» »

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

roscha ::

slawc: A najedat ne znas? Mene boli qrac, ko modem crkne težim pa magari ob 11h zvečer. Briga me. Če imajo uno 031 cifro za 24 urno dežurstvo naj pa rihtajo... Za gnile prenose pa je v veliki meri kriv Siol. ATM se je zabasal in to je pač glavni problem. Upam da bo G-kabel (sedaj Telemach) hitro potegnil svojo linijo. Baje že delajo na tem. Verjetno jim ni v interesu plačevat Siolu, ko pa so sami provajderji... No ko se bo to zgodil, bo takoj enih 1000 userjev manj. in seveda bolje za nas.

Živi bili pa videli.

by!

slawc ::

Ni ucinka.
LP, Slawc

tedybear ::

Čudno dva dni je šlo po 30K max...dons pa cel leti po 85K....COOL!!!! Upam da bo skoz tko naprej!
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

Jaz mislem, da so možni tudi kakšni napadi na glavni server :\,...sam jih tud kar nekaj dobim, ampak 70% iz TELE omrežja 8-) . Običajno probajo z kakšnim trojancem :| .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Tiger ::

slawc: po moje boš modem težko prodal, ker menda Tele-Tv ne priklaplja novih uporabnikov.

Ahiles ::

Tiger en moj frend je kao tezil da hoce kabl pa so mu rekl da bo nasledn teden dobu sam kot vemo pri tele-tv nasledn teden pomen cez ene 2 mesca bomo vidl ker men je Pirjavec reku da ne priklaplajo od avgusta bovih uporabnikov in torej ce ga priklopjo pomen da se je lagal.
Zadne dneve mi spet gre sam ene 20-25k se ponoci je tezko 60k dobit.

SLOWWWeb.net ::

Kolikor jaz vem tud novih userjov ne priklapljajo, ker sem hotu že dva frenda kor poslat. Možno pa je, da se je kakšen odjavu in da bodo ravno tisto luknjo zapovnil.

Še to: včeraj okoli 23:00-24:00 je linija dol padla. Ko sem klical SiOL so mi povedal, da jih je že kar nekaj uporabnikov klicalo [sicer so se izgovarjal naj kličem TELE-TV, ampak če imam jaz povezavo do TELE serverja, potem ni težav na strani TELE-Tvja, ampak SiOLa]. Stavr je bila potem rešena po cca. 15 minutah.
Hočem povedat to, da čim več kličte SiOL, ker očitno je, da ima TELE sedaj omrežje zrihtano :)) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Kakšne so danes kaj hitrosti?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

slawc ::

Dopoldne ne morm vec testirat linije, ker me ni doma. Popoldne itak nimam casa. Zvecer pa ne dela sploh. Groovee :D

Nevem ce je omrezje kabla porihtano, ker (meni) modem ne dela (zvečer jasno).

Nwem kdoj reku da od avgusta ne priklapljajo novih userjev ampak to ni res. Na ircu sm zagledal 193.189.174.244 in malce povprasal kdaj so dobil kabl. Pa je dečva dejala da malo pred novim letom. Yiipee

Modem pa lahko prodaš tudi kkšnim drugim userjem... recimo na jesenice.

Še en kratek test... ups, točno v tem trenutku sm ostal brez interneta...

Ura je 16:11
ftp.siol.net je kasneje šlo kr hitr
LP, Slawc

tedybear ::

85-90K cel dan...tudi včeraj...:D
KABEL RULA!!!

Ahiles ::

Cel dan in celo noc 10-30k 2 dni nazaj je pa se lepo delal 85k. Ja men je Pirjavec po telefonu reku da od avgusta niso zaradi tega ker je prevec ljudi na kablu prikljapljali novih sam to mu nisem dlih verjel ker se je od avgusta stvar saj ene 2x poslapsala tko da so mogli v tem cajtu saj ene 20 folka prklopt.

tedybear ::

GREMO Reklamirat tale kabel na SIOL!
Sej speed resda gre ampak ping je obupen in prekinitev miljon!
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

tedybear: težave ima SiOL al pa niso ravno najbolj postavel voda, ker do tele centralce gre normalo [ne najboljš in daleč od najslabšega]. Mislim, da bi se morali sestati vodilni vzdrževalci! oz. tehniki, ki imajo kaj pojma od pojma. Za slednje sem prepričan, da bi težave rešili hitro.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

TY-TEAM:
Pišem dopis/reklamacijo za SIOL...
Dost imam tega sranja!!!!
KABEL RULA!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tedybear ()

tedybear ::

DONS JE KATASTROFA!!!!!!!!!!!!!
20-25K !!!!
KABEL RULA!!!

