avtomatsko na 192.168.0.1, nakar se zgodi da se stepe z modemom. Kako disablat to fukncijo (funkcijo ruterja) na modemu, ker mi gre ze posteno na zivce?
LP [FroscH]

amigo_no1 ::

Kdo/kaj se stepe z modemom ?
Zakaj pa ne priklopiš hub na modem/router (Thomson) ?

frosch ::

modem pa računalnik z sharano povezavo se stepeta. (oba hoceta met 192.168.0.1 ip)

Direkt nimam zarad razlogov ki jih nebi podrobno omenjal, gre se pa za omejevanje hitrosti drugim uporabnikom (skupen adsl) kar pomeni da omejevanje na njihovih kistah fizicno odpade. :|
LP [FroscH]

mravla74 ::

A ve kdo kako se pride v tem thomsonovem 780i routerju do admin pravic? Sedaj namreč ni možno nastavit remote dostop do routerja izven lokalne mreže in še eno par zadev se ne da nastavit. Mora obstajat kakšen default username/password, ali pa če se ga da kako resetirati, da preide v tovarniške nastavtve z root username in passwordom.

amigo_no1 ::

Router je zaklenjen (default password je (bil) Administrator / nič) ; očitno Amis uporablja spremenjen firmware) ker sedaj tudi po resetu routerja (gumb zadaj) ne prideš do admin userja.

Modem (Thomson 780) "posluša" na 192.168.1.254 (Default gateway)


tvoj comp nastavi na:
Local IP Address : 192.168.1.2
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.254

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()
««
4 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294557 (3316) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721911 (15682) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71293 (1193) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51666 (1623) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426238 (2597) KoMar-

Več podobnih tem