Zheegec ::

Tedybear, jaz sem na SIOL in pa na Telekom poslal že 10000 reklamacij, vse lepo napisane in pa utemeljene, pa mi niso niti 1x odgovoril. Če bodo tebi, potem vsaka ti čast.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AlBundy ::

Kaj pa FAX? Naj ga vsak uporabnik 1x dnevno pošlje-isti tekst, dokler ne dobite odgovora >:D .

roscha ::

Ampak tole danes je pa za znoret! Packet lossa je 40%+!!! Naj en pošlje osnutek pritožbe da jim jo 25x na dan faksiram. Banda! Samo dnar znajo pobirat drugač se jim pa sladko jebe. Uni cepci na 080 1000 so pa tko ali tako samo za okras tam. Naj en da kak dober predlog kaj še naredit. Zbrat se na kup en dan pa "v živo" na Siol, ali kaj? Še prej pa na teletna-tv magari.
Nimam več idej...

by!

tedybear ::

ALIEN1:
Poslal jim bom reklamacijo,da ne mislim plačevati 8000 za tako sranje!!!!!!!!
Osnutek pa pišem še.....
DOST JIH IMAM! PREKLETE KURBE POFUKANE!
Švedi imajo za 25$/mesec 10Mb/s prenosa!
KABEL RULA!!!

PI65 ::

Pozdravljeni
Po dolgem času se oglašam še jaz.Tudi jaz sem že težil na SiOL, pa ni bilo odgovora, težil sem po mailu in telefonu pa ni bilo učinka, potem sem pa nekega dne poslal mail na webmaster@siol.net in dal predlog da naj dajo v javnost še kakšen mail kamor bomo lahko pošiljali pritožbe in vprašanja, pa da potem dobimo tudi odgovore. Že čez par minut sem dobil njihov mail , da naj kar na ta mail pošljem kar imam in da info@siol.net deluje. Poslal sem jim mail in potem tudi dobil odgovor.
Na TELE-TV so mi pregledali vso napeljavo, menjali smo modem in testirali povezave. Po omrežju je internet deloval solidno, ko pa smo zapustili omrežje so bili pa rezultati obupni. Tako sem jaz sedaj 99 % da je za težave kriv SiOL.;( ;( ;(
Na TELE-TV so se potrudili in naredili vse kar je trenutno v njihovi moči, da bi mi internet deloval.
LP

roscha ::

razocaran: Mogoce se neumno slisi, vendar smo do istih zakljuckov prisli ze vsi. Zdaj je samo se vrasanje kako naprej, oziroma kaj storit da se bo stanje poravilo?

by!

SLOWWWeb.net ::

E, nekaj o tem kako ne-dela njihov strežnik:
Sun Feb 10 09:21:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 10 10:39:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 10 13:42:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 10 13:45:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 10 13:54:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 13:45:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 16:51:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 17:51:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 18:36:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:03:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:06:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:09:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:12:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:15:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:18:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Mon Feb 11 19:21:18 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Tue Feb 12 18:48:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Wed Feb 13 19:51:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Wed Feb 13 20:06:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Fri Feb 15 16:54:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Fri Feb 15 16:57:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Fri Feb 15 22:33:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 12:57:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 13:09:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 13:12:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 13:54:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 15:42:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 15:45:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 15:54:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!
Sun Feb 17 15:57:17 CET 2002 --Povezava na SIOL.net prekinjena!

P.S.: Logo je večji in ni iz tele-omrežja. Tukaj so izpadi še večji, v kratkem tudi za tele-omrežje. :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Gh0st ::

Najboljše bi blo, da se nardi ena firma, ki bo res ponujala ADSL storitve po takih cenah kot se spodobijo, in kabel navoljo tudi v drugih mestih.
Zelo me jezi, ker smo tok za cajtom. Pri Američanih je zdej čist običajno da ima folk ADSL ali kabel. Tko kukr je kle analogni V.90 priključek. Tale K#### telekom (ni vreden da ga napišem na moji tipkovnici) sam kesh grabi pa nč druzga!!!!
K jest vidm unga Gantarja (k govori k ena defektna veverica), in naklada neki o napredku telekomunikacij v Sloveniji, pa govori in govori, pa čist nč ne pove!
Zakaj nej rajš pove tkole:
Ja, od države smo dobil 230 mijonov SIT da sm si pol jest lahko rit brisal z vlogami državljanov, ki želijo imeti ADSL, pa da sem si preuredil mojo spalnico, tako da lahko končno spim, s svojo psico Ajko (recimo da ji je tko ime), pa sm, si kupu tist kako se že reče Čarunalnik (računalnik), ki ima Okna, ki se ne odpirajo, da nebi slučajno dobil prehlada. Veste ziher je ziher. Potem, aja ušesa sem si dal popravt, tako da mi sedaj še bolj štrlijo pa tudi v jezik sem si dal vgravirati napis Telekom Vam fafa k###, tako da še bolj nerazumljivo govorim.
Seveda, na moj službeni avto sem si dal nalepko BUTELJ INSIDE, in sem moral Intelu plačat odškodnino 100 mijonov SIT, ker sem uporabil njihov Logo.
Jah dnar gre hitr ni kej!!

No tko bi jest opisou moje sovraštvo do Telekoma in tega kretenskega Gantarja.
Oprostite, ampak nekje sem moral stresti svojo jezo!!
Upam da ne zamerite in da se strinjate!!!!!!!;(( ;(( ;((
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tedybear ::

Ghost: pa še prav imaš!!!!!!!!
PREDLAGAM AKCIJO!!!!!!
POŠLJIMO REKLMACIJE!!!!!!!!!!
ENE 50 se nas zbere ...nekaj mora biti!
KABEL RULA!!!

Gh0st ::

Protestni shod!
Mečemo jajca u Telekomovo zgradbo pa te scene...>:D ;(( ;(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

SLOWWWeb.net ::

Jajc je škoda >:D !
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

Kaksen protestni shod neki... Kaj pa mislite da boste s tem dosegli? SiOL se sploh ne sikira, ce bo dobil 100.000 sit na mesec manj, ce se slucajno misli kdo odjaviti.

SiOL hoce, da presedlate na ADSL, da mu ne bo treba placevati najemnine za napeljavo Tele-TVju... Zato pomojem tudi vsakakrsna nadgradnja voda odpade, ker bi imel SiOL s tem samo stroske...

aja, pa samo toliko, za informacijo... v telekomovo stavbo so jajca metali tudi ze usluzbenci telekoma... mislite, da je s siolom kaj drugace?
najebe samo cistilka, ki mora za 50K na mesec se dodatno prat fasado in pobirat lupine...

hehe... poznam pa en primer, ko se je tip odjavil od kabla ze pred pol leta (pri siolu), pa mu net se zmeraj dela... zastonj... probajte :D

roscha ::

Kva hudica je pa sedaj tole? Zadeva dela! Divje! Pingi so okrog 15ms, packet loss pa 11%. Nekaj novega ali samo bug?

by!

SLOWWWeb.net ::

Pingi so res odlični, ampak DL pa vsaj pri men še ni :O .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

Khem! Ja sem bil malo prehiter.. DL smrdi! Čisto po mantri malega-mehkega: This is not a bug this is a feature! Kot kaže teli Kekci na Siolu ne znajo urihtat stvari pa konec. Ping in DL se nekako izključujeta... Krneki.

by!

Ahiles ::

Ping in DL se nekako izključujeta zato ce mamo dl zabase link ker je premejhen zdej ko nam gre pa vsem 1k je pa ping lep 2 dni ne morem dobiti niti 5k ping mam pa cel dan 10-40ms. Dons zjutri jih bom klical pa uprasla kdaj nej jim poloznico od siola nesem pa se nej pol kr oni naprej z siolom menjo kar se cjo.

Ahiles ::

Pac danes ni nihce dosegljiv sam na nekega bogega tehika te poslejo (031) ki pa itak nima pojma kaj se sploh dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

tedybear ::

KATASTROFA!
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

tedybear: čudno da še nisi spremenil podpisa :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

flt ::

Hitrost podatkovne povezave


Pričetek prenosa: 18:42:07
Konec prenosa: 18:42:22
Čas prenosa (v sekundah): 15.14
Velikost datoteke (v kilobajtih): 1000
Prenos v kilobitih na sekundo (kbps): 538.95
Prenos v kilobajtih na sekundo (kB/s): 67.05
:)) :)) :)) :)) :)) :))

tedybear ::

Kako butnem stran napis KABEL RULA ali spremenim KABEL SUX! ?
KABEL RULA!!!

ragnar ::

OK. Preden napises take neumnosti bi bilo dobro par dokumentacij in rfcjev prebrati na temo DHCPja in PPPoE.
Da ne bos vec takih kretenizmov pisal - ceprav za nasmejat se je pa fino...

ragnar ::

narobe - Telemach ni provider - on je subprovider :)

slawc ::

Komu pa je bil namenjen tisti post o kretenizmih anyway? A mam sam jst tko nastiman al je ta forum tko glup da se ne vedi komu si odgovoril (threaded view)

Kdoj sploh pogruntu forume, ko pa bi news serverji bli supr zadeva. Aja... net suxa nc nouga. :|




LP, Slawc

chucki ::



Pričetek prenosa: 16:04:27
Konec prenosa: 16:05:01
Čas prenosa (v sekundah): 33.49
Velikost datoteke (v kilobajtih): 1000
Prenos v kilobitih na sekundo (kbps): 243.66
Prenos v kilobajtih na sekundo (kB/s): 29.86
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SLOWWWeb.net ::

Danes smo vsi kabelski uporabniki prejeli sledeče obvestilo. Če ga še niste, ga prilagam spodaj:

Spostovani uporabnik!

Obvescamo vas, da bo v noci s cetrtka na petek, 22. februarja 2002, med 1. in 1.30 uro zjutraj petminutna
prekinitev v omrezju kabelskih operaterjev. Do kratke prekinitve bo prislo zaradi ponovnega zagona stikala.

Ze vnaprej se vam zahvaljujemo za razumevanje.


SiOL, d.o.o.
http://www.siol.net
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

Ja madona! A se norca delajo al kaj? Pri meni "krajša" prekinitev traja ze 4 dni! Tepci. Gremo stavit da v petek ne bo nobene KVALITETNE spremembe na bolje? Hočjo forsirat ADSL pa basta.

by!

SLOWWWeb.net ::

:D jaz bom podal zahtevek na odbite dneve, konec debat!

Kar se tiče ADSLja, pa naj kar sanajo, vsaj pri SiOLu ne. Če se bom že spuščal v to, bom sigurno pri netsi-ju ga kupu! Vsaj vejo kaj se dogaja z njihovim omrežjem :O .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tsatthoggua ::

U poglej poglej pa so res ustimal :)
Men gre zdej ze celih 2.6kB/s povprecno.
Ja mislm da mamo res sreco da placujemo samo 8000 mesecno, kej ce bi bli kej pametni bi lahko zaracunaval vsaj 3x vec.

Tko da jest pravm :

SLAVA SIOLOVSKIM PEDROM NESPOSOBNIM!!!

PI65 ::

Dne 20.2.02 sem dobil e-mail iz siola z naslednjo vsebino:
Pozdravljeni,
tazave kakrsne so, se resujejo. Kot sem vam ze napisal, smo kabelskim ponudunikom ponudili tehnicno resitev, katera ni bila sprejeta in tako se resitev tazave isce naprej.
Koliko casa bo se to trajalo vam ne morem odgovoriti, ker tega zaenkrat ne vemo.
V kolikor se ne strinjate z racunom lahko v osmih dneh po prejemu poloznice podate pisno reklamacijo na spodaj navedni naslov ali faks stevilko.
Lep pozdrav, Gregor Trampus

slawc ::

Hja... da bi pa dal spodaj navedeni naslov se ostalim ti pa ni prslo na misel?

Malprej sm klical na siol potem na teletv, en mi rece da nimajo nc drug pa oni nimajo nc. Komu verjeti? Defenitivno ne verjamem siolu.
Preberite si prvi dve tocki 13. clena pogodbe. Toj edina stvar za katero se jim lahko tezi. Da pa kar tako ne placas poloznic... si pa mrzu.

Torej prosim, podaj naslov, telefonsko faxa (sicer ga nimam, ima kdo fax pa se zberemo v cim vecjem stevilu pa jim posljemo ene 100 dopisov na enkrat?>:D )

LP, Slawc

SLOWWWeb.net ::

Kakšne zasilne rešitve,...? :|
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

PI65 ::

Evo še številke, sem mislil da jih veste, nebi rad da bi kdo spet pisal da ze vse to veste, pa jih nisem napisal.
tel: (01) 473-00-00
fax: (01) 473-00-17
naslov:
SiOL internet d.o.o.
Cigaletova 15
1000 Ljubljana

PI65 ::

Pozdrav
A je tukaj sploh še kdo živ?
LP

SLOWWWeb.net ::

seveda smo še živi :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707866 (6172) DeLonghi
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171328 (956) d-mon
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35718956 (12321) MEDENA

Prosim za pomoč pri testiranju delovanju strežnika,...

Oddelek: Omrežja in internet
431994 (1550) SLOWWWeb.net
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353280 (2550) SubOrbit

Več podobnih tem